Gascoigne blijft zorgenkind Dortmund nog niet uitgeblust i i v Milan is al tevreden met 0-0 bij Udinese Sport Theo Snelders blijft bij Aberdeen Gent: zicht op Europees voetbal MAANDAG 26 APRIL 1993 eredivisie 29 12 13 4 37 49 26 29 14 7 8 35 46 36 29 11 10 8 32 42 26 29 7 7 15 21 39-54 29 4 12 13 20 32 - 49 29 5 7 17 17 31 - 69 30 6 5 19 17 28-68 eerste divisie programma Zjttrdas 1 mti G« Eagles - Spana, Fmenooid Den Bosch, zondag 2 mei: Willem II - Dordrecht'90 PSV, FC Utrecht - Volendam, Vite MW, FC Groningen - Cambuur, FC Twente - R EERSTE DIVISIE Dinsdag 27 april: FC Zwolle - ADO Den Haag. j dag 1 mei; Telstar - NEC. NAC - Excelsior. Emdh - Graafschap. Helmond Sport - RBC. TOP Hera topscorers 1 Bergkamp (A|ax) 22.2. fi Boer (FC Twente/A|ax). Boogers(RKC) 13. 9 Niet Club: Quick Boys Leeftijd: 23 Beroep: adm. it dewerker Keeper Tom van der Niet van Quick Boys maakte zater- 1 dag zijn rentree in de wedstrijd tegen Katwijk. We kenlang stond hij buitenspel nadat hij een lichte hersen schudding opliep in het duel met DOVO. Ook nu haalde de pechvogel het einde niet: met nog een kwartier te spelen kwam hij niet zonder Üeer- scheuren uit een duel met Mar co van der Plas. Met een gebro ken arm moest hij het veld rui- Kun je niet beter gaan dam men of bridgen? „Dat was wel mijn eerste reac tie ja. Het is natuurlijk al de zo veelste keer dat ik wat oploop, dan denk je tocli 'het hoeft alle maal niet meer. ik stop'. Maar dat denk ik nu al niet meer. Wat mankeer je precies? Mijn ellepijp is gebroken. Ik voelde meteen knak en wist dat het fout zat. Na de wedstrijd ben ik naar het ziekenhuis gegaan. Ze zeiden dat het een mooie breuk was. Ik zit nu met mijn linkerarm tot aan mijn schou der in het gips. Dat moet er zes weken om blijven. Dit seizoen is dus over. Ik mis nu de laatste wedstrijd en misschien een schitterendebeslissingswedstrijd. Daar baal ik van." En dan te weten dat je eigen lijk niet zou spelen tegen Kat wijk. „Nee, Marco (Ruwaard, red.) was uitgekozen, ik had net de training hervat. Maar omdat Marco aan het einde van de week wat ziek werd. moest ik toch opdraven. Het ging erg lek ker en dan krijg je dit weer. Ik liep vreselijk te vloeken toen ik het veld af moest. De lokale omroep in Katwijk heeft de wedstrijd op band staan. Kijk je die nog? „Ik heb de band al gezien. Toen ik het bewuste duel terug zag deed het opnieuw erg veel pijn..." Grensrechter overleden raamsdonkveer De wedstrijd Good Luck - Tricht in de derde klas se Zuid I moest zaterdag in Raamsdonkveer zeven minuten voor het einde bij de stand 2-1 voor de thuisclub worden gestaakt van wege een sterfgeval. Eén van de grensrechters werd getroffen door éen hartverlammingen overleed kort daarna. De man, de 46-jarige Ad van der Pluim, had net de vlag overgeno men van de oorspronkelijke grensrechter, die naar de zin van de ar biter niet goed functioneerde. Bij zijn eerste actie zakte Van der Pluim in elkaar. Bij aankomst in het ziekenhuis bleek hij overleden. Bonfrère in beroep brussel De Nederlandse voetbaltrainer Jo Bonfrère heeft beroep aangetekend tegen de forse straf, die de tuchtcommissie van de Belgische bond hem onlangs oplegde. De coach van tweedeklasser Verbroedering Geel werd voor ruim een jaar, tot 30 juni 1994, ge schorst wegens wangedrag tijdens de verloren competitiewedstrijd tegen Beerschot. De tuchtcommissie achtte Bonfrère schuldig aan mishandeling. De Limburger zou na een dubieuze strafschop de grensrechter hebben aangevallen. De voormalige speler van MW houdt vol, dat hij de man niet heeft geraakt. Bonfrère wil desnoods bij de burgerrechterzijn gelijk halen. Onderzoek naar transfer Waddie ionden Scotland Yard stelt een onderzoek in naar de transfer van de Engelse voetbalinternational Chris Waddie naarOlympique Marseille. Dat schrijft de Sunday Express. Voor 4,25 miljoen pond (10,5 miljoen gulden) werd Waddie in 1989 verkocht door Totten- ham Hotspur. Volgens de krant wordt het onderzoek ingesteld op verzoek van de Franse autoriteiten. Naast Waddie zou Terry Vena- bles, de manager van Tottenham worden ondervraagd. Waddie weigerde commentaar. „Ik weet werkelijk niet waar het om gaat." Sinds het begin van dit seizoen speelt Waddie weer in Engeland, voor Sheffield Wednesday. Roma-voorzitter vrij rome» Voorzitter Giuseppe Ciarrapico van AS Roma is na 33 dagen hechtenis vrijgelaten uit de gevangenis. Hij heeft wel nog huisar rest. Thuis verklaarde hij niet van zins te zijn de club te verkopen. Zakenman en hartpatiënt Ciarrapico, een goede vriend van de voormalige premier Andreotti, verliet de gevangenis per ziekenau to. De rechters vonden zijn aanwezigheid achter gesloten deuren niet meer nodig voor het onderzoek. De praeses wordt verdacht van fraude en valsheid in geschrifte. Volgens zijn doktoren was het Onverantwoord hem langer vast te houden. FC Groningen goed bezig Groningen FC Groningen is bezig aan een aardige serie. Door een overwinning van 2-1 op FC Utrecht is in elk geval trainer Looyen sinds 29 maart ongeslagen. In vijf duels heeft FC Groningen acht punten vergaard. „De neerwaartse spiraal is omgebogen", conclu deerde Looyen in het Oosterpark. „Er ontbreekt nog wel het nodige aan het spel, maar de stijgende lijn is zichtbaar en de punten ko men binnen." Huizigh scoorde de winnende treffer. LFC ontvangt Roodenburg leiden LFC ontvangt morgenavond Roodenburg in het kader van het Zilveren Molentoernooi. Het duel begint om 19.30 uur. De win naar moet op Hemelvaatsdag in de finale opboksen tegen Rijns- burgse Boys. De Engelse selectie traint op Bisham Abbey. De sfeer is ontspannen. In het midden zoeken Platt (r) en Barnes eikaars schouder. foi De Engelse bondscoach Graham Taylor wil uiterlijk vanavond van Paul Gascoigne weten of deze woensdagavond op Wem bley kan aantreden tegen het Nederlands elftal. Tay lor gaf zijn talentvolle mid denvelder afgelopen week einde te verstaan dat hij er niets voor voelt om met de rest van het elftal tot het al lerlaatste moment in onze kerheid te verkeren. londen marcel van der kraan gpd-verslaggever „Dit wordt de zwaarste test in de hele kwalificatiereeks voor het WK. Het elftal moet zich goed kunnen voorbereiden op de loodzware klus tegen Neder land en weten waar het aan toe is," aldus Taylor. De Britse superster lijkt de zelfde lijdensweg te moeten af leggen als Ruud Gullit, die na diverse operaties aan zijn knie de afgelopen seizoenen vele be langrijke wedstrijden voor AC Milan en Oranje aan zich voor bij moest laten gaan. Taylor: „Ik heb steeds geweten dat alle el lende met die knie van Gascoig ne nog niet achter de rug was. Zijn knie blijft een onzekere fac- 'Gazza' ontbrak afgelopen weekeinde op de trainingen van het Engelse elftal, dat zo n der tig kilometer buiten Londen in de bossen van Bisham Abbey zijn trainingskamp heeft opge slagen. Met twee fysiotherapeu ten bleef hij in het hotel achter. Daar werd hij van 's morgens vroeg tot 's avonds laat intensief behandeld. Naast Gascoigne ontbraken ook verdediger Des Walker van Sampdoria, Carlton Palmer, Trevor Steven en Nigel Winterburn. Verwacht wordt dat zij allen vandaag fit worden verklaard. Taylor: „Maar dat moet dus ook voor Gascoigne gelden. Hij zal mij vandaag moeten over tuigen dat hij weer alles met een bal kan. Hij kan het zich niet permitteren om op de trai ning weg te blijven." De opvol ger van Bobby Robson blijft echter hoopvol. „We hebben sa men de videoband van zijn laatste wedstrijd voor Lazio nog eens bekeken. Daarop was dui delijk te zien hoe hij plotseling door zijn knie zakte, terwijl de bal niet in de buurt was. Ik heb hem gevraagd wat er precies is gebeurd. Hij beweerde dat hij in die wedstrijd opeens een spier in zijn kuitbeen verrekte, vlakbij de plaats waar het litteken zit van zijn grootste operatie." Volgens de specialisten, die hem vrijdag in Londen onder zochten, zijn er vooralsnog geen ernstige afwijkingen in de knie geconstateerd. Maar zij durfden de Engelse voetbalbond niet te garanderen dat de voetballer tij dig kan herstellen. Bondscoach Taylor deed daarom zaterdagmiddag tijdens een persconferentie alle moeite om de paniek rond de werkne mer van Lazio Roma niet te ver groten. Toch maakt de keuze- heer van de Engelsen zich in werkelijkheid al maanden zor gen om zijn even briljante als gedragsgestoorde international. BUITENLANDS VOETBAL cijfers Ploeg houdt race met Bayeru vol HAMBURG DPA7SID Borussia Dortmund blijft ook in de Bundesliga succesvol. De Duitse subtopper, die afgelopen week ten koste van Auxerre de finale bereikte van hel toernooi om de UEFA-beker, won zater dag met 2-1 bij middenmoter Hamburger SV. De achterstand op koploper Bayern München, dat vrijdag FC Saarbrücken met 6-0 versloeg, bleef vier punten. Indruk Borussia Dortmund maakte on- djpiks ile midweekse wedstrijd tegen de Franse ploeg, die pas in de afsluitende strafschoppen- serie werd uitgeschakeld, zowel in; fysiek als mentaal opzicht een frisse indruk. Zonder de ge blesseerde basisspelers Zelic, Povlsen en Reuter domineerden de Westfalen vrijwel de gehele wedstrijd. Tot aan de rust (0-0) hield Hamburger SV moeizaam stand. Na de pauze drukte Borussia Dortmund, dat in de voorgaan de zeven uitwedstrijden niet had gewonnen, het overwicht in cijfers uit. Met twee treffers ont popte international Zore zich Leo Clijsters stopt en wordt trainer De vToegcre Belgische inter national Leo Clijsters beëin digde zijn loopbaan. Hij wordt trainer bij Patro Eis ten. een derde klasser. De 36-jarige libero staat momenteel onder contract bij FC Luik. Als gevolg van een knieblessure staat nij de rrsi van het voetbaljaar Bui tenspel. In zijn beste tijd speelde Clijsters bij KV Mechelen. als man van de wedstrijd. Drie minuten voor tijd maakte Baron de nederlaag voor de thuisploeg iets minder pijnlijk. Flamburger SV had een half jaar op eigen veld niet verloren. Gelijk Borussia Dortmund kwam op de ranglijst op gelijke hoogte met Eintracht Frankfurt, dat in de thuiswedstrijd tegen het laag geklasseerde FC Nürnberg een kostbaar punt liet liggen: 0-0. Rosier kreeg namens de bezoe kers de beste kans in de povere partij. Zijn kopbal in de 64ste minuut belandde via de bin nenkant van de paal in handen van doelman Stein. Bekerfinalist Leverkusen, de nummer vijf van de Bundesliga, leed bij FC Kaiserslautern een zware nederlaag: 4-0. Kadlec, Dooley, Kuntz en Goldbaek maakten de doelpunten, over beide helften verdeeld. Het was de eerste thuiszege voor Kai serslautern sinds half novem ber. Leverkusen speelde de laatste twintig minuten met tien man. Stöver werd na een grove overtreding van het veld ge stuurd. Verrassend VfL Bochum heeft de strijd te gen degradatie nog niet opgege ven. De streekderby tegen Schalke'04 werd verrassend met 3-0 gewonnen. Aden (twee) en Wegmann bezorgden Bochum de eerste uitzege van het sei- zoen. De laatste plaats werd overgedaan aan Uerdingen, dat op eigen veld het sterke Karls- ruher SC op 1-1 hield. Het sukkelende VfB Stuttgart wacht dit seizoen nog altijd op de eerste overwinning in een noordwuk gpo Theo Snelders verlengt binnen kort zijn contract bij Aberdeen met drie jaar. De reserve-duel- man van Oranje is bezig aan z'n vijfde seizoen bij de Schotse nummer twee en denkt zijn loopbaan ook in Aberdeen af te sluiten. „Als je tien jaar bij de zelfde club speelt, krijg je een testimonial, een benefietwed strijd. waarvan de opbrengst voor jou is. Zo'n wedstrijd laat je niet gauw lopen". Snelders stond niet afwijzend tegenover een terugkeer naar Uwe Rahn van Frankfurt grijpt vertwijfeld naar zijn hoofd na zijn gemis te kans tegen Numberg. De Ghanees Yeboah denkt er het zijne van. foto epa uitwedstrijd. Bij degradatiekan didaat Dynamo Dresden bleef de onttroonde landskampioen op 0-0 steken. De thuisploeg behaalde het eerste püntje on der leiding van de nieuwe trai ner Minge, die afgelopen week de ontslagen Sammer opvolgde. een Engelse of Nederlandse topclub, maar niemand heeft zich voor hem gemeld. „Mijn vrouw en ik hebben het in Aber deen prima naar onze zin. De club wil mij graag houden en we spelen volgend seizoen weer Europees voetbal. Dan heb ik het toch prima voor elkaar"? 1-2, Foggia - Torino 0-0, - AS Roma 3-1 Misschien krijgen de spelers van Inter over een maand enor me spijt, dat ze er niet eerder in geloofden. Dat ze in februari en maart ongeïnspireerd vier pun ten vermorsten tegen Napoli, Atalanta. Fiorentina en Roma. Wanneer Milan de scudetto prolongeert heeft het vroegere Dream Team dat vooral te dan ken aan de psychologische dreun die voor de kerst werd uitgedeeld en aan een 3-0-zege op Inter in de beker. Terwijl de Inter-fans met hun gedachten bij Bergkamp en Jonk waren, lieten de spelers, zo blijkt nu. de kans Milan te achterhalen knul lig liggen. Vier punten, dat is nog maar de marge tussen de twee top clubs uit Milaan. AC Milan mag in Europa het uniek geachte re cord van Ajax (elf zeges op rij) nastreven, in eigen land blijkt de ploeg duidelijk aan kracht te hebben ingeboet. De kampioen was gisteren best tevreden met een doelpuntloze remise bij Udinese, dat tegen degradatie vecht. Trainer Capello liet zelfs weten dat zijn ploeg een goede wedstrijd had gespeeld. „We hebben alleen geen doelpunt gemaakt, maar dit resultaat stelt me gerust. Ik zie de toekomst met vertrouwen tegemoet". De coach liet in 50ste minuut Van Basten opdraven voor Savicevic. Het eerste optreden van de bes te voetballer van Europa in dit jaar stelde Capello gerust: „Marco heeft goed gespeeld. Hij was meteen gevaarlijk. Over een paar weken zal hij op zijn oude niveau zijn". Van Basten stelde twee keer de doelman van Udi nese op de proef. De wedstrijd had weinig om het lijf. Milan nam geen over dreven risico's en verzuimde zelf de spaarzame mogelijkhe den te benutten. Lentini faalde voor open doel na een fraaie so lo van Savicevic. De speler met de hoogste transfersom oogde als een beginneling en werd na de pauze gewisseld voor Mas- saro. Udinese, dat tegen Milan al gelijk speelde in San Siro, was allang blij met deze opponent en weigerde de salonremise op het spel te zetten. Zo kwam Milan aan zijn negende verlies- punt in zeven speeldagen. Ondertussen kroop Inter weer een punt dichterbij. Thuis tegen het bijna gedegradeerde Anco- na speelde de blauwzwarte ploeg goed in op het enthou siasme onder de fans. Binnen tien minuten stond Inter al voor via een treffer van oud-international Bergomi. Daar voegde de in topvorm ver kerende Ruben Sosa later nog twee treffers aan toe. De 65.000 fans luisterden gespannen naar de radio voor het nieuws uit Udine. Nicola Berti gelooft in een inhaalrace: „Maar zelfs als het niet lukt, hebben we van Milan een menselijke kampioen gemaakt. Ik ben blij dat er nu in het hele land over Inter als een kampioenskandidaat wordt ge sproken. Dat is op zich na de rampzalige seizoenstart een mooi resultaat. Met Jonk en Bergkamp moeten we deze lijn voortzetten, maar ik denk dat ook zij zijn verheugd met deze ontwikkeling. En wie weet zor gen wij voor hun debuut in de Champions League". Waregem en Club Brugge hebben op de 31ste speeldag van de Belgische competitie in de on derlinge subtopper gelijk gespeeld: 1-1. Ware gem, de club van Hendrie Kriizen, kon daardoor Standard Luik niet passeren op de ranglijst en blijft derde. Anderlecht, al lang en breed kam pioen, zag het gat door de zege van 2-0 op Stan dard (vrijdag) groeien tot dertien punten, met nog een duel tegoed. De slotfase in België is alleen interessant waar het gaat om de verdeling van de Europese plaat sen en de degradatie. KV Mechelen (vierde) pas seerde Club Brugge, door thuis met 1-0 te win nen van Lokeren. Vermant scoorde in de 50ste minuut, nadat de gasten al met tien man speel den. Lokeren. nu laatste, werd ingehaald door zowel Lommei als Boom. Beide ploegen won nen, uit nog wel, van Beveren en Genk. Lommei heeft een punt meer dan Boom en Lokeren, dal twee zeges minder behaalde dan Boom en op grond daarvan laatste is. Van de nieuwelingen is Antwerp, dat donderdag ten koste van Spar- tak Moskou de Europese finale voor bekerwin naars haalde, heeft nog kans op een plaats die recht geeft op deelneming'aan het toernooi om de UEFA-beker. De oudste club van België ver sloeg Lierse SK thuis met 2-0. Lehnhoff en Czer- niafynski, beiden scoorden ook afgelopen don derdag. maakten de doelpunten. Charleroi en Beveren hebben evenveel pun ten als Antwerp (34), maar een duel meer ge speeld. Charleroi won bij Cercle Brugge met 4-1, mede door drie treffers van Malbasa. Beveren verloor thuis (0-1) van degradatiekandidaat Lommei. dat 85 minuten met tien man speelde. Rudi Berx kreeg de rode kaart, zijn vierde van het seizoen. De gelijkmaker van Van Ham werd afgekeurd. Ook de Nigeriaan Mwanu (Beveren) zag rood. Dat gebeurde in de slotfase. AA Gent, van trainer Dorjee, versloeg thuis Hkeren met 3- 1 en doet eveneens mee om Europees voetbal. 29-44 Juventus 29-34 29-40 Parma 29-34 29-34 Sampdoria 29-33 iLGIË: Waregem - Club Brugge 1-1, Cer- Brugge - Charleroi 1-4, FC Antwerp - srse SK 2-0, Racing Genk - Boom 1-2, ■veren - Lommei 0-1, Club Luik - RWO Waregem 31-38 FCAntw DUITSLAND: Dynamo Dresden Vi Stuttgart 0-0, Hamburger SV - Boruss tenscheid - Borussia Monchengladbach 3- 1. Bayern Munchen - FC Saarbrücken 6-0, griekenland: AEK - Apollon 3-0, Edes sa - Panathmaikos 0-0, OFI - Panaha.ki 1- 1, lonikos - Olympiakos 1-2, Herakhs - 29-58 PAOK 41-54 St Johnstone 41 36 Young Boys 7 22 Zurich 7-1 Aarau 7-22 Lugano 7-1 Servette 7-21 Sion 7 1 Hennie Meijer zwaait af bij FC Groningen FC Groningen heeft in het Ooster park afscheid genomen van Hen nie Meijer. Voor de aftrap van de inhaalwedstrijd tegen FC Utrecht (2-1) roemde technisch manager Martin Koeman de kwaliteiten van de naar Japan (Yomiuri) ver trekkende 31 -jarige aanvaller. Van FC Groningen en de supporters vereniging ontving Meijer ge schenken. De voormalige Ajacied, die gisteren niet meer in actie kwam. heeft bijna vijf seizoenen voor FC Groningen gespeeld.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 18