Vlag in top voor vrouwen van LZ Leython wint met gemak van Zovoc Volleyballers LUSV promoveren naar derde divisie Sport Zwemmer Van Schaik zeker van finaleplaats Tafeltennissers Oegstgeest zeker van ereklasserschap ZVH speelt 'finale' tegen Dynamo MAANDAG 26 APRIL 1993 CHEF ROB ONDERWATER. 0 Tafeltennisser Van den Berg wint NK helmond» Tafeltennisser Ted van den Berg sloeg tijdens het Ne derlands kampioenschap voor de jeugd tweemaal toe. In de Hel- mondse City sporthal prolongeerde de 17-jarige Noordwijker- houter zijn titel in het enkelspel en pakte hij en passant de eerste prijs in het dubbel samen met Jurgen Pastoors. De voor eredivi sieclub Pecos Oegstgeest uitkomende Van den Berg bereikte via achtereenvolgende winstpartijen op Ronald Vijverberg (Avanti). Dave Cloots (Hotak) en Marco Bottram (Veldhoven) de finale. In de eindstrijd ontmoette hij dubbelmaatje Pastoors (Odion). Na een overtuigende triomf (21-18 en 21-11) werd hij gekroond tot beste junior van Nederland. Van den Berg is hiermee geslecteerd voor het Europees jeugdkampioenschap dat medio juli gehou den wordt in het Sloveense Ljubljana. Golfers Zegersloot staan koppositie af alphen aan den run Het golfteam van Zeewolde heeft afgelopen weekeinde een grote score geboekt op de baan van Zegersloot. Dank zij een 16-2 overwinning op Lauswolt nam Zeewolde de koppositie over van Zegersloot, dat zelf met 12-6 van Keppelse won. De stand: Zeewolde 3-5 (+28), Zegersloot 3-5 (+24), Zaanse 2-2 (-9). Keppelse 2-0 (-11lauswolt 2-0 (-32). Badmintonner Bruil vroeg in vorm pressbaum Badmintonner Chris Bruil is vroeg in vorm. In de aanloop naar de wereldtitelstrijd veroverde de Nederlander gis teren in Pressbaum de Open Oostenrijkse titel. In de finale ver sloeg Bruil de Zweed Thomas Johansson in twee games (15-10 15- 12)..Astrid van der Knaap verloor in de eindstrijd van de Rus sische Irina Serova met 8-11 7-11. Waterpolosters keren na zes jaar terug in eerste klasse Goede prestatie in Speedo-voorronde leiden job de kruif Bij wedstrijden in Dordrecht hebben verschillende LZ-zwem- mers dit weekeinde voldaan aan de limiet voor het Nederlands zomerkampioenschap. Dichter bij huis leverde tijdens de laatste voorronde van de Speedo-jaargangswedstrijden in het Vijf Meibad vooral Michael van Schaik een voortreffelijke prestatie met winst op de 400m vrije slag. Fleur Bakker was bij de li mietwedstrijden tot twee keer toe clubgenote Natasja Sierag te snel af: op de 400m vrij in 4.29.4 tegen 4.42.5, op de 200m wissel slag in 2.27.5 tegen 2.33.4. De Leidse zwemsters voldeden hiermee op beide afstanden aan eerdergenoemde limieten. Het zelfde gold voor Bianca Hoeks die haar specialiteit, de 50m rugslag, won in 32.2 en tweede werd op de 200m rug in 2.30.5. Ook haar zusje Ingeborg, met 1.05.7 op de 100m vrij, en Rem- co Singeling, die de 200m rug slag in 2.25.6 aflegde, zwom men limiettijden. Hoofdrol Zaterdag was bij de Speedo- wedstrijden de 400m vrije slag voor jongens onder de tien een complete iy.-aangelegenheid, met een hoofdrol voor Michael van Schaik, die met zijn 5.36.9 zeker is Van een plaats in de fi nales (voör de snelste twaalf van Nederland. 4 tot 6 juni in Alk maar). Hetzelfde geldt waar schijnlijk voor zijn clubgenoot Jochem Klein (tweede in 5.43.8), maar niet voor Robert Chaud- ron, wiens 5.53.4 overigens wel goed was voor brons. Op dezelfde afstand voor meisjes van dezelfde leeftijd werd Noeki Klein tweede in 6.02.5 voor Wendy l'Arrivé in 6.26.4. De dubbele afstand (800 vrij) bracht Paul Beij (LZ, jon gens 82) met 12.22.8 op de tweede plek, gevolgd door Noordwijkerhout-zwemmer Jan Passchier in 12.46.0. Sandra Ba der van dezelfde vereniging ze gevierde bij de even oude meis jes met een straatlengte voor sprong in 11.58.0 en mag wel licht ook hoop koesteren op een plaats bij de beste twaalf. Een leeftijdsgroep hoger (onder de twaalf) gingen twee De Zijl- /LGB-zwemmers naar het brons. Joleen van Essen tikte aan in 11.03.3, Diederick Huy- bers in 10.43.8. C-klasse Ook bij C-klasse wedstrijden in Nieuwerkerk aan de IJssel, waar de 100m wisselslag en de 50m vrij werden gezwommen, ging een aantal medailles naar zwemmers van de twee Leidse verenigingen. Ilona van de Boon (LZ) won bij de meisjes onder twaalf beide races in res pectievelijk 1.23.7 en 34.3. Nel- leke Beekman van De Zijl pakte brons op de korte afstand in 35.4. Ook Anne de Haas (LZ, meisjes onder zestien) won tweemaal, in 1.18.1 en 31.4. Bij de jongens onder twaalf won Remko van der Hout de 100 wissel in 1.25.3. Op de 50m vrij werd hij in 34.4 tweede achter Ian l'Arrivé (33.9) die op de an dere afstand derde werd in 1.28.5. Krijn Fieret was de snel ste van de jongens onder de veertien met respectievelijk goud in 1.18.2 en zilver in 31.2. Erik Weijermars won de 50m in 31.0 en greep brons op de 100 wissel in 1.20.1. geleen» ron hoocendam tafeltennismedewerker Ook in de vijfde, voorlaatste ronde van de eredivisie(degra- datieplay-offs) tafeltennis bleef Pecos Oegstgeest ongeslagen. In C.eleen werd thuisploeg Kluis met 6-4 vaster op de degrada tieplaats gedrukt. Oegstgeest behield, met nog één verplichte ronde te gaan (uit tegen TT A'dam), hiermee zijn ereklasse- status. Volgende week moeten de Limburgers een bijna onmoge lijke achterstand van vier pun ten goedmaken on Odion wil de ploeg het vege lijf redden. Tem- De waterpolocompetitie loopt ten einde, de beslis singen vallen. Voor de vrouwen van LZ 1886 kon de vlag in top. De 8-4 zege op IJsselduikers was vol doende voor het kam pioenschap. WZK en Sas- senheim blijven door over winningen op Neptunus Arnhem en VZV uitzicht op de titel houden. leiden dirk kloos waterpolomedewerker De vrouwen van LZ 1886 heb ben hun supporters nog twee perioden in spanning laten zit ten. Het tegen degradatie vech tende IJsselduikers had in Ma rion van Galen een moeilijk af te stoppen speelster. Zij was in haar eentje verantwoordelijk voor de gehele produktie van de Vleutense vrouwen. Nerveus Het nerveuze LZ kwam in de derde periode in veilige haven. Ellen Hoogeboom rondde een goede combinatie af en bracht 5-2 op het scorebord. Hoewel IJsselduikers in de laatste perio de nog tot 6-4 inliep, kwam het Leidse feestje niet meer in ge vaar. De scheidende coach Wim Siera: „We hebben het hele sei zoen bovenaan gestaan, on danks het feit dat we maar wei nig wedstrijden compleet heb ben kunnen spelen. Ik denk dus dat dit kampioenschap ver diend is. Na zes jaar tweede klasse zijn we weer terug in de eerste klasse." Periodenstanden: 3-2,4-2,5-2 en 8-4. Doelpunten: Jeanet Gin jaar 3, Ellen Hoogeboom 3, Na tasja Raaphorst en Emmy in 't Veld. De vrouwen van De Zijl/LGB degradeerden naar de tweede klasse. Na de 14-6 nederlaag te gen Njord is er geen redding meer mogelijk. Ook de vrouwen van Alkemade ontkwamen niet aan degradatie. De 9-1 neder laag tegen DZV bezegelde hun De vrouwen van LZ 1886 zijn kampioen. Boven (vlnr): Monique van Leeuwen, Jeanet Ginjaar, Jan Stastra (teammanager), Ellen Hoogeboom, Wim Siera (coach), Ninke Hameetman, Femke Hameetman, Karin Stastra. Onder Natasja Raaphorst Helen ten Hagen, Emmy in 't Veld. Op de kant Yvonne Flippo (geblesseerd). foto loek zuyderduin lot. Zij volgen dus de mannen in hun gang naar het district. Mannen WZK behield een riant uitzicht op de titel in de tweede klasse. De Wassenaarders promoveren bij winst op Zegenwerp voor het eerst in hun bestaan naar de eerste klasse. De 11-7 overwin ning op Neptunus Arnhem kreeg in de laatste periode pas gestalte. De geroutineerde Arn hemmers verloren conditioneel de slag. Door een goal van Jo- han Lagerberg vlak voor het einde van de derde periode be gon WZK het laatste speldeel met een 7-6 voorsprong. In de slotfase was het alleen WZK wat de klok sloeg. De snelle coun ters waren te veel voor de naar lucht happende Arnhemmers. de titel in de derde klasse. Het Alkmaarse DAW was echter zo vriendelijk om zaterdag de pun ten bij KZC in te leveren. Sas- senheim profiteerde onmiddel- 'We hebben het hele seizoen bovenaan gestaan Topscorers: Erik van der Kroft 3, Evert Bregman 3. Sassenheim dacht vorige week na de nederlaag tegen Koude kerk uitgeschakeld te zijn voor lijk. VZV werd met de alleszeg gende cijfers van 17-7 versla gen. De Sassenheimers zijn DAW nu tot op één punt gena derd. De laatste wedstrijd brengt beide ploegen in Alk maar tegenover elkaar. Voor de overige ploegen stond er niets meer op het spel. Een ongeïnte resseerd Vivax verloor met 9-7 van De Warande. Katwijk lever de een prima prestatie door ZCE met 14-11 te klpppen. De gehele wedstrijd waren de Kat- wijkers sterker. Als er wat beter met de kansen was omgespron gen, had de zege nog groter kunnen uitvallen. Keeper Leo Schaap speelde een goede wed strijd. Topscorers: Alex Sieval 4, Arco Guyt 3 en Kjelt Boonstop pel 3. Koudekerk verloor met 10-7 van Hoorn. De Zijl vervult sportieve plicht leiden dirk kloos waterpolomedewerker LZ 1886 en De Zijl/LGB heb ben in de degradatiepoule van de hoofdklasse beide twee keer gewonnen. LZ was te sterk voor Het Y (17-12 en 8-18), De Zijl/LGB hield Rotterdam er onder (13-5 en 5-8). LZ 1886 moest na de dubbele neder laag tegen De Robben toch nog op zijn tellen passen. Het was dan ook zaak voor de Lei- denaars van het reeds gedegra deerde Het Y twee keer te win nen. LZ slaagde in die op dracht. De Amsterdammers konden nog maar net zeven man in het water brengen. Dit zevental maakte het LZ in de eerste wedstrijd nog knap moeilijk. Een 6-1 achterstand werd halverwege het derde part geheel ongedaan gemaakt (8-8). Op tijd was LZ weer bij de les. In een uiterst rommeli ge laatste periode, waarin vooral arbiter Bonthuis zich moeiteloos aanpaste aan het lage spelpeil, werd Het Y als nog met een 17-12 nederlaag opgescheept. Gisteren in Am sterdam verging het LZ beter. Na een 4-2 achterstand draai de de aanval op volle toeren. Het Y was op alle fronten te zwak. In de laatste twintig se conden vielen nog drie doel punten. De laatste was van LZ- doelman Arjo Bunnik, die met zijn schot vanaf zijn eigen doellijn de Amsterdamse goa lie Bart Nieuwstraten kansloos liet en zo de eindstand bepaal de op 8-18. De Zijl/LGB kweet zich van zijn sportieve plicht. Het nog vertwijfeld tegen degradatie vechtende Rotterdam werd twee keer teruggewezen (13-5 en 5-8). Beide wedstrijden werden al in de aanvangsfase beslist. De Zijl/LGB stond twee keer in korte lijd op een on overbrugbare voorsprong (4-1 en 5-1). Anton Heiden stak in grootse vorm. In de verdedi ging was hij een niet te passe ren schakel. Rob Dubbelde- man was topscorer in beide wedstrijden. Zaterdag maakte hij er vier en gisteren twee. Gisteren verdedigde jeugdkee per Robert van Berkel het Leid se doel. Hij liet een goede in druk achter. po Team Amsterdam is na het 8-2 verlies afgedaald naar de eerste divisie. Ongenaakbaar Bij de Oegstgeestenaren was Herman van der Broek on genaakbaar tegen Houben en Wegman. Rob Turk leek dat hu zarenstukje te evenaren, ware het niet dat de Hazerswoude- naar een 19-15 voorsprong te gen Houben liet glippen. Wel vocht 'Lurk zich naar winst in de dubbel samen met Van der Broek. In het tweede paar speel den Friso Reitsma en Ted van den Berg zich eenmaal naar winst. Beiden wonnen van Van Gurp. Degradatiedreiging blijft bestaan leiden ger renes geldrop» Via het blok van Patrick de Reus (4) en Cees van Opijnen (10) kan Hans Foekens van ZVH de bal niet meer bereiken. Niettemin won ZVH zaterdagavond in Geldrop simpel met 3-0 (15-6,15-5,16-14) van VCG, dat nu is uitgeschakeld in de nacompetitie voor het landskam pioenschap bij de volleyballers die morgen wordt beslecht in een heuse finale. Het duel in Zevenhuizen gaat tussen titelverdediger ZVH en be kerwinnaar Dynamo. Dynamo had dinsdag in Apeldoorn al in vier sets met de Brabanders afgerekend. foto anl Kampioenschap in promotieklasse voor Leidse studenten leiden ger renes medewerker LUSV ga.it volleyballen op landelijk ni veau. De Leidse studenten werden kampioen van de promotieklasse door een overtuigende zege op nummer drie Rentokil/ZVH 3. Winst was nood zakelijk voor promotie naar de derde divisie, omdat LUSV slechts één punt voorstond op Sille/Jupiter. Het begin was slecht. LUSV kwam met 6-0 achter door de' stevige aanval van AT 1 en werd compleet weggeslagen. Lang zaam kregen de Leidse studenten meer vat op dat spel. Het blok sloot steeds beter en de nu wat snellere aanval scoorde frequenter. Daardoor liep LUSV punt voor punt in en via 12-12 werd het 15-12 winst. Nu de studenten eenmaal wisten hoe de tegenstander aangepakt moest worden, volgde de winst in de overige sets vanzelf (15-8, 15-6). Coach Fieter Goosen. die de stu denten twee kampioenschappen be zorgde, kondigde aan te stoppen en iets totaal anders te gaan doen. RW kon zijn laatste wedstrijd niet in winst omzetten. Tegen het één plaats lager geklasseerde Skania 2 leed het een 1-3 nederlaag. Toch kwam het dicht bij een punt, want de laatste twee sets gingen met klein verschil (17-15, 15-13) verloren. Vrouwen ■Bij de vrouwen sloot Gemini/K 2 af met winst op ZVH 3:3-1 (12-15. 15-10. 15-9, 15-12). Het moest even warm- draaien en verloor daardoor de eerste set, maar wist daarna met zijn ervaring de ballen tactisch goed neer te leggen, terwijl ATI bleef 'rammen' en veel uit sloeg. Toch was er genoeg talent voor handen. Het werd een leuke pot, waar in voor Linda Gommans en Anneke Verstegen een hoofdrol was weggelegd. Ridderveld Ook Ridderveld besloot met een over winning. VOY was het slachtoffer. In een aardige wedstrijd werd vrijuit ge speeld en goed gevarieerd in de aanval door een vaste pass. Naarmate de strijd vorderde liep het steeds beter (3-0: 15- 12. 15-8, 15-3). In de eerste twee sets waren er voldoende mogelijkheden voor Leython 2 om te winnen bij Be Fair, getuige de setstanden: 15-13 en nogmaals 15-13, maar het kwam er net niet uit. Het speelde onbevangen, want degradatie was een feit. In de derde set was het verschil groter: 15-9. DAG had al eerder gespeeld en met 1 -3 verloren van VCS. De laatste ronde in de volleybal competitie bracht voor de 'Leid se' vertegenwoordigers alleen maar rampspoed. In de tweede divisie werd Leython (mannen) veroordeeld tot het spelen van degradatiewedstrijden en de gradeerde NOVO rechtstreeks. DAC handhaafde zich ondanks een zwakke tweede competitie helft. In de derde divisie eindig de Gemini in de subtop, maar moet ook VCS degradatiewed strijden spelen. Bij de vrouwen degradeerde Gemini en moet Leython degradatiewedstrijden spelen. Alcom/Capelle - DAC 3-2 (11- 15, 15-8, 7-15, 15-8,15-12) Bij DAC liep het niet lekker. De gekozen oplossingen waren vaak knullig, terwijl ritsen ballen werden weggegeven. Alcom daarentegen toonde met zijn jonge ploeg aan (in de eerste confrontatie won DAC nog dik) dat het veel heeft geleerd. DAC kwam nog voor met 2-1 in sets, maar leed daarna een logische nederlaag en hield slechts één punt over. Zovoc - Leython 0-3 (15-12, 15-5,15-6) Leython kwam geen moment in de problemen tegen het reeds gedegradeerde Zovoc. Het be gon met een 11-6 voorsprong via Martin Morsink die op mid veel scoorde en ook serverend de nodige punten pakte. On danks het feit dat spelverdeler Rob Mudde driemaal werd af gefloten (tweemaal spelen), won Leython toch nog door goed blokkeren van Don van Hal. In dë tweede set maakte Zovoc zo veel fouten, dat Ley thon die gemakkelijk won. Gemini/K - Thor 2-3 (10-15, 11-15, 15-9, 15-11,16-18) Gemini speelde in de eerste twee sets matig en in de volgen de twee af en toe heel aardig. Gemini had moeite om in zijn ritme te komen, maar probeer de toch zijn sportieve plicht te vervullen ten opzichte van VCS. immers VCS had slechts één punt voorsprong op Thor. Daar om was de vijfde set van cru ciaal belang. Op 15-13 dacht Gemini die set te hebben ge wonnen, echter de tweede scheidsrechter gaf een touché. Het resultaat was, dat Gemini toch nog een punt verloor en nu werd VCS de dupe. VCS - SVC 1-3 (15-11, 3-15, 6- 15,6-15) VCS gaf zichzelf niet veel kans tegen de nummer twee SVC, maar pakte door keihard wer ken en goed scherp serveren via 12-5 en 13-11 de eerste set. Dit was een prestatie van formaat, daar Robert-Jan Batenburg en Kees Cuwehand ontbraken. In de tweede set begon de ellende. Ineens werd er neel risicoloos geserveerd en werden alleen maar hoge ballen gespeeld. SVC ging een tandje hoger draaien en snelde VCS in de volgende drie sets voorbij. Als collectief faalde de thuisploeg en het kon niet verhinderen, dat SVC de belangrijke tweede plaats defi nitief greep. Vrouwen Rijnmond - Gemini/K 3-0 (15- 9, 15-12, 15-11) Gemini sloot de competitie be vredigend af met een toch nog spannende wedstrijd tegen Rijnmond. Aanvankelijk kwam het ver achter in de eerste set. maar opeens begon het te draaien en kwam het nog goed terug. De volgende twee sets gingen lang gelijk op. maar gin gen aan het eind verloren om dat Gemini meer last had van de warmte in de zaal dan Rijn mond. Zovoc - Leython 3-0 (15-12, 15-4, 15-12) In tegenstelling tot vorige week kon Leython het hoge niveau nu niet halen. Hel liep niet lek ker. vooral omdat de pass niet aankwam. De Leiderdorpse bui- tenaanval faalde eveneens. De ballen werden veelal simpel en voorspelbaar over het net gesla gen. Alleen in de derde set ken de het spel een opleving, maar die kwam te laat. Omdat naaste concurrent DVC dik won van het al gedegradeerde Woerden 2. betekent dit degradatievolley bal op 8 en 15 mei.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 22