Gebrek aan bezieling breekt Docos op Nog een sprankje hoop voor UDWS Roodenburg via de achterdeur in nacompetitie Sport 891 Succesje voor Blauw Zwart Geslaagd seizoen Foreholte UVS besluit seizoen met overwinning Alphense Boys jaagt op periodetitel MAANDAG 26 APRIL 1993 Ronald Jansen (I) verrichtte een goede daad voor UDWS door enkele minuten voor tijd tegen GSV de gelijkmaker aan te tekenen. Ronald Mink (r) onderscheidde zich in negatieve zin. Hij kreeg een rode kaart. foto archief Het kan nog alle kanten op met UDWS. De club verkeert nog steeds in degradatienood, maar heeft nog een kans het gevaar af te wenden. Ook de laatste competitieronde bracht nog geen uitsluitel. UDWS, Soccer Boys en GSV staan met 18 punten op de gedeelde voorlaatste plaats. Twee van de drie ploegen moeten degra deren. Een extra competitie tussen de drie ploegen is noodzakelijk. De winnaar blijft derdeklasser. Over het 1-1 gelijkspel was UDWS-trainer Ton Kamphues tevreden noch ontevreden. Vooraf had hij al rekening ge houden met een zware strijd, waarin de ploeg die de zenu wen het beste in bedwang zou kunnen houden ook de winst zou pakken. Blijkbaar speelde de nervositeit beide ploegen parten, waardoor de score in evenwicht bleef. GSV - UDWS was een span nende en zeer hectische wed strijd, die tien minuten voor het einde in het voordeel van GSV leek te worden beslist. Marco Bouwmeester zette zijn ploeg op voorsprong, enkele minuten nadat UDWS'er Ro nald Mink een rode kaart had gekregen wegens praten. 'Pietje Puk' De spits meende recht te heb ben op een strafschop, die hij niet kreeg. Hij uitte zijn onge noegen, waarvoor hij een gele kaart kreeg. De tweede volgde meteen daarop toen hij 'Pietje Puk' antwoordde op de vraag van scheidsrechter Kerkhof wat zijn naam was. De Leidenaars, die afgelo pen donderdag nog verloren van Lugdunum, toonden ech ter veerkracht en haalden vijf minuten voor het einde het broodnodige punt binnen. Ro nald lansen bewees zijn waar de door het belangrijke doel punt te scoren. GSV - UDWS 1-1 (0-0). 80 Bouw meester 1-0. 85 Jansen 1-1. Scheidsrechter Kerkhof. Toeschou wers: 600 Gele kaarten: Branden- horst (GSV), De Lange (GSV). Robert de Roo (UDWS), Robert Dros (UDWS). Rode kaart: Mink (UDWS). Trainer Tisseur: 'Twee keer degraderen in vier jaar is heel erg Docos-trainer Hans Tis seur miste gistermiddag de bezieling bij zijn spelers. Dat was dodelijk, consta teerde hij nuchter. Het ge volg van de 5-2 nederlaag bij Lugdunum is degrada tie naar de vierde klasse. „Twee keer degraderen in vier jaar is heel erg voor de club", concludeerde Tis- Docos kan in de derde klasse niet zijn draai vinden, hoewel de club daar wel thuishoort vol gens de trainer. ,,We zijn meestal gelijkwaardig aan de goed voetballende ploegen. Als het meezit dan kan het elftal heerlijk voetballen." Echter, als er gebikkeld moet worden, dan geven de meeste spelers niet thuis. Volgens Tisseur een be langrijke reden voor de Docos kenmerkende wisselval ligheid. In 1990 werd de Morsclub kampioen in de vierde klasse, in het daaropvolgende jaar volgde direct degradatie. Vorig jaar werd via de nacompetitie op nieuw promotie afgedwongen, en wederom hield Docos het niet langer dan een seizoen uit in de derde klasse. In de voet ballerij spreekt men dan van de 'heen-en-weer'. Mentaliteit Hoewel Tisseur niet zo snel de oorzaak van het falen van zijn selectie weet aan te wijzen, denkt hij dat het vooral een mentaliteitskwestie is. „Het zit in de hele club. Ze willen te po sitief voetballen. Steeds maar naar voren. Bij balbezit staan ze er, maar bij balverlies kunnen ze niet omschakelen. We moe ten maar eens bekijken wat we eraan kunnen doen." Docos liet dit seizoen te vaak steken vallen. Een voorsprong i Marwijk gaat over de knie bij lugdi werd veelvuldig verkwanseld, waardoor onnodig puntverlies werd geleden. Dat het elftal dit seizoen op de laatste plaats is geëindigd, doet pijn. Tisseur: „Dit verdient de club niet." Als trainer van Docos had Tis seur gehoopt op een vrienden dienst van Lugdunum. Maar als sportman zeker niet. „Ik heb me daar niet mee bezig gehou den. Je hebt daar toch geen in vloed op. De jongens beslissen op het veld wat er gebeurt." Cor van der Krogt (31), de op het middenveld van Docos. had wel gerekend op een coulante houding van de Kikkers. Docos had immers eer der dit seizoen Lugdunum aan een periodetitel geholpen door bij VEP te winnen. „Maar daar mag je niet van uit gaan", aldus Van der Krogt. „Dan nog moet je het zelf doen. Het verschil zat in het feit dat Lugdunum met veel jonge jongens vrijuit kon voetballen." Volgens Van der Krogt is de spelopvatting van Docos onvol- en mist het team de kracht om het af te maken wan neer dat nodig is. „Een wed strijd koel uitvoetballen is er bij ons niet bij. Onbegrijpelijk, vooraf was het geloof echt wel aanwezig. Het leek wel of we vast zaten, we kwamen steeds een meter tekort, in de wed strijd straalden we niets uit. Op zulke momenten verwacht ik meer van Hans van Marwijk. Hij kan een wedstrijd naar zich toe trekken, maar doet het niet. Waarom weet ik niet." Volgend jaar zal Docos in de vierde klasse ongetwijfeld weer bovenin meedraaien. Maar er komt meer bij kijken om in de derde klasse een rol van beteke nis te kunnen spelen. Na twee mislukte seizoenen is Van der Krogt daar wel achter. „We heb ben een smalle selectie. Blessu res kunnen we niet opvangen. We moeten het met eigen spe lers doen. van buitenaf komt er bijna nooit een speler bij. We missen de aantrekkingskracht, denk ik." Tegen Lugdunum ontbraken bij Docos Herman van Marwijk. Ronald Devilee. Leo van der Krogt en Paul Dirkse. terwijl de thuisclub Cees van Tongeren en Harm de Vos met blessures aan de kant hield. Na tien minuten zette Dennis Stuifzand Docos met een effectvol schot in de verre hoek op voorsprong, maar een ongelukkig moment van Van der Krogt deed deze voor rust teniet. De aanvoerder kopte een voorzet van Ton de Rooy tegen de paal, waarna Alexan der Redel de gelijkmaker voor het intikken had. Van Berkel Na rust drong het "speelse Lugdunum de bezoekers de wil op. Met vloeiende combinaties creëerde de ploeg van Ferry Nij huis legio kansen. Hoewel Do cos via De Ridder en Van der Krogt nog kansen kreeg op een voorsprong, was het Lugdunum dat terecht 2-1 scoorde Scheidsrechter Vink negeerde het vlagsignaal van de grens rechter toen Jeroen Brussee al leen op keeper Paul Goulmy af ging en beheerst afrondde Enigszins verrassend kwani Do cos snel langszij (doelpunt Jo- han de Ridder na een voorzet van Rick Hamelink), maar ver volgens was hel over oo uit Henk van Berkel was daarvoor hoogstpersoonlijk verantwoor delijk. In de laatste tien minu ten scoorde hij drie keer. Een super-hattrick. Lugdunum - Docos 5-2 (1-1) 10. Den nis Stuifzand 0-1. 35 Redel 11. 65 Brussee 2-1. 74 De Ridder 2 2 80 Van BerVel 3-2. 82 Van Berkel 4-2, 90 Van Berkel 5-2 Scheidsrechter Vmh Toeschouwers 400 Geel Marco Stut'- zand en Van Polanen (Docos) Lugdunum: IJzendoorn Van As Brus see. De Rooy. Van der Broek Onstenk, Van der Wei|den (Van Ei|k). Verver Re (Van de Wijngaard). Van Berkel. meegen De Ridder, Dennis Stuifzand MEDEWERKER Het bestuur van Roodenburg had dertig bossen bloemen aan geschaft. De helft was voor de bezoekers, kampioen Quick H. De tweede vijftien bossen ging na afloop naar de eigen jon gens. Door een 2-0 overwinning op de club uit de Residentie veroverde de Kooiclub gister middag een ticket voor de na competitie. Het toetje van de reguliere competitie heeft Roodenburg via de achterdeur bereikt. Voor afgaand aan het duel met Quick H waren ook RKAW en VELO nog in de race voor de vacante plek in de nacompetitie. Kam pioen Quick H had immers af stand van zijn startbewijs ge daan, waardoor de derde plaats in de rangschikking recht zou geven op deelname aan de na competitie. Roodenburg deed gisteren de beste zaken van de drie, zodat de Fielemon-brigade zich op mag gaan maken voor twee wedstrijden tegen VIOS en HMSH. Trainer Eelco Fielemon heeft volop vertrouwen in de kansen van Roodenburg. De sportleraar in de Scheveningse gevangenis heeft zijn formatie na de winter stop zien groeien. „Mijn ploeg is in vorm. De laatste weken hebben wij alleen maar Finales gespeeld. Iedere wedstrijd moesten wij namelijk winnen om deelname aan de nacompe titie af te dwingen. Ik denk dat dat ritme ons van pas gaat ko men tegen VIOS en HMSH." De opening van Roodenburg mocht er zijn. De Leidse forma tie zette Quick H, dat zichtbaar niet tot uiterste wenste te gaan, met lange ballen naar de drie spitsen vast op eigen helft. Van af het moment dat de voor- waartsen de bal onder controle hadden, begon de ploeg te voet ballen. Het was de speelwijze die Fielemon vooraf voor ogen had. „We moesten winnen. Vandaar dat we vol op de aan val hebben gespeeld." Nadat Mark Helder, Peter Kruit en aanvalsleider Marcel van den Burg een handvol kan sen hadden verprutst, sloeg de thuisclub in de 22ste minuut een dubbelslag. Een lange trap van eigen helft werd door de Hagenaars niet goed verwerkt, waardoor Kruit de bal net bui ten de zestien meter vol op de schoen kon nemen: 1-0. Binnen een minuut verdubbelde Roodenburg de voorsprong. Middenvelder Ron van der Lin den knalde vrij voor doelman André Hoogstad nummer twee tegen de touwen: 2-0. De reste rende periode in de eerste rond gang bleef de thuisclub opper machtig. De Kooi-club verzuim de evenwel om de Haagse kam pioen al voor rust op een bla merende achterstand te schie- Na rust was er geen sprake meer van een echte wedstrijd. Quick H, getraind door Cees Tempelaar, de ex-prof van Den Haag, leek het allemaal wel te geloven. De keurige club uit het Trainer Eelco Fielemon staat centraal tussen de spelers Roodenburg die zojuist een periodetitel hebben veroverd. henk bouwman westen van Den Haag is voor het eerst sinds dertig jaar weer teruggekeerd in de eerste klasse en hield zijn talenten in het laatste potje in de tweede klasse verborgen. Tekenend voor de instelling van de gasten was het optreden van spits Dave Jonge- jan. De topscorer in de tweede klasse (dertig doelpunten) en begeerd door Volendam en AZ, wist slechts een keer te ont snappen aan de aandacht van bewaker Rob Pret. De aanslui tende inzet van de 21-jarige puntspeler werd door Rooden- burg-sluitpost Marcel Vink met de voet gekeerd. De Roodenburg-voorwaart- sen verzamelden voorin legio mogelijkheden. Gescoord werd er echter niet meer. Tot onvrede van de onrustig op zijn bank zittende Fielemon. „We gingen het te makkelijk opvatten. Ik heb me langs de lijn dan ook helemaal schor geschreeuwd. De ploeg moest wakker blij ven." Indien zijn jeugdige formatie bij de les blijft, durft de jonge Fielemon zonder schroom de eerste klasse in te stappen. „Mijn ploeg is er rijp voor. Het is na de winterstop een hechte groep geworden met de nodige individuele klasse." Roodenburg - Quick H 2-0 (2-0) 22 Kruit 1-0, 22 Van der Linden 2-0 Scheidsrechter Knops. Toeschouwers LEIDEN LARS ULRICH „We hebben freewheelend ge voetbald. Als we in normale doen hadden gespeeld hadden sprak SJC-leider Jos van do Laar Maar de kersverse kampioen speelde gemakzuchtig. Desal niettemin gingen de Noordwij- kers met een 3-1 voorsprong de rust in. In de tweede helft werd SIC gestraft voor zijn instelling. Met de uiteindelijke 1-4 grepen de Bleiswijkers de laatste stro halm. VVSB - VEP 3-7 (0-3). 5 Souwerbren VOETBALMEDEWERKER Drie ploegen vochten om de pe riodetitel van kampioen SJC, dat 4-4 tegen Soccer Boys speel de, over te nemen. WSB verloor van VEP en Blauw Zwart reken de af met directe concurrent NSV, waardoor de Wassenaar- ders een plaatsje in de nacom petitie veiligstelden. Blauw Zwart - NSV 46 3-0 (0-0). 46 Remmerswaal 1-0. 74 Lopez 2-0. 84 Marco Lagerberq 3-0. Scheidsrechter Lugthart. 350. Scoren was een groot manco voor Blauw Zwart. Gisteren was dat gedeeltelijk verholpen. Het was ook nodig, want anders was het plaatsje in de nacompetitie ook aan de Wassenaarse club voorbijgegaan. Pas in de tweede helft nam Blauw Zwart afstand. Soccer Boys - SJC 4-4 (1-3). 20 Mar tens 0-1 23 Van Dijk 1-1 34 Van Abswoude 1-2, 40 Van Rooyen 1-3, 60 Jansen 2-3. 61 Yener 2-4 85 Ja cobs 3-4. 87 Van Dijk 4-4 Scheids rechter Willemen Toeschouwers 750 63 Van der Vlis 1-5, 75 Aanhane 2-5 76 Joustra 3-5, 77 Van der Vtis 3-6 80 Van Arnhem 3-7 Scheids rechter Beukeboom Toeschouwers 350 Gek- kaarten Zandvliet (WSB), Steneker (VEP) Over de verdediging was WSB trainer Paul van der Avaan dui delijk: „Het was een gatenkaa^ en dat is nog netjes uitgedrukt Ook het geluk ontbrak bij de gastheren. Overigens waren de Noordwijkerhouters vooraf nog niet kansloos voor de nacompe titie. VOETBALMEDEWERKER Foreholte had de zaterdagavond aangegrepen om de gerealiseerd) verlenging van het verblijf in de tweede klasse te vieren. Maar ooi gisteren hadden ze wat de vieren, want VIOS ging met 3-1 ren on der in Voorhout. De gasten hadden al een periodetitel op zak. Het was voor V1QS vooral zaak om scherp te blijven voorde nacompetitie. Bij Förehol te was er een andere 'strijd' aan de gang. In de rust was namelijk gebleken dat zowel Stan Uljee, Rob van Duyn als doelpuntenmakei Marcel iAiynenberg met vijf treffers de clubtopscorerslijst aanvoer den. De tweede helft stond zodoende in het teken van wie de meest produktieve man van dit seizoen zou worden. De prijs ging naai Rob van Duyn, die na rust twee treffers voor zijn rekening nam Zijn tweede treffer was een schitterende lob van 30 meter. Het was een waardige afsluiting van het seizoen. Foreholte - VIOS 3-1 (1-0). 40 Luynenburg 1-0. 50 Van Duyn 2-0 64 Van loeu wen 2-186 Van Duyn 3-1 SchOKJvechler Tempelaar Toeschouwers 400. UVS heeft gistermiddag in Amsterdam een weinig overtuigende maar verdiende overwinning (1-2) geboekt op het reeds gedegradeerde Rood Wit. Daarmee doorbrak de Leidse ploeg de reeks van vier opeenvolgende nederlagen. UVS is in de eerste klasse als middenmoter geëin digd. Het elftal van Désar sprokkelde uit 22 wed strijden 21 punten bij elkaar. Een punt minder dan aan het begin van dit seizoen ten doel was gesteld. Rood Wit benutte voor rust via Patrick Schuur- mans een van de weinige scoringsmogelijkheden. Na rust was UVS duidelijk de betere ploeg, maar het duurde lang voordat gescoord werd. Carl Roest scoorde een kwartier voor tijd na een scrimmage voor het Amsterdamse doel. De bal overschreed de doellijn slechts met enkele centi meters. Drie minuten later knalde Walter de Kie vit een voorzet van Gerry Jansen vanaf rechts hard in de bovenhoek: 1-2. Walter de Kievit heeft een goed seizoen achter de rug. De UVS'er scoor de gisteren tegen Rood Wit een fraai doelpunt. ^orö^ARCHtEf Alphense Boys is niet alle degra datiekandidaten goed gezind. Tegen Hollandia boekte de Al phense formatie gisteren op vreemde bodem een 1-0 over winning. De ploeg uit Hoorn is door deze nederlaag nog niet veilig. Volgende week wordt de wedstrijd tegen DCV van le- vensbeUng voor «u- NoordHptj landers. v Alphense Boys heeft minder zorgen. De Alphenaren willen het seizoen tot een goed einde brengen en en passant ook een periodetitel meepakken. Dan kan de ploeg volgend jaar deel nemen aan het KNVB-boker- toernooi. Het klasse verschil tussen Hol landia en de gasten uit Alphen was groot. De Hoomse formatie draaide erg slecht en had nog wel drie uur door kunnen voet- hallen zonder tot scoren te ko lk* Alphense equipe kreeg na een uur de bal wel tussen de pa len. Een dieptepass van Koo van Zoest, die twijfelt over zij toekomst bij AJphense Boys. I» reikte Marco Parinussa. Ik* klei ne nüddenvdda kapte zit knap vrij. waarna Peter Ouwel kerk tl)- teruggelegde bol at hu de Hoomse sluitpost knalde Alphense Boy* 0-1 (0-0) Gersa, PWr van Zoest. Beu»

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 19