Rottier een rijzende ster BOLLEN Sport Meijer rond met Stuttgart Den Bosch baas in De Maaspoort Tafeltennisser Henk van Spanje terug in Oranje Etappezege Van Poppel T WOENSDAG 14 APRIL 1993 Turner Selk tevreden op WK Birmingham» Christian Selk staat na de eerste dag van de wereld titelstrijd turnen in Birmingham in de kwalificatie op de 31ste plaats. Zijn totaalscore was 51.400. Selk toonde zich daarmee te vreden. Op vijf van de zes onderdelen presteerde de turner uit Deventer naar wens. De Nederlandse kampioen maakte met na me een sterke indruk op de rekstok. Met 9,025 behoorde hij op dat onderdeel tot de besten. Valeri Belenki voert de ranglijst aan, nadat de helft van de deelnemers in actie is geweest. v plv -chef rob onderwater. 071 161446 Hombergen niet in marathon Rotterdam Mieke Hombergen zal zondag in Rotterdam haar nationale titel op de marathon niet kunnen verdedigen. De atle te uit Drunen, die in 1990 en 1992 Nederlands kampioene werd, is uitgeschakeld dooreen blessure. Na de op 3 april gehouden City Pier City-loop in Den Haag werd in Hombergens linkervoet een stressfractuur vastgesteld. Ze zal geruime tijd niet in actie komen. Tot de ruim tienduizend deel nemers aan de Rotterdam Marathon behoort wel john Graham. De Schot was in 1981 met 2.09.28 winnaar van de eerste mara thon van de stad. Versleijen naar De Graafschap doetinchem Jan Versleijen wordt met ingang van volgende sei zoen trainer van De Graafschap. De huidige oefenmeester van Go Ahead Eagles tekende in Doetinchem voor drie seizoenen. Versleijen (37) heeft drie jaar in Deventer gewerkt. Vorig seizoen promoveerde hij met de club via de na-competitie naar de ere divisie. Versleijen had al overeenstemming bereikt met GA Eagles over contractverlenging. Het bestuur van de club uit De venter gaf hem echter toestemming te vertrekken naar het in de eerste divisie spelende De Graafschap. Van der Vliet completeert Casba-ploeg leiden» Casba Wonen heeft een opvolger gevonden voor Niels Boogaard, die vorige week naar profploeg Elro overstapte. De Zoeterwoudse wielerstichting kwam gisteren tot een principe akkoord met Marcel van der Vliet, die vandaag in het Limburgse Valkenburg nog voor zijn vereniging Volendam start in de Te- lefiex-Toer. Als de formaliteiten tijdig in orde zijn, debuteert de Hagenaar volgende week woensdag in de Omloop van de Gla zen Stad voor Casba. Van der Vliet won vorig jaar onder andere de Ronde van Limburg en staat bekend als baan-specialist. Voor Casba gaan Dennis van der Meiden, Mark Rasch, Femand War merdam, Bennie Gosink, Niels van Stralen en Martin Kras van start in de Telefiex-Toer. Boksbond stuurt profs 'dreigbrief Rotterdam De werkgroep die onderzoekt op welke manier de afscheiding van de Nederlandse Boks Bond het best haar beslag kan krijgen, heeft van de NBB een brief ontvangen, die door de Rotterdamse manager-promotor Aad Westerlaken als 'dreig brief wordt betiteld. Secretaris Henk Groenendijk van de Boksbond zegt in de brief, dat een afscheiding van de profs „is gericht tegen de belangen van de NBB" en waarschuwt de beroepsleden voor de conse quenties die een keuze voor een eventueel op te richten nieuwe bond zal hebben „voor uw functioneren en/of uw carrière in de bokssport. Het bondsbestuur adviseert u derhalve," zo besluit de brief, „alvorens een beslissing te nemen goed te overwegen of een eventuele afscheiding in uw belang is." De overgang van Erik Meijer naar VfB Stuttgart is vrijwel definitief. Een woordvoerder van de club uit de Bundesliga verklaarde giste ren dat overeenstemming is bereikt met de aanvaller van MW. De clubs zijn nog in onderhandeling. Verwacht wordt dat op kor te termijn een akkoord over het transferbedrag wordt bereikt. „We gaan hem kopen. Volgend seizoen speelt Meijer in Stuttgart", zei trainer Cristoph Daum van de Duitse kampioen. Meijer zal bij VfB Stuttgart voor drie jaar tekenen. MW vraagt ongeveer vijf miljoen gulden voor de international. De Duitsers zijn bereid 4,5 miljoen te betalen. Stéphanie Rottier mag op de jongste wereldranglijst dan de beste Nederlandse tennister zijn, de 35ste po sitie geeft haar nog geen genoegdoening. De Zeeuwsvlaamse zal pas te vreden zijn als haar naam voorkomt in het rijtje Seles, Graf, Sabatini, Navratilova. De Top Tien dus. AMSTERDAM GPP Sinds haar goede prestaties in het toernooi van Tokyo, waar ze het afgelopen weekeinde pas in de finale verloor, stijgt de ster van de tennister met grote snel heid. Aan het begin van dit sei zoen stond ze net bij de eerste honderd, vèr achter Brenda Schultz. Maar het is snel gegaan dit jaar. Rottier (19) staat nu zes plaatsen hoger dan de Heem- steedse. „Ik geniet er wel van dat het zo goed gaat, maar ik wil meer bereiken. Een plaats in de top tien is mijn streven", zegt ze vastberaden. Ze is inmiddels aardig gewend aan het leven van een professionele speelster. Acht maanden per jaar op pad - het kan haar niet deren. „Alleen is het wel jammer dat ik mijn ouders en mijn broer zo weinig zie. Maar dat hoort er nu een maal bij. Er staan veel leuke dingen tegenover. Ik ontmoet veel mensen. Dat is goed voor je ontwikkeling". Hugo Ekker is aangetrokken als trainer. Ekker heeft ook haar trainingsmaatje Miriam Ore mans onder zijn hoede. „Ik voelde dat het tijd was voor een verandering", licht ze haar keu- Ekker trok de eerste maanden uit om het spel van Miriam Ore mans en Stéphanie Rottier te analyseren. „Stéphanie is geen speelster die met een fluwelen techniek een tegenstandster van de baan slaat. Haar slagen vanaf de baseline zijn vast en hard. Ze kan wedstrijden winnen op haar doorzettingsvermogen. El ke wedstrijd wil ze winnen. Mis schien is ze wel te vergelijken met Jim Courier. Ook hij geeft nooit op", aldus Ekker, ver heugd over haar prestaties in Tokyo, waar ze in de eindstrijd verloor van Kimiko Date uit Ja pan (6-1,6-3). Franker In augustus vorig jaar zei bondscoach Stanley Franker nog dat Rottier mentale hard heid miste. Hij verzuchtte dat tijdens de US Open, nadat Rot tier er niet in was geslaagd drie matchpoints tegen Lori McNeil te verzilveren. „Heeft hij dat ge zegd?", vraagt Ekker. „Ik kende Stéphanie toen nog niet. Maar zoals ik haar meemaak, kan ik Stephanie Rottier richt haar vizier op de top tien. alleen maar zeggen dat ze een sterke wedstrijdmentaliteit heeft. Ze is jong en misschien had ze tijd nodig om te groei en". De Zeeuwsvlaamse tennisster kreeg voor het eerst belangstel ling toen ze in de Verenigde Staten tot tweemaal toe Tracey Austin versloeg. Austin had in februari het toernooi van Indian Wells uitgekozen om na vier jaar haar tweede comeback te vieren. De winnares van de US Open in 1979 en 1981 toonde aan dat ze chronische rug- en nekklachten en een auto-onge luk had overwonnen, maar voor Rottier moest ze in de derde ronde een forse stap terug doen. De fotografen en journalisten wierpen zich met verbazing op Stephanie Rottier. Een 'Dutchie' uit Sint-Jansteen die het op een verkocht centrecourt waagde een Amerikaans idool af te troe ven... Engels „Het was ongelooflijk wat er toen allemaal gebeurde", blikt Rottier terug. „Ik gaf voor de eerste keer een persconferentie in het Engels. Zo'n twintig jour nalisten vuurden allerlei wagen af, ik heb het maar over me heen laten komen. Voor mij was Tracey Austin een tegenstands ter als alle anderen. Misschien was ik wel onder de indruk ge weest wanneer ik tegenover Het had iets van een déja vu, het duel tussen de basketballers van Den Bosch en Den Helder. Zes jaar beheersten ze de com petitie, zes jaar vochten ze in de finale van de playoffs mét alle fysieke middelen, legale en ver boden, om de landstitel. Gisteravond stonden ze door een slippertje van Den Bosch tegen BS Weert tegenover elkaar in de eerste wedstrijd van de halve finales. De Bossche ploeg won in de eigen Maaspoort. Verrassend gemakkelijk zelfs met 92-81 (49-43), maar de overwinning riep bij lange na niet die emoties op als in voor gaande jaren. Een klassieker werd de wed strijd niet. Den Bosch draaide soepel ondanks de handicaps. Franke lag nog in het zieken huis na zijn vrije val zaterdag tegen Donar. Pieters had condi tionele problemen na zijn en keloperatie. Lott speelde op hal ve kracht door zijn enkelblessu re, Ardon had pijntjes, Schilp voelde zich ziek en Kuipers was op de weg terug van een hernia operatie. Jim Bilba van Limoges (14) heeft net gescoord en hangt nog even aan de basket terwijl Arvidas Sabonis (12) en Ricky Brown (links) van Real Ma drid vergeefs meespringen. Limoges zou in eigen huis de halve finale-wedstrijd in de Europa Cup voor landskampioenen met 62-52 winnen. FOTO EPA Henk van Spanje (28), terug van wegge weest, voelt zich geen Bettine Vriese- koop. „Ik zie mezelf in mijn tweede tafel- tennisleven niet plotseling Europees kampioen worden", zegt speler van kampioen De Veluwe. „Een plaatsje in de subtop moet echter mogelijk zijn. Ik wil mijn grenzen opnieuw ontdekken." Van Spanje keert volgende maand bij de wereldtitelstrijd in Göteborg terug in Oranje. De tweevoudige nationale kam pioen (1982 en 1984) speelde al geruime tijd met de gedachte en nam het afgelo pen Paasweekeinde het definitieve be sluit zijn internationale loopbaan weer op te pakken. Gisteren stond zijn naam prominent op het WK-lijstje van tech nisch directeur lan Vlieg. De andere ze ven zijn: Haldan (terug na een kniebles sure), Heister, Trinko Keen. Gerdie Keen, Vriesekoop, Noor en Hooman. „Ik heb tafeltennis op het hoogste ni veau gemist", geeft Van Spanje toe. „Ik heb altijd het gevoel gehad dat ik in het nationale team hoorde. Ik ben blij, dat ik de keuze nu heb gemaakt." Vier jaar geleden na het WK in Dort mund nam Van Spanje afscheid van Oranje. Zijn trainingsarbeid zakte snel tot minder dan vier keer per week. Op basis van vechtlust en techniek kon Van Spanje, ooit de nummer zeventien van de Europese ranglijst, zich niettemin moeiteloos handhaven in de nationale top. Per 1 juni krijgt de Veenendaler een nieuwe baan met flexibele werktijden en meer vakantiedagen. Chris Evert had gestaan. De naam Tracey Austin zei me niets. Toen ze de US Open won, was ik zes jaar". De Tsjechische Jana Novotna, nummer 9 van de wereld, was in Key Biscayne nog een maat te groot voor Rottier. Dat zelfde gold voor Conchita Martinez, die Rottier in de eerste ronde van de Australian Open tegen hield. Maar sindsdien weet ze dat de top voor haar is wegge legd. „Vanaf dat moment is mijn zelfvertrouwen gegroeid. Ik hoefde me niet meer door top tien speelsters te laten af schrikken. Het is daarna steeds beter gegaan. Nu nog die plaats in de top tien.." calatorao/vimoutiers anp Gistermorgen boekte hij winst, 's middags verloor Jean-Paul van Poppel. De 30-jarige Neder lander schreef in de ochtendu ren de eerste etappe van de Ronde van Aragon op zijn naam. De sprinter in dienst van het Spaanse Festina versloeg na een ritje van 51,4 kilometer van Illu- eca naar Illueca in de sprint de Duitser Erik Zabel en de Rus Asiate Saitov. Het was de vierde overwinning van Van Poppel, ruim een maand na zijn laatste zege in de Ronde van Murcia. In de middaguren kon Van Poppel zich niet in de eind sprint mengen. In de etappe van Illueca naar Calatorao raak te hij achterop. Van Poppel arri veerde bijna vier minuten na ritwinnaar Olaf Ludwig. De jari ge Duitser (33) was na een tocht van 95,7 kilometer de Spanjaar den Gutierrez en Juan Carlos Gonzalez te snel af. Ludwig, zondag in Parijs- Roubaix nog derde, liet pas zijn tweede overwinning van het seizoen bijschrijven. De eerste zege behaalde hij precies twee maanden geleden in de Ronde van de Middellandse Zee. Lud- wigs landgenoot en ploegmak- ker bij Telekom, Erik Zabel, werd na enig rekenwerk in de leiderstruit gehesen. De jonge neo-prof Oleg Kolit- zine won dinsdag de 54ste edi tie van Parijs-Camembert. De 23-jarige Kazachstaan versloeg na een rit van 200 kilometer in Vimoutiers zijn twee vluchtge- zellen Hampstcn en Bczault. Het drietal was op tien kilome ter van de aankomst ontsnapt. Dick Dekker was met een acht tiende plaats op mini tien mi nuten de beste Nederlander. OPMERKELIJKE ACHTERGRONDEN VAN DE SPORT Peter Paul de Vrind en de Nederlandse Tafel tennis Bond zijn geen vrienden voor het leven meer. En dat terwijl de 'partijen' voor elkaar waren voorbestemd. Ga maar na: overdag verricht de Leiderdorpse tafeltennisser (in deeltijd) hand- en spandiensten op het bondsbureau en tijdens internationale toernooien loopt De Vrind immer braaf mee aan de handen van technisch direc teur Jan Vlieg en herencoach U- Ji Shu. Die mannen hebben nooit over De Vrind te klagen. Begrijpelijk, want de oud-speler van Scylla zet nooit een grote mond op als hij voor de zoveel ste keer in een interland c.q. in dividuele wedstrijd aan de kant wordt gehouden. Het bedje voor het wereldkam pioenschap in Gothenburg (10- 23 mei) lag dan ook weer ge spreid voor de tafeltennisser, die in de weekeinden het ande re gedeelte van de kost verdient bij het Duitse Raspo Brand. Vlieg en Li hadden voor De Vrind reeds een plaatsje rereser- veerd. Op de bank, want De Vrind is (achter Paul Haldan, Danny Heister en Trinko Keen) de nummer vier van Nederland. Maar de 24-jarige semi-ping- pongprofishetbankzitten moe en heeft bedankt voor Oranje. De Vrind: Vorig jaar ben ik meegeweest naar het Europees kampioen schap in Stuttgart. Ben ik zowat veertien dagen in touw geweest voor welgeteld twee wedstrijdjes in het individuele toernooi. Dat is het me allemaal niet meer waard. Maar wat is er nu mis om op je 'kont' een paar centjes te ver dienen? Daarbij, je ziet nog eens wat van de wereld. De Vrind: „Ik zit zo niet in elkaar. Ik wil spelen. Vorig jaar heb ik allerlei trainingskampen gevolgden het uiteindelijke resultaat was twee wedstrijden op een EK. Het is ge woon een simpel feit: als num mer vier van Nederland kom je nauwelijks aan de bak. En ik heb daar geen zin meer in. Anders gezegd: de internationa le carrière van Peter Paul de Vrind is ten einde. De Vrind: „Dat weet ik nog zo net niet. Ik blijf in elk geval fanatiek bezig en misschien komt Vlieg wel u>eerbij mij terecht. Hij vindt het niet leuk dat ik er mee stop, maar heeft wel begrip voor mijn beslissing. De technisch directeur heeft als vervanger een oude koe uit de sloot gehaald: de 28-jarige Henk van Spanje. Voor De Vrind kwam die toch opzienbarende move niet als een verrassing. Van Spanje beëindigde in 1989 zijn internationale carrière op het WK in Dortmund en dat ge beurde op een moment dat hij zijn loopbaan feitelijk al aan het afbouwen was. Tijdens dat af scheid spuide Van Spanje nog eens zijn ongenoegen over het topsportbeleid van de NTTB. Nadat De Vrind zijn besluit aan Vlieg bekend maakte, verscheen Van Spanje weer in het vizier. En de routinier zwichtte voor de smeekbedes. Vlieg: Een genot om hem er weer bij te hebben. Hij gaat nog altijd als een jonge hond tekeer. Alles goed en wel: de keuze op Van Spanje is een slag in het ge zicht van jonge honden als Gert Kobesen Pietje Bakker. En ui teraard Peter Paul de Vrind: „Ach, zo zie ik dat niet. Henk van Spanje is opgeroepen als vierde man. Het zou me verba zen als hij speelt. De Vrind zou toch moeten we ten dat de wegen van Vlieg on doorgrondelijk zijn. oeschouwers bij de wedstrijd FC Lisse - -JL. Quick Boys kregen afgelopen zaterdag bij de kas sa's een folder in handen ge drukt. Op de groene voorkant stond een grote voetbal die het doel ingaat en daaronder met grote letters: 'GOAL'' Een reclamecampagne voor een nieuwe voetbalblad? Een wervingscampagne van de FC Lisse? Of zijn er weer te weinig scheidsrechters en worden wij gevraagd de fluit eens zelf ter hand te nemen? Niets van dit alles, zo blijkt bij nadere bestudering van de tekst, die ingaat op hele ande re zaken. „Je kent dat wel, dromen dat je het verzuilSchóppen in de voetballerij. De meesten komen niet verder dan de tribune, als toeschouwer. Maar. heb je het eenmaal in je benen, dan zou je het wel eens ver kunnen schoppen. Natuurlijk moet er dan wel regelmatig hard ge traind worden, zodat je bij wedstrijden de bal in net aoel van de tegenstander krijgt. Die bal. daar gaat liet natuurlijk „Er zijn ook mensen die een ander doel in hun leven ken nen. Want als je alleen maar een doel' op het voetbalveld hebt... Het begint al een beetje te da gen. Er is meer op hemel en aarde dan die rottige knikker. ,Al doe je het nog zo goed in de Sfxjrt, er komt een dag dat je prestaties achteruit gaan en er nieuwe sterren verschijnen. Ik heb mijn toekomst gericht op een doel dat ik niet uit het oog wil verliezen. Dat doel is Jezus Christus. Naar llem wordt soms op het veld verwezen door middel van een spandoek met daarop 'Johannes 3:16'. Die Jezus is in de wereld geko men om jou en mij gelukkig te maken. Als je Hem leert ken nen heb je een echt doel in je leven gevonden. De folder is afkomstig van de Evangelie Gemeente in Lisse. De Evangelie Gemeente is een lak van de Pinkstergemeente. Leden van deze gemeente gaan vaak de straat op, zingen liederen en proberen mensen warm te maken voor hun club. Volgens H. van Duijvenbode, oudste voorganger van de Evangelie Gemeente in Lisse. was het bezoek aan de wed strijd Lisse-Quick Boys een primeur. „We deden dit voor het eerst hij een voetbalwedstrijd en het i» goed bevallen, al stromen de reacties niet binnen. Maar dat is ons streven ook niet. Een lid van de FC Lisse en teren lui van onze gemeente voelde zich geroepen iets te doen. We wil len laten zien dat Jezus Chris tus bestaat. Ik vind een voet balwedstrijd een mooie gele genheid om het Evangelie te verkondigen. Ik zie het zo: sommigen zijn enthousiast over Ajax en Feyenoord. Wij zijn dat over OHM Val" m aldus ouderling Van Duijven bode, vroeger overigens een begenadigd speler bij Lisser Boys. De folder besluit als volgt: „Ik wens je veel plezier in jouw sport, als speler of als toeschou wer. Echt blijvend geluk vind je echter hij Jezus Christus al leen."

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 23