Katwijk behaalt zesde zege op rij Rijnsburgse Boys: de schlemiel UVS speelt nu om lijfsbehoud Sport Quick Boys uit de beker Alphense Boys pakt in Aalsmeer de draad op Valken is er bijna DINSDAG 13 APRIL 1993 -CHEF ROB ONDERWATER Ondanks grimmig verweer van Noordwijk Het duurde zaterdag even voordat de stemming er bij Katwijk echt inzat. De bij de zesde overwinning op rij (nu tegen Noordwijk, met 3-2) behorende vreugde bleek in de praktijk enige tijd lang niet van alle Katwijkse gezich ten af te lezen. KATWUK GERT-JAN ONVLEE Aan de ene kant was daar het gegeven dat de koploper van de eerste klasse A het schitterende optreden tegen Excelsior Maas sluis, een week eerder, had la ten volgen door een beduidend mindere wedstrijd. Aan de an dere kant de wetenschap dat ook enig overgebleven concur rent Quick Boys weer 'gewoon' had gewonnen. Waardoor Kat wijk dus nog altijd 'maar' twee punten voorstaat op de bewo ner van Nieuw Zuid. Een ver schil dat door die tegenstander in de onderlinge confrontatie (over twee weken op 'De Krom') nog altijd in één klap kan wor den weggepoetst. Nu is dat op zich een stand van zaken waar ze in het oran je-kamp zo langzamerhand wel aan gewend zijn. Daarbij: ze gaan er bij Katwijk bepaald niet van uit dat Quick Boys over een kleine twee weken zal komen winnen. Ook al is de regerend titelhouder dan eveneens aan een knappe slotserie bezig. Dat de teleurstelling zaterdag desondanks even zo groot was, had alles te maken met het sco reverloop in Katwijk en Lisse. Waar de koploper van de eerste klasse A op eigen terrein het uit zicht op de volle winst nimmer verloor, werden uit Lisse geheel andere geluiden vernomen. En rekende men er in Katwijkse kringen dus na afloop min of meer op dat Quick Boys wel een puntje had laten liggen. „Dat viel dus even tegen", er kende trainer Arie Lagendijk la ter de direct na afloop in de Katwijkse kleedkamer heersen de stemming. „Maar dan wel met de nadruk op even. Want er is natuurlijk absoluut geen en kele reden om down te zijn als je net voor de zesde keer achter elkaar hebt gewonnen." Een overwinning op Noord wijk die Katwijk bepaald toek wam. Ook al viel er op het spel van de oranjehemden dan wel wat aan te merken. Zo liep de kampioenskandidaat nummer een zich regelmatig voorbij, ontbrak de rust in het team dat vanaf de eerste minuut wellicht te gretig toonde hoe graag het wilde winnen. Ook de na de pauze bereikte 3-1 voorsprong vermocht het overleg niet in de ploeg van Katwijk terug te bren gen, waardoor Noordwijk onge dacht nog in de wedstrijd kon terugkeren. Nu deed Noordwijk daar za terdag in Katwijk ook alles aan. De vrijwel veilige formatie van oefenmeester John Eelman ver traagde waar mogelijk en voet balde voorts met een inzet alsof er nog wel een titel (of degrada tie) op het spel stond. Noord wijk schuwde daarbij soms gro ve middelen niet en mocht be paald van geluk spreken dat scheidsrechter Vermeulen uit Oost-Souburg veel te lankmoe dig leidde. Anders had Cees Smit (na een forse overtreding op de doorgebroken Johan de Kroon) misschien al wel heel snel geel (of rood) gezien en was Piet Bamhoorn er waar schijnlijk niet met slechts een gele kaart afgekomen. Dreigend Ondanks dat grimmige verweer van Noordwijk, was de thuis ploeg zaterdag van meet af aan het meest dreigend aanwezig. Hans Zwaan bleek ook door Bamhoorn nauwelijks te hou den en Pirn Langeveld was met zijn solo's bij vlagen weer on grijpbaar. Het was ook geen toeval dat diezelfde Langeveld zeven minuten voor rust aan de basis van de openingsgoal stond. De doorgebroken mid denvelder werd door Bamhoorn (even daarvoor nog op de doel lijn reddend bij een inzet van Marco de Ridder) van de sokken gelopen en Zwaan benutte koel vanaf elf meter. De tweede helft was amper drie minuten jong of Noordwijk stond weer op gelijke hoogte. De voor Timo Gerlof in de ploeg gebrachte Adrian Carter was daarvoor met een hoekschop verantwoordelijk. Carter stuur de de bal vanaf links met de rechtervoet direct in de kruising van het Katwijk-doel. Een fraaie goal, maar zonder de medewer king van goalie Teun van Duy- venbode niet mogelijk. Zoals de doelman Noordwijk later op nieuw behulpzaam was door de bal na een schot van Jos Smits los te laten, waardoor Jeffrey Stolk alsnog kon intikken. Op dat moment leidde Kat wijk echter al met 3-1Met dank aan Marco van der Plas. De lin kermiddenvelder kende vrij snel na de gelijkmaker van Carter een tweetal briljante ten. Eerst knalde Van der Plas een door Henry Pouw terugge legde bal van twintig meter gloeiend hard langs doelman Arjan van Heusden, vervolgens mikte hij het leer uit een vrije schop in de linkerkruising van het Noordwijk-doel. LEIDEN ERIK VAN DOP VOETBALMEDEWERKER De districtsbeker heeft niet de hoogste prioriteit. Mede daar door kwamen er verrassende uitslagen uit de bus. Noordwijk en Quick Boys werden afgestopt door ploegen uit lagere klassen. Lisse - DOSR 7-3 (3-3). 6 Paine* van der Meer 0-1 11 Don van der Meer. 14 Van der Zwet 0-3. 24 Van de Putte 1-3. 28 Ras 2-3. 39 De Haan 3-3 48 Van Duivenbode 4-3. 57 Van der Zwet 5-3, 64 Van Duivenbode 6-3, 80 Vis ser 7-3. In het eerste kwartier lukte alles bij DOSR. zodat de bizarre tus- senstand van 0-3 op de borden stond. Lisse hield 'het koppie erbij' en kwam nog voor rust op gelijke hoogte, om in de tweede helft alle registers open te gooi en. DOSR werd overklast en mocht uiteindelijk blij zijn niet met dubbele cijfers het schip te zijn ingegaan. Sporllust'46 Quick Boys 1-1 (0-0). Sportlust wns. 54 Van der Linden 0 1 75 Immerzeel 1-1 Scheidsrechter Sanders Toeschouwers 750 Geel Zwaan (Quick Boys) Quick Boys had met het oog op de belangrijke laatste competi tiewedstrijden maar haar gehele eerste elftal thuis gelaten. Met jongens die allen onder de 21 jaar waren moest de klus ge klaard worden. Dal lukte niet, want Sportlust hield stand en was in de strafschoppenserie doeltreffender. EBOH - Noordwijk 2-0 (0-0). Scheids rechter Colle Toeschouwers 500 erd Krayenoord. Zwaan, De Ridder Heek (Zethof), Bakker. In een bloedeloze partij het veredeld B-team Noordwijk te kijk geze Dordrecht. Toch niet meet een zondag tweedeklassci eerste treffer was overigen vermelden waard: Met mooie lob werd Ronald Kesteren verschalkt. Na de deceptie van vorige week in IJmuiden, waar hekkesluiter Stormvogels definitief een streep door de titelkansen zette, pakte Alphense Boys gisteren de draad in Aalsmeer op met een verdiende 1-2 winst op de gelijknamige ploeg uit de veilingplaats. De Alphe- naren maakten met de zege goede sier want mede door een remise van ADO '20 tegen DWV (0-0) kwamen zij weer op de (gedeelde) tweede plaats, die aan het einde van het seizoen recht geeft op deelname aan de (landelijke) bekerstrijd, terecht. Op eerbiedige afstand van koploper Holland, dat volgende week de titel kan innen, probeert Alphense Boys de laatste kruimels op te rapen. Ook zonder René de Jong (meniscusblessure) zat de forma tie van Paul Bahlmann na de wanprestatie van vorige week weer goed in zijn vel. Aalsmeer kreeg niet de kans om het stukje van Stormvogels te evenaren. De rood-witten waren dit keer dan ook veel beter bij de les. Oranje-kandidaat Sander Beuk, eerder in de week voor de nationale amateurselectie in touw, rondde voor rust een via Robert van der Laan en Pieter van Zoest soepel lopende aanval naar behoren af, waardoor de blauw-witten - met de weer teruggehaalde goalgetter Arie Bouwman in de gelederen - achter de feiten aanliepen. Aalsmeer mocht daarover niet klagen want de schade had al veel groter kunnen zijn als het spitsenduo Pieter van Zoest/Beuk trefzekerder was geweest. Maarten Wilmink bracht na een kwartier in de tweede helft de balans in evenwicht, daarbij ge bruik makend van gemakzucht aan Alphense zijde. Met nog vijftien minuten op de klok schoot Marcel de Jong, na opnieuw voorberei dend werk van Van der Laan, de Alphenaren naar de winst. Het technisch beduidend betere Alphense Boys speelde zeer verdien stelijk, doch verzuimde gisteren het overwicht in de score tot uit drukking te brengen. Behalve Van Zoest en Beuk bleken ook Peter Ouwerkerk en invaller Ruud Verlooy de juiste richting te missen. Aalsmeer - Alphense Boys: 1-2 (0-1). 47 Beuk 0-1. 59 Wilmink 1-1, 75 Marcel de Jong 1-2. Scheidsrechter Peters Toeschouwers: 900 Gele kaart During (Aals meer). Marcel de Jong (Alphense Boys) Alphense Boys: Garrelfs; Marcel de Jong, Feldmann.'Koos van Zoest, Van Dijk: Gerse (Verlooy). Parinussa, Van der Laan. Ouwerkerk; Beuk, Pieter van Zoest (Macnack) LEIDEN «ERIK VAN DOP Valken heeft aan een punten- deling genoeg voor de titel. De zege tegen VVoubrugge en de misstappen van Alphia en Sleutels brachten de Valken burgers in deze positie. MVKV - HVZ 8-1 (4-0). 3. Parlevllet 1- 0, 7. Martin Oudshoom 2-0, 16. Van fterson 3-0, 18 Martin Oudshoorn 4- 0. 47 Martin Oudshoom 5-0, 64 Bisjot 5-1, 71 Van Herson 6-1. 80 Gijs Oudshoom 7-1. 83. De Mol 8-1 Scheidsrechter; Hogewoning. Toe schouwers: 50. Voor HVZ is de competitie ge speeld. De inzet was daardoor ver te zoeken, zodat de thuis club vast warm draaide voor de nacompetitie. Woubrugge - Valken 1-2 (1-1). 20. Van de Wetering 1-0. 40 Zandbergen 1 -1,63. Duindam 1-2 'Scheidsrechter Van de Dop. Toeschouwers 350 Geel: Van de Wetering, Goossens (Woubrugge), Van Delft (valken). Na een achterstand trok Val ken uiteindelijk toch nog te recht aan het langste eind. Mede door toedoen van de twee debuterende A-junioren Harry Guyt en l^eon Star. Alphia - GWS 0-0. Toeschouwers 100. Scheidsrechter: Van Soest De wedstrijd van de gemiste kansen. Zo zag men in /Viphen de wedstrijd tegen GWS. De bezoekers hielden de tent ach terin goed dicht en ontnamen Alphia zodoende de hoop op directe promotie. LSW - Sleutels 5-4 (1-2). 20 Rooft- hooft 1-0. 35. Guldermeester 1-1 40 Hendriksen 1-2, 53 Evans'2-2, 57 Van der Broek 2-3. 60 Van Es 2-4, 72. Evans 3-4. 78 Van dor Zee 4-4, 90 Saffier 5-4 Scheidsrechter Meizier Toeschouwers 50. Rood: Hil- lebrand (Sleuleh 2xgeel) Sleutels speelde in zijn geheel onder de maat. Echt fout ging het echter pas toen HiJIcbrand uit het veld werd gestuurd. De stand was op dat moment na melijk nog 4-2 voor de bezoe kers. SVLV - SVOW 1-3 (1-1). 28 Dis seldorp 0-1, 45. Van Santen 1-1 49 Van Rijn 1-2. 75. Van Rijn 1-3 Scheidsrechter Poole. Toeschou wers 100 Met een omhaal in de kruising bepaalde Peter van Rijn de eindstand. Die liet een over winning zien van SVOW, dat fysiek en conditioneel sterker was. LSW - HVZ 3-2 (0-1). 30. Bisjot 0-1, 52. Van der Zee 1 -165. Van der Zee 2-1.67 Weertee 2-2. 81 Nijssen 3-2 Toeschouwers- 15 Op tweede paasdag speelden LSW en HVZ hun tweede wedstrijd van dit weekeinde. De studenten wonnen 'op nieuw en houden daarmee een theoretische kans op de periodetitel. ARC-voorstopper Jan Wouters komt in aanraking met de voet van Rijnsburger Petg) van Duyn. De Alphei Invaller Leimissen brengt ARC in blessuretijd in veiligheid Er blijft Rijnsburgse Boys dit seizoen niets bespaard. Zater dag voetbalde de ploeg van de scheidende trainer Kurver net zo belabberd als gastheer ARC. Toen echter pietlut Knoops - die het presteerde in dit be paald niet onvriendelijke duel zeven keer geel te trekken - na precies honderd minuten af floot, was het Rijnsburgse team weer eens de schlemiel. Een goal in blessuretijd van invaller Robin Leunissen besliste de wedstrijd in het voordeel van de Racing: 1-0. Door deze overwrinning kan ARC redelijk onbezorgd de res terende drie competitieduels af werken. Trainer Koren: „Nor maal gesproken kan ons weinig meer gebeuren. We staan nu zelfs in het linker rijtje, met acht ploegen onder ons." Kurver daarentegen vindt zijn équipe na zaterdag terug op de voor laatste positie, een degradatie plaats. „Een aantal spelers schijnt nog steeds niet te besef fen dat het geen vijf, maar één voor twaalf is", mopperde hij. „Een jongen als Dick Heems kerk heeft van de eerste tot de laatste minuut gestreden voor wat hij waard is. Die bezeten heid mis ik bij een aantal ande ren. Je kunt gerust stellen dat ik teleurgesteld ben in de ploeg. In de huidige situatie moet je alles geven wat je hebt. Niemand uit gezonderd, alleen dan heb je een kans. Dat is niet gebeurd. Waarom denk je dat ik mijn twee vleugelspitsen heb vervan gen? Omdat ze niet meer mee verdedigden. Om die reden heb ik kwalitatief mindere spelers moeten inzetten." De wedstrijd ARC-Rijnsburg se Boys was in de eerste helft nog wel te pruimen. Toen ge beurde er tenminste iets dat op voetballen leek. Het veldspel van de Rijnsburgers oogde zelfs redelijk verzorgd. Zij hadden meer balbezit dan ARC. maar verschenen niet in scoringspo- sitie. ARC kreeg wel een paar kansjes. Een kopbal van Jacques Isey werd gekeerd door doel man Riny Blankespoor, die later geluk had toen dezelfde Key, na twee tegenstanders op het ver keerde been gezet te hebben, naast schoot. Later verdween een inzet van Frank Bloemheuvel via de lat over het Rijnsburgse doel. Arbi ter Knoops. type jonge juffer, had intussen duidelijk gemaakt dat met hem niet te spotten viel. Om veelal onbenullige re denen had hij Leon Vonk, Peter van Duyn en Menno Vaartjes een gele kaart getoond. In de tweede helft ging hij onver stoorbaar op de ingeslagen weg verder. Toen zagen Rob Ver meer, Ceen* Bonefaas. Rene Lammers en Dick Heemskerk geel. Het tweede speldeel was geen episode om vrolijk van te wor den. Aan beide kanten kwamen de passes niet aan, mislukten de combinaties en viel ook al nie mand op een geslaagde indivi duele actie te betrappen. Opval lend was het aantal keren dat de bal hoog door het luchtruim zweefde. 'Weg is weg', dachten zowel Alphenaren als Rijnsbur gers. Daarbij kwam nog dat het spel voortdurend stil lag vanwe ge blessurebehandelingen cn beide ocfenmeesters naar har- telust wisselden, een bezigheid die ook niet bevorderlijk is voor het speeltempo. Pas in de tweede van de tien minuten die Knoops zou bijtel len veerde het publiek op. Ver dediger Ard Hoogendoom knal de van ver op het Rijnsburgse doel, waar Blankespoor zijn schot knap pareerde. De laatste was evenwel kansloos op de re bound van de voor Key in de ploeg gekomen Leunissen. Acht hectische minuten volgden nog, maar in de score kwam geen verandering meer. Koren reëel: „De gelukkigste van de twee heeft gewonnen." ARC-Rijnsburgse Boys 1-0 (0-0). 92 Bonefaas. Wouters (Van Meggeien). Hoogendoom Bloemheuvel Lammers, Vermeer. Dijkman. Boer, Key (Leunis- Rljnsburgse Boys: Blankespoor, Carli Van Delft, Heemskerk Marcel de Jager Vaarties De Louw. Hooymans. Van Duyn (Den Haan). Vonk, Hon de Jager UTRECHT TIM BROUWER DE KONING UVS is wreed gewekt uit zijn winterslaap. Na de nederlaag van gisteren bij de aanstaande- kampioen UW (3-0) in Utrecht kan de Leidse eersteklasser'niet meer vrijblijvend voetballen. Door de wederopstanding van de degradatiekandidaten Elink- wijk en NFC moet de ploeg van Gerard Désar twee punten uit de resterende twee wedstrijden halen om zich op eigen kracht te verzekeren van lijfsbehoud. UVS mag, te beginnen met de thuisbeurt tegen Vitesse '22, zich opmaken voor degradatie voetbal. Al na één minuut was giste ren duidelijk, dat de I.eidenaars een zware middag tegemoet gingen. UW. met de zaterdag gewonnen uitwedstrijd tegen De Zwarte Schapen (4-2) nog in de benen, strafte de eerste de beste verdedigingsfout van de gasten genadeloos af. De halffit- te Remco van der Neut profi teerde dankbaar van een beoor delingsfout van Peter Callert en schoof de bal van dichtbij langs doelman Marijn Mokveld 1 -0). Een betere start had UW zich niet kunnen wensen. De koplo per van de eerste klasse A hoef de alleen maar af te wachten. In de eerste plaats op een ant woord van de tegenpartij en in tweede instantie op het resul taat van concurrent HRC, dat tegen NFC achter de feiten aan liep. De Utrechtse ploeg, die reikhalzend uitziet naar derby's tegen stadgenoot Holland in de hoofdklasse, bergt bovendien voldoende klasse in zich om als het moet toe te slaan. In de eerste helft hoefde dat niet. Zonder Walter de Kievit - die tot ongenoegen van Désar in Zwitserland vakantie vierde - ontbeerden de blauwwitten stootkracht. Alleen als voorstop per Edwin Robbers zich aan het front meldde, betekende dat ge vaar voor doelman Marcel Mul. Aan de andere kant moest de dreiging uitgaan van Ari Bega- novski (uit het voormalige Joe goslavië). die na ruim een half uur de aan zijn hamstring ge blesseerde Van der Neut ver ving. De slimme invaller sloeg zijn slag in de tweede helft. Bega- novski bekroonde een vloeiende UW-aanval (voorzet van Yous- sef Talha, overstapje Hans de Vlieg) uit volkomen vrije positie (2-0 i oen hef allemaal al met meer hoefde, leidde dezelfde in valler ook nog knap de derde treffer in. Hij leek zich vast te lo pen in de verdediging van UVS, maar stelde Talha met een leep hakje in staat om met een doel punt een publiekswissel af te dwingen (3-0). In de tussentijd had UVS al- les-of-niets gespeeld. Rijkelijk laat als je Ie gast bent bij de koploper, maar trainer Désar staat nu eenmaal niet bekend als een waaghals. De zwakke schakels Roest (ijverig, maar na rust onzichtbaar) en Callert moesten diep in de tweede helft plaatsmaken voor Andy van der I lefjden en Alex 1 eeflang Robs bers hoefde helemaal niet meer aan verdedigen te denken en Gerry Jansen schoof dóór van het middenveld naar de voor hoede. Meer dan een kopbal van Robbers op de lat en een volley van Edgar van Tol leverde het wanhoopsoffensief echter niet op „Ik miste bezieling bij UVS". zei de nog altijd geblesseerde Arthur van Orssagen na afloop in de kantine. „Op 1 augustus hoop ik weer te voetballen. Maar tegen die tijd moet er wel wat veranderd zijn. Nu had ik er eerlijk gezegd niet eens tussen witten staan Désar had dal waarschijnlijk juist wé! gewild. Want zijn huidige middenveld draaide stroef en ook de soms slordige verdediging van UVS kan een duvelstoejager a la Van Orssagen goed gebruiken. .F.en principefout". noemde Désar de t Cal lert. die bij de inleiding van het eerste tegendoelpunt niet wist wat er achter hem gebeurde. ..Deze tik komt voor ons op een slecht moment. Ik heb sleed» geroepen dat we gemiddeld één punt per wedstrijd moeten pak ken. Met negentien punten uit twintig wedstrijden is dat niet meer het geval. We zijn op de ranglijst zelfs afgezakt naar het tweede rijtje." Van een paniekstemming is bij UVS vooralsnog geen sprake. Als Elinkwijk twee punten morst, kunnen de l^idenaars immers weer zorgeloos verder dommelen. Maar misschien zou een schrikreactie, ongeacht de resultaten van de concurrent, zo gek nog niet zijn. Tenslotte wil Désar op termijn nog steeds naar de top van de eerste klasse. Op dit ogenblik heerst UW daar. De ploeg van trainer Jan Verkaik is slechts één punt van de titel verwijderd. Dat kan niet meer stuk. tenzij ook UW zich door optimistische prognoses in slaap laat sussen. UW - UVS 34) (1-0) 1 Van der Neul 1 0, 55 Beganovski 2-0 85 Talha 3-0. Scheidsrechter Brandies Toeschou wers 700 Gele kaart De Krui|t UVS MokvekJ Gallen (Leef mgi Van Dam Robbers. Devkee Jansen Toi»- ma Van Leeuwen Roest (Van der Ho-i den) De Krmj*. Van Tol

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 21