Sport Quick Boys voert de spanning op Wouters fit, Van Vossen koortsig Geen ruimte voor Ruud Gullit en Co Né tjan Der Plas i BMtV 'Kijk, daar gaan onze bloemen Oranje gaat uit van eigen kwaliteiten Nacompetitie start komend weekeinde MAANDAG 26 APRIL 1993 CHEF AD VAN KAAM. PLV.-CHEF ROB ONDERWATER. C Docos degradeert 1 Q D°cos verloor giste- I 2/ ren kansloos bij Lugdunum en speelt vol gend jaar weer in de vier de klasse. De Leidenaars misten bezieling Alle kanten /t Het kan met Rijns- Z I burg alle kanten op na de 1-1 deling tegen Zwart Wit. Zaterdag is Katwijk de tegenstander. NOORDWUK CPD De schouderbiessure die Jan Wouters vrijdagavond over hield aan de competitiewed strijd met Bayem München tegen Saarbrücken verhindert hem niet woensdagavond met Nederland tegen Engeland te spelen. Op last van de clubarts van Bayem moest de Utrech ter zaterdagmorgen eerst fo to's in het ziekenhuis laten maken alvorens hij mocht af reizen naar Noordwijk aan Zee. Daar arriveerde hij zater dagavond pas tegen zevenen, waardoor hij ontbrak in de oe fenwedstrijd tegen Jong Oran je Een ander twijfelgeval vormde dit weekeinde Peter van Vossen. De Zeeuw was za terdagavond koortsig, maar gisteren was de verhoging al weer gezakt tot iets meer dan 38. Hij bleef daarom bij de se lectie, maar hij rekent er niet op dat hij tegen Engeland in de basis staat. „Het zou mooi meegenomen zijn als ik zou spelen, maar daar ga ik niet vanuit. Ik denk niet dat ik wedstrijdritme tekort kom, maar als de bondscoach dat wel denkt, zal hij me zeker niet opstellen". Van Vossen komt de laatste weken bij Anderlecht nog hooguit als invaller in het veld. Al snel na de komst van trai ner Jan Boskamp is hij zijn plaats kwijtgeraakt aan John Bosman en speelde hij alleen tegen AA Gent nog een hele wedstrijd. De Krom: 'net Kerstmis in de kerk' LEIDEN ROB V Bij de wedstrijd Katwijk - Quick Boys was het zaterdag zo druk dat er zelfs met een beetje in schikken niemand meer bijkon. Zelfs de spelers van Oranje, die in Noordwijk in een trainings kamp zaten en graag een keer 'het andere Oranje' wilden zien, werden afgescheept. Bonds coach Dick Advocaat vroeg na mens zijn selectie om zitplaat sen, maar die kon de w Katwijk niet beloven. Vandaar dat het 'hoge bezoek' niet doorging. De overvolle tribunes die de overweldigende belangstelling (de schattingen lagen tussen de 7000 en 8000 toeschouwers) maar ternauwernood konden verwerken, riepen gisteren de vraag op waar een eventuele beslissingswedstrijd moet wor den gespeeld. De bestuurders van de kampioenskandidaten filosofeerden zaterdag na afloop al een beetje over een locatie voorliet allesheslissendc durl Het UVS-terrein werd als al ternatief afgewezen, al kunnen daar zonder problemen 10.000 mensen worden ontvangen. Het Zuiderpark in Den Haag werd als iets te 'ambitieus' afgewe zen, maar was niet eens zo'n gek idee. De meeste stemmen hielden het op een zaterdagclub in de bollenstreek: Rijnsburg, Noordwijk of Lisse. Maar dan komt men waarschijnlijk voor dezelfde problemen als zater dag. Veel supporters kregen een staanplaats waar ze een zit plaats wilden. Veel toeschou wers stonden op een plaats die geen uitzicht gaf op het hele veld. Het was 'net Kerstmis in de kerk' zoals iemand in de drukte het treffend uitdrukte. „Dan zitten er immers ook al tijd mensen die het hele jaar nooit komen op de beste plaat- Katwijk heeft geen antwoord op hecht blauwwit collectief De strijd om het kampioenschap van Katwijk groeit naar een zinderende finale. Quick Boys haalde zaterdag op een uitpuilende De Krom de favoriete v.v. met een 2-0 overwinning van zijn voetstuk. Met nog een competitie ronde staan de amateurgiganten uit het kustdorp (de kraker trok bijna 8000 toeschouwers) broederlijk met 40 punten aan kop in IA. De beslissing valt zaterdag in Rijnsburg (RB-Katwijk) of op Nieuw Zuid, decor van Quick Boys - ARC. Of de beslissing valt een week later. Stilletjes hoopt de neutrale voetballiefhebber op dat laatste. Nog een Katwijk-Quick Boys, een mooier compe- titieslot is niet denkbaar. KATWIJK» ROB ONDERWATER De onberekenbare factor is dit maal niet Quick Boys, maar Katwijk. Afgewacht moet wor den hoe de ploeg van Arie La gendijk de klappen van afgelo pen zaterdag opvangt. Tot ver na de wedstrijd toonden de meeste oranjehemden zich nog zichtbaar aangeslagen over de titel te besluiten. In deze ge- Marco van der Plas geen succes had. Na ruim een kwartier ont worstelde Quick Boys zich aan de druk van Katwijk. Dat ge beurde op een manier die dit seizoen zelden is vertoond. Blauwwit schoffelde, buffelde en vocht zichtbaar voor de laatste kans om het seizoen derde achtereenvolgende schade die Quick Boys had aan gericht. daante is Quick Boys ijzersterk. De thuisploeg kwam het aan de Katwijk was zaterdag weet, ook al omdat het geen zichzelf niet. De spanning ver- antwoord op de daadkracht van lamde de ploeg, die dit seizoen zoveel opzien baart met zijn herkenbare stijl en ongebreidel de strijdlust. Die kenmerken waren in deze kustkraker juist van toepassing op Quick Boys, de ploeg die dit seizoen gelijk een kameleon door de competi tie sluipt, maar zaterdag zeker was van zaak. „Die jongens kunnen veel be ter omgaan met dit soort wed strijden," typeerde Arie Lagen dijk het verschil." „Voor ons is dit allemaal nieuw, Quick Boys heeft de laatste twee seizoenen ervaring opgedaan met het spe len voor zoveel publiek. Dat heeft vandaag de doorslag gege- Verder wilde de Leidse trainer niet gaan in zijn kritiek. Lagen dijk vond dat zijn ploeg in de tweede helft „naar vermogen" had gespeeld en simpelweg het geluk ontbeerde. Kansen kreeg Katwijk, dat wel, maar overtui gend was het spel allerminst. De zo gevreesde tandèm Lange- veld-Krayenoord kon Quick Boys geen moment verontrus ten. Ook anderen (Van der Plas en De Ridder) zaten niet 'lekker' n hun vel. Quick Boys. De 0-1 van Frenk van der Kleij was dan ook een logisch gevolg van doortastend optre den van Quick Boys. Kees Krayenoord leverde in bij Edwin Otte, Floor van Duyn brak ver volgens door over links en lepel de het leder op het hoofd van Frenk van der Kleij, die simpel raak knikte: 0-1. Tot de rust bleef Quick Boys de betere ploeg, al kreeg Carlo van Zeist een opgelegde kans op de gelijkmaker. De equipe van Hans van der Zee maakte slim gebruik van de ruimte, die het tweetal Van der Kleij/Steen voorden werd geboden. De trai ner liet zijn derde spits, Fred Kanbier, in de dug-out om het speelveld voor het gevaarlijke duo zo groot mogelijk te hou den. Toch kreeg Quick Boys geen overdaad aan kansen. Daarvoor was het weerwerk van de oranje gekleurde defensie (tot zaterdag de minst gepas seerde in IA) te goed voor. Op de door Leonard Pluimgraaff verstuurde 'granaat' was doel man Teun van Duyvenbode echter kansloos. De bonkige verdediger twijfelde geen mo- Hoe anders was dat bij Quick ment toen hij de bal van Van Het lijkt erop dat Leonard Pluimgraaff in de mangel wordt genomen door Marco de Ridder. De schijn bedriegt. In werkelijkheid heeft de blauwwitter zijn tegenstander even eerder aan het shirt vastgehouden. Een overtreding die Pluimgraaff geel kostte. Inzet: Henk Langemaat kwam, als gevolg van een botsing met Martin Steenvoorden, gehan- vend uit de strijd. fotos loek zuyderduin Boys. De bezoekers moesten zich aanvankelijk een openings offensieve van Katwijk laten welgevallen. Ze mochten niet klagen toen Hans Zwaan voor open doel onbeholpen over de bal maaide en dat een pegel van der Kleij op ongeveer dertig r ter kreeg aangereikt. Dat was tegenvaller nummer twee en die kwam nog harder aan dan de eerste. Tot het rust- signaal van leidsman Floor Baas, hij was niet altijd even ge lukkig met zijn beslissingen, doolde Katwijk aangeslagen rond. Dat beloofde niet veel goeds de tweede helft. Drie kan sen (Zwaan, Van der Plas en De Ridder) binnen zes minuten be wezen aanvankelijk het tegen deel, maar nadien vocht Katwijk toch voornamelijk tegen zich zelf. Omdat Krayenoord en De Ridder op de flanken nauwelijks langs hun tegenstanders kwa men, zocht Katwijk vooral het hoofd van Hans Zwaan. De boomlange spits werd het ech ter bijzonder moeilijk gemaakt door Richard Hoogervorst. In de 74ste minuut duwde de Hoofd dorper zijn Rijnsburgse tegen stander binnen de zestien tegen het gras, maar scheidsrechter wilde niets zien, zoals hij twin tig minuten eerder een duidelij ke strafschop voor Quick Boys (Langemaat vloerde Steenvoor den) had weggewoven. In elk geval toonde Baas zich in zijn afscheidsduel consequent. Gescoord werd er niet meer. Wel incasseerde Quick Boys een tegenvaller met het uitvallen van Tom van der Niet met een gebroken ellepijp. De zege ver zachtte, zoals altijd, de pijn. Quick Boys dus weer volledig terug in de titelrace. „Maar," waarschuwde Hans van der Zee voor teveel optimisme in het blauwwitte kamp, „ARC lijkt ge makkelijk. Dat dachten we van Zwart Wit en Hoek ook. Met die ploegen hadden we de grootste moeite." De club die tweede wordt in de titelrace bestempelt Van der Zee op voorhand als de grote schlemiel. „Veertig pun ten halen in deze afdeling en dan nog geen kampioen wor den. Dat is om gek van te wor den." Katwijk - Quick Boys 0-2 (0-2). 21 Kleij 0-135 Pluimgra 7500. Geel: Pluimgraaff en Otte (Quick Boys). Katwijk: Teun van Duyvenbode. Van Zeist, Pouw. Langemaat. De Kroon; Langeveld, Mieras (Come van Duyven bode). yan der Plas, Krayenoord. KATWUK ROB V Scheidsrechter Baas. Toeschouwers Zwaan. De Ridder Terwijl met behulp van de bier- pomp de grootste teleurstelling bij de Katwijk-spelers reeds was weggespoeld, speelden de ver liezers de wedstrijd nog eens over. In de chique VIP-tent - elk groot sportevenement in Ne derland heeft zijn eigen promo dorpje dus ook Katwijk-Quick Boys - kwamen de oranje-hem den tot het besef dat zij een kans voor open doel hadden ge mist. De meesten gaven het vol mondig toe: op het moment su prème hadden zij niet thuisge- geven. In de 'wedstrijd van de waarheid' bleek Quick Boys er gewoon te staan en was Katwijk vooral zoekende. Er was spijt en berouw. Achterafhadden ze het allemaal anders aangepakt. Achteraf ja. Keeper Teun van Duyvenbo de vond dat zijn ploeg vooral was afgebluft op agressie. „Alsof we met onze gedachten al bij die kar waren, waarmee we als kampioenen door het dorp zou den gaan. Maar als je op die kar wilt komen, moet je zo'n wed strijd wel anders spelen. We wonnen veel te weinig duels." De keeper, die in tegenstel ling tot enkele teamgenoten weinig blijk gaf van verlam mingsverschijnselen. had zich onder de lat geërgerd aan wat er zich voor zijn neus afspeelde. „Die wedstrijd is nog geen mi nuut oud en dan gaat bij Quick Boys Richard Hoogervorst er als een scheermes in tegen Hans Zwaan. Gewoon een nare over treding, maar het is wel effe een seintje van die gasten dat ze er zijn. Ze spelen op het randje en gaan voor twee punten. Wij raakten geïmponeerd in plaats van dat we er ook feller ingin gen." Van Duyvenbode had in de rust tegen zijn ploeggenoten nog geroepen dat het mes ook bij de thuisploeg op tafel moest. „Let wel, ik ben tegen een doodschop en hou niet van an ti-voetbal, maar wat moet dat moet en als er rood valt, dan valt er maar rood." Linkshalf Marco van der Plas viel zijn doelman enigszins bij. „Ik denk dat wij weer geleerd hebben van deze wedstrijd. Dan merk je misschien dat we net komen kijken aan de top. De volgende keer zal het toch anders gaan. Een gebrek aan scherpte kun je het moeilijk noemen in zo'n be laden duel. Noem het eerder overgeconcentreerdheid bij ons," aldus de rossige linkspoot De reacties uit de oranje-hoek waren eens te meer het bewijs dat Katwijk zich niet helemaal lekker voelde op eigen veld. Van het zo vaak geroemde combina tievoetbal en het collectief bleek weinig op De Krom. Na een sei zoen van regelmatigheid en keurige uitslagen luidt de wran ge conclusie dat Katwijk ge woon een van de twee kampi oenskandidaten is in plaats van dè kampioenskandidaat, zoals maandenlang werd aangeno- En misschien staat de ploeg zelfs wel op een kleine achter stand. Want behalve dat Quick Boys in punten gelijk kwam, hebben de blauvvwittcn moge lijk in mentaal opzicht een voorsprong genomen. „Dat moet blijken." zei Floor van Duyn namens de winnende ploeg. „Maar duidelijk is wel dat wij hier een mentale tik hebben uitgedeeld. En dat kan doorwer ken natuurlijk," aldus de man die ook vond dat Quick Boys een meer geroutineerde indruk maakte. „Wij waren een collec tief." Kees Krayenoord, de anders zo succesvolle spits, wilde niet lang stil blijven staan bij de ze perd. „Ach." lachte hij, „wat hebben we toch weer een mooie voetbalmiddag beleefd, niet dan? Wat is nou één nfedei laag?. Ja, okay. het is wel een hele belangrijke, maar we moe ten hem snel vergeten en vol gende week winnen. Het kan gewoon nog steeds." Ook anderen wilden het 'ver driet van De Krom' niet groter maken dan nodig was. Corné van Duyvenbode. die in de slot fase als breekijzer werd inge bracht toen trainer Arie Lagen dijk zag dat het voetballend niet meer zou lukken, kwam snel los van het leed. Dollend vroeg hi| aan teamgenoten waar 'die kar' zou vertrekken en 'hoe laat Toch weer die kar. Hij rijdt on bewust mee in de gedachten van de spelers. Rond zeven uur stroomt de VIP-tent van De Krom lang zaam leeg en gaan de meesten huiswaarts. Ook de scheids in htei neemt afttheld IvAta den met bossen bloemen. Cor né van Duyvenbode. neemt nog een slok van zijn laatste biertje en wenkt zijn teamgenoten „Jongens kijk nog een keer goed. daar gaan ze. ónze bloe NOORDWUK ALBERT CEESINO GPD-VERSLAGGEVER Dick Advocaat belijdt zijn voet balcredo meestal met de mond. En minder vanuit z'n hart. „We gaan op Wembley uit van onze eigen kwaliteiten. Als we ons gaan aanpassen aan de Engel sen", toonde de bondscoach zich in Noordwijk ineens op merkelijk aanvalslustig, „komen we in de problemen Om er vervolgens in één adem aan toe te voegen 'dat een kleine aan passing altijd kan'. In defensief opzicht dus. Dat zou dan ten koste van een aanvaller gaan. Nu maakt het een wereld van verschil of het Nederlands elftal woensdagavond op Wembley met drie of vier aanvallers speelt. En daar wringt nou net de schoen. Speelt Oranje met John Bosman, de speler in vorm, in de punt van de aanval, met Dennis Bergkamp als scha duwspits en met Ruud Gullit en Mare Overmars op de flanken? Of tovert Dick Advocaat een an dere variant uit de hoge hoed als Graham Taylor, zijn Engelse collega, mocht besluiten met Peter Barnes een heuse linker spits in het veld te brengen? En wordt Aron Winter in dat geval een pseudo-rechtsback? „Je hebt gistermiddag kunnen zien dat het in het tweede deel een stuk beter liep dan daar voor", doelde Ruud Gullit op het onnozele oefenpotje in het Olympisch stadion tegen Jong Oranje (3-0). Toen speelde het Nederlands elftal zoals dat bij Oranje past: met vier in plaats van drie aanvallers. Met Bos man als bliksemafleider voor Bergkamp, met Overmars als' linkerspits en Gullit op rechts. Toen vielen ook de doelpunten (Bergkamp. Bosman 2x). Uit twee assists van Overmars en uit een hoekschop van de kleine Ajacied, die de ronduit falende Van Vossen had afgelost. Gullit had er gistermiddag in het zonovergoten Noordwijk aan Zee, de vaste woon- en ver blijfplaats van Oranje voor een interland, zo z'n eigen gedach ten over. Maar de afgezette aan voerder heeft z'n lesje geleerd en waakt er daarom voor 'bui ten z'n boekje te gaan'. Maar net als Gullit weet natuurlijk ook Advocaat dat Bergkamp als diepste spits heel wat minder tot z'n recht komt dan met een centrum-aanvaller voor hem. De bondscoach hoeft zich z'n eigen woorden te herinne ren in de aanloop naar de WK interland tegen Polen toen hij eenzelfde experiment al heel snel liet varen. Het schimmenspel dat Advo caat zaterdag rond Bergkamp opvoerde, hoort kennelijk bij een belangrijke interland. En dat is Engeland-Nederland zon der enige twijfel. „Er stonden een paar man van hun langs de lijn", doelde de bondscoach op vijf Engelse verslaggevers. „Zij willen ook zo graag weten waar Bergkamp woensdagavond speelt". Allemaal heel leuk en aardig, maar zouden Engelsen daar nu echt wakker van liggen? Advocaat waarschijnlijk meer dan Taylor, de door de wol ge verfde manager van de Engelse ploeg. Onder zijn bewind speel de Engeland 27 interlands en verloor er maar twee. Net zoveel als Advocaat in zes ontmoetin gen. Het Nederlands elftal speelde in totaal acht keer op Wembley, speelde drie keer gelijk en kwam slechts een keer tot winst. In 1977 dank zij twee doelpun ten van Jantje Peters. De laatste ontmoeting op het 'heilige gras' dateert van vijf jaar geleden, in de aanloop naar het zo glorieus verlopen EK in Duitsland. Oran je speelde toen met 2-2 gelijk. „Aan die wedstrijd bewaar ik goede herinneringen, het is al- Danny Blind. foto leen wat lang geleden", zegt Gullit nu. „Anders dan de laatste twee keer in Utrecht spe len we nu in elk geval op een mooie grasmat. Dat geeft een goed gevoel en stimuleert wel". Bij de internationals over heerst vrijwel zonder uitzonde ring optimisme. „Het is niet on mogelijk om daar te winnen", meent Koeman-vervanger Dan ny Blind, „maar we moeten En geland nou ook weer niet gaan onderschatten. Dat proef ik toch een beetje, vooral bij de buitenstaanders". LEIDEN LARS ULRICH VOETBALMEDEWERKER Komend weekeinde begint voor een aantal voetbalclubs uit de Leidse regio de nacompeti tie. Voor de meeste verenigingen is promotie in zet. voor clubs als UDWS (3A) en Alkmania, Randstad Sport en SJZ (4A) geldt dat zij zich in een extra cometitie moeten vrijwaren van de gradatie. In de nacompetitie speelt de winnaar van de eerste periodetitel komend weekeinde thuis te gen de club die de tweede heeft weten te be machtigen. De ploeg die de laatste periode op zijn naam heeft geschreven moet een week wachten. Dan ontmoet deze ploeg de verliezer van de eerste wedstrijd. Bij een gelijkspel geldt de laagstgeklasseerde ploeg in de reguliere com petitie als verliezer. Verschillende regioclubs mengen zich in de strijd. In de derde klasse A zaterdag speelt Lei den op 8 mei tegen de verliezer van lodan Boys en Zwaluwen. Een tree lager moet KRV de strijd aanbinden met Socccr Boys (za) en Sportlust. die twee ploegen ontmoeten elkaar komende zaterdag. Op zaterdag 14 mei valt in beide groe pen de beslissing. Roodenburg heeft de derde periode in de tweede klasse A zondag overgenomen van kam pioen Quick H. Daarom zal de Kooiploeg moe ten afwachten of het HMSH of VIOS op 9 mei als tegenstander ontmoet: 16 mei is de beslis sende zondag. Dat geldt ook voor de derde klas se A zondag. Daar ontmoeten Blauw Zwart en Lugdunum elkaar op 9 mei in Wassenaar. VEI' is de derde ploeg in deze nacompetitie. Een ni veau lager spelen FC Lisse. MMO en SVLV dc nacompetitie. De laatste twee ploegen moeten als eerste de wei in op 9 mei. Niet alleen wordt er gestreden om hogerop te komen, ook onderin zijn nog niet alle beslissin gen gevallen. Zo moet de halve competitie tus sen UDWS, GSV en Soccer Boys (zo) uitwijzen wie zich ook volgend jaar nog derdeklasser mag noemen. De winnaar handhaaft zich. UDWS moei op 9 mei naar Soccer Boys om een week later GSV thuis te ontvangen. In de zondag vier de klasse A is liet speelschema nog niet bekend Van het drietal Alkmania. Randstad Sport en SJZ blijven er twee in de vierde klasse. De verliezer eindigt dan als voorlaatste op de ranglijst. Du- plaats geeft dan weer recht op een nacompetitie met de nummers 11 van de reguliere competitie in de vierde klasse B en C. I let voetbalseizoen is dus nog niet afgelopen.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 17