T afeltennisploegen beleven anti-climax Sport Mooie zege Craanen op boksavond Wonder blijft uit in bedevaartsoord Middeldorp ramt in training een muur maar wint de race Wielerploeg Swift maakt sprong naar top 5 in promotiecompetitie 23 CHEF AO VAN KAAM. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071 -161446 MAANDAG 17 MEI 1993 Mannen missen promotie, vrouwen 'slechts' tiende op WK Het Nederlandse vrouwendubbel bestaande uit Bettine Vriesekoop (links) en Mirjam Hooman kwam niet uit de verf tegen de Russinnen Irina Pali- na en Elena Timina. Vriesekoop: „Dit dubbel konden we gewoon niet winnen." foto»epa Het landentoemooi bij het WK tafeltennis in Göteborg heeft voor de Nederlandse afvaardiging een anti-climax gekregen. Het mannenteam miste de promotie naar de eerste categorie, de vrouwenploeg verspeelde goede kan sen op een plaatsje bij de eerste vier. „De spelers valt niets te verwijten", concludeerde technisch directeur Jan Vlieg na een bevlogen weekeinde. GÓTEBORG ANP De ploeg van de kwakkelende kopman Paul Haldan speelt vandaag om de zeventiende plaats tegen Denemarken, dat eerder met 3-2 werd verslagen. Het team van Bettine Vriese koop eindigde gisteren na twee overwinningen en één neder laag in de troostronde op de tiende positie. „Daar ben ik niet echt gelukkig mee", sprak de tweevoudig Europees kampioe ne gelaten. Het is niettemin de beste klassering van Nederland sinds 1987 (brons in New Del hi). Strategie Na acht ruime overwinningen in de vier voorgaande dagen stuitte het gepromoveerde vrouwenteam zaterdag op Rus land, dat als nummer vier uit de eerste categorie in de herkan sing ging voor een plaatsje bij de eerste acht. Bij winst wachtte Hongkong, een tegenstander die ook te pakken was. Vlieg koos voor dezelfde strategie als bij het EK vorig jaar in Duits land, waar het stugge verdedi gingsduo Timina/Palina in de halve finale met 3-0 werd ver slagen. Vriesekoop moest in de eerste partij Timina ontregelen, daar na diende Mirjam Hooman de kleine Palina af te stoppen. Hét Nederlandse duo had de laatste jaren niet meer van die tegen standers verforen. „Bij een ALPHEN AAN DEN RUN MARK BAKKER In gebouw Nabij, het bokspaleis van Alphen, heeft Boxing Al phen dit jaar opnieuw een wed strijdavond georganiseerd. Ver scheidene leden van de boks verenigingen uit Alphen en Lei den boksten hun partijen tegen tegenstanders uit het hele land. De hoofdpartij van de vrijdag avond was de wedstrijd tussen Dennis Craanen en Frans Ver- hage van MTS uit Maastricht. Sinds november mag Craanen, lid van Boxing Alphen, zich A- klasser noemen. Volgens Theo van der Louw, de trainer van de Alphense Bokser, een paar jaar te laat. „Dennis heeft zes jaar niet gebokst. Al die tijd heeft hij in zijn ontwikkeling stil gestaan. Sinds twee jaar bokst hij weer." Tegen Verhage had Craanen slechts twee ronden nodig om zijn vierde partij in de A-ldasse te winnen. Vanaf de tweede ronde was Craanen, na een af wachtend begin, de baas over zijn tegenstander. De Limbur ger kreeg in de tweede ronde al snel acht tellen rust na een link se directe van de 27-jarige Al- phenaar. Toen dit vlaJc daarna opnieuw gebeurde, wierp de trainer van Verhage de hand doek in de ring. SANTIAGO DE COMPOSTELA ANP Vaak zal Alex Zülle terugdenken aan vrijdag 14 mei. De dag waarop hij in de afdaling van de Alto de Cobertoria slipte en on deruit ging. Déar verloor de 24- jarige Zwitser de Ronde van Spanje aan zijn acht jaar oudere landgenoot Tony Rominger, die gisteren in Santiago de Com- postela voor de tweede keer op rij als eindwinnaar werd gehul digd. Erik Breukink eindigde als zevende in het eindklassement. Het mirakel van Santiago de Compostela voltrok zich giste ren niet in de door duizenden pelgrims bevolkte stad. Zülle was er echter niet ver vanaf, slechts 29 tellen bleef hij verwij derd van het amarillo dat hij dertien dagen om zijn ranke schouders droeg. voorsprong van 2-0 zou het Russische koppel voor het dub belspel mentaal gebroken zijn", verklaarde Vlieg na afloop van het bijna drie uur durende top- duel dat in 1-3 eindigde. De tactiek liep stuk op de lo ting en op Hooman. Het munt stuk viel verkeerd, waardoor Nederland op papier een uit wedstrijd kreeg toebedeeld. Dat leidde tot een wedstrijdschema Chinese vrouwen wereldkampioen GÖTEBORG ANP De Chinese vrouwenploeg heeft bij het 42ste WK' tafel tennis in Göteborg de eerste titel veroverd. In de finale van het landentoemooi werd gisteravond Noord-Korea met 3-0 verslagen. China nam de (tiende) titel over van de gecombineerde Koreaanse ploeg, die twee jaar geleden in Japan verras send de macht greep na een Chinese overheersing van acht opeenvolgende toer nooien. Dejbundeling van kracht in de Koreaanse sportwereld is wegens politieke problemen tussen beide landen alweer voorbij. Junior Jimmy van Gent pakte twee prijzen. De 15-jarige won op punten van de Gouwenaar Evert Versteegt en pakte samen met Versteegt de stijlprijs voor een boeiende technische boks- partij. Koudekerker Marco de Haas, ook van Boxing Alphen, De atletische Helveet geeft pas op als geen kans meer is tot verweer. In de afsluitende tijdrit van Padron naar het bede vaartsoord van de Heilige Jaco bus over 44,6 kilometer vocht hij verbeten om de achterstand van 1.17 weg te wissen. Hij tart te de leider tot het bittere einde. De aanval mislukte, bij het pas seren van de finish had Romin ger iets minder dan een halve minuut over van zijn riante voorsprong, voldoende echter voor de eindwinst. Zülle ontving als troostprijs het dagsucces, het derde in to taal, gelijk met Rominger. De teleurstellende Breukink eindig de als derde in de race tegen het uurwerk op eerbiedige afstand van de Zwitserse matadoren die drie weken de Vuelta a Espana waarbij Hooman drie partijen op rij moest afwerken. Die op dracht bleek te zwaar voor de 27-jarige speelster, die al ruim een week met nekproblemen kampt. Stijve nek „De loting bezorgde ons een lichte handicap, waarmee we vooraf rekening hadden gehou den", meldde Vlieg. „Het was een ingecalculeerd risico." De Belgische ploegarts had Hooman aan de vooravond van het duel met Rusland liefst twaalf spuiten met procaine toegediend. Een dag eerder was de geplaagde topper zeven keer met het pijnstillende en ontste- kingsremmende middel in haar stijve nek geprikt. Van een on verantwoorde situatie was vol gens de betrokkenen geen spra ke. De gretige en agressieve Vriesekoop ging voortvarend van start. Timina werd met 21- 17 en 21-11 gekleineerd. Hooman kon daama het werk niet afmaken. Eerst verloor de blondine uit Eindhoven met on zeker spel in drie lange games van Palina. In het dubbelspel was Hooman de zwakke scha kel, hoewel ook Vriesekoop al lerminst foutloos speelde. De eerste game verliep soepel (21- 16), daama was de harmonie in het spel plotseling en totaal ver dwenen. Met 12-21 en 13-21 werd de in Göteborg sterk verbeterde re latie tussen Hooman en Vriese koop opnieuw beschadigd. Het was de eerste nederlaag van het Oranje-duo in een lange serie partijen tegen het massieve Russische afweerblok. Machteloos „Dit dubbel konden we gewoon niet winnen", sprak Vriesekoop kon opnieuw niet in eigen huis winnen. Het lichtgewicht liep in de eerste twee ronden tegen twee openbare waarschuwin gen op. De puntenachterstand kon De Haas in de derde ronde niet meer inlopen, waardoor te genstrever Salvatore de Bruin regeerden. Met de oudste als de meer gedoseerde en berekende renner, met de jongste als het onstuimige, nimmer capitule rende voorbeeld voor veel gene ratiegenoten. Rominger bevestigde de favo- rietenrol aan te kunnen, in te genstelling tot Breukink die zoals zo vaak mentaal niet op gewassen bleek tegen de presta- tiedruk. Pas toen zijn ploegge noot Zülle de leidersrol had overgenomen, reed de Neder lander weer ontspannen en be vrijd. „Toch blijf ik in Breukink geloven", kwam ploegleider Saiz voor hem op. Zülle bewees in de Vuelta de renner van de toekomst te zijn. Hij bevestigde de hoog gespannen verwachtin gen. Meer dan dat zelfs, want indien hij vrijdag niet van zijn cryptisch. „Dat gevoel bekroop me in de tweede game. We wa ren machteloos." Ook Hooman, die na het ontluisterende duel in tranen uitbarstte, hield zich wijselijk op de vlakte. „Mijn smash liep niet. Ik kon daardoor nauwelijks scoren. Ik speelde geforceerd." Fysiek en mentaal aangedaan begon Hooman zonder overtui ging aan de vierde partij tegen Timina. Met 9-21 en 18-21 wa uit Deume tot winnaar werd uitgeroepen. Zafer Akbulak van de Leidse Boksvereniging kwam in Alphen uit in de nieuwelingen-klasse. Het lichtgewicht moest, on danks een overwicht in de laatste ronde, de overwinning fiets was getuimeld, had hij de Ronde van Spanje gewonnen. Rominger had zaterdag veel kritiek verduren gekregen in de Spaanse pers, die hem verweet dat het geen pas had aan te val len op het moment dat zijn concurrent over het aalgladde asfalt wegschoof. Een onge schreven regel in het métier. „Ik wist echt niet dat Zülle was ge vallen", verdedigde de eindwin naar zich. ,,'s Avonds in het ho tel is het mij pas verteld." Zaterdag hield de karavaan zich in de voorlaatste rit vrij rustig. Het woord was aan de sprinters, Abdoesjaparov was de beste en kwdm op drie sprintze ges in de Vuelta. De ontknoping op zondag was spannend, niet bloedstollend. De marge tussen het Zwisterse duo bleek uitein delijk net iets teveel voor de ren de Nederlandse medaille kansen snel verkeken. De topfit- te en getergde Vriesekoop keek vanaf de bank verbijsterd toe. Uiteraard had de nummer 1 van Europa drie partijen willen en moeten spelen, maar de de sastreuze koppeling van Vlieg bepaalde in samenhang met de loting anders. Haldan Het mannenteam was na zes overwinningen bij het langver aan Fusu uit Rotterdam laten. De tweede Leidenaar die in gebouw Nabij actief was. ver loor eveneens op punten. Tegen Groenewegen van VT Hoff kwam Jan Hoogkamer in het halfzwaargewicht net te kort voor de overwinning. Tony Rominger In de afsluitende tijdrit van de Ronde van Spanje. De Zwitser won de etappekoers voor de tweede opeenvolgende maal. foto epa kroonprins van het Zwitserse en mondiale cyclisme om zijn landgenoot van de troon te sto ten. wachte promotieduel aanbe land. Hongkong profiteerde op timaal van vormgebrek bij Hal dan: 2-3. De ex-Roemeen ver loor beide partijen in het enkel spel. Trinko Keen en Danny He ister, die zich steeds beter in het internationale circuit ontwikke len, kwamen wel tot winst. Hal dan liet in de tweede partij te gen Chuen Tsung Lo één matchpunt liggen. Die misser werd later door de spelers en de teleurgestelde bondscoach Li ZOLDER W1M DE GROOD AUTOSPORTMEDEWERKER De vierde aflevering van het ra ceseizoen werd het afgelopen weekeinde afgewerkt op het cir cuit van het Belgische Zolder. In de Formule Renault had de uit Woubrugge afkomstige Oscar Middeldorp vroeg in de och tend al succes. Na van een tweede startpositie te zijn ver trokken, ging hij na enerveren de strijd als eerste over de fi nish. Steeds moest Middeldorp het gat dichten achter de van pole- position vertrokken Belg Jean Francois Hemroulle. Het pech- duiveltje sloeg echter toe bij de Belg toen zijn linkerachterwiel afbrak. In de nog resterende ronden hield Middeldorp Rob Knook achter zich en eindigde hij als eerste. Spierpijn Zijn resultaat is des te opmerke lijker gezien het feit dat Middel dorp tijdens de eerste training keihard in de muur was terecht gekomen. Met enige reserve en spierpijn wist Middeldorp toch VELDHOVEN De wielerploegen van Swift- /Casba en Casba Wonen stre den dit weekeinde op twee fronten. De club reed de Om loop van de Haarlemmermeer en de stichting (Casba) in de Omloop der Kempen. Dit maal had Swift veel meer reden tot tevredenheid dan Casba, de hoofdmacht van de Zoeter- woudse formatie. In de promotiecompetitie liet Ronald van der Tang zien dat hij in een goede vorm verkeert. Ook langs de Ringvaart kon de Voorhouter goed uit de voeten en was er als de kippen bij toen een kopgroep van 23 renners ontstond. Toen de stroom van demarrages was gestopt, bleek ook Ieon Rekelhof uit Ter Aar zich bij de koplopers aangeslo- van cruciale betekenis ge noemd. „Dit WK komt voor mij eigen lijk te vroeg", gaf Haldan aan. „Ik ben vanwege mijn kniebles sure bijna een jaar uit de roula tie geweest. Ik ben pas een maand volop in training. Ik speel daardoor nog middelma tig. De gemiste promotie is voor Keen en Heister moeilijker te accepteren dan voor mij. Zij hebben goed gespeeld en ik niet. Maar zo is het leven." de overwinning te behalen. Voor de stand in het kampioen schap betekent dit. dat hij nu met 42 punten met Knook op een gedeelde eerste plaats staat. Minder succesvol was Voor schotenaar Jeffrey van der Vaart in de Opel Ascona Cup. Voor de tweede maal in successie haal de hij de eindstreep niet. Was het tijdens de vorige race de gasveer die het begaf, dit keer brak de gaspin af en kon Van der Vaart de pits opzoeken. De race, die op het 4,2 kilometer lange circuit af en toe wat weg had van rallycross, werd gewon nen door Mike van de Raadt. Tweede werd Eduard Peters en derde Ronald Vossen. Voor de stand betekent dit, dat Van der Vaart is gezakt naar een achtste plaats. De ranglijst wordt aangevoerd door Mike van de Raadt met 28 punten, gevolgd door Rene van Ling en Leo Kemmer. Tom Langeberg uit Oegst- geest deed het rustig aan in de race voor de produktiewagens boven de twee liter. „Het sei zoen is nog lang en het heeft nu nog geen zin net uiterste van ten te hebben. In de laatste ron de sprongen er bij Oude Meer weer negen renners weg. Ook nu waren Van der Tang en Re kelhof attent. Toch konden zij niet verhinderen dat in de slot fase nog twee renners - de latere winnaar Van der Ziel en Wou denberg - wegsprongen In de sprint om de aerde plaats, door Axel Hermans gewonnen, klas seerde Ronald van der Tang zich als vijfde en werd l.eon Re kelhof knap zevende. Door een score van vijftig punten klom Swift/Casba naar de top-vijf. In de ochtendrit voor veteranen waren Johan Goes (6de) en Jan van der Tang (7de) de beste re gio-renners. Frustratie De Omloop van der Kempen was voor Casba Wonen een gro- Cuba verovert acht maal goud op WK boksen TAMPERE ANP Met acht wereldkampioenen heeft Cuba gisteren in Tampere het zevende WK boksen afgeslo ten. Sedert in 1974 in Havana het eerste wereldtiteltoernooi werd gehouden, heeft Cuba de strijd beheerst. Nog nooit was echter de overmacht van de Cu banen zo groot als de afgelopen tien dagen. Zwaargewicht Felix Savon werd voor de vierde keer we reldkampioen. Savon hoefde voor dat vierde goud zaterdag in de finale echter geen stoot te plaatsen. Zijn tegenstander, de Georgiër Georgi Kandelaki werd door de dokter afgekeurd we gens maagklachten. Super zwaargewicht Roberto Balado werd uitgeroepen tot de beste bokser van het toernooi. De Cu baan werd voor de derde ach tereenvolgende maal wereld kampioen in de zwaarste klasse. Pole-position voor Luyendijk in Indianapolis INDIANAPOLIS ANP/Reutgr Arie Luyendijk start op 30 mei van pole position tijdens de be roemde 500 mijlrace van In dianapolis. Tijdens het eerste weekeinde van de kwalificaties haalde hij op de oval met de Lola-Ford Cosworth een gemid delde snelheid van 360,430 kilo meter per uur over vier ronden. Op de eerste startri) krijgt hij ge zelschap van Mario Andretti en Raul Boesel. De 39-jarige Bra bander verdiende met zijn eer ste plaats ruim 300.000 gulden voor zijn renstal Chip Ganassi Racing teams. De coureur is na Jones. Clark, Andretti en Mears de vijfde in de geschiedenis van de Indy 500 die zowel de "Rook ie of the Year' (1985), de over winning en de pole-position op zijn naam bracht. het materiaal te vergen. Boven dien komt de concurrentie nu in mijn buurt voor wat betreft het gewicht. Tijdens de Pink sterrace zien wc wel weer ver der", aldus langeberg die met zijn vierde plaats in Zolder nog steeds de ranglijst aanvoert met 53 punten. Tweede is I^nge- bergs teamgenoot Marcel van Vliet, beiden rijdend in een Lo tus Esprit. Derde is Mercedes- rijder Arthur van Dedem. De winnaar van de race, Peter Kox van hel i ddse aj*ly team, komt in het klassement steeds naderbij. Hij staat nu vijfde. Van der Sloot In de strijd om de Citroen AX GTi Cup deed Sandra van der Sloot uit Alphen aan den Riin goede zaken Achter Donald Molenaar en Rob Karst eindigde zij op een prima derde plaats. Voor het klassement betekent dit. dat zij nu met 30 punten de vierde positie inneemt. D ider is Donald Molenaar met 60 pun ten. gevolgd door Fran<,oiso Loogman en Rob Karst. In de strijd om de Indies Cup neemt Van der Sloot de tweede positie in. achter Fran^oise I.oogman. te frustratie. Al voor de start raakte ploegleider Jan Zwaan Dennis van der Meiden met een keelontsteking kwijt. In de koers ging hef al nfet veel beter. Mar cel Remljn kwakte tegen de straatstenen en moest zich in verbinding stellen het plaatse lijk ziekenhuis. Patrick Rasch kreeg een ram en de lol was er voor de ploegleiding al snel af. Marcel van der Vliet probeerde het wel diverse malen maar kt Mg ais beloning een s. hameie 31ste plaats. Bennie Gosink (42ste) en Niels van Stralen (49ste) reden de voor Casha te leurstellende koers toch nog uit. Miquel van Kessel kwam za terdag in de klassiek l^md van Bartje dit keer niet verder dan een IBde plaats Mark Rasch was wel succesvol en greep in 't Zandde zege. Rominger slaat ultieme aanval Zülle moeizaam af Woubruggenaar scoort in Formule Renault op circuit Zolder Dennis Craanen ontwijkt een linkse directe van zijn tegenstander Frans Verhage, die in de tweede ronde de handdoek in de ring wierp. foto ben de bruyn Van der Tang toont vonn in Omloop van de Haarlemmermeer

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 23