Seat vervangt voor het eerst 'eigen' model ruimte ken. Bel onze u parkeren kunt om een 100% rake groep (i£7 f autoliefheb- bersteberei- advertentie afdeling. Weg en wiel Nieuw prestige-object Alejandro De Tomaso: de Guara Autobijlage Sturen steeds complexer In een land met 13 miljoen kruideniers worden steeds meer auto's geleased.Mag u raden waarom. DONDERDAG 22 APRIL 1993 BLIKVANGERS Laatste actiemodel 'oude' Ibiza Deze maand komt Seat-importeur Pon Car met het laatste actie model Ibiza 'oude stijl'. De Ibiza Classic is gebaseerd op de 1.2 CLX en komt in de kleuren rood, blauw, zwart en wit in drie- deurs uitvoering op de markt. Voor 22 mille is de Classic ten op zichte van de CLX uitgebreid met onder meer carrosseriekleuri- ge van binnenuit verstelbare buitenspiegels, speciale bekleding, centrale vergrendeling, elektrisch bedienbare ramen, een zonne dak, een achterspoiler en carrosseriekleurige bumpers en dor- pellijsten. Voor 700 gulden meer zitten er ook nog lichtmetalen 14 inch-velgen met 185 mm banden op. Auto wassen en polishen zonder water Onder de naam 'Wet Paint' brengt de firma Peperkamp uit Eist een nieuw middel op de markt waarmee snel, eenvoudig, zuinig, milieuvriendelijk en zonder een druppel water te gebruiken de auto gewassen en in de was gezet kan worden. Volgens de fabri kant zorgt de speciale samenstelling van het Amerikaanse pro- dukt ervoor dat er absoluut geen krassen of strepen ontstaan. Wet Paint zit in een pompfles zonder drijfgassen 17,50), die goed is voor minimaal drie behandelingen. Een grote navulfla- con (voor 12 behandelingen) kost 42,95. Voor meer informatie: W. Peperkamp BV, tel. 08819 - 76250. Drama Yue Loong afgesloten RIDDERKERK» GPD Op drie auto's na heeft Abimex met alle Yue Loong-kopers de transacties afgerond. Het Tai wanese merk werd een jaar na zijn introductie in Nederland uit de markt genomen. Neder land was het enige exportland. De fabrikant voorzag proble men met de toenemende zware milieu-eisen in Europa. Boven dien vielen de verkopen tegen. Dat bracht de importeur ertoe om kort na de lancering een aanzienlijke prijsverlaging door te voeren, waarvoor ook die klanten die reeds een Yue Loong hadden gekocht met te rugwerkende kracht in aanmer king kwamen. Toen de fabri- WEGWERKZAAMHEDEN Overzicht van werkzaamheden waarbij vertraging kan optreden, samengesteld door ANWB, politie en Rijkswaterstaat. Wijzigingen via ANWB-infonummer: 06 - 9622 (50 ct/min). De werkzaamheden vinden dag en nacht plaats en in beide richtin gen, tenzij anders vermeld. Amsterdam richting Den Haag (A 4) Tussen Hoofddorp en Roelofarendsveen, overdag. Amsterdam - Haarlem (A 5) Tussen Amsterdam en knooppunt Rottepolderplein. Ring Amsterdam (A 10) T.h.v. de Zeeburgertunnel en de Coentunnel, avond en nacht. Nieuw Vennep - Wassenaar (A 44) Ter hoogte van Wassenaar, overdag. Amsterdam - Amersfoort (A 1) Tussen Diemen en Naarden. Den Haag - Utrecht (A 12) Tussen Gouda en Bleiswijk, overdag. Hoek van Holland - Gouda (A 20) Tussen knooppunt Kethelplein en Vlaardingen. Hoogeveen richting Groningen (A 28) Tussen Haren en Groningen. Zwolle Amersfoort (A 28) Tussen knooppunt Hattemerbroeken Epe. Breda richting Eindhoven (A 58) T.h.v. Hilvarenbeek, overdag. Breda - VUaslngen (A 58) Tussen Kruiningen en Goes, overdag. Den Bosch - Tilburg (A 65) T.h.v. Hilvarenbeek, overdag. Boxmeer richting Nijmegen (A 73) Tussen Malden en knooppunt Ewijk, avond en nacht Heerlen - Maastricht (A 79) Tussen Meerssen en Valkenburg. Meppel richting I^euwarden (N 32) REDACTIE PETER kant besloot met de export te stoppen begonnen de proble men voor Abimex en haar net gevormde dealerorganisatie pas goed. De reeds verkochte Yue Loongs werden door de Ridder- kerkse importeur teruggeno men en op de boot naar Taiwan gezet. Met de eigenaren werden regelingen getroffen waarbij hen een auto van een ander merk werd aangeboden. Er wa ren circa honderd Yue Loongs verkocht. Drie kopers hebben er de voorkeur aan gegeven hun Taiwanese auto te houden als curiosa of als 'collectors item'. Daarmee is voor Abimex het Yue Loong drama afdoende en naar tevredenheid van de eige naren afgerond. Hij lijkt zó van het circuit te zijn bare weg te rijden. De Guara dat om de in het midden liggende gende nokkenassen. Een rubberen koolstofvezel versterkt kunststof, ontsnapt deze De Tomaso Guara. maakte zijn debuut op de Salon V8-motor heen is gebouwd. Deze brandstoftank ligt veilig opgebor- Het is nog niet bekend wanneer En toch is de nieuwste creatie van van Genève. Het is een snelle, 4-liter BMW-motor met een ver- gen in de centrale buis van het de Guara te koop zal zijn en wat constructeur Alejandro De Torna- lichte en zeer wendbare sportwa- mogen van 304 pk heeft vier klep- chassis. De agressieve en toch hij gaat kosten, so bedoeld om mee op de open- gen met een aluminium chassis. pen per dlinder en vier bovenlig- elegante carrosserie is van met foto hessing de bilt -uw auto-aan- bieding acce- lereert een stuk beter op prj déze plaats. - Iedere donder- dag raak! Bel onze adver- tentie-af deling In een extra bijlage van vier pagina's maken we morgen een rondje langs de meest gangbare automerken in ons land. We besteden aandacht aan het best verkopende model per merk en aan recent geïntroduceerde nieuwe Volumemodellen'. Ook staan we stil bij de net bekend geworden verkoopcijfers van het eerste kwartaal, die een forse teruggang te zien geven als gevolg van het zogenoemde BPM-effect. De werkelijke terugloop van de autoverkoop blijkt evenwel minder drama tisch dan de kwartaalcijfers doen geloven. Met vier uitrustingsniveaus, twee carrosserie-uitvoerin gen en op termijn liefst acht motorversies tussen 1.0 en 2.0 liter, komt de nieuwe Seat Ibiza in juni in ons land op de markt. De 'instapversie' met 1.0 liter motor komt in september voor een prijs van rond 22 mille, zonder meer een aantrekkelijke aanbieding. heen zou weten te handhaven. Dat leidde tot een vijfdeursver- sie, bedoeld voor het kleine ge zin. Daarnaast presenteren we het wat agressievere driedeurs model. Veiligheid en rijplezier MOJACAR Het zijn allemaal Volkswagen- motoren, waarvan er één zo nieuw is dat hij zijn debuut maakt in een Seat en niet in een Volkswagen. Dat betreft een nieuw ontwikkelde 1600 cc ben stonden bij ons voorop Aguilar benadrukt dat de Ibiza zine-motor. Een en ander houdt een volstrekt nieuw ontworpen in dat de periode van de zoge- auto is, maar geeft toe dat e noemde 'System Porsche'-mo- tor in de Seat Ibiza voorbij is. Verkoopdirecteur Gabriel Mar tin Aguilar heeft hoge verwach tingen van het nieuwe produkt. Hij denkt zelfs marktleider Ren ault in Spanje van de eerste plaats te verdringen. Het op merkelijke van de nieuwe Ibiza is dat hij met zijn ruime maten tussen de twee marktsegmen ten van de compacte klasse en de kleine middenklasse in zit. Aguilar;„Bij het ontwerp zijn we gestart met een wit vel pa pier. We hebben geprobeerd een auto te ontwerpen met een eigen persoonlijkheid, een wa gen voor iedereen. Een auto bo vendien, die zich door de jaren wel wat Volkswagen- en Audi- componenten zijn gebruikt. Be langrijk voor de fabrikant is, dat Seat met de Ibiza nu voor het eerst een bestaand 'eigen' mo del vervangt, dat overigens ta melijk succesvol is gebleken. Van het vorige type werden er in totaal 1,25 miljoen verkocht Dat de Ibiza nu wordt vervan gen is ook van groot belang voor de Nederlandse dealeror ganisatie. Dat zegt C. van der Nat, directeur van Seat impor teur Pon Car in Leusden. Hij verwacht met de nieuwe au to een marktaandeel van 1 pro cent te zullen halen. Dat zou neerkomen op 4.500 verkochte auto's per jaar. Zijn dealerorga- De nieuwe Ibiza zit tussen de compactklasse en de kleine middenklasse in. foto» pon car nisatie omvat nu 130 onderne mingen, waardoor vrijwel ge heel Nederland is gedekt. Sinds Volkswagen in 1986 Seat over nam is het grootste deel van de FIETSSTROOK redactie: Theo van der Kaaij "•'•V Tussen Meppel en Havdte. een steeds complexere aangele genheid, vooral op ATB's. De ei- Senaren van deze fietsen benij- en meestal de bezitters van ra cefietsen die hun handen op di verse plaatsen van het gekrom de stuur kunnen laten rusten. Daarom werden de 'bar-ends' bedacht, opzetstukken, waar mee de ATB-rijder twee moge lijkheden heeft om zijn stuur vast te houden. Het remmen is lastiger, omdat de grepen ver- dér weg zitten. Ook daar heeft men iets op gevonden: opzet stukken voor de remgrepen. Of de fiets er met al die hulpstuk ken er mooier op wordt, mag ie der voor zich bepalen. ONDER DE NAAM Family Bike Een set remgreepverlengers van Halfords kost ongeveer 20 gulden. FOTO HALFORDS is een Baronia-tandem te koop, speciaal bedoeld vooreen ou der met kind. Het bijzondere is dat het kind voorop zit, maar niet stuurt. Dat doet de ouder die achterop via kabels in ver binding staat met de voorvork. De ouder kijkt over het kind heen en kan zo het verkeer in de gaten houden. De lichtge wicht tandem kost 1.200. EEN FIETS van precies honderd jaar oud is sinds kort opnieuw te koop. Het gaat om een model dat de Deen Pedersen in 1893 met succes' op de markt bracht. Het frame doet denken aan de spanfiets van Frans de la Haye, een combinatie van buizen en staaldraad. Dat maakt de fiets lichter dan een normaal frame, bedacht Pedersen een eeuw ge leden al. Zijn fiets van 6,5 kilo werd tot aan de Eerste Wereld oorlog goed verkocht. Er zat een zwevend zadel op, waarmee het fietsen een comfortabel genoe gen was. Er was zelfs een mili taire versie met een geweer aan de voorvork. De fiets die nu in Denemarken opnieuw wordt gefabriceerd is wat de vorm van het frame be treft en het zwevende zadel het zelfde. Alle onderdelen zoals wielen, remmen en versnellin gen zijn van deze tijd. Ferry Hoogland uit Exloo importeert de fietsen voor Nederland. De prijs bedraagt 2.800 gulden voor een compleet exemplaar. EEN KLOEK beugelslot voor het veilig parkeren van een mooie fiets is broodnodig, maar waar laat je tijdens het rijden zo'n brok staal van ruim een kilo? Lang niet alle sloten worden ge leverd met een aparte klem. Wie een nieuw slot moet kopen en toevallig ook toe is aan een nieuwe bagagedrager kan over wegen beide te combineren. Er is een drager-met-slot van het merk Minoura, type Synar- gie voor de prijs van ƒ110. Van lichtgewicht kan natuurlijk geen sprake zijn. De combinatie weegt 1.800 gram. Ook de mer ken Tweedo en Bejah hebben dergelijke combinaties in hun assortiment. De Eco-Lock-Car- rier 125) van Tweedo kreeg zelfs erkenning als Goed Indus trieel Ontwerp. Er zijn ook fa brikanten zoals Batavus die hun fietsen leveren met sloten die, op de achterdrager zijn beves- tigd. dealers vervangen. Nog dertig van de 130 dateren van het eer ste begin van Seat op de Neder landse markt. Zeker is dat de nieuwe Ibiza een Kitcar Replica show in Autotron Een kitcar is een bestaand chas sis van een produktie-auto met daarop een apart ontworpen carrosserie. Als dat een kopie is van een bestaande auto, is er sprake van een replica. Het Autotron in Rosmalen gaat voor de eerste keer een evene ment organiseren waar de kit- cars centraal staan. Dat gebeurt op 22 en 23 mei in de Spykerhal van het museum. De Kitcar-tentoonstelling is op beide dagen geopend van 10 tot 17 uur. Een kaartje, dat geldig is voor het hele Autoron, kost zes tien gulden, kinderen van 3 tot 12 jaar en 60-plussers betalen dertien gulden. bijzondere verschijning is. Hij is met zijn 3,81 meter lengte klei ner dan de Opel Astra (ca. 4 me ter), maar optisch lijkt dat ver schil erg klein. Inwendig is er veel ruimte voorhanden. Vier personen kunnen er uitstekend in reizen. De eerste kennismaking riep een tevreden beeld op. De Ibiza combineert het karakter van de Middellandse Zee met de Duit se Gründlichkeit. Dat laatste is bijvoorbeeld te zien aan de snit van het dashboard dat in de Golf niet zou misstaan. Voorts is het een verzorgde auto, waarin veel aandacht is besteed aan de geluidsisolatie. Windgeruis dringt minimaal in het passa gierscompartiment door en ook de motorbrom is nauwelijks waarneembaar. De wegligging is opmerkelijk goed. Bochtenwerk geeft ook bij een sportieve aanpak geen pro blemen. Het neutrale Muurgr drag is aangenaam te noemen. De standaard uitrusting in het goedkoopste model omvat van binnenuit verstelbare buiten spiegels, interval op de voorrui- tewissers en een wisser op de achterruit, ingebouwde antenne en radio-voorbereiding. Maar er is veel meer mogelijk. Afhankelijk van de gekozen ver sie kan als extra ABS en elektro nische tractieregeling worden besteld, tamelijkOUgtWWO m deze klasse. Airbags voor de beide voorin gezeten personen zijn vanaf het najaar leverbaar. Wie voordeliger wil rijden, least bij MultiLease in leiden. Bel nu: 071-313041. BLIK IN HET VERLEDEN In feite is de open tweezitter Alfa Spider sinds zijn eerste verschijning, 27 jaar geleden, altijd zichzelf gebleven. Hij geldt als een tijdloze auto, een klas sieker die je nieuw kunt kopen. De eerste Spider (foto) heette officieel Giulia 1600 Spider Duetto en was het laatste ontwerp van Battista Pininfarina. de teld 6 325 exemplaren g< grondlegger van de gelijknamige ontwerp-studio's. De Spider begon met een 1 6 liter motor, maar was later ook te koop met een 1.3 (Spider Junior), een 1.7 en een 2.0 liter motor. Van de eerste Spider werden in twee produktiejaren ('66 en '67) welge- iplaren gebouwd. archief foto

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 13