Perspectief voor Breukink Nederlanders marcheren goed op WK badminton Sport Cruijff ligt weer eens onder vuur Abbenes: een week te vroeg. Ekström aangeslagen WOENSDAG 2 JUN11993 Standard in Belgische bekerfinale luik» Standard Luik heeft gisteravond de finale van het toernooi ora de Belgische beker bereikt. De ploeg van trainer Arie Haan won de return in de halve finale op eigen veld tegen SV Ware- gem met 2-1 na een ruststand van 1 -0. Het eerste duel was in een gelijkspel (1 -1geëindigd. In de eindstrijd treft Standard ko mende zondag op het veld van Anderlecht in Brussel SC Charle- Bosz nog twee seizoenen bij Feyenoord RotterdamPeter Bosz (29) heeft zijn contract bij landskam pioen Feyenoord met twee seizoenen verlengd. Club en speler bereikten gisteren een akkoord over de nieuwe verbintenis. Feyenoord is nog in gesprek met John Metgod en Ulrich van Gobbel over een nieuw contract. FC Groningen heeft Milko Djurovski gisteren opnieuw voor een jaar onder contract genomen. De 30-jarige Macedonische aan valler en de Groningse eredivisieclub gingen op 15 januari uit el kaar. Djurovski vertrok daarop naar SC Cambuur. Selectie veteranen-interland atletiek leiden Slechts vijf regionale atleten zijn dit jaar geselecteerd voor de veteranen-interland in Etten-Leur op 26 juni. AV Hollan der Dirk Maassen van den Brink is met zijn 43 jaar de oudste van hen. Maassen van den Brink loopt in de wedstrijd tegen Bel gië en Frankrijk de vijf kilometer snelwandelen. De Spartaan le vert bij de mannen twee deelnemers; Piet van der Poel op de 1500 meter en Aad Kortekaas op de 400 meter horden. Naast Theo Brussche op de 110 meter horden, vaardigt De Bataven Marian Runcianu af als enige regionale vrouw. De Voorhoutse is uitverkoren op de 100 meter horden. Fusie Ridderveld en DAC afgeketst alphen aan den run De beoogde fusie tussen de Alphense volley balverenigingen DAC en Ridderveld is afgeketst. Nadat de leden vergadering van DAC zich al unaniem vóór een samengaan had uitgesproken, konden de leden van Ridderveld zich niet in een samensmelting vinden. Van de 99 uitgebrachte stemmen waren er 53 tegen het fusievoorstel, 43 voor en er waren 3 onthoudin gen. Voor het bestuur van Ridderveld was de uitslag reden om en bloc af te treden. Ridderveld heeft voor 15 juni een nieuwe le denvergadering uitgeschreven. Dan wordt er een nieuw bestuur gekozen. Basketbaljeugd oefent in Alphen alphen aan den rijn Het Nederlands juniorenteam speelt zater dag een oefenwedstrijd tegen de basketballers van BVA. De na tionale jongensploeg van bondscoach Ben Ponsioen bereid zich voor op de Europese Olympische Jeugd Dagen. De ontmoeting met de Alphense rayonploeg vindt om 20.00 uur plaats in de Rijnstreekhal. Bij BVA spelen Steve Deul, Marlon Dorsiel en Jeroen van Leeuwen mee. Dat trio overweegt terug te keren op het oude nest. Ook is bij BVA de Dominicaan Pedro Santus van de partij. BIRMINÓHAM ANP Het humeur van debuterend bondscoach Huub Franssen wordt bij het wereldkampioen schap badminton in Birming ham met de dag beter. Na het landenkampioenschap, waarin Idassebehoud werd afgedwon gen, marcheert het in het indi viduele toernooi goed. Zijn pu pillen Chris Bruil en Astrid van der Knaap stapten gisteren de laatste 32 binnen, terwijl ook Pierre Pelupessy dank zij een knappe overwinning (18-13 15- 3) op de tweede Zweed Patrick Andreasson zover kwam. De verstandhouding tussen de rebelse Duinwijckspeler, die in de voorbereiding uit het trai ningskamp werd gezet, en de nationale coach is goeddeels genormaliseerd. De bonds coach was een meer dan geïnte resseerd toeschouwer bij Pelu- pessy's optreden tegen Andre asson. De Zweed maakte deel uit van de ploeg, die Europees De w Katwijk mocht gisteren weer handen schudden. Na de afdelingstitel in de eerste klasse A behaalde de club zaterdag ook vroegtijdig het algehele kampioenschap van het zaterdagvoetbal. In Lunteren werd ruim gewonnen en daardoor is de laatste wedstrijd tegen Kozakken Boys al niet meer van belang. Op 12 en 19 juni gaan de Krom-bewoners in de slag met zondagkampioen Holland voor de algehele Nederlandse amateurtitel en kan een derde prijs worden gehaald in dit seizoen. De Utrechtse hoofdklasser wordt getraind door de veelbesproken Melbi Raboen. Hij was enkele jaren geleden nog de coach van Quick Boys, waar hij tussentijds vertrok. Op de drukbezochte receptie van gisteravond kwamen de collega-verenigingen de kam pioenen feliciteren. Achter de tafel staan van links naar rechts Johan de Kroon, Pim Lange- veld, Henk Langemaat en Cees Guyt foto dick hogfwoninc kampioen werd. Bij 13-13 leek de ontknoping ongewis. Maar even snel maakte Pelupessy daar een einde aan. Hij pakte alle vijf punten van de verlen ging en liep in de tweede game uit tot 6-0. Astrid van dér Knaap en Chris Bruil behoefden nog niet tot het uiterste te gaan. De nationaal kampioene trof de Poolse Boze- ma Bak en won met 11-8 11-1. Bruil hield de Fransman Etien- ne Thobois op 5 en 6. Bij zijn optreden klonk nogal wat be wonderend gegiechel. Afkom stig van de Chinese speelsters, die tot zijn supporters mogen worden gerekend. Voor alle drie is het vandaag examendag. Bruil treft de Zuid- koreaan Park Sung-Woo, die 9/16 is geplaatst, Pelupessy heeft weinig te verliezen tegen de als tweede geplaatste Yoko Suprianto en Astrid van der Knaap krijgt in Tang Jiahong, de huidige Chinese wereldkam pioene tegenover zich. Wielrenner pakt uit met etappezege in Ronde van Asturië Erik Breukink is de Ronde van Asturië uitstekend begon nen. Vijf uur nadat zijn ploegleider Manoio Saiz de Ne derlander tot de grote favoriet voor de eindzege had ge tipt won Breukink de eerste rit, die eindigde in een sprint bergop. Hij liet Danny Nelissen van de TVM-ploeg achter zich. Vandaag kan Breukink in een tijdrit over vlakke we gen van 17,8 kilometer zijn leidende positie versterken. zonders. De Italiaan Giorgio Furlan won de eindsprint, licht jes afgescheiden van de grote groep. De eerste zeven plaatsen waren voor Italianen. Cheisa werd tweede, Zaina derde. Mo reno Argentin behield de leiding in het algemeen klassement, met 26 seconden op de Let Oegroemov. Vandaag staat een 28 kilometer lange tijdrit op het programma, waarin een aanval van de Spanjaard Miguel Indu- rain wordt verwacht. Indurain heeft evenwel al enige tijd last van een blessure aan het rech terbeen. colombres anp/afp In de openingsetappe kreeg het peloton over 192 kilometer tus sen LJanes en Colmobres drie beklimmingen te verwerken. Lange tijd reed een trio voorop: de Spanjaarden Guenetxea en Anguito en Jan Koerts van de Lotus-Festinaploeg. De maxi male voorsprong bedroeg ze ventien minuten. Toen de favo rieten ernst maakten met de achtervolging was het snel ge daan met de ontsnapping. Aan de voet van de laatste berg kon Breukink aan zijn winnende op mars beginnen. Gert Jan Theu- nisse (1989) is de enige Neder landse wielrenner, die tot nu toe de Ronde van Asturië op zijn naam bracht. In de negende etappe van de Ronde van Italië, over 219 kilo meter van Montelibretti naar Fabriano, gebeurde weinig bij- In de Dauphiné Libêré won de Fransman Frédéric Moncas- sin de eerste etappe mede dank zij een valpartij van zijn concur renten Wust (Fra) en Fidanza (Ita) in de eindsprint. De Mexi caan Raul Alcala, de winnaar van de proloog, bleef leider in de algemene rangschikking. BARCELONA. CPD Spelers en bestuursleden van i FC Barcelona wijzen Johan j Cruijff aan als de hoofdschuldi- ge voor de slechte resultaten j van de afgelopen weken. Vooral de verrassende 3-2 nederlaag van FC Barcelona van afgelopen zondag bij het laaggeplaatste Celta heeft de onrust bij Bar celona vergroot. Real Madrid bezit nu één punt voorsprong met nog slechts drie wedstrij den te gaan. Cruijff wordt verweten, dat hij de schuld voor de tegenvallende resultaten steeds bij de spelers legt. Maar. zo menen spelers en bestuursleden, hij zelf is in de eerste plaats verantwoordelijk voor de slechte sfeer binnen de selectie. Hem wordt verweten dat hij naar willekeur spelers op i de reservebank of op de tribune laat plaatsnemen; zo ook laat hij I spelers uit het tweede team J zonder enige ervaring debute- Wrij ving Ook zorgt Cruijff voor de nodige wrijving binnen ziin spelers groep. Herhaaldelijk kritiseert hij de werkwijze van bonds coach Clemente. Volgens Cruijff zou deze te veel spelers van Barcelona hebben geselecteerd. Vandaag speelt Spanje uit tegen Litouwen voor de WK-kwalifica- tie en Cruijff is van mening, dat Barcelona in vergelijking met Real Madrid te zwaar wordt be last door de interland-verplich tingen. In de Spaanse selectie zijn maar twee spelers van Real opgenomen. Cruijff zeurt daar al enige weken over en dat ne men zijn eigen spelers hem kwalijk. Het merendeel staat achter Clemente. Zij willen graag uitkomen voor de natio nale ploeg. Aankoopbeleid In de Spaanse pers wordt Cruijff momenteel ook heftig bekriti seerd. Hem wordt onder meer een ondoorzichtig en weinig consequent opstellings- en aan koopbeleid verweten. Vooral de eigenschap om nooit eigen fou ten toe te geven en altijd ande ren de schuld te geven als er iets misgaat valt heel slecht. De onrust bij Barcelona is be grijpelijk. Als Real Madrid zijn nog resterende wedstrijden te gen Real Sociedad en Atletico chef ad van kaam. plv -chef DUIVENTIL Wilt U iets melden? Bel 071 - 161414 of faxen 161488 (Wlm van Duivenbode) dagelijks tus sen 10.00 en 12.00 uur. Of schriftelijk naar Postbus 54, 2300 AB Leiden. Voetbalvereniging Leiden houdt deze week voor de 16de maal een groot strafschoppen- toernooi. Zaterdag is de finale met medewerking van Vitesse- doelman Raimond van der Gouw en Tineke Bijleveld (doel- vrouwe van De Sleutels) De Leidse zeiler Casper Groth be haalde tijdens de Spa Regatta een fraaie tweede plaats. Hij was een aantal 'Barcelonagan- gers' duidelijk de baas Hennie de Klerk (voorheen trainer bij onder andere Lugdunum en Docos) gaat volgend seizoen aan de slag bij zaterdagtweede klasser RKAV1C uit Amstelveen Vanavond speelt een Rijndelf land-juniorenselectie in Capelle aan de IJssel een oefenwedstrijd om te komen tot de definitieve korfbalselectie die deelneemt aan een toernooi in Zeist (19 ju ni). Steven Baart (TOP) is de enige regiospeler» De Leidse voetbalselectie onder de 15 jaar van de Afdeling Leiden speelt vanavond een oefenwedstrijd bij ARC in Alphen aan den Rijn. De selectie onder de 14 jaar komt morgen aan bod. Aanvang van de wedstrijden: 19.00 uur Schaakclub Oegstgeest '80 houdt morgenavond het jaar lijks Open Rapid-schaaktoer nooi in café De Roode Leeuw De inschrijving voor de burger en grutronde van Zoeterwoude is geopend. Inwoners van Zoe terwoude en Stompwijk kunnen zich aanmelden bij André Hil- gersom, Dorpsstraat 40 in Zoe terwoude Zaterdag bij voet balclub Alphense Boys de ver kiezingvan de sportvrouw/- man van het jaar 1992-1993. De bijeenkomst begint om 17.30 uiir Op vrijdag 4, zaterdag 5 en zondag 6 juni wedstrijden om The Residence Poló Cup op het Haagse Malieveld Het regio nale voetbalelftal van UVS uit het seizoen 1981-1982 houdt zaterdag 5 juni een reünie in de Kikkerpolder. Het elftal (met Alfons Groenendijk) speelt om 17.00 uur een wedstrijd tegen het eerste elftal van ÜVS Even eens zaterdag in Eindhoven de vijfde Coca-Cola Jeugdvoetbal dag. De volgende wedstrijden worden gespeeld: Ajax-FC Gro ningen (NK B-junioren), Neder land-Duitsland (onder de 14 jaar) en Ajax-Leeds United (jeugdkampioen van Nederland en Engeland) Miranda de Ro ver is voor de vierde maal ten niskampioen van Aarlander- veen geworden Vrijdag begint het Nederlands kampioenschap schoonspringen in Amersfoort. AZC (Alphen aan den Rijn) en springschool Leiden behoren tot de favorieten De triathlon- vereniging De Zijl/LGB houdt op 12 juni een sportdag voor sportievelingen tussen de 12 en 18 jaar. Inlichtingen: Herman Blóte (071-891539/359239) Vrijdag 25 en zaterdag 26 juni het Rabo-beachvolleybaltoer- nooi in Noordwijk Op zater dag 5 juni start in Woubrugge een groot tennistoernooi voor spelers boven de 35 jaar. De in schrijving is gesloten Arie Kooijman (Voorhout), Jan van Wijk (Voorschoten), Radbout Crul (Noordwijk), Jan van der Waals (Leiden) behaalde alleen een zeiloverwinning tijdens de North Sea Regatta in Scheve- ningen De wielrenners waren op verschillende fronten actief. De leidse jeugdrenner Vincent van der Kooij won een voor wedstrijd van het profcriterium der Azen in Amsterdam. Vital Timmermans behaalde de afge lopen dagen twee zeges (Nieuw Vossemeer en Aardenburg) en Peter van der Reep (Hillegom) was de sterkste in Amsterdam Op zaterdag 5 juni houden de gezamenlijke Rotary-clubs uit Leiden en Leiderdorp een Uni- cef-loop. De start vindt plaats bij voetbalclub Lugdunum Morgenavond vergadert de Leidse en Oegstgeester Hockey Club (LOHC) met haar leden. Op dinsdag 8 juni komen de le den van tafeltennisclub Docos bijeen, korfbalclub Fiks heeft de algemene ledenvergadering op dinsdag 7 juni De Ronde van Honselersdijk is morgenavond de eerste wielerwedstrijd in de serie om het Westland-klasse- ment Wielrenner Pascal Ver geer kan het verdere seizoen vergeten. De Warmonder werd in maart geveld door een virus. Zijn herstel verloopt moeizaam 25 juni tot en met 4 juli het Rotterdam Baseball Tourna ment met Canada, Aruba, Bal- timore, Amerika en Nederland De jeugdtrainers Ronald de Vis ser, Aad Warmerdam en Michel Zonneveld (Ter Leede) gaan SV Voorschoten verlaten Korfbal club KZ leiden heeft met het aantrekken van Michel Rietho ven de jublileumcommissie compleet Voetbalclub SVLV houdt op 5 juni om 16.30 uur een receptie ter gelegenheid van de promotie naar de derde klasse. SCOREBORD VOETBAL 5. Samuel 1-0, 54 Nijhuis 1-1. Scheids rechter: Blankenstem. Toeschouwers: Dordrecht'90 - Cambuur 4-0 (1-0). 21. Jerry Simons 1-0, 54. Langerak 2-0, 60. Jerry Simons 3-0, 81. Langenhuysen 4-0. SPORTPRIJSVRAGEN Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 3 winnaars, elk bruto 25.752,90, derde prijs: 98 winnaars, elk bruto 1.182,50; 26,30; Gijrerspel 21 (vaste prijzen) Zes cijfers, geen winnaar; vi|f cijfers, 5 ATLETIEK Giorgio Furlan spuit de zojuist aan hem overhandigde fles champagne leeg. De Italiaan won de negende etappe van de Ronde van Italië. foto epa Bratislava. Internationale wedstrijden 1)3.39.06 3000 m: 1. Choumassi (Mar) 7.43,92. 110 m horden: 1. McKoy (Can) 13,28(bwp). an dinsdag 1 juni 2-6"- 10 - 11 - 19-21 -22-24-25-28 - 31 - 36 - 38 - 39 - 47 - 48 - 60 - 66 - 71 WIELRENNEN ffsn 1. Ottey (Jam) ll,10(bwp), 2. (Rus) 11.39, 3. Misera (Rus) (Rus) 11,43. 200 1. Ottey 22,27 (bwp), 2. Maltsjoegn Johan Cruijff. Er gaan in Barcelona stemmen op dat hij ook eens zijn fouten zou moeten toegeven, fot- o archief de Madrid (thuis) en Tenerife (uit) - op het Canarische eiland verspeelde de Koninklijke vorig seizoen op de laatste competi tiedag de titel - wint, is de Ma- drileenseclub kampioen. Slechts als Real nog één punt verspeelt en Barcelona zijn drie wedstrijden tegen Sevilla en Re- al Sociedad (thuis) en Osasuna (uit) wint, blijft de landstitel in de Catalaanse hoofdstad. Overigens'treffen de Spaanse grootmachten elkaar de komen de weken ook nog twee maal in de halve finale van de nationale beker. ABBENES GERT-JAN 0NVLEE Zeven dagen eerder dan door alle betrokkenen wenselijk werd ge acht, is het toernooiseizoen van 1993 van start gegaan. In Abbe nes leveren deze week tennissen de dertigplussers in dubbelvorm slag in C en D, terwijl voor die laatste categorie ook nog drie 18 onderdelen op het programma staan. Het dubbeltoernooi van Abbenes staat deze week als enige op de (Leidse) toernooiagenda en dat is met zo vreemd. Per slot van reke ning wordt komend weekeinde nog gewoon competitie getennist en dat betekent dat in het finale- weekeinde nogal wat spelers en speelsterscompetitie-verplich tingen zullen kennen. En die zijn vaak moeilijk en regelmatig niet te combineren met het spelen van een halve eindstrijd of een fi nale van een toernooi. Wedstrijdleider René Troost is zich vanzelfsprekend volledig be wust van dit probleem. En be aamt de woorden van mede-com missielid Herrie Winterwerp als hij stelt dat het toernooi van Ab benes 'natuurlijk met' in deze week had moeten worden georga niseerd. ,,Er is in de voorberei ding een fout gemaakt. Wij dach ten dat het finale weekeinde het eerste zou zijn na de competitie. Maar we hadden daarbij geen re kening gehouden met het feit dat er in het pmksterweekemde geen competitie werd gespeeld. En omdat ook het district niet in greep, is ons toernooi dus een week te vroeg op de kalender ge komen." Datzelfde district dat overigens wel alle medewerking verleent om het toernooi van Abbenes als nog tot een succes te maken. Zo werd aan Troost en zijn commis sie toestemming verstrekt om het 4-05,86(bwp). finale weekeinde meteen dag uit te breiden. ,,We mogen dit keer BASKETBAL ook op maandag finales plannen. Dat zullen we natuurlijk met snel doen, maar als het niet anders Chicago Buiis - New York Knicks 105-95. kan, dan moet dat maar." stand in best-o" Overigens lijdt het toernooi van Abbenes bepaald niet onder de wat merkwaardige omstandighe- TENNIS den. De inschrijving voor het toernooi was overweldigend (voor het eerst moesten potentiële deelnemers worden uitgeloot) en het toernooi zelf verloopt meer dan vlekkeloos: 90 van de 180 partijen werden op de eerste drie dagen al weggewerkt. Dat er in die wedstrijden al heel wat geplaatste spelers en speel sters uit het toernooi werden ge mept, ervaart Troost zeker niet als een wanklank.Dat is vaak <\PORT OP TV het lot van geplaatste spelers. 1 v Daarbij is plaatsen juist voor zo'n eerste toernooi al een heel pro- w°ie6 55*17.20 tv 5; Boufféed. bleem, omdat de krachtsverhou- hef magazine, dingen nog niet bekend zijn." Moncassm (Fra) 188 km in 5.11.54 (geiT 36,165 km/u), 2. Lehnerf (Dui), 3. Dc (Fra), 4. Omloop (Bel), 5. Desmet (Bel). Algemeen klasser 5.16.33 2. Dura Chicago. NBA, finale Eastern Conference Parijs. Open Franse kampioenschappen, 15,7 miljoen gulden, kwartfinales Mannen: Courier (VSt/2) - (Dui/8) - Martinez (Spa/4) 6-7 6-4 Algemeen klassement: 1. Alcala (Mex) '.16.33 2. Durand (Fra) 0.04, 3. Bosc- jrdm (Fra) 0.06, 4. Moncassm 0.07, 5. Hodge (Fra) 0.10. Ronde van Italië: Negende etappe: Monte libretti - Fabriano- 1. Furlan 219 km in 5.38.14 (gem. 38,317 km/u), 12 secon den bonificatie. 2 Chiesa (Ita) z t, 8 sec. bonificatie, 3 Zaina (Ita) 0 06. 4 sec. bo nificatie, 4 Manzoni (Ita) 0.07, 5 Baldato (Ita), 71. Rooks (Ned) allen dezelfde tijd, 102. Van Aert (Ned) 0 28. 130 Van der 105. Rooks 25.30, 133. Van der Poel 34 00. Ronde van Asturië. Ee Colombrea.: 1. Breuki 4 57 17. 2. Nelissen (Ned) 0.01. 3 Jala- bert (Fra) 0.03, 4 Delgado (Spa) 0.03. 5. Montoya (Spa) 0.06. 14 Dekker (Ned) 0.36, 17. De Vries (Ned) 0.45, 52. Maas sen (Ned), 65. Nijboer (Ned), 67. 101. Hermans 2.32. 1.30, 99. Koerts (Ned) 1.58, stockholm rtr De Zweedse international Johnny Ekström is op eigen verzoek niet opgenomen voor de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Israël, vandaag in Stockholm. De 28-jarige spits heeft geen zin. Onlangs werd be kend dat hij niet in Italië aan de slag kan. Ekström, aanvalsleider van IFK Göteborg en het Zweedse team, dacht volgend seizoen weer in Italië aan de slag te kunnen. De technische staf van het naar de serie A gepromoveerde Reggiani wilde de Zweed binnenhalen, maar stuitte op een veto van de club leiding. Plaatsingen: HDC30+: 1 L van Eeden/A. 2. W. Hendriksen/F. Schouten. 1. T. du Croix/W. Bei|en; 2. V. DDC30+: 18.50-19.19 Ned 3: Studio sport: v 19 30-20 00 BRT 1: Sport. 23 00-23.15 Did 2. Sport ei and GarrrosSpan?sP samenvat 23.00-00.00 EURO: Atletie Meeting vanuit Bratislava. 23.20-00.35 BRT 1: Sport ei HDD18* 1 P. Tameris/A Alons; 2. M. GDD18+ 1. M Honcoop/I. Groen; 2. ivi. Ltppens/A. Verboom. HDD3Q+: 1. C. Buis/P. Timmers; 2. H. Roekel/M. Sanes. DDD30+: 1. M van Eeden/M. Hagendoorn; 2. C van Stem/R. Warmerdam. GDD30+ 1. F. Kampen/M. Janszen; 2. W. Onos- tting van de eerste helft ei 22.00-23.00 EURO: Tennis; Open tenniskampioenschappen vi ros (Parijs), hoogtepunten 22 15-22.30 Ned3:Sport|i 22.30-22.55 BRT 1: Sport. maf Roland Gar- 00 00-01.00 EURO: Kickboksen 01.00-01.30 EURO: Eurosport news. donderdag 08.30-09.00 EURO: Aerobics )-ll.30TV 5: Montagne: bergsport-

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 24