Erik Meijer kiest alsnog voor PSV Helpers weg, de bel voor de laatste ronde Valken '68 krijgt passend cadeau Een onbeschreven blad in het boek van Quick Boys Sport Bestuur Dordrecht '90 wil uit de eredivisie 'Omkoping' bij Pescara onderzocht Bert Jacobs op non-actief De weg naar promotie VRIJDAG 16 APRIL 1993 25 Driepunter van twee miljoen Chicago» Ook de jeugdige Don Calhoun mag zich miljonair noe men dankzij het Amerikaanse basketbal en dankzij één driepun ter, een wel zeer lucratieve. De 23-jarige liefhebber gooide woensdagavond voor aanvang van de NBA-wedstrijd tussen de Chicago Bulls en de Miami Heat vanaf 23 meter een bal door de ring en verdiende daarmee een miljoen dollar (1,8 miljoen gul den). Calhoun werd bij de ingang van het sportpaleis door een sup poost gevraagd mee te doen aan het publieksstuntje. Hij viel op door zich lichtgevende groene schoenen. Calhoun voldeed aan de opdracht de bal met één hand van de ene kant van het veld naar de andere door de basket te gooien. Wielrenner Warmerdam tiende schundel» In de Teleflex-Tour wist Casba-renner Fernand War merdam gisteren in de ochtendetappe mee te gaan in een kop groep van tien coureurs. In de eindsprint moest hij de negen an dere renners voor laten gaan, maar de Koudekerker deed wel goede zaken in het algemeen klassement waarin hij nu als tien de staat met twintig seconden achterstand op de leider. In de avondetappe speelden de Casba-renners geen rol van betekenis. Tsjerbo bevestigt status Birmingham» Vitali Tsjerbo heeft gisteravond bij de wereldtitel strijd in Birmingham zijn status als beste turner bevestigd. De zesvoudige olympische kampioen uit Wit-Rusland won de meerkamp met een puntentotaal van 56,174. Dammer Wesselink op kop Apeldoorn» Twee ronden voor het einde van het 75ste nationale damkampioenschap heeft Wieger Wesselink alleen de leiding genomen. Hij won fraai van Auke Scholma, terwijl koploper Hans Jansen voor het eerst verloor en naar de met Harm Wiers- ma gedeelde derde plaats afzakte. Rob Clerc passeerde hen door twee remises, waaronder in de afgebroken partij ui. de achtste ronde tegen Wiersma. Zabel uit leiderstrui huesca De Duitse neo-prof Erik Zabel is de leiderstrui in de der de etappe van de Ronde van Aragon kwijtgeraakt aan de Span- jaard Alfonso Gutierrez. Laatstgenoemde eindigde na de konin- v ginnerit van Barbastro naar Huesca als tweede achter zijn land genoot Laudelino Cubino. De zes seconden bonificatie die Gu tierrez meepakte was voldoende voor een voorsprong van zeven tellen op Cubino in de algemene rangschikking. Zweedse skister verongelukt tarnaby De 18-jarige Zweedse skister Karin Thorin is om het le ven gekomen tijdens een training voor de nationale alpine-kam pioenschappen. De afdaalster kwam maandag bij een snelheid van circa 60 kilometer per uur ten val, raakte van de piste en liep ernstig hoofdletsel op. Woensdag overleed ze in het ziekenhuis vdn Umea. De wedstrijden van gisteren werden afgelast. 8 onderwater. c Erik Meijer was er snel uit: PSV is voor hem toch aantrek kelijker dan VfB Stuttgart. Vandaag tekent de 23-jarige slagerszoon uit Maastricht een drie-jarig contract in Eindhoven. In Duitsland reageerde VfB-manager Dieter Hoeness woedend. Zowel met Meijer zelf als met MW was de Zuidduitse club immers al weken zo goed als rond. MAASTRICHT HENRI VAN DER STEEN GPD-VERSLAGGEVER Hoeness bleek de zaken echter anders te hebben voorgedaan dan in werkelijkheid het geval was. „Het is natuurlijk ook zo dat we beter nu kunnen horen dat zijn vriendin Stuttgart ei genlijk niet ziet zitten. Als we dat over een half jaar hadden gehoord..." Zo lagen namelijk de feiten: Meijer prefereerde PSV boven VfB Stuttgart, maar Meijers vriendin (afgestudeerd econo me en docente aan de universi teit van Maastricht) sprak ook een woordje mee. De spits: „Mijn. vriendin heeft in feite de doorslag gegeven. Zij zag Stuttgart niet zitten, eigenlijk vonden we ons beiden niet rijp voor het buitenland. Het trans fersysteem is daarbij nog zo dat ik jaren aan het buitenland vast zou hebben gezeten. Voor Ne derlandse clubs was ik na Stuttgart praktisch onbetaalbaar geworden." Onbetaalbaar leek Meijer nu al, zelfs voor PSV. Heel lang leek de international daarom naar Stuttgart te verkassen, tot PSV dinsdag alsnog geld (circa drie miljoen gulden) gevonden bleek te hebben Meijer te kopen. Tot genoegen van Meijer. „Want PSV is voor mij sportief een gro tere uitdaging dan VfB. Ook omdat je bij PSV altijd verze kerd bent van Europa-Cup voetbal." Kieft Bang voor concurrentie is Meij er niet, hoewel het niet de be doeling is dat Meijer en Kieft sa men worden opgesteld. De 23- jarige international, onlangs te gen San Marino debuterend in Oranje, gokt op zijn grote door zettingsvermogen dat hem al eerder van pas kwam. Na zijn eerste selectie voor het Nederlands elftal, uit tegen Turkije voor de plots gebless- seerde Van Basten, zei Meijer daarover: „In de jeugd ben ik nooit de beste van het elftal ge weest, er waren er altijd wel drie of vier die beter waren dan ik. Vanwege mijn achtergrond, thuis in de slagerij, had ik ech ter een enorm doorzettingsver mogen. Dat hadden veel van die jongens niet. Die waren te veel in de watten gelegd. Daarom heb ik het wel gered en zij niet, denk ik." MARCEL VAN DER K GPD-VRSLAGGEVER Dordrecht'90 verkeert in ernstige finan ciële problemen. De club van voorzitter en geldschieter Cees den Braven kan het zich daardoor niet veroorloven om nog een jaar in de eredivisie mee te draaien. Busondernemingen, leveranciers van medicamenten, hotels waar de club vo rig jaar in trainingskamp was, auto leasebedrijven en het Contractspelers- fonds van de KNVB (CFK) hebben geza menlijk een vordering van vele tonnen op de Dordtse club. Deze week is (intern) het beleidsplan gepresenteerd voor het volgend s waarbij al wordt uitgegaan van een ver blijf in de eerste divisie. Hoewel de spe lers en trainer Han Berger na maanden van conflicten, achterklap en sportieve ellende de benen weer uit hun lijf lopen en zelfs het idee hebben dat zij met een opmerkelijke inhaalrace het eredivisie schap nog veilig kunnen stellen, ziet het bestuur van de Dordtse club hoe vreemd dat ook mag klinken meer brood in degradatie. Manager Wim de long ontkent de moeilijke positie van Dordrecht'90 niet. „Niemand heeft mij hier ooit op leugens kunnen betrappen. Daarom zal ik nu ook niet om de zaak heen draaien. Dordrecht'90 heeft inderdaad een liqui diteitsprobleem..." De schuld aan het CFK is zelfs aan zienlijk. Er heeft in maanden geen af dracht plaats gevonden. De Jong: „Dat klopt. Maar die zaak wordt deze week opgelost. We zijn heel druk bezig om een Financiële regeling te treffen. Er zit overi gens een heel verhaal achter de proble men met het CFK, maar dat is niet voor publicatie geschikt." Is het eigenlijk zeker dat Dordrecht'90 straks nog betaald voetbal speelt? De Jong: „Dat is voor honderd procent zeker. Cees den Braven heeft zich voor nog twee jaar garant gesteld. Het is al leen zo dat het economisch onverant woord is om nog langer in de eredivisie te blijven. We moeten terug naar een be groting van 2,2 miljoen gulden. We gaan van 29 naar 16, misschien 18 contract spelers. Op de post salarissen moet enorm worden gesneden. Dat betekent dat wij spelers zullen laten vertrekken die nog een kapitaal vertegenwoordigen, maar die echt geen nieuw contract van ons krijgen. Een aantal jongens is straks opeens transfervrij. De donkere wolken pakken zidh deze week samen boven het Ita liaanse voetbal. Terwijl menig voorzitter in de gevangenis zijn zonden overdenkt en de Argen tijn Claudio Caniggia de hoofd rol speelt in een cocaine/do- ping-schandaal, schijnt Pescara het middelpunt van een ernstig omkoopschandaal. De club, die opmerkelijk snel de strijd tegen de degradatie opgaf, zou elf wedstrijden in de Serie B en A hebben verkocht. Het onder zoek betreft, met één uitzonde ring, louter nederlagen van de provincieclub. De inmiddels ontslagen trainer Galeone is woensdagavond al verhoord. „Ik heb wel vermoedens maar ik kan niets bewijzen", verklaart hij vandaag in een exclusief in terview met het dagblad La Gazzetta dello Sport. Volgens een door een radio-amateur op gevangen telefoongesprek met een 'waarzegster' is de coach op de hoogte. Het gesprek werd gisteren afgedrukt in het lokale dagblad 'II Centro'. Enkele spe lers (er wordt er sproken over vier of vijf) zouden zijn omge kocht door mensen die voor grof geld op de uitslagen heb ben gewed van Pescara. Het bestuur van de Spaanse club Gijon heeft gisteravond trainer Bert Jacobs op non-ac tief gesteld. Dat meldde een re gionaal radiostation. De oud- coach van Vitesse is in Spanje aan zijn eerste seizoen bezig. De prestaties van Gijon in de hoogste divisie zijn na de win terstop pover. Op dit moment bezet Gijon de zestiende plaats, nog maar vier punten verwij derd van de degradatiestreep. Helpers weg, de bel voor de be slissende rondes heeft geklon ken! Met nog twee wedstrijden voor de boeg vallen komend -weekeinde in de (lagere) KNVB- regionen de belangrijkste beslis singen. In de derde klasse zaterdag staat Ter Leede op het punt de titel voor zich op te eisen. Een huzarenstukje overigens, want vorig seizoen was de Sassen- heimse ploeg nog vierde klasser. De marge met Jodan Boys is drie punten met nog twee wed strijden te gaan. Winst op Lei den brengt Ter Leede sowieso in de tweede klasse. De tegenstander van zaterdag zal zich echter niet zonder slag of stoot gewonnen geven. Lei den is immers nog kansrijk voor de laatste periode in de derde klasse. „We vreten ze op," roept Leiden-trainer Peter Ciere gek scherend aan de vooravond van de topper. „Wat moet ik anders roepen? Dat we ze een poepie laten ruiken? Feit is gewoon dat de ploeg die zijn zenuwen het beste in bedwang heeft, de wed strijd wint. Dan kun je verder al le rekensommetjes buiten be schouwing laten. En ik weet echt niet of dat Ter Leede of Leiden de beste ploeg zal zijn. Zo simpel kijk ik tegen de zaken Dat Leiden zich in de perio- destrijd, waarin Monsterde gro te concurrent is, heeft gemengd, is voor velen in De Morsch een verrassing. Niet voor Peter Cie re, de man die komend seizoen werkzaam is bij zondageerste- klasser Rijswijk. „Al drie seizoe nen achtereen begint Leiden de competitie slecht. Dat komt omdat veel selectiespelers laat op vakantie gaan en het begin van de competitie missen. Dan worden ze te snel ingezet en krijgen ze blessures. Nu is bijna iedereen fit en gaat het een stuk beter." Indien Lejden de derde perio de pakt, dan krijgt het in elk ge val gezelschap van Jodan Boys. Ter Leede is ook bezitter van een periode, maar die titel ver valt aan de club die het hoogst eindigt in de competitie en nog geen periode heeft gewonnen. Monster heeft daarvoor de bes te papieren. In de staart van 3A vecht RCL tegen de degradatie. De ploeg van de gebroeders Van Haver wacht de uitwedstrijd tegen 's Gravenzande. Hoe dan ook: RCL moet de laatste twee duels winnen en dan moeten de Lei derdorpers hopen misstappen van concurrent DVO, dat nu twee punten los staat. In de vierde klasse B is de kampioen reeds bekend: Oegst- geest. Abbenes en Rijstreek zijn gedegradeerd. De periode van Oegstgeest vervalt aan de hoog ste club in de eindrangschik king. Sportlust staat momenteel (met Soccer Boys) tweede, op één punt gevolgd door KRV. Soccer Boys heeft de eerste pe riode reeds gewonnen en kan derhalve verder buiten be schouwing worden gelaten. KRV, Hazerswoudse Boys en Voorschoten doen mee in de strijd om de derde periode. Sportlust is de aangewezen ploeg om de periode van Oegst geest over te nemen. In de on derste regionen heeft Koude kerk al het geluk van de wereld nodig om het vege lijf te redden. De ploeg heeft een achterstand van drie punten met de num mer vier van onderen. De te genstander is Sportlust, dat nog in de race is voor het periode kampioenschap. Zondag In de eerste klasse A is UVS 'lichtelijk' in de problemen ge raakt. De Leidse ploeg heeft een voordelige marge van drie pun ten met Elinkwijk, met nog twee duels te gaan. Eén zege is dus genoeg voor handhaving. Hilversum en OSV zijn de res pectievelijk eerste- en tweede- periodewinnaars. Voor de derde periode is UW kansrijk, maar die club wordt zondag vrijwel zeker kampioen. HRC neemt in dat geval de plek in de nacom- petitie over. Vitesse heeft ook nog kans op de derde periode. Komende zondag in de Kikker polder: UVS-Vitesse. De week daarop speelt UVS uit bij het reeds gedegradeerde Rood Wit. Concurrent Elinkwijk wacht de confrontaties met Rood Wit (thuis) en Zeeburgia (uit). De nummers laatst en voorlaatst van de ranglijst- In de tweede klasse ligt de zaak, wat Roodenburg betreft, gecompliceerd. De club uit Noord moet sowieso de laatste twee duels winnen. Dan moet worden afgewacht of Rooden burg winnaar wordt van de der de periode, of dat de men een periode 'overneemt' van de kampioen. De tegenstanders van Roodenburg zijn niet de minsten: HMSH en Quick, de nummers één en twee. Quick, het speelt zondag tegen RKAW, staat drie punten los. SJC In 3A kan bij SJC de vlag in top als de Noordwijkers winnen van WSB. SJC is reeds in bezit van een periodetitel, net als Lugdunum trouwens. In de strijd om de derde periode heeft VEP de beste vooruitzichten. Docos en UDWS verkeren in acuut degradatiegevaar. Maar dat geldt in deze afdeling voor maar liefst zes clubs. DOSR In 4A heeft DOSR zondag tegen FC Lisse aan één punt genoeg om kampioen te worden. Mocht FC Lisse aan het korste eind trekken, dan is die club de eerste gegadigde om de periode van DOSR over te nemen. FC Lisse heeft ook nog kans op het winnen van de derde periode. Wint Lisse die periode, dan komt MMO in beeld voor over name van de DOSR-periode. SVLV uit Voorschoten claimde de eerste periode. Buur Rand stad Sport heeft nog één punt nodig om zich te handhaven. Naast het reeds gedegradeerde Teylingen komt Alkmania (thuis tegen VCL) eveneens in aan merking voor afdaling naar af delingsniveau. e Ronald van Dijk (19) maakt bij Quick Boys e katwuk gert-jan onvlee In het 'gelouterde' team van Quick Boys is hij een vreemde eend in de bijt. Waar zijn ploeg genoten in de meeste gevallen al jaren op top-amateurniveau acteren en en passant ook nog eens twee kampioenschappen meepakten, vormt de vandaag negentien jaar geworden Ro nald van Dijk een nog vrijwel blanke pagina in het boek van de Katwijkse zaterdageerste klasser. Wat hem betreft blijft dat niet lang zo. De basisplaats die hij inmiddels in Quick Boys één bekleedt, dient wat hem betreft het begin van een lange en mooie carrière te zijn. „Natuur lijk ben ik blij dat ik nu in het eerste sta. Maar dat zegt eigen lijk nog niet zo veel. Ik wil er volgend jaar weer bij zijn, en het jaar erop weer. Mezelf een tijd lang op dit niveau bewijzen, dat is mijn doel." Het maakt Van Dijk niet uit op welke plek in het elftal hij dat moet doen. Woorden die hij in de praktijk al waarmaakt. Vo rig jaar maakte Ronald van Dijk immers in de 'landelijke A' nog als spits furore. Zoals de huidige rechtsachter van het eerste dit seizoen in twee uitsluitend op het middenveld actief was. „Ik kan op meer posities in een elf tal aardig uit de voeten," stelt Van Dijk bijna ten overvloede. „Hoe dat komt? Weet ik eigen lijk niet. Het is voor de trainer in ieder geval wel handig dat ik tweebenig ben." De stroomversnelling in zijn carrière is voor Van Dijk ook als een verrassing gekomen. „Op zich mocht ik na de jeugd al blij zijn dat ik in het tweede elftal terecht kwam. Dat overkomt een eerstejaars senior niet al te vaak. Maar dat ik dan in datzelf de eerste seizoen ook nog eens in het eerste beland, dat is echt onwijssnel." Simpel Waarom trainer 'Hans van der Zee in hem de speler zag om de met vormverlies kampende Martin Rog als rechtsachter op te volgen, weet Ronald van Dijk niet. „Ik weet alleen maar dat het aan die kant van de verdedi ging niet al te super liep en dat ik tijdens een wedstrijdbespre king hoorde dat ik op die plek moest spelen. Zo simpel ging dat, ja." Vooralsnog overigens geen slechte keuze van Van der Zee. Met Van Dijk pakte Quick Boys uit de laatste vijf wedstrij den het maximale aantal winst punten. De overgang van junioren naar twee, en van het tweede naar de hoofdmacht,, is Ronald van Dijk niet tegengevallen. „In het begin van het seizoen had ik er wel moeite mee. Met het ho gere tempo, vooral. Maar dat wende uiteindelijk heel snel. Al moet ik zeggen dat ik mijn spel in het tweede op zich niet zo verschrikkelijk goed vond. Het ging aardig, maar voor m'n ge voel niet meer dan dat. In het eerste speel ik nu een stuk ster ker, vind ikzelf." Van Dijk is vast van plan om de komende weken met dat eerste elftal een gooi naar het kampioenschap te doen. „Dat wil ik ook wel eens meemaken, die sfeer, dat feest. En waarom zou dat niet kunnen. We heb ben nog drie wedstrijden te gaan. Die zullen we moeten winnen. Dan hebben we in het slechtste geval al een beslis singswedstrijd tegen Katwijk verdiend." Die tegenstander treft Quick Boys volgende week zaterdag overigens al op de Katwijkse Krom. Het is een duel waar Ro nald van Dijk verlangend naar kan uitkijken. „Spannend na tuurlijk. En moeilijk, want Kat wijk doet het ook goed. Maar ik kan me er heel erg op verheu gen. Je voetbalt als amateur na tuurlijk niet zo gek vaak voor 6000 of 7000 mensen." En dan, weer bij de les. „Maar die wed strijd is op dit moment nog niet aan de orde. Eerst moeten we er morgen tegen Zwart Wit '28 weer staan." leiden rob onderwater De voetballers van Valken '68 overhandigen hun bestuur mor genmiddag een passend cadeau voor het 25-jarig jubileum: het kampioenschap van de Afdeling Leiden. Want wie twijfelt er nog aan de titel van de Valkenbur gers? Na de opvallende misstap pen van de concurrentie (Sleu tels en Alphia) heeft de club van voorzitter Anton van Delft de beste papieren in handen: twee punten voorsprong met nog één duel te gaan en SVLV als tegen stander, in eigen huis nog wel. Praeses Van Delft had liever gezien dat de spelers van Val ken 1 nog een jaartje hadden gewacht met de promotie. „We krijgen komend seizoen veel jeugdspelers over. Die hadden beter een jaartje in de afdeling kunnen rijpen. Maar je hoort mij niet klagen hoor. Ie kunt ontwikkelingen als deze niet voor zijn. En nu we het kunnen worden, moeten we de kansen met beide handen aangrijpen." Van Delft is over het komend seizoen in de vierde klasse van de KNVB optimistisch gestemd. Hij weigert zich te spiegelen aan de kampioen van vorig jaar, Koudekerk. Die ploeg greep vol overtuiging de titel van 'Leiden', maar kan zich in de vierde klas se niet staande houden. Van Delft: „We zijn op zoek naar versterking. En we zijn redelijk ver gevorderd met jongens, die hier hebben gespeeld en nu bij grote clubs in de omstreken ac tief zijn. Want wij beseffen heel goed dat me met de huidige se lectie weinig in de vierde klasse hebben te zoeken. Wat dat be treft zijn de nederlaagwedstrij den, dje we in deze periode bij ons spelen, een goede graadme ter. Oegstgeest droogde ons dinsdag bijvoorbeeld met 10-2 af." Perioden Na de competitie brandt in de afdeling zaterdag en zondag de periodestrijd los. Met als inzet een plek in de KNVB. De start van de de nacompetitie is op 24 en 25 april. Komende maandag wordt er op het bondsbureau geloot welke ploegen er thuis beginnen. In beide gevallen strijden vier ploegen in een hal ve competitie voor één promo tieplaats. Elke ploeg speelt een thuis- en uitwedstrijd. Het der de duel vindt plaats op 'vreemd' terrein. In de zaterdagcompetitie hebben Alphia, Sleutels en MVKV een periodetitel op zak. Voor de laatste periode hebben SVOW en Valken de besfB pa pieren. Mocht Valken kampioen worden én de periode winnen, dan vervalt de periode aan de hoogst geëindigde ploeg in de eindstand, die nog geen periode heeft gewonnen. Woubrugge heeft in dat geval de troeven in handen. Zondag In de zondagcompetitie hebben Bernardus, UDO en Altior een periode op zak. De laatste ploeg is kampioen en 'geeft' die prijs derhalve over aan de hoogst ge- eindigde ploeg in de eindstand. Warmunda lijkt daarvoor de meest aangewezen ploeg. In de vierde periode is het duel VNA- Stompwijkse Boys beslissend. VNA moet winnen, Stompwijk- se Boys heeft aan een gelijkspel genoeg. De KNVB gaat direct na het voltooien van het reguliere seizoen van start met de periodecompetitie: een halve competitie waarbij elke club een keer thuis- en uitspeelt. De eerste periodewinnaar van el ke klasse speelt eerst thuis tegen de nummer twee. De verliezer treedt daarna thuis aan tegen de derde periodewinnaar. Eindigt het eerste duel gelijk dan treedt de eerste periodewinnaar aan tegen de nummer drie. Het doelsaldo van de nacompetitie is bij gelijk eindigen doorslag gevend. Is dat gelijk dan telt de plaats van ae eindrangschikking van de normale competitie. De winnaar van de nacompetitie speelt vervolgens op neutraal terrein een beslissingswedstrijd tegeh de klasseperiodekampioen van een andere klasse. Wie aaarin zege viert mag dan eindelijk promoveren.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 25