Van den Brom naar Ajax Sport Onduidelijkheid over 'zes minuten' van RB-Serooskerke Nieuw sectiebestuur krijgt het groene licht Vink terug in selectie van Nederlands elftal SLEUTELS-DAMES DINSDAG 20 APRIL 1993 Zeeuwen zien op tegen busreis, competitieleider wacht uitspraak af serooskerke rob v GERT-JAN ONVLEE Voetballer Reinco Geschiere van Serooskerke heeft gisteren bij de politie aangifte gedaan van mishandeling. Af gelopen zaterdag werd hij door Martin de Louw van Rijnsburgse Boys met op zet tegen het hoofd geschopt tijdens het degradatieduel in de eerste klasse A. Geschiere moest met een gekneusd oor en een lichte hersenschudding naar het ziekenhuis worden vervoercl Hij heeft aan het incident, dat in de slotfase van de wedstrijd Rijnsburgse Boys-Serooskerke plaats had, geen blij vend letsel overgehouden. De Zeeuw heeft inmiddels een tele foontje van De Louw ontvangen, die zijn excuses aanbood voor de overtre ding. Geschiere wil niet praten over het voorval en wenst met rust te worden gelaten. Martin de Louw was gisteren niet voor commentaar bereikbaar. Na het incident rond Geschiere en De Louw trok scheidsrechter Huyssen zaterdag op sportpark Middelmors de rode kaart voor de speler van Rijnsburg en liet vervolgens - de stand was 1-0 voor Rijnsburg - de twee teams in de 84ste minuut inrukken voor een afkoe lingsperiode. Hoewel de leidsman daarna beide ploegen sommeerde ver der te spelen, weigerden de Zeeuwen de wedstrijd vol te maken. Wat er met het gestaakte duel verder gebeurt is nog onduidelijk. Voorzitter Joop Wattel van Serooskerke zegt een straf voor de weigerachtige houding van zijn club niet reëel te vinden. Hij zegt zich terug te trekken uit de voet ballerij als Serooskerke moet bloeden voor dit incident. „In de afkoelingspe riode waren sommige spelers van ons helemaal van de kook. Verder spelen zou een regen van gele en rode kaarten tot gevolg hebben gehad. Ik mag toch hopen en aannemen dat dat voor de KNVB voldoende reden is om ons vrij te pleiten. Wij zijn op geen enkele ma nier verantwoordelijk voor dit incident. Als wij worden aangepakt door de bond zeg ik persoonlijk mijn lidmaat schap op", aldus Wattel, die het hoogst opmerkelijk zegt te vinden dat de KNVB-waarnemer bij de wedstrijd van zaterdag het incident nauwelijks heeft gevolgd. „Die man schijnt weinig ge zien te hebben, want hij stond achter het doel.tsja." De praeses zei zaterdag direct na de wedstrijd nog dat Serooskerke niet van zins is om de resterende zes minuten uit te spelen. Gisteravond kwam hij daarvan terug. „Sportief gezien is het niet van belang voor ons, degraderen doen we toch. Maar daar gaat het even niet om. Wij zijn gewoon niet van plan weer een dure busreis naar de bollen streek te ondernemen. Dat zal Rijns burg voor ons moeten betalen. Of ze komen hier maar voetballen, lijkt me een beter idee." Afhankelijk Of de wedstrijd wordt uitgespeeld, en zo ja waar en wanneer, is op dit mo ment ook door competitieleider Daan Schotting niet te zeggen. ,,Wij zijn in dit soort zaken afhankelijk van de tuchtcommissie. Pas als die uitspraak heeft gedaan, kan ik aan de slag. Dat ik de tuchtcommissie vriendelijk zal ver zoeken snel tot een oordeel te komen, spreekt vanzelf. Maar meer dan vrien delijk verzoeken, kan ik het niet." Over het verdere verloop van de competitie in de eerste klasse A valt door Schotting dan ook niet veel met zekerheid te melden. „Zaterdag wordt gewoon de voorlaatste competitieron de gespeeld. Dat staat in ieder geval vast. Na die zaterdag weten we weer wat meer, weten we waarschijnlijk ook zeker dat we met de gestaakte wed strijd tussen Rijnsburgse Boys en Serooskerke met een dringend pro bleem te maken hebben. En dat moet dan worden opgelost." De wedstrijd midweeks vaststellen, hoe vervelend dat gezien de afstand ook is, is dan een mogelijkheid, weet Schotting: „Een complete zaterdag vrijmaken voor die resterende zes mi nuten, zie ik aanzienlijk minder zitten. We hebben na de competitie immers ook nog met een hele serie promotie- /degradatiewedstrijden te maken. En om nu al die clubs in de wachtkamer te zetten, daar voel ik ook niet zo veel voor. Maar nogmaals, we blijven hoe dan ook afhankelijk van de tuchtcom missie. De realiteit is nu immers dat ik nog niet eens weet of ik wel een wed strijd moet vaststellen." Milan met Gullit als libero tegen PSV milaan Trainer Capello van AC Milan is van plan Ruud Gullit op te stellen als libero in de wedstrijd tegen PSV voor de Cham pions League. De kampioen van Italië is al zeker van een plaats in de finale op 26 mei in München. Capello stelt een veredeld B- teamop. MW - Feyenoord niet op 21 mei Maastricht» Burgemeester Houben van Maastricht heeft de naar vrijdag 21 mei verschoven eredivisiewedstrijd MW - Feyenoord verboden. Het duel stond oorspronkelijk voor vrijdag 7 mei op het programma. Twee weken later, op de dag na Hemelvaarts dag, voorziet Houben echter problemen omdat de drukte in de stad extra groot zal zijn. Goed begin Krajicek in Monte Carlo Monte carlo Richard Krajicek is het graveltoernooi in zijn woonplaats Monte Carlo sterk begonnen. De Duitser Bernd Kar- bacher werd binnen een uur afgeserveerd: 6-16-2. Ook Tom Nijssen plaatste zich verrassend voor de tweede ronde. Hij ver sloeg de Fransman Olivier Delaitre: 4-6 6-4 6-1. Rijnsburger Jan Siemerink was kansloos tegen de Zweed Magnus Gustafsson: 4- 6 0-6. Polsstokhoogspringer komt om na val sioux city De 21-jarige Amerikaanse atleet Wade Knutson is bij het polsstokhoogspringen om het leven gekomen. De student uit Zuid-Dakota nam in Sioux City deel aan een tienkamp. Bij het polsstokhoogspringen viel hij op de rug naast de landings- mat. Bij aankomst in een ziekenhuis bleek Knutson te zijn over leden aan zijn verwondingen. Halve fmales LD-jeugdcup veldkorfbal leiden Vanavond worden de halve finales (19.00 uur) gespeeld van het veldkorfbaltoemooi om de LD-jeugdcup. De Danaïden ontvangt TOP, KZ Leiden speelt in Alphen aan de Rijn tegen Tempo. Het eerste team van TOP speelt vanavond om 19.30 uur bij Pernix in de kwartfinale van de Rijndelfland-beker. Ajax heeft gisteren de eerste grote aankoop voor het vol gende seizoen gedaan. Van Vitesse werd de 26-jarige middenvelder John van den Brom gekocht. Het transfer bedrag ligt rond de drie miljoen gulden. verdediger en een aanvaller op zijn verlanglijstje staan. De ver bintenis met Frank de Boer werd gisteren opengebroken en met twee jaar verlengd tot juli 1997. Van den Brom werd al met Ajax in verband gebracht sinds amsterdam anp De verwachting is dat Ajax nog meer zal inkopen, vooral om het aanstaande vertrek van Bergkamp en Jonk naar Inter op te vangen. Technisch directeur Van Gaal heeft nog een rechter- Jonk zijn transfer naar Italië aankondigde. Beide partijen verklaarden gisteren dat het eerste contact pas zondag tot stand was gekomen. Overeen stemming over een verbintenis van vier jaar was snel bereikt. Van den Brom had zich officieel voor de rest van zijn loopbaan gebonden aan Vitesse. In zijn contract was een clausule opge nomen met voorwaarden waar onder hij eventueel weg kon. John van den Brom was giste- SCOREBORD BUITENL.VOETBAL de koers, 2380 m: 1. Avanti S (Ruijgrok) 3.14,5 - 1.21,7, 2. Zanzibar Jacky, 3. winnend 6, John van den Brom speelt de komende vier seizoenen bij Ajax. ENGELAND: Ipswich Town - KWALIFICATIE WK 1994 h C'ty mielKes (Heyman) 2.17.2 - 1.20.7, 2. Co- BASKETBAL PRUSVRAGEN KOERSEN ALKMAAR Eerste koers, 2380 m: 1. Fiorina Dutch (Suykerbuyk) 3 20,2 - 1.24,1. 2. Pomolli, 3. Fernando R. Toto: winnend 4,20 plaats 2.00 7.10 koppel 18.80 trio 142,80. Tweede koers. 2040 m: 1. Gomagol Mon tana (Hulleman) 2.52.6- 1.24.6. 2. Green Speed. 3 Femme Vmkepeel. Niet gestart: Hopscotch Toto: winnend 5,90 plaats TENNIS 2,90 1.90 koppel 18.00 trio 123.00 Oer- 1 «-IVIVIJ de koers. 2700 m: 1 Giga Kievitshof (Dek- ker) 3 43,1 - 1.22.6, 2. Delmos If. 3. Grandiosita. Toto. winnend 6.40 plaats 2,30 1.60 koppel 9.20 trio 140,80. Vierde koers, 2040 m: 1. Gigant Hazelaar (Hulle man) 2.51.4 - 1.24.072. Gonnie Wolvers, 3 Guadeloupe. Toto: winnend 9.80 plaats 3.40 3,00 koppel 36,20 trio 626.10. Vijf- LOTTO 15: Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 1 winnaar, f. 77.182,30 bru to; derde prijs: 94 winnaars, elk f. 1.231,60 bruto; vierde prijs: 4185 win naars. elk f 27,60; vijfde prijs: 61.731 winnaars, elkf. 5.00. Cijferspel 15: Vaste prijzen. Zes cijfers goed: 1 winnaar, vijf cijfers goed: 2 win naars; vier cijfers goed: 17 winnaars; drie 23 - 28 - 31 - 32 - 35 - 37 - 39 - 45 - 50 - (Fra) 4-6 6-4 6-1. Krajicek (Ned/9) - Het Nederlandse betaalde voet bal krijgt per 1 mei een nieuw sectiebestuur. Alle bvo's en de centrale spelersraad gingen gis teravond in Zeist akkoord met de voordacht van de zeven be- stuurskandidaten van de forma tiecommissie. Voorzitter wordt Jos Staatsen. Het kabinet-Staatsen gaat er als volgt uitzien: Theo Aalbers (penningmeester), Gerard Bou wer (licentiezaken), Karei Jan sen (technische zaken), mr. Miel Maessen (juridische za ken), Bill Maeijer (commerciële zaken) en Leo van Gastel (pr. en marketing). Alleen de kandidatuur van laatstgenoemde staat nog enigszins onder druk. Van Gas tel is directeur van SENS (Stich ting Exploitatie Nederland Staatsloterij) en in die hoeda nigheid een directe concurrent van de Sporttotalisator, waar mee de KNVB zaken doet. In het nieuwe sectiebestuur is Karei Jansen de enige die deel heeft uitgemaakt van een eerder sectiebestuur. De 67-jarige vak bondsman zat in 1983 vijf maanden in het kabinet-Van der Louw, als vertegenwoordi ger van de werknemers in het betaalde voetbal. Katwijk-UVS bekerkraker (Dui) 6-1 6-2, Gustafsson (Zwe) LEIDEN Siemerink (Ned) 6-4 6-0 rs, 204Ó m: 1 Floris H (De Vlieger) ZAALVOETBAL 1. Firsty Hekkenhof (Gor- AGENDA ter) 2.48.2 - 1.22,5, 2. Guess Who. 3. Gi- deon Uithuizen. Toto: winnend 5,60 plaats 3,00 3,80 koppel 66,10 trio 280,60. Ze vende koers, 2380 m: 1. Tarport Randy (Van Leeuwen) 3.14,3 - 1.21,6, 2. Emir Martin Centrum-DRC per) 2.23,6 - 1.24,5, 2. Go Go Nevele, 3. Gerona la Fusee. Toto: winnend 22,00 plaats 28,00 3,80 koppel 171,00 trio 703,60 Negende koers, 2040 m: 1. Fal lon D (Imming) 2.46,3 - 1.21,5, 2. Gam- TCII CM bier's Wish, 3. Enesco Bonni. Niet gestart: fct,LLI* Eddy Sigero. Toto: winnend 5,30 plaats 3,80 2,80 koppel 9,60 trio 341,00 Tien- de koers, 1700 m: 1. Gracia Westland (De Leeuw) 2 23.8 - 1.24.6, 2 Frida Idra- mem, 3 Gunnar Da Capo. Niet gestart: Gi gant Kades. Toto: winnend 12,30 plaats 4.40 2.60 koppel 16.30 trio 221.10 Elf- 21.30 uur Vhethorst TWEEDE DIVISIE: Wo. McDonald's-HMSH 20.00 uur 3-Octoberhal, Alter Boys-Rozet 20.40 uur Zuidhaghe. Boeren burg-Kawin AA AA ■"ir Noordwijkhal, RGC-VD Cam"'"" SPORT OP TV 9 00 BBC 2: V professionals te Sheff ie 17 05-17.10 Did 1: Sportschau-T gramrn 17 16-17.45 Ned 1Sportspecial Spar- 18 00-19.00 EURO Eurogoals. Europees 22.30-22.55 BRT 1 Sport 22 30-01.00 EURO Snooker: European 2300622 0aï!y-01.00 BBC 2 World Snooker 01 00-01.30 EURO: Sportnieuws. WOENSDAG 08 30-09 00 EURO: Step Aerobics 09 00-11 00 EURO Ritmischegymnas 11 00-13 00 EURO WK IJshockey 11.25-14.20 BBC 2: World Snooker De strijd om de Leidsch Dag blad Cup is in een cruciale fase beland. Vanavond staat de eer ste kwartfinale op het program ma. Op papier is Katwijk - UVS een absolute topper. De wed strijd begint om 18.45 uur. Eveneens vanavond, maar dan om 19.30 uur, speelt LFC de achterstallige bekerwedstrijd uit de achtste finales tegen Noord- wijk. De drie andere kwartfinales worden op dinsdag 27 april af gewerkt. Lugdunum, dat aan staande donderdag om 19.30 uur het gestaakte competitiedu el bij UDWS uitspeelt, ontvangt dan FC Lisse (zondag). De win naar van het duel LFC - Noord- wijk ontmoet volgende week ARC. De zaterdagvoetballers van FC Lisse spelen vanavond voor het toernooi om de dis trictsbeker bij Sportlust. Hun LD-Cup kwartfinale tegen Voor schoten wordt een week opge schoven. Nacompetitie De periodekampioenen van de afdeling Leiden beginnen het komende weekeinde aan hun nacompetitie. De loting leverde bij de zaterdagclubs de volgen de duels op: Alphia - MVKV en De Sleutels - Woubrugge. Het verdere programma: Bemardus - VNA en UDO-Warmunda. Za terdag 1 mei: MVKV - De Sleu tels en Woubrugge - Alphia. 2 mei: VNA-UDO, Warmunda- Bemardus, 8 mei: Alphia - De Sleutels, MVKV - Woubrugge. 9 mei Bemardus - UDO, VNA - Warmunda. De laatste vier duels worden op neutraal ter rein gespeeld. Alle wedstrijden in de nacompetitie beginnen om 14.30 uur. Marciano Vink van Ajax is te ruggekeerd in de selectie van het Nederlands elftal. Bonds coach Advocaat maakte gisteren de namen van zeventien spelers bekend die in aanmerking ko men voor de kwalificatiewed strijd tegen Engeland, volgende week woensdag op Wembley. De selectie zal nog worden te ruggebracht tot zestien voetbal lers. Vink (22 jaar) heeft slechts een kort verleden in het Neder lands elftal. Hij debuteerde op 13 maart 1991 in Oranje tegen Malta (1-0). In de thuiswedstrijd tegen Finland (2-0), op 17 april van hetzelfde jaar, was Vink eveneens van de partij. Daarna kwam hij niet meer in actie voor Oranje. De middenvelder be hoort de laatste maanden tot de betere Ajacieden. Advocaat selecteerde in eerste instantie zeventien spelers, één meer dan gebruikelijk. Dit ge beurde uit voorzorg, omdat Rijkaard en Koeman licht ge blesseerd zijn. Daarmee is waarschijnlijk ook de vrij ver rassende rentree van Blind ver klaard. Hij wordt gezien als mo gelijke vervanger vïm Koeman. Na een voor hem teleurstellend ren vooral opgelucht. „Ik had anderhalve week geleden al een gesprek met Van Gaal. Dan weet je, dat de belangstelling concreet is. Maar als je dan weer een poosje niets hoort, dan twijfel je toch weer eventjes. Nu is het ineens toch rond. Het was een heel mooi moment voor me toen we de handen konden schudden." Bij Ajax is Van den Brom kan didaat voor de positie van spel maker. Concurrentie zal hij daarbij ondervinden van Am sterdamse talenten als Seedorf en Oulida, die recentelijk op die plaats speelden. „Ik heb er alle vertrouwen in dat ik bij Ajax kan slagen. Ik weet wat ik kan." Van den Brom heeft ruim 200 com petitie-wedstrijden voor Vitesse gespeeld. Daarin scoorde hij 79 keer. „Natuurlijk is de eindronde om de wereldtitel in de Verenig de Staten voor mij een belang rijk doel", zegt Van den Brom, die twee keer voor Oranje uit kwam. „Ik hoop me bij Ajax waar te maken." Het spel van Van den Brom leed de laatste weken onder de geruchten, die wilden dat hij naar Ajax zou verhuizen. „Ik ben de eerste die dat zal toege ven. Het is heel jammer voor Vi tesse, want ik heb heel veel aan die club te danken. De komen de vijf wedstrijden zal ik me vol ledig inzetten om nog Europees voetbal voor Vitesse te bereiken. Bovendien kan ik Ajax ook nog een handje helpen want we krij gen PSV en Feyenoord nog thuis." Door zijn entree in het sectie bestuur treedt Jansen af als se cretaris/penningmeester van de Vereniging Van Contractspelers (WCS). Omdat in het sectiebe stuur reglementair geen clubge bonden personen zitting kun nen nemen, stapt Karei Aalbers op als voorzitter van FC Utrecht. Gerard Bouwer treedt terug als lid van de licentiecom missie. verlopen Europese titelstrijd kwam de verdediger van Ajax dit seizoen voor Oranje alleen tegen Noorwegen in actie. Vergeleken met de laatste wedstrijd van Nederland, thuis tegen San Marino (6-0), heeft Advocaat acht andere spelers opgeroepen. Zeven van hen wa ren de vorige keer wegens bles sures niet beschikbaar, Koeman was geschorst. Terug zijn: Van Aerle, Blind, Vink, Koeman, Rijkaard, Gullit, Bergkamp en Bosman. Zeven spelers zijn verdwenen. De afvallers zijn Van den Brom. Meijer, Eiikelkamp, Ronald de Boer, Blinker, Silooy en Viscaal. Door blessures zijn Van Basten, Kieft, Numan en Jonk niet be schikbaar. De selectie bestaat uit de vol gende spelers: De Goey (Feye noord), Snelders (Aberdeen), Van Aerle (PSV), Ronald Koe man (Barcelona), Blind (Ajax). Frank de Boer (Ajax), De Wolf (Feyenoord), Winter (Lazio Ro ma), Rijkaard (AC Milan), Wou ters (Bayern München). Rob Witschge (Feyenoord), Vink (Ajax). Gullit (AC Milan), Over- mars (Ajax), Van Vossen (An- derlecht). Bergkamp (Ajax), Bosman (Anderlecht). Een onthutsend geval Op het gebied van grove overtredingen op het voetbal veld hadden we, zo dacht ik, alles nou wel meege maakt: scheldpartijen, spugen, ellebogenwerk, onderuit halen in een weelde aan variaties, rauw geschop tegen de poten en handgemeen van licht tot zwaar. Waar ik nog niet van gehoord had (maar dat kan een kwestie van onwetendheid of van een falend geheugen zijn) is het in het gezicht schoppen van een op de grond liggende tegenstander. Zaterdag, bij Rijnsburgse Boys Serooskerke, gaf de Rijnsburger Martin de Louw een staaltje van dit brute geweld weg. Zijn tegenstander kon vervolgens naar het ziekenhuis worden gebracht, waar een lichte hersen schudding en wat schade aan een oor werden gecon stateerd. Serooskerke weigerde hiema verder te voet ballen. Het was dus weer echt leuk en aangenaam binnen de lijnen. Wat mij in de affaire-De Louw interesseert is of het be stuur van Rijnsburgse Boys zelf nog iets gaat ondrnie- men. Er is een tijd geweest dat besturen hun verant woordelijkheid kenden en spelers die de perken ver te buiten waren gegaan eigenhandig tijdelijk uit de roula tie namen. Een fatsoensnorm. Maar ja, dat woord al leen al. Als je tegenwoordig voetbal en fatsoen probeert samen te voegen, krijg je het cijfer negen op de schaal van Richter. Besturen voelen al jaren helemaal niets meer voor zo'n ingreep, want dan krijg je maar herrie met de trainer en de spe ler en bovendien, daar is de strafcom- missie toch voor. Ik heb een niet onbe langrijke clubbestuurder eens horen verklaren dat je op dit terrein niet room ser dan de paus moet willen zijn. Met dat laatste heeft het natuurlijk niets te maken, wèl met slordig denken, gemak zucht, onverschilligheid of een ontbre kende ruggegraat. door Terug naar de vraag: gaat Rijnsburgse JD PAAUW Boys zelf De Louw aanpakken? Mis schien, maar dan nog blijf je zitten met de vraag of dat uit overtuiging gebeurt of onder druk van het lawaai. RB-voorzitter Piet van Egmond in de krant van gisteren: „Over maatregelen tegen De Louw kan ik op dit moment niets zeggen. Ja, je mag er vanuit gaan dat we deze week bij elkaar zullen komen om ons over de zaak te beraden." Het houdt niet over. We mogen er vanuit gaan dat ze zich zullen beraden - ach, misschien is dat al héél wat. Ik ken mijn pappenheimers in de voetballerij en ik weet wat velen denken: het is natuurlijk heel vervelend en betreurenswaardig, maar het is een incident en daar hoeft toch niet zóveel ophef over te worden gemaakt. Zo gaat dat. De voetbalgemeenschap schuift graag dat soort zaken snel onder het vloerkleed. De ellende is dat de voetbalsport veel te veel 'inciden ten' produceert. Wat de eerste klassen in het zaterdag voetbal betreft: nog nooit zijn er zoveel wedstrijden ge staakt als in dit seizoen en het aantal weggestuurde spelers bedraagt nu al zo'n dertig meer dan in 1991/92. Moet men nou niet eens proberen deze variant van de 'rat race' een halt toe te roepen? Maar ja, dan ontko men bestuurders, trainers en spelers er niet aan zich weer eens over normen en waarden in de sport buigen. En hoe lang geleden is het al niet dat men die dingen met de kraakwagen heeft meegegeven? Spelregels Decennia lang heeft de FIFA, de wereldvoetbalbond, niets willen weten van een aanpassing van de spelre gels. Daar ging de International Board over, een li chaam dat jarenlang bestond uit bedaagde lieden die naar mijn gevoel een paar keer per jaar bijeenkwamen voor een uitgelezen banket en daarna eendrachtig rie pen dat alles bij het oude moest blijven. Alleen werd er af en toe wat gefrutseld aan het aantal passen van de doelman en nog zo wat nutteloze dingen. Maar nu ineens zit er vaart in. Onlangs werd het terug spelen naar de keeper aan een regel gebonden. Een gouden greep want het maakte het saaie, eindeloze breedtespel gevolgd door een tikkie terug naar de doel man ineens tot een gevaarlijke onderneming. En de ro de kaart voor een verdediger die een doorgebroken speler neerhaalt, was ook een prima maatregel. Dat dwingt verdedigers ertoe een voetballende oplossing voor de problemen te zoeken. Nu heeft een commissie 'Voetbal 2000' van de FIFA voorgesteld om (na 1994) elke rode kaart automatisch te laten volgen door een strafschop. Heel goed. dacht ik aanvankelijk. Later werd ik minder enthousiast. Het wegsturen van een speler geeft nu al sores genoeg voor de scheidsrechter. De boosdoener beschouwt zich im mers steevast zo onschuldig als een pasgeboren kind. En nou ook nog eens een strafschop er achteraan. Mis baar en gekwek zullen dan nog meer tijd in beslag gaan nemen. Gevreesd moet ook worden dat scheidsrechters dan vaker de rode kaart op zak zullen houden, juist om dat de consequenties zo ingrijpend zijn. De vervanging van de inworp door een intrap (een an der voorstel) lijkt me een goede maatregel. De inworp was niet erg logisch, een speler mag immers in de voet ballerij niets met zijn handen doen, waarom dan wel ingooien? Nu alleen nog wat gedokter aan de buiten spelregel, een verbod op de sliding en de invoering van werkelijke speeltijd en ik zou niet meer weten wat er nog te wensen overblijft. De FIFA overweegt ook om beroepsscheidsrechters aar te stellen. Dat lijkt me een zaak van rechtvaardigheid. Ze staan nu in het veld om de dadendrang van uiterst gefortuneerde lieden in goede banen te leiden en wor den zelf voor hun werk met nog minder dan een fooi afgescheept. Als men maar niet denkt dat ze daardoor ook beter gaan fluiten. Dat is niet met geld te koop. Bar-Dancirt9 "CLUB 70' stBO's kleding feliciteert met het behaalde kampioenschap.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 23