Quick Boys: wéér de laatste seconde Noordwijk veilig dank zij Ron Belt 'Droomgoal' van Planje geeft RCL uitzicht op lijfsbehoud Ter Leede legt deceptie bij Leiden op video vast Sport MAANDAG 19 APRIL 1993 NOORDWUK NICK VERWOERD VOETBALMEDEWERKER „Bemelmans? Nooit van ge hoord." Woorden van Toon Hermans in zijn act over de artiest, die op auditie faalde en afgewezen werd. ..Belt? Nooit van gehoord luidde zaterdag de variant uit de mond van een bejaarde Noordwijk-sup- porter bij het horen van de naam van de zojuist voor Adrian Carter ingevallen Ron Belt. Mak na zijn entree was de van SJZ afkomstige midden velder al geen onbekende meer. Hij schoot in de slotfase van het duel met DOVO het na rust voortdurend aandringen de Noordwijk naar 2-2 en stel de zo het eersteklasserschap van de kustploeg veilig. Zoeterwoudenaar Belt (John Eelman: „Een jongen met veel mogelijkheden") werd op het laatste moment opgeroepen vanwege de absentie van de net vader geworden René van Staveren. De geroutineerde li bero was niet de enige afwezi ge bij Noordwijk. De verdedi gers Martin van Kins en Piet Bamhoorn (beiden geschorst) en de geblesseerde los Smits waren evenmin van de partij. De niet fitte Timo Gerlof zat op de bank. De kustbewoners demon streerden zaterdag duidelijk hun wil om te winnen vanaf het eerste fluitsignaal van arbi ter Van Egmond en al snel werd die dadendrang beloond. Een voorzet van Jeffrey Stolk werd door DOVO-aanvoerder Theo van Laar slecht wegge werkt, waarna de centraal op het middenveld acterende Kees Nulkes de bal vanuit de lucht ineens op zijn pantoffel nam: 1-0. Een beauty. Gave acties van Noordwijks sterkste aanvaller Rocky Pitti sorteerden daarna geen effect. Zijn medevoorwaartsen lieten het bij zijn voorzetten steeds afweten. Onverwacht kwam DOVO na een kwartier op ge lijke hoogte. Een 50-metertrap van laatste man Van Laar daal de neer in het strafschopge bied van de thuisclub, waar Dragan Ristic de bal zomaar met het hoofd panklaar voor de voeten van de vrijstaande Teunis Wenneker legde: 1-1. De gelijkmaker inspireerde DOVO even. De pupillen van Wim Eilander trokken het ini tiatief naar zich toe en kregen na slecht uitverdedigen van Rob Ruigrok een riante moge lijkheid om aan de leiding te komen. Wenneker stuitte evenwel op goalie Arjan van Heusden. Even later was het wel raak. Zeven minuten voor rust was Van Heusden kans loos, toen Van Laar na slecht wegwerken van Nulkes de bal op het hoofd deponeerde van Henne Oostermeyen 1-2. Na rust ging de Eelman- brigade op jacht naar de ge lijkmaker. DOVO werd terug gedrongen en kwam nauwe lijks meer aan de bak. Het of fensief van de thuisclub lever de een hele reeks hoekschop pen en een paar kansjes op. maar doelpunten leken uit te blijven. In het laatste kwartier liet Eelman laatste man René van Hensbergen achter zijn voorhoede opereren en die zet werd door invaller Belt goed begrepen Acht minuten voor tijd speelde Van Hensbergen zich op rechts knap vrij. waar na Belt de teruggelegde bal snoeihard in de benedenhoek knalde: 2-2. Noordwijk gered, Belt bekend. Noordwijk - DOVO 2-2 (1-2). 3. Nulkes 1-0. 15. Wenneker 1-1, 38. Ooslermeyer 1-2, 82. Belt 2-2. Scheidsrechter: Van Egmond. Geel: Hoogendam (DOVO). Toe schouwers: 400. Noordwijk: Van Heusden Ruigrok, Van Hensbergen. Zethol. Smit. Stolk. Nulkes. Van Dijk; Carter (Belt). Van Heek (Bakker). Pitti. Van der Kleij houdt hoop op kampioenschap levend Fans van Quick Boys moeten in deze fase van de compe titie beschikken over een sterk hart. Van vrijwel elke wed strijd maakt de Katwijkse kampioenskandidaat in de eer ste klasse A een thriller, die vaak pas na de reguliere speeltijd een 'happy end' oplevert. Zwart Wit '28 kreeg afgelopen zaterdag op Nieuw Zuid pas in blessuretijd zijn verdiende loon. Frenk van der Kleij dompelde de tot ne gen spelers teruggebrachte Rotterdamse ploeg met een wanhoopspoging in rouw (3-2). witte overtredingen. De arbiter hanteerde in dit geval de hoge strafmaat: een strafschop voor Quick Boys en een rode kaart voor de zondaar. Gert Aande- wiel bepaalde vanaf elf meter de ruststand op 1 -0. Dat de Katwijkers het na de thee tegen tien Rotterdammers niet konden afmaken, dankten zij in de eerste plaats aan zich zelf. Aanvoerder Hans van der Plas miste pal na rust tot twee keer toe het fortuin met harde schoten. Tien minuten later was Quick Boys terug bij af, toen de bonkige spits Frank Jansen een misverstand in de Katwijkse verdediging kinderlijk eenvou dig afstrafte: 1-1. Het werd nog erger voor de thuisclub toen uitblinker Arie Plaisier ongehinderd het veld overstak en zijn opmars be kroonde met een mooi maar houdbaar afstandsschot. Quick Boys-doelman Marco Ruwaard, die van trainer Hans van der Zee de voorkeur had gekregen boven Tom van der Niet, kreeg geen vinger achter de bal (1-2). Daardoor liet Ruwaard een mooie kans liggen om zijn zwakke uittrappen in de eerste helft, met wind tegen, als een incident te kunnen afdoen. KATWIJK TIM BROUWER DE KONING Toch stond het sportieve ver driet van de zwartwitten in geen verhouding tot de droefenis over het overlijden van hun se lectiespeler Edward van der Mark. Uitgerekend op de dag van het duel tegen Quick Boys werd hij gecremeerd. Verzoeken tot uitstel van de wedstrijd von den geen genade bij de KNVB, mede omdat Van der Mark voor deze competitieronde formeel als speler van het tweede elftal stond geregistreerd. Behalve het dragen van een rouwband en een minuut stilte voor de aftrap stond de Rotter dammers niets anders te doen dan op de oude voet voortgaan. De als bikkelhard bekend staan de middenmoter wekte niet de indruk aangeslagen aan de uit beurt bij Quick Boys te begin nen. Zwart Wit overschreed zelfs regelmatig de rekbare grenzen die scheidsrechter Van der Linden trok. Quick Boys, dat evenals de gasten gretig startte, had de vol le eerste helft nodig om de Rot terdammers hun plaats te wij zen. In de blessuretijd liet doel man Hielke Brugts zich ten on rechte verleiden tot het verlaten van zijn veilige strafschopge bied. Van der Kleij omspeelde hem en zadelde vervolgens Martin Steenvoorden met de bal op. De zwaarbelaagdespits bediende Edwin Otte op maat. Zijn inzet sloeg verdediger Ro nald Bijnaar met zijn hand uit het verlaten doel. Dat was nog één van de onschuldigste zwart- Titelkans Bovendien begon de tijd voor de kampioenskandidaaat te dringen. Puntverlies in dit stadi um zou de bescheiden titelkans om zeep helpen. Quick Boys be greep dit en speelde het laatste half uur alles-of-niets voetbal. Dat leverde een kwartier voor Doelman Hielke Brugts en Ben Ruter van Zwart Wit '28 lijken het Katwijkse gevaar te bezweren. Op de achtergrond kijkt Frenk van der Kleij van Quick Boys machteloos toe. foto loek zuyderduin tijd een strafschop en een nog grotere numerieke meerderheid op. De irritante middenvelder Ben Ruter van Zwart Wit '28 werd volkomen terecht van het veld gestuurd, nadat hij de doorgebroken Steenvoorden in het strafschopgebied had ge vloerd. Otte, die het al in de eer ste helft regelmatig aan de stok had gehad met Ruter, wilde vanaf de penaltystip al zijn frus traties van zich afschieten. Te gen de afspraak (Van der Zee: „Hij was niet de aangewezen persoon") belastte hij zich met de strafschop, die Brugts knap uit zijn doel ranselde. Na die misser was er van een wedstrijd geen sprake meer. De negen overgebleven Rotterdam mers kwamen niets eens meer tot de middenlijn. Quick Boys stichtte voornamelijk uit dode momenten gevaar. De hoek schoppen van Fred Kanbier be zorgden Brugts, die bijna zijn hele strafschopgebied bestreek, grote problemen. Vlak voor tijd kopte Hans van der Plas uit zo'n corner bij de tweede paal de ge lijkmaker in (2-2). Zoals trouwe supporters van Quick Boys inmiddels weten, was de koek daarmee nog niet op. Door de wanhoopspegel van Van der Kleij (3-2) raakte Nieuw Zuid zowaar even in ho ger sferen. „Weer bleek de veer kracht van Quick Boys", zei Van der Zee na afloop opgelucht. „De ploeg maakt toch geen op gebrande indruk. Al moet ik toegeven dat wij, net als de scheidsrechter die veel te wei nig optrad, een slechte dag had den." Quick Boys - Zwart Wit 28 3-2 (1-0) 45. Aandewiel (strafschop) 1-0, 58. Jansen 1-1, 61. Plaisier 1-2, 89. Van der Plas 2-2, 95. Van der Kleij 3-2 Scheidsrechter: Van der Linden; toe schouwers: 2200; rood: Bi|naar en Ruter (beiden Zwart Wit '28), geel: Plaisier en Casanova (beiden Zwart Wit '28), Jaap van Duyn (Quick Boys) Quick Boys: Ruwaard. Van Dijk. Pluimgraafl, Aandewiel. Van der Plas; Jaap van Duyn (Schaap), Otte (Rog). Floor van Duyn; Van der Kleij. Steen voorden, Kanbier. 's-GRAVENZANDE RON HOOGENDAM Met knikkende knieën was RCL naar 's-Cra- venzande afgereisd om de laatste strohalm te grijpen voor lijfsbehoud in de derde klasse. Ln de Racing greep warempel die kans. Met dank aan Robert Planje, die drie minuten voor tijd zijn ploeg naar de 2-1 zege schoot. Dus konden de Leiderdorpers alsnog met op geheven hoofd het Juliana Sportpark verla ten. De maker van de 'droomgoal' was uiter aard in zijn nopjes met de winnende treffer, pal voor tijd. „Er ging heel wat door me heen", meldde Planje, „ik zag de keeper uit zijn doel komen en wist precies in welke hoek ik de bal moest schieten. Deze overwin ning heeft de ploeg goed gedaan. Het hele seizoen hebben we ons moeten aanpassen aan de tegenstander, daarnaast hadden we steeds te maken met blessures. Wat veel er ger was: de trainingen werden slecht be zocht. De groep was niet goed bezig", aldus de matchwinnaar. Prettige bijkomstigheid in de spannende degratiestrijd was de 5-3 ne derlaag van DVO bij SEV, de komende tegen stander van RCL op de Bloemerd. De gebroe ders Van Haver moeten het dan waarschijn lijk wel stellen zonder de inbreng van Planje. die in het heetst van de strijd tegen zijn vier de boeking opliep (Planje: „Daar baal ik dan wel van. maar ook zonder mij weet ik bijna zeker dat we die pot winnen"). Een gewaagde uitspraak van de waardevol ste speler van RCL. Want ook tegen de overi gens vrijuit spelende Westlanders legde het stijf van de zenuwen spelende RCL over het geheel geen acceptabel voetbal op de mat. Na tien minuten kwam RCL met de schrik vrij toen keeper Wim Nobbc een kopbal van Jan van der Sar op de lat zag ketsen. RCL stel de daar alleqn wat spcldeprikjes tegenover. Met name in het eerste gedeelte zette de thuisploeg aanvallend de toon. Maar verder dan een aantal schoten op het doel van de solide RCL-keeper Wim Nobbe kwam 's-Gra- venzande niet. In deze fase van de strijd kwam de openingstreffer van Edwin Grootendorst kopbal na een panklare voorzet van Van Wattum dan ook als een geschenk uit de hemel. Na rust kreeg RCL, met Oppenheimer voor de leeggespeelde Pfundt, het moeilijk. Onder druk bedachten de Leiderdorpers de meest vreemde oplossingen. Niettemin hield RCL zich staande in de zenuwslopende strijd, die onderbroken werd door een hamstring-bles sure van de warrig fluitende scheidsrechter Van Leeuwerden. Die 'adempauze' deed RCL geen goed. Bij de gastheer ging het een stuk beter draaien. Meulink en aanvoerder Fieret misten de mooiste kansen. Het offensief leid de tot de gelijkmaker van Fred van Dokkum. Met de 1-1 leken de kansen op lijfsbehoud voor RCL in één klap om zeep geholpen. Maar door de bevlieging van Planje kwam al les nog op zijn pootjes terecht. Dat linker spits Paul Dijkman nog een kinderlijk een voudige kans op 3-1 liet glippen mocht de pret niet drukken. RCL: Nobbe, Van Tongeren Pfundt (Oppenheimer), Visser (Barends) Siere Van Wattum. Planje. Ooslertee. Di|kman, Blokhuizen. C Hoek, dat een week eerder Excelsior Maassluis met 5-2 van hel eigen hobbelige veld had gespeeld, drong daarna nog wel aan, maar het leek tevreden met het belangrijke punt in de strijd tegen degradatie. Bij Lisse kre gen Visser en linkerspits Leon Hoep nog mogelijkheden. Pol man, getergd wanwegc de gele kaart die hij voor tijdrckken ontving, strandde in de itOtfftM op Kaiser. Hort - FC Lism 1-1 (0-1). 25. VIsmt 0-1. 80 Ksis«r 1-1 Scheidsrechter: Nefe; toeschou wers: 1500; geel Scheel# (Hort). Potmen (FC LiSM) FC LIsm: Veenboer Masefietd (De Brume). Van Duivenbode, Polman Wa ter. Ras (De Keizer). Van der Zwol. Van der Putten. Vermeulen, Visser. Hoep Titel derde klas staat voor Sassenheimers op de tocht De aanhang van Ter Leede was er helemaal klaar voor. In feestuitdossing had het zich ge groepeerd op de tribune van w Leiden en langs de lijn was een stellage opgebouwd om vanuit een hoge positie de wedstrijd op video vast te leggen. Op de grond was eveneens een came raman druk in de weer. Een sa menvatting van het beeldmate riaal zou tijdens de kampioens receptie worden vertoond. Van een Sassenheims kampioen schap en een receptie is echter voorlopig nog geen sprake, want Leiden won zaterdag met 2-0 en veroverde terloops een periodetitel. De Morsclub heeft inmiddels belangstelling ge toond voor de videoband. Omdat De Jodan Boys bij Monster (0-1) geen misstap maakte, krijgt de formatie van Wim van Harskamp het nog be nauwd. De voorsprong op De Jodan Boys is geslonken tot een punt. Ter Leede ontvangt ko mende zaterdag 's-Graven- zande en De Jodan Boys krijgt Zwaluwen Vlaardingen op de laatste competitiedag op be zoek. Het kampioenschap en de promotie van Ter Leede staan op de tocht. Trainer Van Hars kamp beseft dat. „In voetbal is alles mogelijk." Ter Leede had rekening ge houden met een kampioen schap, maar het elftal stond za terdag stijf van de zenuwen. Daarbij was de ploeg nog ver zwakt door het afhaken van Jeroen Desar, die vorige week tijdens de training een buik spier scheurde en voorlopig niet meer in actie zal komen. Desar vormde dit seizoen met de eveneens geblesseerde Ronald Vonk een blok op het midden veld. Van een eenheid was zater dag bij Ter Leede geen sprake. Vanaf het beginsignaal werd de ploeg overrompeld door Leiden, dat met een soort poiuerplay de bezoekers onder druk zette. Met name Mario Faber ging enkele keren kinderlijk in de fout. „Ik vind die backs van Ter Leede (Natzijl en Kling, red.) geen goe de voetballers. Daarom heb ik er op gewezen dat we vroeg moesten storen. Maar dat Faber in de problemen zou komen, had ik niet verwacht", vertelde Leiden-trainer Peter Ciere. Het offensief van Leiden, dat kansen opleverde voor Rob Bink en Marcel de Bruin, luwde na twin tig minuten. Ter Leede kreeg zo de moge lijkheid om orde op zaken te stellen. Het slaagde er gedeelte lijk in. Het spel bleef van beide zijden chaotisch, alleen de Schot Adrian Quinn onder scheidde zich met zijn vinnige spel. Het was ook Quinn die in het laatste kwartier van de eer ste helft de kansen voor Pieter Kruik en Eric Grosman voorbe reidde. Beide malen voorkwam Leiden-doelman Henk Otgaar een treffer. Na tien minuten in de tweede helft voelde Van Harskamp dat er^en doelpunt zou vallen. Aan welke kant wist hij toen nog niet. „Je zag de linies uit elkaar vallen. Er ontstond ruimte, het was maar net wie de actie zou maken." Ciere had een soortge lijk voorgevoel. „Wie zou sco ren. zou ook winnen." Uiteindelijk brak Leiden de ban. Invaller Thijs Noppe (Cie re: „Eigenlijk heet hij Mathijs, maar we noemen hem Joop") stond nog maar net in het veld en forceerde een kwartier voor tijd de belangrijke treffer. Een lange trap van Maaik Rol werd doorgekopt door Bink, die eer der op de paal had geschoten, waarna Faber de agressieve Noppe de vrije doorgang ver leende. Zijn mislukte lob ca ramboleerde via de paal in het doel. Het doelpunt werd hem gegund. Ciere: „Hij is een rare voetballer. Hij scoort bijna al tijd. In het tweede heeft-ie er al een stuk of vijftien gemaakt." Van Harskamp was minder te spreken over het doelpunt van Noppe. Volgens hem had Nop pe die kans niet mogen krijgen. Laatste man Faber had gefaald. „Hij had moeten ingrijpen", al dus Van Flarskamp. De oud- UVS'er deed niets. „Dit foutje kan ons het kampioenschap kosten." Hoek krijgt niets cadeau van FC Lisse FC Lisse heeft zijn sportieve plicht vervuld. Tijdens een tweedaags uitstapje naar Ant werpen werd de uitwedstrijd te gen degradatiekandidaat Hoek niet uit hel oog verloren. De eersteklasser uit Lisse, die vast op de vierde plaats staat, hield zaterdag een punt over aan de lastige uitwedstrijd (1-1). De Lissenaren begonnen ge handicapt aan de krachtmeting met de aanvallend ingestelde Zeeuwen. Radjin de Haan zat een schorsing uit en de aanval lers Robert Vermin en Mark Ens waren wegens blessures nog niet inzetbaar. De overgebleven spits Jelle Visser deed wat er van hem werd verwacht. Hij rondde na 25 minuten een aanval van René Ras en gelegenheidsspits John Vermeulen doeltreffend af (0-1). Eric Grosman, de spits van Ter Leede. is ontroostbaar, ondanks de opbeurende woordjes van de geblesseerde dubgrensrechter Van Leeuwen. FOTO HENK BOUWMAN Vlak voor het eindsignaal be wees Noppe zijn trainer weer een goede dienst. Hij veroverde de bal, kaatste met Paul Kerk hof. waarna hij de inkomende De Bruin in staat stelde de 2-0 binnen te knallen. Ciere: „Een mooie overwinning. Ik proefde zoiets de hele week al op de training. De jongens wilden re vanche voor de schlemielige ne derlaag in Sassenheim. Toen verloren we door een counter vlak voor tijd met 1 -0." Leiden - Ter Leede 2-0 ((H)) 75 Nop pe 1-0 88 De Bruin 2-0 Scheidsrech ter Molenaar Toeschouwers 750. Leiden: Otgaar; Teske. Rol, Van der Kraan. Verhoeven (Noppe); Hijman, Kerkhof. Klinkenberg. De Bruin, Bink, Van Berkel (Lentz) Ter Leede; Guyt, Natzijl, Faber, Ver- bree, Kling. Quinn. Van Beelen, Keu- ning, Kruik (Crooy). Grosman. Scheltus Daarna zocht de thuisclub zo mogelijk nog vaker de aanval op. Door een blessure van Keith Masefield verhuisde Vermeulen naar de Lisser achterhoede. De lastige Hoek-spits Reinco van Keeken kreeg weinig ruimte van Emiel Wajer en Ralph Polman. Mart van der Gugchte en Wim Zoetewey kregen wel kansen, maar lieten ze onbenut. Pas toen Jos Kayser zich eens met de opbouw bemoeide, moest doelman Paul Veenboer capitu leren. Tegen zijn afstandsschot van zo'n dertig meter was geen kruid gewassen: 1-1.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 21