Noordwijk voorkomt Lisses onderonsje Erik Breukink faalt in hooggebergte Titel Den Bosch door 'super-lot' Richard Krajieek nu tegen Sanchez I Sport Nijboer wijst Roadrunners de weg VRIJDAG 7 ME11993 De Louw half jaar geschorst zeist Martin de Louw is voor een half jaar geschorst. Op 1 no vember is de Warmonder in Rijnsburgse dienst weer speelge rechtigd. De Louw werd geschorst naar aanleiding van zijn rode kaart in het duel tussen Rijnsburgse Boys en Serooskerke op 17 april. Scheidsrechter Huyssen stuurde de Warmonder acht mi tt uten voor het einde bij een 1 -0 stand naar de kleedkamer na dat De Louw zich had 'vergrepen' aan de Zeeuw Reinco Ge- schiere. De schorsing geldt ook voor de zaal. Talan blijft bij FC Den Haag leiden Jeffrey Talan blijft bij FC Den Haag. De Katwijker teken de deze week voor twee seizoenen bij bij de eerste divisionist. Over Remco Torken, eigendom van FC Den Haag, bestaat nog onzekerheid. TOP wil de Leidse aanvaller graag inlijven, maar zal binnenkort met geld over de brug moeten komen. FC Den Haag wil de aanvaller verkopen. De kans is ook aanwezig dat Torken komend seizoen in het Zuiderpark speelt. Een en ander is afhankelijk van de aankoop van Willem van der Ark van FC Utrecht, die nu op huurbasis bij Den Haag speelt. Godefroy nieuwe trainer KZ Leiden leiden Herman Godefroy wordt de nieuwe trainer/coach van KZ Leiden. De Hagenaar wordt de opvolger van Henny Piket die kort voor de aanvang van de tweede helft van develdcompetitie opstapte bij de Leidse tweedeklasser. Godefroy was eerder werk zaam bij Phoenix, Tjoba, Jodan Boys en is thans trainer/coach van Vriendenschaar uit Bodegraven en trainingscoördinator bij het Rotterdamse WION. Piket start met nederlaag Amsterdam Jeroen Piket is het zevende Spaarbank-schaaktoer nooi met een nederlaag begonnen. De Nederlandse kampioen verloor in dertig zetten van de Indiër Anand. Kandidaat voor de wereldtitel, Nigel Short, capituleerde in de eerste ronde tegen de zeventienjarige Kramnik Short gaf na 51 zetten op. De Brit lijkt ongeconcentreerd aan het karwei te zijn begonnen. De beslom meringen rond de titelmatch tegen Kasparov en de pressie die van alle kanten op hem wordt uitgeoefend, lijken zijn spel nega tief te beïnvloeden. Van Gaal praat met Babangida venlo» Het ziet er naar uit dat Mare Overmars binnenkort con currentie krijgt als 'road runner' van het betaalde voetbal. Ajax is in de slag om de supersnelle Tijjani Babangida met VW en 'per soonlijk eigenaar' Nol Hendriks. De 19-jarige Nigeriaan heeft volgens eigen zeggen al een gesprek gehad met technisch-direc- teur Louis van Gaal. Ajax geeft gewoontegetrouw geen commen taar op vermeende interesses. Barcelona wil Romario kopen eindhoven FC Barcelona heeft zich officieel gemeld bij PSV als potentiële koper voor Romario. Trainer Johan Cruijff wil de Bra ziliaan aantrekken als blijkt dat de Bulgaar Stoichkov niet te be houden valt voor de club. De Eindhovense club vraagt 14 mil joen gulden voor de wispelturige vedette, die afgelopen week weer van zich deed spreken door later dan afgesproken uit Bra zilië terug te keren. FC Barcelona wil voorlopig niet verder gaan dan 10 miljoen gulden. Manager Ploegsma van PSV was gister avond niet voor commentaar bereikbaar. Met een 'super-lot' hebben de basketballers van EBBC de hoofdprijs in de nationale titel strijd getrokken. De zege van EBBC in en tegen Weert, onder leiding van een sublieme Carl Lott, was gisteren goed voor de nationale titel. De ploeg van Cor van Esch speelde na een moei zame start BS Weert in de twee de helft volledig zoek: 96-69. De vierde overwinning, de eerste van EBBC in een uitwed strijd tijdens de playoffs, viel hoog uit. Maar kwam pas tot stand na totale ineenstorting aan Weertse zijde. Twintig mi nuten hielden de ploegen - en aanhang - elkaar in evenwicht. In punten en decibels. Daarna was de inbreng van Lott van be slissende betekenis. Weert, dat sponsor Selex ziet vertrekken, moest het hebben van inzet en karakter. Met de lokale held Chris van Dinten als aanjager. De persoonlijke fou- tenlast liep in de nerveuze ope ningsfase, met veel balverlies aan beide kanten, snel op. Weert kon de schade tien minu ten beperkt houden. Daarna bleef de score voortdurend aan de negatieve kant. EBBC maakte dit seizoen alles mee. In uitersten. Dreigend fail lissement, supportersrellen en de titel. Gisteren bleef het in de uitpuilende sporthal Boshoven betrekkelijk rustig. De fanatieke aanhang hield zich in, wach tend op de titel. Die doemde di rect op na de eerste helft, afge sloten met een voorsprong van 38-37. De ploeg van Van Esch, die zijn contract nog niet heeft ver lengd maar zoekt naar een op lossing in zijn werkkring, haalde de driepunter van stal, won al les onder het bord en sloopte de tegenstander geroutineerd. ,Met dank aan Lott", stelde Van Esch vast. De deurwaarder van de gemeente Den Bosch taxeerde de waarde van zijn Amerikaan goed in. Lott was in de tweede helft overal, waakte onder het Bossche bord en te kende voor belangrijke punten. Zijn totaal: 33. De guard speelde in de playoffs gedeeltelijk op halve kracht, door een enkelblessure. „Hij kon nog geen trap lopen", aldus Van Esch. In het veld was daar weinig van te merken. De Amerikaan stuwde zijn ploegge noten in de tweede helft naaf aanvaardbaar niveau. Stefan Edberg uitgeschakeld Richard Krajieek zal op zijn jacht naar een plek in de mondiale top-tien bij het open Duits tenniskampioenschap in Hamburg geen last meer heb ben van Stefan Edberg en Boris Becker. Waar de lange Hage naar fier overeind bleef tegen de Braziliaan Jaime Oncins, strui kelde favoriet Edberg over de Spanjaard Emilio Sanchez. Bec ker ging onderuit tegen zijn landgenoot Bernd Karbacher. Krajieek had op weg naar de kwartfinales niets te duchten van zijn Zuidamerikaanse op ponent. De hoogst geklasseerde Nederlander op de wereldrang lijst (dertiende) wees Oncins met 6-2 6-4 zijn plaats. Zijn vol gende tegenstander is Sanchez. De gravelspeler uit Barcelona dreef titelverdediger Edberg, wiens aanvallende speelstijl be ter tot zijn recht komt op snelle re banen, tot wanhoop. De eer ste set was nog wel voor de Zweed, daarna zat het hem niet meer mee. Na bijna tweeëneen half uur benutte Sanchez zijn eerste matchpoint. „Toch heb ik het gevoel dat ik op gravel goed genoeg kan zijn om op Roland Garros een kans te hebben", hield Edberg na afloop vol. De martelgang van Becker was korter maar veel heftiger. De oud-Wimbledonkampioen was geen schim van de tennis ser die een dag eerder op supe rieure wijze Carl-Uwe Steeb aan de kant schoof. De 25-jarige Becker was onherkenbaar, Kar bacher profiteerde gretig. Na anderhalf uur zat de even oude tennisser uit München, 76ste van de wereld, in de kwartfina les. Becker kon slechts hoofd schudden bij zijn zwakke pres tatie, die aansloot bij zijn pove re verrichtingen in Nice, Monte Carlo en Madrid. Hij werd tegen Karbacher met de minuut onze kerder en ergerde zich steeds heviger aan ae ondergrond, de scheidsrechter en vooral zich zelf. Schultz Bij het tennistoernooi van Ro me was de derde ronde voor Brenda Schultz de laatste. De Heemsteedse was niet opge wassen tegen de als eerste ge plaatste Spaanse Arantxa San chez Vicario. In de eerste set hield Schultz de schade beperkt tot 4-6, in de tweede maakte ze geen game meer. Grote verrassingen deden zich bij het met 1,35 miljoen gulden gedoteerde evenene- ment niet voor. Martina Navra- tilova liet zich in het duel met de Japanse Sawamatsu niet van de wijs brengen door de vele onderbrekingen wegens de re gen en bereikte met 6-4 6-4 de kwartfinales. Mary Joe Fernan dez, als vierde geplaatst, was al leen in de tiebreaks beter dan de Francaise Mary Pierce. leiden Ruim honderd Leidse Roadrunners hebben Gerard Nijboer honderduit laten vertellen over zijn marathonervaring. De 37-jarige voormali ge Europese kampioen uit Uffelte hield gisteren in het clubhuis van de Leiden Road Runners Club zijn gehoor voor, dat voorzichtigheid in de aanloop naar de marathon van Leiden is geboden. „Marathonlopers zijn in feite topsporters", aldus Nijboer. „Ik ken er geen één die lui is. Daar om moedig ik niemand aan, maar rem ik marathonlopers liever af." De snelste Nederlandse marathonloper aller tijden lardeerde zijn adviezen met smeuïge anekdotes uit zijn voorbije marathonloopbaan. Nij boer toonde zich voorstander van een gedegen voorbereiding op de 42.195 meter lange slijtageslag. „Ik zal het niemand verbieden, maar drie maanden trainen vind ik voor een marathon aan de korte kant. Het is In elk geval niet mijn manier. Maar ja, ik ben dan ook topsporter geweest." Over het hardlopen in Leiden had Nijboer zo zijn eigen opvatting. „Op zich zijn ze hier goed bezig. Maar het zou voor de atletiek een goede zaak zijn, als de verschillende krachten worden gebundeld." De finale van het toernooi om de Leidsch Dagblad Cup wordt op Hemelvaartsdag geen Lisses onderonsje. Waar de zondagafdeling van de Fusieclub zich afgelopen weekeinde verrassend ten koste van UVS plaatste voor de ook nog eens in Lisse af te werken eindstrijd, struikelde de zaterdagtak gisteravond in de halve finale. Cuphouder Noordwijk bleef de formatie van Ruud Bröring dik de baas: 1-4. Aanval op het doel van Noordwijk. Maar voor veel gevaar kon FC Usse gisteravond voor eigen toeschouwers niet zorgen. foto ben de bruyn minuten jong toen Noordwijk opnieuw aan de leiding kwam. Pitty zette Geert Jan Bakker met een simpele voetbeweging voor doelman Paul Veenboer. De in zet van de Noordwijkse routi nier was Veenboert te machtig. Kolderiek De achterstand maakte Lisse nerveuzer en de kolderieke 1-3 van Noordwijk was daar een voorbeeld van. Eerst miste Ri chard Mulder de bal op beden kelijke wijze en daarna liet Veenboer, ver uit zijn doel ge komen, zich foppen door de stuit die achter de 50-metertrap van Jeffrey Stolk schuil ging... Voor Lisse dus een verloren wedstrijd, ook al omdat De Haan nogal fysiek werd afge stopt door Kees Zethof. „Die Zethof is traag en pakte steeds direct vast," klaagde de De Haan na afloop. „Als er voor al die overtredingen nou gewoon een keer een gele kaart was ge trokken, dan was het direct over geweest. Nu kon hij door blijven gaan." Het werk van Zethof was evenwel voldoende om het Lis- ser gevaar in de kiem te smoren en het feestje van De Haan te verstoren. Het werd zelfs 1-4 door een treffer van Hein van Heek, zodat Noordwijk op He melsvaartdag opnieuw de tocht naar sportpark Ter Specke zal maken. FC Uim - Noordwijk 1-4 (1-1). 1. Pit ty 0-1, 38. Visser 1-1, 73. Bakker 1-2, 82. Stolk 1-3, 89. Van Hoek 1-4. Scheidsrechter: Vink. Toeschou wers: 700. FC Usse Veenboer; Vermeulen, Van Duivenbode. Polman, Mulder; Ras. Van der Zwet. Van Putten; Opdam (Vermin). Visser. De Haan (Wajer). Noofchvijk Van Heusden; Van Dl|k. Van Kins. Zethof. Smit; Stolk. Nul- kes. Smits; De Ridder (Van Heek), Bakker, Pitty. doende een mager begonnen seizoen voor een fors deel goed te maken. Na in de competitie uiteindelijk nog op een zeer res pectabele plaats te zijn geëin digd, is er nu een reële kans dat de ploeg de scheidende trainer Eelman ook nog eens als dank voor bewezen diensten de LD- Cup zal kunnen aanbieden. Fout Daar zag het trouwens in de eerste helft niet naar uit. Die was zeker voor FC Lisse, dat evenwel al vroeg in de eerste helft door een grove fout in de defensie door Rocky Pitty op achterstand werd gezet (0-1). De linkerspits van Noordwijk was in de eerste helft een be hoorlijk plaag voor de thuis ploeg, maar de Noordwijkse aanvaller werd aan de andere kant de loef afgestoken door het 17-jarige talent van Lisse, Barry Opdam. Martin van Kins, de speelse verdediger van Noordwijk werd regelmatig gedold door de jon geling, die ook nog enkele aar dige voorzetten afleverde. Op dam was de personificatie van het overwicht van Lisse dat ze ven minuten voor rust werd be loond met de gelijkmaker van Jelle Visser (1-1), die in dit duel overigens een niet al te sterke indruk maakte. De tweede helft was zeven voetbalmedewerker Noordwijk verstoorde daarmee tevens het afscheidsfeestje van Radjin de Haan. De volgend sei zoen voor Eindhoven uitko mende De Haan moest het nu doen met een dankbaar applaus en een bosje bloemen. De Noordwijkers zijn druk Atletiekbaan wordt opgelapt De Leidse atletiekbaan wordt opnieuw opgelapt. De sector Sport en Recreatie van de ge meente Leiden zegde gister avond bestuursleden van de Leidse atletiekverenigingen AV Holland en De Bataven toe, dat de toplaag van de kunststofac commodatie in de Leidse Hout met het oog op de Gouden Spi ke op 26 juni zo snel mogelijk wordt gerepareerd. De accommodatiecommissie van het district West 2 van de KNAU keurde de baan onlangs af, omdat hij door grove onef fenheden gevaar voor de atleten kan opleveren. Als er op korte termijn niets verandert, kan de .wedstrijd om de Gouden Spike niet in Leiden worden afge werkt. In juli gaat de baan voor - het derde achtereenvolgende dicht voor een grote opknap beurt. -jy 's Ochtends in het zonnige Lerida was hij nog monter, opgewekt. Vóór de start van de door Tony Rominger gewonnen elfde etappe was Erik Breukink boordevol zelf vertrouwen. Hij hoopte op herstel na de forse nederlaag in de klimtijdrit van vori ge week zaterdag. „Moreel ben ik geens zins aangeslagen. Ik geloof nog altijd dat Zülle en Breukink de kopmannen van ONCE in de Vuelta zijn en blijven," sprak hij vol goede moed. „Het is nog niet voorbij." Ruim zes uur later en bijna 222 kilo meter verder. Het laatste sprankje hoop was verdwenen. Breukink kon alleen constateren dat hij had gefaald. In de eerste Serieuze confrontatie met het hooggebergte „stortte" de Nederlander naar beneden in het klassement. Cerler, had Breukink ruim zeven minu ten verloren op ritwinnaar Rominger en iets minder op zijn ploegmakker Alex Zülle. De jonge Zwitser behield het ama rillo met slechts achttien tellen voor sprong op Rominger. In de algemene rangschikking vond Breukink zijn naam Tony Rominger juicht. De elfde etappe in de Ronde van Spanje leverde Na een tocht over drie cols van de de Zwitser de overwinning en belangrijke tijdwinst op leider Alex Zülle tweede categorie en de aankomst op de op. foto epa hoogte van Ampriu (buiten categorie) in Hoewel ploegleider Manoio Saiz beseft dat Erik Breukink de hooggespannen veryvachtingen niet heeft waargemaakt, eigenlijk gewoon heeft gefaald, viel de jonge Spanjaard zijn oogappel niet af. Hij stelde wel duidelijk dat Breukink nu volledig in dienst van Zülle zal rijden. „Ja, ook in het hooggebergte volgende week. Hij is nog niet afgeschreven. Het is een mentale, psychische kwestie. De druk is kennelijk te groot voor hem", oordeelde de chef d'equipe mild. „Over de Tour denk ik nog niet, het is boven dien een heel andere ronde dan de Vuel ta." Tot veertien kilometer voor de finish wees niets erop dat Breukink opnieuw een harde tik zou krijgen. Aan de voet van de col bevond hij zich. nog in de hoofdmacht die op jacht was naar vier vluchters. Een versnelling van Zarabeitia, Rincon, Montoya en Mauri bleek te veel. Breukink stortte in elkaar en hoorde later dat hij de enige van de favorieten was geweest die niet op het appel was ver schenen. Romandië Op het nippertje stelde hij de dagprijs veilig. Welgeteld één seconde voor sprong had Edwig van Hooydonck in Sion over om Fidanza en Chiappucd achter zich te houden. Het peloton met Jaermann op kop arriveerde drie tellen later. De zege in de tweede rit van de Ronde van Romandië, van La Chaux-de- Fonds naar Sion, was pas de tweede dit seizoen voor de Belg uit de ploeg van Jan Raas. Zijn eerste triomf vierde nij op 28 maart in de Brabantse Pijl. Duinkerken De winnaars komen uit het oosten In de Vierdaagse van Duinkerken. Een dag na de ritzege van Ekimov. ging de Est Jaan Kirsipuu in Douai juichend over de streep. Dc prof uit de voormalige Sov jetunie versloeg in de sprint de Belgen Mario Declercq en Johan Capiot, dc sprinter uit de ploeg van Priem die nog steeds op zijn eerste overwinning wacht. Ekimov bleef leider. Geschorst De Italiaanse wielrenner Federico Ghiot- to is door de wielerbond van zijn land twee jaar geschorst. De 29-jarige prof werd eind februari na een overwinning in de laatste etappe van de Ronde van Valencia betrapt op het gebruik van ca feïne. Drie jaar geleden werd de renner uit de Eldor-ploeg (met ex-Vuelta-win- naar Giovannctti) tijdens de Siciliaanse Wielerweek ook al eens positief bevon den.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 27