i.V.IA. VERBOUWING TOTALE a/trf/d goedkoper Schrijvende Lezers WOENSDAG 9 JUN11993 20 CHEF PAUL DE TOMBE. C De Vliet Zwembad De Vliet gaat dicht, heeft de Leidse gemeenteraad besloten. Maar tal van Leide- naars zijn het daar niet mee Wij willen ook iets vertellen over het zwembad de Vliet. Uit heel goede bronnen weten wij, dat het zwembad in goede con ditie is. Ook de verwarmingske tel en leidingen zijn perfect. Nu vragen wij: Waarom moet dit zwembad gesloten worden? is dit geld soms nodig om van de Zijl een zwemparadijs te ma ken, zodat de kinderen uit de Kooi van de straat zijn? Waar blijven wij en onze kinderen uit Leiden Zuid-West, Stevenshof, De Mors en de binnenstad als dit bad dicht gaat? Mijnheer Duivenstein of wie hiervoor verantwoordelijk is, wij hebben een goede raad. Laat de Zijl de Zijl, en de Vliet zoals hij nu is! Beide plannen kosten geld, maar met het laatste plan worden heel wat mensen geluk kig gemaakt in het zwembad de Vliet. Wij tekenen uit naam van alle zwemmers en zwemsters uit de Vliet. Mevr. H. Boomsma, Akkerhof 5, Leiden. Mevr. J. Wakka-de Graaf, Apollolaan 194, Leiden. Even plassen Tijdens een middagje winkelen in Leiden zijn mijn zoon en ik wat aan het snuffelen in een sportartikelenzaak. Vlakbij ons loopt een man met een onge veer tweejarig meisje op een van de verkoopsters af, die ach ter de toonbank staat. „Mag mijn dochtertje bij u even naar het toilet?", vraagt de man. De verkoopster zegt: „We hebben hier geen toilet." „Dat lijkt me sterk, mag ze alstublieft even? Ze doet het bij na in haar broek!" De verkoop ster antwoordt: „Eigenlijk mag ik dat niet toestaan." „Ach, zegt de man, „Zou u er dan nu een uitzondering op wil len maken?" De verkoopster zegt hierop: „D'r zijn zoveel van die uitzonderingen. Maar dan maakt ze toch aar zelend aanstalten om, welis waar met tegenzin, het kenne lijk tóch aanwezige toilet te gaan aanwijzen. En dan is het te laat. Het kleine kind plast in haar jeansspijkerbroekje beide pijpen nat. „Laat u maar, mevrouw, het hoeft niet meer," zegt de man, „Maar bedankt voor uw vlotte medewerking, bedankt hoor!" De man loopt de zaak uit met het kind op zijn armen en geeft het een kus op haar wangetje. Kan dit nou niet anders, denk ik dan. Waarom werkt zo'n ver koopster zo tegen tijdens zo'n volkomen menselijke behoefte om even van het toilet gebruik te mogen maken? Bah! Y. van Wijngaarden, F. Maritzstraat 14, Wassenaar. Morsweg bouwd. De architect was niet Bernard Buurman, maar als ik mij goed herinner, architect Kruizinga. Dit is eenvoudig na te gaan bij de afd. Bouw--en Woningtoezicht van het Stads- bouwhuis. Architect Buurman bouwde wel, in opdracht van GA. de ja ger, diens woning- praktijkhuis aan de Burggravenlaan no. 1, momenteel in gebruik als kan toor van notaris Mr. J. Schijffe- len. Nadat mevrouw Verhey van Wijk haar huis verkocht had heb ik het, in opdracht van As surantiekantoor Noomen, ver bouwd en aangepast. Het uiter lijk is daarbij nauwelijks gewij- zigd. Ir. M.P. Schutte, architect, Meijerskade 8, Leiden. Correcte kleding „Portier gooit man in 't water". Dit kleine berichtje kwam bij mij nogal ongeloofwaardig over. Anno '93, in Nederland notabe- ne waar toch alles kan wordt iemand geweigerd in een door snee-café!! Okee, er staat een portier aan de deur, dat is niet overal het geval, maar wat is in hemelsnaam correcte kleding? Is dat een bermuda, een wiel- renbroekje (voor vrouwen) een trainingsbroek of toch een bandplooibroek? Wordt er ook op je haar gelet, of op je schoe nen? Om het uit te proberen zou ik graag met een aantal per sonen proberen 'binnen' te ko men. Wie meldt zich bij me aan? O ja, ik kan niet zwem men. (En hoe moet je er als por tier uitzien?). Tiny de Winter, Spieghelstraat41, Leiden. De Marathon Ook deze happening was weer een waar feest voor iedereen. Na de 3-oktoberfeesten, de Lei- dato, de Singelloop en de La- kenfeesten is er nu weer een écht Leids feest bijgekomen: de Marathon voor en door Leiden. Dit initiatief verdient tot in lengte van jaren de steun van alles en iedereen die Leiden een warm hart toedraagt. Ook deze aflevering Was weer perfect! De Leidse Rugby Club DIOK was door de organisatie bena dert om bij de start assistentie te verlenep in de vorm van een levende startlijn. Uiteraard heeft DIOK hier ja tegen gezegd. Wij hebben dit ervaren als een groot voorrecht. Zeker 35 DIOK-leden liepen de verschillende afstanden. Vanuit al onze zusterverenigin gen uit Leiden en omstreken zou toch minimaal eenzelfde aantal lopers volgend jaar actief mee moeten doen, zodat ook in dit evenement de sportverbroe- dering nog meer tot zijn recht komt! Organisatie hartelijk dank voor deze heerlijke dag en vast en zeker tot volgend jaar! Namens Leidse Rugby Club DIOK, CeesAhsmann, Achterpoelen 3, Warmond. Verpleeghuis Voorschoten krijgt zo goed als zeker een verpleeghuis binnen zijn grenzen, meldde de krant 19 mei. Het Voorschotense verzorgingshuis 't Hofflants Huys zou de enige overgeble ven kandidaat zijn voor de ves tiging van een dependance voor psycho-geriatrische pa tiënten in de regio. In het Leidsch Dagblad van 19 mei j.l. stond een artikel „Ver pleeghuis in Voorschoten". De indruk wordt gewekt alsof alles in kannen en kruiken is en al leen de goedkeuring van WVC nog ontbreekt. De werkelijkheid ziet er echter anders uit. Leiden moet van de Provincie 50 bejaardenoordenplaatsen in leveren. Om die operatie wat makkelijker te laten verlopen, heeft de Provincie 'in ruil' 60 verpleeghuisplaatsen voor psy chogeriatrische patiënten be loofd. Die verpleeghuisplaatsen zouden dan gebouwd worden bij het bejaardentehuis dat inle vert. Verpleeghuisplaatsen val len echter onder WVC en met WVC en de verpleeghuizen is dit 'ruiltje' niet besproken. Pas enige maanden geleden zijn op mijn navraag de stukken boven water gekomen. Het ook juri disch zeer aanvechtbare 'ruiltje' blijkt al in 1989 op papier gezet te zijn en is door een gedepu teerde van Zuid-Holland en een wethouder van Leiden onderte kend. Als je 60 verpleeghuisplaatsen 'weggeeft' moet je ze natuurlijk wel eerst hebben. Daar is een oplossing voor gevonden: het verpleeghuis Sint Elisabeth Gasthuishof in Leiden (73 bed den) moet toch op termijn dicht. De Stichting Elisabeth- Van Wijckerslooth, die de ver pleeghuizen Sint Elisabeth Gasthuishof en Van Wijcker slooth beheert, verzet zich ui teraard tegen het 'landje pik' van Zuydtwijck en 't Hofflants Huijs, die met andermans veren willen pronken. Zuydtwijck pro beert zo over andermans rug uit te groeien tot 240 plaatsen. Dat Van Wijckerslooth met 120 bed den dan niet meer exploitabel is, schijnt niet te deren, hoewel er zwart op wit is afgesproken dat de verpleeghuizen zelfstan dig exploitabel moeten blijven. De Stichting Elisabeth-Van Wijckerslooth wil de eigen bed den behouden om het soma tisch verpleeghuis Van Wijcker slooth uit te kunnen breiden met een psychogeriatrische af deling. Er ontstaat dan met het aanpalende verzorgingshuis Rustenborch een compleet zorgcentrum voor ouderen dat, net als nu, ook Leiden bedient. Zorg en Zekerheid en de In spectie voor Geestelijke Volks gezondheid hebben positief ge adviseerd op het plan van Van Wijckerslooth. Uit berekeningen blijkt, dat de bouw en exploitatie van de dependance (bij 't Hofflants Huijs) 1,9 miljoen gulden, res pectievelijk 4 ton per jaar, duur der zijn dan de bouw en exploi tatie van een psychogeriatrische afdeling bij Van Wijckerslooth. Wie zijn of worden de dupe? De patiënt die op de wachtlijst staat en de burger die uiteinde lijk meer premie zou moeten betalen. En niet te vergeten het personeel van het Sint Elisabeth Gasthuishof, speelbal in een po litiek spel. Tel uit je winst. De Koepelstichting, waarvan in het artikel van 19 mei gespro ken wordt, bestaat overigens niet. Verder dan 'in oprichting' is de vergadering niet gekomen. Geen wonder wanneer, overi gens onder protest, toch foutie ve of onvolledige begrotingen aan de Provincie worden aange boden. De politiek zoekt nu naarstig naar een oplossing. De beste zou zijn: beter ten halve keerd dan ten hele gedwt En indien de politiek, Zuyd twijck en 't Hofflants Huijs toch persé een dependance willen, dan zou Zuydtwijck daar zelf de capaciteit voor beschikbaar kunnen stellen. Mr. J.J.L. de Soeten, algemeen directeur van de Stichting Elisabeth-Van Wijc kerslooth, Van Wijckersloothplein 1, Oegstgeest. Het Leidse Ei Het Leidse Ei is niet meer. Het plan om op een beginners- school voor allochtone kinde ren taalachterstanden weg te werken en zo het ontstaan van witte en zwarte scholen te voorkomen heeft schipbreuk geleden. Turkse en Marok kaanse ouders willen er niet aan mee werken, aldus wet houder Hennie Koek in het Leidsch Dagblad van 1 juni. Het is al weer enige tijd geleden dat er in Leiden een kokschool gevestigd was. De kolonel van die kokschool volgde de politiek in Leiden en kon het niet laten zich er af en toe mee te bemoei en. Er werd op kwaliteit gelet! Dat missen we als we kijken naar de behandeling van het Leidse Ei in de gemeentelijke politiek. De rapen zijn toch gaar als een goed doortimmerd plan om extra aandacht te geven aan al lochtone kinderen die de Ne derlandse taal onvoldoende be heersen, waarmee het probleem van witte en zwarte scholen wordt aangepakt, zo maar aan de kant wordt geschoven? Als Hennie Koek aan het eind van de discussie dan zegt dat ze wel eens wil weten wie haar ge sprekspartners nu eigenlijk ver tegenwoordigen, ja dan mis ik de kolonel van de kokschool die dit nooit over z'n kant zou laten gaan en de politieke vertegen woordigers wel wakker wist te schudden. Wie je gesprekspart ners zijn vraag je je toch af als je een gesprek aangaat? Toch niet na afloop? Kansen om proble men fundamenteel aan te pak ken laat men onbenut! Waarom de pr-wethouder van het CDA niet ingeschakeld? Een boot tochtje met de vertegenwoordi gers van de allochtonen door de Leidse wateren om over het Leidse Ei te kunnen praten had er zeker ingezeten! Maar nee, de kookkunst verstaat men niet meer. Slechts met rauwkost weet men om te gaan in de po litiek. Aad de Jeu, Kooilaan 8, Leiden. Weinig publiek Ook ondergetekende was zéér teleurgesteld over de opkomst van het publiek bij de wedstrijd Roodenburg - Rijnsburgse Boys. Ondanks de grote nederlaag van Roodenburg, toch een leuke wedstrijd met als betere ploeg Rijnsburgse Boys. Ben zelf donateur van LFC en weet dat dhr. Massaar een hard werkend man is, die veel voor LFC doet, en elk jaar met Kerst mis een toernooi organiseert. Heer Massaar, denk maar aan de Chinese wijsgeer Confucius die eens schreef: „Verg veel van anderen. Zo blijft je menige er gernis bespaard." J.K. v.d. Berg, Akkerhof 39, Leiden. MET KORTINGEN TOT I I Speet groeit uit z'n jast Om de vele klanten plezierig te kunnen bedienen verbouwen wij op nieuw onze winkel en magazijnen. Daarom nog lagere prijzen dan dat u al van ons gewend bent! Speet: Het grootste assortiment voor absoluut de laagste prijs vai Nederlandnu met kortingen tot 70% op alle HiFi-sets, tuners, versterkers, cd-spelers, compact- en reflexcamera's, cassettedecks, videocamera,s en videorecorders enz., enz. Artikelen, soms met piepkleine krasjes, beschadigde verpakkingen,maar meestal niei de doos met de volledige service en fabrieksgarantie. .--«rrif M—I Onlangs stond er een foto in het Leidsch Dagblad van de Mors weg. Een slechte foto, er moet een goede foto gemaakt wor den, hoe het wél is in deze straat. De bewoners zelf parke ren hun wagens aan de verkeer de kant van de straat, fa. De Nie: auto's dubbel geparkeerd, bij het café: auto's geparkeerd op de verkeersdrempels, is het niet het café dan is het de gara ge, en bij de garage auto's op de stoep, bij de bloemenman dub bel geparkeerd, evenals bij het witte huis en ga zo maar door. Dus bewoners, kijk eerst in uw eigen straat hoe het niet moet, en redactie laat u een foto maken hoe het niet moet, dus bewoners kijk eerst naar uzelf en dan naar een ander. Bedankt voor de aandacht voor deze straat. B. Bavelaar, Dijkstraat 11, Leiden. Burggravenlaan In het Leidsch Dagbl dinsdag 25 mei is op pagina 20 een afbeelding van een woon huis aan de Burggravenlaan op genomen. Foto en tekst zijn i de hand van de heer Wim Dijk man. Het afgebeelde woonhuis is gelegen aan de Burggravenlaan no. 11. het werd in opdracht van de heer Verhey van Wijk ge- Sfer: rSaÉS- SSfiuRirfW De marathon: weer een topevenement in Leiden. Laagste prijs van Nederland Het grootste assortiment De beste inruilprijs Unieke adviesgarantie Tel. 01720-76000 Tel. 03480-10703 Tel. 071-127560 FOTO LOEK ZUYDERDUIN

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 20