Coördinator van CAD afgekocht Leiden Regio Alternatieve elfstedentocht voor Unicef Katwijk voor strandconcert tweede keus van Veronica Inwoners Katwijk gaan meer belasting betalen DONDERDAG 29 APRIL 1993 i LissEHet wordt het eerste project van de Ta felronde Bollenstreek: een alternatieve 'elfste dentocht' op de rolschaats. De leden van de club zijn er daarom bijzonder op gebrand daar een grandioos succes van te maken. „Zo'n eerste keer moet een dergelijke actie klinken als een klok. Alles moet vlekkeloos en op rol letjes verlopen". Het is de bedoeling dat za terdag 5 juni alle leerlingen van de hoogste groepen van de scholen uit de hele Bollen streek meedoen aan de tocht, die in de Ho- baho-hallen wordt gehouden. Zij kunnen of op rolschaatsen of op skeelers een toer ma ken langs 'vaarten' en 'plassen'. Tot nu toe hebben zich al 600 leerlingen gemeld. De Tafelronde denkt in totaal 1000 deelnemers te trekken. Familie en vrienden kunnen voor een vast bedrag de deelnemers sponsoren. De opbrengst van de dag gaat naar Unicef. Dit kinderfonds van de Verenig de Naties wil het geld besteden aan een pro ject om vrouwen en kinderen in Pakistan te leren lezen en schrijven. FOTO DICK HOGEWONING 'Zeestraat wil Leiden dwarsbomen Coördinator J. Koren van het Centrum voor Alcohol en Drugs (CAD) in Leiden staat per 1 mei met een afkoop som op straat. Hij krijgt een schadevergoeding van 225.000 gulden. Dat heeft de Leidse kantonrechter giste ren besloten. „Het CAD wordt uitgekleed", was de reactie van Koren op de uitspraak. weet niet wat ik verkeerd heb gedaan. Ik heb er 25 jaar ge werkt, nooit zijn er problemen geweest. Ik heb het idee dat ik een pion in het spel ben, want Zeestraat is ook tegen het ge meentelijk beleid van Leiden. Op deze manier wil CVZ de ge meente -dwarsbomen. Het CAD wordt uitgekleed en de reclasse- ringsafdeling van Leiden wordt weggehaald. Dat zijn de conse quenties," aldus Koren. Medewerkers van het CAD in Leiden wilden nog niet reageren op het vertrek van Koren. Wet houder S. de Vreeze (welzijns zorg) weigerde commentaar te geven. Ook het CVZ in Den Haag was niet voor commen taarbereikbaar. Het Haagse Centrum Versla vingszorg Zeestraat (CVZ) had voor de tweede keer een ont slagaanvraag voor Koren aan de rechter voorgelegd, Volgens het CVZ is met de coördinator niet samen te werken. De relatie met Koren is 'on oplosbaar verstoord', aldus het Haagse centrum. Daarom moest hij weg. Op 9 maart werd het eerste proces tegen Koren gevoerd. Daarbij werd het ver zoek van CVZ door de kanton rechter afgewezen. ,,De vorige twee keer werd hun verzoek afgewezen", aldus Koren, die zegt nog steeds niet te begrijpen waarom CVZ hem zo graag weg wil hebben. „Ik 1 mei viering PvdA-senioren leiden In het Antonius clubhuis aan de Lange Mare vieren de senioren van de PvdA zaterdag 1 mei de 'dag van de arbeid'. Het feest begint om 9.30 uur en duurt tot 12.30 uur. Op het program ma staat een forum over jong en oud met twee jonge socialisten en twee oudere partijleden. Het forum wordt geleid door oud wethouder van Leiden Henriëtte van Dongen. Na het forum spe len 7 vrouwen van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen de eenakter Het masker uit Madagascar. Voorkeur gaat naar Wijk aan Zee r van der hulst Uiteindelijk kreeg het Katwijkse college van burgemeester en wethouders gisteravond dan toch zijn zin. Een meerderheid van de gemeenteraad vindt het reëel dat de Katwijkse belasting betalers een deel van de kosten voor de vele nieuwbouwplan- nen in het dorp voor hun reke ning nemen. Naast de normale aanpassing wordt vanaf 1996 tot en met het jaar 2005 de onroe rend-goedbelasting nog eens jaarlijks met vijf procent ver hoogd. De gemeente heeft de belasting en een belangrijk deel van de reserves nodig om 93 miljoen gulden op tafel te kun nen leggen voor plannen als de uitbreiding van het gemeente huis, verbetering van het cen trumgebied en de Prins Hen drikkade. Veel fracties hebben grote moeite zich nu al op het bedrag van 93 miljoen vast te leggen. De collegepartijen CDA, D66/Gemeentebelangen en SGP/GPV stemden wel in met het forse bedrag en zetten het licht voor burgemeester en wet houders op groen. De kans dat de omroepvereni ging Veronica deze zomer een groot strandconcert houdt in Katwijk, is zeer klein geworden. De gemeente is, samen met Wijk aan Zee, kandidaat voor een concert op 21 augustus. Het organisatiebureau K&B Media, dat de onderhandelingen voert met de gemeenten en artiesten, geeft nu de voorkeur aan Wijk aan Zee. Met Katwijk wordt op dit moment niet meer gepraat. Eind deze week volgt waar schijnlijk een definitieve beslis sing. Het organisatiebureau nam enkele weken geleden met een aantal kustgemeenten in het land, waaronder Katwijk en Noordwijk, contact op voor de organisatie van een serie strandconcerten. In de zomer periode wordt dan elke week in een badplaats een groot podi um opgebouwd, waama op za terdag voor zo'n vijftig- tot hon derdduizend bezoekers een keur aan nationale en interna tionale artiesten optreedt. Zo zijn de namen van Sting, Beach Boys en Level 42 gevallen. Aanvankelijk werd Katwijk benaderd voor een concert in juni. Die periode werd door de gemeente van de hand gewezen omdat de voorbereidingstijd te kort was. Over de organisatie van het evenement eind augus tus of begin september valt wel te praten, met uitzondering van 28 augustus wanneer de Oran jevereniging Katwijk aan den Rijn de najaarsfeesten houdt. Rond die tijd is het badseizoen nagenoeg ten einde en wordt Katwiik niet geconfronteerd met badgasten èn concertbe zoekers. Later in het jaar kan Katwijk ook meer personeel in zetten, omdat de meesten dan van vakantie zijn teruggekeerd. Het college van burgemeester en wethouders had over deelna me nog geen toezeggingen aan Veronica gedaan. Al vinden B en W overigens wel dat een grootschalig evenement zoals het strandconcert in principe in Katwijk moet kunnen worden gehouden. Maar dan moeten er voldoende garanties zijn ten aanzien van veiligheid, par- keerfaciliteiten en handhaving van de orde. Ook moet er voor het houden van het strandcon cert overeenstemming zijn met de strandexploitanten. Zij willen dat de strandtenten niet alleen worden verzekerd, maar tijdens het concert ook worden be waakt. Daarnaast eisen zij een vergoeding voor de dagen dat zij niets mogen verkopen. CAD in Katwijk Er komt een consultatiebureau voor alcohol en drugs in Kat wijk. Wethouder H. van Mierlo onderhandelt nog over wat het bureau voor functie krijgt en waar het gevestigd wordt. Van Mierlo hoopte dat het per één mei al zou kunnen beginnen, maar die streefdatum blijkt niet haalbaar te zijn. Borstvoeding Borstvoeding lijkt ideaal, maar leidt tot tal van vragen. De Borstvoedingsgroep Leiden pro beert antwoorden te geven op die vragen. Eens per maand houdt de groep een informatie avond. De groep heeft folders en boeken over borstvoeding en verhuurt ook kolven. De eerst volgende bijeenkomst is op 19 mei bij José de Boer (telefoon nummer 122673) aan de Witte Rozenstraat 17. De avond be gint om 20.00 uur. De Merenwijkers hebben een tijdje geleden al hun eigen paradijsje gekregen: het eiland Strengen/Tengnagel. Maar de jeugdige Merenwijkers zijn ondankbaar; ze doen er alles wat God verboden heeft. B 'Zo vernielt i V4fl °°kinde ■7"^ Merenwijk, alles wat mooi en weerloos is'. Merenwijker JÉfo, Geert Jansen heeft gisteren een bord B met deze tekst geplaatst bij een gesneuvelde walg, vlak bij de brug van Merenwijk naar Strengen. Een protest tegen de verloedering van het eiland. Jeugdige Merenwijkers hebben van het beloofde land een duister lustoord gemaakt. Sodom en Gomorra aan de boorden van de Grote Sloot. Geert Jansen, die niet Geert Jansen heet, maar liever niet bij zijn echte naam wordt genoemd vanwege mogelijke represailles woont vlak bij het golfstickvormige eiland. Hij wil de jeugd niet verketteren, maar ergert zich al geruime tijd aan de onnodige vernielingen. „Vorig jaar werden er al een stuk of twaalf jonge wilgen vernield. Stomweg uit de grond getrokken, met stutpalen en al. Ze hebben er kampvuren van gestookt. En dit jaar begint het allemaal weer van voren af aan. De eerste boom is alweer gesneuveld. Vandaar dat ik deze actie ben begonnen. Ze zullen er waarschijnlijk wel om lachen, maar ik heb dan in ieder gevoel dat ik iets gedaan heb." Strengen/Tengnagel is bedoeld voor rustige recreatie. Er is een strandje, je kunt er pootje baden en je zeilboot of windsurfplank parkeren. Er zijn zelfs palen om de zeilen te drogen. Er is veel geld besteed aan de ontsluiting van het eiland, maar in de praktijk is er geen toezicht. Je kan er ongestraft van alles uithalen. „De jongens rijden gewoon met brommers over het eiland heen. Bij de overgang naar Tengnagel, een stiltegebied staat een klaphek om te voorkomen dat mensen daar gaan crossen, maar dat helpt niet veel", vertelt Jansen. Strengen/Tengnagel kampt eigenlijk met dezelfde 'aanloopproblemen' als Koudenhoorn, het recreatie eiland van Warmond, dat in het begin ook nog wel eens werd misbruikt door recreanten, totdat er meer toezicht kwam. Voorlopig staat Jansen er echter nog alleen voor. En zijn bord zal door de jeugd wel worden uitgelegd als een provocatie en op de brandstapel eindigen. De stenen voor de midzomernachtelijke vreugdevuren liggen al klaar, het jonge hout is voorhanden. Misschien doet de gemeente er beter aan om voortaan treurwilgen te plaatsen. Parkwacht Het wil nog maar niet vlotten met de actie voor afgescheiden speelweides in Leiden Noord. Het buurtcomité D-gebied had zich sterk gemaakt voor hekken in het Huygpark en aan het Zwartepad achter de van Hoogendorpstraat. Op die manier zouden kinderen van de overdadige hondepoep kunnen worden gescheiden. W ct~ weclll "Moik? ''wÊÊmmÉiik, 'Geert Jansen' vecht zijn e De gemeente wil echter niets van omheinde speelterreinen weten, aldus Ria van Amsterdam. „De gemeente wil geen precedent scheppen. Als bij ons afgescheiden speelterreinen worden gemaakt willen ze dat in de andere wijken ook. En daar kan de gemeente dus niet aan beginnen." Ook het neerzetten van speelwerktuigen stuit op problemen. ^Sociale vernieuwing betekent volgens de gemeente ook dat de e strijd tegen het vandalisme op Strengen/Tengnagel. bewoners zelfwerkzaamheid verichten. Dus wordt verwacht dat wij zelf wat speelwerktuigen in elkaar gaan zetten." De gemeente wil tot op heden niet veel verder gaan dan het plaatsen van een bord met de tekst 'Verboden voor honden' er op. Dat bord zal de a-sociale hondebezitter waarschijnlijk negeren. Vandaar de bereidheid van de gemeente om in het kader van het vverklozenproject een zogenaamde parkwacht in te zetten. Deze zai de hondeneigenaren op bestraffende toon toespreken wanneer de viervoeters in de fout gaan. „Het probleem is echter, wie wil dat werk doen. Je maakt jezelf niet populair als je hondebezitters moet berispen zegt Ria van Amsterdam. Bijkomend probleem is dat de gemeente vindt dat er meer werk moet zijn voor de parkwacht dan alleen het opsporen van hondepoep. De bewoners gaan nu overleggen over andere werkzaamheden CHEF GERT VISSER. PLV.-CHEF AAD RIETVELD. C PROGRAMMA KONINGINNEDAG FOTO JAN HOLVAST die de parkwachter zou kunnen uitvoeren. Je zou daarbij kunnen denken aan het voorkomen van aanrandingen, het letten op kinderen en in het algemeen het houden van orde op de grasvelden. Maar de bewoners hadden toch eigenlijk liever die hekken gehad. De parkwachter kan immers niet op twee plaatsen tegelijk zijn. tel: 071-161418 Binnenstad 9.00 uur- kermis op het Pieterskerkplein tot middernacht. 9.30 uur: oefenen voor blokfluitconcert op het Stadhuisplein. 10.00 uur: blokfluitconcert onder leiding van dirigent John May. ledereen mag meedoen. Op het programma staan Wilhelmus, Berend Botje. Kortjakje en Hoed jevan papier. 10.00 u 10.00 u over Doezastraat, Rapenburg, KaTs 12.00 u 13.00 u 15.00 uur-, theater Popject speelt de voorstelling Tro 16.00 uur- optreden bands Make my Day en Stick t< 11.00 u 11.30 u 12.00 u 12.30 u 13.00 u 13.30 u Leids kampioenschap hometrain 1.00 u 14.30 uur: brandweer redt drenkelingen uit in het water geraakte a ras Annie's Verjaardag. 15.00 uur: drakenbootrace langs de Apothekersdijk. 16.00 uur: brandweer zet Stadhuisplein onder het schuim. Rapenburg, Van der Werfpark 11.00 u 12.00 u 13.00 u 14.00 u 15.00 u opening door middel van ballonoplatmg. optreden 'Circus Custers' spelletjes. theateroptreden. optreden Muziekschoolband. 12.00 - 19.00 uur: curiosamarkt en watertaxi Rapenburg. Van der Werfpark. 12.00 uur: live muziek en attractie 14.00-17.00 20.00 uur: optreden Tröckener Kecks. 17.00 uur: oranje diner mensa Augustinus. Berlagestraat 10.00-12.30 uur: draaiorgel door de wijk. 10.00 -17.00 uur: rad van avontuur en spelletjes, vechtsport demonstraties, bij mooi weer live-muziek in de speeltuin. Terrein Oosterkwartier, Soembastraat 10.00 -12.30 uur: Ballonwedstrijd, rondrit met paard en wagen, springkussen, schmincken, diverse linderspelen en vrijmarkt voor volwassenen. 12.30-17.00 uur: verkiezing sterkste ploeg-, stenen tillen, vrachtauto trekken, kratten stapelen, auto kantelen, biervatenrace en deadlift, kindervrijmarkt met terras met muziek, optreden Majorettengroep. 19.30 uur-, bingo dansant met live muziek, oranjebal en disco voor tieners. Hekkensteeg 11.30 uur: inschrijven ballonnenwedstrijd. 12.00 -15.00 uur: kinderspelen voor groot en klein, terras met hapjes en drar jes. 20.00 - 24.00 uur: bingo dansant in het Leids Volkshuis, Apothekersdijk 33. Lage Morsweg 11.00 uur-, kindervoorstelling. 13.00 uur: ballonnen oplaten. 13.30 uur: mini-kermis met luchtkussen, rad van avontuur, kraampjes met snoep en drankjes en kindervrijmarkt. Groenesteeg 09.00-10.00 uu. 10.00-11.00 uu 11.00- 12.00 uu 13.00-14-00 uu 14.00-17.00 uu viswedstrijd, kinderspelen, prijsuitreiking. wedstrijd touwtrekken, playbackshow. Pancras-Oost, Middelstegracht 10.00 uur: ballonnen oplaten. 10.00 -12.00 uur: kinderspelen zoals luchtkussen, kegelen, midgetgolf, tollen, zaklopen, dammen en een kindertraktatie. 12.30 uur: wedstrijd touwtrekken tussen Pancras-Oost en Noord-Rijnevest). Waalse Kerk, Breestraat 14.00 uur: promenade concert van de Streekmuziekschool Leiden en omstre- Oud Hortuszicht, Witte Singel 10.45 uur: het draaiorgel 'Het Bloemenmeisje' maakt een ronde door de wijk. 11.00 uur: vrijmarkt voor en door kinderen, spelen als vissen en blikken gooien. 11.30 uur: touwtrekken. 12.00 uur: optreden Goochelaar Carlijn. 13.15 uur: start 7 e Vreewijk loop Cornelis Joppensz, Oppenheimstraat 09.30-10.00 uur: jurering optocht. optocht door de wijk. prijsuitreiking optocht, poppenkast voorstelling, optreden meisjesgroep Jazz Dance. kinderspelen/Kermis, kinderdisco, bingo. 10.00-10.45 10.45-11.00 11.15- 12.00 12.00- 12 30 13.30-16.00 19.00-20.30 20.15-23.00 Westerkwartier, Ten Katestraat 10.00 - 15.00 uur: kinderspelen, met zaklopen, schminken, eieren lo sponsgooien, rad van avontuur, grabbelton, koekhappen, fiets verstere van versierde fietsen met muziekkorps door de wijk. Paganinistraat 09.00 uur: 'Zuid West 100' steekt de vlag uit. 09.15 uur: muzikale rondgang met orgelman en feestende kinderen. 10.00 uur: ballonnenwedstrijd. 10.15 uur: wei kom op Paganiniterras. 10.30 uur: spelletjes voor kinderen van 3 t/m 6 jaar. 11.00 uur: sport sport en spel (van 7 t/m 12 jaar) pannekoeken voor de kinderen, lunch op Paganiniterras. volleybalwedstrijden (vanaf 16 jaar), tweedehands markt, trekking lotterij en prijsuitreiking, barbecue, sluiting Paganiniterras. ziek. e sjoel- 14.00 u 15.00 u 16.00 u 17.30 u 20.00 u Vijfhovenhuis, Hoflaan 10.00-17.00 uur: grote baz, bak, diverse kinderattracties en de hele dag Stevenshof, Carry van Bruggenpad 11.00 -12.00 uur: kinderoptocht door de wijk met drumfanfare Allegro Vivace en de majorettes van de Keytown Stars. 12.00 -16.00 uur: mini kermis met luchtkussen, schiettent, mimzweefmolen, kop van jut en vrijmarkt voor kinderen. 20.00 uur: grote bingo. Prinses Beatrix, Schubertlaan 12.00 uur.- opening met muziek, kraampje, rommelmarkt, kindervrijmarkt, grab belton, rad van avontuur, grote loterij. 13.30 uur: optreden van kindertheater Sim-Sala-Bim. 15.30 -17.30 uur: optreden van de Rotterdamse zangeres Louise Portieltje. Ons Eiland, Kortenaerstraat 10.00 uur-, kinderoptocht door de Zeeheldenbuurt m.m.v. De Dorsvlegels. 11.00 uur-, beschuit versieren in het clubhuis. 13.30 uur.- kinderspelen in de speeltuin met loopski's, koersbai, pedalo, schiet- wand, steltlopen, kruiptunnel. Noorderkwartier, Anna van Saksenstraat 11.00 uur: optocht versierde fietsen. 14.00 uur: kinderbingo. Matilo, Zaanstraat 11.00 uur: spelenkermis 'De Koninklijke Keuken', voor kinderen van 4 tot 12 jaar, met oranje koksmutsmaken, koninklijk beschuitje maken, eieren gooien, ta feldek estafette, soepballen gooien, koksrace, snoephappen, piz jes bakken. 12.00 uur.-drumfanfare. Zuiderkwartier, Montgomerystraat 09.00 uur: grote rommelmarkt. 13.00 uur: demonstratie sportschool Gerard van der Berg. 14.00 uur: optredens van soundmixartiesten. De hele dag zijn er kinderspelletjes. Sportpark De Vliet, Voorschoterweg 20.00 uur: super-oranjebingo in het clubhuis.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 18