Sport Stoppen slaan door bij De Louw Katwijk gelooft niet in 'rampenscenario' MAANDAG 19 APRIL 1993 UVS veilig yt q UVS is ook volgend I -/ seizoen eersteklas ser, ondanks de 1 -3 neder laag tegen Vitesse. Con current Elinkwijk verloor. Laatste minuut Quick Boys heeft jL I wat met de laatste minuut. Nu werkten de Katwijkers tegen Zwart Wit een achterstand weg. jhef ad van k -chef rob onderwater. 0 Koploper wint bij Vitesse Delft: 2-3 Bij de w Katwijk is men er vast van overtuigd dat het over vijf dagen gaat gebeuren. Thuis te gen Quick Boys wordt de kroon op het werk gezet en de titel in de eerste klasse binnengehaald. Dat de uitwedstrijd bij Vitesse Delft, die met 3-2 werd gewon nen, bepaald geen soepele 'ge nerale' was, deed kennelijk niet ter zake. Het sterkt de oranje hemden alleen maar in het voornemen om er zaterdag in eigen huis iets moois van te ma ken. Katwijk was in Delft wanho pig op zoek naar de parels in de kroon die men zaterdag op wil zetten. Op het erbarmelijke en sfeerloze veld, omgeven door een spoorlijn, elektriciteitsmas- ten, koeien en een te kleine tri bune, liep het allemaal niet echt lekker. Slordig, gehaast en stroef ging het. Maar ook de slechte wedstrijden winnen, dat is het kenmerk van de kampioen. Zo redeneren ook de Katwijk- se fans. Die fans leken zaterdag middag zo rond kwart voor vijf al een voorschot op de titel te kunnen nemen. Hun ploeg leek de twee punten op zak te heb ben en Quick Boys zat weer eens in de min tegen Zwart Wit '28 (1-2). Maar via de kleine transistorradiootjes sijpelde het nieuws door dat de concurrent toch weer had gewonnen in de slotminuten en dus in de race bleef met twee punten achter stand. Zo lijkt de competitie ge lopen en zo is nog van alles mo gelijk. De w Katwijk mag dan blaken van zelfvertrouwen, bij een eventuele nederlaag in de altijd op zichzelf staande dorps derby staan de kemphanen ge woon weer op gelijke hoogte en begint de finale pas echt. De supporters van Katwijk denken niet aan een dergelijk 'rampenscenario'. Zij spraken hun ontzetting uit over 'lucky Quick Boys' en waren op slag vergeten dat hun eigen idolen ook niet te klagen hadden ge had diezelfde middag. Vitesse Delft - Katwijk (een duel dat bol stond van de mislukte acties en spelonderbrekingen) verliep immers voor de koploper ook allesbehalve ongelukkig. Krayenoord Volgens een schrijver in het programmablad 'Vitesse Van daag' was de opdracht voor de thuisploeg in dit duel heel sim pel. „Schakel Kees Krayenoord uit en thuis blijft de buit." Mis schien iets te veel eer voor de rechtsbuiten van de w Katwijk, maar een kem van waarheid zat er zeker in. Vitesse Delft sloeg het advies van de clubcolumnist echter volledig in de wind en kreeg daarvoor de rekening ge presenteerd. Want wat bleek tijdens de wedstrijd? Vitesse had uitgere kend de zwakste schakel belast met de bewaking van de handi ge Krayenoord. De gevolgen werden snel zichtbaar. Links back Martijn Langstraat vormde de achilleshiel van zijn ploeg en speelde erg nerveus en onge controleerd. Zijn gebrek aan techniek en taktisch inzicht viel met enorme werklust niet te verbloemen. Na vijftien minuten spelen ging hij opzichtig in de fout toen hij een slim voorzetje van Hans Zwaan vergat weg te wer ken. De onnozelheid werd door Krayenoord direct afgestraft met een strak schot in het dak van het doel: 0-1. Dit slippertje van Langstraat verbleekte evenwel bij de fout die hij vlak na rust maakte. Bij een wegdraaiende voorzet van Marco de Ridder voelde hij de hijgende Krayenoord in zijn rug en dat was voldoende om in pa niek de bal in zijn eigen doel te tikken, terwijl er ruimte genoeg naast het doel lag. Kort daarna was de 'zenuwpees' opnieuw dicht bij een eigen doelpunt, maar toen kon zijn keeper Hans Schot nog redden. De 'own goal' van Langstraat in de 48ste minuut betekende opeens 1-3. Voor de pauze had Ron Vermeulen na geaarzel in de Katwijk-defensie 1-1 ge scoord en bezorgde Henri Pouw na een kien afleggertje van Krayenoord de bezoekers weer een voorsprong, 1-2. De marge van twee doelpun ten bleek echter geen enkele ga rantie voor een goede afloop. Want al had degradatiekandi daat Vitesse niet al te veel in haar mars, Katwijk speelde be paald niet als een kampioens- ploeg en werd te vaak in de de fensie gedwongen. Trainer Arie Lagendijk: „Het zou niet terecht zijn om ons te beoordelen op zo n wedsrijd. Per seizoen heb je dit soort duels twee of drie keer. Het is des te knapper dat we op zo'n middag in zo'n am biance en op zo'n veld dan toch nog gewoon twee punten pak ken, puur op karakter" aldus de Leidse trainer die het ge veld in Delft Zuid volledig te recht als 'een akker' bestempel de. Vitesse spartelde hevig tegen. Eerst scoorde Peter den Os na een schitterende combinatie met Ronald Vermeulen (het kon dus kennelijk toch in die knol lentuin) 2-3 en tot drie keer toe was de thuisploeg vervolgens dicht bij de gelijkmaker. Paal en lat steunden keeper Teun van Duyvenbode echter in zware tij den. In de slotfase leek Katwijk de zaak weer te controleren. Den nis jan Mieras (een onmisbare 'breker' op het middenveld in dit soort wedstrijden) ging al leen op keeper Schot af en kon een einde maken aan alle onze kerheid. Maar rechtsback Bert van der Helm haakte de doorge broken speler op ordinaire wij ze. Arbiter Bink dacht een mi nuut na over de sanctie en trok na veel getreuzel een gele kaart. Daarmee aangevend dat hij wil- RB-Serooskerke (1-0) zes minuten voortijd gestaakt Een even onbegrijpelijke als onsmakelijke actie van Martin de Louw zorgde er zaterdag voor dat het de gradatieduel tussen Rijns- burgse Boys en Seroosker- ke met een stand van 1-0 voortijdig aan een eind kwam. Met een trap in het gezicht van tegenstander Reinco Geschiere tekende De Louw in de 84e minuut van het duel persoonlijk, naar later bleek, voor het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Huyssen. runsburg gert-jan onvlee De leidsman uit Temeuzen, die beide ploegen na de met een rode kaart bestrafte actie De Louw even ter afkoeling van het veld had laten gaan, wilde na een kwartiertje zelf nog wel verder. Ook Rijnsburgse Boys voelde daar wel voor. Huyssen kreeg bij zijn poging tot hervat ting echter Serooskerke niet mee. De Zeeuwen lieten vanuit hun kleedkamer weten geen prijs meer te stellen op verder voetballen. Zodat Huyssen niets anders restte dan met tien Rijnsburgers even terug te keren op het veld om daar de wed strijd formeel te staken. De arbiter wenste zich later niet te buigen over de vraag 'Hoe nu verder?' „Dat is ook niet aan mij. Ik vul de formulie ren in, maak mijn rapport en daarna is het aan Zeist om te bepalen wat er gebeurt." Het meest waarschijnlijke is dat de KNVB zal besluiten dat de reste rende zes minuten moeten wor den uitgespeeld, omdat de stand op de ranglijst dat nood zakelijk maakt. Zoals de kans ook groot is dat Rijnsburgse Boys spits Ron de Jager (links) claimt een strafschop en Serooskerke-verdediger Jaap v chel Jansen van Galen zorgt voor rugdekking. Serooskerke door Zeist als de schuldige voor het staken van de wedstrijd zal worden aange wezen en als zodanig met min punten en een geldboete zal worden bestraft. Op zich con form de regels, maar dat neemt niet weg dat velen op Sportpark riode van een klein kwartier nog Middelmors zaterdag begrip helder op het oogvlies van de konden opbrengen voor het Zeeuwen hebben gestaan, standpunt van de gasten. De Daarbij denk je niet onmid- overtreding van De Louw en het dellijk aan lekker (door) voetbal- daaropvolgende forse opstootje len als je in de aanwezigheid moet ook na de bezinningspe- vertoeft van een aan het hoofd geblesseerd geraakte ploegmak- ker, die op dokter en ambulan ce wacht. Dat onderzoek in het AZL later uitwees dat Reinco Geschiere 'slechts' een ge kneusd oor en een lichte her senschudding had opgelopen, Kieft ontbreekt bij Oranje zeist Wim Kieft is niet beschikbaar voor het Nederlands elftal in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Engeland, op 28 april op Wembley in Londen. De spits van PSV liep zaterdag tegen FC Utrecht een spierscheu- ring op en iS weken uitgeschakeld. Kieft zal morgen niet met PSV vertrekken naar Milan voor de laatste wedstrijd in de Cham pions League tegen AC Milan. Tegen FC Utrecht zette Kieft aan voor een sprintje toen hij een stekende pijn in de rechter kuit voelde. Twee doden bij marathon in Londen londen Tijdens de marathon van Londen zijn gisteren een deelnemer en een toeschouwer aan een hartverlamming bezwe ken. Voor een 47-jarige man, een van de ruim 25.000 lopers in het massale evenement, kwam medische hulp te laat toen hij in de straten van Londen ineen was gestort. Hetzelfde lot trof een bejaarde man, die langs het traject stond. Interesse Ajax voor Lanckohr den bosch Sinds enige tijd toont Ajax grote belangstelling voor MVY -speler Roberto Lanckohr. Met name oefenmeester Louis van Gaal van de hoofdstedelijke ploeg is gecharmeerd van het spel van de uit Landgraaf afkom stige Lanckohr. De MW'er zegt dat „niemand van Ajax" nog met hem heeft gesproken. Het was onverantwoord om verder te spelen Serooskerke-voorzitter Joop Wattel ontliep na de voortijdige afloop van het duel met Rijns burgse Boys de verantwoorde lijkheid niet. „Het bestuur heeft, in overleg met de technische leiding, het besluit genomen om niet door te spelen. Wij zijn daarop volledig aanspreek baar," liet Wattel weten. Wattel en de zijnen vonden het 'onverantwoord' de wed strijd voort te zetten: „We wil den gewoon niet dat er nog meer gekke dingen zouden ge beuren. En dat gevaar zat er heel duidelijk in. Na zo'n over treding is dat ook zo gek niet. Zoiets heb ik nog nooit meege maakt op een voetbalveld." Als het aan Wattel ligt, komt Serooskerke dit seizoen ook niet meer terug in Rijnsburg. „De kans bestaat dat de resterende minuten moeten worden uitge speeld. Maar wat mij betreft hoeft dat echt niet. Die duizend gulden voor een retourtje Rijns burg kan de club beter beste den. En degraderen doen we toch wel." En als de KNVB Serooskerke nu als schuldige aanwijst en de club verplicht tot het maken van de reis naar Rijnsburg? „Dat zien we dan wel weer. Maar dat neemt allemaal niet weg dat ik vind dat we het vandaag goed hebben gedaan. Door niet meer op het veld terug te komen is de situatie niet verder uit de hand gelopen. Ik zou het prettig vin den als de heren in Zeist dat obk in hun besluitvorming meenemen." Piet van Egmond. voorzitter van Rijnsburgse Boys, wacht voorlopig ook even af. „Het is aan Zeist om te bepalen wat er nu verder met deze wedstrijd Martin de Louw. foto archief moet gebeuren. Daar kan en wil ik me niet mee bemoeien. Het is natuurlijk wel gigantisch jam mer dat het zo is gelopen. Op dit soort dingen zit niemand op te wachten. Of het bestuur maatregelen neemt tegen Mar tin de Louw? Daar kan ik op dit moment niets over zeggen. Ia, je mag er vanuit gaan dat we deze week bij elkaar zullen ko men om ons over dé zaak te be raden." Kees Krayenoord. foto archief de delen in de malaise op sport park TanthofZuid. Vitesse Delft - Katwijk 2-3 (1-2) 15 Krayenoord 0-128 Vermeulen 1-1,41 Pouw 1-2, 48 Langstraat (e.d) 1-3, Den Os 2-3. Scheidsrechter Bink Toe schouwers: 1200. Geel: Van der Helm (Vitesse D op dat moment niet be kend. En deed eigenlijk ook niet terzake. Kater Het zag er zaterdag absoluut niet naar uit dat alle aanwezi gen Sportpark Middelmors met zo'n kater zouden verlaten. Ak koord, Serooskerke verweerde zich in Rijnsburg vinniger dan verwacht. De enige 'zekere' de gradant in de eerste klasse A had zich vooraf blijkbaar toch maar voorgenomen zich niet zo maar naar de slachtbank te la ten leiden. En de ploeg had daarbij het geluk dat Rijnsburg se Boys zich moeiteloos aanpas te aan het povere spelniveau van de toekomstige Zeeuwse tweedeklasser. Een ontwikke ling die in de eerste helft al eni ge irritatie deed opborrelen, maar toch niet als dreigend kon worden ervaren. Zeker niet nadat Rijnsburgse Boys acht minuten voor rust ook nog eens de score had ge opend. Wim Hooymans besloot een vrije schop snel te nemen en de voor de pauze als vrije man op het middenveld opere rende Huug Aandewiel doel puntte knap. Peter van Duyn en Piet Janmaat hadden daarvoor namens de thuisploeg al kansen laten liggen, Ron de Jager deed dat na de 1-0. Hetgeen overi gens niet wegneemt dat Seroos kerke wel degelijk serieus mee speelde. De ploeg domineerde zelfs enige tijd en zag de door gebroken Marco Dieleman dichtbij de openingstreffer ko men. Zoals John van de Have (met dank aan de wegglijdende Ron Carli) in de blessuretijd van de eerste helft ook nog eens al leen voor Rini Blankespoor ver scheen. Irritatie Na rust (nu met De Louw voor Piet Janmaat) veranderde het beeld van de wedstrijd lang zaam maar zeker. Het voetbal werd nog slechter, de irritatie over en weer groeide. Het werd allemaal wat feller, onvriendelij ker ook. Zo maakte spits Ron de Jager wel heel erg enthousiast 'oorlog' en kon Serooskerke na René Geschiere (voor rust) in broer Kees Pieter Geschiere de tweede geblesseerde uitvaller begroeten. Maar: serieuze problemen de den zich, ondanks het soms warrig leiden van invaller- -scheidsrechter Huyssen toch niet voor. Totdat Reinco Ge schiere De Louw in de 84e mi nuut weer eens nadrukkelijk voor de voeten liep, struikelde en vervolgens door de Rijnsbur ger werd afgeserveerd. Rijnsburgse Boys - Serooskerke 1-0 (1-0)gestaakt.37 Aandewiel 1-0 Toe schouwers 1000 Scheidsrechter Huyssen Rood De Louw (Rijnsburgse Boys) Geel Kees Pieter Geschiere en De Hollander (Serooskerke) Riinsburgse Boys: Rini Blankespoor. Van Delft Carii. Vaarties. Marcel de Ja ger, Vonk. Aandewiel. Janmaat (De Louw), Hooymans. Van Duyn. Ron de 'Dit hoort niet op een voetbalveld' Arie Kurver is er de trainer niet naar om zijn spelers te laten vallen. De aan het eind van dit seizoen bij Rijnsburg se Boys vertrekkende oefen- meester kon echter zaterdag met alle aanwezigen op Sportpark Middelmors niet om de conclusie heen dat 'deze zaken nergens thuisho ren en zeker niet op een voetbalveld'. Het was Kurver aan te zien dat het oordeel hem moeite kostte. Niet zo vreemd na tuurlijk. Het was immers de trainer uit Bergschenhoek die tijdens de winterstop de weg vrij maakte voor een te rugkeer van De Louw in Rijnsburgse Boys een. De Warmonder was eerder het seizoen nijdig en naar eigen zeggen voorgoed uit Rijns- burg vertrokken, maar liet zich. vooral omwille van de goede verstandhouding met JCurver, overhalen tot een rentree. „Met De Louw met een goeie kop degraderen we niet," benadrukte Kurver de inbreng van de verloren zoon. En, het moet gezegd, de terugkeer van De Louw mocht er zijn. De Louw speelde als centrale midden velder. ondanks een telkens weer opspelende knie. 'we reldpartijen' en had een groot aandeel in de 'revival' van de Rijnsburgers. De Louw met een 'goeie kop' bleek moeiteloos in staat het eerste klasse niveau ruim Te ontstijgen. Totdat de 'kop' zaterdag weer even niet goed stond. Kurver: „Je zag het aanko men, ze liepen hem te zoe ken. Begrijp me goed, ik pro beer niets goed te praten. Je moet je kunnen beheersen. Ik geef alleen de oorzaken aan. De Louw won elk duel op het middenveld, kreeg al le vrije schoppen mee. terwijl hij natuurlijk ook uitdeelde. Dat wekte irritatie op." „Of ik hem dus daarvoor had moeten wisselen? Nu zeg ik natuurlijk ja. Hij stond ook op de nominatie. Martin den Haan heeft zich denk ik wel een half uur warm gelo pen. Maar ja. Dat dilemma he? De Louw speelt goed, je wil 'de wedstrijd winnen en het staat nog maar 1-0. Wat is in zo'n geval wijsheid?" 'Onbekenden' in KNVB-bestuur rotterdam Ruts presenteert vanavond in Zeist aan de clubs in het betaalde voetbal de voor dracht voor het nieuwe sectie- bestuur. De voordracht bevat twee namen, die in het betaalde voetbal volkomen onbekend zijn: Bill Maeyer en Leo van Gastel. Voorverkoop kustkraker op woensdag De voorverkoop van de kraker Katwijk-Quick Boys start woensdag. Het clubhuis van Katwijk is van 19.00 uur tot 20.00 uur geopend. Op de wed strijddag hebben de supporters de gelegenheid om 's ochtends aan kaarten te komen. Bij Quick Boys kan dat van 11.00 uur tot 12.00 uur. Bij Katwijk van 10.00 uur tot 11.00 uur. Katwijk ver wacht 6000 toeschouwers. Om de grote stroom supporters te verwerken zal een aeel van de aanpalende vuilnisbelt toegan kelijk zijn voor het publiek. Het aanvangsuur is definitief bepaald op 15.00 uur. Competi- tieieider Schotting had het aan vangsuur in eerste instantie op 18.00 gesteld. Het is regel bin nen de KNVB dat alle wedstrij den in de laatste competitieron den op een gelijk tijdstip begin nen. Vanwege het bloemencor so had Lisse voor komende za terdag drie uur uitstel gevraagd en gekregen voor het duel met Excelsior. Nu Lisse is uitgescha keld voor de titel, kunnen Kat wijk en Quick Boys om 15.00 Quick Boys speelt overigens op 11 mei een vriendschappelij ke wedstrijd tegen het Neder lands amateurteam. Om 19.30 wordt afgetrapt. Barre tocht na verloren weddenschap Vanwege een verloren wedden schap met zijn spelers moest voetbaltrainer Jan Reker (toen VW, nu Willem II) ooit eens te voet van Venlo naar Vessem. En tochtje van ruim zestig kilome ter. Belofte maakt schuld. Dat gold gisteren ook voor Forehol- te-trainer Mart de Groot en Ton Arroyo, die samen op een tan dem vanuit Gouda terug naar Voorhout moesten fietsen. Af gelopen dinsdag na de training ontstond dat idee spontaan. Bij een gelijkspel of overw inning op Gouda, waarmee ook het twee deklasserschap veiliggesteld was, zouden beide heren vanuit Gouda terugfietsen op een tan dem, die op de heenreis onder in de bus een plaatsje had ge vonden. Hoewel de weergoden De Groot en Arroyo niet gunstig ge zind waren, hielden ze woord. Vanaf kwart voor vijf gingen de pedalen van de door Ton Ar royo geregelde tandem rond. Eerst een rondje in de plaatselij ke kantine, met de daarbij be horende biertjes. Vervolgens een rondje om het veld, waarna de 400 meegereisde supporters de mannen uitgeleide deden. Twee uur na de eerste pedaal- slagen stonden er honderd man bij de Foreholte-kantine hen op te wachten. Slechts eenmaal hadden ze gestopt. Als verzopen katers waren ze bij Hazerswou- de een restaurant binnen ge gaan om een opwarmertje in de vorm van cola vieux tot /n li te nemen. In de kantine voelden ze zich na een douche weer de oude. Interesse van Japanse club voor Meijer De Japanse club Yomiuri wil Hennie Meijer contracteren. De aanvaller van FC Groningen on derhandelt maandag in Tokyo over een verbintenis. Eerder al legde Yomiuri de Nederlanders Hanssen en Van Rossum vast. De Japanse vereniging is van plan Meijer voor twee seizoen te laten tekenen. De 31-jarige speler heeft nog een doorlo pend contract bij Groningen De club is echter bereid mee te werken aan een eventueel ver trek van Meijer.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 17