Leiden Dure ingreep PTT 'Kom op Cor, nog een klein stukkie maar' mi - a Insigne voor ambtenaren ZATERDAG 1 MEI 1993 Bulgarije yi f\ De hervormde dominee Dek- I v ker vertrekt na drie seizoenen in Leiden naar Bulgarije. Ze gaat er helpen bij het maken van een soci- aal/diakonaal plan Brand Bewoners van een I I aantal flats in Lei derdorp eisen onderzoek naar de veiligheidsvoorzie ningen bij brand Archief yinDt archieven van I J Rijnwoude, Ja- cobswoude en Nieuwveen verhuizen binnenkort naar de kelders van de Alphen- se muziekschool LEIDEN/REGIO Bedrijven vrezen flink op kosten te worden gejaagd wan neer de PTT in '95 en '96 het overgrote deel van de abon nees een nieuw telefoonnummer geeft. Vrachtwagens moeten opnieuw geverfd worden. Briefpapier, facturen en ander papierwerk aangepast of vervangen. Eigenaar C. Boonstoppel van het Katwijkse restaurant De Zwaan ziet ook problemen. „Ansichtkaarten met daarop ons telefoonnummer bestel je vaak voor een jaar of tien en dat zijn dus schadeposten", zegt Boonstoppel. „En wat doen we in de jaren voor de wijziging? Moeten we dan twee nummers op het drukwerk zetten of klei nere oplages bestellen? Dat is dan wel duurder." In Alphen aan den Rijn lijkt de verandering wat minder in grijpend. Daar vervalt de laatste „En net als bij vorige wijzigin gen kunnen we weer niet aankloppen bij de PTT", klaagt een woordvoerder van het be drijf Scholtes vleeswaren bv. uit Hazerswoude-Rijndijk, dat net als Katwijk het 'Leidse' netnum mer 071 krijgt. De actie is vol gens de PTT noodzakelijk om dat er met de huidige nummers geen uitbreiding van het tele foonnet mogelijk is. „Het komt besodemieterd uit", zegt A.W. Raats van de Katwijkse firma Ouwehand, re derij en visverwerking bv. Zijn firma kreeg de laatste vier jaar al drie keer 'compleet andere nummers' en vreest bij een ver huizing in 1994 opnieuw een ander nummer te krijgen. De firma stond daardoor steeds met achterhaalde nummers in het telefoonboek. Raats vreest dat het nieuwe netnummer de situatie helemaal ingewikkeld maakt. „En dat kan zeker klan ten schelen." nul in het kengetal: 01720 wordt 0172. Om op een totaal van tien cijfers uit te komen, moet er bij het abonneenummer een getal letje bij. Welk getal dat wordt horen de abonnees in 1994. Lei den en omliggende gemeenten ten slotte, houden hetzelfde kengetal. De verandering blijft waarschijnlijk beperkt tot een extra cijfer in het abonneenum- Naast zakelijke bezwaren, brengt het plan ook de nodige sentimenten boven. „We ko men onder Leiden te vallen", heet het bij het Katwijkse Ou wehand. Of: „Het wordt Leiden met een lange ij." Omdat in de Haagse en Am sterdamse regio al tien-cijferige nummers worden gebruikt, ver andert daar niets. Onder netnummer 071 vallen: Leiden, Leiderdorp, Voorschoten, Zoeterwoude, Koudekerk aan den Rijn, Hazerswoude-Rijndijk, Rijpwetering, Roelofarendsveen, Warmond, Oegstgeest, Rijnsburg, Noordwijk, Katwijk en Valkenburg. Onder netnemmer 0252 vallen: Lisse, Sassenheim, Voorhout, Noordwijkerhout, Abbenes, Kaag, Hillegom en Nieuw-Vennep. Onder netnummer 0172 vallen: Alphen aan den Rijn, Hazerswoude-dorp, Woubrugge, Leimuiden, Ter Aar, Aarlanderveen, Rijnsaterwoude, Nieuwveen, Nieuwkoop, "~J ven en Boskoop. Onder netnummer 070 vallen onder meer: Den Haag, Wassenaar, Leidschendam, Voorburg en Rijswijk. VERVOLG VOORPAGINA Hitte maakt de mens loom. En dat biologisch beginsel komt de organisatie van de Singelloop goed van pas. Ruim over half acht op Koninginne-avond hijst de hoogwerker op de kop van de Witte Singel korpschef Jaap Molenaar en Raymond Smit, de uitverkorenen om het startschot te lossen, de lucht in. Tien mi nuten te laat. Normaal gespro ken is in zo'n geval een kudde atleten niet te temmen, maar de drukkende warmte houdt de 2500 hardlopers keurig in het gareel. Op de voorste rijen doden de toplopers van de atletiekvereni gingen De Bataven en AV Hol land de tijd zelfs met de 'wave'. Maar waar zouden zij zich ook druk over maken. Voor hen is het rondje van ruim zes kilome ter over de zeven Leidse singels een 'eitje'. Binnen twintig mi nuten zullen ze terug zijn bij het Leidsch Dagblad. De massa minder begaafde lopers krijgt het vanavond heel wat kwaaier te stellen. De tem peratuur van 25 graden drukt als een warme deken op de zo bloot mogelijke lichamen. Al op de Zoeterwoudsesingel voelt de strot aan als een stofdoek. Ge lukkig heeft het warme weer Een vertrouwd beeld bij de Singelloop. Zij aan zij gaan de 2000 lopers van start. hier veel publiek op de been ge- zwoegende meute. „Doen ze dit bracht. Applaus en luid gejuich nou echt voor hun lol?' vraagt klinkt vanaf de kanten en maakt een meisje zich af als de lopers het rennen draaglijk. Op de sta- de Zijlsingel opdraaien. En even tige singel bestaat respect voor verderop begint een vrouw te de lopers. schelden omdat een atleet haar Maar niet elke Leidenaar is bijna van de sokken loopt op even gecharmeerd van de haar stoepje. Voor de verhitte foto hielco kuipers lopers is de Zijlsingel een ge schikte plek om de gevreesde man met de hamer tegen te ko men. Schuimbekkend en met kloppende hoofden zwalken ze langs De Zijl, smachtend naar aanmoedigingen. Maar die ko men niet, want voor de bewo- i reiken plas- en zeer wel aan. Papa's de hand en de Zijlsingel gaat de Singelloop blijkbaar aan het oog voorbij. De Herensingel en de Maresin gel zijn wat dat betreft een vera deming. De bewoners van Lei- den-Noord zijn er eens echt voor gaan zitten op de klap stoeltjes. Kinderen tic bekertjes met e kome verfrissing met een glas bier ir mama's met de baby op de arm roepen luidkeels naar beken den. „Kom op Cor, nog een klein stukkie." Kinderen op de Rijnsburger singel zijn weer minder aardig. Die wachten stilletjes totdat een vermoeide Singelloper passeert en gillen dan heel hard 'boe' Maar het einde nadert. Nog even een stukje Morssingel en om de Morspoort heen. Dwars door het terras van Huis de Bij len. „Moet je een pilsje?biedt menige gast aan. Nee, dank je. geen zin om zo vlakbij de finish het Galgewater in te lopen. En bovendien, aan de meet wacht een heerlijk partje sinaasappel Voorbij de Rembrandtbrug is het nog een peuleschilletje. Op het Noordeinde schreeuwt een ware menigte de uitgewoonde lopers door de laatste meters. Zoveel publiek geeft een kick en doet alle pijn vergeten. Huis verhuren? KONINGINNEDAG Fiik Home Rentals opent de juiste deuren voor u! Een paar honderd jonge blokflui- tisten openden om tien uur de Leidse viering van Koninginnedag met een concert op het Stadshuis plein. Onder leiding van dirigent John May en beroepsfluitiste Aril- le van Eysden oefenden de kinde ren een half uurtje en speelden daarna het Wilhelmus en een aan tal kinderliedjes. Parmantig en een beetje bibberig. De ouders, èn burgemeester Goekoop, keken vol trots toe. Na afloop stroomde het publiek de vrijmand langs de Nieuwe Rijn op. Daar probeerden kinderen tot aan het eind van de middag hun spullen aan de man te brengen. Gespierde Kooibewoners streden voor buurthuis Mirt/Honken aan de Drifstraat de gehele middag om de titel 'sterkste ploeg'. Het enige vrouwenteam won de eerste prijs en liet daarmee drie mannelijke ploe gen achter zich. Om een 'vrouwelijke' overwinning mogelijk te maken waren de vrouwelijke ploegen iets groter (zes personen) dan de mannelijke (vier personen). Scheidsrechter Cock Lafeber. „Maar in sommige onderdelen bleken de vrouwen gewoon een stuk handiger te zijn dan de mannen. Bijvoor beeld bij het boomzagen en kratten stapelen." De vrouwen in de Kooi waren de mannen vorig jaar ook al het sterkste af. Lafeber „Afijn, dat kwam mij deze keer op een onvrijwillige duik in de vijver bij het Kooipark te staan: de heren vonden dat ik tijdens de wedstrijd op de hand van de dames was geweest." Lange sierlijke drakenboten gingen 's middags in rap tempo door het water langs de Apothekersdijk. De verschillende ploegen, waaronder teams van rugbyclub DIOK en sportschool Aad van der Luit, werden aangemoedigd onder luid tromgeroffel. Op de maat van de trom roeiden de deelnemers richting Galgewater. De wedstrijd was georganiseerd door de afdeling sport en recreatie van de gemeente Leiden. foto's hielco kuipers Koninginnedag is bij uitstek een feest voor kinderen. Op talloze plekken in de stad konden ze meedoen aan spelletjes en evenementen. Op het grasveldje voor buurthuis Matilo aan de Zaanstraat werd een 'spelen- kermis' gehouden onder de titel 'De koninklijke keuken'. Kinderen van 4 tot 12 konden er onder meer oranje koksmutsen en 'koninklijke' be schuitjes maken, een pizzarace houden, snoephappen en broodjes bak ken. Op de foto is een meisje bezig met 'soepbalien' gooien. De vereniging Koninginnedag heeft gisterochtend zes hoge Leidse ambtenaren in het zonnetje gezet. „Hun enthousiasme is onmisbaar. Dit is het soort mensen op wie je een beroep kunt doen", zei voorzitter A. van Houdt van de vereniging op het het stadhuis tegen het zestal. De zes kregen het insigne van de vereniging. „Omdat het feest op 30 april bestaat bij ae gratie van deze mensen." Naast een insigne kregen de zes ambtenaren - M. Been van civiele werken, T. Kraakman en A. van Paridon van de markt- dienst, A. van der Luit van sport en recreatie. K. de Vries van de politie en de chef kabinet van de burgemeester, H. van Woerden - het boek 'In dienst van het koninkrijk' van fotograaf WeryCrone.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 9