Jaren zoet met zeedieren Meer samenwerking nodig tussen artsen en verplegers Route van bloemencorso De Stemming Leiden Regio ZATERDAG 24 APRIL 1993 16 Nieuwe boot Katwijkse zeeverkenners KATWIJK» De oliebollenacties, het vlaghij- sen, de oud-papierinzamelin gen en de sponsorloop hebben allemaal één doel gehad: de aankoop van een nieuwe sleep boot. Eentje die sterk genoeg is om zes zeilboten vol met Kat wijkse zeeverkenners en hun kampeerspullen voort te slepen De boot is inmiddels klaar. Af gelopen donderdag is het vaar tuig naar Katwijk gevaren. Van middag wordt de boot officieel in gebruik genomen. De oude sleepboot van de Katwijkse zeeverkenners, D'Ou- we Raef, heeft 15 jaar lang dienst gedaan. Deze omge bouwde reddingssloep is in de cember van de hand gedaan. Ze vertoonde te veel gebreken. De wintermaanden, waarin de zee verkenners toch niet zeilen, is benut om een geheel nieuwe sleepboot te bouwen. Voor de boot moest bijna 30.000 gulden op tafel worden gelegd. De helft daarvan nam Jantje Beton voor zijn rekening. De andere helft is door de leden beetje bij beetje opgespaard. BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren Noureddine, zv. N. Faouzi en H. Yousfi Duncan Robert Ashley, zv. A.R. Jones en P.P. A. Hoendervangers» Irma, dv. A. Redel en H.J. van Egmond Robrecht, zv. P. Nagtegaal en C A M Vetter Robert, zv. A. van Duljn en C L E. Zaadnoordijk John Willem, zv. J. Kranendonk en L. de Jong Kimberly Virginia, dv J. Kranendonken L. de Jong»Sylvana ManuelaGalata, dv. J Kranendonk en L. de Jong Marvin Theodorus Bernardus, zv. M. van der Pluijm en J.P. Volwater Romano Gio vanni, zv. E. Rijsbergen en M.M. Blik- man Iris, dv F.G. van der Loo en G Wenink Mark Cornelis, zv. C. van Bee- len en E. Schmale Maurice RonalcT, zv. R. Wassingen A.M.C. Segaar Wessel Johannes Lambertus. zv. A.W.M. Suy- kerland en C.C.M. van Doorn Christina Isabella Theodora, dv. J .F.H. Meeuwisse en D.T.M. Borsboom Susanne, dv. W. van Westbroek en N. van Westbroek Bas Johannes Matthias, zv. P.M. Wasse naar en M.J.H. van Kampen Frederi- cus Johannes Leonardus, zv. W.Q.L. van Westeropen M.J. van Duijn Michael Laurens Frederick, zv. C. Roodakker Kimberly, dv. H W. Matters en L. Boere Jacob, zv. J. Nijgh en M. van Duijn Cornells Pieter, zv. C.D. van der Meij en M. Souverijn Boris Bertus, zv. B.J. Kooij en A.M.C. Krens Robertus Cor nelis, zv. P.C. Heemskerk en M.M.J. Zoetemelk Jeffrey Robertino, zv. R H. Scheek en M.S. Tjon-Sien-Fat Sanne, dv. E.F. Haneveld en J. de Vries Bas, zv. A. van der Linden en Y. de Rooi) Sophie Nanette, dv. M.P.L. Bergers en J.J. van Rooijen Richard Kristiaan, zv. E.J. Nijdam en P. J. de Jonge Nadia, dv. M M. Abd El-Nabey en W.M. Eve- leens Anita, dv A. van Roon en B.E. van Lierop Jolan, zv. S.E. van Duffelen en I.H.S."Schoorl «Thomas Adriaan. zv. P.J. Vos-en J. Hoogendorp Bryony Lieske, dv. J A. Cain en J. Cain Wouter Johannes, zv. D.J. Terpstra en R.E. van Maanen Jacob Paul, zv. P.B. de Nobel en C.C. van Houten Sarah, dv. B. Sed- douki en F. Moussaten Litsa Christien dv. D.C. Geskus en A.M. Hol Suzanne, dv. P. Wendt en M.E. Hartman Johan na Pauline, dv. R A Griekspoor en J.E. van der Graaf Danique, zv. A V. Dumit- ru en M. Roox Ludo Valentijn, zv. I.T M Dirksen Z.l. Holscher Sebasti- aan Laurens, zv. S.R. Corten en M.E. Oskam. Overleden M.C. Turenhout, geb. 30 aug. 1915, geh. gew. met J. Vrolijk j Tuinebreijer, geb. 26 april 1925. echtg. van A.C. KJeijn H A. Bij, geb. 14 aug. 1928. echtg. van D Bontje J. Al. geb. 6 jan. 1902, man C.J. Schrama, geb. 17 maart 1935, man W. Heere. geb. 29okt. 1920, man P. Schoneveld. geb. 11 april 1914, man H.C. Bunnik, geb. 7 febr. 1913, geh. gew. met M Heemskerk J. Plug, geb. 21 sept. 1918, man P.P.S. van Leeuwen, geb 24 aug. 1922, man Chr. Hesseling, geb. 16 febr. 1913, man I.M. Brych- zy. geb. 4 juni 1918, geh. gew. met A Wagemans D. Brussee, geb. 20 juni 1908, man W.J. Oudshoorn. geb. 20 aug. 1908, man «K.M. de Ridder, geb. 17 aug 1927, man J. Stevens, geb 13 juni 1946, geh. gew. met J. van Schoonderwoerd den Bezemer J. Ou wehand. geb. 11 nov 1912. geh. gew met N. Varkevisser F.A. van Zuylen. geb. 29 juli 1949. man P.M Lumme. geb. 10 april 1912, geh. gew. met M. Habraken C. Disseveld, geb. 6 april 1924, geh. gew. met P.J. Jansen H.P van der Lubbe, geb. 27 mei 1907, geh. gew. met J. Korpershoek»C.H Eradus, geb. 12 jan. 1903, geh gew. met P Mulder» H E. Pendraat, geb. 12 mei 1921, echtg. van H.C.B. Sandbergen H.D. van Drotfelaar. geb. 1 sept 1901. geh. gew. met M. Veerman. Gehuwd J.P. Regeer en E. Otterspeer» P.G. van Schaick Zillesen en J.M. Ald- red D. Simmers en M.E. Ligtvoet K.E.T.I. Vosskühleren G. Khadivi Dem- bali»B J M AmsingenC.W. Klijmeij» F.G. von der Dunk en M.P. Offerhaus M Gibcflinien J. Landi De kwaliteit van het leven van ouderen in ver pleeghuizen kan enorm verbeteren als de ver schillende hulpverleners meer met elkaar samen werken. Samenwerking tussen artsen en verple gers kan, bijvoorbeeld, infecties, die vaak bij ou deren voorkomen, tegengaan. Daarom moet meer onderzoek worden gedaan naar veroude ring, ziekten en de medische zorg in verpleeghui zen. Dit betoogde prof. dr. H. Cools vanmiddag in zijn oratie bij zijn benoeming als hoogleraar 'ver- pleeghuisgeneeskunde' aan de Leidse universi teit. Volgens hem is er weinig bekend over de wisr selwerking tussen verschillende ziekten bij één patiënt en de wisselwerking tussen de genees middelen die patiënten in een verpleeghuis krij gen. Bovendien is- nauwelijks is onderzoek ge daan naar de problemen van ouderen die zich niet goed kunnen aanpassen aan de - medische - omgeving. Cools hield een pleidooi voor intensieve sa menwerking tussen artsen en verplegers. Volgens hem ontstaat een urnineweginfectie nogal eens, doordat een patiënt zich niet voldoende kan be wegen, niet op tijd kan worden geholpen bij toi- letbezoek en uiteindelijk een catheter (buis waar door de plas wordt afgetapt) krijgt. Maar deze catheters kunnen infecties bevorde ren. Ook kunnen volgens Cools minder zelfstan dige ouderen in het verpleeghuis ernstig verma geren als zij niet geholpen - kunnen - worden bij het eten. Leidse biologen met schat aan informatie terug van de Seychellen foto loek zuyderduin hamerstukken, toch wordt er volop geïnterpelleerd, geïnterrumpeerd, geschorst en gestampvoet. De ene kwinkslag is nog spitsvondiger dan de ander. En na afloop van de vergadering proberen de heren - de dames mengen zich niet in deze woordenstrijd - met roodaangelopen koppen alsnog hun gelijk te halen. Dat de verkiezingen in zicht beginnen te komen, is maar een gedeeltelijke verklaring voor al deze politieke drukte. Want als het de raadsleden alleen daar om te doen zou zijn, hadden ze ongetwijfeld écht hete hangijzers aangegrepen. De slaapkamer en het atelier van CDA-voorman Elco Brinkman zijn weliswaar tot de verbêelding sprekende onderwerpen (de publieke tribune zat dinsdag weer eens ouderwets vol), maar electorale successen boek je er niet mee. Hetzelfde geldt voor de Paterbrug. Toch waren het deze pietlutterige oeververbinding en de bouwplannetjes van de gedoodverfde nieuwe premier van Nederland die de gemeenteraad in vuur en vlam zetten. Wethouder Tjeerd van Rij (PvdA) wel eens over de rooie zien gaan? Wij van De Stemming ook niet. tot afgelopen dinsdag dan. Hij had schoon genoeg van de indirecte beschuldigingen die vooral D66 uitte. D66-raadslid Willem Egels, die zelfs in de Kuip geen microfoon nodig zou hebben, probeerde zijn gehoor herhaaldelijk zo ver te krijgen dat het zelf de conclusie trok dat Brinkman van Van Rij een voorkeursbehandeling heeft gekregen. Dat lukte de schreeuwlelijk van geen kant. sterker nog hij werd zélf in het nauw gedreven. Van Rij slaagde er met de hulp van wethouder Hans de la Mar (Groen Links) wél in om zijn gehoor te laten concluderen dat D66 alleen maar een hoop trammelant maakte omdat de indiener van het bouwplannetje Brinkman is. Egels zei daarop dat het hem niet om Brinkman ging, maar om de bezwaren van Brinkmans buren tegen het bouwplan. De buren raken hun uitzicht op de Zijl kwijt, riep Egels. Het licht op groen zetten voor Brinkman, beschadigt de Leidse gemeentepolitiek, vond hij. Naar zijn inzicht kon deze rampspoed alleen maar worden afgewend als Brinkman zijn bouwplan zou intrekken. Brinkman moet het van Egels zelf maar met zijn buren uitzoeken. De ware aard van D66-Leiden is duidelijk. Egels loopt zich wél het vuur uit de schenen voor het uitzicht op de Zijl van rijke plaatsgenoten, maar geeft niet thuis als de bewoners van de Horsten met honderden tegelijk tegen een woontoren ageren. Wij prefereren de eerlijkheid van Hans de la Mar: ,,lk doe ook niets liever dan Brinkman pesten. Maar dit is een slechte manier." WIM KOEVOET EN HANS KOENEKOOP Telefoon 071-161444 AGENDA ZATERDAG 24 APRIL Leiden Strijkers/blazersdag, org. Streek- muziekschool. in het Vlietland college, Apollolaan 262, repeti tie vanaf vanaf 10.00 uur, uit voering tussen 16.00 en 17.00 Fancy fair op basisschool de Springplank, Sumatrastraat 195, van 10.00 tot 14.00 uur. Bazaar bij Vrije School Mare- land, Maresingel 19, van 10.00 uur tot 15.00 uur. Open huis in de Rudolf Steiner School, César Franckstraat 9. vanaf 10.00 uur. Diverse activiteiten ter onder steuning van het Ronald McDo- naldhuis in partycentrum De Zijl, Paramaribostraat 66, aanvang 14.00 uur. Bingo in buurthuis Op Eigen Wieken, Valkenpad, aanvang 20.15 uur. Noordwijk Sel. NK Strandvissen, org. HSV De Sportvisser, Noordzeestrand, aanvang 8.15 uur. Oranjefeesten: Opening kermis. Palace parkeerterrein, 10.00 uur; Grote Hengelwedstrijd, Leidse Vaart, van 9.00 tot 12.00 uur; Straattekenwedstrijd (leef tijd tot 12 jr.), stoep Hoofd straat. inschrijven van 13.30 tot 14.15 uur; Rmgrijden, Kon. Wil- helminaboulevard. aanvang 14.00 uur. Laatste ruildag van dit seizoen van de Ver van Postzegelverza melaars, Dorpshuis De Kuip, Zeestraat, van 10.00 tot 17.00 Bloemencorso rijdt verlicht door Noordwijk: 21.00 uur Voor straat. 21.30 uur Van de Mortel straat Weteringkade. 22.00 uur Kon. Wilhelminaboulevard. Noordwijkerhout 46e Bloemencorso van de Bol lenstreek, van Haarlem naar Noordwijk, bezichtigen praalwa gens op de Maandagse Wetering, van 18.00 tot 20.00 uur. Voorhout 'Zo zijn onze manieren' door Cul tuur Verheft, in het Wapen van Voorhout, aanvang 20.00 uur. Voorschoten Open huis in de Rudolf Steiner School, Burgemeester de Kool plantsoen 19. vanaf 10.00 uur Braderie in winkelcentrum Hof land, van 10.00 tot 17.00 uur. Open huis in Buurthuis de Bos- chbloem, B.S. van de Oyelaan 19, van 14.00 tot 21.30 uur ZONDAG 25 APRIL Leiden Rommelmarkt bij Drumfanfare FBL in het clubhuis aan de Ha- zewindsteeg, van 10.00 tot 16.00 uur. Rondleiding in het Heempark. aanvang 14.00 uur. Leiderdorp Rommelmarkt bij Drumfanfare Tamarco in het clubhuis aan de Splmterlaan, van 10.00 tot 16.00 uur. Rommelmarkt bij Sociaal Cultu reel Centrum De Sjelter van 10.00 tot 16.00 uur. Noordwijk Praalwagens van het Bloemen corso staan de gehele dag en avond (verlicht) opgesteld aan de Kon. Wilhelminaboulevard Zeepaardjesrit 1993 (200 km), org. Motorclub Noordwijk, in schrijven en starten tussen 10.00 en 12.00 uur, sportkanti ne De Sprint, Duinwetering. Winkels geopend in Hoofdstraat Koopcentrum, vap 10.00 tot 17.00 uur. Noordwijkerhout 'Aerobic tegen Racisme' in De Schelft, aanvang 13.00 uur MAANDAG 26 APRIL Leiden Discussie-avond over het thema 'migratie en ontwikkelingssa menwerking', org. Evert Ver meerstichting. in het Antonius zalencentrum, aanvang 20.00 Noo/dwijk Oranjefeesten: Kermis Palace par keerterrein vanaf 15.30 uur; Oran- ie Noordwijkerhout Weekmarkt op het Marktplein, van 12.00 tot 17.00 uur Voorschoten Club- en ruilavond van de Ned Ver van Postzegelverzamelaars Voorschoten, gebouw De Werf, Schoolstraat, aanvang 19.45 Dia-lezing over gebouwen en ob jecten uit de periode 1850- 1950, org. stichting Leefbaar Voorschoten, Ambachts- en Bal juwhuis. Voorstraat, aanvang 20.00 uur REGIO DORITH UGTVOCT VERVOLG VAN VOORPAGINA Honderdduizenden mensen zijn vandaag getuige van het bloemencorso, dat met het motto 'Leven op aarde' door de Duin- en Bollenstreek rijdt. Om tien uur gaat de stoet vanaf de Nassaulaan in Haarlem van start. Om half elf rijdt het corso de Wagenweg op, die wordt ge volgd tot de wagens om vijf voor elf aankomen op de He renweg in Heemstede. Via deze weg rijdt het corso naar de Rijksstraatweg in Bennebroek, waar de wagens rond kwart voor twaalf aankomen. Tussen twaalf uur en half twee is het pauze voor de figuranten. Om tien over half twee rijdt de bloemenstoet de Hillegomse Haarlemmerstraat binnen, rijdt door naar de Weeresteinstraat en komt om vijf voor half drie in de Hoofdstraat aan. Om kwart voor drie arriveren de wagens in de Leidsestraat die wordt ge volgd tot het corso om tien over drie op de Heereweg in Lisse aankomt. De stoet rijdt via deze weg naar Sassenheim waar het corso rond half vijf aankomt. Via de Van Pallandtlaan en de Parklaan rijden de wagens om vijf voor vijf naar de Hoofd straat. Via de Wilhelminalaan, Prins Hendriklaan, Westerstraat en de Teylingerlaan rijden de praalwagens naar Noordwijker hout. Tussen zes en acht pauze ren de Figuranten opnieuw en wordt het corso tentoongesteld op de Maandagsewetering. Rond negen uur rijdt de stoet de Nieuwe Offemweg in Noord wijk binnen. Alle wagens wor den dan van verlichting voor zien. Via de Voorstraat en de Zeestraat rijdt het corso om vijf voor half tien naar de Van der Mortelstraat. Via de Van Pan- huysstraat en de Nieuwe Zee weg komen de wagens rond tien uur aan op de Grent. Ze rij den langs de vuurtoren om vijf minuten later op het Wantveld te stoppen. Vervolgens worden de bloemenwagens op de Ko ningin Wilhelminaboulevard opgesteld. Ook zondag zijn ze daar de hele dag en avond te bewonderen. Gewijzigde busroutes ln verband met het bloemen corso wordt de dienstregeling van de NZH in de Duin- en Bol lenstreek vandaag aangepast. Zowel voor als na afloop van het corso worden extra bussen in gezet. Sommige bussen rijden een andere route dan normaal of volgen slechts een deel van het gebruikelijke traject. De buslijnen 50 en 51 tussen Leiden en Haarlem rijden voor negen uur en na zessen op het normale tijdstip. De rest van de dag rijden de bussen niet hele maal door tot het eindpunt. Ze stoppen op plaatsen waar het corso zich op dat moment be vindt. Vooraf kunnen reizigers aan de chauffeur vragen ot ze op de plaats van bestemming kunnen komen. Voor meer in formatie kan men ook het NZH- informatiecentrum bellen: 06 - 9292. SP'er Cor Vergeer blaast hoog van de toren. Zijn ongenoegen over de bouw van steeds meer hoge flats in Leiden wordt in vergaderingen van commissies en de gemeenteraad niet gehoord. Want daar luistert niemand naar Vergeer. Dus bedelft hij de wijken waar de flats dreigen te komen onder de folders. In leiden is ruimte schaars. Er is bijna geen fatsoenlijk plekje meer om huizen te bouwen. Meer en meer zoekt de stad daarom de lucht op. Torenflats raken weer in zwang. Van wolkenkrabbers kun je nog niet spreken, maar 14 (Zoeterwoudseweg) of 17 etages (Kopermolen) is voor Leidse begrippen hoog. Cor Vergeer, voorman van de Socialistiese Partij, houdt niet van dit nieuwe Leidse lenomeen. Hij heeft hoogtevrees. Torenflats zijn naar zijn mening ondingen. Ze verpesten de omgeving en verzieken het woongenot van omwonenden. Waar hij maar kan, blaast de SP'er zijn afschuw van de toren. In commissies en in de gemeenteraad uit hij voortdurend zijn afschuw over die misplaatste blokkendozen. En omdat daar niemand naar hem luistert, strooit hij pamfletten in wijken waarde torenflats komen. De fobische Vergeer vertoont ook trekjes van Don Quichotte. In elk-' torenflat /iet hij de De fobische Vergeer vertoont ook trekjes van Don Quichotte. vijandige projectontwikkelaar, die er alleen maar op uit is zijn kas te spekken door zoveel mogelijk dure appartementen op elkaar te stapelen. Aan de talrijke minder bedeelde Leidenaars die goedkope woonruimte zoeken wordt niet gedacht. De boosheid van de SP'er wekt geen verwondering meer. Het is de gebruikelijke manier van de socialist om het Leidse publick te paaien. Omwonenden zijn bijna altijd tegen de bouw van nieuwe huizen in hun achtertuin. Of dat nu een platte bungalow of een metershoge torenflat is. maakt niet uit. Hun woonplezier neemt af en daar gaat het om. Zou Vergeer echter blindelings de bezwaren van zo n buurt overnemen, dan maakt hij zich in de politiek belachelijk en ongeloofwaardig. Omwonenden zal het immers worst wezen of de projectontwikkelaar zijn zakken vult. Die flat mag er gewoon niet komen, punt uit. En dat weet Vergeer natuurlijk ook wel. Daarom houdt hij de schijn op dat hij principiële bewaren tegen torenflats heeft. En gaat hij net gevecht met de projectontwikkelaar aan. Maar die strijd is bij beide bovengenoemde torenflats heel dubieus. De gemeente Leiden heeft ervoor kunnen zorgen dat de appartementen in zowel de HCG-toren aan de Zoeterwoudseweg als de woontoren aan de Kopermolen in een betaalbare klasse vallen. Daar komt heus geen jetset op af. Als Vergeer verstandig is, werpt hij voortaan andere argumenten in de strijd tegen woontorens. Want zijn hoogtevrees is niet erg geloofwaardig. tuiptrekkingen of toch tekenen van nieuw V leven? Het is weer amusant in de raadszaal de laatste tijd. Zelfs al lijkt de agenda vergeven van de Rubberboten, dreggen, kratten, tonnen en weckpotten. heel veel weckpotten. Op weg naar kamer 45 in het Na tionaal Natuurhistorisch Museum (NNM) in Leiden is het slalommen. De gangen zijn bezaaid met de meest uiteenlopende attributen. Kamer 45 zelf ruikt naar zee. Die niet alledaagse geur in het museum is te danken aan het expeditieschip Tyro dat terug is van de Seychellen. De lading is net afgeleverd aan de Raamsteeg. Marinebioloog dr. Bert Hoek- sema en drs. Charles Fransen hebben zes weken op het schip doorgebracht. In totaal heeft de Tyro elf maanden rondgedob berd in de Indische oceaan. Nu en dan werden nieuwe specia listen uit de meest uiteenlopen de vakgebieden ingevlogen om zo breed mogelijk de flora en fauna onder water te onderzoe ken. Hoeksema keek uit naar koralen. Fransen hield zich be zig met de kreeftachtigen. De twee Leidenaren kwamen unie ke exemplaren tegen. Het zoeken ging niet van een leien dakje. Onder water wer den de hellingen van de eilan den met dreggen onderzocht. Heel wat materiaal werd kapot getrokken aan de scherpe pun ten van de hellingen. „We heb ben veel gedoken en dat was wel te doen langs de kust", zegt Fransen. „Er kwam veel naar boven dat nieuw was voor het gebied. Ik denk dat zo'n dertig procent van wat er is gevonden, nieuw is voor dat gebied. En dat is een eerste schatting." Krabben Fransen pakt er twee weckpot ten bij vol krabben. „Dit is een nieuw soort. We vonden ze 50 meter diep op één piek. Ze heb ben ogen op een heel lange steel met daar bovenop een pluim. We vermoeden dat dat ding iets met de tastzin heeft te maken. Die ogen op steeltjes, dat is niet uitzonderlijk voor krabben. Maar deze stelen zijn echt heel lang." De zeelucht wordt sterker als Hoeksema zijn vondst laat zien: koralen verpakt in een plastic laag met luchtkussentjes. „Dit is een nieuw soort paddestoelko raal van de in totaal 45 soorten in de Indische en Stille Oceaan. Hij leeft vrij en ligt los op de bo dem. Je kunt hem zo oppakken. Ze ruiken nog zo omdat een aantal nog niet goed is schoon gemaakt. Als ze straks in de bleek zijn geweest, zijn ze alle maal zo mooi wit." Hoeksema bekent dat het niet altijd zo gemakkelijk is een nieuw exemplaar te ontdekken. „Als je er één van vindt, herken je het niet zo snel als bijzonder. Pas als je ze steeds weer ziet, ontdek je dat. Daarom was het ook zo leuk dat je op deze expe ditie zo veel specialisten bij el kaar had. Zo kun je dingen voor elkaar doen of vragen: is dit bij zonder?" Fransen beaamt dat. „Ik zie overal krabben en garna len. Maar als je met andere des kundigen onder water bent, ga je voor elkaar uitkijken. We hadden zo veel profijt aan el kaar." Rijke vondst Wat hun ontdekkingen voor de wetenschap betekenen, kunnen beide biologen nog niet aange ven. „Het zegt voor mij dat de Seychellen toch iets bijzonders zijn", zegt Hoeksema. „Dit ge bied is al eerder onderzocht. Zo'n rijke vondst is daarom des te verrassender." Fransen spreekt eveneens van een ge slaagde expeditie. „Nu het ma teriaal binnen is, begint ons werk eigenlijk pas. Dat betekent dat we er nog jaren mee bezig zijn." Biologen Bert Hoeksema (I) en Charles Fransen met hun unieke vondsten. „Soms herken je iets niet als bijzonder". foto henkbouwman

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 16