Sport Ajax raakt nog verder achter Rondeploegen mijden 'de hel' steeds meer Nationale teams Italië te sterk voor LOHC Van Trigt op dreef Fietsers, molens en gravel ZATERDAG 10 APRIL 1993 23 CHEF AD VAN KAAM. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-1 Gelijkenis De neven Koos en 3 Pieter van Zoest van Alphense Boys. Zelfde ach ternaam, zelfde club, an dere mentaliteit Tennis als hobby Jacqueline van Wijk is bevrijd van het tennis. Het spelletje is voor haar weer een hobby ge worden Stephanie Rottier in finale Tokyo Tokyo» Stephanie Rottier heeft zich geplaatst voor de finale van het met 150.000 dollar gedoteerde tennistoernooi in Tokyo. De als achtste geplaatste Zeeuwse won haar partij voor de halve fi nale met 6-4 6-2 van de Japanse Mana Endo. In de eindstrijd treft Rottier vandaag de Japanse Kimiko Date. Richard Krajicek werd in Barcelona in de kwartfinales uitgeschakeld door Thomas Muster. Staatsen opvolger Van Rooyen zeist» Oud-burgemeester Jos Staatsen van Groningen is de be langrijkste kandidaat voor de functie van voorzitter van het nieuw te vormen bestuur betaald voetbal van de KNVB. Naast Staatsen kan de profsectie de loper uitleggen voor een drietal bekenden. Zo is het vrijwel zeker dat Theo Aalbers, Gerard Bou wer en Karei Jansen zullen toetreden tot het nieuw te vormen bestuur. Toni Rominger weer de beste urretxu Toni Rominger heeft de Ronde van Baskenland op zijn naam gebracht. De Zwitser was ook vorig jaar winnaar van de etappekoers in Noord-Spanje. Rominger won gisteren de afslui tende tijdrit. De Deen Rolf Sörensen, de rapste sprinter in de ochtendetappe, moest drie seconden toegeven. Erik Breuldnk klom in het klassement van de vijftiende naar de achtste plaats. Drie Nederlanders in top-tien goteborg Jos l^nsink, Piet Raymakers en Jan Tops deden het uitstekend op de eerste dag van de finale om ae wereldbeker. De drie Nederlandse ruiters drongen op het uiterst selectieve jacht- springparcours tot de top-tien door. Lansink was het dichtst bij de dagelijkse hoofdprijs, vrijdag dik 30.000 gulden. Hij reed op Libero H als twintigste starter pas als tweede deelnemer een foutloos rondje. Wiersma behaalt tweede zege Apeldoorn Titelverdediger Wiersma behaalde in de zesde ron de van het nationale kampioenschap dammen zijn tweede over winning. De Fries kwam daardoor op gelijke hoogte met lijst aanvoerder Wesselink, die deelde met Jansen. Ook Clerc won staat nu gelijk met Jansen op de derde plaats. Vier treffers Cees van Tongeren schagen Cees van Tongeren van Martin Centrum was gister avond, in de door de Voorschotenaren met 4-3 gewonnen wed strijd tegen Scagha '66, de grote man. In de Spartahal deed hij met vier treffers de thuisploeg eigenhandig de das om. Het al ge degradeerde Scagha '66 wist Martin Centrum tot de rust goed bij te houden: 2-2. In de tweede helft trokken de Voorschotenaren de wedstrijd echter definitief naar zich toe. Na gelijkspel tegen MW Wie wordt er nu kampioen van Nederland. Wie durft er eigenlijk nog kampioen te worden? PSV, dat zichzelf kroonde tot het lachertje van de Champions League? Feyenoord dan, dat met 5-0 door Ajax werd gedeklas- seerd? Of toch die ploeg uit De Meer? Gisteravond moest het paasweekeinde de Amsterdammers een kleine, tijde lijke voorsprong geven op de twee concurrenten. Een overwinning op MW en dan de eindsprint van de laatste zeven wedstrijden. In Maastricht ging het gisteravond echter al half mis (1-1). Hansen contra Twan Scheepers. vier. Na Clarence Seedorf mocht gisteravond Tarik Oulida het vanaf de eerste minuut pro beren. Seedorf had zich tegen Den Bosch niet aan zijn op drachten gehouden. Hij werd direct in de schaduw gezet. Ou lida kan Ajax' grootste talent daar gezelschap houden. Zijn probleem was erger; hij kwam er in de eerste helft tegen Hans Visser niet aan te pas. Na rust draaide dat beeld bij. Het overkwam meer Ajacie- den. Er is nauwelijks een over eenkomst te vinden tussen Dennis Bergkamp en Erik Meij er. Eén ding hebben de twee spitsen toch gemeen; ze zijn beiden aan hun afscheidstour- nee bezig. Meijer, de mindere, doet dat op zijn manier: hard werken en veel goaltjes maken. Bergkamp scoort ook, maar werkt niet meer. Zijn kostje is gekocht, terwijl voor de Lim burgse spits gisteravond weer besprekingen met Stuttgart op het programma stonden. De twee aanvallers waren weer het boegbeeld van hun club. Het voorbeeld ook. Het wekte dan ook weinig maastricht ype minkema gpd-verslaggever Ajax begon gisteravond tegen MW met een achterstand van twee echte, volle wedstrijdpun- ten. Een overwinning op de ploeg waar Limburg tegenwoor dig heel trots op is, was daarom een absolute noodzaak. MW echter, heeft met een vijfde plaats in de voorlopige ranglijst een kans op Europees voetbal. Voor het eerst in de geschiede nis van de club. Dat was te mer ken. De Geusselt, waar de tim merlieden zeshonderd extra plaatsen in elkaar knutselden, had iets 'Europees'. De sfeer, het plaatselijke enthousiasme en het weerwerk van Ajax. MW had iets van Auxerre. En Ajax te veel van, inderdaad, Ajax. Maar het gevoel van onoverwinnelijk heid hebben de Amsterdam mers toch al een tijdje geleden ingeleverd. Misschien was Ajax gisteren wel voorzichtiger dan goed is voor de club. Danny Blind, te rug van drie weken geblesseerd geweest, werd in Maastricht een échte libero. Met Frank de Boer (tegen Erik Meijer) en aanvan kelijk Sonny Silooy, later Johnny Stefan Petterson neemt Ajax het doel van MW onder vuur. Reginald Thai verdedigt. verbazing dat MW de eerste goal maakte. Dat het doelpunt na rust viel, was ook logisch. In de eerste helft was MW te voor zichtig en Ajax te slap. Het aan tal kansen was daarmee in over eenstemming. Pettersson had na tien minuten moeten scoren op de voorzet van Ronald de Boer. MW kwam in missers ge lijk toen Bergkamp Benneker liet gaan, zijn defensie in pro blemen bracht, maar gelukkig Scheepers voorlangs zag schie ten. De goal van MW was mooi. En was natuurlijk van Erik Meij er. Roberto Lanckohr liep zich nog vast voor Ajax' laatste lijn. maar de knal van Meijer was een schoonheid. Een voor sprong is vaak een achterstand. De Limburgers liepen in ieder geval veel te hard achteruit. Ajax kreeg wel heel erg veel ruimte. Het doelpunt, na twaalf minu ten, was een zware straf voor MW. Zeker door de manier waarop. Reginald Thai kopte de bal terug, doelman Van Grins- ven rommelde met bal en lat, Pettersson sloeg toe: 1 -1 Ajax deelde vanaf dat mo ment weer de lakens uit. Maar zelfs Sonny Silooy, die bijkans zijn nek verrekte om het einde van de wedstrijd te kunnen zien, moest toegeven dat het ene puntje meer dan verdiend was geweest. MW: Van Grinsven; Joordens (84. Dikstaal), Thai, Benneker en Van As; Lanckohr, Libregts, Visser en Hofman; Scheepers en Meijer. Ajax: Van der Sar; Silooy (16. Hansen). Blind en Frank de Boer; Vink, Oulida, Bergkamp en Davids; Overmars, Petters son en Ronald de Boer. Zes spelers Den Haag weer welkom De zes spelers van eerste di visieclub ADO Den Flaag, die op 30 maan uit de selectie werden gezet, zijn weer in genade aangenomen. Dat is net resultaat van een gesprek tussen technisch directeur Nol de Ruiter en een delega tie van het Haagse bestuur met vertegenwoordigers van de spelersvakbond WCS, dat gisteren plaats vond Na een aantal slechte pres taties van ADO Den Haag kregen Marcel Valk. Cor Lems, Frans Danen. Danny Hoekman, Leo Schellevis en Albert van Oosten tien dagen geleden plotseling te horen dat zij niet meer met de spe lersgroep mee mochten trai nen en ook niet in wedstrij den zouden worden opge steld. Ze mochten wel afzon derlijk trainen, maar moes ten een aparte kleedkamer gebruiken. De zes namen geen genoe gen met de gang van zaken en deden een beroep op de WCS, die na enkele vergeef se pogingen een gesprek ar rangeerde met De Ruiter en enkele bestuursleden van ADO Den Haag. Na afloop werd bekendgemaakt, dat de spelers na de Paasdagen weer welkom zijn bij de trai ningen van de selectie. Voorts werd afgesproken dat Danen en Van Oosten na af loop van hun contract aan het einde van het seizoen transfervrij kunnen vertrek ken. De club zal alle mede werking verlenen aan de an dere vier spelers om tussen tijds te verkassen. roubaix peter ouwerkerk gpd-verslaggever Het deelnemersveld van Parijs-Roubaix wordt met het jaar kleiner, en neemt zo langzamerhand onrustbarende vormen aan. Morgen staan maxi maal 144 wielerprofs aan de start van de derde WB-wedstrijd van het seizoen, de koningin der klassiekers, over 268 km van Compiègne naar de wielerbaan van Roubaix. Honderdvierenveertig renners, verdeeld over 18 ploegen. Dat zijn weer twee formaties minder dan vorig jaar, toen er in totaal 152 vertrekkers waren (lang niet alle ploegen verschenen met de toegestane acht coureurs aan de start). De kans dat het peloton morgen tot onder de 140 zakt is dus zeker niet denkbeeldig. Liefst acht ploegen uit de top-25 van de 'FICP- ranglijst' hebben laten weten geen interesse te hebben in de Hel van het Noorden: drie Spaanse niet - Banesto, Clas, Amaya (stuk voor stuk meer geïnteresseerd in het rondewerk, met de Vuelta voor de deur), en vijf Italiaanse niet - Carrera (Sö rensen), Ariostea (Richard), Lampre (Fondriest), Eldor (Gelfi) en Mecair (Argentin). Vorig jaar startten Carrera en Ariostea nog wel. Aangezien het alleen de lager geklasseerde ploegen (tot de 35ste FICP-plaats) uit het land van organisatie is toegestaan de eventueel open gevallen plaatsen is te nemen, schuift alleen de Chazal-ploeg binnen het deelnemersveld. Het beperkte kwantitatieve deelnemersveld te kent de speciale status, die Parijs-Roubaix op de klassieke lijst is gaan innemen. Het is steeds meer een koers voor specialisten geworden, waar de kasseienhaters weinig tot niets te zoeken hebben. De risico's om te vallen, daardoor een deel van het verdere seizoen te moeten missen, plus het feit dat er in Parijs-Roubaix voor vele duizenden guldens aan materiaal kan worden stukgereden, liggen aan die afzeggingen ten grondslag. Het in stituut 'Wereldbeker' wordt er niettemin danig door ondergraven. Ruim 260 km, met 22 keienzones van in totaal 56 km, wacht het peloton, waarin WB-leider Maurizio Fondriest dus ontbreekt. De kilometra- ge aan kasseien wijkt zo goed als niet af van die van andere jaren, ook al heeft de TGV zich door Noord-Frankrijkgebaand. Tot grote vreugde van de organisatoren heeft het noordelijke departement begin dit jaar echter een begin gemaakt met het 'klasseren' van de kassei-zones. In januari kregen al zes stroken van in totaal 8400 m het predikaat 'monument'. Er ligt nog 80 km kasseien in Noord-Frankrijk. Voor de favorieten van deze 91ste Parijs-Rou baix moet wederom worden gekeken naar de ploegen die vorige zondag de Ronde van Vlaan deren beheersten: GB/MG en WordPerfect. Zelfs Cipollini, de sprinter, worden kansen toegedicht, 'omdat er niemand zo over de keien kan dansen als hij,' vindt Roger de Vlaeminck. oegstgeest stefan faas hockeymedewerker Eric Vanderaerden: kanshebber voor Parijs - Roubaix. i de Leidse Oegstgeester Hockeyclub hebben gistermiddag alvast een voorproefje genomen op het lustrumtoernooi dat vandaag en morgen plaatsvindt. Zij speel den aan de Hofbrouckerlaan te gen de nationale teams van Ita lië. De mannen van Cees Kop pelaar verloren met 4-1. De vrouwen dolven met 5-0 het on derspit tegen de snelle Italiaan se opponent. In een sportieve wedstrijd overheersten de Italianen vooral in de tweede helft met een ho ger tempo. Na een klein kwar tier greep LOHC verrassend de voorsprong uit zijn tweede strafcorner. De enige Oegst geester goal kwam van de stick van Hans Dullaert en werd aan gegeven door Eelko Leeuwen- burgh, Bert Bonsing verzorgde de stop. Enkele minuten later kwamen de Italianen al op gelijke hoogte uit een identieke situatie: een ri sing shot, maar wel op de plank. De schutter was aanvoerder Ro berto Giuliani. Zijn clubgenoot Stefano Pucci uit Cagliari schoof voor de pauze 2-1 langs keeper Pieter Hoog. Na de hervatting schroefden de Italianen het tempo omhoog waardoor Leiden onder druk kwam te staan en steeds meer moeite kreeg met fatsoenlijk combinatiespel. De Italiaanse gasten profiteerden na ruim tien minuten van slecht uitver dedigen. Luca Bonarini uit Bol ogna pushte knap in volle ren naar 3-1. Luca Delle Monache van HC Roma onderstreepte het overwicht van de zuiderlingen met een treffer uit een strafcor ner: 4-1 In de vrouwenwedstrijd had LOHC-doelvTouvv Merlijn Thunnissen handen vol werk aan de snelle Italiaanse aanval len. Zij moest ondanks vele red dingen toch vijf maal zwichten. Het in de top van de eerste klas se meedraaiende vrouwenteam van Ruud Lutz kon zo mooi wennen aan het hoge niveau dezer dagen. In het lustrumtoernooi van LOHC (75 jaar) zijn naast het nationale vrouwenteam van België ook hoofdklasser HGC en overgangsklasser Alecto van de partij. Het deelnemersveld bij de mannen bestaat nog uit twee overgangsklasse ploegen (Schaerweyde en Gooische) en een top elftal uit de Bundes Liga (Limburg am Lahn). Tevens is er een speciaal internationaal team van de partij dat speelt onder de naam van de hoofdsponsor (Deloitte Tou che). Morgen om 15.30 uur wordt de vrouwenfinale gespeeld, een uur later gevolgd door de eindstrijd bij de mannen. De prijsuitreiking is om circa 17.30 FOTO ARCHIEF leiden rob van der zanden Marco van Trigt begint zo langzamerhand een kanshebber te worden voor de zege in het A-toernooi van Unicum. De 23-jari- ge Hillegommer bereikte gisteren de halve finale door Robert Jan Bierens te verslaan in twee sets: 6-2,7-5. Al snel een mooie opsteker dus voor de linkshander. zo vroeg in het seizoen. „Het gaat wel lekker, al moet ik zeggen dat Bie rens veel fouten maakte. Maar het is prettig dat ik hier nu toch alweer vier potjes tegen sterke tegenstanders kan spelen. Dat is straks voor de competitie bij Hifiegom alleen maar een voor deel.'' aldus de nummer' 41 van Nederland, die vandaag in de halve eindstrijd tegen Lars Plukker speelt. De Rotterdammer, die gisteren Erik Brummer uitschakelde, is een te nemen obstakel voor Van Trigt. Plukker staat 62 op de nationale ranglijst. Omdat de favoriet Paul Dogger onderuit ging tegen Lennert Kaptein (6- 3,7-6) komt Van Trigt eens te meer in beeld als finalist. Van Wijk Jacqueline van Wijk kon het niet bolwerken tegen de kleine Seda de Vries. De Nederlandse uitvoering van Monica Seles (maar dan zonder bijgeluiden) liet de routinier en titelverdediger wei nig kans: 6-3,6-4. De Vries lijkt bij de vrouwen de grootste kans hebber voor de titel. Ook Cindy Vincent haakte af. De Unicumse verloor van Kim de Weille, die vorig jaar nog verliezend finalist was tegen Van Wijk. Ze pakte nog wel de eerste set met 4-6, maar daarna was het gebeurd: 6-3,6-1. SCOREBORD VOETBAL leiden rob v Hij had nog nooit een molen gezien en toen hij door Leiden wandelde schoot hij spontaan in de lach bij het zien van al die Fietsers. Er gaat een wereld open voor Michael Zoricich, de ten nisser uit Nieuw Zeeland die even over is komen waaien om Unicum aan de nodige compe- titiepunten te helpen. Dat de molens en fietsen hem onbekend voorkomen is geen probleem. Vervelender is het dat deze 21-jarige sportman uit Oakland ook nog moet wennen aan de ondergrond waar in Ne derland in de buitenlucht door gaans op wordt gespeeld. Hij is allesbehalve vertrouwd met het gravel en speelt in zijn thuisland meestal op hard-court en soms -gras. Vandaar ook dat hij graag service-volley speelt. „Het is misschien wel twee jaar geleden dat ik nog eens op gravel stond.-' zegt de rossige rechtshander, die na een lange vliegreis meteen de banen aan de Haarlemmertrekvaart op zocht om zijn nieuwe 'werk- gomgeving' te verkennen. Gis teren stond hij al te trainen met Bionda Zonderop, een van zijn teamgenoten. ,,lk moet snel wennen aan de banen. Het is goed voor mijn ontwikkeling, ik wil meer allround worden." Zo ricich kwam in contact met Unicum via Michael van den Berg, die vorig jaar nog deel uit maakte van de Leidse hoofd macht. „Ik dubbelde op buiten landse toernooien wel eens met Michael. Nice guy." Hoe sterk moeten we nieuwe troef van de Leidse eersteklasser inschatten? Zoricich glimlacht. „In Nieuw Zeeland ben ik de nummer drie. Ik zat onlangs als reserve in het Davis Cup-team. Maar ik^ moet erbij zeggen dat de tennissport zich bij ons nog t ontwikkelen. Al het geld in EERSTE DIVISIE mijn land gaat i rugby. Er zijn ma£ tien proftennisser dal drie miljoen levert inderdaad m cricket •en stuk of Het land Iers die in de top van het ATP- circuit meedraaien: Kelly Evern- den en Brett Steven. Van de tennisbond in zijn land krijgt Zoricich een kleine subsidie, verder moet hij zijn ei gen boontjes doppen Zonder coach en zonder een dikke por temonnee probeert hij door te breken in het profwereldje. Hij staat rond de 700ste plaats op de wereldranglijst. „Het is hard. maar ik probeer me staande te houden. Na te hebben gespeeld Göteborg. WB-Fin; voor Unicum ga ik naaV Ameri- SSS ka om toernooitjes te spelen. (Duu Ranra z 75 Maar ik kan natuurlijk niet ja- ^dniWl MMr^ renlang zo doorgaan zonder (Ned) R>- neto echt prijzengeld te verdienen.' De eerste indrukken van Ne derland zijn prima. ,,lk heb een kamertje in de stad. Daar zal ik aemann»V3ÏTfl mijn eigen potje moeten koken, maar gelukkig is er een McDo nalds in de buurt. Verder wil ik TENNIS hier wel leren fietsen, lijkt me leuk. Hoewel, met dit weer. Dat is het enige wat me hier tegen valt. In Oakland was het 20 gra den. het gaat daar winteren. Hier is het echt freezy. MW - Ajax 1-1 (0-0) 48 Meqer 1-0 Pettersson 1-1 Scheidsrechter Lu Toeschouwers 11 500 (uitverkocht) (Ned) 1 02 33. 2 7 Bouwi n (Vst/lOl 6 3 3 6. é-4. Masur (Aus/6) 50 Dekkr-r 146.37. 69 Van Aert oodDridRe'Ausi 6-4,6 0 2 08.97. 71 Odes 2 15.75. 81 van t>bel, kwartfinales F -r- Leach (Vst'5) 0r<- uw 2 21,37, 101 Mulders 2 50.04 mennK'Kempers (Ned) 6 4, 7 5 111 Kokkelkoren 3 49,57 Eindklassement: 1 Rominger xelona Mannen. 1,6 miljoen gulden 22 5955.79.2 Svnsen op 8.23. 3 Z i artfinales V. (Oos/6 K-a, eek i* 23 79 4 R.rhard 59.?9. 5 Ample» •d 4, F, 4 6-3 Bruguera (Spa 7) 1 03.55 8 Breukmk 1 28.33. 25 Bouw- issi (Vst 11 6 3.6 1 Gustatsson (Zwe) mans 2 10.45. 48 Van aed 19 19,97, Raaite (Zwolle) en Gesthuizen (NAC PAARDESPORT (Zwe) Angelique 0-4 Tokyo. 2,2 mil|oen gulden Vrouwen, halve finales: P tt Ni Endo (Jap) 6 4 6 2. Date (Jap/1) kwartfinales 1 6 h 3 6 1Van E«i 6 1.62 ZAALVOETBAL EERSTE DIVISIE >B Ceve-f-n 7 6 21-21 21 20 2117 WIELRENNEN HOOFDKLASSE n THB Boys 3 1 Sleut De Sleutels kampioen

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 23