Het kan met Rijnsburg nog alle kanten op Ter Leede wil meedoen met de grote jongens De Bloemerd rouwt om degradatie RCL Sport Lisse: geen antwoord op negatief Excelsior Noordwijk slacht mak Serooskerke ARC zonder zorgen naar Quick Boys MAANDAG 26 APRIL 1993 Tweede titel binnen twee jaar SASSENHEIM ERIK V VOETBALMEDEWERKER 'Ter Leede (tweede) klasse!' Met dit spandoek kondigde het opti mistische deel van de Sassen- heimse aanhang al voor de wedstrijd tegen 's Gravenzande het kampioenschap aan. Na een zenuwachtige start werd dit doel inderdaad overtuigend be reikt: 3-0. De tweede promotie derhalve in successie. Geen ge ringe prestatie, maar de honger naar prijzen is nog lang niet ge stild; althans niet bij Wim van Harskamp. De succestrainer die zelf van Ter Leede afkomstig is en meer dan 400 wedstrijden in het eer ste heeft gespeeld, verwoordde het na zijn vierde kampioen schap in vijf jaar (waarvan twee bij zijn oude jeugdliefde) als volgt: „Er zijn momenten in het bestaan van een club, dat de omstandigheden alles mogelijk maken. Nu is die tijd voor Ter Leede gekomen. Wij willen mee gaan doen met de grote jon gens. Het is eigenlijk net als bij wielrennen, als je bij de koplo per aankomt kan je in het wiel gaan zitten maar je kunt ook er op en erover." Dat moet dan gebeuren met de ploeg waarin zaterdag mannen als Eric Grosman en Peter Scheltus hun kunsten vertoon den. Deze spitsen hebben wei nig kansen nodig en zijn daar door van onschatbare waarde voor Ter Leede. De technisch sterke spelers Marco Verbree en Mario Faber, die vorige week nog schuldig werd verklaard aan de nederlaag tegen Leiden, mogen echter ook niet worden vergeten. Bovendien kan Van Harskamp volgend seizoen weer beschikken over Jeroen Desar en Ronald Vonk die nu in de lappenmand zitten. Versterkingen Versterkingen zijn volgens de succestrainer dan ook niet per se noodzakelijk om goed mee te kunnen doen in de tweede klas se of zelfs hoger te komen. De huidige selectie bleek immers breed genoeg om een golf van blessures op te vangen. Zelfs za terdag moest van Harskamp de taktiek nog bijstellen. „Vorige week ging het duidelijk niet goed, omdat Desar en Vonk werden gemist. De afstand tus sen het middenveld en de twee spitsen werd te groot. We zijn daarom overgeschakeld naar een opzet met drie spitsen." Van Harskamp ziet best plaats voor nog een ploeg uit de bol lenstreek in de top van het za terdag amateurvoetbal. Het moet hem dan ook niet lekker hebben gezeten dat de promo tie van de Sassenheimers in de schaduw stond van de topper in Katwijk. Want terwijl de Kat- wijkse derby 7500 mensen trok, moest Ter Leede het met een bescheiden aantal van 800 doen. Die maakten wel lawaai voor 7500, toen Peter Scheltus na ruim een half uur de score opende. Minutenlang werd het aftrappen voor het vervolg van de wedstrijd belet door het oor verdovende vuurwerk dat werd afgestoken. Het was ook in andere op zichten het belangrijkste mo ment in de wedstrijd. De thuis club gooide na dit succes de schroom van zich af en liet in het laatste uur zien waartoe de ploeg in staat is. Daartoe be hoort het maken van mooie doelpunten. Vooral de tweede Sassenheimse treffer was van grote klasse: Eric Grosman werkte een voorzet van Peter Scheltus via een halve omhaal achter de kansloze doelman Mi chel 't Hart. Na deze treffer kon het fees ten eigenlijk al beginnen. Toch werd de wedstrijd geconcen treerd uitgespeeld, waarna alle remmen los gingen. Voor eventjes gedroegen de spelers zich nog als Ideine jongens, toen zij de stropdas van Van Harskamp afknipten. Het mocht nog. Pas na de zomer behoort Ter Leede tot de grote Toeschouwers: 800. Gele kaart: Michel jongens. Ter Leede: Vaes; Faber (Boer), Keu- Ter Leede -'s Gravenzande 3-0 (1-0). ning, Verbree, Van der Zwart; Quin, 32. Scheltus 1-0, 61. Grosman 2-0, 75. Van Beelen, Natzijl; Crooy (Kruik), Grosman 3-0. Scheidsrechter: Stolze. Grosman, Scheltus. Ter Leede zet het kam pioenslied in. Ge tooid met pet zingt topscorer Eric Grosman uit volle borst mee. FOTO BEN DE BRUYN Niet alleen trainer Arie Kurver wist na afloop van het due) met Zwart Wit '28 (1-1) niet of hij nu moest lachen of huilen. Heel Rijnsburgse Boys kampte met de vraag of het nu tevreden moest zijn met dat behaalde punt of niet. Niet omdat de ploeg in Rotterdam te weinig zou hebben gekregen. Dat was niet het geval. De eindstand werd al lerwegen ook als terecht ervaren. ROTTERDAM CERT-JAN ONVLEE Neen, het ging zaterdag meer om de gevol gen van dat gelijkspel, in combinatie met de andere uitslagen in de eerste klasse A. „Slech te uitslagen," meende Kurver, daarbij doe lend op de door Hoek en Rozenburg behaal de overwinningen. Beide ploegen ontmoeten elkaar op de laatste speeldag en nu al kan naar de mening van Kurver voor die wedstrijd een drietje op het formulier worden ingevuld. „En dan zijn ze nog maar heel moeilijk in te halen." Maar er viel zaterdag, zo wist de geelzwarte kolonie op sportpark De Vaan, ook een pretti ge uitslag te begroeten. De overwinning van ARC op Vitesse Delft zorgde er immers voor dat Rijnsburgse Boys de dans van de directe degradatie naar alle waarschijnlijkheid zal ontlopen. Als de Rijnsburgers in de resteren de elf minuten van het gestaakte duel met het reeds gedegradeerde Serooskerke (de wed strijd wordt wellicht morgen op sportpark Middelmors al 'afgemaakt') schadevrij door komen, begint Vitesse Delft met twee punten achterstand aan de laatste speelronde. En kunnen de Delftenaren hooguit nog op gelij ke hoogte komen met de geelzwarte Boys. „Dat beslissingsduel hebben we in ieder ge val al," wist ook Kurver zaterdag. De oefen- meester gaat er overigens van uit dat die par tij niet zal worden gespeeld. „Ik verwacht echt niet dat FC Lisse zaterdag naar Delft gaat om te verliezen." Rijnsburgse Boys komt nadrukkelijk in aan merking voor een promotie/degradatiewed strijd met een klasseperiodekampioen van de tweede klasse. In het meest gunstige geval (winst op Serooskerke) kennen de Rijnsbur gers bij aanvang van de laatste ronde een achterstand van een punt op Hoek, Rozen burg en Scheveningen en twee op Zwart Wit '28. Er moeten dus hoe dan ook punten wor den gehaald om van die twaalfde plek af te geraken. En dat moet dan op het eigen Mid delmors gebeuren tegen het Katwijk van Arie Lagendijk dat naar Rijnsburg komt om de kampioenskansen levend te houden. „Jam mer voor Katwijk," aldus Kurver, met de hem bekende branie. En dan serieus: „Natuurlijk zijn er op dit moment eenvoudiger tegen standers te bedenken. Maar dat betekent niet dat we dus maar gewoon gaan verliezen. Trouwens, uit hebben we dit seizoen ook al een punt gepakt." In dat duel met Katwijk kan Kurver zater dag in ieder geval weer beschikken over Leon Vonk en Peter van Duyn. Dit tweetal ontbrak door een schorsing op het appel in Rotter dam, zoals ook de naar aanleiding van het voorval tegen Serooskerke voorlopig ge schorste Martin de Louw en Dick Heemskerk (hij zat de eerste van twee wedstrijden uit) ontbraken. Een niet geringe aderlating en dat was aan Rijnsburgse Boys af te zien ook. Vooral in de eerste helft miste de op zich wel hard werkende ploeg alles wat een elftal voor de tegenstander gevaarlijk kan maken. De voorsprong van Zwart Wit kwam dan ook be paald niet als een verrassing, al kwam die 1-0 op zich wel plotsklaps uit de lucht vallen. Na een hoekschop van Patrick Thijsen ging Frank Jansen het best de lucht in en diens kopbal verdween via de handen van Rini Blankespoor in de uiterste hoek van het Rijnsburgse doel. Extra middenvelder In de rust besloot Kurver tot een verrassings aanval. Met Robert van Duyn in de ploeg voor de onopvallende Wim Hooymans, laatste man Ron Carli als extra middenvelder en Jaco van Delft als vijfde spits moest Rijns burgse Boys de opgelopen schade repareren. De opzet slaagde. In de negende minuut ver lengde Piet Janmaat een lange bal van Carli en Van Delft bedacht zich niet. De bal was nog niet diagonaal achter doelman Hielke Brugts verdwenen, of Rijnsburgse Boys was weer op de oude stellingen teruggevallen. Kurver „In deze fase van de competitie kon ik me gewoon niet veroorloven zo door te gaan. We mochten nu eenmaal niet verlie- ZwartWit'28-RijnsburgseBoys 1-1 (1-0).24 Jansen 1-0, 54. Van Delft 1-1. Toeschouwers 600 Scheidsrech ter Bogaert. Geel: Bader (Rijnsburgse Boys), Bijnaar en Braai (Zwarl Wrt '28). Rijnsburgse Boys: Blankespoor Van Delft, Carli, Mar cel de Jager, Vaartjes; Hooymans (Robert van Duyn), Aandewiel, Den Haan, Bader Janmaat (Heemskerk), Ron de Jager Voor RCL is het doek in de derde klasse gevallen. De Lei- derdorpse club is terug op het niveau waar het ruim 20 jaar geleden aan de Hoogmadese- weg ook acteerde: de vierde klasse. In een laatsté wanhoops poging probeerde de elf van de gebroeders Van Haver in het beladen duel met mededegra datiekandidaat SEV het vege lijf te redden, maar verloor sterk uur volledig de controle over de wedstrijd. Met als ge volg: een schlemielige 4-2 ne derlaag en een tweede degrada tie op rij. Toen eenmaal het be richt binnenkwam dat DVO ge lijk had gespeeld tegen Spirit (1- 1) vlogen de Leidschendam- mers als dolle stieren uit het kleedhonk om het lijfsbehoud uitbundig te vieren vóór de treurige ogen van de Leider- dorpse aanhang. Dick van der Bijl, de man die de gloriejaren van RCL van na bij meemaakte, stond erbij en keek en beteuterd naar: „Op zo'n veld mag je toch geen vier de klasse spelen. Maar laten we eerlijk zijn, als je terugkijkt dan verdienen ze het niet. Kwalita tief schoten ze gewoon tekort. Er zijn spelers die de ene week een acht verdienen, en de ande re week een twee. Voordat ze weer een ruime voldoende haalden zat er minstens zes we ken tussen", stelde de inmid dels 37-jarige technisch bal- vaardige middenvelder van wel eer realistisch. Het is voor de nieuwe trainer Leo Holl te ho pen dat hij volgend seizoen voor de zwakke plekken vol doende versterking kan binnen halen. De gebroeders Van Ha ver, het duo dat Jan Kroese hal verwege het seizoen moest ver vangen, waren niet in staat het zinkende schip in de laatste acht wedstrijden, waarbij 'slechts' zeven punten werden verzameld, van de ondergang te redden. In de strijd met SEV (Sport En Vriendschap) had het er aan vankelijk alle schijn van dat de pupillen van Van Haver, zonder de geblesseerde bikkelaar Mar cel Brasker en de geschorste middenvelder Robert Planje, de heikele klus zouden klaren. Waar de trainers in de heen wedstrijd met SEV kozen voor een succesvol 4-4-2 systeem, speelde RCL zaterdag een sys teem met drie spitsen. En dat pakte op de fraaie grasmat bijzonder goed uit. Dankzij een tomeloze inzet van vooral 'jeugdspeler' Alex Barendse en Paul Dijkman zette RCL de wedstrijd lange tijd naar zijn hand. De doelgerichte ac ties waren in het begin een lust voor het oog. Maar de kansen leverden niets op. Nadat RCL goalie Wim Nobbe goed had ge anticipeerd op een levensge vaarlijke kans van de gevaarlijke SEV spits Ben lGeij, kreeg RCL dan toch waarop het recht had. De doorgebroken Oppenhei- mer werd aangetikt, waarna de strak leidende arbiter Saarloos onverbiddelijk naar de stip wees. Niek Oosterlee benutte de penalty: 1-0. Op het moment dat SEV rijp was voor de slacht bewees Erwin Pfundt zijn ploeg een slechte dienst door Kleij binnen de 'zestien' aan te tik ken. Mark de Leede (hij staat in de belangstelling van Excelsior) verzilverde de penalty. RCL ver werkte de tegenslag goed. Kort na rust was het Edwin Grooten- dorst die met een harde, trefze kere trap de Leiderdorpers aan doelpunt nummer twee hielp. RCL weigerde daarna door te stoten. Chris Oppenheimer miste een levensgrote kans. Het vormde de inleiding vooor een Leiderdorps treurfestival. Een ogenschijnlijk simpele vrije trap werd door goalie Nob be niet goed getaxeerd, waarna Kleij in de rebound meedogen loos toesloeg: 2-2. Nadat ook Niek Oosterlee het presteerde om een prachtige kopkans om zeep te helpen was de pijp leeg. SEV sloeg hard toe. De ploeg deed dat via de sterke De Leede, die de wanorde in de defensie afstrafte. Met een fraaie kopbal (2-3) etaleerde de spits zijn on schatbare waarde voor de ploeg. RCL deed wat het kon, maar moest als een geslagen hond toezien hoe Ronald van Wattum er op links volkomen uitgelopen werd, waarna weer De Leede (een gortdroge knal) het drama voor RCL compleet maakte. 4. Scheidsrechter Saarloos Toeschou wers 300 Geel: Oosterlee, Siere (RCL). Van der Lubbe. Veenman (SEV) RCL; Nobbe, Siere, Pfundt(Blokhui- zen), Visser, Van Tongefei LISSE MAARTEN WIGGERS VOETBALMEDEWERKER Er stond zaterdag niets meer dan eer op het spel. Zowel FC Lisse als Excelsior Maassluis was reeds zeker van een perio- detitel, maar kansloos voor het kampioenschap. De geel-blau wen verloren en zelfs vrij dik met 4-1. Deze uitslag doet ver moeden dat de Lissenaren er met de pet naar gooiden en de ploeg uit de Rijnmond er een lekker potje voetbal van wilde maken. Niets was minder waar: FC Lisse zette de toon, terwijl de bezoekers de ontmoeting tus sen de nummer drie en de nummer vier op de ranglijst lie ver niet hadden willen spelen. Al vanaf de eerste seconde was duidelijk dat alleen de Lis senaren bereid waren om de mouwen nog een keertje op te stropen. Met een flinke dosis in zet werd getracht de voorwaart- sen in stelling te brengen. Bin nen het kwartier had de thuis ploeg al de bal in de touwen. Op een voorzet van René Ras, waarbij de bal nog enkele wol ken kietelde, was Jelle Visser sprongvaardiger dan Excelsior- keeper Robert van der Broecke. De scheidsrechter keurde het zuivere doelpunt echter af van wege een overtreding van Visser op de doelman. Ingraven Excelsior beperkte zich tot het zich massaal ingraven in de ei gen doelmond en wachten op het geschikte moment voor een uitbraak. Dat spelletje bleek uit stekend te werken. Met vooral Faust van der Meer op scherp (zaterdag legde hij nummer 28 erin en hij wil aan het eind van het seizoen koste wat kost op of boven de 30 eindigen) werd FC Lisse op de counter tot vier maal toe verschalkt. Een volley van Radjin de Haan was het enige doeltreffende antwoord van de thuisploeg. Tekenend voor de interesse van de bezoekers was de manier waarop men zich had voorbe reid. De gehele selectie was 's middags naar het spektakel in Katwijk gaan kijken. Daarbij had men de drukte vanwege het bloemencorso even over het hoofd gezien. Daardoor stond de spelersbus gezellig samen met de vele touringcars van de Duitse corsogangers in de file op het moment dat men eigen lijk al aan de warming up had willen beginnen. Die warming up kregen ze toch, maar dan wel op een heel andere manier dan dan die ge bruikelijk is. Vanwege de op stoppingen werd namelijk be sloten de laatste twee kilome ters te voet af te leggen. Een maal gearriveerd bij het Sport park Ter Speckc was het duide lijk dat de wedstrijd niet op het geplande tijdstip van zes uur kon aanvangen. De fanatieke wandelaars wilden minstens drie kwartier later starten, of nog liever op een andere dag. Uiteindelijk kregen zij slechts een kwartiertje uitstel en had den daardoor een voorberei ding van lik-me-vestje, maar wonnen door hun negatieve in stelling wel dik. Lisse-traincr Ruud Bröring was op een idee gebracht: „Misschien moeten wij volgend seizoen voor aan vang ook maar naar Katwijk te gen Quick Boys gaan kijken." FC Lisse - Excelsior Maassluis 1-4 (0-1).46 Berveling 0-1, 73 Van dor V -CHEF ROB ONDERWATER. 071 -1614. SEROOSKERKE Noordwijk laat niets aan het toeval over. In de voorlaatste competitiewedstrijd in en te gen Serooskerke speelde de formatie van trainer John Eelman zich zaterdag ook theoretisch in veiligheid. De Zeeuwse degradant moest in zijn laatste thuiswedstrijd als eersteklasser een 4-0 neder laag slikken. Na een tamme start na men de op volle sterkte aan getreden Noordwijkers in de eerste helft ruim afstand van de uitgebluste ZeeuWen. Re né van Staveren, na gezins uitbreiding teruggekeerd in de basis, nam het eerste doelpunt voor zijn rekening. Vervolgens toonde Hein van Heek tot twee keer toe zijn neusje voor doelpunten. Eerst kopte hij uit een hoek schop van Rocky Pftti in de touwen. Vervolgens rondde hij een aanval van Geert Jan Bakker, die de buitenspelval ontweek, beheerst af: 0-3. Na de pauze hoefde Noordwijk niet ZO' nodig meer. De middenmbter, die na een slechte seizoensstart de zesde plaats in de eerste klasse A inneemt, voegde nog één treffer aan zijn totaal toe. Jeffrey Stolk zorgde uit een combinatie met Martin van Kins met een kopbal voor 4-0. De enige averij die de Noordwijkers in Seroos kerke opliepen, was een lich te blessure van Van Heek. René van Hensbergen ver ving de schutter. jordwtjk 0-4 (0- I, Van Heek 0-2 0-3, Stolk 0-4; scheidsrechter: Nulle; toeschouwers 250 Noordwijk: Van Heusden; Van Kins, Zethof, Van Slaveren, Smit; Stolk, Nulkes. Van Dirk (Bamhoom), ARC meldt zich zaterdag zor genvrij op het Katwijkse sport park Nieuw Zuid voor de com petitie-afsluiting tegen Quick Boys. De Alphense Racing, die nog een puntje nodig had i zich volledig veilig te mogen noemen, klopte Vitesse Delft met 2-0. Het verliep zaterdag allemaal volledig thuisclub. De openingstreffer bijvoorbeeld, viel al in de vierde minuut. Het steekpassje van Jan Wouters werd door Robin Leu- nissen op waarde geschat. „Een 1-0 voorsprong die het waard was om verdedigd te worden," verklaarde trainer Aad Koren la ter de defensieve speelwijze van ARC. „Wc hadden nog maai een punt nodig. Als je er dan twee in handen hebt, moet je geen overdreven risico's gaan nemen." Het solide van achteruit spe lende ARC - zonder geschorsten Cees Bonefaas, Rene Lammers en Rob Vermeer - kwam geen moment echt in gevaar. Vitesse Delft verkrampte onder de druk van het moeten winnen en slaagde er niet in de verdedi ging van de roodzwarten in ver legenheid te brengen. Een kwartier voor tijd kon de definitieve beslissing worden genoteerd. De doorgebroken Jo- han Boer werd binnen de zes tien meter aangetikt en Jacques Key maakte van elf meter geen fout. Boer liet daama nog uitgelezen mogelijkheid op T-0 liggen, maar niemand bij ARC die daar na afloop nog mee zat. Ook Aad Koren niet. „We heb ben ons doel bereikt. ARC speelt volgend jaar weer gewoon in de eerste klasse." Eerst echter wacht ARC nop een aantrekkelijk slot seizoen. Koren: „Schitterend natuurlijk, zo'n laatste wedstrijd tegen een kampioenskandidaat Ik kan me nu al verheugen oc de ambiance, zaterdag. Wat ik van de wedstrijd tegen Quick Boys verwacht? Ach, dat valt vooraf zo moeilijk te voorspel len. Maar een ding is zeker. Wc gaan naar Katwijk om onze sportieve plicht te vervullen.' ARC - Vitesse Delft 2-0 (1-<J). 4. Leu nissen 1-0, 75. Key 2-0. Sebeidsri Paul Dijkman, Sander D^kman, Key

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 21