Sport LD Gascoigne in lappenmand ,"4Al lt> !&*t I i Snel akkoord Fortuna en Roda Basketbalclubs voelen niets voor overspelen Edberg roept Medvedev een halt toe Finale LD Cup herkansing voor Bax en Martin Centrum De Louw geschorst ZATERDAG 24 APRIL 1993 981 25 CHEF AO VAN KAAM. PIV -CHEF ROB ONDERWATER, 0 Gelijkenis Onno Guinau heeft zijn moeder Irma geleerd wat meer afstand van het tennis te nemen Miskend O Q Chris Waddie voelt 17 zich miskend omdat hij Engeland - Nederland vanaf de tribune moet volgen Piket verdedigt titel op NK schaken Amsterdam Acht grootmeesters en vier meesters nemen deel aan de nationale titelstrijd schaken die van 5 tot en met 19 juni in het Philips stadion in Eindhoven gehouden wordt. Van de top ontbreekt alleen Jan Timman, die had toegezegd maar daarop moest terugkomen na de aanwijzing door de FIDE voor de twee kamp om de wereldtitel tegen Karpov. Jeroen Piket verdedigt in Eindhoven zijn titel. Hij bindt de strijd aan met de groot meesters Cifuentes, Nijboer, Ree, Sosonko, Van der Sterren, Van Wely en Van der Wiei en de meesters Hoeksema, Martens, Van Mil en Riemersma. Buitenbad Tweesprong toch open rorofarenosveen Het buitenbad van sport- en recreatiecen trum De Tweesprong in Roelofarendsveen blijft, in tegenstelling tot wat eerder in deze krant werd vermeld, in elk geval nog twee jaar open. De buitenbaden zijn beschikbaar in de maanden mei, juni, juli en augustus. Ze worden geopend als de weersomstan digheden goed zijn. In de praktijk betekent dit dat de baden open zijn wanneer de buitentemperatuur goed is en die van het water 19 graden of hoger. Is het weer slecht of de watertempera tuur te laag dan zijn de buitenbaden gesloten. Veelal kan dan binnen worden gezwommen. Overigens: het water wordt niet meer extra verwarmd, de zon moet het verwarmen. Jan Vlieg vliegt eruit bij de NTTB 2QETERMEER» De wereldkampioenschappen tafeltennis worden voor technisch directeur Jan Vlieg zijn laatste klus in dienst van de NTTB. De bond beëindigt per 1 september de arbeidsover eenkomst met de Groninger. Vlieg was tien jaar in dienst van de bond. Financiële bezuinigingen dwingen de NTTB tot opheffing van de post technisch directeur binnen de topsportsectie. Er komt een nieuwe structuur en personele invulling van de top sport. Blankenstein fluit finale UEFA-cup Zeist John Blankenstein leidt op 19 mei de tweede wedstrijd van de finale om de UEFA-beker. Het betreft de wedstrijd Juventus- Borussia Dortmund in Turijn. Wie de Hillegommer assisteren, wordt na het weekeinde bekend gemaakt Volle winst voor De Volle Bak leiden» De softbalsters van De Volle Bak hebben Wassenaar 2 met 12-6 verslagen. Op eigen terrein in de Leidse Hout nam de Leidse ploeg gisteravond al snel eenJ5-0 voorsprong. Vooral door toedoen van Mariette Roelvink konden de gasten De Volle Bak daarna niet meer bedreigen. Interland zonder Koeman Paul Gascoigne heeft last van zijn oude knieblessure. De middenvelder bezocht vrijdag in Londen een specialist voor de training van het Engelse elftal, dat zich voorbe reidt op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Nederland van woensdag op Wembley. stel van de geblesseerde libero van FC Barcelona vordert te langzaam. Gistermorgen beslis te bondscoach Dick Advocaat hem niet mee naar Wembley te nemen. De selectie van Oranje werd hierdoor teruggebracht tot 16 spelers. Van Basten Marco van Basten wordt mor gen bij AC Milan op de bank verwacht voor de competitie wedstrijd tegen Udinese. De Europees voetballer van het jaar, die vier maanden op non- actief heeft gestaan na een en keloperatie, deed gisteren zon der problemen mee in een oe fenwedstrijdje. De Italiaanse mediavertegenwoordigers leid den daaruit af dat de Neder landse spits als reserve meegaat naar de degradatiekandidaat. Van Basten kwam door zijn langdurige afwezigheid niet voor selectie in aanmerking. De schutter hoopt op 26 mei weer op zijn oude niveau te zijn, wanneer Milan in de Europa Cup-finale aantreedt tegen Olympique Marseille. Gascoigne liep twee jaar gele den in de FA-bekerfinale van Tottenham Hotspur tegen Not tingham Forest een zware bles sure aan de knie op. Hij werd geopereerd en stond tien maan den langs de zijlijn. Pas na reva lidatie vertrok hij naar Lazio Ro ma, zijn nieuwe werkgever. Gis teren meldde hij zich bij de En gelse selectie met knieproble men. Gascoigne trainde gisteren niet mee met de selectie. „Het feit dat hij niet traint, betekent dat er twijfel bestaat over zijn meespelen woensdagavond", gaf de woordvoerder toe. Zijn absentie zal voor de ploeg van Taylor een zware klap beteke nen. Zeker na het uitvallen van de gevaarlijke aanvaller Wright van Arsenal, die woensdag een teen brak in de competitiewed strijd tegen Nottigham Forest. Koeman Ronald Koeman speelt zeker niet met het Nederlands Elftal tegen Engeland spelen. Het her- éL -f .ife Eugène Hanssen (rechts) duelleert in zijn 500ste wedstrijd voor Roda JC met Dominiek Vergoossen van For tuna Sittard. foto an Verbefnc 1-0, 29 rs 2-1. 84. Van Babangida Scheidsrechter Blankenstein. Toeschou wers 11.500. Gele kaart Spee (VW). Sas. Lokhoff en Brood (NAC) Heerenveen - ADO Den Haag 3-0 (1-0) 27 Regtop 1-0, 77. Tammer 2-0. 84 Tammer 3-0. Scheidsrechter: Temmink. Toeschou wers: 10.000 Gele kaart: Van der Laan en Hoekman (ADO Den Haag) BUITENL. VOETBAL BELGlE: AnderlechtStandard Luik 2-0 SPORTPRUSVRAGEN Lycky 10 van vrijdag 23 april 7- 12-20-21 -2932-33-34-35-42 43 - 45 - 47 - 52 - 57 66 - 72 - 73 - 74 - 75 (onder voorbehoud) BIUARTEN Geheel volgens de verwachting hebben Fortuna Sittard en Roda JC gisteravond de punten ge deeld. De doelpunten van Broeders en Sneekes vielen in de laatste vijf minuten (1-1). Pas in de slotfase was er sprake van een wedstrijd. De Limburgers waren gisteravond lange tijd lief voor elkaar. Niet alleen bij de huldiging vooraf van de jubilarissen Hanssen, 500ste wedstrijd voor Roda JC en Hesp, 200ste voor Fortuna. Roda JC was het meest gebaat met een punten- deling. Door de laatste maand zwaar catenaccio te spelen kon de ploeg de riskante nacompetitie tijdig ontlopen. De nieuwe trainer Stevens werkte de afgelopen week al aan het nieuwe seizoen door via geldschieter Hendriks de snelle WVer Babangida voor zijn ploeg te winnen. Fortuna moet de laatste vier wedstrijden hard werken om rechtstreekse degradatie te ontlopen. Dan nog is eredivisiebehoud de vraag. In de strijd om de heerschappij van de eerste di visie heeft VW NAC gisteravond waarschijnlijk definitief aan de kant gezet. In de nagenoeg volle Koel won de thuisclub uit Venlo na een aantrek kelijk duel verdiend met 4-1. De uitslag in de sfeervolle Koel heeft tot gevolg dat NAC opnieuw 3 (io-i5 7-15 8-15/1.250-2.142).'Caud niet in aanmerking komt voor rechtstreekse pro- 'oiei.- motie. (Bel)-Habraken 3-2 (10-15 14-15 15-12 Heerenveen is na de royale zege op ADO Den 1510 15-8/1.604-1,452). De Vnes Haag (3-0) vrijwel zeker van de vierde periodeti- f|nf LTi<5^t.ol7/l!o92F 13imrtfinak tel. In theorie komt ook NEC daarvoor nog in Caudron - jaspers 0-3 (7-15 0-15 11 aanmerking, maar dan moeten de Nijmegenaren 15/0.720-1.730) volgende week dik winnen van Zwolle. Tegelijker tijd moet Heerenveen. dat gisteren weer 10.000 toeschouwers begroette, in Veendam verliezen. BRIDGE Blomdahl (Zwe) 1-3 (5-15 4-15 15-4 11- 15/1.060-1.441). Wiliensberger (Dui) - Zanetti (Ka) 1-3 (5-15 8-15 15-5 8- 15/1.321-1.724). Bitalis (Fra) Burgman Topper op TV De voetbaltopper Katwijk- Quick Boys wordt na afloop direct op de regionale TV uitgezonden. De uitzending van de VLOK begint om 18.00 uur. De ondernemers van Katwijk en Valkenburg kunnen hierdoor de wed strijd toch zien. Robidoux valt af bij WK snooker SHEFFIELD herman JOUSTRA Voorlopig zitten de toeschou wers behaaglijk achterover ge leund in de stoeltjes van de Crucible in Sheffield. Af en toe klappen ze beleefd, maar van enthousiasme is nog geen spra ke. Meer dan één' piepkleine verrassing heeft de eerste ronde van het WK snooker dan ook niet opgeleverd. Voor die mini-surpise was de vijftigjarige Doug Mountjoy ver antwoordelijk. Hij wipte de hy pernerveuze Canadees Alain Robidoux: 10-6. Voor de meeste mensen nauwelijks reden om zich druk te maken. Voor de ze gevierende Welshman wel. Hij slaagde er als enige in een ge plaatste speler uit het toernooi te kegelen. Robidoux stond der tiende op de lijst. Nog verheug der was Mountjoy over het feit dat hij weer eens won. Het was pas zijn tweede overwinning van dit seizoen. Wereldkampioen en topfavo riet Stephen Hendry, Steve Da- vis, Alan McManus, John Par- rott, de Thai James Wattana en één van de publiekslievelingen, Jimmy White, hoefden zich niet buitengewoon in te spannen om de tweede ronde te halen. De Koninklijke Nederlandse Bil jartbond (KNBB) wil aparte af delingen oprichten voor snook er en pool. Als de bondsverga dering de voorstellen in juni goedkeurt, zijn alle keu-sporten vertegenwoordigd in de KNBB. In het afgelopen half jaar heeft de bond laten uitzoeken of snookerspelend Nederland behoefte heeft aan een organi satie voor competitiewedstrij den en toernooien onder de vlag van de KNBB. De nieuwe afdelingen, nu nog vertegen woordigd door eigen bonden, gaan met een grote mate van zelfstandigheid werken. ballen, maar niet in de Maas poort. De beroepscommissie van de NBB behandelt de be roepszaken vandaag. Medede lingen zijn in de vroege middag te verwachten. De liga stelde gisteren vast dat de spelregels correct zijn toegepast door scheidsrechters en wedstrijdcommissaris. Het bestuur oordeelde dat met overspelen het belang van het basketbal het best is gediend. Vandaag komt tevens de Tucht- en Geschillen Commissie van de NBB bijeen om zich te bera den over de wanordelijkheden. Het standpunt van de Topsport Liga behelsde slechts het spor tieve aspect. De stand in de play-offs is 2- 2. De winnaar van de vijfde wedstrijd speelt morgen thuis de eerste wedstrijd van de finale tegen BS Weert. Montechoro (Por) Nederland - Monaco 17-13. Ein ri|k 192. 12. Nederland BUNNIK ANP Den Bosch en Den Helder gaan in beroep tegen de beslissing van de Topsport Liga om de be slissende wedstrijd in de play offs tussen de twee basketbal clubs over de laten spelen in de Bossche Maaspoort. Het vijfde duel ontaardde donderdag in chaos en werd niet uitgespeeld. Het bestuur van de Topsport Liga besloot gisteren tot over spelen in de Maaspoort, de thuisha! van Den Bosch. Aan vang 20.00 uur. Met publiek. Wel werden extra veiligheids maatregelen aangekondigd. Vrijwel meteen na het oordeel tekenden de clubs beroep aan. Den Bosch wil niet overspelen, omdat het zich winnaar voelt van de vijfde en beslissende wedstrijd in de halve finales. De stand bij staken was 65-64. Den Helder wil wel opnieuw basket- GOLF Barcelona OPEN CATALAANS KAMPIOENSCHAP Stand na tweede ronde: 1 Torrance (Sch) 134 slagen (-10). 2 Lane (Eng). Townsend (VSt) 135. 4 Woosnam (Wal). Drummond (Sch) 136. 6 Evans (Eng). Sheröorne (Sch) 136. 6 Evans (Eng), Sherborrw (Eng). Gates (Eng). ParneviMZwe). Tinmnj, (Oen), Darcy (Ier). Binaght (Ita) 137, 119. Van der Velde 151 (76-75) Van der Velde uitgeschakeld voor finaleronden TENNIS MONTE CARLO Kwartfinales: Muster (Oos/8) - Corretia (Spa) 6-2 6-2, Edberg (Zwe/1- Medvedev (0ek/7) 6-4 6-3. PioTine (Fra) - Svensson (Zwe) 6-3 6-4, Bruguera (Spa/11) - Costa (Spa/14) 7-6 6-2 Dubbelspel, kwartfinales: Haarhuis/Koever mans (8) - Kraiicek/Siemeonk 6-2 6-2 SEOUL Kwartfinales: Woodbndge (Aus/5) Matsuoka (Jap/4) 6-4 7 6. Zöcke (Dui) Antonitsch (Oos) 6-4 7 6. Van Rensburg (ZAf) Schapers 7 6 7 5. Adams (VSt/8) - Stefan Edberg doorbrak met onberispelijk tennis de zegereeks van Andrej Medvedev. fo MONTE CARLO RTR Andrej Medvedev is op dertien achtereenvolgende overwinningen op gravel blijven staan. De laatste werd behaald op Krajicek, die de achttienjarige Oekraïner (elfde) inmiddels voor zich moet dulden op de wereldranglijst. De snelst stijgende ster aan het tennisfirma- ment werd gisteren even afgeremd, door Stefan Edberg, de voor malige nummer één uit Zweden. Edberg, toch niet zo thuis op gemalen baksteen, zorgde bij het met drie miljoen gedoteerde evenement in Monte Carlo voor het hoogtepunt van de dag. Hij speelde onberispelijk tennis en won met 6-4 6-3. Bij het tennistoernooi van Kuala Lumpur, waar de tennissters 180.000 gulden mogen verdelen, is Stephanie Rottier doorgedron gen tot de halve finales. De Nederlandse won in twee sets van de Canadese Helen Kelesi: 6-4 6-3. De zaalvoetbalteams van Bax en Martin Centrum strijden aan staande maandagavond om de Leidsch Dagblad Cup. In sport hal Cleijn Duin in Katwijk staan de twee sterkste ploegen uit de regio om 21.00 uur voor de der de keer dit seizoen tegenover el kaar. Bax won in De Gaasbak de eerste confrontatie met 3-2, de tweede ontmoeting in de Vliet- horst leverde een 3-3 gelijkspel op. Beide eerstedivisionisten heb ben een teleurstellend seizoen achter de rug en kunnen daar om nog wel een succesje ge bruiken. De Voorhouters streef den deze competitie naar het kampioenschap en promotie naar de eredivisie. Na een goe de start moest de koppositie de finitief worden afgestaan aan het veel sterkere Ceverbo uit Dordrecht. Vervolgens zette Bax zijn zinnen op de tweede plaats om zo via play-offs toch nog in de eredivisie terecht te komen. Maar ook deze opzet slaagde niet doordat het Haagse FV Snoekie over een betere eind sprint bleek te beschikken. Zo goed als Bax van start ging. zo slecht begonnen de Voor schotenaren aan de competitie. Na een kort herstel presteerde de ploeg te wisselvallig om de leiders Ceverbo en Bax te be dreigen. In de landelijke beker- competitie boekte Martin Cen trum wel een succesje, toen het landskampioen DEPA verras send uitschakelde. De hoofd prijs zat er echter niet in; Cever bo was in de volgende ronde te sterk. Maandagavond kunnen zo wel Bax als Martin Centrum het seizoen nog enige glans geven met het binnenhalen van de LD Cup. Bax maakt de afgelopen weken als team een aangesla gen indruk. Eenheid en motiva tie waren ver te zoeken. Martin Centrum moet op zijn beurt in Cees van Tongeren (hij maakt zich met Lugdunum op voor de nacompetitie) een gewaardeer de kracht missen. Martin de Louw mag vanmid dag niet voor Rijnsburgse Boys uitkomen tegen Zwart Wit '28. De KNVB legde de Warmond- se voetballer een voorlopige schorsing op in afwachting van de behandeling van de zaak van de tuchtcommissie. Aanstaande maandag wordt bekend of het gestaakte duel Rijnsburgse Boys - Seroosker- ke in de eerste klasse A wordt uitgespeeld. De wedstrijd werd zaterdag bij een stand van 1 -0 in het voor deel van Rijnsburgse Boys af gebroken. Secretaris Gerard van Zuylen kreeg gisteren van 'Zeist' te horen dat, als de res terende elf minuten worden uitgespeeld, dinsdag 27 april de voorkeur geniet van de competitieleider. Alle ploegen moeten namelijk met een ge lijk aantal gespeelde wedstrij den aan de laatste competitie- ronde op zaterdag 1 mei be ginnen. Serooskerke is inmiddels door de KNVB verantwoordelijk ge steld voor het staken van de wedstrijd. De Zeeuwen wilden niet verder spelen, nadat een zware overtreding van Rijns burgse Boys-speler Martin de Louw op Rcinco Geschiere voor een opstootje had ge zorgd en scheidsrechter Huys- sen had besloten de wedstrijd tijdelijk stil te leggen. .an (Fra/?) 7-64-6 6-1 Pech (Dui) 7-6 6-2. Kwartfinales: Hack (Dui/7) - Bonggnon (Ita) 6-0 7-5. Sanchez Vicano (Spa/1) - Pierce (Fra) 7 5 6 1, Coetzer (ZAf/4) - Magdalena Maleeva (Bul/5) 6 4 4-0 opg Martinez (Spa/2) - Golaria (Ita) 6 16 3 (Fra/6)6-1 7-5. Proviso (Indo) 6-3 6-1. Grossman (VSt) Basuk. VOLLEYBAL ZEILEN Aandewiel en Van Heusden in nationale amateurselectie Gert Aandewiel en Arjan van Heusden zijn geselecteerd voor het Nederlands amateurelftal. De laatste man van Quick Boys en de doelman van Noordwijk oefenen dinsdag tegen en op ÏJrk. een week later tegen en bij Quick Boys, terwijl op 18 mei de traditionele wedstrijd tegen Middlesex Wanderers bij DFC op het programma staat. De selectie bestaat verder uit: John Baven (ADO), Fred Bloem (Hollandia), Arnold Brehler (IJsselmeervogels). Arnold van de Broek (Achilles'94), Pascal de Bruin (Holland). Bert van Doom (HSC'21), Gert Benkhoom (GenemuldenJ, Winston Faerbei \DO), Dennis Gerritsen (Ajax-za), Peter Ketting (CW), I.odewijk de Kruif (Punte ren), Jordan van I ee (Gemert), Dirk Jan Lindeboom (Gencmuiden) en Henk van Veldhuizen (SDVB). Hvère» (Fra) OLYMPISCHE WEEK Europe, Iinale: 1 Meylan (Zwi) 10 punten Ze en Ze plaats). Z Konttorp (Noo) 12 1 Gowers(GBr) 15 (10-2-3). 2 (Zwe) 17(1 3-13). 3 St« (8 6-51.9 Zielhu.s 29 (9 Tornado 1 Schwall/Schwall (Dui) 1). Z P.mnol./P.rr.not. (Ka) 6 (1-2-3). 3 Sach/Sach (Dui) 11 (4 5 2). 8 Van Teylm ZAALVOETBAL EERSTE DIVISIE: Goo.iand-Ba» 8 3. Ce FV Snoekie 22 28 DRC Ba» 22 25 Jan III Bre/an 22 24 JSB Home C 22-23 Gooiland 22 22 22 22 22 19 22 22 Scagha 66 22- 9

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 25