GOED NIEUWS IS SOMS KNAP BENAUWEND. ZATERDAG 29 MEI 1993 Een soldaat met een gasmasker op. Een masker dat hem moet beschermen tegen gifgas. Een jongeman die door toe doen van anderen de hondekop van de oorlog opgezet heeft gekregen. Grote, lege ogen die zijn eigen ogen verbergen. Maar wie goed kijkt, ziet de benauwde blik van de jongeman, ziet hem denken: "Hoe kom ik hier ooit nog gezond vandaan?" Telkens weer zetten jongemannen deze maskers op. Hun superieuren dragen andere maskers: wilskrachtige kinnen en wakkere ogen, waarin het vuur van het heldendom gloeit. Maar ze laten "hun jongens" de held spelen. En in sommige landen gebieden ze hen zelfs om gifgas te verspreiden. Om daarmee hele dorpen in een gruwelijke slaap te wiegen. Zie de "ghosttowns" in Irak. Zie Sadam Hussein. Mooie woorden kunnen net zo bedwelmend zijn als gif gas. Veel mensen hebben geloofd in mooie woorden, geloven er nog steeds in. Nobele woorden. En altijd zijn er groepen die zich erdoor laten bedonderen. Die op bevel hun medemensen laten stikken. Letterlijk. Onze redactie wil door al die mooie woorden heen kijken. De vinger leggen op de zere plek. Met scherp geslepen pen de pijn van de wereld beschrijven. Dat bedoelen we als we het hebben over goed nieuws: kwalitatief goed nieuws, betrouwbaar nieuws. Propaganda, van welke partij ook, zult u in onze kolom men niet aantreffen. Wel voorzien we het nieuws van onze eigen meningen en kanttekeningen, we zijn tenslotte ook maar gewoon mensen. Maar die persoonlijke kijk houden we strikt gescheiden van de nieuws feiten. En of het nu gaat om de oorlog in Joegoslavië of brandende kwesties in eigen land zoals het opko mend racisme, de WAO of het vandalisme in de voet balstadions, we laten altijd alle betrokkenen aan het woord. Pas dan ontstaat immers het hele beeld. Pas dan is een gefundeerd oordeel mogelijk. Goed nieuws dringt nooit een mening op, maar maakt het vormen van een mening mogelijk. Het schudt wakker, ontroert of beweegt tot meeleven. Wij stellen er eer in om dat nieuws voor u te verzamelen en zo weer te geven dat u op overzichtelijke wijze geïnformeerd wordt. Over de benauwende zaken, maar als daar aanleiding voor is natuurlijk ook over de leuke kanten van het leven. Goed nieuws weerspiegelt immers alle facetten van de wereld om ons heen. Cees van Hoore Redacteur Leidsch Dagblad

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 22