Sport Krajicek nu ook mentaal in vorm Na Rijkaard keert ook Gullit Milan de rug toe Valken '68: 25 jaar en kampioen ZATERDAG 29 ME11993 981 L 23 Roodenburg O C Roodenburg kan maandag JL 3 tegen Neptunus promotie af dwingen naar de eerste klasse. Het zou een bekroning zijn van de loop baan van Fred Ouwerkerk chef ad van kaam. plv -chef rob onderwater. 071 -161446 Volleybalteam lijdt derde nederlaag Hongkong Het Nederlands mannenteam heeft ook de derde wedstrijd in de World Volleybal League verloren. Twee nederla gen in Italië werden gisteren gevolgd door een 2-3 verlies tegen China. De ploeg van Alberda gaf in Hongkong een voorsprong van 2-0 en 9-3 uit handen. Het nieuwe Nederlands team is in opbouw, China won vorig weekeinde de eerste uitwedstrijd te gen Cuba in vijf sets. Angioma breekt scheenbeen Marseille» jocelyn Angioma blijkt tijdens de Europacup-finale Marseille - AC Milan zijn linker scheenbeen te hebben gebroken. De Franse verdediger viel woensdag in München na een botsing met Lentini uit. Abedi Pele verlaat Olympique Marseille waar schijnlijk aan het eind van het seizoen. De Ghanese aanvaller droomt van een vervolg van zijn loopbaan in de Serie A. De Kroaat Boksic blijft nog ten minste een jaar bij de Europa Cup- Zwak begin HDM in Europa Cup brussel De vooruitzichten van HDM op een plaats in de finale van het hockeytoernooi om de Europa Cup voor landskampioe nen zijn op de eerste dag direct al een stuk kleiner geworden. Ondanks een enorm veldoverwicht slaagden de Hagenaars er te gen het organiserende Royal Leopold Club in Ukkel, een deelge meente van Brussel, niet in te winnen. Het bleef 0-0. Interim- coach Pieter Versteegh, oud-trainer van de Leidse voetbalclub Roodenburg, sprak na afloop laatdunkend over het laffe spel van de Belgen. „Ze graven zich in en ondernemen niets creatiefs." Bekerhouder Amsterdam begon bij de vrouwen met een zege van 3-0 op Cardiff Athletic. Jaap Stam naar Cambuur Leeuwarden Cambuur heeft Jaap Stam overgenomen van FC Zwolle. De 20-jarige rechtsachter tekende een tweejarig contract in Leeuwarden. Hij was slechts één seizoen actief in Zwolle. Daarvoor speelde hij bij zaterdageersteklasser DOS Kampen. Stam is de tweede speler die Cambuur-trainer Theo de jong bij zijn oude club recruteerde. Eerder werd Bert Konterman al aan getrokken. Maassen van den Brink wint drieluik vlaardingen Leidenaar Dirk Maassen van den Brink heeft giste ren bij de veteranen het drieluik snelwandelen (5000 m) van de Rotterdamse Snelwandelvereniging op zijn naam geschreven. In de derde wedstrijd eindigde de Holland-atleet als tweede vete raan achter Frede Röhner op een zevende plaats in de algehele rangschikking in een tijd van 26.02.2. Over drie wedstrijden liep Maassen van den Brink een tijd van 1.17.58,1. Goed voor een eerste plaats. 'Jatten' jeugdleden in open brief aan de kaak gesteld LEIDEN LOMAN LEEFMANS Het op 'slinkse' wijze jeugdleden wegtrekken van andere verenigingen. Een groep van elf voetbalverenigingen uit het grensgebied van Noord en Zuid Holland ergeren zich daar mateloos aan en hebben een open brief aan andere ama teurverenigingen dat kenbaar gemaakt. In de brief wordt een oproep aan andere voetbalclubs in de afdeling Leiden en Haarlem gedaan om 'eikaars jeugd werk te respecteren en geen pogingen te doen ten koste van andere verenigingen zichzelf op deze Oncollegiale manier te versterken, De elf ondertekenaar van de brief zijn BSM (Bennebroek), Concordia (Hillegom), Foreholte, Hillegom, Kagia, Nieuw Vennep, SJC, SMS (Nieuw Vennep), Van Nis pen, Vogelenzang en WSB. Sprintzege voor Sienders zwolle/messina anp/afp Robert Sienders is gisteren in Zwolle, aan het eind van de achtste rit van Olympia's Ronde van Nederland, op herhaling gegaan. Net als in Naaldwijk, aan het einde van de Omloop van de Glazen Stad, reageerde hij het scherpst op de laatste aanval van Harm Jansen. Op de streep had de dertig-jarige ren ner uit Zwijndrecht een half wieltje voorsprong. Jansen, winnaar in Goor en tweede in Valkenburg, probeer de op de Zwartewaterallee in Zwolle, zijn succesnummer, de lange sprint, te herhalen. Het mislukte door de snelheid van Sienders, de criteriumkoning van de Hoekse Renners, die een zeer geslaagd 'gastrenner' in de ploeg van het Luchtschip is. De aankomst van een grote groep laat de posities in de rangschikking ongeschonden tot de beslissende tijdrit van vanavond in Gieten. Knaven, drie keer winnaar in de bonifi catiesprints onderweg, haalde wat seconden af van zijn ach terstand op leider Marcel van der Vliet. Ronde van italië Guido Bontempi heeft gisteren de zesde etappe in de Ronde van Italië gewonnen. Na 130 ki lometer over Siciliaanse wegen was de 33-jarige Italiaan in Messina de snelste sprinter. Het was zijn zestiende etappezege in elf starts in de Giro. Adriano Baffi werd tweede, Bugno der de. Argentin behield de leiding in het algemeen klassement Costa tegenstander in vierde ronde na vijfsetter tegen Arrese Richard Krajicek, doorgaans een koele kikker, baarde vo rig jaar op Roland Garros al opzien door na zijn moeiza me zege op Francisco Clavet in de eerste ronde een oerkreet te slagen. Gisteren ging hij in Parijs opnieuw flink uit zijn dak. Na de zware vijfsetter tegen een andere Spanjaard, Jordi Arrese, stak hij beide armen juichend de lucht in en balde van blijdschap zijn vuisten. Met 2-6, 6- 2, 6-2, 6-7 (6-8) en 6-2 drong de 21-jarige Hagenaar voor het eerst in zijn carrière door tot de vierde ronde van de open Franse tenniskampioenschappen. PARUS» ERIC DE BIE GPD-VERSLAGGEVER „Tot nu toe kwam ik elk jaar een ronde verder. Hopelijk is het ditmaal nog iets verder", sprak een opgeluchte Krajicek, de eerste Nederlander die sinds 1973 - toen Tom Okker pas in de kwartfinales sneuvelde - in Parijs zo ver weet te komen. De huidige nummer dertien van de wereld lijkt hard op weg dege nen die de laatste tijd aan hem twijfelden, de mond te snoeren. Na zijn slechte optreden tijdens de Australian Open, waar hij in de tweede ronde van de Ameri kaan Todd Witsken verloor, zijn afgang bij het ABN/AMRO-toer- nooi in Rotterdam en zijn mati ge resultaten tijdens de laatste graveltoernooien, was er vol gens velen sprake van een stagnatie in zijn ontwikkeling. Blijkbaar was zijn notering bij de beste tien spelers van de we reld eind vorig jaar een uitschie ter geweest. In Parijs, waar hij als twaalfde is geplaatst, toont Krajicek momenteel echter aan dat hij zeker de kwaliteiten bezit om zich weer bij het elitegroep je van het mannencircuit te voegen. Duizend doden „Ik mag niet klagen over hoe het nu gaat. Vandaag is me ech ter weer duidelijk geworden dat ik mijn eigen spel moet blijven spelen. Ook op gravel. In de vierde set viel ik terug naar iets dat ik misschien tien jaar gele den deed. Ik was in die fase veel te afwachtend", aldus Krajicek, wiens coach Rohan Goetzke op de tribune duizend doden stierf. „Hij liet een man die al lang was gestorven, weer spinglevend worden. In de vierde set was zijn agressie opeens weg", sprak de Australiër. Na het verlies van de tiebreak hervond Krajicek zich echter weer en plaatste hij de volley's wel met uiterste nauwkeurig heid in de hoeken van de baan. „Ik had gelukkig geen moeite de knop weer om te draaien. Daar over ben ik ook wel tevreden." Een teken dat hij ook mentaal gezien 'in vorm' is. Terwijl dat dit jaar wel eens anders was. Frustratie Na zijn uitschakeling in Mel bourne zat Krajicek er goed doorheen. Hij beleefde zijn vormcrisis als een kwelling, ze ker nu hij zich net tot de elite van het mannencircuit had ge voegd, en kwam in een neer waartse spiraal terecht. „Ooit was tennis mijn hobby, nu is het mijn werk en van dat werk raakte ik behoorlijk gefrus treerd. Ik heb enkele maanden schade aan mezelf toege bracht", vertelde de Haagse Monegask, die in Stuttgart met een finaleplaats even opleefde, maar daarna dus nog maar wei nig liet zien. Momenteel lijkt hij echter net op tijd in vorm. Ivanisevic In de vierde ronde ontmoet Krajicek opnieuw een Span jaard. Carlos Costa was gisteren namelijk verantwoordelijk voor de uitschakeling van Goran Iva nisevic, de nummer vijf van de favorietenlijst. De Kroaat, die Costa vorig jaar in Parijs nog had uitgeschakeld, won alleen de eerste set (6-2, 2-6, 5-7, 3-6) en werd daarmee de zesde ge plaatste speler die het Grand- Slamtoernooi moest verlaten. Pas na zijn daaropvolgende dubbelpartij met Henri Leconte verscheen Ivanisevic in de in terviewruimte. „Wat doe ik hier eigenlijk. Ik zou naar huis moe ten gaan. Relaxen en blij zijn", waren zijn eerste woorden. Om vervolgens te klagen over de grootte van het centre-court („Je rent je rot") en het langza me gravel („Mijn services had den de snelheid van een slak"). „Maar dat zijn geen excuses. Costa was vandaag gewoon be ter. In de eerste set speelde hij nog net zo slecht als mijn groot moeder. Daarna was hij in staat zijn spel naar een hoger niveau te brengen. Ik denk dat hij in vergelijking met vorig jaar min der onder druk stond. Hij was toen de favoriet en verloor. Nu was het andersom." Richard Krajicek vecht zich langs de Spaanse gravelbijter Jordi Arrese. Volgens zijn coach Rohan Goetzke 'liet hij een man die al lang was gestorven, weer spinglevend worden'. foto epa Vader Mary Pierce misdraagt zich weer eens parus gpd pen storende opmerkingen aan het adres van Po, die uiteindelijk met 7-6 (7-4), 3-6, 3-6 verloor. Ondanks een waarschuwing bleef hij daarmee doorgaan, waarna zijn toegangsbadge werd inge nomen en hij van het park werd gezet. In het verleden heeft Pierce zich al vaker aan dergelijke zaken schuldig gemaakt. Reden voor zijn dochter, die de Franse nationaliteit bezit om hem onlangs als coach aan de kant te zetten en zich te wenden tot Nick Bollettieri. Jim Pierce, de vader van tennisster Mary Pierce, heeft gisteren op Roland Garros weer eens voor opschudding gezorgd. De Amerikaan, die bekend staat om zijn criminele verleden, werd tijdens de partij van zijn dochter tegen Kimberly Po door veiligheidsagenten van de tribune verwijderd. Pierce maakte tijdens de wedstrijd in de derde ronde van de open Franse tenniskampioenschap- MILAAN AFP/Reuter/SID valkenburg De drumband drukt de feestgangers in de Valkenburgse circustent aan de kant. Het was een van de hoogtepunten gister avond op de receptie van voetbalvereniging Valken '68. De Valkenburgers vieren dit jaar het 25-jarig jubileum. Als passend cadeau schonk het eerste elftal de club (opgericht op 30 mei 1968) het kampioenschap van de zaterdagafdeling. foto henk bouwman De verbanning naar de tribune tijdens de Europacup-finale te gen Olympique Marseille, heeft Ruud Gullit doen inzien dat het beter is te vertrekken bij AC Milan. „Ik heb besloten Milan te verlatenvertelde Gullit giste ren. „De houding van de club ten opzichte van mij is veran derd. Ik ben ervan overtuigd dat Milan wil dat ik een andere club zoek." Om een minuut over twaalf betrad Gullit gisteren het cafe etje bij het trainingscentrum Milanello. Hij overrompelde de verslaggevers met dc opmer king: „Jullie weten al dat Frank Rijkaard een nieuwe club zoekt. Hopelijk heeft hij ook voor mij geïnformeerd. Ik ben onvoor waardelijk toe aan verandering van atmosfeer." Rijkaard maakte eerder deze week bekend Milan te willen verlaten. Hij zei na vijf jaar in de top van Italië toe te zijn aan een ander leven, in een andere om geving. Gullit voetbalt al zes sei zoenen in de Noorditaliaanse metropool. Trainer Capello gunde Gullit tijdens de Europacup-finale in München niet eens een plaats op de bank. Als vierde buiten lander volgde hij het met 0-1 verloren duel met Marseille van de tribune, ten gunste van Pa pin. Roberto Donadoni, zijn vervanger op de rechtervleugel, leverde een wanprestatie. „Het is onwaar dat ik niet fit was. Ik heb de conclusie getrok ken dat het beter is een andere vereniging te zoeken. De verlen ging van mijn contract was echt geen kwestie van geld. hoewel het laatste voorstel een beledi ging was", aldus Gullit gisteren in Milanello. Gullit (30), Europees voetbal ler van het jaar 1988, was in on derhandeling over verlenging van zijn contract met één jaar. Eerder liet hij doorschemeren zijn loopbaan te willen afbou wen in Milaan, waarna hij even tueel voor één van de bedrijven van Berlusconi zou gaan wer ken. Voor Gullit was de actie van de trainer hem te passeren de zoveelste speldeprik. In de com petitie speelde hij dit seizoen slechts, dertien wedstrijden, waarin hij zeven maal scoorde. Soms voelde hij zich vernederd door Capello. Bijvoorbeeld die ene keer toen hij de bus betrad voor de reis naar een uitwed strijd en Capello hem vroeg wat hij kwam doen. „Ik heb de in druk. dat Milan van me af wil", aldus de international. De Italiaanse kranten wisten al te melden dat Bernard Tapie, voorzitter van Olympique Mar seille. Gullit zou willen aantrek ken. Als Gullit en Rijkaard, voor wie Milan ettelijke miljoenen guldens kan vragen, werkelijk vertrekken, blijft Marco van Basten de enige Nederlander bij de landskampioen. De Utrech ter tekende onlangs voor drie jaar bij. SCOREBORD SPORTPRUSVRAGEN LUCKY 10 Vrijdag 28 mei: 7 - 8 - 14 - 16 - 17 - 28 - 29 - 33 - 35 - 38 - 41 - 46 - 47 - 49 - 53 - 55 - 62 - 66 - 73 - 77. (onder voorbehoud) BADMINTON WK Landenwedstrijden: Groep 2: Thailand Malaysia 3-2. Nederland - J3pan 3-2 (DE Van der Knaap - Miyamura 11-12 9-11. ME: Bruil - Motoyama 15-9 15-9. VD Van den Heuvei'Coene - Matsuo/Sasage 15-13 8-15 13-18, HD Micheis/Van Daim - Miya/Machida 17-15 18-17. GD M.chels- /Van den Heuvel - Tsujita/Matsuda 15-12 15-5) Eindstand: 7. Thailand 3-6. 8. Ne derland 3-4, 9. Japan 3-2, 10. Malaysia 3- BIUARTEN EK DRIEBANDEN Eerste ronde: Havermans (Ned) - Koen Ceulemans (Bel) 3-2 (15-11 6-15 15-13 4-15 15-6). MOHer (Den) - Arnouts (Ned) 3-2 (9-15 15-3 8-15 15-7 15-14). Stroobants (Bel) - Broeders (Ned) 3-2 (15- 1 9-15 11-15 15-12 15-13). Burgman (Ned) - Velthuis (Ned) 3-2 (15-2 15-8 6- 15 13-15 15-8). Lieberkind (Den) - Sak- kas (Gri) 3-0, Kühl (Dui) - Bettzieche (Dui) 3-1. Neltn (Den) - Buyle (Hon) 3-2, Laurs- sen (Den) - Pilss (Oos) walk-over. HOCKEY EUROPACUP Landskampioenen, eerste dag: Vrouwen: Poule A: Amsterdam (Ned) - Cardiff Athle tic (Wal) 3-0 (1-0) Slough (Eng) - Campo (Spa) 1-0 Poule B: Rüsseisheimer (Dui) - Stade Francais (Fra) 3-0, Glasgow Western (Sch) - Royal Leopold Club (Bel) 5-0 Man nen: Poule A: Uhlenhorst (Dui) - Cobra Wien (Oos) 7-0, Racing Club de France (Fra) - Dürkheimer (Dui) 3-2. Poule B Royal Leopold Club (Bel) - HDM 0-0, Egara (Spa) - Kelburne (Sch) 1-0. SCHAKEN Zesde partij: Kortsjnoi (Zwi) - Piket (Ned) 1-0. Stand: 4 1/2-1 1/2. TENNIS PARIJS Vrouwen Enkelspel, tweede ronde: Novotna (Tsj/7) - Papadaki (Gri) 3-6 6-2 6-2. Kroupova (Tsj) - Cecchini (Ita) 7-6 6-3. Derde ronde: Graf (Dui/1) - Gildemeister (Per) 6-2 6-2, Marti nez (Spa/4) - Baudone (Ita) 6-0 7-5. Huber (Dui/8) - Hy (Can) 6-1 6-2. Maioli (Kro) - Hack (Dui/15) 6-0 7-6. Wiesner (Oos) - Tauziat (Fra/13) 6-3 7-6. Capriati (VSt/6) - Labat (Are) 6-0 3-6 6-4. Pierce (Fra/12) - Po (VSt) 6-7 6-3 6-3. Maedaiena Maieeva (Bul/9) - Halard (Fra) 6-4 6-1 Dubbelspel, tweede ronde: Gigi Fernandez/Zvereva (VSt/WRu/1) - Oremans/Vis (Ned) 6-4 6-3, Mary Joe Fernandez/Garrison (VSU5) Adams/Bollegraf i ström/Whittmgton (Zwe/VSt) 7-5 6-0. Graham/Schultz (VSt/Ned/14) - Bobkova /Gaidano (Tsj/Arg) 6-4 7-6. Katarina Ma leeva/Tauziat (Bul/Fra) - Basuki/Boogert (Indo/Ned) 7-6 3-66-3. Mannen Enkelspel, tweede ronde: Sampras (VSt/1) - Ondruska (ZAf) 7-5 6-0 6-3. Svensson (Zwe) - Javier Sanchez (Spa) 6-3 6-7 5-7 6-3 6-4 Derde ronde: Kraiicek (Ned/12) - Arrese (Spa) 2-6 6-2 6-2 6-7 6-2, Stich (Dui/9) - Fromberg (Aus) 6-4 6-4 6-4, Mus ter (Oos/15) - Gilbert (VSt) 7-5 6-2 6-4. Prpic (Kro) - Karbacher (Du.) 6-3 6-4 7-5, Courier (VSt/2) Tarango (VSt) 6-1 6-7 6 3 7-5, Costa (Spa) - Ivanisevic (Kro/5) 2-6 6- 2 7-5 6-3. Dosedel (Tsj) - Gilbert (Fra) 4-6 7-5 6-4 6-4. Novacek (Tsj/13) - Pescoso lido (Ita) 6-3 6-1 3-6 5-7 6-6 Dubbelspel, tweede ronde: Davids/Norval (Ned/ZAt) Adams/Olhovski (ZAf/Rus/8) 6-4 7 6. El tingh/Haarhuis (Ned/4) - Keii/Randati (VSt) 3-6 6-4 6-2, Fitzgerald/jarryd (Aus/Zwe/2) - Oostmg/Riglewski (Ned/Dui) 6-3 6-4 Gemengd dubbelspel, eerste ronde: Vis/Oosting (Ned) - Stafford/Cannon (VSt) 6-2 6-3, Schultz/Jensen (Ned/VSt) Adams/Witsken (VSt) 7-5 2-6 6 4, Faull- Davids (Aus/Ned) - Kidowaki/Flach (Jap- /VSt) 6-4 3 6 6-1. McNeil/Shelton (VSt) - Oremans/Eltingh(Ned)6-l 6-7 7-5 WIELRENNEN RONDE VAN ITALIC Zesde etappe. Villafranca Tirrena - Messi na: 1 Bontempi (Ita) 130 km in 3.06 44 (0.12 bonificatie: gem 41,171 km/u). 2 Baffi (Ita) (0 08). 3 Bugno (Ita) (0 04), 4 0 41, 43 Van Aert 2 3 Rooks 20 36. 130 Van der Poel 33.39 OLYMPIA S RONDE Achtste etappe. Zaltbommel - Zwolle: 1 Sienders (Luc). 157 km in 3 16 57 (0 15 bonificatie. 47.829 km/u. 2 Jansen (Eur) (010). 3 Appeldoorn (Eur) (0 05). 4 Van der Werft (Gia). 5 Godert de Leeuw (Gia) Algemeen klassement: 1 Van der Vliet 29 08 06, 2 Goense (Vli) 1 03. 3 Knaven I 17, 4 De Vries (Toy) 1 54, 5 Cipl.iaus kas (Lit) 2 10 OMLOOP VAN DE HOEKSE WAAR0 Promotiecompetitie. Individuele tijdrit: 1 Mauris (Nfs aan den AmsteD 8 km in II 33 Rit in lijn: 1 Hermans (Bergschen hoek) 80 km in 1 43 44 2 Rinkel (Aals meer). 3 Van der Tang (Voorhout) ZEILEN SPA REGATTA Derde dag. vrouwen: 470, stand na zes ra ces: 1 Hardwiger/Pinnow (Dui) 7 punten Mistral, geplaatst voor eindstrijd: 1 De Vries (Ned) 3, 2 Stalman (Ned) 10 Man nen: Laser, geplaatst voor eindstrijd: De Jong (Ned) 31, Zielhuis (Ned) 32 soling, stand na zes races: 1 Bank (Den) 14. 5 Potma (Ned) 36. 10 Den Outer (Ned) 61 Tornado, stand na zes races; Gaebier (Dui) 24. 14 Boog (Ned) 73 Star, stand na vier races S"hoyen (Noo) 13 2 Kees Douze (Ned) 13, 3 Dereksen (Ned) 19 4 Wenthoit (Ned) 19. 5 Rob Douze (Ned) 20. 6 Loef (Ned! 22 Mistral, ge plaatst voor eindstrijd: Opten (Ned) 18. 6 Jacco Koops (Ned) 25 470. tweede halve finale, geplaatst voor eindstrijd: 3 Paa' denkooper(Ned) 18 Finn, stand na vier ra ces: 1 Wijstergaard (Den) 14, 2 Rohart (Fra) 16, 3 Lundmark (Zwe) 20. 4 Presti (Fra) 21, 5 Godefroid (Bel) 34. 6 Roy Hemer (Koudekerk) 35. 9 Kwikkers (Ned) 43. |j

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 23