Limburg luistert lustrum LOHC op Vijf maal is scheepsrecht voor Zweden Sport Twee Europa Cups voor hockeyteams HGC Volleybalsters VCS leren van nederlaag azc tweede in Londen Nuttige zege BV Lisse DINSDAG 13 APRIL 1993 chef ad van kaam. plv -chef rob onderwater, c Vrouwen Italië verslaan België I en toernooi dat je zelf organiseert mag je niet winnen, dat is niet netjes. De inmiddels 75-jarige Leidsche en Oegstgeester Hockeyclub weet dat ook en stelde een zo sterk deelnemersveld samen, dat innen in elk geval uitge sloten was. De finales hadden derhalve een internatio naal karakter. Bij de mannen won het Duitse Limburg am Lahn zondagmiddag met 3-0 van Gooische. Bij de vrouwen trok het nationale team van Italië met 1-0 aan het langste eind tegen België. oecstceest stefan faas hockeymedewerker Enige oud-hoofdklassespelers van Leiden waren met hun hui dige teams ook uitgenodigd op het groots opgezette lustrum- toernooi. Wouter Eikenhout (Forescate), Kasper Kleijn (Schaerweyde) en Herman Har- teveld (Limburg am Lahn) ga ven mede kleur aan het twee daagse evenement. Het eerste en tweede team van de jubilaris vormden de eigen inbreng. Van de ploegen uit de regio was ver der nog het vrouwenteam van Alecto van de partij, dat met veel speelsters uit meisjes A op- ti ad. lend vierde. In de strijd om de derde plaats verloren de zuider lingen met 2-1 van Schaerwey de. Gooische daarentegen, tweede in de poule, bleef wel kansrijk voor de hoofdprijs door de kruisfinale met strafballen te winnen van Schaerweyde. Vrijgevig Overgangsklasser Gooische dus in de finale, waar het aanvanke lijk goed tegenstand bood aan de Duitsers. Uwe Rauch verzil verde voor Limburger HC na een kwartier een strafbal van de vrijgevige arbiter Marian Vriens-Seelen. Gooische liep vanaf dat moment achter de fei ten aan en had moeite de snel le, bihendige acties van de Duitsers bij te benen. In de tweede twintig minuten ging Gooische met man en macht op zoek naar de gelijk maker, waardoor de aantrekke lijke wedstrijd grimmiger werd. Enige Gooische-spelers gingen zich vervolgens te buiten aan onsportief hard spel. De Duit sers lieten zich echter niet van hun stuk brengen. Laurens Form stelde de zege veilig met een treffer hoog in de touwen uit een strafcorner-variant. Vlak voor het eindsignaal onder streepte Volker Knapp de kracht van de in de Bundes Liga uitko mende bezoekers met een inge- Leiden 1 besliste de strijd om de vijfde plaats tegen Forescate met 1-0 in zijn voordeel. De aanvallend ingestelde Voor schotenaren gaven in veel duels een voorsprong uit handen. Lei den 2 bleef puntloos en vulde de achtste plek op de ranglijst. De speeltijd was overigens vaak te kort om een beslissing te brengen, zodat het nemen van strafballen die moest forceren. In de vrouwenfinale hielden Italië en de voor het merendeel uit jonge speelsters bestaande ploeg van Belgiëelkaar lange tijd in evenwicht. Vooral in de eer- centrale middenveldspeelster ste twintig minuten speelde de Sonie Scalia stal de show. Het strijd zich voornamelijk af op was ook niet verwonderlijk dat het middenveld. De keepers de Italiaanse, ook aanvoerster, hadden nauwelijk iets te doen. matchwinnaar werd met een De atletische en technische goal uit een scrimmage. Sanda Basket heerst in Leiderdorp basketbalmedewerker Voor de vijfde keer namen ze deel en eindelijk mochten de /weden van Sanda Basket de beker vóór de eerste plaats in handen houden. De Rein Pauli- des senior wisselbokaal, hoofd prijs van het twaalfde interna tionale toernooi van basketbal vereniging Leiderdorp, ging te recht naar Husqvarna. Over drie dagen had de ploeg zich de meest constante getoond. In de finale tegen BCM Gravelines toonde Sanda dat snelheid en techniek gekoppeld aan disci pline de basis zijn voor goed basketbal. Met 97-69 kregen de Fransen een lesje. Het moest er natuurlijk een keer van komen dat de Zweden gingen winnen. De organiseren de vereniging niet meegerekend leverde het land de meeste deelnemers aan het traditionele paastoernooi. Naast Sanda be zocht eerder Brahe basket en Malmö Leiderdorp. Met als vas te begeleider Magnus Hansson die zo langzamerhand een am bassadeur is geworden voor het toernooi in Zweden. De Zweed was dan ook trots dat zijn team eindelijk eens aan het langste eind trok. „Dit was misschien niet het meest geta lenteerde Zweedse team dat hier ooit speelde, maar zeker als team het beste. De lichting die er aan komt is nog veel beter, maar erg jong. En deze coach is goed voor de jongens. Hij hangt tegen het nationale team aan en is zo een grote inspiratie voor hen. Ze kijken tegen hem op", aldus Hansson. Gravelines kon het tot de rust (51-43) bijbenen. Daarna was het een gelopen koers. De Zwe den, die zich het wapen van de driepunter eigen hadden ge maakt, sloegen direct een gat naar 60-45 en kregen het niet meer moeilijk. Als de Fransen even dichterbij kwamen dan stonden Dimitris Kaliambakis - met een Grieks en Zweeds pas poort - Andreas Bood en Andre as Mehnert klaar om de marge van grote afstand weer op peil te brengen. kaliambakis deed dat zo vaak dat de coaches hem in het all- star team kozen. Zijn teamge noot Sven Oldin viel door zijn verdedigende werk eveneens in de prijzen. Voor Gravelines rest ten voornamelijk troostprijzen. De soepele George Henri Mas- senya won de dunkwedstrijd en kreeg dis forward een plaatsje in het allstar team, terwijl schutter Mickael Fournier ook persoon lijke erkenning verkreeg. Fournier ontpopte zich trou wens aan het eind van de finale als een vechtersbaasje. Gefrus treerd door de naderende ne derlaag kon hij het niet nalaten een fastbreak van de Zweden op grove wijze te onderbreken en liet hij de handjes wapperen toen daarop werd gereageerd. Een massale vechtpartij kon nog net voorkomen worden. De twee complete teams stonden al in het veld, gadegeslagen door het tamme publiek. Het op stootje was snel gesust. Versteegen Voor BV Leiderdorp draaide het driedaagse evenement uit op een succes. De ploeg die in de competitie de magere tiende plaats inneemt, steeg boven zichzelf uit en revancheerde zich voor een matig jaar. Vooral Timo Versteegen en Bas van der Heide presteerden bovenmaats. Versteegen kreeg door zijn aan vallende prestaties - hij scoorde gemiddeld 28,5 punten - niet al leen de topscorersprijs, maar ook de bokaal voor de waarde volste speler. Hij trad daarmee in de voetsporen van zijn club genoten Henk-Jan Piket, Frank Altink en Marco Pikaar. Van der Heide veroverde een plaatsje in het allstar team door topre- bounder te worden. Hij hield daarmee de familie-eer - broer Michiel won de prijs eerder - hoog met een gemiddelde van vijftien terugkaatsers. In de openingswedstrijd moest Leiderdorp Gravelines la ten voorgaan (71-79), maar het verleidde coach Ferenc Szitas tot het maken van een compli ment. „Deze ploeg schat ik toch op het niveau van Den Helder, de landskampioen bij de junio ren. Dan vind ik dat we het goed doen." Het Hongaarse Miskolc was vervolgens een ge makkelijke prooi (104-78), Jon Gustavsson (links) stoppen. De Zweden w waarna Sanda net te sterk bleek in de kruisfinale: 84-83. Op de finaledag was Szitas minder tevreden over zijn spe lers, toen hij zag wat ze in de eerste helft tegen de provinci aalse selectie van Antwerpen presteerden. „Het was schanda lig slecht", aldus Szitas. „het was volgens mij iets te gezellig zaterdagavond. Maar je kunt het niet maken om er in een wedstrijd om de derde plaats Sanda Basket is te laat om George Henri Massenya (rechts) voor het eerst na vijf pogingen. voor eigen publiek met de pet naar te gooien." Szitas stopte gedurende de erste helft dan ook tijdelijk met coachen om zijn team de prikkel te geven die het nodig had. Na 43-47 bij rust had iedereen het begrepen. Bin nen tien minuten (80-61) was er orde op zaken gesteld tegen de tegenvallende Belgen, die ken nelijk op een tweedaags toer nooi hadden gerekend. Drie spelers en de coach waren op foto loek zuyderduin zondag niet meer in Op Dreef te bekennen, zodat uitgerekend een speler van Leiderdorp 1, Paul Diehl, het team comple teerde. Leiderdorp pakte de derde plaats uiteindelijk na 94- 87. Het Hongaarse Miskolc moest zich teverden stellen met een vijfde plaats. De nationale kadettenploeg van Engeland was te jong en fysiek nog niet sterk genoeg om respect af te dwingen: 69-62. De basketbalsters van BV Lisse hebben zichzelf een grote dienst bewezen door de uitwed strijd tegen BCA '60 zaterdag in winst om te zetten: 81-71. Lisse blijft hiermee in de race om de eerste plaats in de elite B van de basketbaleredivisie. LEIDEN CHRIS HARTMAN volleybalmedewerker Het vrouwenteam van volley balvereniging VCS heeft zich za terdag gerevancheerd voor de twee dagen eerder geleden ne derlaag tegen Sille/Jupiter in het bekertoernooi. Verloor de Sas- senheimse promotieklasser in Oudewater kansloos met 3-0, in de eigen Wasbeekhal toonde zij in het competitieduel tegen de zelfde opponent geleerd te heb ben van het bekertreffen (3-1 winst). In eerste instantie leek Jupiter opnieuw een volleyballesje te geven: 15-6. Daarna echter kwam VCS los. Het ging beter passen en blokkeren en bracht bovendien aanvalster Lucie van Luinen veelvuldig in stelling. Ju piter schrok duidelijk van de aanvalskracht van Van Luinen en ging onnodige fouten ma ken. Het voor eerherstel knok kende VCS rook zijn kans en boekte via setstanden van 15-12, 15-6 en 15-9 een ftaaie overwinning. Het in de eerste klasse uitko mende vrouwenteam van NO VO gaf Thor, de nummer drie van de ranglijst, geen schijn van kans. In Noordwijk werd het 3-0 (15-10, 15-6, 15-10). Binnen een uur was het gedaan met Thor, dat zwak passte. Het team uit Bergambacht trof het ook niet dat NOVO één van zijn (weinige) geïnspireerde buien had. Mede door de gevarieerde service van Ingrid van der Niet werd het zelfvertrouwen van Thor stelselmatig ondermijnd. Minder succesvol was het birmingham .anp Neudorf (22-0), CF lunior uit Spanje (6-0) en Spartak daal, dat wel met 12-0 van Fili won, ging met 0-3 ten Moskou (5-0) in de finale meer moeite met het Engelse onder tegen HGC. dat zo toch in de finale tegen de an- IIGC heeft in het paasweekeinde in Birmingham zowel Hightown: 2-1. Veldtrainer Hans Streeder leidde HGC dere poulewinnaar. Hounslow. terecht kwam. bij de mannen als bij de vrouwen het hoekeytoernooi op de eerste dag naar een grote zege op Fili Moskou (7- In de eindstrijd kostte hei tie Wassenaarders geen om de Europese beker voor bekerwinnaars gewonnen. 0). maar zag een dag later de kansen op een finaleplaats moeite de Engelsen te bedwingen. Al na negen minu- Bij de mannen won de Wassenaarse ploeg net als vorig kleiner worden door een gelijkspel tegen Rot Weiss ten was het 2-0 door treiters van Ncuberg en Mare De- jaar in de finale met 4-Q van de Engelse club I lounslow: Köln 1 -1De Duitsers stelden zondag teleur door te- lissen. Nog voor rust zorgde Loots voor 3-0 en dezelfde 4-0. De vrouwen hadden na monsterzeges op Wiener gen de Russen niet verder dan 5-1 te komen. Bloemen- speler maakte er in de tweede helft 4-0 van. AZC heeft tijdens een internationaal waterpolotoernooi in Lon den beslag gelegd op de tweede plaats. De Alphenaren ontmoe ten de nationale ploegen van Zuid-Afrika, Zweden en Groot- Brittannië. In de poule bleef de formatie van coach Fred Kranstauber ongeslagen. De zonder vier internationals aaantre- dende Alphense ploeg versloeg Groot-Brittannië (13-11) en Zwe den (12-11). Tegen Zuid-Afrika werden de punten gedeeld: 8-8. In de finale bleef gastheer Groot-Brittannië de jeugdige AZC- ploeg met 13-9 de baas. Derdeklasser Koudekerk mocht het za terdag opnieuw opnemen tegen DWT, dat eerder in de competi tie met een ongerechtigde speler met 9-8 had gewonnen. Nu ging alles volgens de regels en was Koudekerk met 8-4 een stuk sterker dan de Haarlemmers. DWT kreeg geen voet aan de grond, getuige de tussenstanden van 3-0, 4-1 en 6-2. De ploeg van Mark Kimpel trok daarmee de goede lijn van na de winter stop door. Na de terugkeer van Eric Bergsma kan Koudekerk weinig meer gebeuren. Peter Bergsma (3x), Eric Bergsma (2x), Michel Sjardijn, Alex van der Schalk en Lars Bergsma tekenden voor de produktie. Invaller Herman Hartevelt verzilvert voor Forescate een strafbal in de strijd om de vijfde plek. LOHC-doelman Bart Patijn kiest de verkeerde kant, maar zou later met een redding de volle winst binnenhalen uit de serie strafpushes. foto loek zuyderduin Alecto was dicht bij een fina- genoegen nemen met de derde leplaats door onder meer gelijk plek. te spelen tegen Italië (0-0) en Leiden 2 eindigde overigens met 2-1 te winnen van België, op de vierde plaats en dat was Na de remise tegen Leiden 2 nog boven Leiden 1, dat zesde moest de Leiderdorpse ploeg werd. Apeldoorn Met nog twee wedstrijden te gaan is nog alles mogelijk. Lisse staat nu gelijk met MSV, BCA '60 volgt op twee punten. De ploeg die derde eindigt wordt veroordeeld tot het spe len van degradatiewedstrijden tegen de nummer twee van de promotiedivisie. tweede mannenteam van NO VO. Dat verloor de thuiswed strijd tegen Rentokil/ZVH 4 met 1-3. Noordwijker Jan Huizinga brak in de slotfase van de vierde set zijn pink. Omdat NOVO niet over wisselspelers beschikte, werd het duel niet voortgezet en leed NOVO een reglementaire 3-1 nederlaag (5-15, 15-11, 15-10, 15,10). A-junior Fred Bal was de Noordwijkers eerder te hulp geschoten om althans nog zes man binnen de lijnen te brengen. In het bekertoernooi zetten de vrouwen van RW promotie klasser VOY opzij. De Rijnsburg- se equipe balanceerde in de vierde set op de ^and van de af grond (11-14), maar viel niet: 16-14. Vervolgens werd het vijf de bedrijf moeiteloos in winst omgezet: 15-4. Eerder ontzegde RW, dat in de competitie niet kan imponeren, promotieklas ser ZVH 2 verdere deelname aan het bekertoernooi. In de eerste drie sets kwamen de vol gende cijfers op de borden: 10-115, 15-7,15-5. De ontmoeting tussen de vrou wenteams van Blok '77 en DAC 2 eindigde onbeslist. In Katwijk kwamen de twee ploegen de volgende scores overeen: 13-15, 16-14, 10-15, 15-8. Omdat de hoogste vrouwenklasse slechts elf teams telt, degradeert waar schijnlijk geen enkele formatie. De stand: Orion 18-32, LUSV 19-29, VCO 19-23, SKC 18-19, Valken 18-18, DAC 2 18-17, Li- usna 18-17, Leython 3 18-14, InUpGo 19-13, Blok '77 19-12, LUSV 2 18-8. DOS'46 drukt TOP vaster op laatste plaats leiden michel van gent korfbalmedewerker TOP en Crescendo hebben geen vrolijke Paasdagen doorge maakt, want beide clubs verlo ren. De Sassenheimse hoofd klasser werd door het 17-13 ver lies bij DOS'46 vaster op de laatste plaats gedrukt. De laatst genoemde ploeg moest zich met 15-8 gewonnen geven te gen ALO, waardoor de kansen op de titel danig zijn geslonken. TOP, dat zich allang heeft ver zoend met degradatie, kan de competitie onbekommerd af maken, wat soms een slechte en soms een goede uitwerking op het spel heeft. Na de 21-3 af gang tegen Oost Arnhem speel de het achttal van Korporaal bij DOS verrassend sterk. De thuis club had tweemaal van Oost Arnhem gewonnen en dacht een gemakkelijke wedstrijd te gemoet te gaan. Met goals van Egbert Dijkstra, Ron van der Willik, Aad Wiegerink, Gerco Langelaan en Sandra van Rook- huijzen was de start van TOP overrompelend: 0-5 na zes mi nuten. Hoewel de ploeg uit Drenthe terugkwam tot 5-5, bleef TOP via Gerco Langelaan (3) en Aad Wiegerink nog lang de toon aangeven (7-5 en 9-7). Tien minuten na rust kwam DOS voor het eerst aan de lei ding (11-9), al bleef het verschil tot 14-12 (Van der Willik) nog bescheiden. Uiteindelijk werd het 17-13. Vorige week won Crescendo nog met 8-4 van ALO, maar dit maal waren de rollen omge draaid: 15-8. De Leidenaars wil den net als in de eerste wed strijd met lange aanvallen hun tegenstander verschalken, maar dat pakte anders uit. Zij moes ten, gedwongen door een 3-1 achterstand, meer risico's ne men, wat de nauwkeurigheid in het spel niet ten goede kwam. Halverwege de tweede helft kwam de ploeg van Liesbeth Kok van 10-6 terug op 10-8 door Henk Alberts. Daarmee bleek alle kruit verschoten: 15-8 ver lies. Bollenstreek sluit af met overwinning leiden frank bonte handbalmedewerker Bollenstreek heeft de competi tie besloten met een overwin ning. Degradatiekandidaat VZV kreeg op het veld met 19-15 klop (rust 12-10). De score bleef aan de be scheiden kant, maar het leed na het openingsdoelpunt van VZV al snel geen twijfel meer dat Bollenstreek ging winnen. Ju dith van Dam, de Noordhol landse ex-internationaal, die na een langdurige blessureperiode weer in actie kwam, kon VZV niet redden. Daarvoor had Bol lenstreek te veel kwaliteit in huis. De verdediging, met Ellen Warmerdam in de haar zo ver trouwde rol van stoorspeelster in de 5-1 verdediging, beheerste de VZV-aanval zonder daarbij alles uit de kast te halen. Aan vallend zaaide de weer onhoud baar scorende Gerrie van Jaars veld angst en onzekerheid in de open VZV-verdediging. Omdat de rugdekking slecht was verzorgd en de Noordhol landse verdediging het vizier vooral op Van Jaarsveld had ge richt, konden ook de andere Bollenstreek-speelsters hun graantje in de score meepikken. De dreiging van Van Jaarsveld was veelal voldoende om de verdedigsters tot verre uitstap pen te verleiden. Met een enke le passeerbeweging stootte zij dan door naar de cirkel. Met tien treffers toonde de top schutter van Bollenstreek dat zij in de slotwedstrijd van de com petitie nog even hongerig is naar treffers als in het begin. In het doel van Bollenstreek verving Monique van der Poel de laatste twintig minuten Na- tasja Radder. Voor VZV maakte dat weinig aanvallend weinig uit. Voor Bollenstreek scoorden Van Jaarsveld (lOx), Irma Ver- nooy (4x), Nicoleta Boriceanu (3x), Ingrid Besseling, Warmer dam. HET RUGBYTEAM van Jong Oranje is in Lille wereldkam pioen geworden in de B-poule van de FIRA. Jong Oranje be reikte de finale door overwin ningen op Kroatië en Zwitser land met respectievelijk 29-3 en 64-0. In de eindstrijd won de ploeg van coach Dekker met 55- 5 van de Ivoorkust.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 22