Sport Basketbalfans op de vuist Nederlandse wielerprofs raken hopeloos achterop Silooy bij Oranje na afmelding Van Aerle Antwerp vecht zich in finale De Sleutels-Woubrugge VRIJDAG 23 APRIL 1993 19 chef ad van kaam. plv -chef rob onderwater. 071 -161446 UDWS verliest afgebroken wedstrijd leiden Lugdunum heeft gisteravond aan de Boshuizerkade de afgebroken partij in de derde klasse zondag tegen UDWS met 2- 1 gewonnen. Zondag werd na 45 minuten niet verder gespeeld wegens overmatige regenval. Op dat moment was de stand 0-1 door een treffer van I.ugdunum-speler Alexander Redel. Gister avond werd de tweede helft gespeeld. Via een strafschop van Ro nald Jansen kwam de thuisclub op 1 -1Het voor UDWS beloan- grijke punt in de degradatiestrijd ging een kwartier voor tijd ver loren toen Rob van de Wijngaard Lugdunum wederom op voor sprong zette. Ruud Gullit blijft bij AC Milan milaan Ruud Gullit blijft vrijwel zeker nog een jaar bij AC Milan. De Nederlander heeft op enkele details na overeenstemming be reikt over verlenging van zijn verbintenis met de Italiaanse club. Silvio Berlusconi, voorzitter van de Italiaanse kampioen, ver klaarde gisteren in het RTL4-sportprogramma Barend en Van Dorp dat niets contractverlenging van Gullit in de weg staat. Hennie Meijer vertrekt naar Japan Groningen Hennie Meijer gaat zijn kwaliteiten als spits vanaf mei demonstreren in de Japanse competitie. De aanvaller van FC Groningen mag weg omdat hij te zwaar op de begroting drukt. Meijer, die vijf seizoenen in het Oosterpark speelde, te kende gisteren een tweejarig contract bij Yomiuri. De club wordt getraind door de Nederlander Frans van Balkom. Eerder trok hij Géne Hanssen (Roda JC) en Erik van Rossum (ex-FC Twente) Caniggia dertien maanden geschorst Aailaan De tuchtcommissie van de Italiaanse voetbalbond heeft Claudio Caniggia gisteren voor dertien maanden geschorst we gens cocaïne-gebruik. De Argentijnse aanvaller van AS Roma werd onlangs betrapt bij een routinecontrole op doping na de competitiewedstrijd tegen Napoli. Zijn uitsluiting eindigt op 8 mei 1994, kort voordat in de Verenigde Staten de eindronde van het WK begint. Serooskerke schuldig geacht serooskerke Zaterdageersteklasser Serooskerke wordt door de tuchtcommissie van de KNVB verantwoordelijk gesteld voorde wanordelijkheden die afgelopen weekeinde op het veld van Rijnsburgse Boys plaatsvonden. Nadat Rijnsburg-speler Martin de Louw een Zeeuw tegen het hoofd had getrapt en rood ont ving ontstond er op het veld een opstootje waarbij een speler van Serooskerke, die reeds was uitgevallen, zich binnen de lijnen begaf. De arbiter staakte het duel met nog zes minuten te spe len. Wat er met de resterende speeltijd gebeurt, is nog niet be kend. Serooskerke heeft tot 28 april de tijd om een verweer schrift in te dienen. Hersenbloeding ijshockeyer munchen De Oostenrijkse ijshockeyer Christian Perthaler is gis teren in allerijl in het ziekenhuis opgenomen nadat tijdens de wedstrijd tegen Canada (0-11) een bloedvaatje in zijn hersenen was gesprongen. De kwetsuur was niet het gevolg van een bot sing of een overtreding. De teamdokter constateerde de hersen bloeding na de in de eerste periode. De scan in het dichtstbij zijnde hospitaal bevestigde die diagnose. De behandelende art sen achtten een spoedoperatie niet nodig. ia aan ae Bosnuizerxaae ae e zondag tegen UDWS met 2- ïinuten niet verder gespeeld at moment was de stand 0-1 eler Alexander Redel. Gister- ild. Via een strafschop van Ro- 1 -1Het voor UDWS beloan- ing een kwartier voor tijd ver- .ugdunum wederom op voor- AC Milan eker nog een jaar bij AC Milan, ïtails na overeenstemming be- ntenis met de Italiaanse club. 1 Italiaanse kampioen, ver programma Barend en Van van Gullit in de weg staat. kt naar Japan n kwaliteiten als spits vanaf ompetitie. De aanvaller van te zwaar op de begroting het Oosterpark speelde, te- act bij Yomiuri. De club wordt is van Balkom. Eerder trok hij an Rossum (ex-FC Twente) inden geschorst e Italiaanse voetbalbond heeft rtien maanden geschorst we- nse aanvaller van AS Roma necontrole op doping na de Zijn uitsluiting eindigt op 8 ligde Staten de eindronde van geacht t Serooskerke wordt door de uuwoordelijk gesteld voor de reekeinde op het veld van adat Rijnsburg-speler Martin fd had getrapt en rood ont- pstootje waarbij een speler gevallen, zich binnen de lijnen net nog zes minuten te spe eltijd gebeurt, is nog niet be- il de tijd om een verweer- ickeyer :eyer Christian Perthaler is gis- pgenomen nadat tijdens de i bloedvaatje in zijn hersenen niet het gevolg van een bot- okter constateerde de hersen- e. De scan in het dichtstbij- ignose. De behandelende art- ;t nodig. William Davis van Den Helder probeert zijn ploeggenoot John Cooper len. Negen seconden voor het einde werd de wedstrijd gestaakt. ri bedwang te houden, terwijl Bossche supporters hem trappen en aanval- Welke tegenstander Weert in de finale van het Neder lands basketbalkampioenschap krijgt, is gisteren nog on duidelijk gebleven. Het vijfde en beslissende duel in de halve finale play-offs tussen Den Bosch en Den Helder werd negen seconden voor tijd bij de stand 65-64 in het voordeel van de Bosschenaren gestaakt. den bosch anp Supporters van de thuisploeg raakten in de hectische slotfase slaags met spelers van Den Hel der die de kleedkamer invlucht ten. Ook na een afkoelingspe riode van bijna een half uur weigerden ze terug te keren om het beladen en uiterst spannen de duel uit te spelen. Vandaag zal de bond in snelrecht bepa len welke gevolgen het incident heeft. De commotie ontstond toen Den Bosch, dat bij rust met 42- 37 leidde, met nog tien tellen op de klok weer op voorsprong kwam: 65-64. Den Helder bracht de bal in het spel en zag guard Van Rootselaar onmid dellijk aangepakt door Ardon. Scheidsrechter Kleersnijder floot voor die persoonlijke fout, nog niet goed voor strafvvorpen, maar zijn signaal werd niet ge hoord. Den Helder speelde ge woon door en kwam vier secon den voor tijd door Okke te Velde op 65-66. Het zorgde voor grote blijd schap bij de Noordhollandse aanhang die enthousiast het veld opstormde, op de voet ge volgd door Brabantse suppor ters die op hun beurt de Helder- se basketballers bedreigden. Weert weet zich in ieder geval verzekerd van een finaleplaats. Met de eerste uitzege in vijf wedstrijden beslisten de basket ballers van Weert de halve fina les van de play-offs. Canadians werd gisteren in de Apollo-hal met 74-72 verslagen. In de best-of-five-serie verlie pen vier wedstrijden geheel vol gens de wetten van het thuis voordeel (2-2), in de beslissende seconden was Weert het meest geraffineerd. Met de Amerikaan Cannon voorop, hij was met 23 punten de doorslaggevende schutter. Bij Canadians schoot landgenoot Greer in de tweede helft vijf driepunters raak, maar de ploeggenoten van de 'ijs man' toonden teveel zenuwen. De Limburgse ploeg hoopt voor de aanstaande best-of-se- ven-serie nog voldoende spelers te kunnen opstellen. De blessu- relijst in Weert is aanzienlijk. Gullit en Rijkaard ntorgen in Noordwijk Hill, wiens enkel uit de kom raakte, is al terug naar de Vere nigde Staten. Van Poelgeest werd maandag aan hetzelfde gewricht geopereerd. Coach Olivier van Kempen hoopt zijn waardevolle center binnenkort nog te kunnen gebruiken. Voor alle zekerheid wordt Esveldt achter de hand gehouden. De oud-international, al twee jaar uit de eredivisie, bleef gisteren nog op de bank. Voor Canadians was de uit schakeling extra bitter. Voor het eerst sinds ruim twintig jaar leek Amsterdam weer topbas- ketbal te mogen begroeten. De club haalde begin dit seizoen behalve coach-van-het-jaar Jan- Willem Jansen (ex-Akrides) liefst acht nieuwe spelers. Het gezelschap kreeg al snel een bij naam opgeklapt. Niet al te flat teus: mean machine. Vanwege het fysieke geweld dat de ploeg ook gisteravond niet schuwde. Berry van Aerle heeft zich een dag na het Europese duel van PSV tegen AC Milan afgemeld voor de WK-kwalificatiewed- strijd van het Nederlands elftal tegen Engeland, volgende week woensdag in Londen. Bonds coach Dick Advocaat heeft Son ny Silooy toegevoegd aan de se lectie. Daarmee bracht hij de selectie weer op zeventien spe lers, waarvan er in de komende dagen één moet afvallen. Van Aerle viel woensdag in Milaan na ruim een half uur uit met een blessure. Onderzoek in het ziekenhuis in Nederland wees uit dat het gaat om een spierverrekking achter de knie. De verwachting is dat de verde diger zondag 2 mei, enkele da gen na de kwalificatie-interland, weer inzetbaar zal zijn. PSV speelt dan tegen Dordrecht '90. Van Aerle wordt dit veel gehinderd door blessures, waardoor hij nog maar weinig voor Oranje in actie kwam. Hij speelde voor het laatst thuis te gen Polen (2-2), op 14 oktober van het vorig jaar. Silooy (29) ontbrak in de se lectie, omdat hij anderhalve week geleden in de wedstrijd van Ajax bij MW een spier- scheuring opliep. Hij herstelde veel sneller dan verwacht en maakte afgelopen woensdag in De Meer tegen Volendam al zijn rentree. Silooy keerde op 23 september van het vorig jaar in Oslo. in de verloren kwalificatie wedstrijd tegen Noorwegen, te rug in Oranje. Daarvoor had hij enkele jaren ontbroken, vooral omdat hij na veel blessureleed na zijn terugkeer bij Ajax onder leiding van Beenhakker meer dan een jaar op de bank zat. Silooy maakte verder beide duels met Turkije mee. De Aja- cied heeft 24 interlands achter zijn naam staan. Advocaat kreeg gisteravond telefonisch van Ruud Gullit en Frank Rijkaard de verzekering, dat het duo van AC Milan zien zaterdag in Noordwijk voor het trainingskamp van Oranje zal melden. De afgelopen dagen toonde het bestuur van de Itali aanse club, die zondag een competitiewedstrijd tegen Udi- nese speelt, zich uiterst terug houdend over de op de UEFA- reglementen gebaseerde eis van Advocaat de spelers zes dagen voor het belangrijke treffen met Engeland beschikbaar te heb ben. Ian Wright Engeland moet het woensdag op Wembley stellen zonder aanvaller lan Wright. De speler van Arsenal heeft zijn teen ge broken. De achtvoudige tater- national liep de blessure op in de midweekse competitiewed strijd tegen Nottingham Forest (1-1). Wright is in de Engelse selec tie de derde spits, die zich voor het cruciale duel heeft afge meld. Bondscoach Graham Taylor kan evenmin beschikken over Alan Shearer en David Hirst. Als vervanger van Wright kan de Britse trainer voor zijn basisteam kiezen tussen debu tant Teddy Sheringham (Tot tenham) en Les Ferdinand (QPR) Taylor voegde gisteren verde diger David Burrows (Liverpool) en middenvelder Martin Keown (Arsenal) toe aan zijn gehaven de selectie. De twijfel over de fitheid van vleugelverdediger Nigel Winterburn dwong de ge plaagde bondscoach tot het ne men van voorzorgsmaatregelen. Sonny Silooy. foto anp Koersdirecteur Gold Race hoopt op Italiaanse winnaar Hans Peter Lehnhof (links), in duel met Andrej Ivanov, scoorde uit een strafschop het beslissende doelpunt voor F kou. ANTWERPEN/BERN SIP FC Antwerp is geslaagd waar Feyenoord faalde. De ploeg van coach Meeuvvs toonde gister avond voor 18.000 toeschou wers in het sfeervolle stadion De Boschuil in Deurne over een forse dosis karakter te beschik ken. Ondanks een bijna hopelo ze achterstand - 0-1 in de eerste wedstrijd en 0-1 na tien minu ten in de return - plaatste EC Antwerp zich dankzij een 3-1 zege voor het eerst in de club historie voor de finale van een Europacuptoernooi. In de wei nig aansprekende eindstrijd komt FC Antwerp op 12 mei in het Wembleystadion van Lon den Parma (0-1 tegen Atletico Madrid) tegen. Al in de tiende minuut gaf Radsjenko op de rand van bui tenspel de Russen koppend de leiding. De Belgen lieten zich door deze domper niet uit het veld slaan en zagen hun door zetten beloond met een fraaie treffer van Czerniatynski acht minuten voor rust (1-1). In de tweede helft was FC Antwerp een stuk slagvaardiger dan Spartak, dat zich nog altijd in de finale waande nadat de Bosniër Jakovljevic de thuisclub in de 66ste minuut de leiding had ge geven. Twaalf minuten voor het ein de werd de Russische droom ruw verstoord. Na een overtre ding tegen Czerniatynski bin nen hel strafschopgebied mocht Lehnhoff van tie Por tugese scheidsrechter Montero, die eerst zijn grensrechter con sulteerde. van elf meter aanleg gen. Dat deed de vroegere spe ler van FC Köln onberispelijk: 3- 1. In het tumult dat ontstond voor het nemen van de penalty kreeg de Russische aanvoerder en voetballer van het jaar On- opko de rode kaart. AC Parma bereikte gisteren ondanks een nederlaag (0-1) op eigen veld tegen Atletico Ma drid de finale van het toernooi om de Europacup voor beker winnaars. De Italiaanse club had dat te danken aan de over winning met 2-1 in Madrid, twee weken geleden. Voor 28.000 toeschouwers (uitver kocht) gaf Sabas de bezoekers dertien minuten voor tijd nog een sprankje hoop na een blun der van Parma-doelman Ballot- Juventus Borussia Dortmund, dat dins dag Ajax-bedwinger Auxerre in de strafschoppenserie uitscha kelde. krijgt in de finale van het toernooi om de UEFA-beker de gewenste tegenstander: Juven- tus. De Italiaanse club won ook het tweede duel in de halve fi nale tegen Paris St. Germain. Na de 2-1 in eigen huis boekten de Italianen in Parijs gisteren een zwaarbevochten 1-0 zege. Ro berto Baggio scoorde het enige doelpunt in de 77ste minuut. De eerste finalewedstrijd is 5 mei in Dortmund, de return is veertien dagen later in Turijn. Champions League Met ingang van het volgende seizoen worden in de Cham pions League kruisfinales ge houden. Dut voorstel is gisteren tijdens een vergadering van het bestuur van de Europese Voet bal Unie (UEFA) in Bern aange nomen. De winnaar van groep A speelt dan tegen de nummer twee van groep B en omge keerd. Voorts werd besloten bij de samenstelling van de beide groepen in de kwartfinales reke ning te houden met de resulta ten van de teams in de laatste drie jaar van het Europese be kervoetbal. Een werkgroep zal zich verder bezighouden met een eventuele reorganisatie van de Europese bekertoernooien. Het voorstel van UEFA-voorzitter Lennait Johansson het evenement voor landskampioenen samen te voegen met de strijd om de Antwerp tegen Spartak Mos- foto e pa UEFA-Cup werd wegens grote kritiek van de leden teruggeno men. Op 14 juli, als de loting .voor de eerste ronde van de nieuwe editie wordt gehouden, komt Johansson mogelijk met een nieuw voorstel. Daarbij wordt gedacht aan het combi neren van het toernooi der be kerwinnaars met de UEFA-cup. groningen dick heuvelman gpd-verslaggever Geen sprinter, maar een Itali aan van naam en faam. Ziedaar de hartewens van koersdirec teur Herman Krott voor de 28ste editie van de Amstel Gold Race, Neerlands enige wieler wedstrijd van internationale al lure. De joviale Amsterdammer, die altijd op de laatste zaterdag van april even voor Koning van Limburg mag spelen, heeft er daarom nog maar wat extra pukkels tegenaan gegooid. Liefst 26 dienen de heren coureurs er dit keer te verteren, waarvan de laatste, de alom be kende Pietersberg, op vier kilo meter voor de in Maastricht ge trokken eindstreep is gesitu eerd. Een ultieme poging van Krott om een groepsaankomst als vorig jaar. toen de Duitser Ludwig zegevierde, te verhinde ren. Nee, beweert Krott, sprin ters zijn voor hem zeker geen melaatsen en Ludwig vond hij een prima winnaar, maar hij is wel buitengewoon get harmeerd van solisten op het erepodium. Het is voor Krott in elk geval te hopen dat er zaterdag geen Nederlander met de bun van door gaat. Dat zou de status van zijn klassieker beslist geen goed doen. iv Gold Race heeft In het buitenland toch al geen gewel dige naam en wordt nogal eens laatdunkend beschouwd als de 'poenklassieker'. Daarom hoopt Krott vurig op Fondriest, Chiap- pucci en Bugno. Er is maar een kleine kans dat het rood, wit en blauw in top zal gaan. 'Onze jongens' hebben er tot dusver nog bitter weinig van gebrouwen, raken zo langza merhand hopeloos achterop. De neerwaartse spiraal - voor Squash De Alphense squas- 2 I hers Scheerder en Vertogen verdedigen vol gende week op het EK de A-status van de nationale selectie het eerst sinds 1976 viel er vorig jaar geen Nederlandse klassie- kerwinnaar te noteren - zet zich in verontrustende mate voort. In de tot dusver verreden klas siekers deed alleen Frans Maas- sen, tweede in de Ronde van Vlaanderen, een keertje tot op. de meet mee in het spel om de knikkers. De ploegleiders Raas (Word Perfect) en Priem (TVM) zijn in middels zo ontevreden over hun 'poulains', dat ze dreigend met de karwats zijn gaan zwaai en. Of ze op deze feodale ma nier hun renners nog vooruit kunnen branden, moet worden betwijfeld. lelie Nijdam. de fiet sende captain van WordPerfect, wordt van dit klappen van de zweep in elk geval niet meer heet of koud. „je kunt zo streng zijn als wat, als ie de goede be nen niet hebt, houdt het op." Cees Priem schijnt Theunisse achter z'n vodden te zitten. De 'einzelganger' in de TVM-stal loopt echter ook al te lang mee om daar wakker van te liggen. De heren ploegleiders zouden er brii'i .i.m doen zfc h eens te verdiepen in de mogelijke oor zaken van het tekort SI hielen van hun renners. Bijvoorbeeld door eens te gaan praten met mensen die alles weten van trai- ningsmethodlefcen WantMi maken ze in hun miljoenen kostende formaties geen finan ciële ruimte vrij voor een gedi plomeerdetrainer? Raas en Priem hoef je als e\- topcoureurs vanzelfsprekend niet te vertellen hoe een koers in elkaar steekt, maar van mo derne trainingsleer hebben ze geen kaas gegeten. Nederlandse (profiwielrenners trainen in fei te voor het vaderland weg. Ste ken een natte vinger in de lucht, Katwijk - Quick Boys Morgen moet het gebeuren. Katwijk - Quick Boys is volgens ve len de wedstrijd van de eeuw. Vandaag een uitge breide voorbeschouwing bepalen waar de wind vandaan komt en gaan op weg. En dan maar kilometers maken, met af en toe een sprintje bij een plaatsnaambord. Het blad 'Wielerrevue' publi ceert momenteel een serie over training en wetenschap in de wielrennerij. Daarin laat los van Aerl (i èstina) weien dal hU niet volgens een bepaald schema traint. „BIJ de amateurs deed ik dat onder leiding van een trai ner wél. Ik moet zeggen dat ik toen met sprongen vooruit ging I n wat Ie /eggen \an I rik Dekker. Hij onthult het volgen de: „Ik zuig qua training alles maar zo'n beetje uit mijn duim en tot nu toe is het altijd goed gegaan." Topsport anno 1993 in Ne derland. Hoe anders is het in Spanje en vooral ook Italië. Mo reno Argentin over zijn trai* ningsaanpak die menige spraakmakende triomf oplever de: „Ik train al jaren volgens een precies uitgestippelde lijn. Mo- ser (ex-coureur red.) en profes sor Conconi hebben mij des tijds de ogen geopend ten aan zien van het geprogrammeerd Het zou een verklaring kun nen zijn voor het huidige Spaanse en vooral Italiaanse wielersucces. Immers: op Parijs- Rouhaix n.i werden alle klassie kers tot dusver gewonnen ooor renners uit een Italiaanse, dan wel een semi-ltaliaanse ploeg (iB-MG (Museeuw en Cipollini). Het kan ook geen toeval zijn dat nu Erik Rreukink onder leiding staat van de Spanjaard Manoio s.ii/ - em umwlhudo— ploeg leider die alles weet van training -. er eindelijk weer progressie in zijn carrière zit. Promotiewedstrijd na-competitie Zaterdag 24 april a.s. 14.30 uur Sportpark „de Vliet" Adv. aangeboden door Th. Lubbe bv. reizen, Zoeterwoude

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 19