Huisman e week naar onz s rrïtïtotünl van der plas VAN HAASTEREN Weg en wiel Kleine Japanse fabrikanten scoren goed met kleine modellen Corolla nog Toyota's nummer een Mitsubishi Galant goed ontvangen 'Amazing' Mazda 626 is verkoopsucces Honda Civic twintig jaar in Nederland Nissan streeft naar koppositie in Europa TOYOTA VAN HAASTEREN MOTORS, Nü Speciale Lente Occasion Aanbiedingen Off. Subaru dealer Autobedrijf B.V. BMW MAAKT RUDEN CEWELDIG Off. Honda dealer voor Leiden e.o. AUTOBEDRIJF LEIDERDORP BV Kom langs voor een proefrit. VRIJDASG 23 APRIL 1993 Suzuki Swift is een bestseller van formaat. Opvolger van de Mini Jumbo: de Subaru Vivio. De sedan-versie keert niet terug bij de nieuwe Charade. DAIHATSU. Kleine auto's worden groot en dat geldt ook voo Daihatsu Charade, die heel verrassend werd voorgesteld op de autotentoon stelling van Genève. De Charade is nog steeds de best verkopende Daihatsu in ons land, al doet ook de goedkope Cu- ore het zeker niet slecht. Is nu nog de 1.3 de grootste motor, in de nieuwe Charade zal de 1.3 de kleinste zijn. De 3-cilinder 1.0 liter motoren verdwijnen en het topmodel wordt de GTI met een 105 pk sterke 1.6 injectiemotor. De Charade wordt 15 centimeter langer en heeft iets meer wielbasis, zodat de bin nenruimte er op vooruitgaat. Voorlopig staat er alleen een hatchback (met drie of vijf deuren) en dus geen 4-deurs se dan op het programma. SUZUKI. De Suzuki Swift is een best seller van formaat. In het eerste kwar taal gingen er ruim 2.800 de deur uit, waarmee de Swift de negende plek be zet in de Top 20. Vooral de 3-cilinder 1.0 liter versie is heel populair. De nieuwste uitvoering is de Swift Spirit, die het gat opvult tussen de basisuit voering en de GL. De Spirit heeft een onder meer een 5-versnellingsbak, een hoedenplank, een in twee delen neer- klapbare achterbank, een van binnen uit te ontgrendelen achterdeur en de zuinige 3-cilinder 1.0 liter motor. De prijs is 20 mille. Intussen bouwt Suzuki de Swift ook in een nieuwe fabriek in Hongarije. Deze auto's zijn in eerste instantie voor de Hongaarse markt, maar zullen volgend jaar ook naar West-Europa worden ge ëxporteerd. SUBARU. Waar Daihatsu de Cuore en Suzuki de Alto heeft, had Subaru tot voor kort de Mini Jumbo en nu zijn op volger Vivio. Anders dan bij genoemde concurrenten is bij Subaru dit kleinste model het best verkopende. Japan maakte al enige tijd geleden dui delijk dat de tijd van de vierkante au to's voorbij was en dat moderne auto's ronde vormen moesten hebben. Su baru loopt wat dat betreft voor op con currenten want de Vivio is ook een 'rond' wagentje met amandelvormige koplampen, een zeer schuin aflopende motorkap en zelfs een minuscuul 'kontje'. Een gevolg van de stevige gedaante verandering is wel dat de aanschafprijs flink omhoog is gegaan. De goedkoop ste Vivio is ruim drieduizend gulden duurder dan zijn voorganger en ook dan de Alto en Cuore. Maar de ontwikkeling en produktie van een geheel nieuwe auto kost nu een maal veel geld en dat vertaalt zich in een hogere consumentenprijs. Ook de opvolgers van de Alto en ae Cuore zul len daar niet aan ontkomen. De Subaru Vivio is er met drie en met vijf deuren en is voorzien van een vier- cilinder injectiemotor van slechts 658 cc. Opmerkelijk is de mogelijkheid van een vierwielaangedreven Vivio, terwijl de nieuwe Subaru ook met een traplo ze automaat (afgeleid van het pientere DAF-pookje) te koop is. Japans grootste autofabrikant Toyota wil zoveel mogelijk lokaal Europees produceren. Uit de fa briek in het Engelse Burnaston rolt sinds vorig jaar de nieuwe Carina E (met de E van Europa) die voor negentig procent uit niet-Iapans mate riaal bestaat. Verder is in het Schotse Deeside sinds '91 een motorenfabriek actief, die min stens de jaarcapaciteit van 200.000 te bouwen Carina's aan kan. Het overschot aan motoren gaat naar Canada, Turkije en de Verenigde Sta ten, onder meer voor montage in de Corolla. De auto's die in Burnaston van de band lopen zijn voor een deel bestemd voor export naar Ja pan. De helft van de 150 Europese toeleveran ciers voor deze nieuwe Toyota-fabriek bevindt zich buiten Engeland. Toyota scoort ieder jaar hoog in de Duitse Tüv- keuringen. Deze Duitse keuringsinstantie nam vorig jaar maar liefst 4,5 miljoen auto's onder de loep. In de categorie auto's tot drie jaar oud eindigde de Starlet samen met de Carina op de eerste plaats, de Corolla werd vierde. De Carina staat ook in de groep van auto's tot vijf jaar oud als eerste genoteerd, de Starlet als tweede en de Corolla vijfde. In de categorie tot zeven jaar oud is de Starlet weer eerste, de Carina derde en de Corolla zevende. De Toyota's staan dus zonder meer te boek als betrouwbare auto's die weinig mankementen en technische storingen kennen. De Corolla en de Starlet zijn de succesvolste modellen in ons land. In het eerste kwartaal noteerden zij res- pektievelijk een twaalfde en een zestiende plaats in de Auto Top 20. Maar de nieuwe Ca rina E komt eraan. Het verkoopcijfer (1.707) na dert nu dat van de Starlet (1.886). -f* De Mitsubishi Galant verkoopt op dit moment beter dan de Colt. De Toyota Corolla is onder meer te koop als 5-deurs hatchback. Op de Auto RAI stelde de Japan se fabrikant Mitsubishi de nieu we Galant voor. Het model is totaal veranderd en heeft nu een robuust en aërodynamisch uiterlijk. De Galant is groter ge worden en biedt daardoor meer ruimte, maar ook meer rijcom- fort en een grotere stabiliteit als gevolg van een nieuw onderstel met onafhankelijke wielophan ging- De aantrekkelijk gelijnde Galant is te koop als hatchback en als sedan en is actief in het seg ment waar auto's als de Mazda 626, Ford Mondeo en Opel Vec- tra de dienst uitmaken. Het nieuwe model is duidelijk goed aangeslagen, want in het eerste kwartaal heeft de Galant de leiding binnen de Mitsubis- hi-gelederen overgenomen van de Colt, die vorig jaar de best verkopende Mitsubishi was. Er werden in de eerste drie maan den l148 Galants verkocht, te gen 634 Colts. In de Colt-serie heeft Mitsubishi momenteel een speciale voor jaarsaanbieding: de Colt l .3i Spring. Als basis geldt de GLi- uitvoering, die standaard onder meer getint glas, in hoogte ver stelbare bestuurdersstoel en stuurkolom en een gescheiden neerklapbare achterbank heeft. De Spring heeft daarbij onder meer koplampsproeiers, ver warmde voorstoelen, elektrisch verstelbare en verwarmde bui tenspiegels, stuurbekrachtiging en buitenspiegels en bumpers in de kleur van de carrosserie. De extra's vertegenwoordigen volgens importeur Hart Nibbrig Greeve een waarde van 3.500, waarvan de dealer 2.200 voor zijn rekening neemt. Aldus komt de Colt l.3i Spring op 29.495. De opmerkelijke Amazing Ma zda-reclames, die iedere dag op televisie worden vertoond hebben hun vruchten afgewor pen. Niet alleen werd Mazda vanwege deze vooruitstreven de en vernieuwende reclame- uitingen uitgeroepen tot Ad verteerder van het Jaar, maar ook steeg het marktaandeel van 4,6 procent in 199I naar 5,9 procent vorig jaar. Hèt grote verkoopsucces op het moment is de fraaie Mazda 626, die in het eerste kwartaal de 323 voorbijstreefde. De laatste jaren was de 323-serie zeer succesvol, met name de sportieve 323 F Coupé deed het erg goed. Mazda verkocht in de eerst drie maanden 1.958 auto's van het type 323, goed voor een vijftiende plaats in de Auto Top 20. De 626 stoomde echter op naar een zevende plek met het verkoopaantal van 3.005 auto's. Het vlaggeschip in de 626- reeks is de 626 Xerxes 4WS, die elektronisch geregelde bestu ring op de achterwielen heeft. Daarmee wordt de draaicirkel kleiner, handig in de stad en bij het inparkeren. Tevens zorgt 4WS voor een stabieler bochtgedrag en een verbeterde koersvastheid bij rechtuit rij den. De Nissan Sunny is sportieve SR-versie. Honda Nederland viert het feit dat de eerste Civic twintig jaar - geleden zijn debuut maakte op de Auto RAI. De Civic is verre weg de best verkopende Honda in ons land. In het eerste kwar taal verkocht de Japanse firma er bijna 1.500, drie kwart van de totale Honda-verkoop. Ter gelegenheid van twintig jaar Civic brengt Honda een specia le en tijdelijk verkrijgbare Civic Silverstone op de markt. Deze jubileumauto is gebaseerd op de driedeurs 1.5 DXi en uitslui tend leverbaar in zwart metallic of rood. De extra uitrusting omvat onder meer lichtmetalen 14 inch velg en, spatlappen voor en achter, een uitlaatsierstuk, een radio- /cassettespeler, open hoofd steunen voor en achter en de bekleding uit de luxere ESi-uit- voering. De achterspoiler en de buitenspiegels zijn uitgevoerd in catTOSseriekleur. Speciaal voor de Europese markt heeft Honda kort geleden een nieuwe Accord uitgebracht die in Engeland wordt ge bouwd. Dit geheel nieuwe mo del is de eerste compleet Eu ropese Honda en wordt in de loop van het voorjaar leverbaar. De nieuwe Accord uit Engeland krijgt een plaats naast de be staande in Japan en Amerika gebouwde Accord, die gewoon in produktie blijft. Van de Civic is ook een aantrekkelijke sedan te koop. Het grote nieuws bij Nissan was vorig jaar de verkiezing van de nieuwe Micra tot Auto van het Jaar 1993. Voor het eerst viel een Japanse auto deze eer te beurt, nadat twee jaar daarvoor de Primera al op een tweede plaats was geëindigd. Beide mo dellen worden in Engeland ge bouwd en zijn helemaal op de Europese markt afgestemd. Nissan is met zijn produktie in Engeland daadkrachtig op weg om op alle fronten in Europa een koppositie in te nemen. De Japanse nummer twee heeft nu een uitgebreid aanbod dat prak tisch de hele automarkt be strijkt: de middenklassers Mi cra, Sunny en Primera, de ruim tewagens Serena en Prairie, de terreinauto's Terrano en Patrol en de 'specialiteiten' 100NX, 200SX, 300ZX en Maxima. De belangrijkste modellen in ons land zijn de Micra, de Sun ny en de Primera. De Sunny is nog steeds het best verkopende model in ons land. op de voet gevolgd door de andere twee. Op de Auto RAI presenteerde Nissan voor de Sunny enkele wijzigingen aan de motoren. De 1.4 en 1.6 liter zijn nu voorzien van nieuwe, elektronische in spuiting en een modem motor management systeem. Nieuw in de Sunny-serie is de SR-uitvoe- ring. Deze sportieve versie is al leen verkrijgbaar als driedeurs met de nieuwe 1.6 liter motor. De uitrusting van de SR 35.200) Is vergelijkbaar met die van het topmodel GTi. Veel nieuwe modéllen en occasions. Weversbaan 9, Leiderdorp Zie onze advertentie elders in dit blad Levendaal 80 leiden Tel. 071 - 13 40 00 BMW LEASE, BMW AUTOPLAN, BMW OCCASIONS AMBACHTSWEG 14, KATWIJK, TEL.:01718-26161. Touwbaan 18, Leiderdorp. Tel. 071-895000

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 33