Verlies gaat verstand KR Vers te boven Dortmund te gast op 'Baggio-feest' Malaise bij PSV inspireert de lammen van Dordrecht Lunteren veegt Kozakken Boys Sport Linighan breekt verweer Sheffield 'Drie Katwijkse eersteklassers is te gek Randstad Sport wint eerste degradatieduel 24! VRIJDAG 21 MEM 993 Juventus wint UEFA-Cup puisat kreeg weer last van de rug, aanvoerder Zore was ge blesseerd en de Deense aanval ler Povlsen is al tijden uit de roulatie. De eerste nalatigheid in de verdediging van de Borussen werd onmiddellijk afgestraft. Vi- alli werd even alleen gelaten. Zijn subtiele hakje stelde Dino Baggio, met naamgenoot Ro berto weer de uitblinker, in staat hard, hoog en doeltreffend uit te halen. Van een wedstrijd, die onder leiding stond van Hillegommer John Blankenstein, was daarna geen sprake meer. Dat het kijk spel alleraardigst was, was zeker ook te danken aan de Duitsers, die met de moed der wanhoop bleven proberen, maar achter eenvolgens geluk, concentratie, routine en kwaliteit tekort kwa men. Juventus, op Europees ni veau al voor de negende keer fi nalist waarvan nu voor de vijfde keer winnaar liep ervan over. Zelfs Gianluca Vialli, die een half jaar lang elk interview weigerde, was plotseling weer spraakzaam. „Ik geef nu com mentaar, omdat deze zege het mooiste is wat me in Turijn is overkomen. Het is een triomf van alletifosi." Juventus: Peruzzi; Carrera, Julio Cesar en Kohier; Möller, De Marchi, Galia, Dino Baggio en Toricelli (65. Di Canio); Vialli (81Ravanelli) en Roberto Het sprankje hoop op de UEFA- beker dat Borussia Dortmund nog koesterde was woensdag avond in de return tegen Juven tus al na vijf minuten vervlogen. Toen scoorde Dino Baggio en was het duel in Turijn 'gedegra deerd' tot een formaliteit. Op nieuw Dino Baggio en Möller, via een gelukje, bepaalden de eindstand op 3-0. Na de zege van Juventus in het Westfalen-stadion (3-1) wist zelfs de grootste Duitse optimist al zeker dat de bokaal vorig jaar nog gewonnen door Ajax in de finale tegen Torino na af loop aan Robert Baggio, de aan voerder van de 'Oude Dame' zou worden overhandigd. De 65.000 toeschouwers in Delle Alpi maakten er niettemin een gekkenhuis van. De Duitsers volgden de cere monie met hangende hoofden. Ze waren woensdag slechts te gast op het Baggio-feestje, en gedwongen stil in een hoekje te zitten. Gelukzalig keek slechts de penningmeester. Het Eu ropese voetbal leverde Borussia dit seizoen het lieve bedrag op van 27,5 miljoen gulden. De morele achterstand van Dortmund, dat in de halve eindstrijd Ajax-bedwinger Auxerre uitschakelde in de straf- schoppenserie, was nog groter dan de kille cijfers (1-3) al de den vermoeden. De personele problemen logen er ook niet om. De Zwitserse schutter Cha- Ian Wright loopt juichend weg nadat hij doelman Chris Woods van Sheffield Wednesday heeft gepasseerd en Arsenal op 1 -0 heeft gezet. foto epa LONDEN ANP Andy Linighan heeft gisteren Arsenal de Engelse beker be zorgd. Een minuut voor het ein de van de verlenging kopte de met een gebroken neus spelen de Linighan de winnende treffer in: 2-1. Sheffield Wednesday was na bijna vier uur voetbal bedwon gen. De eerste finale, zaterdag, en honderdnegentien minuten voetbal gisteren op Wembley hadden geen verschil tussen beide ploegen gebracht. De treffer van Linighan voor kwam dat de Engelse bekerfina le voor de eerste keer in de 112 jaar lange historie door straf schoppen zou worden beslist. Zaterdag was het na 120 minu ten 1-1. Bij die gelegenheid had Linighan zijn neusblessure op gelopen. Hij achtte het onge mak geen hinder de gehele wedstrijd te spelen. Vijf weken geleden won Ar senal met 2-1 de League Cup ten koste van dezelfde tegen stander. Het was de vijfde keer dat de begeerde Cup voor een jaar het eigendom werd van Ar senal, dat op het Europese po dium mag bewijzen wat de be ker internationaal waard is. Sheffield Wednesday heeft dat recht niet, aangezien de num mer drie van de competitie, Norwich City, nu in plaats van de Gunners aan het UEFA-be- kertoernooi mag deelnemen. Fraai voetbal bracht de replay de 62.267 kijkers in the Empire Stadium niet. Spanning was er voldoende. Elf minuten voor rust had Ian Wright Arsenal op voorsprong gezet. Ruim twintig minuten voor tijd maakte Chris Waddie gelijk. In de voorlaatste minuut had alleen Linighan zich niet bij neergelegd bij de gedachte dat de Cup Final 1993 door penalties zou worden be slecht. Volgens voorzitter Ruts is het misschien maar beter dat PSV geen kampioen wordt. Krijgen ze in Eindhoven nou zelf ook in de gaten hoe ziek de club is? Drie kwartier moest er woens dag worden gewerkt door de heren profs. PSV mocht zelfs beginnen met een 1-0 voor sprong tegen de nummer laatst, Dordrecht '90. De hekkesluiter won de tweede helft zowaar met 2-1, zodat de koploper op nieuw een kostbaar punt ver speelde: 2-2. De competitie is dit seizoen wel bijzonder bizar. Zie het A- 4tje met de opstellingen van Dordrecht '90 en PSV voor het restant van de twee weken gele den gestaakte wedstrijd. PSV verscheen met zeven (ex-)inter- nationals in het veld en met Fa- ber, Heintze, Hoekstra en Eller- man op de bank. Dordrecht had een elftal met 'nobody's' als Langenhuyzen, Van de Merwe en Fortuin en een bank met één man, reserve-keeper Marcel Smith. Vlak voor de wedstrijd werd nog een zekere Arselan Yildiz van de tribune geplukt, een A-junior, die op schoenen van Joop Hiele zowaar nog een half uur mocht meedoen. Een halve wedstrijd tussen David en Goliath, waarbij de underdog binnen twaalf minu ten twee keer toesloeg: 1-1 door Wouden, 2-1 door langenhuy zen. PSV maaide wild om zich heen, aanvankelijk zonder suc ces. Tot Van der Gaag slaagde, KRV verloor gisteren de promotiewedstrijd tegen MW '27 met 1-0, maar de nederlaag ging het verstand van de meeste spelers te boven. Zij konden het na afloop niet bevatten dat ze door zo'n armoedige en inhoudsloze ploeg van promotie naar de derde klasse waren afgehou den. Henk Krauwel knikte en kon niet anders dan instemmen met de conclusie van zijn spelma ker, die het spel tegen MW niet kon maken. „Hoe kun je nou in hemelsnaam van zo'n ploeg verliezen? Er liep zelfs een gozer bij van 150 kilo. Normaal spelen we zo'n elftal helemaal zoek, maar we hadden een compelete off-day vandaag. Misschien is onbewust toch de spanning erin geslopen", aldus de coach die nog twee jaar bij KRV blijft. VOORBURG ROB VAN DER ZANDEN In tien duels met MW zou KRV negen keer winnen, zo reken den de Katwijkers. Maar giste ren was het net die ene keer. Het ongeloof op de gezichten van de spelers was nog groter dan de teleurstelling. Buiten voor de kleedkamerdeur zaten de lamgeslagen en moegestre den KRV'ers apathisch voor zich uit te staren. Tien meter verder op vierde MW een feestje dat begrijpelijk, maar misplaatst was. De in rood-wit uitgedoste fans van de Maaslandse Voet balvereniging maakten in niet mis te verstane woorden duide lijk dat zij niet alleen de boeren, maar ook de kampioenen wa ren. Ze zongen Wij komen met de trekker uit Maasland, lalalala' en 'We are the cham pions'. Feestje Ze voelden niet mee met de on terechte verliezer. „Jullie heb ben toch morgen een feestje", zei een Maaslander, doelend op het 60-jarige jubileumfeest van zaterdagavond bij KRV. „Laat ons dan vandaag een feestje bouwen." Trainer Henk Krau wel van KRV kon er niet om la chen: „Ik hoef na vandaag hele maal geen feestje meer." Het humeur in de Katwijkse hoek was ver beneden peil. Sommige Katwijkers durfden te stellen dat ze 'de slechtste wed strijd van het jaar' hadden ge speeld. Juist op de dag dat de club geschiedenis kon schrijven met promotie naar de nog nooit bereikte derde klasse zat de ploeg met een acute vormcrisis. Aanvoerder Bouwe van Beele zocht vergeefs naar een verkla ring. Met een verbeten gezicht overzag hij de dramatisch verlo pen middag: „MW was mis schien niets, maar bij ons was het toch ook niet veel. Het was heel erg slecht allemaal. Ik be grijp er niets van. Vrijwel nie mand bij ons was vandaag zich zelf. Nee, ik ook niet." In feite maakte op het terrein van Voorburg geen van beide na-competitiewinnaars uit de vierde klasse aanspraak op pro motie. Maar KRV nog altijd meer dan MW. De Katwijkse Rijnvogels waren het meest in de aanval en kregen de meeste kansen, al waren die niet talrijk of groot. Op een schitterende grasmat en in een prachtige ambiance kwamen de voetbal lers niet tot een aanvaardbaar niveau. Toen de slotfase nader de, leek een verlenging (en des noods strafschoppen) uitkomst te moeten brengen. Noodlot Maar met nog zeven minuten op de klok sloeg het noodlot toe. MW, dat nauwelijks voor het KRV-doel was geweest, be diende spits Edward Marijs en hij kwam na een gelukkige kluts tot een schuiver die meteen 1-0 betekende. De wereld stortte in voor de blauwhemden, die uit een vrije trap vlak voor tijd de ultieme kans kregen om er een verlen ging uit te slepen. Maar de glij dende Arno van de Boon kon van dichtbij de bal niet langs keeper Nico van Berkel werken. KRV kan volgend seizoen weer van vooraf aan beginnen. KRV - MW '27 0-1 (0-0) 83. Marijs 0-1 - - - IHMBHHHBMHHHHRHWI KRV-aanvoerder Bouwe v Duyvenvoorde toe. KATWIJK ROB V Het mocht niet zo zijn. Wat wa geweest dan een jubileumgeschenk voor KRV in de vorm van promotie? En hoe kon een man als Kees van Kesteren 'Mister KRV' beter worden geëerd dan met een derdeklasserschap, iets wat de zestigjare vereniging nog nooit beleefde? De 72-jarige voorzitter van de 400 leden tellende club wilde gisteren voor aanvang van het beslissingsduel tegen MW niet vooruit lopen op de feiten. „Feest wordt het gezien het zestigjarig bestaan sowieso bij KRV", aldus de voorzitter. „Maar het kan natuurlijk ook een heel groot feest worden en een historische dag." Door de nederlaag van de blauwhemden werd het een 'ge woon' feest. Van Kesteren was gisteren na afloop ver reweg de meest opgeruimde KRV'er. „We gaan gewoon door jongens", zei de praeses lachend. Om zelf straks ook de daad bij het woord te voegen. „Ik ben in 1996 pas aftre dend. Verder heb ik jonge bestuurders om mij heen, dus wellicht ga ik ook nog even door." Al veertig jaar leidt Kees van Kesteren de club, die twintig jaar geleden besloot c zondagtak te laten opgaan in de zate tak. Bij elke wedstrijd kiest hij met zijn delstok positie achter het doel van de te genstander. Zo was het en zo zal het voorlo pig blijven. De VUT bestaat niet bij KRV. Bijna kroop KRV (dat zijn vierde jaar in de vierde klasse ingaat) gisteren even uit de schaduw van de grote broers Quick Boys en Katwijk. Kunnen de Rijnvogels in de toe komst nog eens aanhaken bij de grote twee, of is dat een illusie. Waarom zou KRV niet de weg kunnen volgen van Katwijk, dat vijf jaar geleden ook nog een derdeklasser was? Van Kesteren: „Ik denk dat drie eerste klassers in Katwijk een beetje te gek is. Maar inderdaad, het kan snel gaan. Succes trekt spelers aan en sponsors en op een be paald moment staat het op de rails. Wij merken nu al dat spelers die bij Katwijk of Quick Boys buiten het eerste vallen, naar KRV komen. Volgend seizoen spelen André de Best en Theo Scholte van Katwijk 2 hier." Van Kesteren vindt sportieve verbete ring best, maar wat hem betreft hoeft dat niet gepaard te gaan met het doelbewust aantrekken aan spelers. KRV moet wel KRV blijven. Dus niet te veel vreemde vogels tus sen de Rijnvogels. VOORSCHOTEN ERIK VAN DOP VOETBALMEDEWERKER Cliff Comvalius is een interes sante voetballer. Met hem is het hollen of stilstaan. Het eerste was gisteren weer eens het ge val. Met één doelpunt en twee 'assists' had de ex-Noordwijker een groot aandeel in de 5-2 overwinning van Randstad Sport tegen Cromvliet. De Voor schotenaren zetten daarmee de eerste stap tot behoud van het vierdeklasserschap. Zij moeten echter nog twee hindemissen nemen SOA en Groeneweg alvorens dit doel is bereikt. Het gisteren vertoon de spel maakt duidelijk dat dit nog geen eenvoudige taak is. Het doelpuntenfestijn was na melijk niet te danken aan kwali tatief hoogstaande acties van de spitsen. In tegendeel, de verde digingen van beide elftallen wa ren gatenkazen. Het duel kon dan ook clichématig worden ge karakteriseerd als 'de wedstrijd van de gemiste kansen'. Het was aan de goede vorm van Marcel Delmeer te danken, dat hij slechts twee maal hoefde te 'vissen'. Kansen waren er im mers volop geweest voor de Ha genaars, waarbij vooral Coen Batelaan faalde in de afwerking. De thuisclub had aanvankelijk nog geen problemen het net te vinden. Na de openingstreffer van Chris Nijssen en de gelijk maker uit een penalty door Ba telaan, was het tijd voor het hoofdstukje Comvalius. In het laatste kwartier voor rust pro moveerde hij een solo tot doel punt en gaf hij tweemaal een perfecte lage voorzet, waar ach tereenvolgens Richard Perrenet en Ulrich Fraser alleen maar hun voetj tegenaan hoefden te plaatsen: 4-1. In de tweede helft stokte de produktie bij de Voorschotena ren. Fraser scoorde nog wel, na dat René Chaudron Cromvliet met een kopbal v hoop had gegeven, was te weinig. Nonchalance en gallery-play slopen in het spel van de pupillen van Cor Pen- nenburg en niet in het minst in het spel van Comvalius. Een menselijke zaak volgens de man van de wedstrijd, al besefte hij ook dat het 'half uurtje dollen' de club wel eens duur kan ko men te staan wanneer het doel saldo over enkele weken moge lijk de doorslag zal geven. Als de andere twee partijen in winst worden omgezet is dit echter niet aan de orde en daarvan enige gaat de wisselvallige aanvaller jr het gemak maar uit. 10. Nijssen 1-0. 28 Balelaan 1-1 elf minuten voor tijd. Hij kopte de bal onder De Jongh door: 2- 2. In Eindhoven worden de kleintjes aangepakt en de gro ten in bescherming genomen. Hoekstra, Beerens, Linskens en Klomp krijgen in het veld de wind van voren, terwijl Roma- rio, Vanenburg, Popescu het te gen Dordrecht lieten afweten. Romario was wellicht in ge dachten al bij het gezellige strandvoetbal-toernooitje dat hij morgen met enkele Brazi liaanse vrienden in Zandvoort afwerkt. De Roemeen Popescu acht wellicht de cruciale inter land tegen Tsjechoslowakije op 2 juni belangrijker. En Vanen burg? Voor de wedstrijd had hij het nog over consolideren, de 1- 0 voorsprong vasthouden. Dan was hij eindelijk weer eens matchwinner geworden, want Vanenburg had zeventien da gen eerder in de eerste helft ge scoord. Arthur N urn an scheurde woensdag zijn enkelbanden. De middenvelder kan net weer fit zijn als de voorbereiding op het nieuwe seizoen op 5 juli begint. Gisteren werd de enkel van Nu- man gespalkt. Dordrecht '90: De Jongh; Fortuin. Fok. man en Atmodikoro; Jerry Si- Slagboom en Van de Merwe; eld (65. Yildiz). Wouden en Lan- genhuijsen PSV: De Ron; Van Aerie, Van der Gaag, Popescu en Koeman (61 Jerry Simons (links) vecht een robbertje uit met Kalusha. foto anp LUNTEREN GERT-JAN ONVLEE Lunteren - Kozakken Boys 9-0. De 'erfenis van Heerjansdam' woog zwaar voor Kozakken Boys. Veel te zwaar, beter ge zegd. De twee beslissingswed strijden die de Werkendammers aan het eind van de competitie tegen Heerjansdam afwerkten, brachten Kozakken Boys, mèt de titel in de eerste klasse B, ook een vracht aan gele kaarten. En zorgden er voor dat Kozakken Boys de nacompetitie gister avond in Lunteren opende met een veredeld tweede team. Maar liefst zeven basisspelers moesten aan de kant blijven en dat bleek veel te veel van het 'slechte' voor de toch al niet brede selectie van succestrainer Jan Everse. Lunteren, vijf dagen eerder nog een willoze speelbal van Katwijk, profiteerde gretig van de omstandigheden. De speaker op het knusse sportpark 'De Wormshoef dankte het team van Lunteren na afloop voor 'de show.' „De blamage van Katwijk is onge daan gemaakt," ging de man in zijn onschuld veel te ver. Er was in Lunteren immers geen bla mage weggewerkt of uitgewist. Met de voor een kampioens competitie unieke en oneigen lijke 9-0 score, had die titelstrijd bij de zaterdagamateurs juist weer een forse nieuwe deuk op gelopen. Lunteren doet er ook goed aan zich niet te vroeg rijk te re kenen. Met twee punten uit twee wedstrijden en een extra winstpunt in de vorm van een opeens wel heel erg positief doelsaldo, ziet de toekomst er op papier inderdaad weer aar dig uit. Een thuisoverwinning op Katwijk zou de Veluwnaren volgende week zaterdag zelfs aan de leiding brengen. Het is echter zeer de vraag of die pa pieren situatie de werkelijke krachtsverhoudingen weergeeft. De kans dat het hechte Katwijk se collectief het zo ver zal laten komen, is klein. Daarvoor is Katwijk gewoon te sterk en Lun teren, hoe merkwaardig dat na die 9-0 ook moge klinken, een voudigweg te zwak (Everse: „Katwijk 2 had hier met hooguit twee doelpunten verschil verlo ren"). Daarbij moet Lunteren ook nog naar Werkendam, waar dan wel een compleet eerste De KNVB heeft opnieuw twee wijzigingen doorgevoerd in het programma van poule A van de nacompetitie. De wedstrijd tussen NEC en de nummer zestien van dc eredi visie wordt gespeeld op maandag 7 juni (19.30 uur). Het duel russen de nummer zestien van de eredivisie en Hecrenveen op vrijdag4 juni (19.30 uur). team van Kozakken Boys wacht. Een elftal dat in normale om standigheden al sterker mag worden geacht en nu ongetwij feld extra gemotiveerd aan de start zal verschijnen. Eerst echter moet Katwijk (morgen) naar Werkendam. Ko zakken Boys mist in Steef Buis, John Verbaan, Ronald Visser, Raymond Frehé, Marco Mole naar en Jacco van Oort dan nog altijd zes waardevolle basis krachten en heeft zich reeds bij de nederlaag neergelegd. Een kleinere overigens, voorspelde trainer Everse. „We zullen an ders spelen, trachten de schade te beperken. Daarna hebben we dan nog twee wedstrijden om te proberen het geleden gezichts verlies weg te werken. Voor zo ver dat nog mogelijk is, tenmin ste." Want het was inderdaad een afgang van de ergste soort, gis teravond. Hoewel in de eerste 27 minuten nog niets daarop duidde. Kozakken Boys 2 hield Lunteren in dat deel van de strijd moeiteloos bij, maar stort te even gemakkelijk in elkaar nadat de thuisclub de score op fortuinlijke wijze had geopend. Everse: „Toen kon je goed zien dat ons tweede zich dit seizoen slechts op basis van inzet in de reserve eerste klasse heeft ge handhaafd." Desondanks verwacht Kat wijk-trainer Arie Lagendijk, gis teren met secondanten Guyt en Duprie in Lunteren aanwezig, het morgen niet eenvoudig te krijgen in Werkendam. „In zo'n nacompetitie staat elke wed strijd op zich, dat is vanavond wel weer bewezen. Lunteren thuis is een heel ander elftal dan Lunteren uit. En dat gaat na tuurlijk ook op voor Kozakken Boys. Zelfs voor dit Kozakken Boys." Lunteren - Kozakken Boys 9-0 (3-0). 27 Van t Land 1-0, 33 Tirgil 2-0, 37. Van Laar 3-0. 47 Tirgil (strafschop) 4-0. 65. De Kruiff SA). 70. De Kruiff 6-0, 73. Dorrestein 7-0, 77 De Kruiff 8-0. 85 Schreuder 9-0 Toeschouwers 2500 Scheidsrechter Kemkers. Geel Schreu der (Lunteren), Van der Pijl en Londe- i (Kozakken Boys) Van der Pijl, Viveen. Spaan. Bron.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 25