i Siemerink voelt zich als veulen in de wei Fabio Baldato geniet vrijheid Bert Bruin gaat 'lekker' onderuit Volgend jaar ook met burgemeester Sport 1 -\ WOENSDAG 9 JUN11993 27 -CHEF* ROB ONDERWATER, 071-161446 Tennis op gras is al zo oud als de sport zelf, maar nog steeds zijn er spelers die er tegenaan kijken alsof het iets heel oneigenlijks is. Ze krijgen het Spaans benauwd als ze groene sprieten onder de schoenen voelen. Anderen le ven juist helemaal op en voelen zich als jonge veulens in de net geopende wei. natuur in tennissen," aldus Haarhuis, die tegen beter weten in aan het grasseizoen deel neemt. „Het ligt me gewoon niet. Daarom leg ik me bij deze nederlaag ook vrij gemakkelijk neer. Ik ben eigenlijk niet eens teleurgesteld." ROSMALEN ROB V Tennissen op gras blijft iets spe ciaals en leidt tot hele wisselen de reacties. En uiteraard tot wis selende prestaties. Een speler als Jan Siemerink krijgt er een enorme 'kick' van, Paul Haar huis de zenuwen. Het was ook geen toeval dat eerstgenoemde gisteren in Rosmalen de eerste ronde makkelijk overleefde te gen de Amerikaan Robbie Weiss (6-2, 6-2) en de tweede roem loos onderuit ging tegen de on beduidende qualifier Josh Eagle, nota bene de nummer 466 van de wereld. Het werd 7-6 (7-0), 6- 2 voor de 20-jarige Australiër. „Ik moet op gras tegen mijn Siemerink daarentegen straal de na zijn wedstrijd van oor tot oor. De 23-jarige Rijnsburger die het moet hebben van zijn service en volley leeft altijd op als de weken rond Wimbledon voor de deur staan. „Een heer lijk gevoel krijg ik dan. Ik scha kel ook heel makkelijk over van gravel naar gras. Mijn service komt dan beter uit dè verf, net als mijn volley. Je moet met iets meer topspin serveren en de volleys laag houden, dan zit je goed." Jacco Eltingh hoort niet bij de grashaters. Hij won vorige zo mer zijn eerste ATP-toernooi op het gras van Manchester. Maar gisteren vervloekte hij de banen achter het Autotron nadat hij in twee sets (6-4, 7-5) had verloren van de als derde geplaatste Ma- livai Washington. „Zo'n slechte wedstrijd op gras is me nog niet vaak overkomen. Ik heb niet één ace geslagen, dat is uniek voor mij. Misschien heeft het te maken met het feit dat ik in Ne derland speel. Dan overleef ik bijna per traditie de eerste ron de niet." Richard Krajicek heeft de minst duidelijke mening over grastennis. „Mijn spel, met de sterke service en volley, zou moeten gedijen op gras, maar ik voel me nog geen grasspecialist. De return is heel belangrijk en die laat bij mij te wensen over. En ik heb nog nooit een topper op gras verslagen. Als ik in Ros malen Win, praten we verder", aldus de 21-jarige Hagenaar, die in de eerste ronde niet al te veel problemen had met Christian Saceanu, de winnaar van 1991: 7-6,6-1. „Tennissen op gras is wel leuk, al is het alleen maar om het gravelseizoen even te on derbreken", meent Krajicek, die gisteren nog weinig merkte van een Roland Garros-effect. De tribunes (capaciteit 5400) waren maar half gevuld tijdens zijn partij. „Voor mij duurt de gras periode lang genoeg. Dat is voor iedereen anders. Jan Siemerink speelt geloof ik het liefst het he le jaar door op gras." „Je moet op gras een com pleet andere instelling hebben," vervolgt Krajicek. „Je loopt an ders, je slaat anders, alles is an ders. Het is niet serveren en boem volleren. Je moet juist goed nadenken, zacht volleren is soms het best. Ja, een slechte volley is eigenlijk nog het best, de bal valt zo dood neer." Van de zeven Oranje-spelers in Rosmalen zijn er na twee da gen al vijf gesneuveld. Maandag haakten Schapers en Van Scheppingen af, gisteren volg den Eltingh, Haarhuis en Fer- non Wibier, die met 6-4,6-4 van de als eersfe geplaatste Andrei Medvedev verloor. Overleden: Drazen Petrovic (1964-1993) Europa verheugde zich al een beetje op de terugkeer van Drazen Petrovic. Een van de al lerbeste basketballers van de 'oude wereld' zag weinig heil meer in een voorzetting van zijn carrière in de NBA, de Amerikaanse profliga. On danks het succes dat hij de laatste twee seizoenen kende bij de New Jersey Nets en in weerwil van het riante contract dat hem door de leiding van de club uit het noordoosten van de VS was voorgelegd. Petrovic kon 15 miljoen dollar gaan ver dienen in de komende vijf jaar. Op weg naar Zagreb, de hoofd stad van zijn geboorteland Kroatië, waar hij een afspraak had met zijn zaakwaarnemer om een mogelijke overgang naar een Europese topploeg te bespreken, verongelukte Dra zen Petrovic, 28 jaar oud, toen de auto waarin hij zat in de buurt van München werd ge ramd door een vrachtwagen die in zware regenval op de verkeerde weghelft was beland. Zijn flirt met (vooral) Italiaanse topploegen zat general mana ger Willis Reed en coach Chuck Daly van de New Jersey Nets bepaald niet lekker. Petrovic was vooral het afgelopen sei zoen uitgegroeid tot dè man van de ploeg. Hij scoorde ge middeld ruim 22 punten en vooral zijn driepuntsschot was vaak zeer succesvol. n Drazen Petrovic. foto pr Ook Europa had Drazen Petro vic, geboren op 22 oktober 1964 in Sibenik, leren kennen als een begenadigd schutter. Maar zelden was iemand in staat de Joegoslavische score machine af te stoppen. Ergens in Kroatië moeten nog mensen rondlopen, die 's nachts gillend wakker worden bij de herinne ring aan die ene avond, waar op Petrovic in z'n eentje 112 punten scoorde. De rijzende ster van Drazen Petrovic straalde ook door tot in de Verenigde Staten. I^Iaar de eigenzinnige Kroaat voelde niets voor een vertrek uit zijn vaderland. Ook aanvankelijk niet toen de Portland Trail Bla zers hem bij de jaarlijkse spe- lersmarkt, de zogenoemde draft, kozen als ster voor de toekomst. Hij bleef spelen voor Cibona Zagreb en koos in 1988 voor een tas vol peseta's bij Re- al Madrid. De Europa Cup 2 met de Spanjaardsen, zilver op de Olympische Spelen van Se oul en goud op het EK van 1989 zouden vólgen, alvorens hij zich toch zou melden bij Portland, dat zijn contract met Real afkocht voor meer dan een miljoen dollar. Petrovic, de ster van de Eu ropese velden, werd bij de Trail Blazers echter gedegradeerd tot bankzitter. Na twee seizoe nen vroeg hij om een transfer. De zwalkende New Jersey Nets zagen wel wat in Petrovic en namen hem halverwege de competitie over. Vanaf dat moment ging het prima met Drazen Petrovic, wiens speeltijd steeg tot bijna 37 minuten per duel. En...het ging ook beter met de Nets, die vele jaren werden beschouwd als de deurmat van de Atlantic Division. Ondanks alles wilde hij terug naar Europa om van wie weet welke topclub een su per-topclub te maken. Zijn missie eindigde in nood weer op een weg in Zuid- Duitsland. DUIVENTIL BORCO VAL Dl TARO ANP/AFP Voor de wielerknecht Fabio Bal dato is in de Ronde van Italië een belangrijke rol weggelegd. Door de afwezigheid van spurt kanon Mario Cipollini mag hij voor zijn eigen kansen gaan op het laatste stukje van een koers. Gisteren behaalde hij, lid van de succesvolle GB-MG-ploeg, in Borgo Val di Taro zijn tweede zege in Giro. Pas na bestudering van de fi- nishfoto werd de eerste plaats in de zestiende etappe toegewe zen aan Baldato. Dat ging ten koste van zijn landgenoten Fon- driest en Fontanelli. Miguel In- durain behield de rose lei derstrui. Claudio Chiappucci, derde in het klassement met 1.18 achter stand, zag zijn bijna traditionale vluchtpoging mislukken. Indu- rain zelf haalde hem terug. De strijdbare Italiaan maakte meteen na afloop gewag van nieuwe aanvalsplannen. Van daag bijvoorbeeld. Dan is de rit naar Valle Varaita, met een klim naar 1815 meter hoogte in de Alpen, dichtbij de Franse grens. „Dat is een van mijn laatste kansen Indurain in problemen te brengen", voorspelde Chiap pucci. „Als ik dezelfde benen heb als de afgelopen dagen, zal ik aanvallen." De relatief korte rit van giste ren, van Lumezzane naar Borgo over 187 kilometer, speelde zich af op heuvelachtig terrein. Na enkele mislukte ontsnappingen, denderde het peloton in de slot fase met een gemiddelde snel heid van 67,5 kilometer per uur over de wegen. Op de poging van Chiappucci volgden ver schillende andere demarrages. Door de versnellingen spleet het peloton uiteen waardoor Bug- no, de schlemiel van de laatste dagen, weer 42 seconden ver speelde. Maurizio Fondriest ging de sprint van ver aan, maar werd op de streep geklopt door Bal dato. De man uit Brendola, bij Venetië, heeft net als Baffi twee sprints gewonnen in de Giro. Hij neemt de rol van Cipollini uitstekend waar. De belangrijk ste sprinter van de ploeg liet de Giro aan zich voorbij gaan, me de omdat hij dacht op het moeilijke parkoers weinig kans te maken op dagsuccessen. Voor Baldato was het de vijf de overwinning als prof. Sinds 1991 verdient hij zijn brood met wielrennen. Troost voor Fon driest was, dat hij de paarse trui van het puntenklassement om de schouders kreeg. Voor Italië was het de twaalfde dagzege. Baldato keek alvast vooruit naar het weekeinde. Zondag wordt hij 25 jaar. „Het zou prachtig zijn om dan, op de slotdag, mijn derde overwinning te halen." LEIDERDORP GERRIT-JAN V TENNISMEDEWERKER „Ik heb heerlijk gespeeld. Echt, dit was een lekkere pot." Het klinkt wat ongeloofwaardig uit de mond van iemand die zojuist met 6-1 6-2 klop heeft gehad, maar niets is minder waar. De woorden zijn van Bert Bruin, vlak na afloop van zijn ontmoe ting op De Munnik in BI met Mare Nagelkerken, de favoriet voor de toernooizege. Bruin had lekker gespeeld en de cijfers wa ren dan ook wat geflatteerd. Vooral in de tweede set waren er volop kansen voor de Uni- cummer. Hij kon ze alleen niet benutten. Vier games achter el kaar van 2-1 naar 2-5 waren op het nippertje door Nagelkerken gewonnen. Pas in de laatste ga me liet Bruin het hoofd hangen en berustte in een nederlaag. Het hoeft voor hem dan ook niet zo nodig meer. Voor de 25- jarige laatstejaars politicologie- student telt alleen nog dat hij het naar zijn zin heeft op de baan. Niet dat hij niet wil win nen, maar een killer is hij niet meer. Iemand die tegenstanders slacht en puur voor de punten gaat. Vroeger wel, al was dat van korte duur. Bruin, die op 19-ja- rige leeftijd naar Leiden ver huisde om hier te gaan stude ren, hing een tijdje tegen de na tionale top aan. Melkhuisje „Dat was toen ik bij het Melk huisje in Hilversum tenniste. Ik trainde toen met jongens als Christiaan Feenstra - de voor malige Nederlands kampioen - en Maarten Koopman. Toen heb ik het een tijdje geprobeerd in het A-circuit, maar na een jaartje kwam ik erachter dat het allemaal weinig om het lijf had. Het was het allemaal niet waard", aldus Bruin. Drang naar een universitaire opleiding deed hem in Leiden belanden. En dat hij ook nog een balletje kon slaan merkten ze direct bij De Munnik. Hij speelde daar twee jaar in het eerste toen de Leiderdorpse club - dit jaar gedegradeerd naar de vijfde klasse - nog echt meetelde. Naar de overgangs klasse A - de huidige tweede klasse - promoveerde hij toen met in het team Kees-Jan Schuilenburg, Bionda Zonderop en Marguerite Patiwael. 'Legen darisch' noemt hij zelf het team waar hij toen deel van uit maak- Unicum Toen hij het in Leiderdorp wel gezien had verkaste Bruin naar Unicum, waar hij tegenwoordig deel uit maakt van het eerste herenteam. In de tweede klasse heeft hij het wel naar zijn zin en het niveau kan hij makkelijk Want ondanks dat hij niet meer alles kan en wil geven wat hij in huis heeft blijft hij voor ie dereen een gevaarlijke outsider. En daarom is het ook voor me nigeen niet leuk om in de eerste ronde al tegen hem op te tre den. Mare Nagelkerken bijvoor beeld ondervond dat vorig jaar op de Leidse Hout toen hij te gen een ontketende lekker in zijn vel zittende Bert Bruin kansloos ten onder ging. „Toen ging'alles hard, nu wil de ik eens kijken of het met rus tig tennissen vanaf de baseline ook wilde lukken", relativeert Bruin met oog voor enige zelf spot. Maar niet dus. Nagelker ken bewees dat hij als het op rally's aankomt moeilijk te klop pen is. „En Marc is ook een aardige jongen", vertelt Bruin verder. „Dat haalt bij mij ook dat laatste beetje weg dat ik per sé wil winnen. Als ik nou tegen over een of andere eikel sta heb ik nog wat meer inspiratie. Nu vind ik het wel best." Het tekent Bert Bruin, een van de sympathiekste spelers uit het circuit. Meer dan gemid deld getalenteerd, maar altijd Wilt U iets melden? Bel 071- 161414 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 12.00 uur. Of schriftelijk naar Post bus 54,2300 AB Leiden. De Alphense mara thonschaatser Henk Angenent keert het nieuwe seizoen terug bij zijn oude formatie Dasia. Angenent, die de afgelopen winter voor Siebrand reed, krijgt Hans Pie- terse, Frans de Ronde en Miel Roozendaal als ploeggenoten Nagekomen wieleruitslagen. In de klassieker de Omloop van Voorne en Putten reden Jan Hendrik Lagerweij (5), Tom de Jong (7), Ronald van der Tang (19) zich in de prijzen. Swift- Casba staat nu vijfde in de pro motiecompetitie. In een criteri um te Hoorn waren Karei Teeu- wen (4), Jeroen Wesselius (6), Peter van der Reep (8), Kjell van Paridon (8), André van der Reep (10) en Peter Reitsma (10) in hun categorie suksesvol. Dirk Jan van Reek werd tweede in een afwachtingswedstrijd in Voorne en Putten. Piet Kralt werd vijfde. In Papendrecht re den Robert Karremans (6) en Robin van Kessel (7) een plekje bij de eerste tien. Mark Varke- visser pakte een vijfde plaats in de Ronde van De Kwakel. Vital Timmermans greep net naast de bloemen in 's-Heerenhoek en werd tweede. In Spijkenisse werd jeugdrenner Ewoud van der Kooij zevende en in Oude Tonge Arjan de Boer negende. Opmerkelijk is dat dagelijks bij de criteriums slechts 40 tot 50 renners aan de start staan De Excelsior-spelers Patrick Du- mee, Aad Leenheer, Walter Lon- dema, Raymond Frehé en Edwin van Buren spelen het ko mende voetbalseizoen voor Ko zakken Boys Valdafar Volen- dam heeft de landelijke zaal voetbalbeker gewonnen De mini-triathlon van Leiden voor leerlingen van het voortgezet onderwijs leverde de volgende winnaars op: Judith Baak (Du- inzigt), Wouter Oosterholt (Ag nes), Stijn Mom (Rijnland), Dick van Goozen (Bona), Monique Bartmentlo en Rinse van Ou- weelen (MTS) Er is zaterdag 12 juni bij De Zijl/LGB vanaf 8.30 uur een open dag met een mini-duathlon en een duo-du- athlon. Iedereen tussen de 12 en 18 jaar kan deelnemen. In lichtingen: 071-155025 Ook in juni wordt er nog druk door de sportclubs vergaderd. Woens dag 16 juni een algemene le denvergadering van de LSF bij korfbalvereniging KZ Leiden. Amoud van Lunteren stelt zich beschikbaar voor een bestuurs- Woubrugge viert 'grootfeest' Bert Bruin trof het slecht in de eerste ronde tegen reekshoofd Mare Nagelkerken. De sympathieke Unicummer ging met 6-1 6-2 ten onder. foto henk bouwman relativerend. In het C-toernooi van KLTV zijn voorlopig nog geen verras singen te bespeuren. Alle favo rieten kwamen een rondje ver der. Opvallend is de naam van Marco Mattke op de lijst. De Noordwijkse Duitser heeft al een tijdje niets zich laten noren en is zodoende gezakt van de B- naar de C-lijst. Lo gisch dus dat zijn naam niet was opgevallen bij de bondsge- delegeerde. Hij kreeg dan ook geen beschermde positie, maar is wel de uitgesproken favoriet voor de eindzege. Remco van der Kwaak moest dat gisteren al ondervinden. Met 6-2 6-2 werd hij afgeserveerd. Thuisspeler Adri Freke moest het toernooi voortijdig verlaten. 'Diesel' Ti- mo van der Voort kwam pas in de tweede set op gang en sleep te de winst uiteindelijk toch ge makkelijk uit het vuur: 5-7 6-1 6-2. WOUBRUGGE CERT-JAN ONVLEE Hij meldt het ongevraagd. Alsof er enige onduidelijkheid over zou kunnen bestaan. „Ja, het is hier groot feest." Hans Vinkes- teyn is terug als 'opperhoofd' van de toernooicommissie van Woubrugge. En dat zal de ten- nisgemeenschap weten ook. Tien jaar terug nu stond hij, met Huub Oudshoorn, aan de basis van het 35+-toernooi van de vereniging die toen nog S'70 heette. De stichters van het eve nement maakten er ('Met me dewerking van velen, vanzelf sprekend') een herkenbaar feest van, maar namen vervolgens toch wat afstand van de bore ling. En dat laatste beviel dus duidelijk niet echt. Het toernooi werd 'natuurlijk' minder hun toernooi. En het besluit was, na een jaartje op de achtergrond meedraaien, dan ook snel geno men, de doelstelling snel gefor muleerd. „Van de tiende een waardig vervolg maken van de voorgaande negen Fanfare Welnu, de zeskoppige toernooi commissie is in die opzet ge slaagd. Zo mocht alleen de ope ning van het tweede lustrum- toernooi er beslist al zijn. De Fanfare Harmonie Woubrugge verzorgde op die eerste zater dag het openingsconcert. „Nou ja, fanfare," zoekt Vinkesteijn de realiteit, „Het was wat gedefor meerd. Meer een hoempa-or kest." Hetgeen de pret niet mocht drukken. Zoals ook de aanwezigen beaamden. Onder die aanwezigen op het tennispark van Woubrugge een tweetal zeer speciale gasten. Oud-burgemeester Brouwer de Koning en de nieuwe voorman van Jacobswoude, de heer Van Beek. De laatste ontpopte zich tot een Woubrugge-waardige tenniskracht, laat vrijwel altijd vrolijke Vinkesteyn weten. „De burgemeester had ook willen inschrijven voor ons toernooi, maar kende deze week te veel verhinderingen. Het is duidelijk dat hij er voor volgend jaar niet onderuit komt. Trouwens, ook de toernooien- van Leimuiden en Hoogmade moeten door hem maar hoog op de prioritei tenlijst worden geplaatst." Het toernooi van Woubrugge telt twaalf onderdelen. Er zullen zondag 260 partijen zijn afge werkt. Onderdelen voor het Leidsch Dagblad Tenniscircuit worden in Woubrugge (alles 35 niet afgewerkt. Prominenten Overigens raakten wedstrijdlei der Vinkesteyn en de zijnen in middels al wel enkele promi nente dubbels kwijt zonder dat ze in actie kwamen. Omdat Pe ter Kok niet kan spelen, mist het HDC de papieren nummer twee (Kok/Peter van Doesselaar), ter wijl de mixed de lijstaanvoer ders (Kok/Thera du Croix) ver loor. Ook de nummer één van de HDC-lijst onderging een wij ziging. Niet de geblesseerde Rob van der Zeeuw, maar Peter Zwart dubbelt met Hans van Tongeren. functie. Een dag later (17 juni) vergadert de Hockey Club Noordwijk. Joop Niezen wordt voorgedragen voor de functie technisch commissaris. Voet balvereniging Lugdunum roept de leden op vrijdag 18 juni bij een. Gijs Collé vervangt, als de leden het goed vinden, Wim Roelandse in het bestuur In sporthal De Veur (Zoetermeer) speelt handbalvereniging HW'70 uit Voorschoten de Haagse bekerfinale tegen Wings (Den Haag). Aanvang 19.30 uur Voetbalvereniging Lugdunum neemt na 23 jaar afscheid van verzorger Rinus Weenink. De kikkerpolderclub kan nog wat meisjes gebruiken voor het competitievrouwenteam Vol leybalclub Ridderveld (Alphen) heeft tijdens een volleybalmara thon 5000 gulden bijeen ge bracht voor de gehandicapte sporters van Resa. Voor het geld wordt een sportrolstoel gekocht De voetbalvereniging Noord- wijk neemt vrijdag in het golf centrum afscheid van trainer John Eelman Matthijs Kanis is bezig met de organisatie van de eerste Zuidhollandse Voetbal- beurs die gehouden wordt op 19 juni van 10.00 tot 15.00 uur in de Jenaplanschool De Kring, Rembrandt van Rijnlaan 26 in Oegstgeest. Voor informatie: 071-171706 Debutant Grolsch B won in Venhuizen een korte baanwedstrijd. In Wognum was Dominique met pikeur Ger Lui- gies (Roelofarendsveen) de sterkste Lubbe Reizen is de nieuwe hoofdsponsor van voet balclub SJZ uit Zoeterwoude De Vergulde Vos in Rijpwete- ring staat in de nacht van 1 i op 12 juni in het teken van een driebandenmarathon Tri-at leet Mark Koks tekende een meerjaren sponsorcontract met Konica Bert van der Poppe (ex- voetballer van ondermeer AZ, MW, Volendam en Telstar) wordt de nieuwe trainer van voetbalclub Scheveningen. Er- win Hermes (ex- Rijnsburgse Boys) neemt de A- jeugd onder handen Nog enkele voetbal- overschrijvingen van buiten de regio: Rick Talan verruilde het shirt van Rheden voor dat van Babberich. Edwin Grünholz (ADO Den Haag) gaat spelen bij de ploeg van trainer Melbi Ra- boen (Holland) Volleybalver eniging NOVO (Noordwijk) zoekt met spoed een trainer en een coach voor het eerste vrou wenteam Barry Venker en Ma- rijn Mosheuvels, twee jeugdspe lers van honkbalclub Alphians, gaan op uitnodiging twee we ken naar Japan Oud- Leide- naar Han van der Zeeuw (ooit trainer bij Roodenburg) is aan gesteld als commercieel direc teur bij FC Twente CIRCUIT IN CIJFERS Crama - P Wille 7-5 6-4 DEB2: C Buis M, Zonderop 6-1 6-4 HEC1: E van Wee- ren - M de Bruin 6-2 6*3. W Steggerda E. Leunissen 3-6 6-3 6-4, R Riisdorp - M Brand 6-1 6-3. M van der Berg C. Kooman 6-2 6-3 HEC2: G. Bakker H n 6-4 6-0, P. Roggeveen E Beckers WOUBRUGGE DDC2: Akerboom/ van Zuyl - Van Dullmk/' Kuyper 6-4 6-4. GDC2: Chrispijn/ Stouten - Reeuwi|k/Veuger 5 7 6-3 6-4, Van Heyli- genberg/ Schouten - Sip/ Jongen 6-4 6-1. De Bok/ Berger - De Rijk/ Hendnksen 4-6 .6-4 6-3, Hartwjik/ Schreuder Van der Frankrijk start rechtzaak over omkoping Dc leiding van de Franse voet balcompetitie stapt naar de rechter om duidelijkheid te krij gen over geruchten van omko ping. Volgens beschuldigingen zouden spelers van Valencien nes zijn omgekocht door Mar seille. Enige dagen voor de Eu ropese bekerfinale won Marseil- Ie de vooruitgespeelde competi tiewedstrijd tegen Valenciennes met 2-0. Leidsch Dagblad Tennis Circuit '93 RabobankQ

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 27