Schrijvende Lezers DINSDAG 4 ME11993 20 Traplift (1) Een invaiide vrouw uit Oegst- geest kan niet meer naar bo ven om te rusten, nu de rech ter heeft bepaald dat zij de traplift niet meer mag gebrui ken. De lift, die per etmaal vier keer (in totaal vijf minuten) wordt gebruikt, bezorgt de bu ren te veel overlast Verbijsterd was ik na het lezen van het artikel over het drama wat zich afspeelt in Oegstgeest, onze naaste omgeving. Weet u, buren, dat door uw toedoen deze vrouw niet meer naar beneden kan! U hebt zelf kinderen buren, waarmee u, doordat u niet invalide bent, een gezellig normaal leven kunt leiden, kunt spelen, fietsen, zwemmen, wandelen, op va kantie gaan, etc. Weet u zo ze ker, dat u nooit overlast of ge- luidshinderveroorzaakt? Er is al zoveel agressie overal in deze wereld, zoveel leed doen de mensen elkaar aan. Zou het niet beter zijn als wij verdraag zamer waren ten opzichte van elkaar! Graag zou ik geloven, buren, indien u zich gereali seerd had, welke gevolgen uw aangespannen rechtzaak zou hebben, dat u die 5 minuten ge luidsoverlast per dag graag ge nomen had. Ik ben ervan overtuigd, dat de familie Balian en de gemeente Oegstgeest, die toch toestem ming heeft gegeven de bestaan de lift te installeren en ook de leverancier, die toch geweten moet hebben, dat dit soort lif ten niet in particuliere huizen geïnstalleerd mogen worden, zo spoedig mogelijk een oplossing zullen vinden. Ik doe een dringend beroep op u, denkt u zich de toestand van mevrouw Balian eens in! Wij allen kunnen invalide wor den! Herroep de beslissing van de rechter en laat de lift door mevrouw Balian gebruiken, tot dat een andere oplossing is ge vonden en verdraag 5 minuten geluidsoverlast per dag. Aan dit leed kunt u alleen een einde maken. Alstublieft doe het gauw! Mevr. J. van Oevelen, Rijnsburgerweg 149, Leiden. Traplift (2) Verbijsterd was ik, toen ik het artikel las over mevrouw Joke Balian uit Oegstgeest, die haar traplift niet kan gebruiken, om dat de buren last hebben van geluidshinder! N.l. 4x per dag: 25 seconden! De réchter moest er zelfs aan te pas komen! Het is toch wer kelijk niet te geloven dat men sen zó weinig van elkaar kun nen verdragen.! G. Scholte, Hofdijck 29, Oegstgeest. La Vostra Veu (1) Het kamerkoor La Vostra Veu trad zondag 25 april op in de voormalige rotatiehal van het Leidsch Dagblad. Een ongewo ne plek. Het koor werd bijge staan door het Kamerkoor Oegstgeest en enkele solisten en begeleid door Leiden Sinfo- nietta. Hierbij wil ik graag reageren op de muziekrecensie van Wilfred Simons in het Leidsch Dagblad d.d. 26 april 1993 (La Vostra Veu en het Kamerkoor Oegstgeest o.l.v. Rob Koolemans Beijnen m.m.v. Leiden Sinfonietta, 25 april 1993 in de Rotatiehal van het Leidsch Dagblad). Over het algemeen vind ik dat het artikel een bijzondere nega tieve toonzetting heeft, die naar mijn mening buiten proporties is. Bovendien staan er diverse onwaarheden in. Zo heeft dhr. Simons het over de „geschoolde stemmen van Kamerkoor Oegstgeest", alsof dit veel jon gere koor La Vostra Veu zou on dersteunen. Het tegengestelde is waar, wanneer het Kamer koor Oegstgeest „geschoolde" stemmen zou hebben, zouden de stemmen van La Vostra Veu van academisch niveau zijn. Bovendien schrijft dhr. Simons dat de solisten een „preciese" voordracht gaven. „Iedere noot was op zijn plaats." Hij heeft dus niet gehoord dat één van de solisten in het Gloria eenmaal ernstig de mist in ging. Over de akoestiek maakt dhr. Simons de opmerking dat deze „buitenge woon stroef en droog" zou zijn. Had hij vergeten zijn Orophax die morgen uit z'n oren te ha len? Wat het orkest betreft doet dhr. Simons ook al positief, ter wijl dit orkest menig steekje liet vallen. Het is niet zo dat La Vostra Veu een perfecte voorstelling heeft gegeven. Wel vind ik het zo opvallend dat La Vostra Veu er in deze recensie bijzonder slecht af komt! Dat heeft het koor, na alle tijd en moeite die het zich heeft getroost om het concert tot een succes te ma ken, zeker niet verdiend. Heeft dhr. Simons een persoonlijke wrok tegen het koor? Die indruk weet hij wel te wekken. Wat mij betreft is het concert een succes geweest. La Vostra Veu: jullie waren kanjers, ook namens ve len uit het publiek! En dhr. Simons: voortaan uw huiswerk beter doen! Kritiek le veren is gezond, maar deze moet dan wel op feiten zijn ge baseerd. Cora van der Meij, Jan Luykenlaan 183, Leiden. La Vostra Veu (2) Met grote interesse heb ik de re censie van Wilfred Simons van ons concert in de rotatiehal van het Leidsch Dagblad gelezen. Kritiek kan een goede zaak zijn; het is nodig om te blijven leren en te ontwikkelen. Degene die kritiek levert moet dan wel kennis van zaken hebben. De akoestiek van de hal was zodanig dat het de dynamiek enigszins verstoorde. Ook over de vaardigheden van het koor en m.i. ook orkest kan gediscus sieerd worden. Toch heeft het hele stuk van Wilfred Simons een negatieve ondertoon; daar waar m.i. koor en orkest goed gepresteerd heb ben haalt hij genadeloos uit, werkelijke fouten laat hij liggen en waardeert hij zelfs. Óver de solisten schrijft hij: „Iedere noot was op zijn plaats." Door een door mij gemaakte technische fout kwam de alt zeer in de pro blemen en waren haar inzetten vaak niet op hun plaats. Dit heb ik ook vernomen van luisteraars in de zaal. Daarnaast heeft Wilf red Simons ook een klarinettist horen spelen. Als de heer Si mons goed gekeken en geluis terd had, had hij toch opge merkt moeten hebben dat het hier een hobo betrof. Nogmaals: kritiek is een goe de zaak. Om te groeien moet je weten waar het hapert. Dan kun je daaraan werken. Een recen sent moet wel weten waar hij het over heeft wil hij geloof waardig over komen. Kritiek van iemand die een hobo niet van een klarinet weet te onderscheiden kan ik dan ook nauwelijks serieus nemen. Rob Koolemans Beijnen, dirigent 'La Vostra Veu' en 'Ka merkoor Oegstgeest', Van Gybelanthof 33, Wassenaar. Groeihormonen De discussie rond het al of niet toelaten van groeihormonen laait de laatste tijd weer hoog op. Staatssecretaris Simons van WVC heeft wel oren naar het toelaten van natuurlijke groei hormonen, die bij juiste dose ring niet schadelijk zouden zijn voor de gezondheid van de mens. In deze discussie wordt echter helemaal voorbijgegaan aan wat het toedienen van groeihormonen voor dieren be tekent. Voorstanders van het toelaten van groeihormonen vergeten dat dieren ook met natuurlijke groeihormonen geforceerd wor den om ten koste van alles har der te groeien. Dat betekent nogal wat voor de dieren die zo'n behandeling ondergaan. Stress, agressief gedrag en ver anderingen aan de geslachtsor ganen zijn bekende verschijnse len bij dieren die met hormo nen behandeld worden. Boven dien komen bij dieren die te zwaar worden veel gewrichts aandoeningen voor. Dit bete kent voortdurende pijn. De die ren worden zo zwaar dat ze soms letterlijk door hun poten zakken. Groeihormonen, ook natuurlijke, zijn dan ook per de finitie dieronvriendelijk. Vanuit dierenwelzijnsoog- punt is het gebruik van groei hormonen dan ook volstrekt ontoelaatbaar. Maar ook consu menten zitten niet te wachten op vlees dat gemanipuleerd is. De huidige consument wordt steeds kritischer en let steeds meer op de kwaliteit van voe dingsmiddelen. Voorstanders van groeibevorderaars gaan dan ook voorbij aan de uitdrukkelij ke wensen van de consument. Dat is een kwalijke zaak. Vlees- producenten moeten zich eens afvragen voor wie al dat vlees nu eigenlijk geproduceerd wordt. Karin Vlietstra, Stichting Lekker Dier, Jansveld 30, Utrecht. AFNEEMBAAR FRONT

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 20