Knieval Unicum voor Van Horne Tmmx ixitfflmrH-n M 9 Sport De jeugd van Wessels en Van Rossum Merenwijk 2 haalt fors uit T ACHTERAF WIE ZEI DAT MAANDAG 17 ME11993 In de eerste klasse van de landelijke tenniscompetitie maakte Unicum een diepe knieval voor aanstaand kam pioen Van Horne uit Weert. Een klasse lager deed zowel De Merenwijk als Zee Duin goede zaken. LEIDEN PETER KLEIN EN CAROLE MASSEE TENNISMEDEWERKERS Van Horne is de naam van de kampioen van de eersteklas af deling, waarin ook Unicum uit komt. De ploeg uit Weert liet er in Leiden geen twijfel over be staan, dat alleen zij die titel ver dienen. Bionda Zonderop en Pauline Mulder hadden in enkel en dubbelspel (wel setwinst) geen kans tegen het degelijke tennis van Marinka Bartels en Aranka Huyberts. Erik Bakker had in de Belgische gastspeler Bob Bierkens een te sterke oppo nent. en ook Michael Zoricich kon na een gewonnen eerste set niet doordrukken tegen A2-spe- ler Hans-Peter van Oirschot. Ging vorige week zondag het mannendubbel tegen hekkeslui- ter VEGO verloren, tegen koplo- pei Van Horne leverde het Bak ker en Zoricich juist de enige ze ge op. In de tweede klasse speelde Zee Duin zich definitief in de middenmoot door het door bles sures geplaagde Metselaars 3 met 6-2 nog duidelijker op de laatste plaats te zetten. De partij van de dag werd het treffen tus sen de vroegere Leidse topper en A2-speler Jos Koemans en Kat- wijks Jan-Willem Lugthart. Koemans ging voortvarend en met veel pressie van start, 6-2. Lugthart wilde echter niet de baan afgerost worden en haalde met variatie en vertraging de tweede set naar zich toe. Het be gin van de derde set was weer voor Koemans, die in het tweede deel van die set een ongenaak bare Lugthart tegenkwam. Voor de Scheveningers won de Bul gaarse Dimitrova met 6-4 in de derde set van Marijke Guyt, ter wijl de vijftienjarige Oosteurope- se met Koemans Zee Duin een tweede punt ontfutselde. Jeroen Boogmans, Judith Verhoeff en het dubbel Léon Damen en Lugthart kwam niet in de pro blemen. Evenals Zee Duin deed ook De Merenwijk goede zaken. Martijn Krans en Mark Fleischeuer herstelden de 0-2 achterstand na de vrouwensing les van Nathalie van der Voort en Natasha Huyser van Reenen. De come-back van Irma van Seeters - zij had een enkelbles sure - verliep niet voorspoedig. Het mannendubbel en de mixed van Van der Voort en Fleischeu er, die daarmee gisteren onge slagen bleef, brachten opnieuw de zaak in evenwicht. Bij Luck Raeck in Maarssen bleef Dekker tot 3-3 op gelijke hoogte. Wimpe Thomas en Ly- dia Jonkman wonnen in de één tegen één, Patrick Kieboom en Ingrid Kruit slikten een neder laag. Het vrouwendubbel her stelde de achterstand ontstaan door het verlies van het man nendubbel. De beide mixen gin gen ten slotte naar Luck Raeck. Leidse Hout had dikker van Zaandam moeten winnen dan met 5-3. Aan Claudia Witteman heeft het niet gelegen, de Leider- dorpse won drie maal met 6-2, 6-0. Ook Diane Padt bereikte, zij het iets minder riant, de hon derd score. Ferry Stipkovits had duidelijk zijn dag niet, terwijl Pa trick Wijffelman twee match points niet kon verzilveren om alsnog met 7-6 in de derde set te sneuvelen. Na een 2-2 tussenstand na de enkelspelen, wist Hillegom 2 te gen Leimonias 4 wel alle dubbels te winnen. Jeroen Vink en Nancy Faas wonnen in twee sets, maar Bartel Swart (tegen Bart van Veen) en de weer van een bles sure herstelde Ruby Pennings moesten feliciteren. Na vier keer een 1 -7 nederlaag, moest Zee Duin 2 gisteren een 0-8 verlies incasseren. Mare Nagelkerken was met drie overwinningen de grote man bij TEAN tegen Eg- mond aan Zee, waar de grootste kracht vooral bij de vrouwen lag. Marco Smit voegde daar winst in het enkelspel aan toe, zodat de 4-4 eindstand werd bereikt. Het mannendubbel was overigens kantje boord. Na vijf match points overleefd te hebben, werd met 7-6 in de derde set de winst gegrepen. De Boekhorst pakte tegen Heerenduin drie punten. Carola Geerlings en Martijn Zandvliet brachten elk twee punten op hun naam, waarvan één gezamenlijk. Geerlings won ook de single, Zandvliet het mannendubbel met Martijn Aartman. Met Hillegom 3 ging het iets beter. Het team kwam tegen ULTC Iduna tot een eerlijk gelijkspel. Unicum 2 stond slechts één punt af aan Bosheim. De gemengddubbel van Saskia Paauw en Marco Visser ging na 7-5 en 7-6 naar de hekkesluiter. De overige partijen werden alle maal vrij eenvoudig in winst om gezet. Unicum 3 deelde de pun ten met Brederode. Marqüerite Patiwael en Onno van Paridon waren in hun singles niet te ver slaan. De mixed van Patiwael en Wouter van der Heijde ging na een tiebreak in de tweede set naar Brederode. Jacqueline en Perry Paauw wonnen hun dub bel daarentegen na een tiebreak in de derde set. De dubbel van Van Paridon en Van der Heijde leverde het vierde punt op. Marco van Trigt, kopman van Hillegom, won weer al zijn partijen. foto ben de bruyn Hillegom blijft ALTA de baas HILLEGOM»PErER KLEIN TENNISMEDEWERKER Petra Wessels is aan haar twee de jeugd begonnen. De verha len, dat dit jaar stellig haar laatste zou zijn, wijst de Hille- gomse resoluut naar het rijk der fabelen. Haar tegenstandster van gisteren, nationaal jeugd kampioene tot en met 14 jaar, Carolijn van Rossum zit duide lijk nog in haar eerste jeugd. „Ik heb gemerkt, dat mijn lijf nog prima in elkaar steekt", meldt Petra Wessels. „Vorig jaar had ik al de indruk, dat ik op het eersteklas niveau best mee kon. En dit jaar gaat het inderdaad gewoon goed." Een uitspraak waar geen woord te veel mee is gezegd, want de 28-jarige Wessels heeft naast kopman Marco van Trigt en nieuwkomer Tom Bulters een duidelijke inbreng in de overwinningen, die Hillegom dit jaar regelmatig boekt. Wes sels vervolgt grinnikend met: „Ik ben gewoon aan mijn twee de jeugd begonnen. Maar zon der gekheid, ik merk wel, nu ik min of meer uit nood een eigen bedrijfje in marketing en com municatie ben begonnen, dat ik ook overdag meer tijd heb om te trainen. Ik moet nu eenmaal uren maken." De eerste zondag bij en tegen Zwolle ging het nog even mis, maar daarna werd de prognose over Petra Wessels toch verge lijkbaar met de toto. een I voor de thuiszege en een twee voor de winst in een uitwedstrijd. Eerst werd op eigen grond Pau la Sie geklopt. Bij Halfweg werd de score tegen Angela van Na men boven de helft getild, ter wijl de thuiswinst op Mariëlle Bruens van koploper ELTV 2 ronduit sensationeel was. Giste ren was Carolijn van Rossum de opponente, die inmiddels met een vergelijkbare score haar club ALTA vooralsnog van de laatste plaats heeft behoed. In tegenstelling tot de toto van Wessels is Carolijn van Ros sum meer een lotto. Ze streeft gewoon naar zes goed, en liefst ook nog het reservegetal om de 100 in de zeven singles van de competitie 1993 te behou den. Wat dat betekent onder vond, na A-speelsters als Mar- jon Copier en Mirjam Tannen- baum, nu ook de aan haar tweede jeugd begonnen Hille- gomse. Het inmiddels vijftienja rige lid van het nationale selec tieteam stond Wessels slechts enkele punten toe. „Mijn concentratie was van daag gewoon ergens anders', licht Wessels toe. „Daarbij be gon ze op de manier te spelen, zoals ik de laatste weken zelf de enkelspelen heb binnenge haald. En ze deed dat nog ver schrikkelijk goed ook, ik had geen schijn van kans." Maar waar Carolijn van Ros sum nog aan haar eerste jeugd bezig is, heeft Petra Wessels de ervaring uit die eerste jeugd. Het bleek in de dubbels. Met Cindy Berkhout, werden Van Rossum en Hanneke Vlees- chouwer in twee sets geklopt. Met de weer superieure kop man Marco van Trigt werd te gen Van Rossum en Wibo Plijn- aar de 5-3 zege veilig gesteld. LEIDEN CAROLE MASSEE TENNISMEDEWERKER De reserves van de Merenwijk haalden fors uit tegen De Mun-1 nik 2. De gasten stonden geen! enkel punt af aan de rode-lan taarndrager. Yvonne Schoordijk kreeg haar overwinningen ech ter niet cadeau. Haar partij te gen Ingrid Bavelaar werd met tweemaal 7-5 beslist. Samen met Roy Mooiman won Schoor dijk de mixed tegen Monique en Hans van Bijsterveldt in drie sets. Door deze overwinning klimmen de Merenwijkers naar de tweede plaats. Dekker 2 kwam tegen Crom- wijck tot een gelijkspel. De War-, monders behouden de twéé plaats, maar koploper Iduna is; een punt uitgelopen. Carmen Delsasso, Jacqueline Poot en Talbert Boef wonnen ieder Jiyn singles. Het duo Boef/Oscar Schoordijk pakte het vierde punt. In dezelfde klasse stond TEAN 2 één punt af aan Botesa. De Munnlk 1 moest tegen Maarssenbroeck een 2-6 neder-j laag incasseren. Nieuw Vennep 1 behaalde zes punten in de subtopper tegen Uitgeest. Het team deelt nu de eerste plaats met het Haarlemse Heemstede. Rogier Lietbroer bleek niet te kloppen. Samen met Marcel; van Rijn won hij de herendub- bel. Net als zijn single won Lief broer de mixed met Renée Cra- ma in drie sets. Van Rijn en Cra- ma wonnen eveneeens hun singles. Het enkelspel van Ma rijke Outshoom en de dames- dubbel gingen verloren. Voor Forescate en OLTC was de vijfde speeldag niet zo'n bes te. De Oegstgeester hekkesluiter pakte tegen het vierde van Uni cum één punt. Erica Wijsman trok na tweemaal 7-6 aan het langste eind tegen Paulien Hoogwater. Carlijn Buis vond in Leonie Bakker een lastige oppo nente. De Unicumse behaalde toch de overwinning. Voor Fo rescate veroverde Natasha van Schaik de twee punten tegen Krimpen aan de IJssel. Marco Stals hielp haar in de mixed. Alfons Groenendijk, overbodig gewor den bij Ajax, bij Ba rend Van Dorp: „Ik ben een type speler: daar ben je of gek van of niet. Idem, over zijn bezigheden in het voetballoze weekeinde: „Ik pak meestal een extra trai ning, ga ik met mijn hond naar het strand, ga ik lekker rennen. Ik heb een hele goeie conditie op het moment. Mijn hond kwam laatst op twee minuten binnen. Uit het clubblad van Docos, over de nederlaag bij Lugdunum en de daaraan ver bonden degradatie: „Lugdunum ontvangt liever ca deautjes dan het weggeeft." Vitesse-spits Hans Giilhaus bij Barend Van Dorp, over zijn ervaringen bij het Schotse Aberdeen: „Ik vind her niet ple zierig voetballen met mensen die ik niet kan vertrouwen. Britten zijn onbe trouwbaar. Zoals ik ze heb meegemaakt welja." PSV-voorzitter Jac ques Ruts, op de vraag wat zijn ge voelens zijn als PSV dit seizoen geen kampioen zou wor den, in VI: .Ambivalent ben ik daar in. Aan de ene kant is er de supporter, die vurig hoopt dat PSV kampioen wordt. Maar er is ook iets in mijn bin nenstedat zegt: het zou mis schien wel eens beter zijn als we het niet worden. Idem, in reactie op de woorden van Ajax-penningmeesterVan Os dat deelname aan de UEFA Cup veel meer oplevert dan de Champions League: „Nou. dat kan ik niet beoorde len. Het is al zo verschrikkelijk langgeleden dat wij in de UEFA Cup speelden... Ik weet niet hoe dat tegenwoordig is in die krin gen." Giovanni Branchinnl, zaak waarnemer van Romario In VI: „Romario levert altijd waar voor je geld. Nu is hij echter uitgeke ken op PSV. Hij heeft die club de beste jaren van zijn jeugd gege ven. Romario wil met zijn erva ring nog graag drie of vier jaar in de echte top van Europa spe len." Ex-Haarlemmer Wim Balm, te genwoordig spelend voor het Noorse Vard in VI: „Ik vind voetbal niet meer hei belangrijkst. Twee jaar geleden kon ik nog naar Viking Stavan- ger. maar ik heb er geen zin meer in om te verhuizen. Giant-ploegleider Han Vaan- hold, in reactie op de kritiek van Peter Post dat er geen wie- lertalent meer is, in de Volks krant: „Ze zijn totaal niet geïnfor meerd. Daarom vind ik her goedkoop geschreeuw. Zo'n Post. als je dat soort dingen gaat roe pen, help je de boel toch alleen maar verder de grond in. Zwart galligheid van een oude meester, die er binnen een paar jaar toch uitstapt en het allemaal wel heeft gezien. Ex-basketballer/trainer Charis Sideris in de Telegraaf, over het Hilversumse orakel Mart Smeets: „Voor het basketbal is hij een wandelende plaag. Smeets kan onmogelijk journalistiek verant woord bezig zijn. want hij is supporter. En fans verliezen soms alle redelijkheid uit het oog. Maakt een bas ketballereen fout, dan is hij een zak. Altijd hosanna of kruisigt hem. Mart heeft ontelbaar veel reizen uit eigen zak betaald en behoor lijk wat poen ge stopt in basketbal- boeken, maar heeft er nooit een cent voor teruggekregen. Een supporter dus. Barcelona-trainer Johan CruijfTin VI: „Als je Romario koopt, koop je goals. Ajacied Clarence Seedorf in VI: „Ik zal niemand manipuleren, maar net als iedereen probeer ik wel eens mensen uit om te zien hoe ze in elkaar zitten. Verslaggever Frans Oosterwijk in een interview met Dennis Bergkamp in Vrij Nederland: „De opmerking, twee jaar gele den, van een journalist: 'Dennis, houd je wel van meisjes?' heeft hem doordrongen van het besef dat journalisten niet deugen. Dennis Bergkamp vervolgens tegen Frans Oosterwijk in Vrij Nederland) „Dat krijg je dus als je op je een entwintigste nog geen meisje hebt. Ik vond het walgelijk. Waar bemoeien ze zich mee? Omdat ik voetballer ben, hoef ik toch zeker niet te voldoen aan alle geijkte voetbalwetten. Ajacied Dennis Bergkamp in VI: „Ik ben de normaalste jongen die je je kunt voorstellen. Ben naar school gegaan, heb verke ring gekregen. ga trouwen. Maar door Iwt voetballen wordt alles bijzonder. Je kunt beter knetter gek zijn, dan is het normaal dat over je wordt geschreven. Voorde eerste maal in de geschiedenis van de Amsterdam Sevens heeft een Nederlandse vereniging in de 22ste edititie beslag gelegd op de hoofdprijs (De Zilveren Pier). Weliswaar had het Leidse DIOK, vorige week reeds winnaar van de na tionale Sevenstitel, een fors aantal gastspelers in de gelede ren (drie Fransen en een Australiër), maar ook de in breng van de vier Leidenaars - Gottfried Bos, Yves Kummer, Marc Michelsen en Perry Noor- dermeer - was aanzienlijk. DIOK had zich versterkt met de Fransen Laurent Cabannes, Di- dier Camberabero, en Alain Hyardes en de Australiër David Knox. De laatste viel conditio neel echter door de mand. Vooral de Fransen, die via Yves Kummer in contact waren ge komen met DIOK, maakten er een show van. Hyardes, aan voerder van Beziers, was de ab solute smaakmaker. De organisatie van de Amster dam Sevens, voorheen de Hei- neken Sevens, had in allerijl de plaatsing van de topteams aan gepast. DIOK werd uit de groep van de favoriete ploeg Mel's Exiles gehaald. Een juiste beslis sing, want deze twee zevental len haalden de Finale. DIOK, spelend als DIOK Barba rians, eindigde zaterdag in de poule gemakkelijk als eerste door vijf overwinningen, onder andere op de Amsterdamse Stu denten en de Buffaloes uit Wales (33-24). Gisteren won DIOK van Ascrum (47-0) en de Voyagers uit Wales (22-7) en in de kwartfinales schakelde de Leidse gelegen- heidsploeg vervolgens Castri- cum uit: 28-0. Steepholm uit Schotland werd in de halve fi nale bedwongen (22-0), waarna een andere ploeg uit Wales, Mel's Exiles de laatste tegen stander was. Het werd een boeiende con frontatie, waarin DIOK een for se voorsprong nam (22-12), maar in de tweede helft werd teruggedrongen. Met nog enke le minuten te spelen keek DIOK volkomen onverwacht tegen een achterstand aan (22-28). Door een wonderbaarlijke ople ving werd de leiding echter weer overgenomen (29-28), dank zij een solo van Alain Hyarde9. De Franse gastspelers zegden al toe volgend jaar graag te willen terugkeren. Caramberabero: „Dit was de tweede keer dat ik aan een Sevens-toernooi deel nam. Ik heb voor 40.000 toe schouwers in Schotland ge speeld. Maar in Amsterdam was de sfeer veel beter. Ik kom vol gende keer vast weer." schouwers. In totaal namen 80 teams uit 15 landen deel. on Kamphues, de trainervanUDWS, .JL. neemt geen blad voor de mond. Dat werd in de ko lommen van vorige week vrij dag wel duidelijk. In niet mis te verstane bewoordingen veegde hij de vloer aan met een aantal slechtwillenden bij de club. „Daar was geen woord van ge logen", zegt Kamphues. Hij heeft het geweten. UDWS- voorzitter Jan Vermont was he lemaal niet blij met de kritiek van Kamphues. „Moet ik soms gaan liegen? Zo ben ik niet en zo zal ik nooit worden. Ik ben niet afhankelijk van de voetbal lerij, dus kan ik makkelijker zeg gen waar het op staat." De waarheid wordt in de voetballe rij niet altijd gewaardeerd. Dus was het niet verwonderlijk dat Kamphues door sommige UDWS-leden werd aangescho ten. Niettemin was de oefenmeester een tikkeltje teleurgesteld. Hij vond het jammer dat in het stukje het stuk louter kritische noten werden gekraakt. Terwijl- ie toch ook positieve dingen had gezegd. Dat was zo. Alleen haalde die tekst de kolommen niet. Wegens ruimtegebrek. Om het gevaar te vermijden dat we worden versleten als negatieve- lingen plaatsen we hierbij de weggevallen alinea: Volgend seizoen moet het ook anders worden. Dan gaan we verder met goedwillenden als Arno Lancel, Ronald Mink, Ron Sinteur en Ronald Jansen. Want goede jongens hebben we wel de gelijk. Het elftal wordt aange vuld met een paar jonge gasten en wie weet komen er nog een paar spelers bij. Maar dat wordt steeds moeilijker, want als wijze vragen, denken ze dat hier gou den bergen te verdienen zijn. En het imago werkt ook tegen, tnaar dat is toch echt onterecht. Ik had, toen ik hier begon, ook m'n twijfels, maar ik wérk met fijne jongens. Eerlijk. Kamphues: „Bij de club waren ze niet blij met het stukje. Dat kon ik best begrijpen, want er stonden louter kritische dingen in. Daar sta ik nog steeds ach ter, maar dan hadden ook de positieve dingen geplaatst moe ten worden." Waarvan acte. En hoe zit het met de sfeer bin nen de club, die afgelopen zon dag naar de vierde klasse degra deerde? Kamphues: „Ach, vol gend jaar gaan we weer verder. Ik denk dat het voor de club niet slecht is. Het eerste in de derde klasse en het tweede in de reserve tweede klasse was een beetje teveel gevraagd voor UDWS. We zijn geen Docos, Lugdunum of UVS. En zeg nou zelf: een wedstrijd tegen VNA of LFC is voor UDWS veel aantrek kelijker." De Roeivereniging Al phen vormt al 15 jaar het roeiend hart van Nederland en RVA wil dat weten ook. Met daverend vuurwerkgeknetter ging afgelo pen zaterdag het derde lus trumfeest van de jMphense roei verenigingvan stah. Voorzitter Ab Mulder opende het feest en gaf het startsein van de roeies- tafette rond Alphen. Honderd dertig RVA-ers hadden zich aangemeld voor deze bijzonde re wedstrijd. In skiffs, wherry's of in een C-twee of -vier met stuurman werd het zeventien kilometer lange traject dat on der meer over de Braassem voerde afgelegd. Met de blaas kapel de Waldbrücker Musikan- ten voorop werd vervolgens met de gehele vloot opgestoomd naar de Hefbrug, waar het mid dagprogramma plaatsvond. Een programma dat er mocht zijn, al was het alleen maar om dat RVA er in was geslaagd de nationale roeitrots, de Holland- acht, voor dit evenement te strikken. Rienks c.s. kweten zich meer dan uitstekend van hun taak. Niet alleen door het uitde len van talloze handtekeningen, maar ook door hun inbreng in de wedstrijden. De leden van de Holland-acht verdeelden zich overeen achttal tweepersoons skiffs, waarin zij gezelschap kre gen van jeugdleden van 'De Amstel' en RVA. Met taarten, opnieuw veel vuur werk en de vertoning van de vi deoband van de doop van de Holland-acht door minister president Ruud Lubbers kwam een einde aan het middagpro gramma. In de avonduren werd de lustrumviering met een groot slotfeest voor leden afgesloten. Tijdens dat feest werd een re genjack met RVA-logo in club kleur swingend gepresenteerd. Als een blijvende herinnering aan een meer dan geslaagd lus trum. Daar op Nieuw Zuid zetelt niet alleen de grootste, maar ook de kleurrijkste vereniging van Ne derland. De laatste seizoenen straalt de club die klasse in alle opzichten uit. Op het veld, maar ook daarbuiten. Dankzij een slag vaardigen professioneel beleid werd het stoffige masker afgezet en werd ruimte gemaakt vooreen modern Quick Boys, dat de naar successen hunkerende fans met successen venvende. Maar sinds afgelopen week is er ook een ander Quick Boys. De club probeerde via de burgerrech ter de reeds afgesloten competitie te hervatten (Quick Boys eiste dat het met 2-2 gelijk gespeelde duel met ARC overgespeeld zou wor den: deAlphenaren zouden met twee ongerechtigde spelers zijn uitgekomen), maar zakte door het ijs omdat het protest te laat werd ingediend. Met die actie leei de club gezichtsverlies en maakte zich bepaald niet populair bij (bijvoorbeeld) plaatsgenoot Kat wijk, dat in het ergste geval de li- tel was kwijtgeraakt. Maar daar gaat het even niet om. Volgens de letter van de wet had Quick Boys gelijk om het tuchtre- glement van de KNVB aan de kaak testellen. De wijzigingen waren niet goed op papier gezet en de verantwoordelijken moeten daarvoor ook op het matje wor den geroepen. Maar er is een groter gelijk. Alle clubs in Leiden gingen des tijds akkoord met het reglements- voorstelom wedstrijden om de Leidsch Dagblad-Cup voortaan 'rechtsgeldig' te maken. Saillant detail is dat Quick Boys juist een voorstander was van het 'officieel maken van LD-Cupwedstijden. Juist dat laatste feit maakte de opgewonden reactie van Quick Boysongeloofivaardig. De club wist wel degelijk dat het LD-Ctip- toernooi rechtsgeldig was, maar wilde een onvolkomenheid in het tuchtreglement aangrijpen om dt misstappen van het afgelopen seï zoen op deze wijze recht te zetten Moreel is dat een niet zo'n nette handelwijze. Quick Boys. althans de personen die deze zaak aan hangig hebben gemaakt, verdient niet de schoonheidsprijs. ROB ONDERWA TEt De spelers van DIOK die afgelopen weekeinde het Amsterdam Sevenstoernooi wonnen. Op de eerste rij (vlnr): Mare Michelsen, Laurent Cabannes, Alain Hyardes, Yves Kummer en Gottfried Bos. Staand tweede van rechts is David Knox. foto peter van evert

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 24