Ook de Fransen sluiten Krajicek in hun armen Talent Torben van der Voorn bewijst zich met districtstitel Sport Fernandez stopt Schultz Straf voor r vader Pierce Merenwijk 2 blijft in de race DINSDAG 1 JUN11993 -CHEF ROB ONDERWATER. 071-1 Edberg te sterk voor Haarhuis PARIJS - ERIC DE BIE Richard Krajicek heeft volgens de Franse kranten niet de romantiek van Boris Becker, noch de uitstraling van An- dré Agassi, maar desondanks hebben ze de lange tennis ser uit Den Haag 'geaccepteerd'. Dat heeft hij vooral te danken aan zijn 'victoire formidable' op Carlos Costa. Krajicek versloeg de Spanjaard zondag op het winderige centre-court van Roland Garros in een spannende en twee keer door de regen onderbroken vijfsetter met 7-5, 3-6,6-3,5-7 en 10-8. duwden de partij uiteindelijk in de richting van de Hagenaar. „Costa speelde na de onderbre kingen minder", was het ook Krajicek opgevallen, „terwijl ik juist als een ander mens terug keerde. Rohan (Goetzke, red.) heeft in de kleedkamer op me zitten inpraten. Ik kon gemak kelijk winnen, zei hij. Het hielp wel." De tweede onderbreking vond bij een 7-7-stand in de vijfde set plaats. Beide spelers wonnen daarna nog een keer hun opslagbeurt. Costa, die het tijdens andere wedstrijden (zoals het duel met Paul Haar huis gedurende de Daviscup- ontmoeting Spanje-Nederland) al vaker op de beslissende mo menten liet afweten, ging ver volgens in de fout. Dat leverde Krajicek een 'break' en even la ter drie 'matchpoints' op. De tweede verzilverde hij met zijn veertiende ace en bereikte zo doende voor de tweede keer in zijn nog vrij korte carrière de GPD-VERSLAGGEVER Daarmee staat er voor het eerst sinds 1973 weer een Nederlan der in de kwartfinales van de open Franse titelstrijd. Tom Ok- ker wist zich destijds voor de tweede keer in zijn loopbaan bij de laatste acht op Roland Gar ros te scharen. Vier jaar eerder reikte de Flying Dutchman' tot in de halve finales. Krajicek kan die prestatie vandaag evenaren door van de Tsjech Karei Nova- eek te winnen. Statistieken die de persoon in kwestie weinig zeggen. „Ik bekijk het van wed strijd tot wedstrijd. Tegenstan ders of feiten interesseren me ook niet zoveel." En dat vergat Krajicek tegen Costa nog wel eens. Daardoor kon de Spanjaard, die in tegen stelling tot zijn landgenoten niet aan de baseline lijkt vastge kleefd, enkele malen de opslag beurt van Krajicek opeisen. De regenpauzes in de vijfde set kwartfinales van een Grand- Slamtoernooi. Vorig jaar stootte 'Cracking-Jack' in Melbourne door naar de halve finales van de Australian Open, waarna hij vanwege een pijnlijke schouder moest opgeven. Het lichaam van Krajicek is mo menteel echter geheel in orde. Relax-professor Ted Troost, zoals L'Equipe de haptonoom noemt, is nog niet gesignaleerd op Roland Garros, dus een tweede opgave zal er niet inzit ten. Krajicek: „Ik voel me sterk en heb nergens last van. Alleen na de wedstrijd tegen Arrese voelde ik mijn benen. Maar die vermoeidheid had ik er snel uit gelopen." Haarhuis Toen anderhalve week geleden het speelschema van de open Franse tenniskampioenschap pen bekend werd, vulde Paul Haarhuis samen met zijn trai ner Alex Reijnders voor de gein alle partijen in. Met enig opti misme dichtte hij zichzelf een plaats in de kwartfinales toe. In de vierde ronde had hij een stunt tegen Stefan Edberg in ge dachten. Gisteren scheelde het weinig of de fantasie van de Brabander was werkelijkheid geworden. Tijdens zijn debuut op het centre-court dwong Haarhuis de Zweed tot het ui terste, maar moest de dolgeluk kige favoriet na drie uur en een kwartier toch feliciteren: 4-6, 6- 3,3-6,6-7 (5-7). Haarhuis besef te dat hij bijna verantwoordelijk was voor een sensatie. „Ik was slechts twee punten van een vijfde set verwijderd en dan had ik nog niet geweten hoe de par tij was afgelopen. Die gedachte zal vanavond nog wel eens door mijn hoofd schieten." Zenuwen Desondanks kan Haarhuis (hij won zaterdag van de Duitser Steeb) terugkijken op een goede wedstrijd, waarin hij over het al gemeen niet de mindere was van Edberg. Alleen op de be langrijke punten had de Zweed, die bezig is aan zijn veertigste Grand-Slamtoernooi en maar liefst voor de 23-ste keer de kwartfinales bereikte, zijn zenu wen net iets beter onder contro le. Volgens Edberg had Haar huis zelfs „zeer goed gespeeld. Het verschil tussen ons was erg klein. De wedstrijd verliep ook in golfbewegingen. De ene keer speelde Paul beter, de andere keer ik", meende de inwoner van Londen, die in de eerste set een spiertje in zijn lies verrekte en zich daaraan enkele malen liet behandelen. Na afloop gaf Edberg te kennen weinig last te hebben gehad van zijn ongewil lige liesspier. „Ik heb me uit voorzorg meteen laten behan delen. Maar zoals het er nu uit ziet, is er niets aan de hand". Richard Krajicek balt de vuisten en sluit de ogen. Na een zware vijfsetter heeft hij C Brenda Schultz had zondag de kans de hiërarchie in het vrou wentennis op haar kop te zet ten. Tegen Mary-Joe Fernandez was ze twee klappen verwijderd van een plaats bij de laatste acht op Roland Garros. Ze zou de enige ongeplaatste speelster zijn geworden op het gravel in Parijs. Maar de 22-jarige tennis ster uit Heemstede verloor op 6- 2 5-4 en 30-15 de controle. Ze was twee slagen verwijderd van een overwinning. Fernandez ontsnapte, brak de service en won alsnog 2-6 7-5 6-3. Schultz had zaterdag gewon nen van Manuela Maleeva- Fragniere. Een tweede stunt in een weekeinde was te veel ge vraagd. Toekomst van Seles onzeker Er bestaat toenemende twijfel of Monica Seles ooit weer op te tennisbaan zal verschijnen. Ro nald Atkin berichtte zondag in The Observer, dat de messteek, die haar een maand geleden werd toegebracht, veel meer schade heeft aangericht dan aanvankelijk werd gedacht en dat zij nog steeds geen racket kan oppakken. „Ze kan haar lin kerarm niet boven schouder hoogte strekken en is niet in staat tot zulke eenvoudige han delingen als het kammen van haar haar", hoorde Atkin van een official van de Women's Tennis Association. Toekomst Leidse tennis in handen van de kleintjes Torben van der Voorn plukte de vruchten van de districtstrainingen en bewees in Hillegom dat hij een aan stormend talent is. foto henk bouwman HILLEGOM GERRIT-JAN VAN GEEN TENNISMEDEWERKER Veel zon, veel toeschouwers en prima tennis zorgden afgelopen zondag voor de perfecte afslui ting van de districtskampioen schappen voor de jeugd. Op de banen van de Hillegomse ten nisclub mochten de overgeble ven deelnemers de diverse titels verdelen. De gehele week daarvoor was het kaf op de banen van OLTC, Dekker, Nieuwe Sloot en Fores- cate al van het koren geschei den. Echte verrassingen waren er niet te noteren. Slechts twee keer lukte het de als eerste ge plaatste speler niet om de titel binnen te slepen. Bart van Delft - 6-2, 6-3 tegen Tom Stevens - lukte het in de ochtend bij de jongsten om de favoriet in de eindstrijd een halt toe te roe pen. Jelle Oosterhof - 3-6, 6-4, 6-2 tegen Henrik Kroon - in de namiddag was de enige die hem dit na kon doen. Voor het eerst dit jaar waren er op de districtskampioen schappen geen punten voor de nationale ranglijsten te verdie nen. De KNLTB zag hier van af omdat de onderlinge verschillen tussen de districten qua sterkte nogal verschillen. Een districts titel in een zwak district levert immers evenveel punten op als één in een sterk district. Ook de wedstrijdleiding had een nieuw gezicht. Hilde van den Haak deed een stapje terug ten faveu re van Irma Guinau en Arthur Fleischeuer. Het aantal deelne mers was er niet minder om. Weliswaar daalde de belangstel ling licht van 240 naar 200, maar de organisatie was er niet rouwig om. Volgend jaar wordt er weer gestreefd naar uitbrei ding. Zonnig Met name in de jongste catego rieën lijkt het dat de toekomst voor het district Leiden er zon nig uitziet. De meisjes tot en met tien jaar lieten zien dat dis- trictstrainster Jackie Reardon op de goede weg is. Maaike Spoor startte als favoriete en deed wat van haar verwacht werd. De Lis- sese zal zich wel verbaasd heb ben over de tegenstand die ze in de halve finale ondervond. Uni- cumse Margreet Nagtegeller - pas acht jaar - maakte het haar lastig (7-5, 2-6, 6-0) alvorens zij zich ten koste van Marieke van der Mijn van Forescate verze kerde van de overwinning: 6-3, 6-0. Bart van Delft, amper twee turven hoog, slaagde er als eer ste in een favoriet pootje te lich ten. De Unicummer deed het met verve. Tom Stevens die een thuiswedstrijd speelde als Hille- gommer kwam er niet aan te pas. Met grote precisie joeg Van Delft fore- en backhands over Jim Pierce, de vader van tennis speelster Mary Pierce, wordt le venslang geschorst. Hij mag zijn gezicht niet meer laten zien bij toernooien van de WTA (vrou wen organisatie). Pierce 'werd vrijdag tijdens de partij van zijn dochter tegen Kimberley Po (67 6-3 6-3) verwijderd van Roland Garros wegens obsceen taalge bruik. Pierce, een ex-marinier en voorheen juwelier, heeft op de tennisbanen een ongeëve naard strafblad. Vorig jaar ram de hij tijdens een WTA-toernooi twee toeschouwers in elkaar. Bij een ander toernooi werd hij zo kwaad over de verrichtingen van zijn dochter, dat hij een sporttas in haar gezicht gooide, haar bril van het gezicht sloeg en haar aan haar haar van de baan naar de kleedkamer voer de. op ST**1 n -4 tot +-4 enkelvoudig tot cilinder 2. Aanbieding geldig het net en schuwde ook het wa pen van het dropshot niet. Zon der veel moeite was hij na 6-3 en 6-2 klaar. Griekspoor In de categorie tot en met twaalf jaar zit echter het grootste ta lent. Zowel bij de meisjes als bij de jongens hikken er spelers te gen de nationale top aan. Marti- ne Griekspoor doet dat al een tijdje. De Nieuw-Vennepse, die maar niet wil groeien, valt net buiten de top tien in de haar leeftijdsklasse, maar bewees in het district op eenzame hoogte te staan. De ongeplaatste Fem ke de Boer van de Zoeterwoud- se TC liep zich een ongeluk, maar hield dat slechts een set (6-4) vol. Daama maakte Griekspoor een eind aan haar il lusies om voor en stunt te zor gen. Met verzorgd spel en ge spreide ballen trok ze met 6-1 de winst naar zich toe. Van der Voorn Bij de jongens in dezelfde klasse rijst de ster van Torben van der Voorn. De Boekhorster meldde zich vorig jaar aan bij het dis trict en dat doet hem goed. In het wintercircuit speelde hij zich naar een knappe zevende plaats op de nationale ranglijst en lijkt nog ver te kunnen ko men. De zoon van tv-commen- tator Jack kreeg slechts vijf ga mes tegen op weg naar de finale en liet in de eindstrijd er geen twijfel over bestaan dat hij als enige recht heeft op de titel. Os wald Mattheussens van Unicum had geen passend antwoord op het spelletje van Van der Voom. De Noordwijkerhouter die net als Griekspoor twee jaar gele den al de titel tot en met tien jaar won, vertraagde op mo menten dat het moest en viel aan als dat mogelijk was. De cij fers (6-2, 6-3) spraken dan ook voor zich. Ongelijk Bij de meisjes tot en met veer tien was er sprake van een on gelijke strijd. Carmen Delsasso is qua lengte en kracht dit ni veau al lang ontstegen. De Dek ker-speelster had dan ook geen enkele moeite met Nieuw-Ven nepse Martine Willems (6-1, 6- 1). Henrik Kroon daarentegen vergiste zich in de kracht van zijn opponent in de finale. De favoriet uit Nieuw-Vennep kon alleen in de eerste set zijn favo riete spel spelen: 6-3. daama was het in rap tempo afgelopen. Alphenaar Jelle Oosterhof van TEAN, als vierde geplaatst gooi de de deur dicht en greep de tweede en derde set: 6-4,6-2. Mens Dat Jolanda Mens in het district op eenzame hoogte staat wist iedereen al. In Hillegom onder streepte ze dat nog eens. Hoe wel geholpen door de enkel blessure die Carlijn Buis in de halve finale tegen Heddy Boers tot opgeven dwong, liet ze geen spaan heel van aspiraties van Boers. De Koudekerkse in Uni- cumse dienst wist slechts twee games te bemachtigen, gelijke lijk verdeeld over beide sets. Een enkelblessure speeldé ook een grote rol bij de jongens tot en met zestien jaar. Harold van Schie kreeg in het Merenwijk- onderonsje met Martijn van der Berg te veel last. Het noopte hem tot opgave bij 3-6, 2-0. Het leverde van der Berg. die zich dit keer in de halve finale wél van plaag Reinier Hamming ontdeed, een tweede districtsti tel op. Het afsluitend slotte leverde weinig op. Bij de jongens in de oudste categorie was de deelname minimaal. Slechts tien inschrijvers meld den zich aan en de speclsterktes waren dan nog van bedenkelijk niveau. Wil je enigszins meetel len in Nederland dan dien je toch minimaal BI zijn. Beide fi nalisten, Marc Brand uit Bos koop en Matthijs van Sterken- burg van Unicum, komen daar bij lange na niet aan. Het lever de wel een spannende pot op. die ternauwernood door Brand in het voordeel werd beslist: 6- 2, 2-6, 7-5. De meisjes in die zelfde categorie lieten het zelfs helemaal afweten. De toekomst op tennisgebied in Leiden ligt bij de jongste jeugd. LEIDEN PETER KLEIN TENNISMEDEWERKER De Merenwijk 2 blijft met de 3-5 overwinning in de inhaalwedstrijd tegen Halfweg in Spijke- nisse kandidaat voor de titel in de vierde klasse van de landelijke tenniscompetitie. De Leide- naars hebben een achterstand van twee punten op koploper Be Quick uit Maassluis, met daar naast een minder onderling resultaat. De marge had slechts een enkel punt (en drie sets achter) kunnen zijn. als gisteren ook het vrouwendubbel van Pascal Jongmans en Yvon ne Schoordijk tegen Henk Maduro en Tineke Kramer in winst was omgezet. De beide nog af te spelen mixen eindigden wel in een zege voor de reserves van De Merenwijk. Schoordijk en Freek van der Capellen, noch Jongmans en de kersverse districtsjeugdkampioen tot en met zestien jaar, Martijn van den Berg, hoefden een set af te staan. In de eerste klasse deelden Hillegom en ELTV 2 uit Eindhoven de nog af te spelen gemengd dubbels. Petra Wesscls en Marco van Trigt wonnen in drie sets. Cindy Berkliout en Tom Bulters leden, met 4-6 in de derde set, een ne derlaag. De eindstand werd daardoor op 3-5 bepaald. De Eindhovenaren hebben zondag te gen ZLTB/OLM uit Zwolle aan gelijkspel ge noeg voor de titel. Het derde team van de Hille- gommers kan een eventueel kampioenschap in de derde klasse uit het hoofd zetten, nu koplo per Popeye GS 4 met de 7-1 winst op Castri- cum twee punten verder uitliep. Door de laatste twee mixen tegen Zandvoort 3 te winnen, heeft ALTV Zoetcrmecr de koppo sitie van Dekker Tennis Warmond overgeno men. De Warmonders, en het daarmee gelijk staande Lucky Raeck uit Maarssen. behouden met een punt achterstand wel het lichtste pro gramma. Het Alphense TEAN was verantwoor delijk voor de degradatie van het bezoekende Heerhugowaard 4 naar de vierde klasse. Hester Stehouwer en Mare Nagelkerken wonnen na een moeizame tweede set (7-6). Inez Franke en Marco Smit wisten vier match points niet te benutten en verloren utieindelijk met 5-7 in de derde set.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 23