Publiek gelukkig met autovrije Schoolstraat AC wil in maart al motel openen Leerlingen 'Leeuwerik' blijven tussen de middag over Leiden Regio Honderd ouderen op sportdag Warmond gaat volgend jaar per computer stemmen Raadslid protesteert tegen loods van Vliko Politiebureau gekraakt Morgen, vele kado's Van de ene naar de andere berm ZQETERwouDEBij een inhaalpoging op de Nieuwe Weg in Zoe- terwoude raakte een automobilist van de weg, belandde in de linkerberm en raakte daar een boom. Vervolgens slingerde de wagen weer de weg op, om in de andere berm terecht te komen en daar nog een boom te raken. Tegen een openstaand portier leiderdorp» Een bromfiets knalde gistermiddag in de Hoofd straat in Leiderdorp tegen een openstaand portier van een vrachtwagen aan. De bromfietster werd met verwondingen aan de enkels naar het ziekenhuis moest worden gebracht. Huisarts De Ruiter verlaat Oegstgeest oecstgeestDe Oegstgeester huisarts Carla de Ruiter verlaat haar praktijk aan de Hendrik Andriessenlaan. Zij was ruim drie jaar huisarts in Oegstgeest, maar gaat vanaf 1 juni bij de GGD in Katwijk werken. De Ruiter wordt opgevolgd door J. van der Salm. Buslijnen 46 en 49 omgewisseld Passagiers van de buslijnen 46 en 49 moeten vanaf 23 mei goed opletten. Die dag wordt namelijk de nieuwe dienstrege ling van de NZH van kracht. Be halve een groot aantal wijzigin gen in vertrektijden, worden de routes van de lijnen 46 en 49 omgewisseld. In Voorschoten gaat lijn 46 via Noord-Hofland rijden. Op die manier krijgt de ze wijk weer een directe verbin ding met Den Haag. Lijn 49 gaat rijden via Vlietwijk. Deze lijn doet ook het NS-station in Voorschoten aan. leiderdorp liesbeth buitink Het AC-restaurant aan de Lei- derdorpse Persant Snoepweg hoopt al in maart volgend jaar een motel met 120 bedden te openen. De vrees van het naast gelegen hotel Ibis voor deze nieuwe concurrent is overdre ven, vindt AC-woordvoerder F. Visser. „Voor het voortbestaan van het AC-restaurant is de koppeling met een motel heel belangrijk", zei ook wethouder C. Huigen (economische zaken) gisteravond rijdens een zitting van de beroepscommissie. Die behandelde de bezwaren tegen de bouw van het motel en de McDrive. „We gaan geen miljoenen investeren voor zes tig motelkamers als we denken dat de vestiging niet haalbaar is", zei Visser. „Omdat de renta- bileit van onze vestiging zeer te wensen over laat, moeten we in maart al open zijn om het sei zoen helemaal te kunnen be nutten", verklaarde Visser de noodzaak van een snelle beslis sing over de bouwvergunning. De bezwaren van omwonen den richtten zich vooral op de bouw van het hamburgerres taurant McDrive. dat naar ver wachting wekelijks 5000 auto's aantrekt. De bewoners van de Voorhof en Holtlant maken zich zorgen over de toename van het verkeer over de Persant Snoep weg. Volgens McDonald's- woordvoerder R. Hoeben is dat echter niet nodig. „Een McDri ve is niet een restaurant waar voor je speciaal in je auto stapt om een avondje uit eten te gaan. Wij hebben een onder zoek gedaan waaruit is gebleken dat tachtig procent van de be zoekers een bezoek aan ons combineren met een andere ac tiviteit. Bovendien komt tien tot vijftien procent van onze bezoe kers met de fiets of lopend." Ook Huigen rekende de om wonenden voor dat de geluids overlast wel mee zal vallen. „Van maandag tot en met vrij dag betekent het dagelijks on geveer 200 auto's meer op de Persant Snoepweg, in het week einde zo n 500 auto's extra. Als we dat moeten meten in ge luidsoverlast, leidt dat nauwe lijks tot een verhoging van het aantal decibelen. De omwonen den hoeven zich geen zorgen te maken." McDonald's heeft alvast een voorschot genomen op de banen bij voorkeur door de zo genoemde kansarme groepen worden bezet, zoals door lang durig werklozen. migranten, ge handicapten en herintredende De commissie brengt binnen enkele weken een adftes uit over de bezwaren tegen de bouwvergunning voor de twee concerns. Daarna moet de ge meenteraad een beslissing ne- over dat advies. Normaal bouwvergunning door al vijf gesproken doen B en W dat. mensen voor het management in de McDrive in te huren. In totaal komen er dertig tot veer tig mensen te werken. Met de gemeente is afgesproken dat die omdat negen van de t gentien raadsleden tegen de McDrive zijn, willen zij dat de gemeenteraad die beslissing WOENSDAG 12 MEI 1993 Winkeliers woest over straatinterviews Het winkelend publiek is tevreden over afsluiting van een gedeelte van de Voorschotense Schoolstraat voor auto's. Dat blijkt uit onlangs gehouden straatinterviews. Een aantal winkeliers is echter van mening dat de hele en- quete niet deugde. ,,De vragen zijn zo gesteld dat de mensen er haast niet omheen konden om te zeggen dat Ize blij zijn met de afsluiting," zegt J. van Wees van de ge lijknamige herenmodezaak. de enquete onder het winke lend publiek wel noodzakelijk, omdat de winkeliers in het afge sloten gedeelte zo verdeeld wa ren. „Vijftig procent wil het deel weer openstellen, vijftig procent wil hem dicht houden. Dan moet je er een andere factor bij halen: de mening van het pu bliek." Volgens Kühn blijft de winkeliersvereniging bij het standpunt dat de Schoolstraat open moet blijven. De gemeente besloot ander half jaar geleden om de School straat van Albert Heijn tot Blok ker op vrijdag en zaterdag af te sluiten voor auto's. Het zou De enquête onder het winke lend publiek is volgens een woedende Mourits jr. van de gelijknamige groente- en fruit- zaak 'slagroom op het gebakkie van de gemeente'. „Er had ge woon een vraag in moeten staan: als de afsluiting ten koste gaat van arbeidsplaatsen en in komsten van de middenstan ders, bent u dan nog steeds j voorstander?" Dat laatste vindt ook voorzit- ter van de winkeliers in het Voorschotense centrum, R. Kühn. Maar volgens hem was gaan om een proef. Mourits van de groente- en fruitzaak zit in het afgesloten deel. Hij zegt dat zijn inkomsten door de afslui ting zijn teruggelopen. „Ik heb al iemand moeten ontslaan," zegt Mourits. Een aantal vaste klanten ziet hij niet meer. „Voor de afsluiting kwamen hier men sen die voor het hele weekend groente en fruit haalden. Ze zet ten hun auto voor de deur en ik laadde het in. Die mensen zoe ken hun heil nu elders." Hart vast Ook Van Wees van de herenmo dezaak houdt zijn hart vast. Nu mogen auto's nog door het deel van de Schoolstraat waar hij zijn winkel heeft. „Maar in de wandelgangen heb ik gehoord dat er bij de gemeente plannen op tafel liggen om de afsluiting door te trekken tot de Erasmus- straat." Van Wees is het gepraat over het verbieden van verkeer in de Schoolstraat meer dan zat. „Het is gewoon een zwaard van Damocles dat constant boven ons hoofd hangt. Ik zit hier al 25 jaar en bij elke nieuwe gemeen teraad komen ze weer met het verhaal over afsluiting. Maar die ambtenaren hoeven niet van de Schoolstraat te eten. Wij wel." Van Wees vindt dat het cen trum zoveel mogelijk open moet. ..En daar hoort ook die auto bij." Volgens hem is het in de Schoolstraat al lang geen ro- zegeur meer. De vele leegstande panden maken het er niet ge zelliger op. De winkeliers ver dienen nog wel een aardige bo terham aan klanten die wat meer te besteden hebben. „Maar dat zijn juist de mensen die hun auto voor de deur wil len parkeren, eruit springen, en impulsief voor 3000 gulden aan kleding kopen." Groentehande laar Mourits vindt ook dat de gemeente nu eens met zijn han den van de Schoolstraat af moet blijven. „Als ik 's ochtends het woord 'afsluiting' hoor, dan heb ik een gelijk een griepdag." Voor de verkiezingen die vol gend jaar worden gehouden zullen de Warmondse kiesge- rechtigden gebruik maken van een stemcomputer. Zonder al te veel discussie adviseerde de commissie bestuurlijke aange legenheden gisteravond positief over de plannen van het college. Hetzelfde deed de commissie fi nanciën vorige week donderdag al. Warmond heeft momenteel drie stembureaus. Uitgaande van de verkiezing met stembil jetten zit de gemeente op de grens van een vierde district. Bij een stemming per computer kan echter met drie bureaus worden volstaan. De prijs van de benodigde ap paratuur is inmiddels ook ge zakt. Dit komt omdat kleinere gemeenten kunnen profiteren van de quantum-korting bij grotere gemeenten in hun pro vincies. Zo heeft Den Haag 250 computers aangeschaft. Dit soort contracten scheelt War mond duizend gulden. De drie stemcomputers kosten tezamen ruim 25.000 gulden. De bespa ringen per verkiezing bedragen ongeveer 1300 gulden, nog af gezien van de kosten die ge paard zouden gaan met de in richting van een vierde district. leiderdorp» Het was warm en druk in sport hal De Does in Leiderdorp. Honderd ouderen deden mee aan de sportdag voor 50+ers die voor het eerst is gehouden. De deelnemers konden drie onderdelen kiezen uit zes takken van sport om er zo mee bekend te raken. Om half twee verzamelden de mensen zich in de sporthal en iets voor tweeën vertrok de eerste groep fietsers. Ze fietsten een ronde van acht kilometer. Vlak na het vertrek van de fietsers werd ook het startsein gegeven aan de bowlers en de mensen die meededen aan de onderdelen yoga, bewegen in water en volksdansen. De sporters die aan deze sportdag meede den, waren tussen de 52 en 84 jaar. Mevrouw C. Zwetsloot begon met het onderdeel bowls. „Ik heb sporten gekozen die ik normaal niet doe. Ik wou graag nieuwe sporten leren ken nen. Vanmiddag doe ik ook mee aan het be wegen in water. Daarvoor ben ik eigenlijk ge komen. Als dat bevalt, ga ik het vaker doen. Verder doe ik mee aan yoga. Ik gym vanaf mijn dertigste, dat is nu 35 jaar. En verder fiets en wandel ik." Leiderdorper C. Hoogendijk fietste en wan delde altijd al veel, maar voor sporten zoals voetbal heeft hij nooit tijd gehad. ..Ik werkte de hele dag. Maar nu ben ik met de vut. dus heb ik de tijd ervoor. Nu kan ik kennis maken met verschillende sporten. Ik ga bijvoorbeeld nog wandelen en zwemmen." De animo voor de sportdag was groter dan de organisatoren hadden durven hopen. „We hadden op zo'n vijftig tot zestig deelnemers gerekend. Met dat aantal zouden we het vol gend jaar weer doen. Maar het zijn er precies honderd, dus volgend jaar komt er zeker weer een sportdag voor 50+ers", zei organisator J. Timmermans. FOTO JAN HOLVAST Hoogte is het grootste bezwaar leiderdorp» liesbeth buitink Het Leiderdorpse raadslid C. Bos (Groen Links) heeft gister avond bezwaar gemaakt tegen de uitbreidingsplannen van zijn buurman, het vuilverwerkings- bedrijf Vliko. Hoewel Bos in de gemeenteraad verschillende ke ren heeft geklaagd tegen de ho pen afval die achter het bedrijf liggen, protesteerde hij in de commissie beroep- en bezwaar schriften tegen de bouw van een grote loods waarin het afval kan worden opgeslagen. De loods wordt 150 meter lang en 9,5 meter hoog. Acht meter Bos benadrukte gisteravond dat hij wel vindt dat het afval bin nen moet komen te liggen. De hoogte van de loods vindt hij echter een bezwaar. Volgens de Groen Linkser kan Vliko best een loods bouwen binnen de normen van het bestemmings plan, dat uitgaat van een hoogte van acht meter. Volgens Vliko-directeur Koen is dat echter onmogelijk, omdat de dakspanten dan de hoge sjo fels en vrachtauto's zouden be lemmeren. Daardoor zouden de dakspanten beschadigd wor den, 'waardoor bedrijfsongeval len kunnen ontstaan', aldus Koen. Een loods die lager is dan 9,5 meter is voor de Vliko daar om zinloos om te bouwen. „En het afval blijft zonder toestem ming voor zo'n gebouw gewoon buiten liggen," verklaarde de Vliko-directeur. Koen zegt wel bereid te zijn een compromis te sluiten met de omwonenden. Om de loods niet al te hoog te laten ogen, ko men de dakspanten bovenop het gebouw in plaats van bin nenin. Daarnaast wil Koen ook groen planten voor de lange, blinde muur, waarop Bos uit kijkt. De commissie beroep- en be zwaarschriften bekijkt of de klachten van Bos klachten te recht zijn. B en W beslissen uit eindelijk of Vliko de loods mag bouwen. Overleden: Theo van Houdt De Leiderdorpse sportschool houder M.P.J. (Theo) van Houdt is gisteren overleden. Van Houdt werd tijdens een fietsvakantie met enkele vrien den op Cyprus getroffen door waarschijnlijk een hartaanval. Door zijn collega's werd hij nog gereanimeerd maar zon der resultaat. De Leiderdorper overleed korte tijd later in een ambulance. Van Houdt is 58 jaar geworden. Theo van Houdt werd in Lei derdorp vooral bekend door zijn sportschool aan de Luy- kendreef en de Hoofdstraat, die hij 27 jaar geleden opricht te. Daarnaast was hij van 1987 tot 1991 beheerder van het sportcomplex De Does. Van Houdt begon zijn sport school in 1966 in het oude dorpshuis en verhuisde kort daarna naar twee vrijgekomen lokalen in de voormalige Ma- rijkeschool. In diezelfde tijd was hij ook leraar in het vor mingsonderwijs, maar door zijn drukke werkzaamheden moest hij die functie laten val len. De sportschool groeide zo sterk dat Van Houdt steeds meer dependances opende, tot hij uiteindelijk een vestiging aan de Luykendreef stichtte. Omdat hij sterke binding voel de met het Oude Dorp, hield hij aan de Hoofdstraat een de pendance. Van Houdt richtte zich oor spronkelijk alleen op conditie training en judo. waarmee hij veel successen boekte. Zijn sportschool leverde verschil lende judokampioenen af, ook op Europees niveau. l-ater breidde Van Houdt zijn activi teiten uit naar onder meer fit ness en aerobic dancing, waar mee hij voorop liep in de regio. In 1987 werd Van Houdt be heerdervan sportcomplex De Does. De combinatie van de twee banen kostte hem veel energie, vertelde hij twee jaar geleden in een interview. „Ik maak werkweken die er echt niet om liegen zeventig of tachtig uur per week is beslist geen uitzondering", zei hij toen. In 1991 gaf hij de baan in De Does echter op. na conflicten met de gemeente over het commerciële beheer van het zwembad en een teruglopend aantal bezoekers. Vlak daar voor werd bekend dat in het complex ernstige bouwfouten waren gemaakt. Van Houdt kon zich daarna meer richten op zijn sportschool en zijn an dere activiteiten. Zo organi seerde hij jarenlang de nachte lijke zwem marathon en de triathlon. Bovendien hield de sportschool elk jaar op Konin ginnedageen prestatieloop. waaraan veel Leiderdorpers deelnamen. Zijn zoon Roger neemt het be heer van de sportschool over. Hij was al betrokken bij het be drijf van zijn vader. voorschoten Het Voorschotense politiebureau is gisteren even gekraakt. Het betrof hier een 'ludieke' actie van politieagenten uit Leiden. Sinds de politie is geregionaliseerd zijn er geen afzonderlijke korp sen meer voor Leiden en Voorschoten. De agenten moeten nog een beetje aan die nieuwe situatie wennen. Enkele Leidse agenten, die gisteren dienst hadden in het Voorschotense politiebureau, beslo ten hun nieuwe Voorschotense collega's een hak te zetten door het gebouw te kraken en de Leidse vlag uit te steken. FOTO HIELCO KUIPERS en elk uur een GRATIS FIETS tijdens de Marktkwis op de enige openlucht boodschappenmarkt van Leiderdorp e.o. - elke donderdag tot 14.00 uur - - in de gezellige Hoofdstraat - leiderdorp» janet v De nieuwe Leiderdorpse Leeuwerikschool gaat werken volgens een continu-rooster. leerlingen 'van de hoogste groepen eten tussen de rpiddag samen met de leerkracht. Kinderen van groep I tot en met 4 kunnen thuis lunchen, als hun ou ders dat per se willen. „Er werken steeds meer moeders ook en de op vang tussen de middag is vaak een probleem. Meer dan de helft van de leerlingen blijft nu al over. Het grote voordeel van het nieuwe systeem is dat de leerkracht toezicht blijft houden en dat ouders niets extra s hoeven te betalen". aldus di recteur B. van Adrichem van de Meijehof, die met de Engelendael fuseert. Beide katholieke scholen gaan komend school jaar verder in het gebouw van de Meijehof aan de Vronkenlaan, onder de naam 'De Leeuwerik'. De ze naam is gekozen uit zo'n veertig inzendingen van ouders en leerlingen. „De school staat in de Vogelenwijk, het gebouw grenst aan de Leeuwe- rikstraat. Bovendien heeft de leeuwerik een mooie zang, die inspireert", verklaart Van Adri chem de keuze. Op de Meijendel zitten ruim 100 leerlingen, de Engelendael telt er ruim 70. Of zij allemaal naar De leeuwerik gaan, is volgens de directeur nog niet bekend. „Veel ouders moeten nog een keuze maken, zij zijn daar volkomen vrij in. De Engelen- daelschool staat natuurlijk in een andere wijk. kinderen moeten de drukke Persant Snoepweg oversteken om bij de nieuwe school te komen. Dat houdt ouders misschien tegen." Er zijn in elk geval lokalen genoeg aan de Vron kenlaan. En De leeuwerik zit ook ruim in het per soneel. Leerkrachten van beide scholen gaan op de nieuwe school werken, die daardoor totaal 8 onderwijzers heeft. „De fiisieregcling is nu een maal zo dat we tot 1 augustus 1996 al het perso neel kunnen houden", aldus Van Adrichem Wat er met het leegkomende gebouw aan de Ericalaan gaat gebeuren is nog niet bekend. Mo gelijk wordt de school gesloopt De gemeente be kijkt echter of er welzijnsinstellingen gebniik van willen en kunnen maken. De afdeling techniek van de gemeente begint binnenkort met een on derzoek naar de staat waarin het gebouw vei keert.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 17