MÈËIÊÊsfiEiifri i SMAKENGS-ARTIKELEN ■■in— PROEVERIJ Om u kennis te laten maken met onze prima kwaliteit: Schrijvende Lezers WAAROM ZOU U MEER BETALEN DINSDAG 4 ME11993 22 Voetbalspelregels Een van mijn favoriete rubrie ken is ontegenzeggelijk 'Aan de zijlijn' van de heer Ruud Paauw. Dit was ook het geval met het artikel over de broodnodige ver andering van voetbalspelregels in uw blad van dinsdag 20 april j.i. Nu vlei ik mij niet met de ge dachte dat de hoge heren van de FIFA en zelfs de heer Paauw, aandachtig lezer zijn van het clubblad van Randstad Sport genaamd 'De Treffer', maar het is wel sterk dat een groot aantal suggesties die ik ongeveer vier jaar terug in ons clubblad op perde, steeds meer aandacht verkrijgen. In een hoofdartikel, met als onderwerp 'verandering van spelregels' stelde ik toen het volgende voor: A. Verbieden om de bal buiten het strafschopgebied terug te spelen op de doelman. B. Geen ingooi meer maar een vrije trap, die binnen tien se conden genomen moet worden, dit om tijd rekken tegen te gaan. C. Een vrije trap altijd vooruit spelen, dus geen tikje terug naar een verdediger (motief: er ont staan dan, net als bij een hoek schop bijna altijd leuke en spannende momenten in het doelgebied van de tegenpartij). D. De lijn van het doelgebied doortrekken naar de zijlijnen en buiten dit gebied kan men nooit buitenspel staan. (Dit laatste zal de taak van arbiter en grens rechter vergemakkelijken en zal - waarschijnlijk - meer doelpun ten opleveren en doelpunten maken is nog altijd de jus in een smakelijke voetbalmaaltijd, niet alleen voor de sporter maar ook - en vooral - voor de toeschou wer. Ik stelde daarbij dat een uitslag 4-3 of 4-5 nog altijd leu ker is dan 1-0 of 1-1). Om het voetbal leuker te ma ken moeten de aanvallers bete re kansen krijgen om doelpun ten te maken, want (zoals reeds opgemerkt) doelpunten zijn nog altijd de jus in een voetbal maaltijd. Harry Perfors, Albardaplantsoen 53, Voorschoten. Schrijversnamen 'Wetenschappers bedriegen en stelen soms bij het leven' luid de de aanhef van een artikel over plagiaat in de weten schap. De beroemde historicus die nooit anders dan onder de naam 'J. Huizinga' gepubliceerd heeft, wordt tegenwoordig in de pers dikwijls familiaarweg 'Jo- han' genoemd. Dat moet be gonnen zijn toen in Amsterdam een straat 'Johan Huizingalaan' werd gedoopt. In een artikel over bedrog en plagiaat door geleerden, in de krant van 17 april, wordt zijn collega en vrind H.T. Colenbrander halfvoluit 'Herman' genoemd. Tegen deze nieuwe zede, die wel uit Ameri ka zal komen, is een waarschu wing op z'n plaats. In hetzelfde artikel krijgt de dichter en hoogleraar P.N. van Eyck, die 'Pierre' genoemd werd zoals Huizinga 'Han', de naam 'Piet' toebedeeld. Wegens een familiekwestie die hij zich sterk aangetrokken heeft wenste hij, na zijn jongensjaren, met die naam niet aangesproken te worden. Ik meen dat wij de piëteit moeten tonen, schrijvers aan te duiden met de naam waaronder ze hun werken hebben gepubli ceerd. C.A. Zaalberg, Boerhaavelaan 291 Leiden. Eigen bijdrage Naar aanleiding van het artikel in het Leidsch Dagblad van 23 april j.l. 'Snel eigen bijdrage in zorg' het volgende. Vanaf 1 ja nuari moet iedereen weer eens de broekriem aanhalen, vooral wij ouderen. Gaan we weer te rug naar de medicijnknaak? We krijgen deze maand vakantie geld. Maar zo kun je het niet meer noemen. Ik zal eens zeg gen waar dat heen gaat. Ik had een nieuwe bril nodig met spe ciale glazen 450,-. Mijn vrouw kreeg een loep op haar bril van 1250 gulden. Dus weg vakantie geld. Je moet voor de hoog nodige protheses en medicijnen mee gaan betalen. Wij AOW'ers wor den er weer slechter van, moe ten weer net als vroeger naar Maatschappelijk Hulpbetoon of Crisis-comité. Heb gewerkt tot mijn 65ste jaar, wat veel jongeren van nu later niet zullen kunnen zeggen. We hebben zelf een pensioen opgebouwd, en dat wordt je weer afgenomen. Dit is een schande! W. Bodrij, Langegracht 176, Leiden. (van redactiewege ingekort) Indien u reageert op een arti kel in deze krant, wilt u dan in uw ingezonden brief de datum vermelden waarop het werd gepubliceerd? Brieven worden in het alge meen in de krant onderte kend met naam, adres en woonplaats. Plaatsing van ingezonden brieven betekent niet dat de redactie het met de inhoud De redactie behoudt zich het recht voor ingezonden brie ven in te korten en plaatsing van brieven te weigeren. Basis-PrdsInformaw Bij BasisMarkt vindt u vaste lage prijzen. Wij werken niet met weekaanbiedingen of tijdelijke voordeeltjes. Geen kleine lettertjes waarin staat dat de prijs maar een week of slechts enkele dagen geldt. BasisMarkt past zijn prijzen aan als de grondstoffen op de wereldmarkt stijgen of dalen, of door maatregelen van de over heid. Daarom kunt u altijd vertrouwen op vaste lage prijzen. Onze kwaliteits controleurs zitten niet stil! Alle produkten worden aan een nietsontziende controle onderworpen. Op kwaliteit. Op smaak. Op kleur. Op verpakking. Zodat we de BasisMarkt- kwaliteit voor de volle 100% kunnen garanderen. Niet goed? Zonder gezeur een nieuw artikel of uw geld terug. Zo hoort 't. Overtuig u zelf van onze kwaliteit, zonder enige koopverplichting. Kwaliteit hoeft niet duur te zijn. Wij bewijzen het dag in, dag uit.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 22