Altior en Valken '68 uitgeschakeld LZ de sterkste Leiden weer onder de maat Promotie lonkt voor jarig KRV 1 T Sport Nederlaag Saturnus Rijnsburgse Boys tegen Spijkenisse z 0 MAANDAG 17 ME11993 CHEF AD VAN KAAM. PIV.-CHEF ROB ONDERWATER. 071 -161446 'Leidsekampioenen struikelen in voorronde van het NK KATWIJK ERIK VAN DOP Valken'68 en Altior zijn er niet in geslaagd de voorronde van het kampioenschap van Nederland voor afdelings kampioenen met goed gevolg te doorstaan. Valken'68 moest in het toernooi tegen de kampioenen van de afde lingen Amsterdam, Haarlem, Noord-Holland en Utrecht op zaterdag genoegen nemen met de voorlaatste plek en Altior eindigde een dag later achter het zegevierende Hil- versumse Olympia'25 op de tweede stek. De finaleronde op het terrein van DOSR gaat daardoor aan de neus van de regiokampioenen voorbij. het toernooi, maar in ieder ge val is de situatie nu een stuk be ter dan enkele jaren geleden. Toen werd een soort nacompe- titie gespeeld, wat met een aan tal van twintig afdelingskam pioenen een gebed zonder eind was. Mondjesmaat Voor het publiek, dat slechts zeer mondjesmaat aanwezig was (niet meer dan tweehon derd toeschouwers op beide middagen tesamen), is de hui dige toemooivorm eveneens de moeite waard, want spektakel bood dit weekeinde zeker. In achthonderd minuten voetbal werd namelijk maar liefst vierenzestig maal gescoord, één doelpunt per twaalf minuten. Uitschieter was op zondag de 8- 0 van Sportclub Dynamo tegen Heemstede. Ook Valken'68 en Altior lieten zich met een gemiddelde van meer dan één treffer per wed strijd niet onbetuigd. Beide re gioclubs maakten sowieso een goede indruk en sloegen vooral op technisch gebied geen slecht figuur. Scheidsrechters De scheidsrechters van de afde ling Leiden waren echter nog het meest te spreken over het afgelopen weekeinde. Nu kon- VOETBALMEDEWERKER Erg teleurgesteld over de uit schakeling op sportcomplex 'de Kooltuin', thuishaven van KRV, waren de oefenmeesters van beide elftallen niet. Het toer nooi werd gezien als een toetje van de geslaagde competitie, maar meer ook niet. Hoofdtrai ner van Valken'68 Hans van Rijn vond een jubileum bij zijn oude club VUC zelfs belangrij ker en liet de coaching over aan zijn vervanger Bekkering. Dit ty peerde eigenlijk de houding van de meeste deelnemende ploe gen: leuk idee, maar er zijn be langrijkerzaken. Kritiek Ondanks de gemoedelijke at mosfeer was er ook de nodige kritiek. Deze betrof vooral de opzet van het toernooi. Twee keer twintig minuten voetbal was volgens velen veel te weinig om uit de uitslagen de krachts verhoudingen te destilleren. Bo vendien moesten sommige elf tallen vier wedstrijden achter el kaar spelen, zodat de vermoeid heid grootse vormen aannam en via krampaanvallen tot ui ting kwam. Sleutelen De KNVB moet dus nog wat sleutelen aan het concept van René Sassen van Altior (rechts) in balbezit in het duel met Olympia '25. De Hilversummers plaatsten zich voor de finale. den ze hun collega's tenminste 'live' in actie zien, zodat de mannen in het zwart eindelijk eens konden controleren hoe elegant hun collega's de gele en rode kaarten uit het borstzakje konden toveren. Normaal ge sproken moeten ze het namelijk doen met de indianenverhalen op de gezamenlijke training. Bovendien hadden ze niet te maken met partijdige grens rechters. In de reguliere compe titie zijn de vlaggenisten name lijk afkomstig van de strijdende partijen en dat zijn niet zelden 'lijncriminelen' zoals scheids rechter Braun ze in goed jargon noemt. Al met al is het kampioenschap van Nederland voor afdelings kampioenen dus een goed ini tiatief, maar het is de sfeer van vriendschappelijkheid (nog) niet ontstegen. Daartoe dient allereerst de prijs van het landskampioen schap te worden opgewaar deerd, zodat het toernooi bij de FOTO BEN DE BRUYN clubs gaat leven. Bovendien moet de organisatie iets profes sioneler worden opgezet. Dan is het namelijk niet meer nodig in de bepalingen en re glementen te vermelden: ieder deelnemend elftal dient vol doende ballen mee te nemen. LEIDEN TACO DE VRIES LZ1886 is de grote winnaar ge worden tijdens de kringkam pioenschappen. In totaal kwam de club op 120 medailles. De Zijl/LGB veroverde er 93 en werd derde. Jorien Kleiwegt trok de kar voor De Zijl. Op de 100m vrij zwom Kleiwegt ('79) 1.03.3 en werd daarmee eerste. Die pres tatie evenaarde ze op de 100m rug: 1.10.6. Voorts pakte ze zilver op de 200m vlinder in 2.38.9, op de 400m vrij in 4.44.9 en op de 100m school, waar ze 1.25.0 over deed. Milan Verhoop werd bij de jongens '80 eerste op de 100m vrij in 1.04.6, en tweede in 200m vlinder in 2.45.3. Chester Mars man zwom de 200m vlinder als snelste bij de mannen in 2.12.5, maar kwam op de 200m rug net te kort: 2.16.5. Robert Kleiwegt tikte bij de jongens '77 als eerste aan (59.2) na 100m vrije slag, maar ook hij miste de boot net op de 200m rug: 2.25.6. Marcel de Natris won de vrije slag in 54.7. Wandy Kater deed hetzelf de bij de vrouwen op rugslag: 1.11.0. De Zijl bleef de concur rentie voor op de 4x1 OOrn vrij voor mannen en eindigde in 3.45.7. Joleen van Essen ('81) werd twee keer tweede. Op de 100m rug en op de 100m school bleef de teller steken op 1.23.5 en 1.32.5. Ook Micha Prins pakte twee zilveren plakken: onder 16 tikte hij op de 200m vrij na 2.12.4 aan en op de 200m vlinder was zijn tijd 2.29.8. Op de 200m vrij voor mannen eindigde Ro bin Sprinkhuizen als tweede in 1.59.8. Zilver was er ook op de 4x100m wissel voor mannen, de 4x200m vrij voor vrouwen en de 4xl00m vrij voor jongens onder 16. Bij LZ was Stefan van Iterson met vijf gouden medailles de ge vierde jongen. De 100m vrij (1.00.7), de 200m rug (2.28.6). de 200m vlinder (2.42.0), 200m school (2.58.0) en de 200m vrije slag (2.13.6) waren een prooi voor de jonge ('79) Leidenaar. Daarbij mag opgemerkt worden, dat Van Iterson op de 200m- nummers met de jongens onder 14 meezwom. Leeftijdgenoot Remco Singeling volgde bijna het voorbeeld van zijn clubge noot, maar schoot op de 200m school te kort: 2.53.1. In 56.9 won hij de 100m vrij, in 2.21.0 de 200m rug, in 2.25.4 de 200m vlinder en in 2.10.7 de 200m vrij. Voor Singeling gold. dat hij op de 200m-nummers uitkwam bij de jongens onder 16. Fleur Bak ker ('77) kwam na 100m vrije slag als eerste aan in 1.01.3. Ook bij de 200m vlinder (2.37.6), de 400m vrij (4.32.1), de 100m school (1.21.6) en de 50m vrij (27.8) was er goud voor de Leid se. Alleen op de 100m rug moest ze clubgenote Saskia de Keizer (1.11.8) voor laten gaan. De Kei zer werd ov erigens tweede op de 100m vrij. Natasja Sierag tikte als eerste aan op de 200m vlinder na 2.30.9 en op de 400m vrij na 4.43.2. Tweede werd ze bij de meisjes '79 op de 100m rug (1.12.0) en de 100m vrij (1.04.2), waar Marielle Kraan derde w erd Kraan werd eerste op de 100m school in 1.24.0, waar Sierag overigens derde werd. Linda Weyermans ('78) won de 100m vrij en rug in respectievelijk 1.04.8 en 1.16.2. Bij de meisjes onder 16 werd zé tweede op de 400m vrij in 5.01.3. Bianca Hoeks (76) zege vierde in 2.37.6 op de 200m vlin der, maar miste bij de vrouwen nog snelheid op de 400m vrij (4.48.0) en de 100m rug (1.11.6). Michael Verschaik deed 1.15.5 over de 100m vrij en werd daar mee eerste bij de jongens onder 10. Ook de 100m vlinder was een kolfje naar zijn hand: 1.24.8. Noeki Klein deed hem bij de meisjes na op de 100m vlinder: 1.36.9. De 4x100 en 200m vrij en de 4x100m wissel bij de meisjes onder 16 kregen ook LZ'ers als gouden medaille winnaars. LEIDEN FRANK BONTE HANDBALMEDEWERKER De mannen van Saturnus verlo ren in de eerste klasse van de veldhandbalcompetitie met 23- 24 (rust 11-12), van DES '72. Een uitslag die goed weergeeft hoe in de wedstrijd het krachts verschil was. Nihil. Saturnus speelde de fysiek sterkere DES '72 aanval met een hangende 4- 2 defensie herhaaldefijk stuk en DES '72 worstelde de hele wed strijd met de oplossing. André van Leeuwen groeide in deze wedstrijd uit tot de bes te Leidse aanvaller en onder streepte zijn inbreng met zeven treffers. Natuurlijk kan zijn pro ductie niet alleen op zijn reke ning worden geschreven maar hij benutte de hem geboden kansen wel. En dat is in het re cente verleden wel eens anders geweest. Een andere ervaren man in de Leidse gelederen, Hans Blansjaar, deed het met zes treffers zeker zo goed. lam mer is het dat trainer- coach Nol Verhoef zijn biezen pakt en verkast naar de vrouwen van DWS die in de komende zaal competitie in de eerste divisie acteren. Reden daarvoor is dat de Leidse handballers niet die tijd kunnen en willen investeren die voor een stap omhoog op de handballadder nodig is. Kwali teit is stellig aanwezig en ook geloof in eigen kunnen. Voor Saturnus scoorden: An dré van Leeuwen 7, Hans Blansjaar 6, Nico Mooren en Winfried van Boheemen 3 en Dirk Klok en André van Es 2. De vrouwen van HW '70 wonnen in een vooral defensief sterk gespeelde wedstrijd met 5- 8, rust 2-4, van Actief. Aimee Visser vertolkte in het Voor- schotense doel weer een glans rol en de succesvolle breakouts van HW '70 vonden hun oor sprong mede in haar perfecte passes. Monica Zeeuw - Van der Laan kwam aanvankelijk moei lijk in haar spel omdat Actief haar een persoonljke dekking gaf. Maar positiewissels naar de cirkel en de hoeken ontregelden het dekkingssysteem van Actief zodanig dat de andere aan- valsters kansen kregen en die werden, zij het mondjesmaat, benut. Komende zondag kan HW '70 kampioen worden in Voorschoten kampioen worden tegen DWS. Aanvang van de wedstrijd 11.00 u. Voor HW '70 scoorden: Anneke Gijsman en Monica Zeeuw - Van der Laan 2 en Renate van der Geest, Carola van Egmond, Bettina Lamboo en Nina Krösschell 1. Rob Bink haalt uit namens Leiden. Een treffer zat er tegen De Jodan Boys niet in. FOTO HENK BOUWMAN LEIDEN RUUD PATT1APON De nacompetitie heeft Leiden geen geluk gebracht. Werden de Morschbewoners iets meer dan een week geleden door Zwalu wen Vlaardingen met 7-1 'ge veegd', afgelopen zaterdag ver ging het hen al niet veel beter. Op eigen terrein werd dan wel met wat dragelijker cijfers van De Jodan Boys verloren (0-3) maar veel had het niet om het lijf. Door dit resultaat mag de Goudse ploeg, om definitieve promotie naar de tweede klasse te bewerkstelligen, een beslis singswedstrijd spelen tegen Strijen. Peter Ciere, de scheidende trainer van Leiden, had toch wel enige moeite met het 'magere' resultaat in de nacompetitie. Met de doelcijfers één voor en tien tegen, heb je ook weinig re den om je lekker te voelen. ,Ik ben teleurgesteld, ja, zo kun je dat wel stellen. Als je zover komt en je gaat op die manier onderuit, dan kun je niet erg blij zijn." In eerste instantie weet Ciere de dompers aan het ont breken van een gerenommeer de krachten Laurens Heyman, Peter Bekkering en Rob Lentz. Na de snelle treffer van het 17-jarig talent Jorn Bruining was het al over en uit voor Lei den. „We zijn dan wel niet over lopen," zei Ciere. „maar we hebben gezien de laatste veer tien competitiewedstrijden dui delijk wél onder maat gepres teerd. Ik heb niets kunnen te rugvinden wat we samen heb ben opgebouwd." De Jodan Boys trok zich onmiddelijk te rug op eigen helft en plaatste zo nu en dan gerichte tegenstoten die meer gevaar inhielden dan de aanvallen van Leiden. „Een gelijkspel was voor hen ook vol doende," verklaarde Ciere de behoudende speelwijze van de Goudse ploeg en hij had gelijk. De Jodan Boys had namelijk Zwaluwen al met een fikse ne derlaag opgezadeld en had bui ten het doelsaldo gewoon alles mee. Zo beschikt het over ge vaarlijke mensen als Ard Keus en de gebroeders Ard en Remco Blok, van wie de laatste met een scheurtje in de enkelband moest uitvallen en derhalve het duel tegen Strijen, dat op het terrein van RWH in Riddekerk zal worden gespeeld, niet zal meemaken. Treffers van Keus en Ard Blok beslisten de wedstrijd en voor Leiden kreeg alleen Maurice van Berkel nog een open kans maar de linkerspits schoof de bal jammerlijk naast het doel. De misser van Van Berkel stond eigenlijk model voor het falen van de Leidse ploeg in de na competitie. Met name de feest dag voor het duel tegen Zwalu wen heeft de tongen losge maakt. Op,die vrijdag speelden Oud Leiden (met o.a. Ruud Boot en Fred Kanbier) en het huidige eerste elftal een onder ling partijtje waarna aanslui tend een avondje feesten volg de. „Het is een kwalijke zaak dat dat is doorgegaan," aldus Ciere, die er speciaal nog een vergade ring voor had belegd. Zijn smeekbede om de feestavond op te geven vond geen gehoor. Evenals Ciere heeft voorzitter Ed Immink het aan de eigen verantwoordelijkheid van de spelers willen overlaten. „We konden die avond niet ver schuiven want alles zat al vol. Ik denk overigens dat het van geen enkele invloed op de wedstrijd tegen Zwaluwen was. De pijp was gewoon leeg. De wedstrijd tegen Ter Leede was voor velen het hoogtepunt van het seizoen. Nee, ik heb geen embargo op die feestdag willen zetten. Nor maal gesproken weet ik toch ook niet wat de spelers op vrij dagavond doen. Het blijft ten slotte amateurvoetbal." Leiden - De Jodan Boys 0-3 (0-2). 2 Bruining 0-130 Keus 0-2, 57 Ard Blok 0-3 Scheidsrechter Verschoor. Toe schouwers: 400 Leiden:Selier. Kraan, Teske, Ver hoeven Hilliaer (Bekkering), Kerkhof. Klinkenberg. De Bruin. Van Berkel. Bink (Noppe). c,r»CM - el wordt gespeeld op het veld van Capelle in Ca- pelle aan de IJssel. Aanvang van het treffen is 15.00 uur. Ter voorbereiding op dit cruciale duel oefende Rijnsburgse Boys zaterdag tegen nieuwbakken derdeklasser Oegstgeest. Beide ploegen deelden met 2-2. Rijnsburgse Boys speelt zaterdag de promotie/de gradatiewedstrijd waarin een plek in de eerste klasse op het spel staat. Tegenstander van de Rijnsburgers is Spijkenisse, dat zich zaterdag tot klasse-periodekampioen van de tweede klasse B kroonde door DEVJO met 2-1 te verslaan. Het du- WOERDEN RON HOOGENDAM MEDEWERKER KRV kan zichzelf tijdens het 60- jarig jubileum dat vrijdag wordt gevierd op een aardig verjaar dagscadeautje trakteren, name lijk een promotieplaats naar de derde klasse. Op sportpark Cromwijck in Woerden legde de evenwichtige brigade van Henk Krauwel in elk geval de basis voor dat succes. Met een (ge flatteerde) 4-1 zege op Sportlust '46 werd de ploeg van Henk Krauwel winnaar van de na competitie in de vierde klasse B. Op Hemelvaartsdag om 17.00 uur moet KRV op het veld van Voorburg zijn laatste proeve van bekwaamheid afleggen tegen MW27, de nacompetitiewin- naar van 4A uit Maasland. Na het matige optreden van vorige week tegen Soccer Boys, toonden de Katwijkers zich za terdag van een veel betere zijde. De ploeg maakte, ondanks een oorverdovend lawaai van het thuisfront dat met rookbom men het belangrijke duel op sierde. weereen ontspannen in druk. De wetenschap dat men in de reguliere competitie een keer had verloren (2-1) en een maal gelijkspeelde 1 -1liet KRV koud. Krauwel: „We hebben een rustige voorbereiding gehad. Ze waren vol zelfvertrouwen met eigen vervoer naar Woerden af gereisd." Het was van meet af aan dui delijk dat beide ploegen voor de volle winst gingen. Ofschoon het spelletje aanvankelijk over en weer golfde, werd KRV kee per Patrick Buhrs al snel met een hard schot op de proef ge steld. Dat zou later nog een aantal keren gebeuren, maar de Katwijkse sluitpost pareerde de gevaarlijke inzetten van vooral de handige spits Immerzeel heel bekwaam. Ondanks het feit dat de thuisclub voortdurend op de (linker) helft van KRV bi vakkeerde. kwamen de bezoe kers nimmer in problemen. Het was in deze fase opmerkelijk hoe gemakkelijk KRV aan een voorsprong geholpen werd. Het was KRV-er Arno van de Boon die het leer zomaar in de voeten geschoven kreeg van de overi gens minst nerveuze Woerden- se verdediger Van Huyksloot. Het schot van Van de Boon- in zijn ijver zichzelf vaak voorbijlo pend- ketste op de vuisten van keeper Spanjerberg (ex FC Utrecht) waarna de schietgrage Daan Nooteboom het karweitje koelbloedig afmaakte:0-l. Later zou Nooteboom weer profiteren van het gestuntel in de vijande lijke defensie. Ditmaal echter met de snelle Jan Kuyt als aan gever. Het was min of meer een ge lopen koers vond ook Krauwel („Ongelooflijk, twee domme verdedigingsfouten"). En toch werd het na rust, ondanks kan sen van Van de Boon en Katen- berg, even listig voor Krauwel die door omstandigheden ook nog eens -zesmaal- als verzor ger moest optreden. Want een klein onoplettendheidje in de KRV defensie bracht de span ning weer terug in de wedstrijd. Niets was minder waar. Sport lust was geknakt, de daden drang kreeg geen vervolg. Wel bij ICRV dat naar hartelust kon counteren. Zo was het regisseur Bouwe van Beelen die Kuyt op maat bediende, waarna de gre tige middenvelder (knap schot) zijn ploeg in veilig haven lood ste. Dat van Beelen pal voor tijd nog voor 1 -4 zorgde was alleen maar goed voor het moreel. Met de huidige vorm en teamgeest moeten de Katwijkse Rijn Vogels, die na de winter stop nog immer ongeslagen zijn. dat laatse varkentje (MVV '27) kunnen wassen. Sportlust - KRV 1-4 (0-2). 20 Noote boom 0-1, 37 Nooteboom 0-2. 50 Im merzeel 1-2, 67 Kuyt 1-3. 90 Van Bee len (pen 1 -4 Scheidsrechter Lubach. Toeschouwers 750 KRV: Buhrs; Katenberg, De Bakker. Doets. Verboon. Duivenvoorde. Bou- ma. KuyllKruger). Van Beelen. Noote boom. Van de Boon (Ouwehand). Naam: Teun van Duyvenbode Leeftijd: 29 Club: Katwijk Beroep: Timmer- man eun van I Duyven- M bode was zaterdag een opval lend aan de zijlijn aanwezige op sportpark 'De Krom'. De goalie die het hele seizoen het doel van Katwijk verdedigde, zag zijn plaats in het doel tegen Lunteren ingeno men door Henk van Voorber gen. Zelf verbleef hij als een boer met kiespijn aan de kant. Beter gezegd: als een keeper met liespijn? „Dat kun je wel zeggen. Ik hen afgelopen dinsdag aan m*n spataderen geopereerd. IKbeb in m'n lies nu een jaap van een wond. Elf hechtingen." Wel een slecht moment voorzon operatie. „Die operatie was al twee keer uitgesteld. Laatst zou ik in de eindfase van de competitie, vlak voor Quick Boys onder het mes gaan. We hebben toen met het ziekenhuis kunnen regelen dat het later zou worden.' Nu viel er niets te regelen? „Duidelijk niet. Daarbij Werd me verteld dat ik binnen een week weer zou kunnen sporten. Nou, die ene wedstrijd had ik er wel voorover." En. Blijft het bij één? „Ik ben bang van niet. Met de pijn gaat het nu een stuk beter. Maar ik vraag me af of ik zater dag al kan spelen. Ik zalïn ieder geval geen onverantwoorde risi co's nemen. Er zijn in het meest gunstige geval immers nog vijf wedstrijden te gaan." Toch blij met de ovenvinning? „Natuurlijk. Leuk voor de club, leuk voor het elftal, leuk voor mij. En leuk voor Henk ook. Maar het is allemaal wel veel leuker als je zelf in het veld staat. Want aan de kant blijft het stevig balen. Dat kan ik je verzekeren."

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 21