Wouters speelt met injectie Sport Vliegende start Zülle 'Misschien komen we met ons zesde Waterpoloërs strijken in Katwijk neer Martin Centrum wint Cup na strafschoppen 20.0INSDAG 27 APRIL 1993 N KAAM. PLV -CHEF 540 ia coruna anp ;n Een vliegende start heeft Alex Zülle de leiderstrui in de Vuelta "en bezorgd. De Zwitser vermorzel- aan- de op de eerste dag in La Coru- na zijn concurrenten in de indi- "e viduele tijdrit over tien kilome- ?j?" ter. De kloof met nummer twee 1"- Erik Breukink en de als derde or (geëindigde Toni Rominger: pre- cies een halve minuut. °°r „Hij leek wel een raket", om- ch~ schreef UCI-baas Hein Verbrug- c gen het verbluffende optreden van de winnaar. Verbruggen had de race van de Zwitser vanuit de auto gevolgd. „Wat ran een talent", liet hij erop volgen. Zülle bewees dit seizoen zijn 11 klasse al in Parijs - Nice. De 24- ien jarige zoon van een Nederland se moeder schreef de Franse rit- ia" tenkoers op zijn naam. Hij reed in maart van de eerste tot de 1 laatste dag in de leiderstrui, /eer won ook de proloog. Eveneens 1.. voor Breukink. Toen was het :°J" verschil slechts een fractie van ec" een seconde. Gisteren in La Coruna was het Kampioen van IA speelt eerst thuis zeist» In overleg met de zaterdagclubs, die nog in strijd zijn voor de titel, heeft de competiüeleider gisteren reeds het programma van de kampioenscompetitie samengesteld. De kampioen van IA (Quick Boys of Katwijk) begint op zaterdag 15 mei thuis tegen de kampioen van IC (Lunteren of Genemuiden). Het verdere programma: donderdag 20 mei: 1C-1B (Kozakken Boys of Hui zen), zaterdag22 mei: 1B-1A, zaterdag29 mei IC-IA, maandag 31 mei: 1B-1C, zaterdag 5 juni: 1A-1B. Zaterdag 12 juni: kam pioen zondag-kampioen zaterdag, zaterdag 19 juni: zaterdag- zondag. De wedstrijden op zaterdag beginnen om 15.00 uur. Jeugdfinale LD-Cup bij Crescendo leiden Vanavond wordt de finale gespeeld van de LD-JeugdCup tussen De Danaïden en KZ Leiden. Het duel tussen de jeugd - teams (tot zeventien jaar) van de buurclubs vindt plaats op het neutrale terrein van Crescendo aan de Saffierstraat en vangt aan om 19.00 uur. MW-Feyenoord op dinsdag 25 mei zeist De KNVB heeft de wedstrijd MW - Feyenoord verschoven naar dinsdag 25 mei. Het duel was vastgesteld voor 21 mei, maar werd door de burgemeester van Maastricht op die datum verbo den. Zware kluif voor houder van LD-Cup De spelers van UVS kunnen vanavond op hun lauweren rusten. De Leidse halve-fina- list in de strijd om de Leidsch Dagblad kan toezien hoe Lugdunum en FC Lisse (zon dag) het er op het veld in de Leidse Kikkerpolder tegen el kaar vanaf brengen. UVS komt op 6 mei uit tegen de winnaar. De andere kwartfi nales worden bevolkt door zaterdagclubs. Vanavond ontvangt vierdeklasser Voor schoten de zaterdagselectie van FC Lisse. Noordwijk gaat een zware avond tegemoet. De LD-cuphouder ontvangt om 19.30 uur collega-eerste klasser ARC, oud-winnaar van de bokaal. De twee an dere wedstrijden van vav- avond beginnen om 19.00 Serooskerke heeft weinig zin om vanavond in Rijnsburg het gras op te komen vreten. De za terdageersteklasser uit Zeeland zal de resterende elf minuten van de op 17 april gestaakte wedstrijd Rijnsburgse Boys - Serooskerke (stand 1-0) keurig volmaken, maar de thuisclub hoeft niet bang te zijn dat de voorsprong in gevaar komt. Trainer Jan Meulmeesten „Mis schien komen we wel met ons zesde." De coach van de reeds gede gradeerde ploeg zegt binnen zijn selectie weinig motivatie te bespeuren. De Zeeuwen koesteren geen revanchegevoe- Iens tegenover Rijnsburg en zijn niet van zins om de 1-0 in korte tijd nog even om te buigen in 1- 2 door middel van een 'slotof- fensief. Het duel in de eerste klasse A werd anderhalve week geleden gestaakt nadat er een rode kaart was uitgereikt aan Martin de Louw van Rijnsburgse Boys. De aanvaller had een Zeeuw tegen het hoofd getrapt. De commotie na het incident leidde tot een afkoelingsperiode waarna de Zeeuwen niet meer verder wil den spelen. Voor die laatste ac tie worden zij overigens later deze week nog aan de tand ge voeld door de tuchtcommissie van de KNVB. De club is in staat van beschuldiging gesteld van wege de wanordelijkheden. Serooskerke kan een zware straf tegemoet zien als het van avond niet verschijnt in Rijns burg. Vandaar dat de club van plan is te komen en de dure reis maar voor de tweede keer on derneemt. Meulmeester: „Maar sommige jongens hebben hele maal geen zin meer om daar te verschijnen. Anderen zitten met hun werk. Dus we komen, maar vraag me niet met wat voor een team. Het is toch ook belache lijk dat ik dit allemaal een dag voor de wedstrijd te horen krijg." Rijnsburgse Boys - dat derde van onderen staat en in hevige degradatienood verkeert - heeft de twee punten hard nodig. De resterenae elf minuten van het gestaakte duel staan onder lei ding van arbiter J. de Bruyn uit Lelystad en de grensrechters J. Angevaare uit Hillegom en R v.d. Broek uit Zeist. Er wordt om 20.00 uur begonnen met een vrije trap op dertig meter van het Rijnsburgse doel tussen tien Rijnsburgers en - naar verwach ting - elf Zeeuwen. verschil veel groter. Breukink had de pech dat hij in de begin fase van zijn race te maken had met lichte regenval. Hij nam de eerste twee bochten voorzich tig, met de rem erop. „Maar dat is geen excuus. Ik kon niet snel ler. Zülle bedreigen zat er niet in. Zijn tijd is sensationeel", meende de Nederlandse favo riet. Zülle legde de vlakke omloop met een gemiddelde van boven de vijftig kilometer per uur af. De jonge prof verbijsterde ie dereen. „Ik ben redelijk tevre den over mijn prestatie, maar tegelijkertijd geschokt door het verschil met Zülle. Een halve minuut op tien kilometer. Dat is veel", verklaarde Toni Romin ger. De landgenoot van Zülle, vo rig jaar de beste in de Vuelta, is met Erik Breukink de belang rijkste kandidaat voor de eind zege. Het verschil tussen hem en Breukink bedroeg gisteren acht-honderdste van een secon de. In het voordeel van de Ne derlander. Dick Advocaat hield de adem even in toen Jan Wouters over z'n pijnlijke schouder wreef. Alsof de duvel er mee speelde, werd de noeste werker gister middag bij de training op Wembley vol geraakt door Frank Rijkaard. En smakte hij kort daarna bij een sli ding met z'n schouder te gen de grond. De bonds coach schrok flink, maar werd even snel gerust ge steld. Door Jan Wouters zelf en door dokter Frits Kessel. londen albert ceesinc gpd-verslaggever Er is volgens de bondsarts geen enkele reden te twijfelen aan de inzetbaarheid van de Bayem - middenvelder woensdagavond in de cruciale WK-interland te gen de Engelsen. De pijn die Wouters voelt, kan met een ver dovende injectie verholpen worden. Met instemming van Wouters en met toestemming van Kessel, die dat medisch ver antwoord acht. Het is voor Advocaat een pak van het hart. „Als het over het Nederlands elftal gaat", brak de Engelse bondscoach Graham Taylor eerder al een lans voor de regelaar van Oranje, „praat heel Europa altijd maar over de vedetten, over Van Basten, Koe man, Gullit en Bergkamp. Maar Wouters is wel de eerste naam, die ze op hun lijstje invullen." In de aanvallende tactiek die Advocaat op Wembley voor ogen staat, speelt Wouters in Jan Wouters tijdens de training op Wembley in duel met Marciano Vink en Aron Winter. foto zijn 59ste interland een belang rijke rol. Als een der weinigen ontbrak de organistor en ver lengstuk van de coach in het veld sinds het EK '88 bijna nim mer in het Nederlands elftal. Hij is de oudste zoon (bijna 33) van die generatie, maar de trouwste Oranje-klant sloeg ook dit sei zoen nog geen interland over. Dat kan alleen Rob Witschge hem nazeggen. Dat geldt niet voor Ruud Gul lit, die in de WK-cyclus alleen van de partij was in de twee ontmoetingen tegen Turkije. Beide keren als rechtsbuiten. Daar schijnt hij nu vanaf te wil len. Gullit wil wat meer vrijheid in het veld, 'zodat ik mijn ei kwijt kan'. Net als bij Milan wil hij wat meer zwerven, maar die kans krijgt hij van Advocaat niet. De bondscoach ziet hem als rechtsbuiten en maakte dat Gullit gistermiddag bij de trai ning tot twee keer toe duidelijk toen hij hem luidkeels som meerde aan de zijlijn te blijven. „Het concept dat ons voor ogen staat", herhaalde de bondscoach na de training nog maar eens, „slaagt alleen als ie dereen voor honderd procent meedoet. Alleen als het team goed functioneert en alle posi ties goed gedekt zijn, lukt het. Dat vergt van iedereen heel veel concentratie. En de bereidheid om water bij de wijn te doen. „Anders komen we onherroepe lijk zwaar in de problemen. Dat heb ik ze al een paar keer ver teld, maar dat zal ze nog vaker verteld moeten worden." Met de keuze voor twee vleu gelspitsen (Gullit, Overmars) en twee centrale aanvallers (Bos man, Bergkamp) speelt Oranje zoals Europa het Nederlands elftal kent: avontuurlijk en ge durfd. Vooral gelet op de belan gen die er in Londen op het spel staan, grenst dat, naar interna tionale maatstaven gerekend, aan waaghalzerij. Maar het siert Advocaat dat hij de Nederland se speelstijl niet wil verlooche nen en daarmee op een gewel dige manier z'n nek uitsteekt. en vrouwen van het Neder lands waterpoloteam strijken vanavond neer in het Aquamarbad in Katwijk. Tijdens die gelegenheid zullen jan Wagenaar en Pa tricia Megens-Libregts (dochter van ex- bondscoach Thijs Libregts) hun interland loopbaan besluiten en ontvangen Hans Nieuwenburg (Polar Bears) en Hedda Ver dam (Nereus) de prijs voor de beste speler van het seizoen. Het Nederlands team onder leiding van bondscoach Ivo Trumbic bereidt zich voor op de kwalificatiewedstrijden, eind mei in Barcelona, voor het in augustus te houden EK in Sheffield. Duitsland is de tegenstan der, waarmee Oranje momenteel een trai ningskamp belegt. Tot de Nederlandse se lectie behoren onder andere Marc van Bel- kum en Niels Joor (De Zijl/LGB), Remco Pielstroom, Joerie Stoffels en Wim Vermeu len (AZC AJphen oud-Koudekerker Hans Nieuwenburg (Polar Bears), oud-AZC'er Gijsbert van der Leden (VZC) en Leidenaar Stan van Belkum (Nereus). Of laatstge noemde de rit tot het einde toe zal uitzin gen hangt af van het feit of hij zich op Aru ba als apotheker zal kunnen vestigen. Van Belkum is in afwachting van een positief antwoord op zijn sollicitatie. „Als ik niet aangenomen word, blijf ik gewoon voor het Nederlands team spelen. Ik heb trouwens geen idee wanneer ik die baan eventueel krijg. Tot ik een antwoord heb, beschouw ik me gewoon als lid van de selectie", aldus de Leidenaar. Het Duitse team, dat onder leiding van Nicolai Firoiu staat, beschikt onder andere over de broers Rene en Peter Reiman, Piotr Bokowski, Dirk Klingenberg en Raul de la Pena. De interland Nederland - Duitsland begint om 20.30 uur. Daarvoor speelt het Nederlands vrouwenteam dat in 1990 in Perth wereldkampioen werd onder leiding van een wedstrijd tegen het Goudse Donk, de huidige vereniging van de afscheid ne mende Patricia Libregts. Tussen de bedrij ven door vindt de verkiezing van de beste speler plaats. Israël De waterpoloërs van Vivax gaan op toernee door Israël. Onder leiding van coach Frits Welling vertrekt de groep vrijdag per vlieg tuig naar Tel Aviv. Daar zal elke dag een wedstrijd gespeeld worden. Een van die duels zal gaan tegen de nationale ploeg van Israël. Een week later zet de Oegstgeester eersteklasser weer voet op Nederlandse bo dem. SCOREBORD Een opgeblazen zaak? Hoewel de voorzitter van Rijnsburgse Boys. Piet van Eg- mond, vorige week aankondigde dat het bestuur zich zou 'beraden' over de geruchtmakende kwestie-De Louw (schop in het gezicht van de tegenstander tijdens RB-Serooskerke). is het daar niet van gekomen. Althans dat zegt RB-secretaris Gerard van Zuylen. Hij meldde mij daarover gisterochtend: „Het bestuur heeft afgelo pen donderdag vergaderd, maar is er niet aan toegeko men. Nee, het stond niet als punt nr. 1 op de agenda. Ik vind dat én Radio West én de pers de zaak op een ver schrikkelijke manier hebben opgeblazen. Die speler van Serooskerke heeft er helemaal niets aan overge houden. Nee, niets. Het is allemaal ontzettend overdre ven. Begrijp me goed: ik keur niet goed wat De Louw heeft gedaan, zeker niet. maar wat hij te verduren heeft gehad voordat hij die trap gaf daar gaat iedereen aan voorbij. Ik vind het een zaak voor de strafcommissie. Meer niet." Om verbitterd te eindigen met: „Zelfben ik die bewuste zaterdag nog naar PSV-FC Utrecht geweest en als je zag wat dóér gebeurde...Om ons er dan op dé ze manier tussenuit te pikken, dat vind ik buiten pro porties". Ondanks Van Zuylens ontkenning kun je uit dit alles af leiden dat het bestuur van Rijnsburgse Boys er wel de gelijk over heeft gesproken. Logisch ook. Je vereniging is door het incident in opspraak geraakt, er is zelfs door Serooskerke politiewerk van gemaakt, je komt als be stuur bij elkaar en...je zou er dan "niet aan toekomen" Kom nou toch. Natuurlijk praat je er over. De afweging is in het verhaal van Van Zuylen ook heel duidelijk: het RB-bestuur ziet hier voor zich zelf geen taak. Ze zouden, denk ik, De Louw zaterdag gewoon weer hebben laten spelen als de KNVB daar op het laatste moment geen stokje voor had gestoken, la, dat was ongetwijfeld gebeurd. Ik vind v dat maar niks, maar echt verbazen v, - doet het me niet. In liefde, oorlog en degradatienood is nu eenmaal k alles toegestaan, nietwaar. W?' 1 Opmerkelijk is de relativerende toon die na een week al over de kwestie wordt gehanteerd. De din- *i gen vervagen kennelijk snel. RB- trainer Kurver zei direct na de wed strijd nog dat „deze zaken nergens door thuishoren, en zeker niet op een RUUD PAAUW voetbalveld". Dat is voor een (ei gen) trainer toch al heel wat. En bij Van Zuylen is het inmiddels een door pers en radio „verschrikkelijk opgeblazen zaak". Het geval wordt nu dus even vlot voor de deur van de media neergelegd. Het is een bekend, eeuwenoud ver schijnsel: de boodschapper wordt er op aangekeken dat zijn boodschap onaangenaam is. Merkwaardig is ook Van Zuylens opmerking dat de be wuste Serooskerke-speler niets mankeert. De berichten waren tot op heden anders. Stel echter dat het waar is. Dat zou dan een gelukkige bijkomstigheid zijn, maar doet aan de ernst van het geval natuurlijk niets af. Over ernstige gevallen gesproken: bij geruchte vernam ik dat na afloop van RB-Serooskerke zich nóg een inci dent heeft voorgedaan. Een der Rijnsburgse spelers wil de, aldus dit verhaal, bij de kleedkamer een Seroosker- ker te lijf gaan, wat werd verhinderd door de verzorg ster van füjnsburgse Boys die zich er tussen wierp en de klappen en andere narigheid opving. Ze werd in de loop van vorige week in de kantine van RB gesigna leerd, lopend met krukken. Ik weigerde dat absurde verhaal te geloven. Onzin na tuurlijk. Een misplaatste grap. Voor alle zekerheid legde ik het Van Zuylen toch voor. In de hoop dat die zou zeggen: ach, man, hoepel nou toch op met die fiauwe- kuLMaar dat zei hij tot mijn verbazing niet. Zonder op details in te willen gaan, bevestigde hij het geval. Nee, ik zeg er verder niets over. Ik wil niet achter me aan krijgen dat ik weer iets aan het opblazen ben. Vanavond wordt het restantje van RB-Serooskerke uit gespeeld. De gevoelens zullen aan beide ziiden zonder twijfel bitter zijn, maar het is te hopen dat besturen en trainers van beide clubs vóór alles bij de spelers aan dringen op zelfbeheersing. Heldere hoofden a.u.b. Het is nou welletjes geweest. Welk veld? Het is mogelijk dat het in de eerste klasse zal komen tot een beslissingswedstrijd om het kampioenschap tussen Quick Boys en Katwijk. Waar zal die wedstrijd dan wor den gehouden? Uit wat ik zaterdag in de VIP-tent van Katwijk zo links en rechts hoorde, viel op te maken dat er aan drie terreinen wordt gedacht: Noordwijk. Rijns burgse Boys en FC Lisse. Daar zou ik niet zo gelukkig mee ziin, want geen van die velden heeft, vrees ik. voor dit auel een toereikende accommodatie. Als men in dit district wil blijven dan lijkt mij het UVS- veld een heel goede plek. Maar toen ik dat zei. reageer den nogal wat officials (niet allen overigens) sterk afwij zend: „We gaan zo'n wedstrijd niet bij een zondagclub spelen". Dat vond ik nou toch zo n kinderachtig argu ment. Ik dacht dat we dét benauwde gedoe in de voet ballerij wel te boven waren. Als het bij een zaterdag-ac commodatie in dit rayon goed kan, prima. Maar het voornaamste criterium voor de beide clubs moet zijn dat ze hun supporters de beste gelegenheid bieden om de wedstrijd te zien. Daar gaat het om. De rest dient van ondergeschikt belang te zijn. SPORT OP TV VOETBAL 0.48, 20 Abdoesiaparov (Oe*) 0 49. 33 Voskamp 1 01. 73 Den Bakker 1 18. 92 jan daan van oosten - New Jersey Nets. Boston Celtics - Charlc te Hornets Western Conference Phoer Suns - LA Lakers. Houston Rockets l Portland Trail Blarers - San Antonio Spurs Nijboer T 53. 150. Talen 1 59. 160 I Huis 2-1. 70. 2-2. Martin Centrum heeft in sporthal Cleijn Duin, via een overwinning op Bax, de Leidsch Dagblad Cup naar Voorschoten gehaald. Na een spannende wedstrijd (2-2) moesten strafschoppen de beslissing brengen. 4-3. tckikiio Van het begin af aan waren de twee rivalen aan elkaar gewaagd I tlMIMlD Kansen voor Hans van As en Ben de Roo werden direct gevolgd door mogelijkheden voor Patrick Scheurwater, Hennie Koet en Marten Bax. Geen moment wilden Bax en Martin Centrum voor el kaar onder doen. Even nadat Jan van der Reijden op de paal had '",b u geschoten, trof ook Scheurwater het houtwerk. Maar hoe zeer de strijdende partijen eikaars doel ook bestookten, de 0-0 bleef tot de BASKETBAL rust gehandhaafd. In de tweede helft nam Bax, via de sterk spelende Koet. dan toch Yrtrb NRA de leiding: 1-0. Van der Reijden en Marcel van den Burg hadden met een fraaie één-twee het Voorschotense antwoord snel voor handen: 1-1. Zes minuten later bracht Van As Martin Centrum aan de leiding: 1-2. Opnieuw Koet zorgde vijf minuten voor tijd met een mooie vrije trap voor de gelijkmaker: 2-2. Martin Centrum had in de slotminuten de beslissing nog afkunnen dwingen bij een man- meer-situatie door een twee minuten straf voor Scheurwater. Pa niek Heijmans en Marcel van den Burg konden Marijn Mokveld echter niet verschalken. Pas bij de tweede serie strafschoppen viel indeling playoffs: Astern Conference New de beslissing. Patrick Scheurwater faalde oog in oog met John Era- PRIJSVRAGEN LOTTO 16; Eerste prijs (jackpot) geen win naar, tweede pms. 6 winnaars, die elk bru to f 11 681,80 ontvangen, derde prijs 147 winnaars, elk 715,20. v.erde pn,s 5284 winnaars, elk 19.80, vijfde prtjs 67 969 winnaars, e CIJFERSPEL 16: Het winnend nummer was 606842. Zes cijfers goed 1 winnaar, vijf ci|fers goed 1 winnaar, vier ci|fers goed 12 winnaars, drie cijfers goed 206 winnaars, twee cijfers goed 2370 win- WIELRENNEN - Chicago Bulls 89-84. Washington Bullets - Boston Celtics 94- 106. Cleveland Cavaliers Philadelphia Seattle Supersonics 119-109 Ï3Ï? des. i, Cleveland Cavaliers rit: 1 Zuile (Zw.) 10 km m 11 55 (gem snelheid 50.350 km/u). 2 Breukink (Ned) 0 30. 3 Rommger (Zw>), 4 Jalabert (Fra) 0 31. 5 Alonso (Spa) 0 32, 6 Gorospe (Spa). 7 Garmend.a (Spa) 0 35. 8 H<y)ge (Aus)0 36.9 Maun (Spa). 10 Mane (Fra) 0 38, 11 Geifi (Ita) 0 39. 12 De las Cue (Fra) 0 40. 13 Dia* Zaha'a (Spa) 0 45. 18. DufauK (Zwi), 19 Montoya(Spa) s 2 10. 169 en laatste Beltran (Col) 2.35. Werder geeft Bayern slaag BREMEN «ANP/SID Werder Bremen heeft de Bun- desliga onder hoogspanning ge zet. De Noordduitse formatie versloeg gisteravond koploper Bayem München met verras sende cijfers: 4-1. Werder Bremen kwam dank zij de roya le zege op gelijke hoogte met de welgestelde club uit Beieren. Op doelsaldo (+24 tegen *22) be hield Bayem de leidende posi tie. Ziege opende voor Bayem (zonder Wouters) de score, maar daarna sloeg Werder terug via Rufer (twee strafschoppen). Herzog en Hobsch terug. 17 00 19 00 BBC 2 V 7 16-17 45 Ned 1 Sportipeoei Magie 8 00-19 00 EURO Eu'ogoeis 21 30 22 00 BRT 2 Spon 22 00 22 50 BBC 2 Wc»KJ wooker kwwthn*e vanuit Shet-ekJ 22 1622 30 Ned 3 Sportjournaal Ronde va" Spanje 23 00-01 00 EURO Snooker Europaan 23*$5 00 00Ned2 Snooker met Oenn.» 00 1600 55 BBC 2 Worm %noo»er WK voor pro«e«M>neii vanmt Sheffield

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 21