PSV speelt tegen Roda zonder ziel Jeroen van Veen niet langer gewenst Spectaculair slot in eerste klasse B Die rooiezullen ze op Nieuw Zuid nog missen T afeltennisteams op WK snel klaar Sport AMBITIEUZE TRAINER Van Duyn en Garrelfs beste amateurs katwijk» Floor van Duyn is uitgeroepen tot de beste zaterdag voetballer van Nederland. Gisteren voor de wedstrijd van Quick Boys tegen het Nederlands Amateurteam op Nieuw Zuid kreeg de Katwijkse voetballer de prijs van de jury overhandigd. Johan Garrelfs, doelman van Alphense Boys, is de nummer een bij de zondagvoetballers. Bij de Alphense hoofdklasser zal ook volgend seizoen Koos van Zoest te bewonderen zijn. De laatste man plakt er nog een jaartje aan vast. Stan van Belkum naar Aruba leiden De rentree van Stan van Belkum in het Nederlands wa- terpoloteam zal van korte duur zijn. De Leidenaar verhuist naar Aruba waar hij een baan aangeboden heeft gekregen als apothe ker. Van Belkum is nog wel beschikbaar voor het EK-kwalifica- tietoemooi eind mei in Barcelona. Mocht Oranje zich voor het EK in augustus in Sheffield kwalificeren, dan hangt echter zijn deelname aan een zijden draadje. Mogelijk aanvaardt Van Bel kum zijn nieuwe betrekking reeds per 1 juli. TOP mist finale Rijndelfland-Cup den haag De korfballers van TOP uit Sassenheim zijn er gister avond niet in geslaagd de finale van het Rijndelfland-toernooi te bereiken. De ploeg van coach Theo, Korporaal verloor in Den Haag van HKV Ons Eibernest met minimaal verschil: 10-9. WOENSDAG 12 ME11993 Ontslag bij basketbaltopper Den Helder komt aan als een klap LEIDEN GERRtT-JAN VAN GEEN BASKETBALMEDEWERKER Jeroen van Veen is ontslagen bij basketbalclub Den Helder. De Leidenaar, die vorig jaar de overstap maakte naar de voor malige landskampioen, kwam niet op het lijstje met gewenste spelers voor dat de nieuwe coach Meindert van Veen bij het bestuur had ingeleverd. De 22-jarige economiestudent moest het bericht vanmorgen telefonisch vernemen. „Het kwam aan als een klap", vertelt Van Veen nog altijd aangesla gen. „Ze hadden me vanmor gen om tien uur in Den Helder verwacht maar ik wist van niks. Nu moet ik vrijdag terugkomen voor een nieuw gesprek en dan zullen ze wel alles uitleggen." De Leidenaar werd vorig jaar vereerd met het verzoek van Ton Boot - de basketbalgoeroe van Nederland - om de lands kampioen te versterken. Die kans greep hij toen met beide handen aan. Hij speelde met Den Helder Europacup-wed strijden en stond met die ploeg lange tijd bovenaan in de com petitie. Zijn droom om een keer landskampioen te worden werd wreed verstoord door uitscha keling in de halve finales van de play-offs door Den Bosch dat daarop de titel pakte. Voor het komende jaar had hij op een nieuwe kans ge hoopt, mede ook door het feit dat hij een redelijk seizoen had gedraaid. Met uitzondering van zijn spel in de play-offs, toen hij weinig minuten speeltijd kreeg, ontwikkelde hij zich goed. Geen reden dus om ongerust te zijn. „Het eerste jaar onder Ton Boot is altijd zwaar, dat werd van alle kanten gezegd. Dan ga je er vanuit dat je een tweede jaar mee mag doen. Dan komt immers alles eruit wat je geleerd hebt. Helaas gaat dat nu niet door", zegt Van Veen. Nu Ton Boot uit onvrede met het bestuursbeleid is opgestapt en naamgenoot Meindert van Veen het roer overneemt bij de Heldenaren is er geen plek meer. Dat betekent dus op zoek naar een andere club. „Ik weet eigenlijk nog niet of ik in de eredivisie wil blijven", aldus de basketballer die drie jaar geleden nog werd aange merkt als de grootste belofte van de eredivisie. „Om nou elk jaar te gaan verhuizen is ook geen pretje. En ook mijn studie is belangrijk. Dit jaar heb ik daar weinig aan gedaan omdat ik alles even op het basketbal te gooien. Dat wilde ik twee jaar aanzien. Ik ben naar Den Hel der gegaan omdat dat toch de enige club waar je wat kan ver dienen. Nu dat niet meer kan moet ik eens goed gaan afwe gen of ik dit nog wel wil. Trai ningen kosten toch veel tijd. Gooi ik alles op de studie dan ga ik bij Leiden ballen in de pro motiedivisie." Er bestaat overigens nog een kleine kans dat Van Veen nog bij Den Helder blijft. Als de se lectie niet rondkomt omdat er spelers vertrekken is er mis schien nog een gaatje. Hij re kent er niet echt op. „Vrijdag ga ik naar Den Helder voor dat ge sprek. Dan zullen ze me wel vertellen wanneer ik m'n auto moet inleveren en wannneer ik m'n flat uitmoet. En dan ga ik maar eens op zoek naar woon ruimte in Leiden." Jeroen van Veen (13), in actie tijdens de Haariem Basketbalweek, komt volgend jaar niet meer uit voor Den Helder. FOTO UNITED PHOTOS DE BOIR PSV is de schaamte voorbij. En geluk heeft de ploeg nu ook wel genoeg gehad. Een keer of twintig dit seizoen speelde de ploeg slecht, maar won wèl. Gisteravond te gen Roda voetbalde PSV opnieuw ver beneden de maat en kreeg daarvoor dit keer ook de rekening gepresen teerd: 0-2. behoorlijke kansen uitgespeeld, maar voor Roda was de ene keer het doel te klein, de andere keer De Ron te groot. Of te snel. In de 26ste minuut was De Ron, te groot*en te snel voor Hofstede, die na een bizarre te rugspeelbal van Romario ineens uitzicht kreeg op een doelpunt. Alleen voor de invaller voor Van Breukelen kreeg Hofstede de bal echter niet tegen het net. SV stelde echter weer eens ge weldig teleur. De dure voorhoe de van PSV (Vanenburg-slapja nus Romario-EUerman-Ka- lusha) was en bleef vrij waarde loos. Daarachter kon Popescu geen lijnen uitzetten en niet voor druk zorgen. Na rust veranderde er wel het nodige. Het eerste kwartier werd voornamelijk op de helft van Roda verspeeld, de thuis club moest zich tot counters be perken. En dat kunnen ze van oudsher op Kaalheide. Twee perfecte uitvallen, beide met KERKRADE HENRI VAN DER STEEN De competitie is nog niet voor bij. Dat zullen ze gisteravond ook in Rotterdam-Zuid hebben begrepen. Tussen de eigenlijke nummer één PSV (47 punten) en nummer vijftien Roda JC (21 puntjes) was nauwelijks een verschil zichtbaar, behalve dan in spelvreugde en inzet. Op de uitslag was in elk geval niks af te dingen,. Hans Wester hof deed dat ook niet. De coach haalde er de omzettingen bij die hij noodgedwongen (door de absentie van Van Breukelen, Kieft, Numan, Hoekstra en Van had moeten doorvoe- „En dat leverde een elftal op dat niet was ingespeeld." Dat was al snel duidelijk. Een voorsprong van Roda al bij rust zou de wedstrijd niet hebben misstaan. Tegen de Eindhoven- se achterhoede Van der Gaag- Koeman-Faber werden enkele Van de Luer als vormgever, bei de met Broeders als afmaker. PSV verdiende geen doelpunt. De kampioen speelde niet al leen slecht, maar ook zielloos. Huub Stevens, anderhalf uur in sappig Limburgs schreeu wend en springend actief langs de lijn, was trots op zijn jon gens, die de laatste weken bijna waren afgezakt naar eerstedivi- sie-niveau en alom hevige kri tiek hadden gehad. „Mijn com pliment voor de spelers dat ze die kritiek goed hebben ver werkt." Niemand hoefde mededogen te voelen voor de ploeg uit Eindhoven. De beste ploeg van het seizoen (Ajax) heeft genoeg cadeautjes weggegeven, de meest constante ploeg van het seizoen (Feyenoord) moet nu maar eens profiteren van het gênante, voortdurende geklun gel van de duurste ploeg. Nog altijd staat de kampioen er wel het beste voor, met een verlies- punt minder dan Feyenoord en een voorsprong van 1-0 halver wege de volgende week uit te spelen wedstrijd tegen Dordrecht. Romario is in elk geval geen gulden duurder geworden sinds Kozakken Boys kampioen Gerry Senden heeft oog voor de bal. Romario niet gisteren. De Braziliaan ver- in zijn auto en reed de nacht in. dween na afloop als een speer, in zijn eentje. Ongewassen, de voetbalkleren nog aan stapte hij HEERJANSDAM CPD Kozakken Boys heeft gister avond een huzarenstukje uitge haald. Wie halverwege de twee de beslissingswedstrijd om het kampioenschap in de eerste klasse B had voorspeld dat de Werkendammers zich later op de avond voor de derde maal in successie als kampioen moch ten laten huldigen, was direct doorverwezen naar een psycho loog. Heerjansdam koesterde immers op dat moment een 2-0 voorsprong en werkelijk niets wees op een surprise. Kozakken Boys greep echter het tweede bedrijf aan om de achterstand te nivelleren en deelde vervol gens in de verlenging de knock out uit: 2-4. Door dit resultaat schaart Ko zakken Boys zich nu bij de an dere kampioenen: Lunteren (IC) en Katwijk (IA). Deze twee ploegen treffen elkaar zaterdag op De Krom. Een week later, op 22 mei, speelt Kozakken Boys thuis tegen Katwijk. Het duel van gisteren kende een spannend slot met Heer- jansdam-doelman Harold Ver- boekmoes in de hoofdrol. Na een scrimmage voor het doel van Heerjansdam schoot Mau rice Wijmans in de slotseconde van de reguliere speeltijd in pa niek de bal richting eigen doel. Waarna de bal via de grabbe lende Verberkmoes in het net caramboleerde: 2-2. Jaco van Oord had vijf minuten na rust met een kopbal al voor 2-1 ge zorgd. Verberkmoes verklaarde na afloop dat hij had getwijfeld of hij de bal wel of juist niet mocht pakken. „Ik was zo teleurgesteld dat ik het liefst onder de grond had willen kruipen. Gelukkig neemt niet één speler mij deze fout kwalijk", zei de ontgoo chelde Verberkmoes. Door die treffer werd Heer jansdam op de valreep de hoofdprijs in 1B ontnomen, en draaide de thriller uit op een toegift van een half uur. Toen bleek opnieuw dat Kozakken Boys conditioneel en fysiek meer in zijn mars had. Ray mond Frehé en John Verbaan maakten het karwei in de extra tijd af: 4-2. In de eerste helft had Heer jansdam via Dino Lima en Leo Verhoeven verrassend met 2-0 de leiding genomen. Heerjansdam - kozakken Boys 2-4 n.v. (2-0. 2-2) 5 Lima 1-0. 45 Verhoe ven 2-0, 50. Van Oord 2-190 Verberk moes 2-2 (eigen doel). 93 Frehé 2-3, 114 Verbaan 2-4 Geel: Frehé Bijzonderheden Kozakken Boys miste Buijs en Molenaar vanwege een schor sing De bond heeft Jacco van Oord en Ronald Visser (Kozakken Boys) ge schorst voor het duel tegen Katwijk als gevolg van eerder ontvangen gele kaar- Frenk van der Kleij verlaat Quick Boys met pijn in het hart KATWUK ROB ONDERWATER Frenk van der Kleij voelde zich gisteravond ongemakkelijk op Nieuw Zuid. De voetballer kon uiterst moeilijk wennen aan het idee dat hij op dinsdagavond 11 mei 1993 zijn laatste wedstrijd speelde in de Katwijkse voetbal tempel tegen het Nederlands Amateurelftal (0-2 voor 'Oran je', een wedstrijd die verder niets om het lijf had). Van der Kleij (30) stopt immers wegens werkzaamheden in Vlaardin- gen, waar hij bij derdeklasser Zwaluwen gaat voetballen. Diep in zijn hart wil-ie graag voor blauwwit blijven spelen. „Maar als ik realistisch ben, moet ik gewoon stoppen." Dat gebeurt dan ook. Trainer Hans van der Zee heeft zijn ros sige spits een 'uitzonderingspo sitie' beloofd, maar Van der Kleij ziet dat niet zitten. „Ik loop het gevaar dat ik hier slecht ga voetballen. Wat heb ik daaraan? Ik wil graag dat de mensen mij blijven herinneren als een goe de voetballer. Als ik hier wil blij ven spelen, moet ik me in aller lei bochten gaan wringen en dat is het me allemaal niet waard." Motivatie Goed voetballen kan 'die rooie' zeker en vast. Alleen ontbrak soms de motivatie. De spits kreeg in de loop der jaren heel wat hoon over zich heen ge stort, maar de omvangrijke Kat wijkse aanhang lag soms ook aan zijn voeten. Tijdens belang rijke wedstrijden was er veelal een belangrijke rol weggelegd voor de grillige speler. Het leek er verdacht veel op dat hij zijn wedstrijden uitkoos. Van der Kleij: „Het gebeurde gewoon. Denk je nu echt dat ik een wedstrijd tegen Serooskerke begon met de instelling van: zo' vandaag gaan we lekker de bal hooghouden? Ik wilde heus wel Arnold Brehler(Usselmeervogels) snijdt Frenk van der Kleij de pas af. De k Quick Boys tegen het nationaal amateurteam. maar het ging niet.strijd wel zou goedkomenMaar Dan raffelde Van der Kleij dat is natuurlijk een verkeerde weer een van zijn mindere wed- instelling." strijden af. „Als het misging, Het kostte hem een carrière ging het gelijk goed mis", beseft in het betaalde voetbal. Van der Van der Kleij maar al te goed. Kleij speelde bij Feyenoord, „Maar ik heb nu eenmaal dat Haarlem, SW en De Graaf- karakter. Dat verander je niet. Ik schap. Speelde daar soms aardi- heb een broertje dood aan trai- ge potjes, maar kon nooit echt nen. Leefde altijd in de veron- imponeren. „Eigen schuld", derstelling dat het in een wed- steekt Van der Kleij de hand in eigen boezem. „Als ik eerder had geweten dat het betaald voetbal bestaat voor 50 procent trainen en 50 projcent wedstrij den spelen, had ik nu nog in het betaalde voetbal gespeeld. Niet bij een topclub, maar net daar onder. Ik wilde niet trainen. En dan red je niet." Bij Quick Boys groeide hij uit tot een gewaardeerde speler. Hij praat nog steeds met een onver valst Haagse tongval, maar is feitelijk is hij een kind van Nieuw Zuid. Ómdat zijn vader een horecagelegenheid begon in het vissersdorp, belandde hij als B-junior op de Katwijkse voetbalvelden. Van der lóeij: „De laatste drie jaren waren na tuurlijk schitterend. Het is al leen jammer dat we het kam pioenschap in de laatste wed strijd verspeelden." In die wedstrijd tegen ARC le verde Van der IGeij een uiterste krachtsinspanning. „Ik heb nog nooit zoveel gelopen als in die wedstrijd." In het duel met het Nederlands Amateurteam, zon der de geblesseerde Gert Aan- dewiel maar met Noordwijker Arjan van Heusden, liet Van der Kleij een 'mindere' wedstrijd volgen. Hij kreeg nog twee schitterende kansen op een pre senteerblaadje om zijn af- scheidsduel met een doelpunt te omlijsten. Het mocht niet zo zijn, vooral omdat Van der Kleij laconiek met de mogelijkheden omsprong. Vijf minuten voor tijd maakte hij plaats voor de jonge Hans Rovers. Als 'dank' voor de inspanning kreeg hij een scheldkanonnade van een kritische Quick Boys-supporter op zich afgevuurd. Middelvinger Van der Kleij 'antwoordde' met een geheven middelvinger. Ze zullen 'm op Nieuw Zuid nog gaan missen, want Frenk van der Kleij zorgde altijd voor dei ning aan de boorden van de Noordzee. Soms speelde hij goed, soms ook slecht. Hoe dan ook: van Nieuw Zuid kan hij maar moeilijk loskomen. „Za terdag ging ix even naar Zwalu wen kijken, de club waarvoor ik ga spelen. Ze speelden tegen Leiden. De ambiance trok me niet echt. En dan loop ik na zo'n wedstrijd tegen het amateur team allerlei mensen tegen het lijf die zeggen dat ik vooral niet moet weggaan. Tsja." Toch weer die twijfel... Quick Boys - Nederlands Amateur team 0-2 (0-2) 46 Brails 0-1 74 Gerrit sen 0-2. Scheidsrechter Martin Toe schouwers 600 Quick Boys: Ruwaard; Van Dijk, Hoogervorst (Heennga), Pluimgraaff (Vooys). Hans van der Plas; Schaap. Jaap van Duyn, Otte, Floor van Duyn; Steenvoorden, Van der Klei) (Rovers) Eerste dag verloopt ontspannen GÖTEBORC De openingsdag van het WK tafeltennis in Göteborg is voor de Nederlandse afvaardiging rustig verlopen. Zowel het vrouwen- als mannenteam kwam tijdens het landentoer- nooi één keer in actie. De mannenformatie won in Groep D met 3-0 van Toerk- menistan, het vrouwenteam versloeg Wit-Rusland in Groep E met dezelfde cijfers. Nederland moet zich in Zweden voorlopig tevreden stellen met een bijrol. Beide teams jagen in de tweede cate gorie op eerherstel, na de bla merende degradatie twee jaar geleden in Japan. Voor de be geerde promotie moet een lange weg worden afgelegd. Via de groepszege en twee overwinningen in de volgende ronde kunnen de Oranje teams terugkeren bij de eerste zestien. De mannenploeg begon gis teren met een ontspannen partij tegen Toerkmenistan. De ploeg uit de voormalige Sovjet-republiek arriveerde te laat in Göteborg en had daar door de openingspartij tegen Litouwen gemist. Pas een uur voor het begin van de avond wedstrijd meldde de leiding zich bij het organisatiecomité. Paul Haldan, Danny Heister en Trinko Keen waren binnen vijftig minuten klaar met het openingsduel. Henk van Span je moest nog even op zijn offi ciële rentree in Oranje wach ten. Als vierde man krijgt de oudgediende wellicht in de volgende groepswedstrijden tegen Litouwen. Cyprus en Mexico een kans zich binnen de ploeg op te werken Het vrouwenteam rekende snel af met Wit-Rusland. Betti- ne Vriesekoop en Emily Noor wonnen moeiteloos hun indi viduele partij. Gerdie Keen mocht met Noor in het dub belspel even aan het grote werk ruiken. Evenals het man nenteam stond de vrouwen- ploeg geen game af. Mirjam Hooman bleef aan de kant. Zij kampt met een stijve nek. Het vrouwenteam la inge deeld met Italië, Slovenië, Sri Lanka. Chili. Wit-Rusl.m.l en Peru. Het laatstgenoemde land kwam in de plaats van I I Sal vador, dat zonder opgave van reden wegbleef. GEVRAAGD: voor de C junioren Afdeling van Rijnsburgse Boys voor het seizoen 1993-1994. Sollicitaties richten aan: G A. van Zuijlen, Postbus 163, 2230 AD Rijnsburg.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 27