Rijnoord: 60 bedden nodig De gasten eten met de pot mee Leimuiden krijgt geen Albert Heijn Rijn- en Veenstreek LOA krijgt opnieuw een laatste kans Bloembakken bij Aarhof Picknicken rond korenmolen Nieuw Leven VRIJDAG 30 APRIL 1993 Buit inbraak 16.500 gulden alphen aan pen run Bij de diefstal die gistermorgen is gepleegd uit een modezaak aan de Van Boetzelaerstraat in Alphen is voor 16.500 gulden aan goederen buit gemaakt. Bovendien werd ook nog eens voor dik 10.000 gulden schade aangericht aan de win kel. Drie uit Amsterdam afkomstige verdachten (24,27 en 28 jaar), zijn gisteren door de politie gepakt. De in Amsterdam gestolen vluchtauto is met de goederen in de buurt van Langeraar terug gevonden. Combi-ketels uit woningen gestolen alphen aan den run Uit twee naast elkaar gelegen nieuwbouw woningen aan de Mexicostraat in de Alphense wijk Kerk en Za- nen zijn gisternacht de verwarmingsketels gestolen. De huizen zijn nog niet bewoond maar waren volgens de politie wel afge sloten. De daders sloegen ruiten in om binnen te kunnen komen. De combiketels kosten zo'n 3000 gulden per stuk. Twee fietsen gestolen alphen aan den rijn Bij een inbraak in een kelderbox aan de Al phense Stortemelk zijn twee fietsen gestolen. De fietsen verte genwoordigen een waarde van 800 gulden. De inbraak werd op klaarlichte dag gepleegd. Spar of Super aan Kerklaan leimuiden marieta kroft Er komt geen Albert Heijn in Leimuiden. 'Vanwege zakelijke en praktische problemen' heeft de Zaanse grootgrutter zich te ruggetrokken. Dat maakte woordvoerder E. Muller van Ahold-vastgoed gisteren be kend. Hij wilde zich niet uitla ten over de aard van de proble men. Ook de koop van de voor malige koekfabriek aan de Dr. Stapenseastraat is definitief van de baan. De nieuwe eigenaar van de winkel aan de Kerklaan wordt nu Unigro uit Houten, die de voormalige Alsu-super- markt zo snel mogelijk wil ver bouwen tot een supermarkt vol- Werknemers spannen kort geding aan De werknemers van de voor malige Alsu-markt in Lei muiden verkeren nog steeds in grote onzekerheid over hun salaris. „Voormalig eige naar Akerboom kan dan wel zeggen dat hij verantwoorde lijk is voor het salaris, maar dan hebben we het nog niet", zegt A. de Jong, die 42 jaar in de supermarkt aan de Kerklaan heeft gewerkt. De werknemers hebben via de FNV een kort geding aangespannen tegen Aker boom. De Jong wist gister avond overigens nog niets af van de nieuwste ontwikkelin gen. „Vanochtend waren er wel twee mensen van Albert Heijn en een van Unigro om in de winkel te kijken, maar ze hebben mij niet gezegd dat Unigro de zaak nu gaat overnemen." gens de Spar- of Super-formule. Ahold Vastgoed had een pro jectontwikkelaar in de arm ge nomen, die een plan uitwerkte om de koekfabriek om te bou wen tot winkels met daarboven woningen. In één van die win kels zou dan de AH-super moe ten komen. Totdat die verbou wing klaar zou zijn, zou de su permarkt in de voormalige Alsu-markt aan de Kerklaan worden gevestigd. Ahold heeft deze week echter overeenstemming bereikt met de nieuwe eigenaar Unigro. Volgens woordvoerster M. van Kampen wordt het sinds 1 maart leegstaande winkelpand zo snel mogelijk verbouwd. Naar verwachting gaat de win kel half juni open. Unigro gaat bij de gemeente Jacobswoude een bouwvergun ning aanvragen om de zaak uit te breiden. Tijdens die uitbrei ding blijft de winkel wel gewoon open. „We kunnen het de Lei- muidenaren niet aandoen om weer een tijdje dicht te gaan", zegt Van Kampen. Of al het voormalige personeel van de Alsu-markt weer werk' krijgt in de nieuwe supermarkt is nog niet bekend. Unigro gaat met deze mensen om de tafel zitten 'om de zaak netjes op te lossen'. Unigro voelt zich niet verant woordelijk voor de uitbetaling van de achterstallige salarissen. „Dat is niet ons probleem", zegt Van Kampen. Sinds de sluiting van de Alsu-markt op 1 maart, hebben de werknemers geen salaris meer gekregen. Er is ech ter ook geen ontslag voor ze aangevraagd. De werknemers kregen slechts een voorschot van de bedrijfsvereniging. Niet temin is G. van Hees van de FNV-dienstenbond optimis tisch. „De advocaat van de voormalige eigenaar Akerboom heeft mij meegedeeld dat hij verantwoordelijk is voor het sa laris." chef gert visser. 071-161417. plv.-chef janet van d hazerswoude-rundukDe wijk Zonneveld in Hazers- gend jaar wordt begonnen met een volgende serie hui- rond de 500 huizen. Wanneer het zo ver is, is nog niet woude Rijndijk wordt langzaam maar zeker volge- zen: 12 sociale koopwoningen, twee vrije sector en duidelijk. Dat hangt af van het aantal woningen dat de bouwd. Aannemer Egbo bv uit Hazerswoude is op dit acht woningwetwonigen. Daarna is er in dit deel van gemeente Rijnwoude de komende jaren van het Rijk ment bezig met de bouw van zes vrije sector-wo- de wijk, het zogenoemde achtste deelplan, nog ruimte mag gaan bouwen, ningen die in oktober worden opgeleverd. Begin vol- voor tien huizen. Als de wijk is volgebouwd, staan er foto ben de bruyn Ziekenhuisdirecteur doet klemmend beroep op provincie Een uitbreiding van 100 naar 160 bedden en tien extra specialisten heeft het Alphense ziekenhuis Rijnoord no dig om een goede functie voor de regio te kunnen vervul len. Daarvoor moet geld beschikbaar komen, anders dreigt een faillissement. Dat bleek gistermiddag tijdens een vergadering van de statencommissie Zorg. alphen aan den run/den haag Of de provincie bereid is haar marieta kroft ziekenhuisplanning zo om te gooien, dat Rijnoord er bedden Directeur patiëntenzorg A. Boesten deed een klemmend beroep op de statenleden. „De steun van de provincie voor uit breiding is noodzakelijk", zei hij. „Gezien de financiële situa tie is het duidelijk dat definitie ve vaststelling van de hoeveel heid bedden per ziekenhuis in de provincie niet meer lang op zich mag laten wachten." bij krijgt, zal pas blijken op 13 mei. In verband met het late tijdstip gistermiddag, werd nog geen standpunt ingenomen. Momenteel bedraagt het ver lies van Rijnoord per jaar tussen de 1,5 en de 2 miljoen gulden. Die verliezen zullen oplopen tot 2 a 2,5 miljoen gulden als er niets verandert. Rijnoord maakt met het Sint Elisabeth Zieken huis in Leiderdorp deel uit van het Rijnland Ziekenhuis. Dat deze stichting op twee verschil lende plaatsen een ziekenhuis heeft, betekent al een extra kos tenpost van tussen de 3 en 4 miljoen gulden, waarvoor het Rijnland Ziekenhuis niets ex tra's krijgt. „Het probleem is: waar haal je die extra bedden vandaan?", merkte het CDA-statenlid P. Visser na afloop van de verga dering in de wandelgangen op. „Niet een ziekenhuis wil bed den inleveren. En als je 40 bed den van het Elisabeth afhaalt en naar Rijnoord overhevelt, dan wordt het Elisabeth ook een klein ziekenhuis. De staatsse cretaris betaalt echt geen, extra 40 bedden. Als wij niet bereid zijn om de ziekenhuisplanning om te gooien, dan dreigt een faillissement. Als ik ziekenhuis directeur was, zou ik me echt zorgen maken." Behalve directeur Boesten werd gistermiddag ook het Al phense SP-raadslid A. Boesten gehoord. Harmes wil voorko men dat de kinder- en de kraamafdeling in Rijnoord slui ten. Hij overhandigde voorzitter R. Suurendonk van de commis sie 3000 steunbetuigingen uit Alphen, om te bewijzen dat veel Alphenaren zich zorgen maken over het plan om de twee afde lingen te concentreren in het Sint Elisabeth Ziekenhuis in Leiderdorp. Volgens Boesten is verhuizing van de kinderafdeling naar de vestiging in Leiderdorp echter onontkoombaar. Dat komt vooral door het tekort aan kin derartsen. Tegenwoordig wor den steeds vaker kinderen in dagbehandeling geholpen. Die mogelijkheid blijft wel in Al- VRIJE TUD phen, aldus Boesten. Het Rijnland Ziekenhuis wil wel alle moeite doen om de ver loskunde in Alphen te behou den. alphen aan den run» De Lokale Omroep Alphen (LOA) behoudt zijn subsidie. Bovendien geeft de gemeente opnieuw een representativi- teitsverklaring af voor de om roep. Dat betekent dat de LOA straks weer voor vijf jaar een zendmachtiging krijgt. Een meerderheid van de gemeente raad sprak gisteren haar ver trouwen uit in de huidige lokale omroep. Eind vorig jaar had Alphen het LOA-bestuur het mes op de keel gezet. Het dagelijks bestuur moest worden uitgebreid, er moest meer worden uitgezon den en het bestuur moest sa menwerking zoeken met een groep dissidente medewerkers. Gebeurde dat niet, dan kon de LOA fluiten naar zowel subsidie als zendmachtiging. De samenwerking met de dis sidenten kwam niet van de grond. De omroep had daarmee niet voldaan aan de eisen die de gemeente de laatste keer had gesteld. Dus moesten er nu maar maatregelen worden ge nomen, vond de 'oude' opposi tie van D66, SP, Groen Links en RPF/GPV. „We kunnen blijven wikken en wegen en de LOA nog een nieuwe kans geven. Maar ik denk dat het over is", aldus G. Harmes (SP). De oppositiepartijen gaan er vanuit dat er voldoende mensen zijn om een alternatieve om roep op te zetten wanneer de huidige lokale omroep naar huis wordt gestuurd. „Als de LOA straks weg is, komen de goede mensen vanzelf boven drijven", verwacht J. Bosman (Groen Links). Maar dat is hele maal niet zo zeker volgens bur gemeester M. Paats. „Ik denk dat, als dit niet lukt, we voor ja ren zonder lokale omroep in Al phen zullen zitten", aldus de burgemeester. Het bestuur van de LOA mag dan niet aan alle eisen hebben voldaan, de omroep is in elk ge val op de goede weg. Het dage lijks bestuur is uitgebreid en er wordt weer wat vaker uitgezon den. CDA, PvdA en WD steun den daarom de lokale omroep-. Houseparty De directie gaat overleg op gang brengen met het Diaconessen- huis en het AZL om de krachten te bundelen zodat kinderartsen van deze ziekenhuizen ook stand-by in Alphen kunnen zijn. alphen aan den run Winkelcentrum De Aarhof in Alphen wordt opgefleurd met vijf met com post gevulde bloembakken. Dat is het resultaat van een milieuproject. „We \inden het centmm van Alphen een beetje saai", zegt Sven Rokebrand. Hij heeft met zijn klasgenoten van scholengemeenschap Bospark het milieu project gewonnen. De gemeente stelde het benodigdegeld beschikbaar. hazerswoude-dorp» Fietsliefhebbers en wandelaars in het Groene Hart kunnen bin nenkort in Hazerswoude-Dorp even een picknick-pauze hou den. In het dorp en rond koren molen 'Nieuw Leven' heeft de werken van Rijnwoude, houdt gemeente Rijnwoude enkele op zaterdag 8 mei om 11.00 uur, picknick-plaatsen aangelegd, bij wijze van opening, de eerste Deze worden officieel in ge- picknick bij de molen aan de bruik genomen op de Nationale Dorpsstraat 228. Korenmolen Fiets- en Molendag. P. van der Nieuw Leven is elke zaterdag te Werf, wethouder van openbare bezichtigen. In het Alphense jongerencentrum Madonna aan cle Olympiaweg is zaterdagnacht van 22.00 tot 4.00 uur een houseparty. Het festiin is samen met het Ashram College georganiseerd. Kaarten kosten in ae voorverkoop 7,50 gulden en zijn verkrijgbaar bij het Geveltje. Aan de deur van de zaal kosten de toegangsbewijzen 10 gulden. Stroopwafels Buurtvereniging Vreugdeoord in Alphen houdt morgen een stroop wafelactie om de kas te spekken. Twee ploegen, begeleid door een auto met muziek, lopen vanaf de Hefbrug en de Julainastraat naar het clubgebouw en proberen on derweg pakjes koeken te slijten. De actie wordt de week erna voortgezet en afgesloten op 5 mei met een feest in de speeltuin aan de Vorselenburgstraat, vanaf 14.00 uur. Hotel Huis ter Veen treedt toe tot 'Familie hotels' roelofarendsveen wilfred simons Stilte. Zelfs de A4, die slechts op een paar honderd meter afstand van hotel Huis ter Veen ligt, houdt Zich vanaf een uur of tien 's avonds koest. Een grote kas tanjeboom in de achtertuin, zo oud als het gebouw zelf, ver roert niet één van zijn nieuwe blaadjes. Het hotel, dat in 1933 werd gebouwd als ambtswo ning van burgemeester J. Peek van Alkemade, baadt zich in voorname rust. Toch zijn de tien kamers van het hotel op een doordeweekse dag in april allemaal volgeboekt. Van Pasen tot eind oktober komen de gas ten als vanzelf, vertelt hotel houdster Marian Lempers- Henskens (44). „Wij adverteren nooit. We leggen onze kaartjes neer en de gasten nemen die mee. Heel vaak komen ze dan na een, twee of zelfs vijf jaar te rug. Vaak bevelen ze ons hotel aan bij familie, vrienden en re laties. Wel zijn we aangesloten bij de ANWB en de VW en zo krijgen we ook gasten." Sinds kort maakt hotel Huis ter Veen deel uit van de lande lijke stichting 'Samenwerkings verband Familie Hotels'. De or ganisatie is in januari van dit jaar opgericht en telt 68 hotels, die gemeen hebben dat zij kleinschalig zijn en geleid wor den door een familie. Door toe te treden tot 'Fami lie Hotels' binden deze hotels de strijd aan met snel opko mende goedkope, maar 'onper soonlijke' hotelketens. Zoals de uit Frankrijk afkomstige hotel- groep 'Formule 1', waarbij de gasten zich toegang tot het ho tel verschaffen door een credit card in een gleuf bij de deur te duwen. Personeel zien zij nau welijks. Daar tegenover stellen de familiehotels een persoonlij ke benadering, huiselijkheid, gezelligheid en net dat beetje extra luxe, zeggen ze zelf. In deze huiselijke benadering past Huis ter Veen helemaal. Zo kookt gastheer F. Lempers zelf. In principe eten zijn gasten ge woon met de pot mee. Maar voordat hij zijn keukenschort ombindt, vraagt hij ze wat ze wel en niet lusten: „Daar houd ik dan rekening mee: dat lukt natuurlijk het best ais ze een paar dagen blijven." Verder be groeten de gastvrouw en haar man de gasten met hun naam als ze binnen komen: „Het zijn kleine dingen. Maar ze stellen het geweldig op prijs." De logé van kamer twee maakt een snelle inspectieronde door zijn kamer. Eén hoek is op inge nieuze wijze omgetoverd tot een hokje waarin zich een dou che, een wastafel en een toilet bevinden. De klassieke test om te bepalen of een hotel netjes is, het inspecteren van de afvoer- putjes op haren, valt goed uit, geen haar te zien. Het beige sa nitair blinkt en glanst van begin tot eind. Marian Lempers en haar echt genoot doen ook mee aan 'Fa milie Hotels' met het oog op de toekomst. „Het hotelbedrijf is conjunctuurgevoelig," weet Lempers. „De toeristen komen onder bijna alle omstandighe den wel, in het hoogseizoen zijn we dan ook avond aan avond volgeboekt. Maar het zakenbe- zoek, waar we het in het voor- en naseizoen van moeten heb ben, liep de twee eerste maan den van dit jaar door de reces siedreiging sterk terug. Binnen 'Familie Hotels' kunnen we aantrekkelijke arrangementen afspreken om het bezoek ook in die maanden te stimuleren." Lempers is heel tevreden over haar 'vaste' klandizie. Ze om schrijft de gasten als 'rustige in de regio komen ill vissen of fietsen, die het strand, de bollen en de grote steden langs de A4 bezoeken. „Sfeer is heel belangrijk. De gasten pas sen zich daaraan aan; als het ze niets lijkt, komen ze niet terug." Slechts één keer veranderde een rare snuiter het hotel in Fawlty Towers: „Toen hadden we een dronken gast die in het verkeerde bed was gestapt." Nu kunnen Lempers en haar man erom lachen, maar op het mo ment zélf gingen ze door de grond: „We konden niets an ders doen dan de gedupeerden een gratis overnachting aanbie den." De nacht valt. De logé van ka mer twee probeert de slaap te vatten. Vanuit de hal dringen zachte geluiden tot de hotelka mer door. Een late gast belt aan, voetstappen weerklinken op de vloertegels. In de kamer hangt eerder de sfeer van de oude burgemeesterswoning dan die van een familiehotel, alsof je niet bij -de familie Lempers, maar bij burgemeester Peek overnacht. Het is vreemd en vertrouwd tegelijk. Pas als hij aan het ontbijt zijn eitje tikt, be seft de gast: dit is een hotel. Maar misschien at ook Peek wel eens een eitje bij het ontbijt. Hotelhoudster Marian Lempers-Henskens: „Onze klanten zijn meestal rustige ben de bruyn

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 14