Sport KNVB vreest chaos op Wembley Het is voor ons dè wedstrijd van het Meijer past PSV-shirt Hermens heeft scenario voor marathon gereed ZATERDAG 17 APRIL 1993 21 chef ao van kaam, plv.-chef rob onderwater, 071 -161446 eindhoven Erik Meijer en PSV- trainer Hans Westerhof hebben reden tot lachen. De overgang van de Limburger van MVV naar PSV is definitief beklonken. Gis teren tekende de topscorer van de Limburgse club in Eindhoven een contract voor drie jaar. De verbintenis gaat komende zomer in. Mitchell van der Gaag blijft vrijwel zeker bij PSV. De talent volle verdediger, voor wie on dermeer Feyenoord grote be langstelling toont, heeft van de Eindhovense clubleiding een sterk verbeterd contract ontvan gen. De Gelijkenis Q UVS-trainer Gerard Z- j Désar en Ter Leede speler Jeroen Desar. Vader en zoon. Het verschil zit hem onder andere in het streepje Grootscheepse operatie om 'ongeorganiseerde' fans op te vangen De KNVB heeft in samenwerking met de politie en het Britse Scotland Yard een grootscheepse veiligheidsopera tie op touw gezet. Hierdoor moet worden voorkomen dat rond de WK-kwalificatiewedstrijd Engeland-Nederland op 28 april in Londen supportersrellen zullen ontstaan. UTRECHT/ZEIST* De voetbalbond zit in zijn maag met de kleine tweeduizend fans die buiten de KNVB om plaats- kaarten hebben bemachtigd en op eigen gelegenheid naar En geland reizen. Het gros van die 'ongeorganiseerde' Oranje-fans zal terecht komen in vakken die bestemd zijn voor Engelse sup porters. In totaal zullen er in het Wembley-stadion zo'n negen duizend Nederlandse aanhan gers aanwezig zijn. Will van Rhee, hoofd veilig heidszaken van de KNVB, zegt dat Nederland er alles aan zal doen om te verhinderen dat Ne derlandse fans in Londen over de schreef zullen gaan. Van Rhee: „Voor de zevenduizend geregistreerde fans hebben we heel veel geregeld. Maar we rea liseren ons dat het probleem op dit moment ligt bij het legioen dat op eigen gelegenheid reist." De KNVB heeft voor de kaart verkoop van interlands in eigen land sinds enkele jaren een spe ciaal, goed functionerend sys teem bedacht. Daarbij wordt el ke supporter geregistreerd. Het heeft de voetbalbond geïrriteerd dat de Engelse collega's op geen enkele wijze moeite hebben ge daan om te voorkomen dat er kaarten aan Nederlandse fans zouden worden verkocht. Van Rhee: „Het was in Enge land verboden om aan Neder landers kaarten te verkopen. Maar iedereen die twee woor den Engels spreekt, kon toch moeiteloos grote aantallen kaarten bemachtigen." Eddy Lassche, hoofd van het Centraal Informatiepunt Voet balvandalisme en als politie functionaris nauw betrokken bij de opvang van supporters straks op Wembley: „Er zijn hele sup- portersgroepen naar Engeland gereisd voor kaarten. Daarna werden ze in alle Nederlandse kranten te koop aangeboden." Volgens Lassche, die eind vol gende week met tien politie functionarissen naar Londen af reist om op Wembley een eigen steunpunt in te richten, is het niet gezegd dat alle 'wilde' fans voor overlast gaan zorgen. „We willen ze zeker niet typeren als relschoppers, maar een klein percentage rechtvaardigt onze aandacht en aanwezigheid", al dus Lassche. De begeleiding van Neder landse fans begint al voor het vertrek. De KNVB heeft meer dan honderd clubstewards van PSV en Feyenoord ingehuurd om het Oranje-legioen, dat per bus en boot de oversteek maakt, in de gaten te houden. Tour operator OAD uit Holten neemt het leeuwedeel voor zijn reke ning. Met 50 bussen worden zo n 2500 supporters via Calais naar Londen vervoerd. Op Wembley worden zij daarna op gevangen in een gebied, dat al leen bestemd is voor Oranje fans. OAD vervoert daarnaast nog eens 600 fans met vijf vliegtui gen naar de Engelse hoofdstad. Het reisbureau Roever uit Am sterdam verzorgt de vliegreis van 2000 supporters. Het CIV noemt de organisatie en de operatie die de KNVB op touw heeft gezet 'uniek'. Las sche: „Vooral de enorme hoe veelheid clubstewards vormt een bewijs dat de voetbalbond er alles aan doet om problemen te voorkomen." lassche: „De rol van de Ne derlandse politie ligt meer in en rond het Wembley-stadion. Wij hebben een officieel bijstands- verzoek gehad van de Engelse politie. Dat is de reden dat wij manschappen naar Londen stu ren. De leiding van het opera tionele gedeelte blijft in handen van de Engelsen en Scotland Yard." De Britten zijn vooral be vreesd voor de problemen die kunnen ontstaan in de Engelse vakken. „Daarom wordt er een vak, dat aanvankelijk als buffer zone zou dienen, gereserveerd voor het verplaatsen van Neder landse fans. Als het nodig is om mensen in veiligheid te bren gen, is er ruimte om ze onder te brengen. Het Oranje-publiek heeft over het algemeen een goede naam. Echte wantoestan den verwachten wij ook niet van die groep. Het gevaar van de Engelse kant is groter, die zullen mogelijk reageren op de komst van Nederlandse fans in hun vakken." Roy Heiner O De Koudekerkse Z. J zeiler Roy Heiner houdt de Soling-klasse voor gezien. Hij keert te rug naar zijn oude liefde: de Finn SCOREBORD SPORTPRUSVRAGEN BUITENL.VOETBAL Borussia Dortmund BOWLEN Dinsdag Bowling Family 460,5. BS 439.5. Smikkelshop 433.5 Woensdag lugthart 1 484.5; TZT 465.5. F*roshop Leiden. Holiday Inn Maandag vroeg V&R 334. Anbar 315 Hak 312 Maandag laat Van Egmond 363,5. Holiday Inn 21338; HB Design 322 Dms dag dubbel V&R 302. RVE 288. HB Perspectief voor Fernand Warmerdam helden De Duitse wielrenner Wolfgang Oschwald heeft gisteren de vierde etappe van de Teleflex-tour, vanSchijndel naar Helden (165 km), gewonnen. In het algemeen klassement is Koudeker- ker Fernand Warmerdam twee plaatsen gestegen. De Casba- renner is achtste op 17 seconden van Harm Jansen uit Delft. Met twee bergetappes in Zuid-Limburg en de Eifel vandaag en mor gen is de klimmer Warmerdam nog kanshebber voor de eindze ge. Zijn ploeggenoten Dennis van der Meiden en Niels van Stra len haakten gisteren wegens ziekte af. Driebander Hein Jan Salman naar NK oegstgeest Hein Jan Salman heeft zich geplaatst voor het NK eerste klasse driebanden groot op 7,8 en 9 mei in Tilburg. Op grond van voorwedstrijden in Voorschoten dwong de 44-jarige Oegstgeestenaar, uitkomend voor Sport /Aram, kwalificatie af. Uit zes partijen scoorde hij tien punten, met een moyenne van 0.747. Salman werd vorig jaar nationaal kampioen in de tweede klasse. Miller wereldkampioene turnen Birmingham» Shannon Miller is gisteravond in Birmingham in een ongemeen spannende finale wereldkampioene op de vier kamp geworden. De zestienjarige Amerikaanse turnster, bij de Olympische Spelen tweede op de meerkamp, haalde een totaal van 39,062 punten. Ze bleef daarmee de Roemeense Gina Go- gean (39,055) en de Oekraïnsche Tatjana Lisenko (39,011net voor. Clerc naast Wesselink op NK dammen areldoorn Rbb Clerc is er gisteren, in de voorlaatste ronde van het Nederlands damkampioenschap, niet in geslaagd koploper Wesselink (die vrij had) te passeren. Clerc kwam tegen Hein Meijer niet verder dan remise en nestelde zich daardoor naast Wesselink op de eerste plaats. De slotronde moet de beslissing brengen, omdat ook het topduel tussen de nummers drie, Jan sen en Wiersma, onbeslist eindigde. Het tweetal heeft een punt achterstand op Clerc en Wesselink. Rottier bij laatste vier in Thailand pattaya» Stephanie Rottier heeft op het toernooi van Pattaya in Thailand de halve finales bereikt. De jonge Zeeuwse tennister versloeg in de kwartfinales de Amerikaanse Arendt in drie sets: 0-6 6-4 6-3. Rottier is als vierde geplaatst. Richard Krajicek is als negende geplaatst in het ATP-toernoot, dat volgende week in zijn woonplaats Monte Carlo wordt gehouden. Stefan F.dberg staat eerste en Boris Becker tweede. rotterdam «anp In de dertien jaar dat Jos Her mens voor de marathon van Rotterdam de toplopers aan trekt, werd in de Maasstad tweemaal het wereldrecord ver beterd. In 1985 noteerde de Portugees Carlos Lopes 2.07.12, drie jaar later werd de Etiopiër Belayneh Densimo de eerste en nog steeds enige atleet die de 42 kilometer en 195 meter binnen de 2 uur en 7 minuten aflegde: 2.06.50. Hermens sprak gisteren bij de presentatie van de topatleten voor de Nike Marathon Rotter dam niet van een verbetering van het wereldrecord. Een tijd beneden de 2 uur en 8 minuten is volgens hem wel mogelijk. Hermens belangrijkste troef is PORTPARK "KIKKERPOLDER NOAG A S. AANVANG 14.00 UL EERSTE KLASSE UVS-VITESSE '22 Crab assurantiën bv, tel. 224700. Crab makelaardij og bv, tel. 225135. Rijnsburgersingel 61, Leiden. Zwakke start Sevens-team op toernooi om wereldbeker De Nederlandse Sevens-ploeg is het rugbytoernooi om de we reldbeker in Edinburgh zwak begonnen. Op de eerste dag werd twee keer ruim verloren, 7-49 tegen Nieuw-Zeeland en 12-28 tegen Zuid-Korea. In beide wedstrijden kwam de ploeg van de vertrekkende bondscoach Ben Manshanden snelheid en agressiviteit tekort. Aan het evenement in de Schot se stad nemen 24 landen deel. Tegen Nieuw-Zeeland nam Nederland een voorsprong door een try van Paul Blom die door Gottfried Bos, speler van de Leidse landskampioen DIOK, werd geconverteerd. Daarna waren de Nieuwzeelanders op permachtig en werd het via een ruststand van 7-21 uiteindelijk 7-49. In de rust van de wedstrijd te- .gen Zuid-Korea, dat in de eerste ronde had verloren van Ierland (21-12), stond Nederland al met 5-14 achter. Blom drukte de try. In de tweede helft was dezelfde speler succesvol en werd de conversie benut door André Marcker: 12-28. Nederland speelt zaterdag te- Oranje-spelers Gottfried Boss (I) en André Marcker vangen de Nieuwzeelander Junior Paramor op. foto epa gen Frankrijk, de Verenigde Sta ten en Ierland. Nieuw-Zeeland, rugbyland bij uitstek, versloeg na de ruime zege op Nederland het team van de Verenigde Staten met len met Ierland, dat behalve een kleiner verschil: 19-5. De ki- Zuid-Korea ook Frankrijk 17-9) wi's gaan in groep B met twee op de eerste dag klopte. Neder- overwinningen aan de leiding, land en de Verenigde Staten De eerste plaats moeten ze de- staan puntloos onderaan. Nieuw bestuur betaald voetbal bijna rond DAMMEN zeist «anp De (in)formatiecommissie is ver gevorderd in de samenstelling van de voordracht voor een nieuw bestuur betaald voetbal van de KNVB. Deze voordracht van zeven bestuursleden moet maandag om 12.00 uur rond zijn opdat de clubs er dezelfde dag nog tijdens een buitenge wone algemene vergadering in Zeist hun fiat aan kunnen ge- Op de voorlopige voordracht van de (in)formatiecommissie staan de een week geleden al genoemde namen van de be oogde voorzitter Jos Staatsen, Theo Aalbers, Karei lansen en Gerard Bouwer, aangevuld met Leo van Gastel, mr. Maessen en de Amsterdammer Maeyer. „Formeel kunnen daar wijzigin gen in komen omdat de voor dracht pas maandag gereed moet zijn", zei voorlichter Rob de Leede gistermiddag. Ook voorzitter Jacques Ruts van de (in)formatiecommissie hield gisteren nog een slag om de arm. „Enkele van de door ons benaderde personen moe ten zich dit weekeinde nog be raden. Ze moeten nog regelin gen treffen op hun werk en overleggen in familiaire kring", zei hij. FC Lisse-spits Paul Pijpers wil wat rechtzetten tegen DOSR de 28-jarige Zuidafrikaan Willie Mtolo. Hermens volgt met zijn regie van het grootste eendaagse sportevenement in Nederland zijn beproefde methode van groepjes. Voor morgen weet Mtolo zich in de eerste groep, waarin ook de Japanner Hayata zal lopen, verzekerd van de steun van hazen als de Neder landers Tonnie Dirks en Henk Gommer, de Kenyaan lacob Ngunzu en de belg Vincent Rousseau. In de tweede groep, die mikt op een eindtijd van 2.10, is Bert van Vlaanderen on dergebracht. Hermens presenteerde giste ren met Negash Dube en Tes- faye Dadi nog twee nieuwe Etiopische deelnemers. lisse wim van wanrooy De zaterdagploeg van FC Lisse telt niet meer mee om het kam pioenschap in de eerste klasse, maar het zondagteam heeft de hoop om direct naar de derde klasse te promoveren juist nog niet opgegeven. Koploper DOSR mag morgen dan wel met drie punten voorsprong aan de voorlaatste ronde beginnen, de Veners wachten op het sport park Ter Specke een warm ont haal. „Het is voor ons dè wed strijd van het jaar. We hebben tegen DOSR nog wat recht te zetten en daar zullen we alles aan doen", verzekert Paul Pij pers, de man die een beslissen de rol in de titanenstrijd kan spelen. Pijpers (26) heeft zich bij FC Lisse als begenadigd schutter (veertien goals totaal, waarvan tien na de winterstop) doen gel den. Hij is de personificatie van de wederopstanding van de Lis- senaren, die dit seizoen te vrij blijvend van start zijn gegaan en dientengevolge lang achter de feiten aanhobbelden. De bezeten - uit het betaalde voetbal afkomstige - trainer Fred André had enige tijd nodig om zijn pappenheimers te leren kennen. Toen sommige spelers van zijn selectie vakantie boven voetbal lieten prevaleren, nam hij zijn maatregelen. En die hadden verstrekkende gevolgen. „Iedereen speelde in het begin voor zichzelf. Toen er een aan tal jongens (Dennis en Erwin Hoogendoom, Patrick Bon en Patrick Paardekoper, red.) naast werd gezet, kwam er meer con currentie, strijd en sfeer in de ploeg. Dat heeft ons goed ge daan", zegt Pijpers, die zelf ook twee wedstrijden gepasseerd werd. „Nu is onze instelling duidelijk beter. Voor André be stonden er bijvoorbeeld geen vriendschappelijke wedstrijden. Wij waren daar makkelijker in. Dat we nu op één lijn zitten, is zijn verdienste." Isolement Pijpers, in het dagelijks leven opticien, werd door André snel uit zijn isolement verlost toen hij in het tweede elftal acht keer in een wedstrijd (tegen DCO, uitslag 11-3) scoorde. Volgens de spits is er nog een oorzaak aan te wijzen voor de revival van FC Lisse. „Omdat André de groep niet kende, is hij begon nen met drie spitsen. Maar dat ligt ons niet. We hebben een elf tal met spelers die graag over de vleugel opkomen. Speel je met twee spitsen, zoals we nu doen, dan is er meer ruimte. Zowel voor de opkomende mensen als de spitsen zelf. Die omzetting heeft ons ook duidelijk goed ge daan. Nu wordt er het maxima le uitgehaald." De formatie van André telt daajom weer helemaal mee. Het kampioenschap is nog niet verkeken, hoewel DOSR mor gen aan één punt voldoende heeft. Maar de derde periodeti- tel ligt als alternatief voor FC Lisse voor het oprapen. Met tien punten uit vijf wedstrijden gaan de geelhemden in dat tussen- klassement fier aan kop, terwijl de tweede plaats op de gewone ranglijst voor de nacompetitie ook 'interessant' is te noemen. De promotieronde kan de Lisse- se ploeg eenvoudig niet ont gaan. Een puntje tegen DOSR zou zelfs volstaan. „Maar aan handjeklap wordt morgen niet waarschuwt Pijpers. FC Lisse zal dan ook met man en macht DOSR van de titel proberen af te houden. Het elf tal heeft veel, zo niet alles voor elkaar over en staat op scherp. Pijpers: „We hebben ondanks het leeftijdsverschil tussen som mige jongens een echte vrien- denploeg. Het paasweekeinde hadden we vrij, maar toen zijn we wel met het hele elftal naar een discotheek in Hoofddorp geweest. En de wedstrijd leeft bij ons al lang. We zijn DOSR de afgelopen jaren op leuke en minder leuke momenten tegen gekomen. Ze hebben ons vier jaar geleden een keer meegeno men in de degradatie. Zijn we niet vergeten. Ook is Foreholte bij hen een keer voor onze neus kampioen geworden. Was pijn lijk. Uit hebben we na een dra matisch slechte eerste helft met 2-1 verloren en drie weken te rug misten we (in een beslis singswedstrijd, red.) de tweede periodetitel door I 1 tegen ze te spelen. Er is ons alles aan gele gen om DOSR dwars te zitten. Want om ze nu op ons terrein kampioen te laten worden, dat gaat echt iets te ver." Van Kuijk 1-1. Eindstand: 1 Van 2. Schouten 13. 3. Nicolai 11.4 Riindertse en Verhoef 9. 7 De Vos ■s8. 9 Van Kuijk 5. 10 De Boer GOLF MASTERS Stand na twee ronden; 1 Rocca (Ita) 136, 2 Spence (GBr) 137. 3 Hunter (GBr) 139. 4 Hospital (Spa). Brand (GBr). Tur tl*! (Jap) 138 Aus), Kawamata (Jap). I (Jap). Sudo (Jap) en Takahashi RUGBY Edinburgh WERELDBEKERSEVENS Groep B. eerste ronde; Nieuw-Zeeland Nederland 49-7. Frankri|k - Verenigde Sta ten 22-7. Ierland - Zuid-Korea 21-12. tweede ronde; Zuid-Korea - Nederland 28- 12, Nieuw-Zeeland Verenigde Staten 19- 5. Ierland - Frankrijk 17 9 Stand; 1 Nieuw Zeeland 2-4 (68-12). 2 Ierland 2 4 (38-21). 3 Zuid-Korea 2 2 (40-33). 4 Frankri|k 2-2 (31-24). 5 Vere mgde Staten 2-0(12-41). 6 Nederland 2 0(19-77). TENNIS Paul Pijpers: „Er is ons alles aan gelegen om DOSR dwars te zitten. Want om ze nu op ons terrein kampioen te laten worden, dat gaat echt iets te ver." foto CHARLOTTE (VST) Mannen, 540.000 gulden, Mezzadri (Zwi) - Eltingh (Ned/7) 6-4 6 4, De la Pena (Arg) - Rostagno (VSt/6) 6-2 6- 3. Y/aga (Per/3)- Shelton (VSt) 6-4 6 4 NICE Mannen, 540.000 gulden. Kwartfinales: Goeilner (Dui) - Perez Roldan (Arg) 6 0 6 2. Edberg (Zwe/1) Javier Sanchez (Spa) 6-4 6 2. Lendl (VSt/5) Korda (Tsj/3) 16 6-2 6-0. Santoro (Fra/7) Dav.n (Arg) 7 5 5 76 2 HONGKONG Mannen, 540.000 gulden, kwartfinales; Couner (VSt/1Patrick McEnroe (VSt) 6 2 6 3. Chang (VSt/3) - Carisen (Den) 7-6 6 2. Mansdorf (lv'4) - Steven (NZe/6) 7-6 7 6 Sampras (VSt/2) - Wheaton (VSt/7) 6-4 Rottier (Ned'4) - Arendt (VSt) 0-6 6 (lndo/8) - Probst (Dui/3) 7 6 6 3 WIELRENNEN R0N0E VAN ARAGON Vierde etappe Osera - Teruel 1 Rincon (Col) 204 km in 5 39 05 (36,097 km/uur), 2 Zabel (Dui) 0 1 7, 3 Silva (Por), 6 Cor des (Ned), 4 7 Van Poppei (Ned) 0 26. 65 •n laatste Betscharf klassement 1 Gu Clercq (Bel) 0 06. 3 Cubmo (Spa) 0 10. 4 Edo (Spa) 0 13. 5 Orlando Rodngues (Por) 0 17. 6 Maun (Spa) 0 18, 7 Cordes 0 20. 46 N.jboer 5 08. 79 Jakobs 19 19. 84 Hanegraaf 21 27. 87 Van Poppei 22 45. 97 Girald. (Ita) 54 18 TELEFLEX-TOUR Vierde etappe Schijndel Helden Oschwaid (Dui) 3 34 41. 2 Godert de Leeuw (Ermelo). 3 Appeldoorn (Velden). 4 Schmiedel (Dui), 5 Schmlf (DuO b Van Happen 'Maarneeze). 7 Van de Meu lenhof (Helmond). 8 Riaboetsjenko (WRu). 9 K.l (Losdorp). 10 Re.nenni. (Harbrinkhoek) Algemeen klassement 1 Jansen (Delft) 12.02 48. 2 Dorgelo INii- verdai) 0.10. 3 Tnebes (Rosmalen). 4 Rutgers (Naarden) 0 13. 5 Remennk. 6 Schmiedel 0 17. 7 De Vues (Breda). 8 n den Rijn). SPORTAGENDA TAFELTENNIS Play-offs degradafiepouie Pee os Oegsl geest Odion (17 00 uur. De Voscu«|l,

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 21