3 u parkeren Benzine met lood vaak onnodig getankt om een 100% rake groep ê£76 autoliefheb- bers te berei- ken. Bel onze advertentie- klint afdeling. Weg en wiel Wie bij ons een auto least, krijgt een complimentje van zijn accountant. Stuurloosrijden in een auto met joystick Nieuwe Saab 900 debuteert in Frankfurt Meer fietsen nodig dan verwacht PONDERDAG 29 APRIL 1993 BLIKVANGERS De Chrysler Viper, prominent aanwezig op Droomauto '93. Droomauto 's in Hilversum Wie zijn of haar droomauto een keer in levende lijve wil zien, moet een van de komen de dagen zeker even in Hilver sum gaan kijken. Daar wordt namelijk vrijdag, zaterdag en zondag het jaarlijkse evene ment Droomauto gehouden. In de Expohal aan de Soest- dijkerstraatweg is ook dit jaar weer een indrukwekkende ver zameling tot de verbeelding sprekende bolides, klassiek en gloednieuw, bij elkaar ge bracht. Een van de toppers is de Chrysler Viper, het 'beest' dat begon als experiment maar dat inmiddels gewoon in serie wordt geproduceerd. Daarnaast zijn er uiteraard volop Porsches, Ferrari's, Lamborghini's, Aston Martins en andere volbloeden te be wonderen. Tegen betaling is het mogelijk een kwartier mee te rijden in een van de daar voor beschikbare droomauto's (onder meer drie Ferrari's). Dit jaar wordt er (op zon dag) met een aantal droomau to's ook een concours d' élé- gance door Hilversum gehou den, een mooie gelegenheid voor de liefhebber zijn favorie te bolide eens op straat te zien. Droomauto '93 is vrijdag 30 april geopend van 14 tot 21 uur, zaterdag 1 mei en zondag 2 mei van 10 tot 18 uur. De toegang bedraagt 12,50, kin deren tot 12 jaar en 65-plus- sers betalen 7,50. Naast alle echte auto's zijn er ook weer volop 'automobi- lia' aanwezig, zoals folders, modelauto's en boeken. Traditiegetrouw wordt tijdens het evenement het Droomau to Jaarboek '93/'94 gepresen teerd, dat voor de onverander de prijs van 29,50 te koop is. Jonge, sportieve actiemodellen bij Opel Met het zomerseizoen voor de deur introduceert Opel op basis van de succesvolle Astra twee nieuwe actiemodellen. De Astra Young (vanaf 29.750) is gebaseerd op de GL-uitvoering maar heeft daarbij onder meer speciale bekleding, getint glas, carros- seriekleurige buitenspiegels, 'Young' wieldoppen en een tur quoise bies rondom. Het tweede model, de Astra Sportive (vanaf 31.750), heeft ten opzichte van de GL onder meer carrosserie- kleurige bumpers, speciale bekleding, sportstoelen, GSi wieldop pen, 185 mm brede banden en centrale deurvergrendeling. De Astra's Young en Sportive zijn verkrijgbaar in alle carrosserieva rianten en met alle gangbare motortypes. Jeep Cherokee Jamboree nu leverbaar Op de Auto RAI, begin februari, liet Jeep de Cherokee Jamboree zien. Deze kaki-kleurige Jeep is kort geleden in produktie geno men. De Jamboree 2.5i kost 62.650 en is daarvoor uitgerust met onder meer lichtmetalen velgen met brede banden, getint glas, een dakrek, een in de hoogte verstelbaar leren stuur, elek trisch bedienbare zijruiten, centrale vergrendelingen radiovoor bereiding met vier speakers en een elektrische antenne. WEGWERKZAAMHEDEN Amsterdam richting Den Haag (A 4) Tussen De Nieuwe Meer en Schiphol, overdag. Den Haag richting Amsterdam (A 4) Ter hoogte van Zoeterwoude, avond en nacht. Amsterdam - Haarlem (A 5) Tussen Amsterdam en knooppunt Rottepolderple: Alkmaar richting Amstelveen (A 9) Ter hoogte van de Velsertunnel, avond en nacht. Ring Amsterdam (A 10) T.h.v. de Coentunnel en tussen afrit RAI en Osdorp, avond/nacht. Nieuw Vennep richting Wassenaar (A 44) Tussen Oegstgeest en Wassenaar, overdag. Amsterdam - Apeldoorn (A 1) Tussen Diemen en Naafden. Richting Apeldoorn: tussen Apeldoorn en knooppunt Beekbergen. Amsterdam - Utrecht (A 2) Tussen Amsterdam en Ouder-Amstel, overdag. Utrecht - Arnhem (A 12) Tussen knooppunt Waterberg en knooppunt Velperbroek. Utrecht richting Den Haag (A 12) Ter hoogte van Zoetermeer, avond en nacht. Gorinchem richting Europoort (A 15) Ter hoogte van de Botlektunnel, overdag. Mondeo Wagon nu leverbaar De aangekondigde station-uitvoe ring van de nieuwe Ford Mondeo, de Wagon, is eerder dan gepland leverbaar geworden. Daarmee is nu in alle modelseries van Ford een stationwagon beschikbaar. De fraaie Mondeo Wagon heeft een grote, tot op de bumper door lopende klep en een bagageruim te van 650 liter, die kan worden uitgebreid tot 1.650 liter door de achterbankleuning neer te klap pen. De geheel vlakke laadruimte is in dat geval 1,90 meter lang, tussen de wielkasten 1,15 meter breed bij een hoogte van 84 centi meter. De Mondeo Wagon is te koop vanaf 41.740. Binnenkort volgt er ook een versie met vier- wielaandrijving en ABS. Bovag: Meer oplettendheid weggebruikers spaart kosten en milieu Tenminste de helft van alle loodhoudende benzine die in ons land wordt getankt kan zondermeer worden vervan gen door 'loodvrij'. Dat zegt de autobranche-vereniging Bovag in een reactie op cijfers die Eurostat, het EG-bu- reau voor de statistiek, vorige week bekend maakte. bunnik voor 84 procent loodvrije benzi ne tanken. Het gemiddelde in Europa ligt op 46,7 procent, te gen vorig jaar 40,5 procent en het jaar daarvoor 22,4 procent. Met een beetje meer oplettend- i alle Uit de cijfers blijkt dat 70 pro cent van de benzine die in Ne derland wordt getankt, loodvrij is. Dat aandeel wordt alleen overtroffen door de Duitsers die heid van zeker de helft automobilisten en motorrijders die nu nog loodhoudende ben zine tanken kan het aandeel loodvrij nog aanzienlijk stijgen. Want volgens de Bovag is nog maar 10 procent van het Neder landse wagenpark zo gebouwd dat loodhoudende benzine echt nodig is. Op den duur neemt dat percentage nog meer af. Het instructieboekje van de au to en het garagebedrijf kunnen antwoord geven op de vraag of een bepaald type auto of motor op loodvrij mag rijden. Verschil lende benzinemaatschappijen geven overigens ook informatie ve brochures hierover uit. De overschakeling van lood houdende op loodvrije benzine is gunstig voor het milieu en be spaart de automobilist boven dien 12 tot 16 cent per liter. De verkoop van loodvrije benzi ne is in ons land sterk gestimu leerd met een korting op de ac cijns, waardoor de pompprijs van deze benzinesoort a lijk onder die van loodhouden de benzine is komen te liggen. Dat is volgens de Bovag dan ook de reden dat veel automobilis ten in het verleden al die stap hebben gezet. De branche ziet echter ook voor zichzelf een voordeel weggelegd: als nog meer weggebruikers overscha kelen op loodvrij hoeven de benzinestations in de toekomst namelijk geen pomp voor lood houdende benzine meer te heb ben. En dat bespaart kosten. Safe Motors houdt Britse motordag Safe Motors organiseert komen de zaterdag (1 mei) een 'Britse dag' aan de Berkenwoudestraat 6 in Rotterdam, waarop een groot aantal nieuwe en gebruik te Triumphs te koop worden aangeboden. De dag zal geheel in Engelse sferen verlopen. Gast van de dag is de Sussex British Motor Cycle Owners Club. Deze motorclub houdt zijn jaarlijkse Charity-ride. waarmee geld wordt ingeza meld voor gehandicapte kinde ren. De groep zal van 13 tot 16 uur aanwezig zijn op 65 uitslui tend Britse motorfietsen, waar onder BSA's, Notions, Match- lessen, Velocettes en Ariels. Ook de adellijke, handgebouwde Hesketh V 1000 uit 1982 zal van de partij zijn. De toegang tot de Britse motordag is gratis. •Inmiddels heeft Safe Motors ook de nieuwe seizoen-catalo gus uitgebracht. Het kleurige boekwerk telt ditmaal 132 pagi na's die een overzicht geven van de collectie motorfietsen, kleding en accessoires zoals die in alle Nederlandse vestigingen te vinden zijn. De catalogus kan daar gratis worden afgehaald. Overzicht van werkzaamheden waarbij vertraging kan optreden, samengesteld door ANWB, politie en Rijkswaterstaat. Wijzigingen via ANWB-infonummer: 06 - 9622 (50 ct/min). De werkzaamheden zijn dag en nacht, in beide richtingen, tenzij anders vermeld. Wie voordeliger wil rijden, least bij MultiLease in Leiden. Bel nu: 071-313041. Komende zondag herleeft even de roemruchte his torie van de automerken Renault en Alpine. De Ne derlandse Renault-importeur organiseert dan een uniek concours d' élégance dat voor een groot deel zal bestaan uit Alpine's, waaronder de legendari sche Alpine A110 (foto). Dit type zorgde in 1971 voor een historische overwinning in de Rally van Monte Carlo. Met drie Alpine's eindigde Renault Met het fenomeen 'actieve be sturing' neemt Saab deel aan het Europese Prometheus Pro ject, dat een veiliger, milieu vriendelijker en efficiënter ver keer tot doel heeft. Actieve besturing houdt bij Saab in dat het stuurwiel heeft plaats gemaakt voor een stuur- knuppel (joystick). Saab stuurde ons dezer dagen het Politie Oefencircuit bij Lely stad op met zo'n 'stuurloze' au to. De Saab 900 moest voor de joystick, de daarbij behorende stuurservocilinder en het elec tro hydraulisch systeem danig worden omgebouwd. De bedie- ningspook van de automatische versnellingsbak verhuisde een flink stuk naar achteren. De joystick bevindt zich rechts voor de bestuurder en laat zich, met de rechterarm ontspannen op een armsteun, bedienen. Zo gauw de auto begint te rij den heeft een lichte druk naar links of rechts onmiddellijk een flinke stuuruitslag tot gevolg. Maar naarmate men sneller gaat rijden worden de stuurbe- wegingen minder bruusk. Na verloop van tijd hadden we het door en zelfs de slalom ging na aanvankelijk ernstig zwabberen redelijk probleemloos. Door het ontbreken van het stuurwiel ontstaat een onbe perkt zicht op het dashboard. Daardoor is net mogelijk om recht voor de bestuurder allerlei tv-schermpjes en displays te monteren in het dashboard. Ook een airbag wordt een stuk gemakkelijker monteerbaar en kan bovendien groter zijn. Historische banden Bandenfabrikant Michelin pro duceert al jaren banden voor historische voertuigen, geheel authentiek maar van heden daags materiaal. Opnieuw is nu het assortiment uitgebreid, tot ruim 140 maten!uitvoeringen. BUK IN HET VERLEDEN toen op de eerste drie plaatsen in het algemeen klassement De historische optocht start zondag om 11.30 uur bij het hoofdkantoor van Renault aan de Wlbautstraat in Amsterdam. Via Weesp, de Vecht Ankeveen en 's Graveland eindigt de rit in Hilversum bij de tentoonstelling Droomauto '93 (zie bericht linksbovenaan deze pagina). In juli van dit jaar zal Saab in het Zweedse Trollhattan de nieuwe Saab 900 voor het eerst in de openbaarheid brengen. De opvol ger is een fraai gelijnde auto die (gelukkig) duidelijke overeenkom sten vertoont met het huidige mo del, terwijl er daarbij stijlelemen ten van de 9000 in zijn verwerkt. De techniek wordt voor een groot deel overgenomen uit de huidige 900, aangevuld met de laatste ontwikkelingen op het gebied van veiligheid, milieu en rijcomfort. Voor de 900-opvolger heeft Saab onder meereen nieuwe zescilin der motor en een nieuwe 190 pk sterke tweeliter 16 kleppen turbo motor beschikbaar. Tijdens de au totentoonstelling in Frankfurt (IAA), die in september plaats vindt, zal de nieuwe Saab 900 aan het publiek worden voorgesteld. foto aim FIETSSTROOK redactie: Theo van der Kaaij extra medewerkers aangetrok ken. Bij Gazelle werken 525 Batavus-directeur J. Wezenaar bevestigt het verhaal van zijn collega: „Vorig jaar liepen de verkopen goed maar er waren te veel voorraden. Die zijn nu ver minderd en begin van dit jaar lagen ze op een normaal ni veau, terwijl de orderpositie is verbeterd." Batavus heeft ze ventig man personeel meer in gezet. Plastic laarzen Het duurste regenpak kan niet verhinderen dat de schoenen bij het fietsen in de regen drijf nat Worden en dus ook sokken en voeten. Er bestaan speciale plastic overschoenen, maar het is lastig om die steeds te moe ten meeslepen. Een plastic boodschappentas om elke schoen is als noodmaatregel ac ceptabel, maar het is een vreselijk gezicht. De firma Markus borduurt voort op de praktische bood schappentas en heeft er iets moois van gemaakt. Een laars van dun door zichtig plastic, die weliswaar na een paar keer gebruiken in de vuilnisbak kan, maar zo dun is dat meenemen geen enkel probleem is. De laar zen worden per tien paar ver kocht voor de prijs van 53,95, inclusief BTW en verzendkos ten. Te bestellen bij Markus, tel. 08851 - 14363. Aluminium bidon Bidons zijn meestal van plastic, dat een nare lucht overbrengt op de inhoud. Dat zijn de exem plaren van een paar gulden. Het kan ook anders. AGU brengt het andere uiterste met bidons die meer weg hebben van een mi ni-koelbox. De buitenzijde is van aluminium en het binnen werk is van glashard keramiek. In de dop zit een rietje verscho len. Er is keus tussen 0,6 en 0,8 liter. Schoonheid heeft zijn prijs: iets minder dan 50 voor het kleinste exemplaar. hebben hun produktie opgevoerd. De order binnenkomst is op het ogenblik zodanig goed, dat het huidige pro- duktieniveau niet toe reikend is om bijtijds te kunnen leveren. Ga zelle gaat in mei en ju ni de produktie van complete fietsen op voeren van 1.300 naar 1.500 per dag. Totaal een verho ging van 8.000 stuks. Bij Batavus worden al enige tijd 1.100 fiet sen per dag gemaakt tegen 800 normaal. Volgens Gazelle-voorlichter C. van Wijk werd verwacht, dat na de topjaren 1991 en 1992 de af zet zou stokken: „De groei houdt een keer op en dus heb ben we de produktie in eerste instantie verminderd. De grote voorraden van de handel zijn daardoor verkleind, maar nu blijkt dat we de markt aan de voorzichtige kant hebben be oordeeld. De orderontvangst is nu van dien aard, dat we om snel te kunnen leveren met de produktie omhoog moeten", al dus Van Wijk. De produktie-afdelingen van Gazelle gaan een uur per dag langer werken. Er zijn twintig De lakstraat van Gazelle. Uit de hark-achtige spuiters links komt de lak in poedervorm op de kale fietsframes terecht foto gazelle

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 11