BROOD Hl IH ill KM Minder klachten over Valkenburg 'VoolaêêeMMdW' Regio Minder sluipverkeer door Wassenaar tijdens spits Feestgangers botsen frontaal DIE ONS VOORDELIG BROOD NOG NIET KENNEN: OVENVERS ONZE VASTE LAGE PRIJS 1.19 ROGGE-TARWE Rolstoelers hockeyen Dwarswatering vol met 'woon-jachten' Niemand ontsnapt aan het rondvliegende bier 'Een echte happening, totaal geen vandalisme OINSDAG 1 JUN11993 chef gert visser. 0' JANET VAN DIJK. C Diplomaat trekt pistool wassenaar Een diplomaat van de Indonesische ambassade heeft gistermiddag op de Wassenaarse Landscheidingsweg met een alarmpistool gedreigd. De man was betrokken bij een kleine aanrijding, waarna onenigheid tussen de twee bestuurders ont stond. De diplomaat reed vervolgens in de richting van Den Haag, waar hij uiteindelijk kon worden aangehouden. De politie in Wassenaar wil geen mededelingen over het voorval doen in verband met de diplomatieke onschendbaarheid van de man. Inbrekers actief in Wassenaar wassenaar Inbrekers hebben in de nacht van vrijdag op zater dag twee keer hun slag geslagen in Wassenaar. Een bewoonster van de Rust en Vreugdlaan werd zaterdagochtend wakker door dat zij gestommel hoorde. Toen zij een kijkje ging nemen, vluchtten de daders met een camera, een verrekijker en een mes als buit. Op de vlucht staken zij zes banden van twee auto's lek. Aan de Slingerweg forceerden zij een keukenraam van een wo ning en namen een portemonnee met 3000 gulden mee. Leren jas uit auto gestolen oegstgeest Een leren jas en een radiocassetterecorder zijn za terdagnacht in de Soembastraat gestolen uit een auto. De waar de van de goederen bedraagt ongeveer 1100 gulden. Het sluipverkeer door Wasse naar is vorig jaar, althans tijdens de spitsuren, afgenomen ten opzichte van 1991. Dat blijkt uit cijfers in het rapport 'Verkeers tellingen 1992'. Vorig jaar heeft de gemeente Wassenaar op veertig verschil lende punten elektronische ver keerstellingen gehouden, zowel binnen als buiten de bebouwde kom. Daarbij is onder meer ge let op de verkeersintensiteit en het aandeel van het vrachtver keer. De gemeente voert regel matig tellingen uit. De resulta ten ervan dienen als leidraad voor toekomstig beleid. Dat be leid is erop gericht om de ver- keerdrukte in de bebouwde Het aantal klachten over geluidsoverlast van het marine vliegkamp Valkenburg is de laatste tijd afgenomen. Vanaf 1990 kreeg het vliegkamp 61 klachten binnen, waarvan er 49 afkomstig waren uit Oegstgeest. De Oegstgeestenaren klaagden vooral tijdens de open dag die het vliegkamp in 1992 hield. Toen werden op één dag 26 klachten geteld. ten opzichte van geluidsoverlast is verminderd, doordat zij last hebben van zowel de rijksweg 44 als van de aanvliegroute van Schiphol en Valkenburg", beseft een woordvoerder van het vlieg kamp die de klachten onder zocht. Ook uit Leiden kwamen in het verleden nogal eens klach ten binnen over het vliegtuigla waai. In de Stevenshof en de wijken Bockhorst/Koppelstein oegstgeest liesbeth buitink Ook tijdens de Golfoorlog in 1991 belden veel Oegstgeeste naren naar Valkenburg om te melden dat ze last hadden van het lawaai. De laatste maanden zijn slechts enkele klachten bin nengekomen. De helft van de boze telefoon tjes uit Oegstgeest was afkom stig uit Haaswijk. „De tolerantie van de bewoners van Haaswijk zqeterwoudeTwee auto's zijn zaterdagnacht op de provinciale weg 17 tussen Zoeterwoude en Zoe- termeer frontaal op elkaar gebotst. De bestuurders van beide auto's, een 34-jarige Leidenaar en een 52-jarige man uit Zoetermeer waren naar hetzelfde feest in Zoeterwoude-Dorp geweest. De Leidenaar was echter verkeerd gereden en kwam op de terug weg op de verkeerde weghelft terecht. De Zoeter- meerder zag zijn tegenligger gaan spookrijden en wilde hem via de linker weghelft voorbij laten gaan. Doordat de Leidenaar weer naar zijn eigen weghelft stuurde, botsten zij frontaal op elkaar. De Leidenaar is zwaargewond aan hoofd, borst en knieën overgebracht naar het Academisch Zie kenhuis in Leiden. De Zoetemeerder en zijn 53-jari- ge vrouw zijn eveneens naar het AZL gebracht Zij waren gewond aan het gezicht en de borstkas. Vol gens de politie had de Leidenaar gedronken. Of ook de Zoetermeerder onder invloed van alcohol was, wordt nog onderzocht, foto hielco kuipers Er mag dan minder sluipver keer tijdens de ochtend- en avondspits door het dorp gaan, over de gehele dag genomen werden meer auto's geteld. Ook over de hoofdroutes buiten de bebouwde kom, zoals Rijks straatweg en Katwijkseweg, reed in 1992 meer verkeer dan het jaar daarvoor. Dat er minder auto's tijdens de spits gebruik maken van de sluiproutes door het dorp heen, is volgens de ge meente het effect van de open stelling van de S4 in mei 1991. Ook denkt de gemeente dat een aantal maatregelen die zijn ge nomen om het doorgaand ver keer te beperken invloed heb ben gehad op de cijfers. OEGSTGEEST Een sportzaak aan de De Kempenaerstraat in Oegstgeest is in de nacht van zaterdag op zondag het doelwit geweest van een snelkraak. De daders gooiden een stoeptegel door de etalageruit en namen ongeveer 100 trainingspakken leiderdorp» Ze hockeyen pas sinds kort, de rol stoelsporters van de Leiderdorpse vereniging Jes- pa. Dat verklaart waarom de Leiderdorpers niet in de prijzen vielen tijdens het hockeytoemooi dat af gelopen zaterdag werd gehouden door Jespa en hockeyclub Alecto, ook uit Leiderdorp. De win naars waren clubs uit Amstelveen en Den Haag, die al veel langer hockey op het programma heb ben staan. Wethouder C. Huigen reikte de prijzen uit. Jespa organiseert sportinstuiven voor lichame lijk en geestelijk gehandicapten. Het toernooi vormde de afsluiting van het seizoen. foto hielco kuipers Vandalen gepakt bij Luilakviering meldden bewoners vooral 's nachts gestoord te worden door startende vliegtuigen. De Mari ne heeft echter steeds volge houden dat er 's nachts niet wordt gestart of proefgedraaid. Valkenburg treft verschillende maatregelen om de klachten te beperken. Zo worden apparaten die veel herrie veroorzaken, ver vangen door stillere machines. „We doen alles wat in ons ver mogen ligt om de geluidsover last te beperken. U kunt er van overtuigd zijn dat we de goede nabuurschap hoog in het vaan del hebben", schrijft de woord voerder aan de gemeente. „Maar een geluidloos vliegveld hoort (nog) niet tot de te reali seren doelen." Veel pleziervaartuigen blijven hele seizoen illegaal liggen leiderdorp roy klopper De Dwarswatering in Leider dorp is het enige Zuidhollandse water dat last heeft van de ver soepeling van provinciale regels voor woonboten. Aan de aan legplaats bij het Boterhuiseiland blijven 's zomers veel plezier vaartuigen illegaal het hele sei zoen liggen. De statencommissie van de provincie Zuid-Holland heeft zich onlangs gebogen over de eerste resultaten van de vorig jaar ingevoerde verordening watergebieden en pleziervaart Zuid-Holland. In deze verorde ning is alles geregeld op het ge bied van de watergebieden in de provincie. Er staan onder meer regels in voor boten en surfers. Met de invoering van de ver ordening is er ook het een en ander veranderd in de regels voor woonboten. Volgens zegs man C. van Eijk van de provin cie komen die wijzigingen er in het kort op neer dat voorheen alle plekken buiten de bebouw de gebieden taboe waren voor woonschepen. In de nieuwe verordening zijn die regels ver soepeld. Nu gelden alleen de speciaal aangewezen be schermde watergebieden als verboden plek. Daarbuiten moeten de gemeenten vergun ningen afgeven, maar bemoeit de provincie zich nergens meer Nu de nieuwe verordening een jaar geldig is, heeft de pro vincie de resultaten eens kri tisch bekeken. Gebleken is dat de vooraf gevreesde wildgroei van woonboten is uitgebleven. Behalve dan in de Leiderdorpse Dwarswatering. Daar worden plezierjachten in de zomer maanden gebruikt als vakantie huisje. Volgens een voorlichter van de provincie hebben de eigena ren daarvoor geen vergunning. Maar helemaal precies durft hij het ook niet te zeggen. ,,In feite is het namelijk een zaak van de Op het gemeentehuis aan de Statendaalder is evenwel niets bekend van overlast van ple zierjachten. „We weten dat er wel eens een jachtje blijjft lig gen, maar het is nieuw voor ons dat dit overlast geeft. In ieder gaval is er geen reden om stap pen te ondernemen", aldus een woordvoerster. De provincie heeft de zaak in middels aangekaart bij de poli tie, maar meldt dat nog ondui delijk is of die daadwerkelijk gaat ingrijpen als de problemen zich ook deze zomer voordoen. Tijdens de traditionele Luilak nacht van vrijdag op zaterdag is in Wassenaar een aantal vernie lingen aangericht. De Wasse naarse politie hield zeven jon geren aan, van wie er drie heb ben bekend. Het drietal, afkom stig uit Den Haag en Wasse naar, gaf toe plantenbakken, een brievenbus en verkeersbor den te hebben vernield. De jon gens, allen zeventien jaar, zijn overgedragen aan bureau HALT. Man betast meisje voorschoten Een nog onbekende man heeft vrijdagavond in het Weddepark een 4-jarig meisje uit Voorscho ten onzedelijk betast. De man zou het meisje, dat in het park op zoek was naar haar vader, de struiken in hebben gelokt. Het meisje raakte behoorlijk over stuur. maar heeft nog een vrij nauwkeurige beschrijving van de man kunnen geven. De zoektocht van de politie leverde echter niets op. Schietpartij in café Voorschoten voorschoten Een ruzie tussen twee mannen in café The Painter aan het Jo hannes Vermeerplantsoen ein digde zondagavond met een pistoolschot. Niemand raakte gewond. De politie werd gealar meerd door omwonenden die het schot hoorden. Maar over de toedracht van de schietpartij tast zij nog volledig in het duis ter, omdat niemand van de aan wezigen in het café een verkla ring heeft willen alleggen. LEIDERDORP Bij de Leider dorpse muziekvereniging Ta- marco wordt zondag 6 juni ge klaverjast. Vanaf 14.00 uur kun nen koppels voor 10 gulden meedoen. Daarnaast kan in het gebouw aan de Splinterlaan ook worden gesjoeld. Bij optredens van Normaal gelden andere wetten warmond judy nihof Oké, bier is goed voor je haar. Maar de hoeveelheden die je bij een concert van rockgroep Nor maal over je hoofd heen krijgt zijn extreem. En het blijft niet bij een druipende haardos. Ook kleding kun je na afloop uit wringen. Een optreden van Normaal is een spektakel met eigen wetten en regels. Je moet het meema ken, anders geloof je het niet. Het gegooi met bier, het ver scheuren van kleding, bij Nor maal is het allemaal heel nor maal. Het begint al ruim voordat Bennie Jolink en zijn maten op eerste pinksterdag het podium van de immens grote feesttent op de Warmondse ijsbaan be klimmen. De tent stroomt lang zaam vol met uitgelaten pu bliek. Veel tieners, maar ook een groot aantal dertigers en veertigers die het wel eens van dichtbij willen meemaken. De meeste bezoekers weten wat hen te wachten staat en zijn er op gekleed: ze dragen een oud T-shirt en een spijkerbroek. Want niemand ontsnapt aan het rondvliegende bier. Het argeloze meisje dat haar mooiste bloemetjesblouse heeft aangetrokken, moet het al snel ontgelden. Zodra ze de tent bin nenkomt, is het raak: een plens over haar schouder. Kartonnen bierhouders scheren als frisbees langs je hoofd. Een enkeling loopt al rond met een door weekt T-shirt. Natte slierten plakken op het gezicht van een roodharig meisje, het zwart van haar mascara druipt als oorlogs- strepen over haar wangen. Tot dusver is het nog maar kinder spel. Remmen Als Normaal aantreedt, gaan al le remmen pas echt los. Het re gent nu bier. Stoere binken ruk ken eikaars T-shirts aan flarden. Overal blote bovenlijven. Veel wit lillend vlees, tatoeages en bolle buiken, maar ook gespier de borstkassen die zichzelf nog eens extra opblazen. De houten vloer van de tent trilt. Bij een concert v^n Normaal draag je nou eenmaal geen gympies, maar soldatenkistjes of oerhol- landse klompen. En dan maar stampen, zo hard mogelijk. Op een bepaald moment kan de vloer al dit geweld niet meer Als Normaal optreedt gaan alle remmen echt los. foto hielco kuipers aan. Een zwaargewicht van een jaar of achttien zakt als eerste met een voet door het door weekte hout. Hij krabbelt over eind en stampt even verderop weer gewoon door. De mensen van de veiligheidsdienst zijn er als de kippen bij, om meer struikelpartijen te voorkomen. In een ommezien slaat iemand het gat dicht met een plank en een paar spijkers. Wie zelf geen T-shirt meer gaat o slachtof uit te kleden. De spekgladde vloer ligt bezaaid met stukken textiel. De dames in de tent, veruit in de minderheid, moe ten zich nu toch ongemakkelijk gaan voelen. Want het uitruk ken van T-shirts mag dan een mannenkwestie zijn, de vraag is alleen: hoe lang nog? „Voorin de zaal moeten ook de meisjes eraan geloven, hoor!", fluistert Bart van der Valk uit Lisse in mijn oor. Niet verroeren dus, maar achterin de zaal blijven staan, praat ik mijzelf moed in. Bart geniet met volle teugen, maar kan zich niet helemaal overgeven aan de feestvreugde. Hij heeft een knieblessure. „Het is een enorme uitlaatklep voor de mensen", legt hij uit en kijkt stralend naar de deinende mas sa. „Schitterend toch? Mensen die vanmorgen nog keurig de den, roepen nu 'hé ouwe ruk ker' en scheuren elkaar vervol gens de T-shirts van het lijf." Volgens Bart is het allemaal heel onschuldig. „Wie naar een concert van Normaal gaat loopt misschien een paar builen op, maar er breken nooit vechtpar tijen uit. Het is en blijft een feest." Bart duwt een biertje in mijn hand, waarop ik mijn hoofd schud. Ik moet nog rij den. Het blijkt een onnozele op merking te zijn. „Het is ook niet de bedoeling dat je hem opdr inkt. Je moet hem de zaal in gooien." Hij pakt mijn hand en samen zwiepen we het bier over het publiek heen. Ik hoor er ook bij. warmond Het concert van Normaal trok totaal 1555 bezoekers naar de feesttent in de Warmondse Veerpolder. Dat was veel meer dan de organiserende muziekvereniging Sint Mat thias had verwacht. „We had den gerekend op 1200 man. Daarmee hadden we quitte gespeeld", aldus voorzitter P. Kerkhof. Volgens hem is het concert rustig en ordelijk verlopen. De politie hoefde niet in te grij pen. Wel waren er een aantal valpartijen tijdens het 'heu- ken' (wild feestvieren). Een aantal mensen moest worden behandeld bij de EHBO-post omdat ze daarbij lichte ver wondingen hadden opgelo pen. Eén jongen liep een ge broken neus op, bij een meis je was een vinger uit de kom geschoten. Van vernielingen was volgens Kerkhof geen sprake. Ook niet na afloop van het concert. Kerkhof: „Het was echt een happening. Totaal geen vandalisme. Het is toch fantastisch dat dat kan?" De feesttent wordt vandaag door vrijwilligers leeggeruimd en weggehaald.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 9