Advocaat kiest Aron Winter Rijnsburgse Boys heeft aan vijf minuten genoeg Noordwijk zet zinnen op prolongatie cup Lisse doet BOLLEN Sport goede zaken Interesse Heerenveen voor Marcel Valk LFC krijgt in 'eigen' toernooi geen loon naar werken WOENSDAG 28 APRIL 1993 CHEF AD VAN KAAM. PlV -CHEF ROB ONDERWATER, 071-16144^ RUNSBURG CERT-JAN ONVLEE Het echte duel tussen Rijns burgse Boys en Serooskerke duurde gisteravond geen elf, maar vijf minuten. Toen im mers sloop Martin den Haan, na een verre inworp van John Bader, namens de thuisclub door de Zeeuwse defensie en liet hij doelman Ronald Bouter- se kansloos. Met die treffer bracht Den Haan de stand in het vorige week zaterdag elf minuten voor tijd gestaakte treffen op 2-0. En was de beslissing gevallen, al liet scheidsrechter De Bruyn uit Lelystad de resterende zes mi nuten dan nog wel spelen. In tegenstelling tot wat Serooskerke-trainer Jan Meiil- meester voorafhad laten weten, traden de Zeeuwen gisteravond op Sportpark Middelmors wel degelijk met een 'echt' elftal aan. Slechts Bouterse (de net van een blessure teruggekeerde doelman van het vierde elftal) en A-junior Marco van de Wege waren vreemde eenden in de verder wel uit A-selectiespelers bestaande bijt van Serooskerke. Met die opstelling maakten de Zeeuwen het door mede-de gradatiekandidaten Vitesse Delft. Hoek, Rozenburg en Scheveningen bij de KNVB in gediende protest ook direct tot een kansloze zaak. De vier ver enigingen hadden Zeist laten weten dat de wedstrijd gister avond niet mocht worden uit gespeeld omdat Serooskerke geen representatief elftal op de been zou kunnen brengen. Niet alleen de opstelling, ook de instelling van Serooskerke mocht er gisteravond zijn. De ploeg maakte duidelijk niet voor spek en bonen de lange reis naar Rijnsburg te hebben on dernomen. Direct na de hervat ting van de wedstrijd (met een vrije trap van Serooskerke) was het al een drukte van belang voor het doel van Rijnsburgse Boys-goalie Rini Blankespoor. Meer dan een scrimmage voor het geelzwarte doel en twee hoekschoppen van Rene Koster leverden die activiteiten niet op. Aan de andere kant was Rijnsburgse Boys, dat voor deze gelegenheid spits Ron de Jager maar aan de kant had gelaten, wel gevaarlijk. Eerst via de door gebroken Ron Carli (hij bereikte Leon Vonk net niet), vervolgens dus via Den Haan, die van de gelegenheid gebruik maakte zijn eerste competitietreffer van realiseren. Waar mee de wedstrijd dus echt was gespeeld, al maakte Rene Koster met zijn vierde hoekschop in elf minuten het Blankespoor nog even danig lastig. De bal be landde evenwel op de lat van het doel van de Boys. Rijnsburgse Boys-trainer Arie Kurver kon na afloop dus als een opgelucht man aan de ge bruikelijke dinsdagavond trai ning beginnen. „Opgelucht? Natuurlijk. Voorafheb ik gezegd dat je niets waard bent als je Serooskerke niet elf minuten lang van een doelpunt kan af houden. Maar het blijft voetbal. Dus je weet het nooit zeker." En over de op- en instelling van de Zeeuwen, in combinatie met het protest van de vier clubs uit de eerste klasse A: .Al lemaal leuk en aardig. Maar ik zou willen dat ik elke wedstrijd m'n sterkst mogelijke elftal kon opstellen." Rijnsburgse Boys - Serooskerke 2-0(1-0). Restant gestaakt duel zarter- dag 17 april, 11 minuten. 5. Den Haan 2-0. Toeschouwers: 400 Scheidsrech ter. De Bruyn. Rijnsburgse Boys: Blankespoor. Van Delft. Carti, Bodaan. Marcel de Jager, Bader, Van Duyn, Den Haan. Vaartjes, Vonk. Serooskerke: Bouterse. Vd Velde, Harry Koster. Den Hollander. Dieleman, V d Wege. Louwerse, Rene Koster. V.d. Have, Riemens. Poortvliet. TIM BROUWER DE KONING Noordwijk heeft zijn zinnen ge zet op prolongatie van de Leidsch Dagblad Cup. De rege rend bekerhouder stapte gister avond op eigen terrein met speels gemak heen over oud bekerhouder ARC (4-1). De Noordwijkers vorderden daar door tot de halve finale, waarin FC Lisse (zaterdag) op 6 mei wellicht een lastiger obstakel De Noordwijkse produktivi- teit wekte op sportpark Duin wetering verbazing. Immers, trainer John Eelman had een onervaren voorhoede de wei in gestuurd. De geroutineerde achterste linie van ARC was echter niet bestand tegen de in breng van André de Ridder, Erik van Houten en vooral Patrick van der Fits. De Noordwijkse aanvallers ondervonden bovendien steun bij het middenveld en opko mende verdedigers. Zo was Jef frey Stolk halverwege de eerste" helft tot twee keer toe gevaarlijk. Eerst ketste zijn inzet nog af op doelman Remco Tuinenburg van ARC, maar niet veel later passeerde de Noordwijker hem met een knappe uithaal: 1-0. De thuisclub kreeg in die fase van de wedstrijd overigens meer dan haar toekwam. De Noordwijkers vielen weliswaar leiden ron hoogendam Patrick van der Fits maakte zich met twee doelpunten waar als spits van Noordwijk. foto loek zuyderduin vaker aan, maar ARC voetbalde doelgerichter. Alleen verzuim den de spitsen Jacques Key en Paul Dijkman doelman Ronald Beslissingswedstrijd bij Noordwijk leiden Een eventuele beslissingswedstrijd tussen Katwijk en Quick Boys wordt zaterdag 8 mei gespeeld op het veld van de w Noordwijk. Dat zijn de besturen van de drie zaterdageersteklas sers gisteren overeen gekomen. Het aanvangstijdstip is bepaald op 15.00 uur. Voorverkoop in Rijnsburg en Katwijk runsburg In navolging van het treffen tussen Katwijk en Quick Boys, gaan ook de kaarten voor de streekderby tussen degrada tiekandidaat Rijnsburgse Boys en kampioenspretendent Katwijk (zaterdag om 15.00 uur op sportpark Middelmors) in de voorver koop. Morgenavond (tussen 20.00 en 22.00 uur) en zaterdagoch tend (tussen 10.00 en 12.00 uur) kunnen op de sportparken van beide verenigingen kaarten worden bemachtigd. van Kesteren, die de met de amateur-internationals op Urk vertoevende Arjan van Heusden verving, te passeren. Kort voor rust was het defintief gedaan met de kansen van ARC. Stolk ontdeed zich handig van Walter van der Weiden. De volgende voorzet promoveerde Van der Fits handig tot een treffer (2-0). Na de pauze trokken scher mutselingen aan de zijlijn aan vankelijk de meeste aandacht. Scheidsrechter Van der Zwet kreeg woorden met wisselspeler Hein van Heek van Noordwijk en stuurde hem van de dug-out naar de tribune. De spits kwam vervolgens toch nog op het veld om de moegestreden rechtsach ter Martin van Kins te vervan gen. Zijn warming-up lardeerde de lenige oud-atleet, tot verruk king van zijn fans, met enkele Pas na een klein half uur leid de een doeltreffende uithaal van Kees Nulkes (3-0) een produk- tief slotlcwartler in. Laros vond dat hij namens ARC niet kon achterblijven (3-1). Voor een se rieuze inhaalrace was het toen al te laat. Bovendien kopte Van der Fits nog een keer raak (4-1) en hield scheidsrechter Van der Zwet de tweede helft waar schijnlijk met het oog op de in vallende duisternis al na 43 minuten voor gezien. Noordwijk - ARC 4-1 (2-0) 23. Stolk 1- 0,40. Van der Fits 2-0, Nulkes 72. 3-0, FC Lisse deed gisteravond goe de zaken in de kwartfinales van de Leidsch Dagblad-Cup. De zondag vierdeklasser won over tuigend van tweedeklasser Lugdunum (2-0) en de zaterdag eersteklasser legde het in de vierde klasse spelende Voor schoten over de luiie: 4-2. Lugdunum-Iisse(zo) 0-2 (0- 0) Lugdunum had op eigen terrein weinig in te brengen tegen FC Lisse. De ploeg van Ferry Nij- huis trad overigens aan zonder Harm de Vos, Cees van Tonge ren, Henk van Berkel en Alex Redel, die Nijhuis zondag in de nacom petitie tegen Blauw Zwart hard nodig heeft. De trai ner: „Het is jammer dat we ver loren hebben, maar het was ge woon slecht." Lisse, ook volop bezig met nacompetitieperikelen, wilde wel winnen. De in de winning- mood verkerende ploeg van Fred André stelde pas na rust de winst veilig door twee ware vol treffers van goaltjesdief Paul Pij pers: 0-2. Voorschoten-Lisse (ze) 2-4 (1-2) Voorschoten nam na tien minu ten een brutale voorsprong. Een mooie aanval werd uiteindelijik door Hein de Graaf beheerst tot 1-0 gepromoveerd. Vervolgens was het Jan de GraafOob naast) die de 2-0 op z'n schoen had, maar Lisse ontsnapte in die be ginfase. Na een half uur werd het technische spel van Lisse de thuisclub te machtig en schoot Edward van der Putten de ge lijkmaker in. Dezelfde Van Put ten schoot zijn ploeg via een pe nalty (veroorzaakt door Frank Buyze) naar 2-1. Ofschoon Voorschoten na de pauze nog twee riante kansen had, strafte René Ras het rommelige verde digen af: 1-3. Het was toen voor Lisse een kwestie van uitspelen waarbij Radjin de Haan simpel de 1-4 aantekende. Vlak voor tijd maakte Buyze zijn fout goed door de marge te verkleinen: 2- londen «jan mennega Jan Wouters ondervindt nog tamelijk veel hinder van de schouderblessure die hij afgelopen vrijdag in de competi tiewedstrijd van Bayem München tegen Saarbrücken op liep. Zijn meespelen tegen Engeland is nochtans niet in gevaar. „Ik krijg vantevoren een pijnstillende injectie of een pilletje om de pijn te onderdrukken, dan moet het verder geen probleem zijn", aldus Wouters. trainingscomplex van Arsenal, een uur rijden van Londen. Dat gold niet voor RuUd Gul- lit. De Milanees volstond met wat licht loopwerk. Fysiothera peut Rob Ouderland draafde met hem mee. „Gullit heeft gis teren (maandag) agressief ge traind. Zijn knie is daardoor wat gaan irriteren. Daarom wilde hij liever niet met de groep mee doen, maar hij kan tegen Enge land spelen", liet Dick Advocaat naderhand weten. Geheel volgens zijn gewoonte gaf de bondscoach van het Ne derlands elftal de opstelling waarin hij de Britten vanavond gaat bekampen niet prijs. „Je gpd-verslaggever De man van Bayem München, gelet op de 4-1 nederlaag maan dagavond tegen Werder Bremen kennelijk onmisbaar bij de Beierse club, moet vrijdag avond al weer aantreden. VfB Stuttgart kruist dan de degens met de Duitse recordkampioen. „Het zijn drukke tijden", grijns de Wouters. Ondanks zijn schouderklachten trainde de Utrechter gisteren gewoon mee met de Oranjeselectie, die was neergestreken op de U.C.L (University College London) Sports Ground in 'Colney, het Gullit: looptraining, foto archief weet nooit wat er op de wed strijddag misschien nog ge beurt". De training van gister middag maakte niettemin dui delijk dat Advocaat heeft geko zen voor een zeer aanvallende strijdwijze, die hij maandag avond doornam met aanvoer der Jan Wouters en Ruud Gullit. Libero Danny Blind krijgt de mandekkers Frank Rijkaard, de bewaker van David Platt, en Frank de Boer, de cipier van Les Ferdinand, voor zich. Het mid denveld zal worden gevormd door Aron Winter op rechts, Rob Witschge op links en Jan Wouters, die Paul Gascoigne moet uitschakelen, in het cen trum. De voorhoede van het Nederlands elftal wordt ge vormd door rechtsbuiten Ruud Gullit, linksbuiten Mare Over- mars, schaduwspits Dennis Bergkamp en aanvalsleider Johnny Bosman, die zijn rentree maakt. Engeland speelt in de volgen de samenstelling: Woods (doel), Dixon, Adams, Walker, Keown (verdediging), Ince, Gascoigne, PaJmer, Barnes (middenveld), Platt, Ferdinand (aanval). ron hoogendam Roodenburg heeft zich gisteravond dank zij een 3-2 overwinning op het organiserende LFC geplaatst voor de finale (Hemelvaarts dag om 17.00 uur tegen Rijnsburgse Boys) van het Zilveren Molentoemooi. Dc win nende équipe van Eelco Filemon had lange tijd de nodige moeite met de alleraardigst voetballende gastheer. Uiteindelijk .werd het klasseverschil tus sen de tweede en vierdeklasser pas in het laatste half uur blootgelegd. Een snoeiharde pegel van Mark Helder verdween onhoud baar in de kruising van LFC goalie Marco Hoek. Dezelfde aalvlugge Helder opende al na vier minuten de score. Ondanks het ope ningsoffensief vond de Kooiclub geen gaatje in de verder gesloten LFC-verdediging. Aan de andere kant strooiden dc hardwerkende kanaries met Drikus van der Linden, Denny Verplancke (goed schot) en Gé Tegelaar met hoogstandjes, maar de afwerking liet te wensen over. Ook de schitterende kans van Tegelaar was een doorn in het oog van trai ner Hen Beerenfenger. In plaats van zelf te schieten speelde hij af naar Verplancke die er ook al geen raad mee wist. Kort na de pauze was het dan toch Denny Verplancke, na een slim passje van Kartal, die snoeihard de 1-1 veilig stelde. Dat was koren op de molen voor LFC. Een 'beauty' van John Deijn bracht tot dan (na een kwartier) ge rechtigheid: 2-1. Maar Roodenburg her vond, geholpen door LFC, op tijd zichzelf. De snelle Peter Kruit bracht de ploegen weer langszij. Het mooie doelpunt van Hel der legde eigenlijk het verschil in deze 'stadsbotsing' bloot. den haag rob van der zanden Marcel Valk staat in de belang stelling van Heerenveen. De middenvelder van AIX) Den Haag heeft reeds een oriënte rend gesprek gehad met de eer ste divisieclub uit Friesland. Hoewel Den Haag Valk niet wil verkopen, behoort verhuur tot de reële mogelijkheden. Marcel Valk heeft wel oren naar een vertrek richting Heerenveen. „Het is voorlopig afwachten, maar de club heeft in elk geval wel serieuze belang stelling getoond. De hoogte van de huursom is voor Heerenveen voorlopig een bezwaar. Verko pen is voor Den Haag niet aan de orde," aldus de Hazerswou- denaar, die net 26 is geworden. Heerenveen is bezig aan een sterk competitieslot en heeft in de eerste divisie een punt ach terstand op koploper VW. In de vierde periode leidt de ploeg, die ook nog eens in de bekerfi nale uitkomt tegen Ajax. Valk: „Het kan inderdaad heel inte ressant worden om volgend sei zoen voor Heerenveen te spe len. Maar los van de ontwikke lingen bij de club, de entourage daar is gewoon fantastisch." De entourage in het Zuider park was voor Valk de laatste maanden beduidend minder aansprekend. De voormalige UVS'er werd door trainer Nol de Ruiter op een zijspoor gezet, sa men met nog vijf andere selec tiespelers. Het zestal mocht zelfs niet meer nteetrainen en werd gedwongen om onder lei ding van assistent-trainer Heini Otto bezig te blijven. Na tussen komst van de spelersvakbond (WCS) is het halve dozijn weer aan de selectie toegevoegd. Dat neemt niet weg aat Valk nog steeds als overbodig wordt beschouwd door De Ruiter. Be halve Heerenveen is ook FC Utrecht nog steeds geïnteres seerd in Valk. Maar een ruil tus sen Willem van der Ark (door Den Haag gehuurd van Utrecht) en Valk is inmiddels van de baan. Rijsbergen Leidenaar Wim Rijsbergen treedt op als 'zaakwaarnemer' van de speler. Hij is in beeld als trainer bij Go Ahead Eagles. Zelf verwacht Rijsbergen niet al te veel van een eventueel dienst verband in Deventer. Rijsbergen vermoedt dat de club in zee gaat met Henk ten Cate. Rocky Pitty van Noordwijk speelde onlangs een testwed strijd bij de Eagles. De kennis- malung beviel goed. Pitty kan spoedig een tweede uitnodiging verwachten van de eredivisio- nist. Borussia Dortmund mag zich weer kanshebber op de Duitse titel noemen. De finalist van de strijd om de UEFA-beker ver kleinde gisteren de achterstand op de leiders in de Bundesliga (Bayem München en Werder Bremen) tot twee punten. Dort mund zegevierde met 3-0 in de uitwedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach SUB 1 OPMERKELIJKE ACHTERGRONDEN VAN DE SPORT De voorzitter van de KNVB-afdeling Leiden moet in d< slotfase van de competitie over een ijzersterke conditie beschikken. Diederik van der Veen Meerstadt rent de laatste weken van hot naar her. Hij staat tegenwoordig op zater dag en zondag op scherp, want elk moment kan er een kampioen bekend worden en dan moet hij als praeses even de felicitaties namens de KNVB overbrengen. Vorige week zondag stond DOSR op het punt kampioen te worden in Lisse. Van der Veen Meerstadt hield de stand bij die wedstrijd in de gaten. Bij 1-1 leek hij zeker van zijn zaak en vertrok naar Ter Spec- ke. Maar DOSR ging alsnog de boot in, in plaats van de kar op. Meteen wijzigde de Al- pnense bestuurder zijn spoor boekje en vertrok snel naar SJC dat buiten verwachting diezelfde middag wèl kam pioen werd. Hetleven van een afdelingsvoorzitter gaat niet over rozen. Even de concen tratie verliezen op een wed strijddag kan fataal zijn. Maar zaterdag werd hij het slachtoffer van een flauwe grap, waardoor hij zijn repre sentatieve functie niet Diederik van der Veen Meerstad. foto archiei behoren kon uitvoeren. Van der Veen Meerstadt was aan wezig bij de wedstrijd Katwijk - Quick Boys en had in zijn achterhoofd ook nog een be zoek aan Ter Leede opgeno men. Toen hij even in de be stuurskamer wilde bellen of de zaterdagderdeklasser wel echt de titel had gepakt, werd hem verteld dat hij beter op sport park De Krom kon blijven. „Ter Leede heeft wrloren en concurrent Jodan Boys heeft gewonnen, dus het feest gaat niet door," zei een Katwijkse komiek met een serieus gezicht. Op datzelfde moment was in Sassenheim de polonaise in volle gang, want Ter Leede had gewoon gewonnen van 's Gravenzande met 3-0. „Erg sneu," zegt Diederik van der Veen Meerstadt. „Ik neem mijn werk uiterst se rieus en dan kom je met dit soort grappenmakers tegen. Misschien was men in Katwijk gefrustreerd over die nederlaag tegen Quick Boys. Het is in elk geval een les: de volgende keer bel ik gewoon, hoe dan ook. Van der Veen Meerstadt reed die middag rond half zes over de snelweg voorbij Sassen heim en keek nog even naar links. „Maar ik kon niets bespeuren. Ja, ze waren al uitgehost na tuurlijk. De volgende dag was ik bij DOSR - Teylingen Toen hoorde ik dat Ter Leede met 3- 0 had gewonnen. Toen heb ik de voorzitter, Willem van Gin- hoven, maar even gebeld. Hij begreep mijn probleem. Het is niet te hopen dat er vanavond een voetbalploeg kampioen wordt in de regio. Want Diederik zit op Wem bley. De gemeente Lei derdorp heeft het rouwende RCL de ze week een opbeurende me dedeling gestuurd. De Racing, afgelopen zaterdag gedegra deerd naar de vierde klasse, moet zondagvereniging wor den. Althans, de gemeente, in casu CDA-wethouder Kerner, zou graag willen zien dat RCL met vier elftallen op zondag gaat voetballen. Je hoort (de overleden) dominee Honnef, de man die 17 jaar aan het roer stond van de Leiderdorp- se club, brommen. Als de plannen doorgaan, dan is voorzitter Peter Loesberg vertrokken. Hij vindt het idee te gek voor woorden. Voordat hij destijds de voorzittersha mer ter hand had genomen, werd er vanuit het gemeente huis een dergelijk lumineus plannetje gelanceerd. Het toenmalige bestuur veegde het voorstel met krachtige hand van tafel. Wat steekt er nu achter de plannen van de gemeente? Het is simpelweg een centen kwestie. 'Leiderdorp' wil twee velden van RCL inpikken en dat levert een besparing van ruim 30.000 gulden per jaar op. De vrijgekomen grond wil leiderdorp eventueel gebrui ken voor woningbouw. Loes berg, de toch al zo geplaagde praeses, wordt alleen al bij de gedachte verdrietig. „We zijn een gezonde vereni ging van 803 leden. Onder wie heel veel jeugdspelertjes. Die voetballen allemaal op zater dag. Stel dat er vier senioren- elftallen op zondag zouden gaan spelen, dan zet dat nog geen zoden aan dedtflc. I 'e hebben die velden keihard no dig. En dan heb ik het nog niet eens over de moeilijkheden die een aparte zaterdag- en zon - dagtak opleveren. Daar zijn voorbeelden genoeg van. Anders gezegd: het idee is op voorhand gedoemd te misluk ken. En eerlijk gezegd: wie vraagt er nu aan een zaterdag club om op zondag te gaan voetballen. RCL heeft niet al te veel principiële zaterdagvoet ballers in de gelderen, maar er loopt wel degelijk een aantal op de Bloemerd rond. Loesberg: „Die stappen allemaal op. Dat kan ik je op een briefje geven. Rinus Rijnsburger, al bijna vijf tig jaar lid van de club. ziet nog een ander probleem: „Het zondagvixubal stelt hier toch niks meer voor. Mister RCL is zeker niet van plan op op zondag hand en span diensten te verrichten voor de club, waarvoor hij zich toch al dagelijks inzet. „Stel dat ze het doorzetten, dan wordt dat een groot probleem. Want ik vertik het bijvoorbeeUl om op zondag iets te gaan doen. En velen met mij. Hoe denken ze dan die kantine draaiende te houden?" Voorzitter Loesberg wordt een beetje moedeloos van wéér een bezuinigingsronde. Hij richt zijn vuurpijlen op het CDA. bedenker van de plan nen. Loesberg .Ach, die CDA-wethouder roept verenigingen in een huis- aan-huis-blad op subsidieaan vragen op testuren en neemt de clubs vervolgens de subsidie af. We hadden eerst 10.000gul den subsidie, toen 5000, nu 2500 en straks krijgen we niets meer. En nu dit weer. Die men sen op het gemeentehuis besef fen niet waar wij mee bezig zijn. Als die vrijwilligers bij RCL houden de jeugd van de straat. Stel dat wij zeggen: je bekijkt het maar. wij kapjten ermee. Wat zal die jeugd alle maal gaan doen? Die wordt baldadig dat kun je van mij RCL op zondag. Als het zover komt, dan is Peter Loesberg voorzitter af. Want ook hij heeft zijn principes. In de prullebak dus dat plan.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 27