Vakantiewerk zwaar? Schrijvende Lezers InterHolland Zonne crème AFógd Voor je kinderen wil je natuurlijk het beste. Daarom kies je met zorg de juiste zonnecreme voor ze uit. Met als resultaat een fantastische vakantie, waar je ook fantastische foto's van wilt. En daarvoor gebruik je de Nikon AF600, de kleinste autofocus compactcamera ter wereld. Net zo betrouwbaar als z'n grote broers (het is tenslotte een Nikon). Klein en compleet met een speciale flitser die rode oogjes reduceert, een zelfontspanner die 2 foto's na elkaar maakt en panorama-optie. Op zoek naar een nieuwe camera Dan neem je de beste voor je kinderen. De Nikon AF600. VRIJDAG 28 ME11993 CHEF PAUL DE TOMBE. 071 -161450. PLV.-CHEF Indien u reageert op een arti kel in deze krant, wilt u dan in uw ingezonden brief de datum vermelden waarop het werd gepubliceerd? Brieven worden In het alge meen In de krant onderte kend met naam, adres en woonplaats. Plaatsing van ingezonden brieven betekent niet dat de redactie het met de inhoud De redactie behoudt zich het recht voor ingezonden brie ven in te korten en plaatsing van brieven te weigeren. Vrijspraak Wethouder Kohlbeck van Oegstgeest ging in hoger be roep tegen de 150 gulden boete die de politierechter hem op legde omdat hij een Leider- dorpse zou hebben beledigd. Voor het gerechtshof vroeg de procureur generaal deze week om vrijspraak. Met stijgende verbazing heb ik het artikel 'Waarschijnlijk vrij spraak Oegstgeester wethouder' in uw krant van 26 mei gelezen. Door haar gegiebel tijdens de rechtzitting heeft uw journaliste kennelijk niet gehoord dat zo wel tijdens de zitting bij de poli tierechter als wel tijdens de zit ting van 25 mei door mw. Dek kers én door mw. de Nobel (die 25 mei afwezig was doch haar eerdere verklaring schriftelijk bevestigde) is verklaard dat mw. de Nobel degene was die met dhr. Kohlbeck over asielzoekers sprak. En dat dhr. Kohlbeck dit tijdens beide zittingen niét be streden heeft. Wederom schrijft uw journaliste (zoals zij ten on rechte ook in eerdere artikelen deed) dat dhr. Kohlbeck zou hebben gereageerd op een uit lating over asielzoekers door mw. Dekkers. Uw journaliste heeft evenmin begrepen waarom de procureur vrijspraak voorstelde. De reden lag ondermeer in het feit dat beide getuigen onderling ver schillende getuigenissen afleg den over de omstandigheden waarin dhr. Kohlbeck zich uitte op een wijze die mw. Dekkers als beledigend heeft ervaren. En met het verschil tussen fas cistoïde en fascistisch had dat totaal niets te maken. Als uw journaliste niet inge houden „hoi-hoi-hoi" had zit ten juichen na het vernemen van de eis, had ze de motivatie van de procureur misschien be ter begrepen en had ze mis schien een meer objectief ver slag van de zitting kunnen doen. C.C. van Laar-Graven, Sterkenburg45, Alphen aan den Rijn. Ivoorhandel Margreet Heslinga (Verbod ivoorhandel, Leids Dagblad 11 mei) heeft de klok horen luiden, maar weet niet waar de klepel hangt. Dankzij het verbod op ivoorhandel zou het aantal oli fanten enorm zijn toegenomen, zo schrijft ze. Heeft ze er wel eens over nagedacht hoe dat zou kunnen? Het handelsver bod is nu vier jaar oud. De draagtijd van een olifant is on geveer 22 maanden. Dat bete kent dat die 'enorme toename' slechts dieren tot 2 jaar oud zouden kunnen zijn! Het werkelijke probleem van overpopulatie ligt heel ergens anders: Olifanten zijn intelligent genoeg om bij gevaar naar veili gere oorden te trekken. Door oorlogen en/of stroperij in om liggende gebieden zijn daarom plaatselijk de olifantenpopula ties enorm toegenomen. Dit heeft echt niets met het han delsverbod te maken. Zimbab we heeft plaatselijk te veel oli fanten omdat ze uit Mozambi que (oorlog) en Zambia (strope rij) naar dit land trokken. Voor het Amboseli-park in Kenia geldt hetzelfde (stroperij in het aangrenzende Tanzania). Alleen voor die specifieke kudde wil Richard Leakey (KWS) maatre gelen nemen, zeker niet voor heel Kenya! Dat sommige Afrikaanse lan den tegen de handelsboycot zijn, is bekend. Dat zijn ze vanaf het begin geweest, dus is er niets veranderd. Het hele artikel van Heslinga is dan ook oude wijn, niet eens in nieuwe zak ken. Dat Malawi tegen de boy cot is, is ook bekend. Malawi heeft zelf helemaal geen olifan ten, maar Malawi was voorheen de grootste exporteur van ge stroopt ivoor, dat via corrupte ambtenaren in Malawi 'gelega liseerd' werd uitgevoerd. Na tuurlijk zouden ze die bron van illegale inkomsten graag terug zien komen en men realiseert zich dat legale ivoorhandel ook de mogelijkheid biedt om ge stroopt ivoor te 'legaliseren'. Puur eigenbelang van enkele corrupte lieden dus. Volgende keer dat Margreet Heslinga een dergelijk stukje schrijft zou het goed zijn als ze het verhaal niet uit eenzijdige (Zuidelijk Afrikaanse) bronnen haalt. Stichting EAWLS Nederland, Johan Elzenga, voorzitter, Burg. Verheullaan 59, Koudekerk a/d Rijn. Oude dorp mijnheer Jansen, afgunst en kortzichtigheid. In het oude dorp wonen ook mensen als huisje-boompje- beestje, of heeft u toevallig geen vrouw, dat kan ook. U mag best nog een keertje komen kijken, de koffie staat koud. Ik schrijf dit niet om u te beledigen, terwijl u dat wel heeft gedaan (dat zegt genoeg over mijnheer Jansen, het san- dalentype). U dacht toch niet dat u ongestraft mensen kunt beledigen, vandaar deze reactie van mij middels een brief, dan staat het 2-1. W.J. Plijter, Kloosterhof 18, Leiderdorp. Deportatie Aan de heer Jansen van het ou de dorp. Hierbij een reactie van een bewoner van het nieuwe dorp (Buitenhof Midden-West) ik denk dat ik ook namens mijn medebewoners spreek. Wat een verbeelding heeft de ze mijnheer om zijn soortgeno ten af te vallen (gewoon een walgelijke reactie/mening van mijnheer Jansen). Toevallig wo nen deze mensen die hier wo nen (Buitenhof Midden-West) wel naar hun zin, maar het is een beetje dominee-taal van 'In een Cadillac naar het ver nietigingskamp' luidde de kop van het bijlageverhaal van 1 mei jl. dat ging over de depor tatie van de joodse patiënten uit Endegeest. Met belangstelling nam ik kennis van uw artikel in het Leidsch Dagblad van 1 mei jl. inzake de oorlogsjaren in het Psychiatrisch Ziekenhuis Ende geest c.a. en de deportatie van de joodse patiënten uit ge noemd ziekenhuis. Uw pennevrucht betreffende het telefoongesprek, dat u met mij voerde verdient echter eni ge rectificatie alsmede een wat nadere toelichting. Uw passage, dat onder het verplegend personeel veel Duit se verpleegsters echt fout waren is wat al te sterk uitgedrukt. Endegeest had een gering aan tal Duitse verpleegsters in dienst, dat sympathiek tegen over de bezetters stond. Eén er van vertrok naar het Oostfront; de overige twee zullen na de oorlog wel hun ontslag hebben ingediend of gekregen. De heer J.A. Valk, hoofd van de Economische- en Admini stratieve Dienst van het zieken huis, een zeer gerespecteerd man, gaf bewust de voorraden wasmiddelen onjuist op. Hij wilde hiermede voorkomen, dat de bezettende macht of hun trawanten beslag zouden leggen op de, naar hun mening, te gro te voorraden en Endegeest daardoor de eigen wasserij niet naar behoren zou kunnen laten functioneren. Over het niet juist opgeven van die voorraden werden anonieme brieven ge schreven naar de NSB-burge- meester De Ruyter van Steve- ninck. Na de oorlog werd de heer Valk, na aanvankelijk te zijn geschorst in ere hersteld; de anonieme briefschrijver ont maskerd en uit gemeentedient ontslagen. Voorraden voedsel, zoals u in uw artikel vermeld, behoefden n.m.m. niet te wor den opgegeven. Uw opmerking over de zuive- rings-commissie behoeft enige nadere toelichting en verbete ring. Inderdaad bestond deze commissie, voor zover ik mij dat nog kan herinneren, uit het lagere personeel, dat zich, voor zover dat in hun vermogen lag, naar beste kunnen van hun taak kweet. Van deze commissie' maakte o.a. ook de heer Boom deel uit. Uit uw artikel zou men de conclusie kunnen trekken, dat de heer Boom niet de juiste man op de juiste plaats zou ge weest zijn. Hij was op Endegeest een ge ziene figuur, een goed vakman en zijn sportieve en sociale con tacten logen er niet om. Zo was hij o.a. voorzitter van de Leidse voetbalvereniging 'Rooden- burg', naar ik meen zeer geïnte resseerd in de woningbouwver eniging 'Buitenlust' te Oegst geest en zijn verkiezing tot lid van de zuiverings-commissie is toe te schrijven aan het feit, dat hij in Oegstgeest lid was van de BS (Binnenlandse Strijdkrach ten). Zijn functie als schoenma ker speelde dus geen enkele rol. Hij was een toegewijd werkne mer en een zeer gerespecteerd collega. Wel blijf ik van mening, dat deze commissie in eerste in stantie de leiding van Ende geest, Voorgeest en Rhijngeest onder de loupe nam, wellicht om naar buiten de indruk te vestigen, dat men ook niet schroomde de top van het zie kenhuis door te lichten. Niet onvermeld moge blijven, dat een dr. Stuurman, nader hand dr. Borgerhoff Mulder, als mede de heer Valk, de dagelijk se leiding uitoefenden en dien tengevolge ook de grootste ver antwoordelijkheid droegen. Het leek mij nuttig het boven staande aan het artikel te moe- P.J. Koole, Grotiuslaan3, Leiderdorp. Buitenbaden De buitenbaden in Leiden zijn de gemeente te duur en wor den gesloten. Dit najaar valt een besluit over de toekomst van De Vliet. Het ziet er som ber uit, meldde sportambte naar Duivesteijn in het Leidsch Dagblad van 29 april. Toen mijn dochter een abonne ment ging halen voor het zwembad De Vliet kreeg zij te horen; „Dit is het laatste sei zoen, volgend jaar is het dicht en ook het zwembad De Zijl." Dat houdt dus in dat er voor de Leidse bevolking niets meer is. Wel onroerend goed-belasting, de mensen een poot uitdraaien en voor veel geld een vredesmo- nument op de Garenmarkt bou wen, waarvan het gros niet weet dat het een vredesmonument is, want het is een onooglijk ding en wordt veelal als pisbak ge bruikt. Leiden is voor een groot deel PvdA, maar net als in het kabi net wordt ook hier de PvdA steeds rechtser. Veel mensen kunnen niet op vakantie en wat er nog voor de bevolking over blijft wordt ons ontnomen. Lang niet iedereen beschikt over een auto om naar zwem baden buiten de stad te gaan. De bevolking van Leiden wordt in een hoek getrapt. Waarop moeten we voortaan stemmen? Ik weet het niet meer. Er is geen partij meer die opkomt voor de minder bedeelden van de Leid se bevolking, zij hebben niets meer. De kloof tussen arm en rijk wordt steeds groter. H.H.C. Uljé-Plantfeber, Tul penstraat 2, Leiden. Gemeentebelangen In de krant van 4 mei bericht ten wij dat enkele bestuursle den, waaronder oud-voorzitter van de Teraarse politieke partij W. Biemans, zijn lidmaatschap van GemeenteBelangen heeft opgezegd. Aanieiding voor het vertrek was dat GemeenteBe langen de motie van wantrou wen die tegen wethouder P. van Rijn was ingediend, steun de. Hiermede wil ik reageren op uw redactionele mededelingen d.d. 4/5 mei jl. over het opzeggen van het lidmaatschap van Partij GemeenteBelangen in Ter Aar door de heer Wim Biemans. Wim Biemans was vanaf de oprichting belangstellende voor onze Partij, toen nog lijst Otto van 1982 tot 1986. In 1986 werd opgericht Politieke Partij Ge meenteBelangen. Wim Biemans werd toen lid van onze vereni ging- In 1991 trad onze voorzitter Henry van Tol om gezondheids redenen af. Wim Biemans stel de zich toen kandidaat voor het voorzittersschap omdat hij vond, dat hij eigenlijk wel erg weinig had bijgedragen tot dan toe. Zijn benoeming werd aan vaard en Wim Biemans werd dus in 1991 voorzitter. Al spoedig daarna kwam een vergaderschema van hem, het geen neer kwam op een politie ke vergadering eens per twee maanden. Ik was direct al van mening dat dat, vooral in de po litiek, niet haalbaar was. Wat gebeurde er na de presentatie van het vergader-schema? Niets meer! Nooit een vergadering meer uitgeschreven, nooit meer een telefoontje of een brief be antwoord. Zelfs nieuwe aanmel dingen voor het lidmaatschap van onze partij bleven onbeant woord. Het werk van Wim Bie mans voor onze partij was van nul en generlei waarde. Ik heb gezegd tegen andere bestuurs leden, dat Wim Biemans onze partij niet presenteerde maar, het leek erop, saboteerde. Uit zichzelf of in opdracht van een lid van een andere partij. Ongeveer negen maanden na zijn benoeming hebben de ove rige bestuursleden Henry van Tol weer gevraagd terug te ko men, wat hij ook deed. Drie maanden daarna werd een ver gadering uitgeschreven waarin Wim Biemans zijn ontslag in diende. Door de partij was hij in feite al ontslagen. Nu geeft hij in de pers weer, dat hij het oneens is met het be leid van GemeenteBelangen in zake Wethouder van Rijn, zon der ook maar iets van de achter gronden te weten, die ertoe hebben geleid. Hij verklaart tot enkele maanden terug voorzit ter van GemeenteBelangen te zijn geweest, terwijl hij al ruim 16 maanden geleden aan de kant was geschoven. Als Wim Biemans van onze partij af wil, kan dat. Maar niet via zijn kanaal: de media. Wel via de secretaris van ons be stuur, temeer daar hij al de ja ren vanaf 1982, dat hij sympati- seerde en lid was van onze par tij, nooit iets voor ons heeft be tekend. Een van de oprichters van Ge meenteBelangen, Wim van Tol, Dot valt reuze mee, vindt Linda. Zij is vakantiebezorgster bij InterHolland Verspreiders. Bezorgt tijdens de vakantie enkele keren per week huis- aan-huisbladen en folders in meerdere wijken en verdient daarmee meer dan 100 piek per week. Toch houdt ze nog lekker veel tijd over voor andere leuke dingen. En straks gaat ze ook nog een paar weken écht met vakan tie: een fietstocht door Nederland, samen met haar vriend. Daar heeft ze al flink voor kunnen sparen met haar vaste wijk. AAaar wat Linda kan, kun jij toch ook? Stuur vandaag nog de bon in. Of bel even. Grote kans dat jij straks ook als vakantiebezorger aan de slaq kunt! Vakantiewerk voor InterHolland? Leuk werk dat dik betaalt! VERSPREIDERS - HET ZIJN DE KLEINE DINGEN DIE LATEN ZIEN DAT JE ECHT OM ZE GEEFT. BescÏÏëTftïïngsfactör |jtf/Jrof>| COMPACT Inca B V, postbus 354, 2000 AJ Haarlem, Telefoon 023-249181.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 24