Ajax-fans balen na nieuw puntverlies PSV is Europese middelmaat Sport Het loopt storm voor de kraker Olympique Marseille krijgt nieuwe kans op Europa Cup DONDERDAG 22 APRIL 1993 981 27 Van Toorn onderzoekt Koeman ROTTERDAM OPD Ronald Koeman heeft zijn toevlucht genomen tot Dick van Toorn. De Rotterdamse fysiotherapeut probeert met acupunctuur, fysiothe rapie, elektrotherapie en speciale krachtoefeningen de aan zijn kuit geblesseer de libero van Barcelona op tijd klaar te krijgen voor de WK-kwalificatiewedstrijd die Nederland komende woensdag op Wembley te gen Engeland speelt. Een scanneronderzoek heeft uitgewezen dat Koeman ge plaagd wordt door een spierscheurinkje in de rech terkuit. Johan Cruijff heeft Koe man naar Van Toom ge stuurd op advies van Wim Jansen. De spelers van Feyenoord maken geregeld gebruik van de diensten van de Rotterdamse fysio therapeut. Onlangs nog stoomde deze in een re cordtempo de aan de ham strings geblesseerde John de Wolf klaar voor de wed strijd tegen Ajax. Koeman wordt vandaag en morgen twee keer door Van Toom behandeld en ook zaterdag, de dag waar op de Oranje-selectie zich in Noordwijk moet melden, krijgt hij nog een goede beurt. Of Koeman op tijd her steld zal zijn, durft Van Toom nu nog niet te zeg gen. „Koeman heeft een soortgelijke blessure als De Wolf, maar het zijn wel twee verschillende figuren. Advocaat wil Koeman maandag meenemen naar Londen. Ik weet niet of Ro nald dan al fit is. Als de bondscoach me een dag meer tijd geeft, worden Koemans kansen al weer wat groter. Wat is er eigen lijk op tegen om Koeman een dag langer in Rotter dam te laten en hem pas dinsdag naar Londen te la ten vliegen?" Cipollini blijft Nelissen voor SCHOTEN ANP Wilfried Nelissen krijgt langza merhand slapeloze nachten van Mario Cipollini. Gisteren ver wees de Italiaan de Belgische sprinter uit de ploeg van Peter Post weer naar de tweede plaats. Anderhalve maand gele den in Parijs-Nice gebeurde dat ook twee keer. Gisteren verloor de bijna 23-jarige Nelissen in de Grote Scheldeprijs, die hij vorig jaar op zijn naam bracht. MILAAN HENRI VAN DER STEEN CPD—VERSLAGGEVER AC Milan is een paar jaar ouder dan PSV. En een paar klassen beter. Misschien dat een wed strijd tussen het derde elftal van Milan en PSV leuk is. Gister avond werd de Nederlandse kampioen ook door de reserves van Milan volledig weggespeeld. Al bleef de score uiteindelijk fat soenlijk: 2-0. Het was toch weer een pijnlijk avondje, ook voor Hans Wester hof. De coach lijkt onnavolg baar te worden. In zijn uitspra ken is hij al weken warrig. Zijn beleid maakt dezelfde indruk. Tegen Milan liet hij EUerman vanaf rechts spelen en gaf hij Vanenburg de rol van aanval lende middenvelder. In de prak tijk was het gevolg dat Romario het voorin alleen mocht uitzoe ken. Ellerman was immers ner gens, de arme Vanenburg werd op het middenveld volledig overlopen. Vreemd was dat niet. AC Milan toonde aan op alle fron ten te sterk te zijn voor PSV. Bij de rust was het 2-0, maar het had gemakkelijk 4-0 kunnen AMSTERDAM YPE MINKEMA GPD—VERSLAGGEVER Voor Ajax zit het seizoen er hoogstwaarschijnlijk op. Na de verschrikkelijke 1-1 tegen Vo- lendam kon het boek, zes wed strijden voor het einde, dicht. De overgang was te groot. Van een seizoen waarin de succes sen elkaar zo snel opvolgden, dat de doorsnee supporter geen tijd kreeg om zelfs maar adem te halen tot een jaar waar het zuchten, steunen en kreunen hoorbaar was. Van een UEFA- cup naar een KNVB-beker. Maar de fan van Ajax, de Am sterdammer, komt niet voor een KNVB-bekertje naar het Leidse- plein. Aan het begin van dit seizoen leken de voetballers van Ajax bijna een keuze te mogen ma ken. Tussen het landskam pioenschap, het eerste in drie jaar, of toch een tweede UEFA Cup. De spelers vonden zo'n Europese dubbel een huzaren stukje, maar alle stemmen gin gen uiteindelijk naar de titel. De tweede UEFA Cup werd vorige maand tegen Auxerre prijsgege ven. Veel te snel gevolgd door de overgave aan de rivaal uit Eindhoven, PSV. Twee opeen volgende gelijke spelen tegen de Nederlandse middenmoters - MW en Volendam - haalden de laatste restjes hoop weg. Zes wedstrijden, anderhalve maand voor het einde van het seizoen, is Ajax verworden tot toeschou wer in de race om de titel. Mag het misschien zelfs straks PSV een handje helpen door Feye noord te kloppen. Pijn doet ook het afscheid van de vedettes Wim Jonk en Den nis Bergkamp. Jonk is al weken geblesseerd en Bergkamp heeft slechts een schaduw van zich zelf op de Nederlandse velden achtergelaten. Hij mokte over vermeende overtredingen, mopperde op tegenstanders, maar bekommerde zich nauwe lijks om zijn collega's. Stefan Pettersson liep zich ook gister avond weer de longen uit zijn lijf, ging zelfs de duels aan met de Volendamse 'meestersloper' Robert Molenaar. Om vervol gens opklauterend verbijsterd toe te zien hoe zijn bloed, zweet en tranen voor niets vloeiden. Bergkamp reageerde niet. Berg kamp liep zich niet vrij, zocht de vrije ruimte niet, hij bood zich niet aan. De duurste Aja- cied aller tijden is blijkbaar op. En dus is Ajax op. De neergang van Ajax en de mentale moeheid van Berg kamp hebben alles met elkaar te maken. Het begon toen de onderhandelingen naar een cli max gingen. De voetballer met de kille ogen en de koude mond bleek dus ook maar een mens. Hij heeft het altijd ontkend, maar de geheime heisa rond de grootste transfer uit de Neder landse geschiedenis heeft de waar tijdelijk zwaar beschadigd. Zonder zijn eerzucht en zijn vaste aangever Jonk is Berg kamp maar moeilijk te herken nen. Het is het lot van Ajax. Na ieder succes worden de beste voetballers verkocht, raken ze in de war en vergeten ze daardoor een afscheidscadeautje achter te laten. Want dat wilde ook Bergkamp dolgraag: Ajax met een kampioenschap verlaten. Tegen Volendam had Ajax zelfs de hulp van een Volen- dammer nodig om een doel punt te maken. Molenaar werd in het nauw gebracht, dacht in de terugspeelbal een uitweg te vinden, maar vergat de tegen stander. Pettersson verergerde het lijden van de Volendammer met een schitterende treffer: 1- 0. Ajax kwam niet verder. Ster ker, de Amsterdammers moes ten steeds verder terug om de collega's te corrigeren. Op slag van rust was er niemand in het strafschopgebied om de dek- kingsfout op Wasiman goed te vroeg met een knieblessure af haken. Het euvel lijkt voorals nog niet zo erg dat Van Aerle moet afzeggen voor de inter land tegen Engeland. Gullit overweegt dat kennelijk wel te doen. De oud-aanvoerder vroeg bondscoach Advocaat gisteren een dag bedenktijd vanwege het probleem dat Milan heeft met het feit dat het Gullit (en Rijk aard) verboden wordt zondag voor Milan te spelen tegen Udi- nese. Wat Gullit kan bedenken is de vraag. Zelfs bedanken als inter national helpt niet, Advocaat bepaalt wie international is en wie dus eventueel een speelver bod kan krijgen. De kwestie is reglementair net zo duidelijk als de vraag waarom PSV in de Champions League in zes wed strijden niet meer dan één puntje heeft weten te versieren. De ploeg is middelmaat op de Europese velden. AC Milan: Cudicini; Nava. Costacurta. Maldini, Gambaro; Donadoni. De Napo- li. Boban. Evani; Simone (33 Massaro), Savicevic PSV: De Ron. Van Aerle (36 Beerens). Van Tiggeien. Popescu, Van der Gaag. Koeman. Vanenburg, Unskens (77 Klomp), Ellerman. Romano. Hoekstra. maken. De middenvelder scoor de beheerst uit de voorzet van Hans Bond: 1-1. Het was de eni ge keer dat het talent van Vo lendam opviel. Bond verdween ook na rust. Met De Freitas was de kleine buur pas gevaarlijk. De invaller vond twee keer doel man Edwin van der Sar op zijn weg. Dat was ook het moment BRUGGE ALBERT GEESING GPD—VERSLAGGEVER Hij noemde het twee jaar gele den zijn 'allerlaatste uitdaging' als voetbaltrainer. De missie van Raymond Goethals om Ber nard Tapie de Europa Cup voor landskampioenen te bezorgen, strandde echter vanaf elf meter. Na een draak van finale in Bari toonde Rode Ster Belgrado zich bij het nemen van strafschop pen iets koelbloediger dan Olympique Marseille. Heel Frankrijk huilde. Door de winst van gister avond op Club Brugge (0-1, doelpunt in de tweede minuut van Alen Boksic) krijgt de in middels 71-jarige Goethals op 26 mei in München tegen AC Milan een hernieuwde kans om een wensdroom van de Fransen te vervullen. Sinds de introduc tie van het Europa Cup-voetbal in de jaren vijftig slaagde een Franse club er nooit in een Eu ropese hoofdprijs binnen te ha len. Stade Reims, St. Etienne, Bastia en Olympique Marseille waren er dichtbij. De finale van de Champions League was voor Tapie eigenlijk dat Volendam een 'onbeslist' in de strijd om het Noordhollands kampioenschap ook een mooi resultaat vond. Ajax rommelde nog wat, probeerde nog wat. Maar de kansloosheid droop er in dikke stralen van af. „Die tweede helft", mokte Van Gaal, „was Ajax onwaar dig." De technisch directeur al vooraf een uitgemaakte zaak. Voor minder deed hij het niet, de steenrijke Fransman, wiens privé-vcrmogen wordt geschat op 300 miljoen gulden. Hij in vesteerde de laatste jaren tien tallen miljoenen in het elftal en vierde de eliminatie twee jaar geleden van AC Milan als een persoonlijke triomf op Silvio Berlusconi, zijn financiële even knie uit Milaan. Die ontmoeting loopt als een rode draad door de eindafreke ning tussen de twee financiële grootmachten. Na de 1-1 van destijds in Milaan stapten Ruud Gullit en co in Marseille bij een 1-0 achterstand drie minuten voor tijd van het veld toen een lichtmast in het Vélodrome uit viel. Die onbezonnen actie van vice-voorzitter Adriano Galliani kwam AC Milan duur te staan. De Milanese club werd door de Europese voetbalunie voor een jaar uitgesloten van Europees voetbal. Olympique Marseille ging door en bereikte via Spar- tak Moskou de finale. De grootste aderlating was eind vorig seizoen het vertrek van Jean-Pierre Papin, de Fran se goaltjesdief, die in München van Ajax weet als geen ander dat het opvullen zijn topclub een helse toer wordt. Ajax: Van der San Silooy. Blind. Frank de Boer. Vink, Bergkamp. Oulida (73. Seedorf), Kreek (60 Petersen). Over- mars, Petlersson. Davids Volendam: Zoetebier; Van Loon, Mole naar. Koorn. Den Ouden. Pastoor (46. Smeets), Wasiman, Binken, Bond (46. De Freitas); Berghuis. Steur met Milan tegen zijn oude clul speelt. Hij werd in Marseille op gevolgd door Rudi Völler, dl van AS Roma kwam. De geslc pen Duitser kon .i,mv.mkrh| zijn draai niet vinden, maar i inmiddels goed voor vijftie competitietreffers. Net als Ale Boksic. De pas 23-jarige Kroaat (a komstig van Hajduk Split) is ee ontdekking van Goethals en d seizoen de revelatie in de Frar se competitie. Met zijn winner de treffer gisteravond in Brugg bracht hij zijn Europa Cup-u taal van dit seizoen op zes. Sinds gisteravond ligt he Frankrijk voor de tweede ke< binnen drie jaar aan de voete van Bernard Tapte «1 Eteymofl Goethals. In München moet c vurigste wens eindelijk in vë vulling gaan. Goethals. al van 1933 actief in de voetballer zou zich geen passender a scheidscadeau voor Tapie kui nen bedenken. „Je weet tot hoe rijke mensen zijn", zei t Belg twee jaar geleden. „De ét houdt paarden, de ander stee zijn geld in een vrouw. Tap behandelt OM als zijn maitre se." Het liefst een SieMatic keuken van Goedhart Bouwhui Bezoek onze showroom met de meest komplete SieMatic presentatie van de hele regio. Goedhart Bouwhuis, Hoorn 126a (tegenover Avifauna), Alphen a/d Rijn, af maok een afspraak: lel. 01720-221 Dit jaar geen 'dubbel' voor DIOK leiden DIOK heeft zijn kans op de 'dubbel' verspeeld. De I^idse landskampioen rugby verloor gisteren op eigen terrein in de hal ve finale van het bekertoernooi met 28-7 van-rivaal Castricum. Na een sterk begin van DIOK bracht André Marcker de gasten uit een penalty op voorsprong (3-0). Hoewel Castricum het ver volgens zonder de uit het veld gestuurde Louis Hendriks moest stellen, verdubbelde Mats Marcker de voorsprong (6-0). Door try's van Ben Scheerman en Norbert Verhofstadt (plus conversie van Mats Marcker) kwam DIOK met 18-0 achter. Sean Mallon en Mats Marcker maakten er zelfs 28-0 van, voordat Gottfried Bos, die eerder twee penalty's had gemist, met een try plus conversie de eer van DIOK redde: 28-7. Castricum ontmoet in de finale Hilversum, dat Amstelveen versloeg met 35-11 Krajicek kan Medvedev niet stuiten monaco De opmars van Andrej Medvedev op gravel is Richard Krajicek te veel geweest in de derde ronde van het toernooi in Monte Carlo. De Hagenaar, die in eerdere beurten de Duitsers Karbacher en Steeb opzij schoof, ging met 3-6 4-6 onderuit. Voor de achttien-jarige Medvedev, die is opgeklommen naar de elfde plaats van de wereldranglijst en Krajicek is gepasseerd, was het de dertiende achtereenvolgende zege op gravel. De Oekraï ner ontmoet nu de als eerste geplaatste Zweed Edberg. Hiddink weer op de barricaden Barcelona Guus Hiddink heeft opnieuw het optreden van ultra rechtse aanhangers van zijn club Valencia publiekelijk veroor deeld. Afgelopen zondag, tijdens de uitwedstrijd tegen Albacete, toonden deze 'supporters' op een gegeven moment spandoeken met de tekst 'Guillem, jodete', wat zo veel wil zeggen als 'Guil- lem, krijg de kolere'. De spandoeken verwezen naar de 18-jarige Guillem Agullo, die vorige week door een extreem-rechtse aan hanger van Valencia werd vermoord. De moordenaar, de 22-jari- ge Pedro Cuevas, verklaarde bij zijn arrestatie dat hij Agullo had doodgestoken, omdat deze een actief lid was van een anti-racis tische groep. Beenhakker houdt slag om de arm milaan» Leo Beenhakker heeft VfB Stuttgart voorlopig nee ver kocht. Eerst moet de club zaken doen met trainer Cristoph Daum, pas dan wil de huidige trainer van Grasshoppers serieus praten over een contract bij de Zuidduitse club in verval. Op de tribunes van San Siro bevestigde Beenhakker gisteravond voor Milan-PSV met Stuttgart te hebben gesproken over een verbin tenis. Het was even zoeken, even oefenen, en zeker even wen nen voordat de supporters van Ajax wisten hoe het ook al weer moest. Maar toen klonk het toch massaal en minu ten lang: het fluitconcert. KATWIJK ROB ONDERWATER De voetbalkoorts in Katwijk stijgt. Ongeveer 3000 kaarten zijn reeds in de voorverkoop aan de man gebracht voor de topper Katwijk-Quick Boys, zaterdag op De Krom. Katwijk kan ongeveer 6000 toeschou wers ontvangen. De zitplaat sen zijn reeds uitverkocht. Het bestuur heeft aan aan tal maatregelen genomen om meer supporters te kunnen herbergen. Aan de zijkanten van de hoofdtribune worden extra staantribunes geplaatst. Voorts is de aanpalende vuil- isbelt (tegen betaling) open voor het publiek. Volgens voorzitter Gerrit de Best kun nen door de extra voorzienin gen 2500 toeschouwers meer op De Krom. Katwijk gooit het hek overi gens niet dicht als het aantal van 6000 fans wordt over schreden. De Best: „Dat kun nen we niet maken. Die paar honderd extra kunnen er dan ook wel bij." De praeses be seft dat belangstelling groter is dan bij 'normale' derby's. „Dat merk je aan alles. Er wordt veel gebeld voor kaar ten." Aangezien de parkeerruim te bij De Krom beperkt is, hoopt De Best dat de Katwij- kers de fiets pakken in plaats van de auto. Voor voertuigen is, naast het parkeerterrein, alleen de groenstrook langs de Helmbergerweg beschikbaar. Een groep van dertig cluble den is ingeschakeld om het toestromende verkeer in goe de banen te leiden. Ook heeft de club met de politie afspra ken gemaakt over de ver keersregeling. De verkoop van alcohol is zaterdag voor een gedeelte aan banden gelegd. Pas een kwartier voor de rust (het duel begint om 15.00 uur) wordt op diverse verkooppunten de biertap opengesteld. Na 14.00 uur worden er op De Krom overigens geen andere wed strijden meer gespeeld. Die beslissing heeft de club in overleg met de KNVB geno men. Radio West Radio West besteedt extra aandacht aan de topper. Op zaterdag rukt de regionale zender met drie man uit naar Katwijk. Op vrijdagmiddag is er een voorbeschouwing van 17.30 uur tot 18.00 uur met spelers, bestuursleden en an dere betrokkenen. Plaats van handeling is Strandpaviljoen Het Centrum in Katwijk. Op zaterdagmorgen proeft 'West' de stemming in Katwijk. Huldiging Indien de w Katwijk het kam pioenschap grijpt, wordt de ploeg zaterdagavond (het tijd stip is nog onbekend) op het Katwijkse gemeentehuis ge huldigd. De selectie zal ook een rondrit door de kustplaats maken. Ook daarvoor is nog geen tijdstip vastgesteld. Al na vijf minuten zette Milan-spits Marco Simone PSV met een schitterende kopstoot op achterstand. zijn. De Italiaanse keeper Cudi cini was intussen blij ten minste bij de warming-up wat ballen te hebben gehad. PSV had in de eerste helft geen werk voor hem. Binnen het kwartier was PSV alle illusies, maar ook de lastig ste tegenstander kwijt. Simone scoorde na vijf en tien minuten. Eerst helemaal vrij met een i schitterende kopstoot, even la ter toen hij Van der Gaag te snel en slim af was en De Ron op zijn gat ging en de bal over zich heen zag gaan. Verder kwam Si mone niet. Wéér vijf minuten later werd hij door een lompe, niet bestrafte overtreding van Popescu gedwongen af te ha ken. Rijkaard had dat 's morgens al besloten, toen hij op de bij Milan gebruikelijke wedstrijd- dag-training een rugblessure opliep (aldus de officiële lezing), daarmee Milan nog verder de valuerend. Voor zo ver de mil joenenclub ooit een gedeva lueerd elftal in het veld kan brengen. Want ook de reserves vormden een hecht, sterk ge heel. Popescu, Vanenburg, Ro mario werden bij vlagen tot klungelaars gedegradeerd. Wim de Ron was één van de weinige PSV'ers die op de been bleef. De vervanger van Hans van Breukelen voorkwam na rust dat Savicevic twee keer scoorde en zo zijn aanspraken op een basisplaats kracht bijzet te. De slordigheid van Savicevic was symptomatisch voor het spel van Milan in de tweede helft. PSV kreeg daardoor de kans wat meer mee te doen, kansen op een doelpunt werden echter nauwelijks gecreëerd. Dat kwam PSV als club en Ro mario als individu slecht uit. De Braziliaan had graag geschitterd en gescoord om eventuele la tente interesse bij Italiaanse clubs tot leven te brengen. Vol gens Romario's 'manager' Gio vanni Branchini, die zijn vriend gisteren kwam bekijken, is de interesse in Italië niet bijster groot. „De enige mogelijkheden die ik zie zijn Lazio en Sampdo- ria. Dan moet Lazio wel Riedle verkopen en dat wil de club niet. Maar Bayern München wil Riedle dolgraag, dus dat kan toch een mogelijkheid zijn. De andere kans is Sampdoria dat misschien bereid is Romario te kopen". Van Aerle moest gisteren al

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 27