'Af van illegale opslag asfalt' Molen 'De Rooie Wip' in onderdelen te koop Rijn- en Veenstreek Raadhuis Woubrugge wordt mogelijk verkocht Consultatiebureau wellicht gehuisvest in Esselijckerwoude GB schrijft brief over ontslag van Van Rijn Boze bestuursleden verlaten Gemeentebelangen Ter Aar Actie voor behoud van crèches DINSDAG 4 ME11993 chef gert visser, c Pitbull in beslag genomen alphen aan den run» De Alphense politie heeft gisteravond in de Portugalstraat een pitbull gevangen en in beslag genomen. De hond was uitgebroken en had in de buurt een kat gebeten. Be- alarmeerden de politie. De pitbull had al diverse keren voor overlast in de buurt gezorgd. In het huis van de eigenaar van het wraakzuchtige dier trof de politie ook nog een niet-ge- castreerde pitbull-reu aan. Die werd eveneens in beslag geno men. maar later in overleg met de officier van justitie weer aan de eigenaar teruggeven. Schilderijen gestolen alphen aan den run Uit een gang van het gebouw Rijnstate in Al phen zijn drie schilderijen van de Alphense kunstschilder Cees Braat gestolen. De kunstwerken hingen in de expositeruimte van het verzekeringsbedrijf dat daar is gevestigd. De eerste twee wer den op 21 april gestolen en de derde op 29 april. Pas gisteren is door het bedrijf aangifte gedaan. De totale waarde van de schil derijen bedraagt 1700 gulden. De kunstwerken waren niet verze kerd. Provincie dwingt Alphens bedrijf tot maatregelen De Alphense asfaltfabriek Heijmans/De Vrije Molen heeft sinds eind januari illegaal een berg freesasfalt liggen op haar terrein aan de Gnephoek. Het gaat om een hoop van 2000 tot 3000 kubieke meter. De provincie Zuid-Hol land heeft het bedrijf gesommeerd het asfalt op te slaan volgens de daarvoor geldende normen. Eind volgende week moet de berg weg zijn. Het bedrijf is echter niet van plan om vóór die tijd met het asfalt aan de slag te gaan. het Alphense bedrijf dit afval tot nieuw asfalt. De fabriek ligt ech ter sinds eind januari stil in ver band met een renovatie van het machinepark. Die klus wordt wilfred simons Freesasfalt komt vrij bij het derhoud van wegen. Onder i male omstandigheden verwerkt geklaard door het personeel, „Daardoor kunnen we het freesafval tijdelijk niet verwer ken", meldt directeur P. Kelder. „Bovendien hebben we een as- faltvloer in de fabriek zelf ver wijderd. Normaal gesproken kunnen we al ons asfalt kwijt in een aantal bunkers die aan alle milieu-eisen voldoen. Maar doordat we het restmateriaal niet kunnen verwerken zolang de fabriek stilligt, moesten we het surplus tijdelijk ergens kwijt." De provincie heeft anderhalve maand geleden al opdracht ge geven de asfaltberg te verwijde ren. De fabriek kreeg twee maanden de tijd om naar een verantwoorde oplossing te zoe ken. Freesasfalt moet worden opgeslagen in een depot met een waterdichte vloer, een over kapping en een filterinstallatie voor regenwater. Deze maatre gelen zijn nodig om te voorko men dat de PAK's (policyclische aromatische koolwaterstoffen) uit het asfalt in het milieu te rechtkomen. PAK's lossen ge makkelijk op in (regen)water. In de derde week van mei gaat de vernieuwde fabriek weer draaien. Pas dan kan wor den begonnen met de verwer king van de illegale asfaltberg. Het wegwerken van die berg gaat dan nog zo'n drie maan den duren. Directeur Kelder heeft dit inmiddels aan de pro vincie meegedeeld. Of de pro vincie akkoord gaat met het langzaam wegwerken van de asfaltberg is nog niet bekend. Een woordvoerder meldt dat hierover nog intern overleg wordt gevoerd. En dat overleg kan nog wel een paar weken duren. WOUBRUGGE* Öf het voormalige gemeente huis van Woubrugge wordt weer in gebruik genomen als gemeentehuis van Jacobswou- de, of het wordt verkocht. Bur gemeester Van Beek acht het zeer waarschijnlijk dat deze maand een beslissing wordt ge nomen over de toekomsi van het oude gemeentehuis. Vorige maand ging de belang rijkste huurder van het voorma lige gemeentehuis, Holding Fa cilitaire Bedrijven (HFB) BV fail liet. „Er komt tijdelijk een nieu we huurder als de optie voor het nieuwe gemeentehuis blijft staan. Als die optie vervalt, dan wordt het pand in de verkoop gedaan", zegt Van Beek. Jacobswoude wil binnen tweeëneenhalf jaar af van het noodgebouw in Rijnsaterwoude dat nu in gebruik is als gemeen tehuis. Het bouwmanagement bureau ABC gaat de vier be staande opties (bij Gemeente werken in Woubrugge, uitbrei ding van het voormalige raad huis in Woubrugge en twee lo caties in Rijnsaterwoude) on derzoeken. WOUBRUGGE MARIETA KROFT De Stichting Thuiszorg Groot Rijnland onderzoekt of het con sultatiebureau kan worden on dergebracht in de openbare ba sisschool Esselijckerwoude in Woubrugge. Sinds 1 mei heeft het kruisgebouw aan de Dr. Lo- thlaan definitief de deuren ge sloten. Moeders met kinderen die naar het consultatiebureau moeten, kunnen vanaf vandaag met de taxi naar Hoogmade worden gebracht. De taxi rijdt tijdens de spreekuren op kosten van de kruisvereniging heen en weer tussen Woubrugge en Hoogmade. Dit is echter een noodoplossing. Algemeen directeur N. van Soolingen voelt wel wat voor huisvesting in de basisschool. „Echter, eerst moet worden be keken of het gebouw kan wor den aangepast aan de eisen die de .geneeskundige inspectie stelt. Dat onderzoekt de ge meente momenteel." Als voor beelden van eisen noemt hij de aanwezigheid van een tocht- sluis (een ingang met twee deu ren zodat er geen kou naar bin nen komt), wastafels, toiletten - zowel voor bezoekers als voor personeel - en een temperatuur in het gebouw tussen de 22 en de 25 graden. De Stichting Thuiszorg Groot Rijnland heeft het kruisgebouw aan de Dr. Lothlaan verkocht omdat het te kostbaar werd om het gebouw in bezit te houden voor de enkele uren in de week dat het werd gebruikt. De nieu we eigenaar is E. Brouwer van het Woubrugse adviesbureau E3T. Hij maakt van het pand een kantoor. HAZERSwouDE-RUNDUK Niet naar de schroothoop, maar naar het museum. De oude toestellen van speeltuin De Rode Wip in Hazerswoude-Rijndijk worden na ruim dertig jaar trouwe dienst nog altijd niet afgedankt. Gisteren zijn de spullen op transport gezet naar het openluchtmuseum in Arnhem. De speeltuin in Hazerswoude-Rijndijk is sinds vorige week volle dig gemoderniseerd, zodat de oude spullen overbodig werden. Deze gaan nu naar Arnhem, waar tussen de oude boerderijen van het openluchtmuseum binnenkort een speeltuin in jaren-vijftig stijl verrijst. foto ben de bruyn HAZERSWOUDE Een achterdeur met kozijn, wangen en afdak.voor 2500 gul den? Of vier molenzielen van duizend gulden per stuk? Of toch maar liever gewoon één van de tien traptreden van vijf tig gulden per stuk? Molen de Rooie Wip is in onderdelen te koop. Niet omdat de meer dan vier eeuwen oude poldermolen wordt gesloopt. De verkoop van oude, versleten onderdelen moet geld opbrengen om nog deze zomer te beginnen met de restauratie van het monument. Stichting molen de Rooie Wip heeft in een jaar tijd ruim 60.000 gulden bij elkaar ge bracht voor de restauratie. Maar om daarmee te kunnen begin nen, heeft de stichting een be drag van 100.000 gulden nodig. De rest van de kosten wordt ge dekt door diverse subsidies. Om de laatste kleine 40.000 gulden bijeen te brengen, moet de molen in de verkoop. Voor in totaal ruim een halve ton biedt de stichting daarom een groot aantal versleten onderdelen aan, per stuk of per meter.. Als alle oude onderdelen aan de man kunnen worden gebracht, is de stichting in één klap uit de problemen. Maar dan moeten er bijvoorbeeld ook kopers wor den gevonden voor de roeden (twee stuks met een totale leng te van 43 meter; voor 400 gul den per meter) en de heklatten (104 stuks van 2,25 meter lang; 25 gulden per stuk). De kopers worden voor dat bedrag dan wel eigenaar van 'een uniek stuk van één der oudste molens in Nederland'. De Rooie Wip zorgde er al voor dat de Hazerswoudse. boeren droge voeten hielden toen Lei- De fractie Gemeentebelangen heeft het af gelopen weekeinde alle 49 betalende leden i brief gestuurd waarin ze haar stand punt over wethouder Van Rijn uitlegt. „Wij willen onze leden daarmee duidelijk ma ken dat we niet zomaar een wethouder ir huis hebben gestuurdgeeft fractie voorzitter J. Bom een toelichting op de brief. „De motie van wantrouwen was helaas het enige overgebleven middel nadat wij hem twee maanden geleden al een motie i afkeuring gaven. Tijdens de commis sievergadering van begin april kwam hij al met het voorstel, dat toen door de com missie werd betiteld als een afgrijselijke misser. Het is jammer dat hij niet de moei te nam om met de raad te overleggen over het probleem. In plaats daarvan kwam hij naar de raad met hetzelfde voorstel om geld voor de inrichting van een nieuwe woonwijk in Langeraar beschikbaar te stel len, terwijl dat al was uitgegeven." Bom legt in de brief ook uit dat de drie partijen (GB, WD en PAK) van tevoren weloverwogen hebben gepraat over de consequenties van het wegsturen van de wethouder. De drie fracties wisten boven dien dat ze een andere kandidaat hadden, namelijk Emma Kraak van het PAK. Bom kan zich voorstellen dat de GB-le- den niet allemaal even gelukkig zijn met deze keuze. „Als ze gekozen wordt, dan moet ze zich niet alleen gedragen als PAK- wethouder. Wij willen onze inbreng in het college duidelijk door haar zien vertegen woordigd." Voordat Kraak eventueel als opvolger van Van Rijn door de drie fracties wordt voorgedragen, wordt nog overlegd met het CDA. Mocht het CDA niet akkoord gaan met deze keuze en zelf ook geen oplossing hebben, dan sluit Born een bestuurscrisis niet uit. „Maar dat is geen leuke binnenko- burgemeester." Molen de Rooie Wip. den nog bezet was en to Rembrandts vader nog mo worden geboren. „Sommige c derdelen zijn enkele oud en kunnen een decoratieve functie hebben in uw interieur of huis", belooft de stichting. Wie geïnteresseerd is in de archieffoto ben de bruyn aanschaf van een stukje molen, kan aanstaande zaterdag, op nationale molendag, zijn onder deel komen uitzoeken. Van 10.00 tot 17.00 uur lichten des kundigen de restauratieplannen toe. Bestellingen kunnen ter plekke worden geplaatst. Bestuurslid en voormalig voor zitter van de fractie van Ge meentebelangen in Ter Aar, W. Biemans, heeft spontaan zijn lidmaatschap opgezegd omdat zijn partij een motie van wan trouwen tegen wethouder P. van Rijn steunde. Ook voorzitter G. Koeleman-Houdijk zou uit protest tegen de gang van zaken haar ontslag hebben ingediend. Biemans vindt het moment waarop Van Rijn zijn ontslag kreeg van Gemeentebelangen, de WD en het PAK, slecht geko zen. Het vertrouwen in de wet houder werd opgezegd omdat ambtenaren onder de verant woordelijkheid van Van Rijn geld hadden uitgegeven aan de inrichting van een nieuwe woonwijk in Langeraar, zonder dat de raad daarvoor toestem ming had gegeven. Twee maan den geleden kreeg de wethou der al een waarschuwing voor een soortgelijke kwestie. „Mijn standpunt staat los van het wel of niet functioneren van de wethouder", zegt Biemans. „Deze zaak vormde in ieder ge val geen goede aanleiding om tegen hem een motie van wan trouwen in te dienen. Hij was immers niet alleen verantwoor delijk." Juist omdat Ter Aar op dit moment geen burgemeester heeft, had de Teraarse politiek voorzichtiger moeten opereren, vindt hij. Er is volgens Biemans wel vooroverleg geweest met de achterban. „Van unanimiteit was echter geen sprake. Als het besluit van de meerderheid wordt genomen, dan is dat een democratisch besluit. Daar moet ik me bij neerleggen. Als ik me vervolgens niet meer met de partij kan identificeren en mij er niet meer thuisvoel, dan zeg ik mijn lidmaatschap op." De brief die de fractie van Ge meentebelangen het afgelopen weekeinde naar de 49 leden heeft gestuurd, bevatte voor het bestuurslid geen nieuws. „Het is alleen voor mij een bevestiging dat ik een goed besluit heb ge nomen. Ze hadden die brief vóór hun besluit moeten sturen en niet achteraf', aldus Bie mans. „Wat mij stoorde in die brief was dat de fractie al beslo ten en toegezegd had aan de WD en het PAK om de motie te ondersteunen voordat ze met het eigen bestuur had over legd." Volgens onbevestigde berich ten zou ook G. Koeleman, die sinds kort voorzitter van GB was, uit het bestuur van GB zijn gestapt. GB-secretaris J. Boors- ma heeft dat ook vernomen. Ze heeft echter zowel van Biemans als van Koeleman nog geen schriftelijke bevestigingen ont vangen. Fractievoorzitter J. Bom was echter nog niet op de hoogte. Hij reageerde verbaasd. In verband met vakantie was Koeleman gisteren niet bereik baar voor commentaar. <17. plv -chef janet van dijk. 071-161- alphen aan den run lange De Alphense stichting peuter speelzalen heeft vorige week tweeduizend handtekeningen voor meer financiële steun van de gemeente opgehaald. Op dinsdag 11 mei overhandigt de stichting de handtekeningen aan wethouder G. Brussen tij dens de vergadering van de commissie welzijn. De stichting die zes zalen exploiteert, ver keert in grote financiële proble- Over de problemen heeft het bestuur vorige week een ge sprek gehad met wethouder Brussen en een aantal ambte naren. Afgeproken is dat de stichting en de gemeente bin nenkort de koppen opnieuw bij elkaar steken om een oplossing te zoeken voor het tekort waar mee de stichting kampt. Oorzaak van het tekort, dat in 1994 is geraamd op 50.000 gul den, is de salariskostenverho ging van de 66 peuterleidsters. Om de loonsverhoging te kun nen bekostigen, moeten de ta rieven van de peuterspeelzalen met 50 procent omhoog. Het stichtingsbestuur wil de verho ging niet in één klap doorvoe ren, omdat een dergelijke stij ging van de kosten klanten zou wegjagen. Daarom heeft de stichting subsidie aangevraagd om het tekort te kunnen dek ken. Het antwoord van de ge meente Alphen bleef aanvanke lijk bij enkele tips om te bezui nigen. Er werd zelfs geadviseerd om aan aantal peuterspeelzalen te sluiten, maar dat leek de stichting geen goed idee. VRIJE TIJD Kinderbingo Buurtcentrum Elckerlyc aan de Havinxhorst 254 in Alphen houdt morgen een kinderbingo. De bingo begint om 14.00 uur. limonade is gratis. Huisvrouwenkoor Oudhollandse en Oostenrijkse liederen en lichtklassieke mu ziek staan op het programma van het huisvrouwenkoor en - orkest onder leiding van R. van Vliet uit Moerkapelle. Donder dag 6 mei treedt het koor op in dienstencentrum Westerhove aan de Anna van Burenlaan in Alphen. Het concert begint om 19.30 uur, de entree is 2,50 gul den. Fakkels Door het ontsteken van fakkels houden diverse Alphense groe peringen vrijdag 7 mei een actie als steunbetuiging aan ex-Joe goslavische vrouwen. Om 19.30 uur worden de fakkels ontsto ken op het Thorbeckeplein. De bijeenkomst, waarbij iedereen zich kan aansluiten, duurt tot 20.30 uur. DODENHERDENKING Alkemade 19.40 uur: Herdenking bij het monu ment aan de Noordhoek in Roelo- farendsveen met muziek van 'Door Gunst Verkregen' en Liefde voor Harmo 19 58 uur: 'Last Post' door Diana Boerefijn-Baars 20.00 uur: Twee minuten stilte Krans legging door burgemeester Meerburg, Oud-lndiê-gangers. nabestaanden, ver zet en bevolking en bioemieggingdoor schoolkinderen, waarna Wilhelmus Alphen aan den Rijn 19 15 uur: Biieenkomst bi| het Joods Monument aan het Raoul Wallenberg plein met toespraak, muziek door leer lingen van de Streekmuziekschool.voor 19.55 u Paats 20.00 u Twee minuten stilte gevolgd certante in de Streekmuziekschool Leimuiden 19.40 uur: Muziek door 'Mavileo' bi| monument 20 00 uur: Twee minuten stilte waan het Wilhelmus, kransleggmg en defiii langs het monument Woubrugge 20.00 uur: Monument Woubrugge Twee minuten stilte waarna zingen het Wilhelmus, voordracht en kransle ging BEVRUDINGSDAG Alphen aan de Rijn 09.15 uur: Optocht drumband Con Bri naar Thorbeckeplein 10.00 uur Ontsteken van bevrijding* vuur door burgemeester Paats 10 30 uur Poppentheater 'Christians 11.00 uur: Saxofoon Big Band van de Streekmuziekschool 11 45 uur Poppentheater "Christ ppt] Tevens presentatie van Archeon, een springkussen en op afstand bestuurbar foto archief

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 17