jHet failliet op de fiets, of toch weer niet? Edwin 'Willy' Gorter ontdekt dokter Vogel Sport •Aanval levert Montoya bescheiden tijdwinst op Japanners betalen dik voor Lineker O'Neill in beeld bij Forest De vrouwen van Reggiana geven het goede voorbeeld •WOENSDAG 12 ME11993 CHEF AD VAN KAAM. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. C DUIVENTIL BERGAFWAARTS 0Jet vaderlandse wielren- ïen verkeert in een de pressie. Bij de oudjes is aiet beste eraf en de jonge- en breken niet door. Ge volg: weer geen klassieke >verwinning in het voor gaar en naar alle waar schijnlijkheid alles be- jialve 'Oranje boven' in de corner. Maar hoe komt üat? Onder de titel 'Berg afwaarts', een serie van *;es afleveringen, een po sting tot het vinden van J'en antwoord op die uraag. Vandaag deel één: *)e analyse. De moeilijkste opgave in topsport is de bevestiging. De weg omhoog kan me nigeen maken, maar voor hoe lang is er dan de ga rantie van een herhaald succes. Het blijkt eenzaam aan de top, en maar heel weinigen kunnen zich daar langer dan gemiddeld handhaven. rotterdam peter ouwerkerk gpd-verslaggever Ajax wint niet ieder jaar een Eu ropa Cup, Feyenoord kon het nationale bekersucces niet pro longeren. Zoals er ook een ein de kwam aan de nationale 'hoogcultuur' in de 17e eeuw, de Gouden Eeuw. Na Rem brandt en Vermeer was het im mers ook geduldig wachten op een genie genaamd Van Gogh. Talent, dat moet zijn loop heb ben. Of toch niet helemaal? Raas, Kuiper, Knetemann, Zoetemelk - ze vormden de Gouden Generatie van het Ne derlandse profwielrennen. Klas siekers, grote ronden, kleine ronden, tijdritten en massa sprints - ze werden aaneengere gen als kralen aan een 24 ka raats collier. 'Oranje' trapte zich halverwege de jaren '70/'80 in- lto campoo anp bij de massale valpartij in Ma drid. Gisteren deed de Span jaard een poging zijn grote ach terstand te verkleinen. De rit over 173 kilometer, met drie zware cols en aankomst bergop, leende zich voor een aanval. Montoya ging op zoek naar de eerder ontsnapte Mora, Es- cartin en Aparicio. Op de top van de zwaarste col van de dag bedroeg zijn achterstand nog een dikke minuut, in de afda ling sloot hij bij de vluchters aan. Bij de slotklim naar de top van de Alto Campoo liet hij zijn collega's achter. Achter hem vormde zich een groepje van vijftien volgers, waaronder Breukink die echter afhaakte na een aanval van Ro- minger. Alleen Zülle, de Span jaard Cubino en de Colombiaan Rincon konden de Zwitserse klassementsleider volgen. Het viertal kreeg Montoya niet meer te pakken. De Spanjaard hield een voorsprong van 1.06 over. -,oni Rominger heeft de eerste ïanval op zijn leidende positie ,jh de Ronde van Spanje afgesla- «n. De Spanjaard Jesus Mon- 3)ya bracht gisteren de konin- ^nnerit op zijn naam, maar de 7Ïnst van 66 seconden in de ze- fentiende etappe viel beschei den uit. Rominger eindigde als zveede, met landgenoot Alex ^lle in zijn wiel. Montoya klom i het algemeen klassement gaar de vierde plaats, op 5.34 an de leider. Montoya eindigde in de vori- 53 editie van de Vuelta als twee- 6e. Vier dagen voor het einde gerd hij door Rominger tijdens ?n individuele tijdrit uit de lei derstrui gereden. Voor 1993 ©voer de Spanjaard wraak. a Een flinke verkoudheid vlak e)or de start van de Vuelta tast ed echter zijn krachten aan. Een sig na de klimtijdrit in Nava- rrada was Montoya betrokken temationaal een weg, op basis van volstrekte gelijkwaardig heid. In de rug gesteund door Van der Velde, Winnen, Lubber- ding en ook de Van Vliets. Maar hoe zit het dan met nu? Slecht. Door sommigen nog lang ontkend (tegen beter we ten in), door anderen al veel eerder gesignaleerd. En: die laatsten gaan met de wedstrijd meer gelijk krijgen. Het Neder landse (prof)wielrennen zit in een neerwaartse spiraal, waar van het eind nog niet in zicht is. Een paar cijfers. 1992 was het jaar dat er voor het eerst sinds 1976 geen Nederlandse klassie- kerwinnaar kon worden bijge schreven; voorjaar '93 bracht die evenmin. De klasseringen van de Nederlanders op de 'FICP'-ranglijst worden met de week lager: 8 nog slechts in de top-100, tegen 11 nog aan het begin van seizoen 1990. En ook het aantal overwinningen loopt met het jaar terug: 25 vorig jaar tot peildatum nu, dit jaar amper 21. En als Breukink, Maassen, Nijdam, Rooks, Van der Poel, Van Poppel en Theunisse ten minste nog wel enig palmares kunnen overleggen - het beste is er hier van af. Gemiddelde leeftijd van die vaandeldragers 30-plus; weinig reden om van die opvolgende generatie meer dan een incidentele uitschieter te verwachten. Wat rest is voor lopig de grote stilte. Waar Cordes, De Vries, Talen, Harmeling, Veenstra, Schurer, De Koning en Den Bakker had den moeten volgen, treedt de stagnatie op, tikt de klok naar een steeds grotere achterstand. Het is de generatie van het ga pende gat, van het dreigende failliet van het Nederlandse wie- lergilde. Talentjes als Bouw- mans, Nelissen, Dekker, Hoff man en Voskamp zullen zich er weinig plezant bij voelen. Knetemann Topsporters worden geboren, en niet automatisch opgevolgd. Het is zaak bijtijds te ontdek ken, te begeleiden, te polijsten, en optimaal te laten renderen. Het voorbeeld-Knetemann staat wat dat betreft voor die ruwe diamant model: veel minder ta lent dan wilskracht, veel meer bereikt dan verwacht. Maar Knetemann stamde uit het 'tijdperk-Krott'. Uit het de cennium, dat al het Nederland se amateurtalent nog werd op geleid in sponsorploegen. Am- stel Bier, Ketting, Van Erp, Trico Noble, Batavus, Ovis, later ook Gazelle. Amateurs, die niet wer den gekoesterd in nationale se r- 4»! Ie Gerrie Knetemann: veel minder talent dan wilskracht. lecties, maar in ploegverband in Vredeskoers, Circuit des Mines en de Wilhelm Teil voor hun wielerleven vochten. Is het daar dan misgegaan? Met de creatie van de 'nationale ploeg', signé André Boskamp? Gelijk de Belgische 'blauwe gar de', ook zo n verzamelplaats van maar niet ontluikend ta lent? Het is niet voor niets, dat ook België terugvalt in eenzelf de diepte; al winnen de Belgen dan nog hun klassiekers. Of ligt het aan de andere, in de wielersport misschien net zo wezenlijke begeleiding van trai ner, soigneur, en vertrouwens arts? Coppi had een blinde wrij- ver, Anquetil de pot met speed; Merckx de mysterieuze macht, Hinault kwam met een trainer, en Moser leende zijn benen aan de wetenschap. Nederland liep wat dat betreft nooit echt voor op; uitgezonderd misschien Jan 'experiment' Gisbers. Of het nu de Conconi's en Ferrara's zijn, de Köchli's of de Manoio's Saiz? Of het dat soort wielerwetenschap is, verant woordelijk voor alle blozende cijfers in Italië, Spanje en Zwit serland? Zijn duurtraining en goede wil alléén niet meer ge noeg? Of is er simpel sprake van een patat-generatie op twee wielen, van een volgevreten zootje, dat zich schraagt aan de tonnen die in de subtop nog al tijd kunnen worden verdiend? Zwitserland Voor alle argumenten zijn wel weer tegen-argumenten te be denken. De amateurploegen van wel eer zijn immers deels terugge keerd, zij het dat ook de natio nale selectie nog bestaat. Betere methoden, in structuur, trai ning en apotheek - jawel, maar hoe is de opleving in Zwitser land dan te verklaren? In Helve tia heerst een volstrekt naïeve anarchie, als het gaat om plan matig koersen naar de top. Er is nota bene niet één Zwit serse profploeg op de weg, de nationale wedstrijden handha ven zich slechts met grote FOTO •ARCHIEF moeite op de kalender. Toch staan er momenteel evenveel Zwitsers in de top-100 als ren ners van Hollandse snit; èn: zo veel hoger geklasseerd. Toch is er daar welzeker de aansluiting van jong- met oud talent. Het Italiaanse wielrennen was drie jaar geleden op sterven na dood. Toen kwamen Bugno, Chiappucci, Cipollini, Fon- driest. Hoe lang moest de Spaanse profwielersport niet wachten op een meerdere van Perico Delgado? Stelling: talen ten moeten vooraleerst worden geboren, en hun doorbraak hangt van een dozijn factoren en toevalligheden aan elkaar. Vraag het de 'successors' van de Ieren Kelly en Roche maar, samen goed voor vuisten vol voorname victories. O, die zijn er dus ook niet...? Komende dagen in deze krant een rondje langs het peloton. Met wellicht antwoorden op al dit soort vragen. Dit was het eerste deel uit de serie Bergafwaarts. Deel 2 volgt vrijdag 14 mei. Wilt U iets melden? Bel 071 - 161414 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 12.00 uur. Of schriftelijk naar Post bus 54,2300 AB Leiden. Oegstgeest heeft het nederlaag toernooi van Valken '68 ge wonnen. Gisteren won de jubi lerende afdelingsclub met 4-3 van Voorschoten. Oegstgeest won eerder met 10-2 van de toekomstige KNVB'er Frits van Hooy uit Nieuwveen is be noemd tot coördinator van de Nederlandse Brandweer Triathlon Bond (NBSB) Den nis Gerritsen, middenvelder van het Nederlands Amateurteam, heeft gisteren een contract on dertekend bij Ajax. Gerritsen (21) speelt voor de zater dagamateurs van de Amster damse club De Utrechtse wie lerclub De Volharding heeft na de Omloop van Lek en IJssel de leiding genomen in de promo tiecompetitie van de KNWU. Het Leidse Swift/Casba staat op de achtste plaats. Op zaterdag 15 mei is de Omloop van de Haarlemmermeer de tweede wedstrijd voor die competitie. In topcompetitie bezet Casba Wonen de tiende plaats. Zon dag gaat de wedstrijdreeks ver der met de Omloop van de Kempen Alphense Boys, MMO, SVOW, Alphia, Alphen, ARC, Zevenhoven en TAW staan op de deelnemerslijst van het Mijndert van Dijk-toernooi op zaterdag 29 mei in Alphen Voetbalvereniging DOSR houdt op zaterdag 15 mei de kam pioensreceptie Carl Zoetemelk (zoon van Joop) won in het Franse Compiègnie zijn eerste amateurwielerwedstrijd* Bij de 40 dopingcontroles bij wieler- wedstijden in België is niemand positief bevonden De Leidse volleybalvereniging GGV houdt op woensdag 19 mei in de Rem- brandt-scholengemeenschapin Leiden een Instuif Eerste divi sieclub Eindhoven heeft spits Faust van der Meer van Excel sior Maassluis aangetrokken De organisatie van de wieler klassieker Milaan-San Remo is beboet met 2000 Zwitserse frank. Dit naar aanleiding van de onregelmatigheden na de fi nish Zaterdag 15 mei oefent Rijnsburgse Boys tegen de kam pioen van de vierde klasse Oegstgeest In Den Haag (Oc- kenburg) begint op donderdag 20 mei het Menken/Van Grie ken Jeugdschaaktoernooi. Uit de regio nemen deel: Onno Ver baken en Robert-Jan Witpaard uit Leiderdorp en Paul Hooy- mans, Aukje Delamarre, Nao- mie Kroon. Frank de Graaf en Thomas Willemze allen uit Lei den Het gaat ook in de zaal goed met voetbalvereniging De Sleutels (kampioen afdeling Lei den). Volgend seizoen worden vijf teams ingeschreven Bij de v.v. Katwijk is op woensdag 19 mei een Open dag met Leon Meijs (Willem II) en Jeffrey Ta- lan (ADO Den Haag). Ook wordt er gestreden om de Penalty Bo kaal. Aanvang 14.00 uur Handbalclub HW '70 uit Voor schoten gaat misschien inwo nen bij voetbalclub SVLV De Bollenstreekrennertjes Michel Willemen, Milou van Paridon, Robert Bierman. Jan Hach- mang. Arie van Oyen, Jacque line Mens en Gerben van der Reep zijn geplaatst voor de Ne derlandsekampioenschappen op 12 juni in Apeldoorn. Van Swift/Casba is Vincent van der Kooij geselecteerd René Rui tenberg won in 't Harde de eer ste skeelerwedstrijd van dit sei zoen. Erik Huizebosch pakte de zege in zijn woonplaats Grams- bergen Manege De Poelruiters houdt op zondag 16 mei een Open Dag in Sassenheim. Aan vang 12.00 uur De Leidse squashclub LSRC houdt op de zelfde dag eveneens een Open Dag. In de 3 Octoberhal wordt om 11.00 uur begonnen Het Katwijkse zwembad Aquamar staat zondag wederom in het teken van nationale Kringkam pioenschappen Op woensdag 19 mei de derde speelavond van hetzomeravondkorfbaltoernooi van Fides Pacta De Leidse voetbaljeugd onder de 15 jaar speelt op zatedag 15 mei een toernooi in Rotterdam-Noord Voetbaltoernooien op zaterdag 15 mei bij Lugdunum, Leiden, Roodenburg (Noord Bokaal), Oegstgeest, Leidsche Boys, UVS, SVLV, Leiden, VCL, Koudekerk, Kickers'69, Docos, Stompwijkse Boys, UDO, Bernardus en Meer burg. Een dag later 16 mei ko men de veteranen in actie bij Meerburg en VCL De finale van het Zilveren Molentoernooi van LFC wordt nu op dinsdag 25 mei afgewerkt. De finalisten zijn Roodenburg en Rijnsburgse Boys Op tweede pinksterdag neemt LFC afscheid van Peter van der Wal en Sjaak ten Hen- nepe. De wedstrijd tegen oud- LFC begint om 14.00 uur. SCOREBORD [Estafetteploeg Te Spartaan toopt record l^n 4x800 meter estafetteploeg ,4n De Spartaan heeft gister- g'ond voor eigen publiek op de jsser atletiekbaan het natio nal record in de eerste vetera- j^nklasse verbeterd. De ploeg ;staande uit Piet van der Poel, id Kortekaas, Anton Hens en n Laan was met 8.13,5 ruim er seconden sneller dan het trste team van AV Castricum I >rig jaar. Na het succes tijdens NK Ekiden-marathon vorige aand betekent dit het tweede icces voor de Lisser atleten. /olley halsters /CS winnen BUITENLANDS VOETBAL PRIJSVRAGEN SCHAKEN volleybalsters van VCS heb- l'.-n gisteravond in de promo- Vdegradatieronde voor een 'kiats in de derde divisie een ^langrijke zege geboekt op ^rland Krimpen: 3-1 (15-9 11- k 15-13 15-13). Eerland Krim- :n versloeg afgelopen week- tide de vrouwen van Leython brassend met 3-0. De beslis- 1 ïg valt op 24 mei in de sport- ■1 van de Britse school in oorschoten, waar VCS en Ley- elkaar zullen ontmoeten. CS bracht iets meer variatie haar spel dan Krimpen, dat ^orspelbaar te werk ging. De '^tste twee sets stonden bol Vi de spanning. VCS gaf toen ieemaal een ruime voor drong prijs (12-7 en 14-9), Uarna de Sassenheimsen in de vslissende fase toesloegen, 'pe vrouwen van Gemini 2 iee hebben in de halve finale tri het districtsbeker-toernooi ^.vonnen van Radius 2. Het i>rd 3-1 (15-9 15-12 13-15 en it-8). Ingrid Kalmeijer nam lar team in de vierde set, toen ct even dreigde mis te gaan, sleeptouw Tokyo Gary Lineker vereerde eerder dit jaar de medewerkers op het hoofdkantoor van Toyo ta in Nagoya met een bezoek. De autofabrikant is eigenaar van Grampus Eight, de club van de Britse aanvaller die vol gens het sportblad Nikkan Sports de best betaalde voet baller van de 48 buitenlanders in de nieuwe Japanse profcom petitie is. Voor het tweejarig contract van Lineker heeft Grampus Eight acht miljoen gulden op tafel gelegd. Een kleine twee miljoen daarvan gaat naar zijn vroegere club Tottenham Hotspur. Tweede op de lijst van topsalarissen is Mamon Angel Diaz. De Argen tijn krijgt voor zijn twee jaar bij de Yokohama Marinos ruim drie miljoen gulden. De Brazi liaanse ster Zico is met 2,7 mil joen voor drie seizoenen bij Kashima Antlers een goede derde. De competitie, waaraan tien clubs deelnemen, gaat za terdag van start. FOTO ARCHIEF k 465,60; derd Martin O'Neill staat op de no minatie om Brian Clough als trainer van Nottingham Forest op te volgen. Gisteren had de oud-speler van de naar de eer ste divisie gedegradeerde club een gesprek met voorzitter Fred Reacher. Vandaag zal na een bestuursvergadering duidelijk worden of O'Neill (41), trainer is van het kleine Wycombe Wan derers, het vertrouwen krijgt. O'Neill maakte als speler hal verwege de jaren zeventig de opgang van Forest mee. Onder PSV leiding van Brian Clough klom de club uit de tweede divisie naar de hoogste afdeling. O'N- VOETBAL eill, veelvoudig Iers internatio- nal, won met Nottingham Fo rest een keer de landstitel, de League Cup en twee Europa Cups. Chelsea-voorzitter Ken Bates heeft Glenn Hoddle op het oog als technische baas van het Londense Chelsea. De voorma lige speler van Tottenham Hotspur en Monaco is momen teel succesvol met eerstedivisie- club Swindon Town. TOTO 18. Eerste prijs: geen w de prijs: 19 winnaars, elk 46 prijs: 192 winnaars, elk 115.21 LUCKY 10: 3 - 6 - 7 - 11 - 12 15 - 19 - 21 - 23 - 28 30 - 32 - 34 - 36 - 40 51 - 52 - 65-67-75 (onder voorbehoud) ii. vijfde ronde: Piket (Ned) Short (GBr) TAFELTENNIS Rods JC - PSV.2-0 (0-0). 59. Broeders 1- 0. 76 Broeders 2-0. Scheidsrechter Blan- kenstem. Toeschouwers-. 4500. 72 - 27 30 17 9 4 43 76 -.26 |and - Ch.l. 3-0. t land 3-0. Slovene - Italië 3-2, Chili - Sn Lanka Slovenië 2-4,2 Nederland 1 -2.3. V 30 19 8 3 46 71 - 31 Ajax KWALIFICATIE WK Aziatische zone. groep D: Hongkong - India 2-1 (1-0). Libanon - Zuid-Korea 0-1 (0-1). ENGELAND: Arsenal - Tottenham Hotspur 1-3, Queen's Park Rangers - Sheffield Wednesday 3-1 it. Etienne - Olympi- Stand: 1 Mexico 2-4,2 h 2-2.4 Cyprus 1-0. 5 Toer Vrouwen Tweede categorie, groep E. e j 3-0. Italië - Sn Lanka 3-1. Wit-Rus ieille 2-1 r TENNIS ATLETIEK Het stadje Reggio nell'Emilia in het midden van Italië kent dezer dagen een bijzonder fenomeen. De plaatselijke voetbalclub Reggia na staat op het punt om voor de eerste keer in de geschiedenis naar de Serie A te promoveren. Daarmee zijn de mannen eindelijk uit de schaduw van de vrouwen van Reggiana. Trainer Marchioro van de mannen verklaart het succes van zijn ploeg: „Dat is een reactie op de goede prestaties van de vrouwen. We konden nu eenmaal niet achterblijven. Ze hebben ons uitgedaagd." Spartaan Lisse) 11,5; 1000 H.-. 1. Bakker (De Spar taan) 2.33,5; 4x800 m. De Spartaan (Van Der Poel, Kortekaas. Hens. Laan) 8.13,5 (Nederlands record ie (AAV '36) 13.71, Vrouwen: Eerste ronde: Haarhuis (Ned) - Ondruska (ZAf) 7-6 6- 2, Perez-Roldan (Arg) - Krajicek (Ned/9) 7-6 4-6 6-3. Pistolesi (Ita) - Eltmgh (Ned) 6-3 6-3 Eerste ronde: Schapers (Ned) Naewie (Dui) 5-7 6-4 SÏÏ^TCS'iS WIELRENNEN veteranen); Kogel: Ammerlaan (De Sp Spartaan) 3.14.6: 1,4; 200 m 1. Den Harder 23,2; el: 1. Izeboud (De S| oud 41.74; Meisjes E ((DeSpartaan) 13,31, 200m ;r: 1 Van Welie 4,80 gens B: Kogel: 1 ie Spartaan) 1 es B: 1000 m Zeventiende etappe Santander - Alti Montoya (Spa) 173 km 5 01 22. 2 F BASKETBAL 0.33. 3. Cubino 3 40.4 20,9 Breukink 13 20,10. Buena 1 Rominger 73 49 59.2. Zül- 139-138(72-76) Toeschouwers: 1000 Vijfde etappe, Front Royal - Massanutten (Virgi an Legends Armstrong (VSt) 160 km in 4 18.33, (Noo) 0.03,3 Muller (Zwi) 0.04 Algemeen klassement: 1 Alcala (Mex) 1 Armstrong (VSt) 0 22. 3. Boen (VSt) 1 01 .33, 2. I 16.28.27, 2 SPORT OP TV caen henri van der steen gpd-verslaggever Nog geen twaalf maanden gele den lag een video met zijn mooiste acties bij Kees Ploegsma op het bureau; PSV dacht er ook serieus aan hem te contracteren. Tegen het einde van het seizoen '92 '93 is Edwin 'Willy' Gorter blij dat hij gezond is. Want Gorter was ziek, zwak of misselijk, déze jaargang. Misselijk vooral van Caen- trainer Jeandupeux, zwak en ziek -vanwege fysieke ongemak ken. Gorter, bijna 30 en rijk ge worden in Zwitserland, werd een zondagskind in een dalletje. Voetbalproblemen, zakelijke problemen. Speel je nog steeds niet? Gorter: „Ik ben weer begonnen, met invalbeurten. Maar ik train keihard. Ik ben in elk geval niet meer ziek. Zes maanden ben ik eruit geweest, het was de... hoe noem je dat in Nederland..., oh ja, de schildklier. Ik viel af, was constant moe, niemand kon ontdekken wat het was. Tot ik een bevriende cardioloog con sulteerde. Met m'n hart bleek niks aan de hand te zijn. maar bloedonderzoek wees uit dat die schildklier de problemen veroorzaakte. Dat is inmiddels geweest, het is perfect nu." Zit je nog in de scherpgesne- den slips en kanten beha's? Gorter: „Zeker, die zaak loopt perfect. En m'n winkel in sport - prijzen ook. Maar daar lag dus wel één van de oorzaken van dat gedoe met die schildklier. Ik woon en voetbal dus in Caen en ,die winkels heb ik in St. Wille- brord. Soms reed ik drie keer in de maand 840 kilometer heen en 840 kilometer terug, in an derhalve dag tijd. Niks aan de hand, ik merkte er niks van. Tot het lichaam dus ging opspelen, want dat racen bleek dus hele maal niet goed te zijn. In de boeken van dokter Vogel kun je het nalezen bij de schildklieren: hard autorijden over lange af standen is dodelijk voor de schildklier. Ik heb nog geluk ge had, achteraf." In plaats van bij PSV ben je dus bij de dokter beland. Gorter: „Inderdaad. En dan te weten dat ik vorig seizoen nog gekozen werd tot op één na beste buitenlander in de Franse competitie. Waddie was de bes te." Je contract loopt nog een jaar. Gorter: „Maar of ik blijf valt te bezien. Aan de andere kant zal er wel een club moeten komen. Vorig jaar stonden er negen in de rij, nu moet ik maar hopen dat er eentje komt. Het is een rotjaar geweest natuurlijk en dan druk ik me voorzichtig uit." Ook omdat je vanaf het begin problemen hebt gehad met je Zwitserse trainer. Gorter: „Met Jeandupeux, ja. In Zwitserland is het de meeste gehate man van het land. Een intellectueel, zo eentje die vindt dat iedereen dom is behalve hij zelf. Met hem heb ik nog een appeltje te schillen. Het kan een maand duren of een jaar. maar ik krijg'm nog wel." 17 00-18 00 EURO: Atletiek Crosscoi 17.05-17.lODId 1: Sportschau-Tele- 18.30-19 00 BBC 2: Rugby Special 18 45-19.15 RTL+: Sport 19.00-19.30 EURO: Eurofun. 19 30-20.00 BRT 1: Sport 19.30-20.00 EURO: Sportnieuws. 20.00-22.00 EURO: NBA Basketball. 20.00-23.00 BRT 2: Sportavond: finale ma tegen FC Antwerp vanuit het Wemble 20 05-22.15 Ned 3 Studio Sport fmai. Europacup II. rechtstreeks verslag van P ma tegen FC Antwerp vanuit het Wemble 20.10-22.05 Did 2 Sport Extra: voetbal nale Europacup II, rechtstreeks verslag v bley-stadion 22.00-23.00 EURO: Autosport: GPvan 22 15-22.30 Ned 3: Sport Journaa 22.30-22.55 BRT 1 Sport 23.00-00.40 BBC 1: Sportsnight. 23.00-01.00 EURO Voetbal: Euro; 1.30 EURO: Sportniei ig 9.00 EURO: Step Aer 0.00 EURO: Golf Rep 10 00-11.00 EURO: Snooker European League 11 00-12 00 EURO: Autosport; GPvan 1^00 1A000EURO Voe'tbaL Europacui

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 26