De 'patatgeneratie' drinkt champagne Katwijk kent geen medelijden Randstad Sport kan niet 'pieken' Quick Boys 2 wint algehele amateurtitel DINSDAG 1 JUN11993 Pim Langeveld: verrekte kniebanden lunteren Pim Langeveld viel zaterdagmiddag in Lunteren na 23 minuten uit. Uit de eerste diagnose bleek dat de kniebanden van de middenvelder van Katwijk zijn verrekt. Langeveld probeerde de strijd zo lang mogelijk vol te houden, maar verliet uiteindelijk het veld. Dat kwam Langeveld slecht uit, ook al omdat Sparta-trainer Rob Jacobs op de tribune in Lunteren had plaatsgenomen. De hoop op een contract had Langeveld toch al opgegeven.Als ze me graag willen hebben, waren ze wel eerder gekomen. Ik heb voor Katwijk gekozen." Katwijk speelt tegen Holland lunteren Katwijk speelt op zaterdag 12 juni het eerste duel om de algehele amateurtitel bij Holland uit Utrecht. Op 19 juni volgt de return op De Krom. Beide duels beginnen om 15.00 uur. Hol land, de club van trainer Melbi Raboen, werd gisteren kampioen van de zondagamateurs door met 3-1 te winnen van Quick '20. De wedstrijd Katwijk - Kozakken Boys wordt, hoewel de kam pioen reeds bekend is, gewoon gespeeld. Het duel op De Krom begint aanstaande zaterdag om 15.00 uur. Kozakken Boys - Lun teren eindigde gisteren in 2-2. Vrouwen Ter Leede sluiten af met zege leiden Ter Leede heeft zaterdag de laatste wedstrijd in de kam pioen scom petitie tegen Puck met 5-2 gewonnen. Petra Huway opende de score en Nathalie Geeris en Anette Beerendonk hiel pen ieder met twee treffers de Sassenheimsen aan de ruime winst. Volgend seizoen gaat Ter Leede na het vertrek van Frank van Dam verder met trainster Carla Scherpenzeel. Dode en gewonden na Polen-Engeland chorzow Supportersrellen bij de kwalificatiewedstrijd voor het WK in Chorzow tussen Polen en Engeland hebben een dode en twaalf gewonden geëist. Een Poolse aanhanger bloedde dood na messteken in een ruzie met een andere Pool. De gewonden vie len bij vechtpartijen op straat. Van een hotel, waar Engelse sup porters waren ondergebracht, werden alle ruiten ingegooid. Boete voor Juventus-spelers turun De spelers van Juventus hebben een boete van ongeveer 25.000 gulden de man gekregen wegens hun wanprestatie tegen Pescara. De recordkampioen van Italië verloor gisteren met 5-1 van die club, die al gedegradeerd is. Het bestuur van Juventus verklaarde dat de spelers de kleuren niet waardig hebben gedra gen. lunteren rob onderwater Een Mickey Afot/se-competitie. Volgens de insiders heeft de strijd om de zaterdagtitel bij de amateurs absoluut niets om het lijf. Bij de w Katwijk denken ze daar bepaald anders over. Op De Krom hebben ze duidelijk moeite met de kritiek dat de op positie van Lunteren en Kozak ken Boys dit jaar is te verwaar lozen. Cees Guyt, volgend sei zoen de eerste man bij de oran jehemden, draait het liever om. Katwijk, vindt hij, is deze voet baljaargang de sterkste zater- dagploeg van Nederland.- Zater dag in Lunteren overlegden de voetballers uit het kustdorp de geloofsbrieven. De 5-1 winst, die Katwijk de zaterdagtitel op leverde, onderstreepte nog maar eens de suprematie van de ploeg van de scheidende oe- fenmeester Arie Lagendijk. Niemand in Katwijk kan om de niet overtuigende inbreng van Lunteren en Kozakken Boys heen. Maar het is uiteraard niet de schuld van de w Katwijk dat de nacompetitie dit seizoen een eenzijdig karakter heeft. Nog nooit in de geschiedenis van het amateurvoetbal kwam het voor dat twee wedstrijden voor het einde de beslissing al was geval len. In deze kampioenscompetitie toonde Katwijk zich een reus zonder mededogen. „Maar kom nu niet aan met het verhaal dat dit Lunteren zo zwak is", ging Cees Guyt naderhand in de ver dediging, „want het is gewoon niet zo. Als je de wedstrijd van vandaag bekijkt, kun je toch niet zeggen dat Lunteren hele maal niks voorstelt." Vlak na de gelijkmaker van de snelle invaller Henk Beukhof en pal na de thee kende Katwijk moeilijke momenten. „En een ploeg die het ons moeilijk maakt, is geen lachertje", uitte Guyt zijn kritiek om de kwalifi catie Mickey Mouse-competitie. Guyt heeft best gelijk, al zal de blonde ex-prof moeten erken nen dat Lunteren de kwalificatie amateurtopper niet verdient. Dat neemt niet weg dat Kat wijk zaterdag een prestatie van formaat leverde. De wijze waar op Lunteren voor eigen publiek te kijk werd gezet was impone rend. In de eerste helft had Kat wijk duidelijk moeite om de concentratie te bewaren. Een verschijnsel, dat zich eerder te gen Kozakken Boys en Lunteren thuis openbaarde. Na de snelle treffer van Kees Krayenoord, hij tikte simpel binnen na een be oordelingsfout van goalie Van Peppel, verkeerde Katwijk in de veronderstelling dat het karwei in Lunteren zonder extra in spanning geklaard kon worden. Verhoogt Invaller Henk Beukhof hielp de bezoekers snel uit de droom. Na ruim een kwartier mocht hij on gehinderd oprukken en scoren. Het duurde tot een kwartier voor rust totdat Katwijk zijn zaakjes weer voor elkaar had. Tot die tijd hield de soms driftig schoppende Veluweploeg de oranjehemden in toom. Als ex cuus voor de mindere periode mocht Katwijk het uitvallen van Pim Langeveld aanvoeren. De getalenteerde middenvelder haakte na 23 minuten af met verrekte kniebanden. Langeveld is in het Katwijk-concept een belangrijke pion, maar invaller Edwin Verhoogt bleek naadloos "te passen in de door Lagendijk en Guyt verordonneerde speel wijze. Verhoogt nam zelfs in de 35ste minuut de tweede treffer voor zijn rekening. De Leide- naar maakte gebruik van ver warring in de Lunterse verdedi ging en zette van dichtbij zijn hoofd tegen de bal: 1-2. Het doelpunt vormde de in leiding van een grootse wed strijd van de middenvelder, die komend seizoen zijn heil zoekt bij de nieuwbakken tweedeklas ser Lugdunum. In de tweede helft was Verhoogt evenzeer be trokken bij een doelpunt van Katwijk. Het was een treffer die voor de gasten op het juiste mo ment viel. In een periode dat Lunteren voor zijn allerlaatste kans vocht, bekroonde de we derom ijzersterk spelende Hen ry Pouw een vloeiend lopende aanval met Verhoogt en Kees Krayenoord. Katwijk wierp toen alle schroom van zich af. Na een kwartier stond het door een magnifieke kopbal van Marco de Ridder en attent doorzetten van Kees Krayenoord 1-5 en was er nog maar een ploeg die het wedstrijdbeeld bepaalde. Katwijk deed in het resterende deel van de partij aan gallery- play. Het was soms gênant om te zien hoe Lunteren door de oranjehemden werd geklei neerd. Guyt, tot slot: „Als het eenmaal draait, zijn we door weinig ploegen te stoppen." Lunteren - Katwijk 1-5 (1-2)4. Krayenoord 0-1, 16. Beukhof 1-1, 35. Verhoogt 1-2, 50. Pouw 1-3, 55. De Ridder 1-4, 60. Krayenoord 1-5. Scheidsrechter Vermeulen Toeschou wers 3000. Geel: Zeggelaar (Lunteren). Katwijk: Van Voorbergen; Mieras, Lan- gemaat, Pouw, De Kroon; Langeveld (Verhoogt), Van der Marei, Van der Plas; Krayenoord. Zwaan (De Haas), Schreuder; Van Leyenhorst, Van 't Land (Beukhof). Zeggelaar, Dorrestein; Van Laar. De Kruiff. Dolle vreugde bij Edwin Verhoogt (midden) die net nadat hij was ingevallen voor Pim Langeveld de 2-1 voor Katwijk scoorde. Vlnr Henry Pouw, Leen van der Marei, Kees Krayenoord en Hans Zwaan. foto kees van hoqcdalem KATWUK De reserves van Quick Boys hebben zaterdag voor de twee de maal in successie het algehe le landskampioenschap voor tweede elftallen behaald. Op sportpark Nieuw Zuid won het elftal van trainer Freek Rienks voor 1500 toeschouwers met 4- 1 van zondagkampioen Stevo uit Geesteren na een ruststand van 2-1. Quick Boys 2 had eerder in de afgelopen maand de kampioe nen van de verschillende reser ve zaterdageersteklassen uitge schakeld. De Katwijkers ver overden door overwinningen op Genemuiden, Be Quick en GVW het zaterdagkampioen schap. Het laatste duel om de landstitel tegen Stevo werd op verzoek van de Twentenaren in Katwijk gespeeld. Hoewel Quick Boys het thuis voordeel had, kreeg het de winst niet in de schoot gewor pen. Vooral op het fysieke vlak was Stevo een lastige tegenstan der. Een doelpunt in de eerste minuut van Hans Rovers (kop bal) zette Quick Boys echter vroeg in het juiste spoor. Jo Te- Arle van Duyn loopt juichend weg na zijn tweede treffer tegen Stevo. Hans Rovers deelt in de vreugde. foto loek zuyderduin link scoorde na twintig minuten de gelijkmaker (1-1), nadat Jaco Heringa over de bal had getrapt. Quick Boys 2 heroverde op slag" van rust de leiding. Cees Varke- visser rondde een dieptepass van Arie van Duyn doeltreffend af: 2-1. Arie van Duyn ('de buffel') bepaalde in de tweede helft met twee doelpunten de eindstand op 4-1. Twintig minuten voor tijd benutte hij een strafschop - toegekend na een overtreding op Rovers - en in de 82ste mi nuut scoorde hij in de rebound na een afgeketst schot van Mar cel Harteveld. Direct na zijn tweede doelpunt kreeg Van Duyn een publiekswissel. De middenvelder, die in 1991 als speler, van Quick Boys 1 kam pioen werd. zet een punt achter zijn voetbalcarrière om vanaf volgend seizoen de C-junioren van Quick Boys onder zijn hoe de te nemen. Voorschotenaren degraderen naar Afdeling Leiden De zondagafdeling Leiden is sinds gisteren :r een ploeg rijker. Het uitgebluste Randstad Sport Tiet zich in de nacompeti tie van de vierde klasse aftroeven en ver loor daarmee de status van KNVB'er. De 2- de slqtbeurt tegen Groeneweg woog niet op tegen de zevenklapper (7-1) van Cromvliet tegen SOA. De Voorschotenaren hadden op z'n minst moeten winnen en daarnaast het doelsaldo moeten opvijzelen i het huidige niveau te bewaren. Dat dat niet gebeurde, wekte nauwelijks verbazing. 'Pieken' is dit seizoen namelijk niet de sterkste kant van Randstad Sport gebleken. Cromvliet kon dat wel. Nadat de Hage naars zich in de eerste beurt van de na- competitie nog hadden laten afschieten (5* 2 nederlaag) door Randstad Sportstroop ten zij, wijs geworden, daarna de mouwen op om met vereende krachten die vergis sing weg te poetsen. De hofstadbewoners slaagden er op het VIOS- terrein met glans in om de opgelopen avêrij alsnog te her stellen. Randstad Sport, vooraf over de beste papieren beschikkend, deed het te genovergestelde. Met de voorsprong op doelsaldo werd niets gedaan omdat de Voorschotenaren niet eens aan wjnnen toekwamen. Aangezien Ron den Hollander en Bob an Aken geschorst waren, stuurde Rand stad Sport-trainer Cor l'ennenburg Peter Hogewoning naar het front, zakte spits Ri chard Perrenet terug naar de middenlinie, - terwijl Marcel Koppenhagen een plek in de verdediging kreeg. Ron van Klaveren mocht daarnaast de positie van de vorig wéék falende Fred Oudshoorn innemen. De veranderingen in het elftal hadden nauwelijks een positief effect. Net als vori ge week tegen SOA kwam Randstad Sport gisteren op het Wilhelmus-veld in Voor burg stootkracht te kort. Daardoor kwam er van het oorspronke lijke plan om een paar flinke bressen in het bolwerk van Groeneweg te slaan weinig te recht. Al deed de vroege en mooie goal van Richard Perrenet, door Sydney van der Pluym perfect aangespeeld, anders ver moeden. De roep van Groeneweg om bui tenspel werd door het neutrale arbitrale trio niet gehonoreerd. En dus stond Rand stad Sport er na acht minuten al goed voor: 1-0. Maar voor de toeschouwers was het al duidelijk geworden dat er in de offensieve daden van Groeneweg veel meer gevaar school. Zeker als Oscar Vuyk in stelling werd gebracht. Marcel Delmeer slaagde er in de eerste drie kwartier tot twee keer toe in met uitstekende reddingen de Groen weg-spits van scoren af te houden. De der de keer. in blessuretijd, werd hij door een kop-onderonsje tussen Jan de Knegt en Vuyk uit positie gespeeld: 1-1. De verdienstelijke schotpoging van Peter Ilogt-woning u.jn voor Pennenhurg geen reden om hem na rust te laten terugkeren. Marco van der Zon nam de honneurs waar. zonder de voorste Unie enige kleur te kunnen geven. Aan de andere kant deelde Jan de Knegt nog een mentale dreun uit aan Randstad Sport door voor 1-2 te teke nen. En als Peter Hordijk daarna de we gens een overtreding van Delmeer teoge- kende strafschop had benut, zou de Voor- schotense formatie drfïnitief knock-out zijn geweest. Delmeer maakte ZijQ fouf goed door de bal te stoppen, Randstad Sport putte daar moed uit en invaller Peter Torken ramde alsnog de gelijkmaker in de touwen: 2-2. Zou het dan toch genoeg zijn? Cromvljet leidde in de andere wedstrijd tegen SOA halverwege met 1-0. Ken gelijkspel aiér zou Randstad Sport in de vierde klasse houden. Het nieuws (7-1) uit Den Haag sloeg echter niet eens in aTs een bobi. De spelers van beide ploegen waren er al bang voor, lagen reeds uitgeteld op het veW toen de tijding Voorburg bereikt. Ondanks de remise lagen twee verliezende partijen i het gras. -2, 92 Peter Torken 2-2 Arbiter Maat Toeschou wers 400 (3eIe kaarten: Richard Perronet, Marcel Delmeer. Uirch F ra se r (RS). Edwin van de I (Groeneweg) Het is dit seizoen raar gelo pen met de talentvolle voetballers van Rooden- burg. Een half jaartje gele den nog werden ze door hun eigen trainer keihard op hun nummer gezet. Af geschilderd als salonvoet ballers die mentaal te slap waren om wekelijks het gras op te vreten. Ge doemd om voor eeuwig in de tweede klasse, of lager, te spelen. delft rob van der zanden Maar gisteren waren het deze als 'slapjanussen' omschreven spelers die het rijke verleden van de club uit Noord deden herleven. De bier- en patatge neratie dronk in Delft champag ne. Treffender kon de snelïe groei naar volwassenheid niet in beeld worden gebracht. Roodenburg rekende in een half seizoen af met haar geschonden imago en bewees wel degelijk goed en scherp te kunnen voet ballen. Schokeffect Coach Eelco Fielemon gooide kort voor de winterstop dit sei zoen de knuppel in het hoen derhok. Hij stelde de mentaliteit van zijn ondermaats presteren de elftal aan de kaak en vond dat het zo niet langer kon. „Roodenburg heeft lang genoeg doelloos rondgedobberd in de middenmoot van de tweede klasse", meende de jonge Leid de slotfase van het duel tegen Neptunus doelman Raymond Knevel foto LOEK ZUYDERDUIN Roodenburger Peter Kruit passeert in maar zal niet tot scoren komen. se oefenmeester, die als geen ander de cultuur op Noord aan voelde. Een reactie van zijn kant bleef niet uit en de reactie volg de snel. Het schokeffect was compleet. een beetje tegen elkaar uitge speeld", aldus Fielemon giste ren. „Er moest meer verant woordelijkheidsgevoel uit de groep komen en dat is gelukt. Ik heb spelers als Richard Gottmer en Peter Pret teruggehaald uit het tweede en zij hadden zoiets van 'nu staan we er en gaan niet meer weg'. Dat wilde ik hebben. Ik ben me harder gaan opstellen en tot mijn vreugde is de groep gaan werken. Er was strijd, de sfeer werd beter en de wissel spelers gooiden niet de hand doek in de ring. Toen zaten we goed." Het ging vanaf de winterstop crescendo met de jonge ploeg en de 'grote finale' van gisteren werd om die reden met veel vertrouwen tegemoet gezien. Op het winderinge en hobbelige terrein van DHC bleek de goede vorm van Roodenburg echter nog geen garantie voor succes. De andere nacompetitiewin- naar uit de tweede klasse, Nep tunus - net als de Leidse elf een technisch geschoolde ploeg - toonde zich een gehaaide te genstrever die na de degradatie uit de eerste klasse van vorig jaar uit was op eerherstel. Er ontstond een zeer enerverende, spannende wedstrijd, met van beide zijden goed en vooral aanvallend voetbal. Marcel Vink In de eerste helft hield Rooden- burg-keeper Marcel Vink zijn ploeg diverse malen op de been met enkele sublieme reddingen. De sluitpost had in de beginfase een moment dat begon als de blunder van het jaar en dat ein digde als de redding van de wedstrijd. Na een slappe inzet van Neptunus liet hij de bal knullig door zijn lange benen glippen om vervolgens voor de lijn stijlvol te redden. Vanaf dat moment kon Vink niet meer stuk en groeide uit tot een van de uitblinkers in een team waar overigens geen zwakke plek was te bespeuren. Enkele minuten voor de pau ze kwam Roodenburg op 1-0. De met een spierblessure sle pende Marcel van den Burg kreeg na een solo van Peter Kruit de bal wat gelukkig voor zijn rechtervoet en bedacht zich geen seconde. Twintig secon den daarvoor was de ploeg in een griezelige scrimmage tot drie keer toe ontsnapt aan een tegentreffer. In plaats van 0-1 ging de rust in met 1-0. Zenuwen In de eerste minuut van de tweede helft was het al snel 1-1. José Tavares tikte bij de tweede paal binnen. Fielemon bekende na afloop op dat moment even in de zenuwen te hebben geze ten. Zijn spelers zetten zich ech ter goed over de tegenvaller heen. Twee minuten na de ge lijkmaker immers stond het al weer 2-1. Arbiter Van Rooyen gaf een strafschop nadat Peter Pret ten val kwam binnen de lij nen. Een discutabel geval, maar de meesten hielden het op de bekende 'optelsom' omdat Pe ter Kruit in de eerste helft bij een soortgelijk moment ook al was neergegaan. Pret mocht zelf raakschieten vanaf elf meter. Het bleek achteraf een straf schop, die goed was voor het eersteklasserschap. Op de Leid se Burggravenlaan konden de paarden en de trams worden opgetuigd voor een ritje door de stad. Roodenburg - Neptunus 2-1 (1-0) 42 Van der Burg 1-0, 46 Tavares 1-1, 48. Peter Pret 2-1 Scheidsrechter Van Rooyen. Toeschouwers 800. Geel: Bergman (Neptunus) Roodenburg: Vmk; Heymans, Pikaar, Rob Pret, Ouwerkerk. Gottmer, Peter Pret (Helder), Buyn. Kruit, Van den Burg (Barendse), Kamperveen,

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 19