Verbouwing raadhuis Rijnwoude ter discussie 'Noordplein in de Veen is veel 9 -EN VEENSTREEK Protest tegen zeecontainer voor Alphense jongeren Rondritten met ponykar Paraplu op daken van Weteringlaan Weinig ouderen op spreekuur 'Overheid komt beloften over rijksweg 11 niet na' Stank in Leimuidense woonwijk door vijver ZAJERDAG 29 ME11993 CHEF GERTVISSER, 071-161417. PIV.-CHEF JANET VAN DIJK, 071-161443 De onzekerheid over de toekomstige huisvesting van de Rijnwoudse ambtenaren neemt weer toe. De financiële haalbaarheid van de op elf miljoen begrote verbouwing van het gemeentehuis in Hazerswoude-Rijndijk staat on der druk. De belangrijkste reden daarvoor is dat de poli tie geen interesse meer blijkt te hebben in de westvleugel van het bestaande gebouw. Die wordt na de aanbouw overbodig. Het gemeentebestuur had gehoopt de vleugel te kunnen verhuren aan de werkeenheid Hazerswoude- Rijndijk van het politiekorps Hollands-Midden. HAZERSWOUDE-RUNDUK* RUUD SEP I De politie vindt de ruimte ech ter te duur en studeert nu op de bouw van een nieuw politiebu- reau op de plek van het oude. Voor de gemeente betekent dat een zware tegenvaller. Als de I westvleugel niet wordt ver huurd, wordt de exploitatie van het verbouwde gemeentehuis veel duurder dan was voorzien. Bovendien is het politiek bij zonder moeilijk te verkopen om voor 11 miljoen gulden een nieuwe vleugel te bouwen, wan neer daardoor een deel van het bestaande gebouw leeg komt te staan. Om die redenen had de Rijnwoudse PvdA al eerder laten weten alleen akkoord te gaan met de verbouwing wanneer er een huurder werd gevonden voor de westvleugel. Als zich niet snel een huurder meldt wordt het wel erg moei lijk om volgende maand een raadsmeerderheid achter het verbouwingsplan te krijgen. Burgemeester M. Boelen laat de politie daarom niet zomaar lo pen. Volgende week heeft hij weer een gesprek met de korps leiding. Boelen hoopt de politie alsnog het gemeentehuis in te onderhandelen. Als er volgende maand al een meerderheid voor de aanbouw is, dan blijft het nog de vraag of de plannen zoals die er nu lig gen ook ongehavend de eindstreep halen. B en W heb ben steeds betoogd dat de aan bouw 'sober en doelmatig' moest zijn. Maar nu blijken er in het ontwerp onderdelen te zitten die veel geld kosten en waar eigenlijk niemand om had gevraagd. Architect Tauber heeft aan de zuidkant van het gemeentehuis een promenade getekent, en wil de nieuwe oost vleugel bekronen met een klok- ketoren die het formaat moet krijgen van een respectabele kerktoren. Deze zaken komen bij elkaar op ongeveer één mil joen. Niet iedereen in de ge meenteraad is erg enthousiast over deze kostbare versiersels. De hoorzitting over het bouwplan, die binnenkort ge houden zou worden, is in ieder geval uitgesteld tot na de vakan tie. Boelen gaat er echter van uit dat de verbouwing geen vertra ging hoeft op te lopen. Mits de gemeenteraad volgende maand het groene licht geeft natuurlijk. In dat geval kan de verbouwing maart volgend jaar beginnen. De Rijnwoudse ambtenaren kunnen dan begin 1995 hun in trek nemen in de nieuwe vleu- alphen aan den run evelyne lammerd1ng Bewoners van het Grashof in Alphen hebben bezwaren te gen het plan van de gemeente om een zeecontainer voor jon geren te plaatsen in het gebied Zegersloot. De omwonenden zijn bang voor overlast. De werkzaamheden om de plaat sing van het honk mogelijk te maken, zijn inmiddels stilge legd. De gemeente gaat met de omwonenden overleggen. Daarna wordt een definitief besluit genomen over de con tainer. De gemeente wil de schuil hut voor jongeren neerzetten bij de skateboardbaan en het basketbalveldje. De container is zes meter lang. Tussen de container en de huizen van het Grashof is een ruimte. Vart 70 tot 80 meter. De gemeente wil een aarden wal, bekleed met gras, aanleggen om de container aan het zicht van de Grashofbewoners te onttrek ken. De gemeente hoopt dat de jongeren bij kou en regen schuilen in hun eigen honk en dat ze niet meer de wijk in trekken. Dat doen ze nu wel. Bewoners van de Wikkestraat klagen al jaren over geluids overlast. De jongeren voetbal len in de buurt, trappen de bal tegen de garagedeuren en ma ken veel lawaai. De groep vari eert van tien tot soms dertig personen. Na overleg met de bewoners van de Wikkestraat en de poli tie, werd als oplossing het zee containerproject in het Zeger- slootgebied gevonden. Maar met de bewoners van het Grashof was geen overleg ge pleegd. Toen deze bewoners hoorden van de plaatsing van de container, reageerden ze verontwaardigd. Omdat ze niet zijn ingelicht door de ge meente en worden opge scheept met de jongeren die in de veldbioemenbuurt overlast veroorzaken. Nog voordat zij de brief met inlichtingen ont vingen, dienden zij een be zwaarschrift in. R. Kroon, woordvoerder van de Grashofbewoners, verwacht niet dat de container er nog komt. M. Goedkoop, advocaat van de buurtbewoners, zegt dat de Raad van State een container als bouwwerk ziet. Zo'n gevaarte kan dus niet zo maar worden geplaatst. Het bouwwerk moet voldoen aan de eisen in de Woningwet en in de Wet ruimtelijke orde ning. De gemeente heeft daar nog geen rekening mee ge houden. Daarom verwacht de advocaat dat de plaatsing van de container niet doorgaat. ALPHEN AAN DEN RUN* Pony Nora van de Alphense Kinderboerderij Bospark wordt vanaf de maand juni twee keer in de week voor een karretje ge spannen. Kinderen die de boer derij bezoeken kunnen een ritje maken met de ponykar waarin plaats is voor 6 tot 9 passagiers. De route loopt door het Bospark aan de Prins Bemhardlaan. Het idee voor de rondritjes is van Jan Reumerman, vrijwilliger van het eerste uur bij de kinder boerderij. Hij heeft ook gezorgd voor de pony en de kar die hij samen met vrijwilliger Cees van Eijk rijklaar heeft gemaakt. De eerste rit met de ponywagen is woensdag 3 juni om 14.00 uur. Verder zijn er elke eerste woensdag en derde zondag van de maand ponyritten tijdens de openingsuren van de kinder boerderij, van 14.00 tot 16.30 oude wetering/Rupwetering De regen kwam de bewoners van de Weteringlaan in Oude Wetering slecht uit. Begin deze week waren de daken van de huizen gehaald, met de be doeling ze zo snel mogelijk te vernieuwen. Om wateroverlast voor de bewoners te voor komen werd het 'open dak' afgedekt met gro te zeilen. Behalve nieuwe daken krijgen de huizen ook andere keukens, toiletten, plafonds en douches. De nutsvoorzieningen worden aan gepast aan de huidige eisen van het energie bedrijf Rijnland. Per woning worden ook indi viduele gebreken verholpen. Er is begonnen met de woningen aan de Weteringlaan. Nog voor de bouwvakantie moet dit karwei zijn afgerond. Daarna komen de huizen aan de Oud Adeselaan in Oude Ade en de Vosterstraat in Oude Wetering aan de beurt. Het is de opzet dat het opknappen van de in totaal 26 huizen in oktober is vol tooid. De huurders hoeven als compensatie voor de overlast een maand geen huur te betalen aan de Woningbouwvereniging Alkemade. Van de gemeente Alkemade krijgen de huur ders een tegemoetkoming van 500 gulden als bijdrage in de herinrichtingskosten. De totale kosten van het onderhoudsproject bedragen 2,4 miljoen gulden. Dot bedrag komt geheel voor rekening van de woningbouwvereni ging. Het groot onderhoud heeft geen verho ging van de maandelijkse huur tot gevolg. Wel moet er extra worden betaald voor dub bel glas of cv-installatie. foto jan holvast Burgemeester Paats schrijft minister: ALPHEN AAN DEN RUN* jacobswoude marieta kroft Het spreekuur voor ouderen in de diverse kernen van Ja- cobswoude is niet erg in trek. Het bezoekersaantal is teleur stellend. Desondanks worden de spreekuren voorlopig voort gezet. Om de twee weken is 'zorgcoördinator' J. Vreeburg- Visser te vinden in Woudsoord in Woubrugge, de gebouwen van de kmisverenigingen in Hoogmade en in Leimuiden en in het gemeentehuis in Rijnsa- terwoude. Een verklaring voor het slech te bezoek zou kunnen zijn dat de ouderen haar eerder opbel len. Omdat de zorgcoördinator voor de rest wel haar nut heeft bewezen, stellen B en W voor haar tijdelijke dienstverband van een jaar om te zetten in een vast contract. Directeur J. Dreschler van verzorgingshuis Woudsoord, af gevaardigden van de gezins zorg, de gemeente, de kruisver eniging en de Stichting Open Bejaardenwerk zijn evenals de ouderen tevreden over de aan stelling van de zorgcoördinator, zo blijkt uit de onlangs door Dreschler geschreven rapport. Vreeburg is op 1 oktober vorig jaar begonnen en heeft inmid dels alle ouderen boven de 80 jaar bezocht. De ouderen tussen de 75 en de 80 jaar worden nog bezocht. Minister Smit-Kroes heeft in 1989 beloften gedaan over de aanleg van rijksweg 11 tussen Alphen en Bodegraven, die haar opvolger Maij-Weggen niet na komt. Dat schrijft burgemeester M. Paats in een brief aan minis ter Maij. Smit-Kroes had officieel toe gezegd dat de aanleg van de weg versneld zou worden wan neer elders in het land projec ten vertraging zouden oplopen. Paats constateert dat er bij di verse projecten vertraging is op getreden. Maar in plaats van dat rijksweg 11 daardoor op de prioriteitenlijst is geklommen, is de weg steeds verder naar ach teren geschoven. Paats verzoekt de minister de toezegging uit 1989 alsnog na te komen. Overigens bevat de toezeg ging uit 1989 nog een interes sante mogelijkheid die sinds kort weer actueel is. „Mocht de gemeente Hazerswoude de aan leg van het gedeelte Leiden - Al phen ernstig vertragen dan heeft de minister geen bezwaar tegen de 'deal' dat dan de gere serveerde gelden voor het ge deelte j\lphen - Bodegraven worden aangewend", schreef Verkeer en Waterstaat vier jaar geleden in een persverklaring. Hazerswoude, inmiddels opge gaan in de gemeente Rijnwou de, dreigt weer serieus dwars te gaan liggen bij de aanleg van de rijksweg over haar grondgebied. Krijgt Hazerswoude-Rijndijk geen NS-station, dan dreigt de gemeente al het mogelijke te doen om de aanleg van de weg tegen te houden. Nieuw winkelcentrum Meerkreuk in Oude Wetering nog half leeg oude wetering kees van kuilenburg Een drogist, kinderkledingzaak, schoenhandelaar, fotohandel en dergelijke zouden er nog bij moeten komen. De klanten vin den het nieuwe winkelcentrum in Oude Wetering nu al te klein. Maar de kans dat hun wens wordt vervuld is niet groot. Een uitbreiding van Meerkreuk zit er niet in, sterker nog: de helft van de winkels staat nog leeg. Het fraai ogende winkelcen trum heeft nog steeds enkele 'gaten' die moeilijk te vullen zijn. Van de zes winkels staan er nog drie leeg. Binnenkort opent wel een groenteboer de winkel deur. Het publiek is nog wat aarze lend, vooral die 'gaten' zijn een doom in het oog. Ook oogt het centrum wat saai in vergelijking met bijvoorbeeld het Noord plein in Roelofarendsveen. Toch zijn de eerste ervaringen van de neringdoenden positief. 'Pionier' Ton Oudshoorn, die vorig jaar november als eerste in de Meerkreuk zijn videotheek opende en begin deze maand een dierenspeciaalzaak, is goed te spreken over de stap die hij heeft gezet. „Met de videotheek zat ik op een slechte plek in de Kerkstraat in Oude Wetering. De zaak was niet zichtbaar vanaf de weg en er was bijna geen parkeermoge- lijkheid. Hier zit ik in een deel van het dorp met volop mensen om me heen. En er is voldoende parkeergelegenheid. Prima wat mij betreft", benadrukt de Ou- deweteringer. Hetzelfde verhaal heeft Ouds- hoom over de dierenspeciaal zaak. ,,Ik ben een zogenoemde franchise-nemer. Ben lid van een grote organisatie. Die heeft precies berekend wat de ver wachtingen kunnen zijn als je op dergelijke plaats begint. Nu ben ik een dag of tien open en het loopt zoals de verwachtin gen waren. Als er nu nog wat winkels bijkomen, zal zeker sprake zijn van een opgaande lijn", aldus Oudshoorn die ver volgens verbijsterd opkijkt als een klant vraagt wat zeesterren eten. „Zelf eet ik ze altijd met uitjes en een klontje boter", grapt hij. „Ik zou het echt niet weten, mevrouw." Ook buurman Guus van Eg- mond van de 'Zandbergen-sla gersketen' ziet een opgaande lijn wat de klantenkring betreft. „Het is een leuk centrum, met een trekker als Digros in de di recte omgeving. Dat geeft extra toeloop, dat merken we duide lijk. Ook al zit er in de super markt een slager", legt hij uit. Volgens Van Egmond heeft zijn baas bewust de stap naar Oude Wetering gemaakt. „In de stad is de groei er uit wat slagers betreft. Toch wil je uitbreien, vandaar dat er inmiddels zo'n 15 filialen in de provincie zijn." Dennis Wesselman van snackbar-lunchroom zit sinds half december aan de Meer kreuk in Oude Wetering. Aan de Weteringlaan in het dorp zit nog een cafetaria van eigenaar Rob Cozijn. „Wij zitten op een mooi punt van het winkelcen trum. Duidelijk is dat wij hier een nieuwe klantenkring aan het opbouwen zijn. Dan kun je naar mijn idee zeggen dat het leimuiden marieta kroft De vijver tussen de Rietlanden en het Verlaat in Leimuiden bevat vies, stinkend rioolwa ter. Op de droogliggende pias bermen, die eigenlijk onder water horen te staan, groeien waterplanten die welig tieren dankzij het vele fosfaat. Rietlanden-bewoner H. Ruhe is de overlast nu goed zat. In een brief aan de ge meente Jacobswoude verzoekt hij om nog voor de zomer van 1993 de overlast te verhelpen. „Wij gaan nu al het derde jaar in en tot op heden is er weinig gebeurd", roept hij het ge meentebestuur op tot actie. De problemen zijn volgens Ruhe begonnen toen in het voorjaar van 1991 de schotten uit de regelputten tussen de dijksloot en de vijver zijn ge haald. Het waterpeil in de vij ver daalde en veranderde daardoor in een 'modderpoel'. Er ontstond een slechte water kwaliteit doordat het water niet meer werd doorgespoeld. De stank ontstaat vooral bij warm weer doordat het water dan snel wordt opgewarmd. Maar ook na flinke regenbui en. Want dan kan het nabij ge legen vuilwatergemaal het aanbod van het rioolwater niet verwerken en komt de over stort in de vijver terecht. De kwaliteit van het water in de vijver is nu hetzelfde als die van rioolwater, aldus Ruhe. Vorig jaar hebben de ge meente en het waterschap wel enige maatregelen genomen. Dat heeft volgens Ruhe maar even gewerkt. De Leimuide- naar wijst de gemeente erop dat het probleem zonder hoge kosten te verhelpen is. Het wa terschap hoeft alleen maar op gedragen te worden om ljet waterpeil te verhogen en de gemeente moet zorgen voor meer doorspoeling te zorgen. De gemeente Jacobswoude beraadt zich nog over de te nemen maatregelen en heeft daarover ook overleg met het waterschap de Aarlanden. Vol gens gemeentesecretaris T. Meester en D. Grootveld van het waterschap wordt de vijver waarschijnlijk uitgebaggerd. Het probleem is volgenfc Meester echter om de bagger te bergen. Als het uitbaggeren niet afdoende helpt, wordt aan een doorspoelsysteem ge dacht. Verhogen van het peil - besluit is uitgesloten, zegt Grootveld. „Als je het water peil verhoogt, krijgen de men sen weer last van vocht in de kelders." VRIJE TUD aardig loopt." De klanten zijn tevreden dat er meer winkels in het dorp zijn gekomen, maar die leegstand in d'e Meerkreuk bederft toch dui delijk het plezier. „Aan het Noordplein in de Veen is het naar mijn idee veel gezelliger", zegt Willy Straathof. „Die gezel ligheid mis ik hier nog een beetje, maar dat komt mis schien nog wel als het helemaal loopt. Alles bij elkaar vind ik het wel een leuk initiatief." Een me ning die door nogal wat c bezoekers wordt gedeeld. Aanwinst B. Vernooy uit Leimuiden komt voor de eerste keer in de Meer kreuk. „Eén keer in de week ga ik naar Digros, want in Leimui den is de supermarkt nog steeds dicht. Toevallig liep ik er even langs. Het is wat klein, maar oogt wel gezellig. Als het straks vol is, dan denk ik dat het een aanwinst is voor Oude Wete ring." A.C. Dingemans van de On dernemersvereniging Oude We tering is wat teleurgesteld over het feit dat het verkopen van de winkels van de Meerkreuk zo moeizaam verloopt. „Iedereen was indertijd enthousiast. Nu laat de middenstand het afwe ten. Dat is jammer." Volgens Dingemans wordt er nu onder handeld met een drogist en een kledingzaak. ,,AJs zij afhaken dan overwegen we om de reste rende twee winkels te verhu- Boerin In de Oudheidkamer aan de Dorpsstraat in Koudekerk is op de zaterdagen 5 en 19 juni de tentoonstelling te zien over 'het leven van een boerin aan het begin van deze eeuw'. Tevens is er in Onderdak een videofilm te zien over kaasmaken en ge sprekken met boerinnen. De openingsuren zijn van 10.00 tot 12.00 uur. Wandeltocht In de omgeving van Alphen aan den Rijn worden vanaf juni elke dag wandeltochten gehouden. De route, 15 kilometer, voert van ;\lphen over het Rietveldse- pad, Bedelaarsbos en langs de Gouwe. Verder over de Compie- rekade en langs een deel van de Boskoopse boomkwekerijen. Maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Zondag wordt er niet gwandeld. Start bij het VW-kantoor aan de Wilhel- minalaan 1 in Alphen. Inlichtin gen: telefoon 01720-95600. Kinderbingo In buurtcentrum Elckerlyc aan de Havixhorst in Alphen kun nen kinderen woensdag 2 juni meedoen aan een kinderbingo. Aanvang 14.00 uur en de limo nade is gratis. SHA-avond over samen wonen De stichting homoseksualiteit Alphen (SUA) houdt op woens dag 2 juni een voorlichting over samenlevingscontracten. Een medewerker van het Hazers woudse notariskantoor G.P. Breugcl houdt een lezing dVèt alles wat in zo'n contract kan worden vastgelegd. De informa tie-avond wordt gehouden in het SHA-gebouw aan de Al phense Prinses Marijkcstraat 71 en begint om 20.00 uur. Scrabbelen In de Pint in buurtcentrum De Ridder aan de Concertweg in Alphen wordt woensdag 2 en 9 juni scrabbel gespeeld. Aanvang 20.00 uur en deelname kost 3 gulden per speelavond. Tevens vraag De Ridder medewerkers voor de zomermaanden. Hier over inlichtingen tussen 10.00 en 12.00 uur: 01720-36123.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 15