Sport m Hans Dor jee kan PSV helpen Trieste ambiance deert Marco van Trigt niet Europese titel van Tuur in het geding Wesselink neemt kop over Richard Krajieek jaagt in Barcelona op nieuw succes VRIJDAG APRIL 1993 1. PLV.-CHEF ROB ONDERWATER. 071-161446 LFC-Noordwijk op dinsdag 20 april leiden LFC werkt de uitgestelde bekerwedstrijd tegen Noord- wijk op dinsdag 20 april af. Het duel uit de derde ronde van het toernooi om de Leidsch Dagblad Cup, dat afgelopen dinsdag niet doorging, begint om 1930 uur. De winnaar Komt een week later, op dinsdag 27 april, in de kwartfinale uit tegen ARC. Casba-ploeg met Kras naar Brabant leiden De wielerformatie van Casba Wonen komt de paasdagen uit op twee fronten. In de ploeg voor de Ster van Brabant is Niels Boogaard (prof bij Elro) vervangen door zijn plaatsgenoot Mar tin Kras. Wegcaptain Mark Rasch krijgt inde tweedaagse de steun van broer Patrick, Dennis van der Meiden, Marcel Remijn en Vital Timmermans. Voorde Omloop van de Bommelerwaard (tweede paasdag) komen de volgende regiorenners in actie: Jan Hendrik Lagerweij (Woubrugge), Hans van Leeuwen (Nieuw- veen) en Leon Rekelhof (Ter Aar), Mark Varkevisser (Rijnsburg), Robin van Kessel (Ter Aar) en Fernand Warmerdam (Koude kerk). Langerak vijf duels geschorst zeist» De tuchtcommissie van de KNVB heeft Michel Langerak (Dordrecht '90) voor vijf wedstrijden geschorst. Langerak werd schuldig bevonden aan handtastelijk optreden en beledigende taal tegen grensrechter Kok in de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard op 20 maart. Bobby Moore-tribune bij West Ham londen West Ham United zal een nieuw te bouwen tribune in het stadion Upton Park vernoemen naar Bobby Moore. De aan voerder van het Engelse voetbalelftal, dat in 1966 wereldkam pioen werd, overleed op 24 februari op 51-jarige leeftijd aan kanker. In de ontvangstruimte bij de Londense club wordt een standbeeld voor de oud-speler van West Ham opgericht Toni Rominger weer eerste lemoi2» De klimtijdrit wordt voor Toni Rominger op de slotdag van de Ronde van Baskenland de lastigste opgave. De Zwitserse klassementsleider veroverde in de vierde etappe zijn tweede dagoverwinning. Zijn rivalen RolfSörensen en landgenoot Alex Zölle kon hij echter niet van zich afschudden. Het tweetal heeft in het algemeen klassement een achterstand van zes seconden. Dubbele winst voor Brienesse Edinburgh Karin Brienesse en Inge de Bruijn hebben tijdens in ternationale zwemwedstrijden in Edinburgh voldaan aan de ei sen voor het EK, dat deze zomer in Sheffield wordt gehouden. Op de 100 meter vlinder was de winnende tijd van Brienesse 1.01,32, op de 50 m 26,40. De Bruijn - twee keer tweede - bleef niet meer dan een fractie achter. De EK-normen zijn i.03,1 en 26,61. 'Het is mij alleen nooit gevraagd' NEW YORK/ROTTERDAM gpd Regilio Tuur en Jacobin Yoma moeten van de Europese Boks Unie op herhaling. Tuur is daar niet blij mee en zijn manager Stan Hoffman al helemaal niet. Die riep in een eerste reactie al meteen dat, als de EBU voet bij stuk houdt, de Europese kam pioen in het supervedergewicht dan maar afstand zou moeten doen van zijn pasveroverde ti tel. „Mijn hart zegt: dat nooit!" schrok Tuur van die suggestie. „Maar als Stan vindt dat dat de meest wijze beslissing is, dan moet het maar. Het zou wel heel onverstandig van mij zijn, als ik in zo'n geval niet naar mijn manager zou luisferen." De in New York woonachtige nummer 1 van de WBC-wereld- ranglijst gaat op korte termijn met Hoffman en co-manager Bruce DeLuca om de tafel zit ten. Tuur, vooruitlopend op dat overleg: „Je zult begrijpen, dat we zo kort voor een gevecht om de wereldtitel niet zo veel trek Knappe serie Hans Huibers LEIDEN CAROLE MASS EE CENT. HENRI V De sticker vraagt: 'Kan kunst de wereld redden?' Overal in België, ook dus in de treinen, wordt aandacht gevraagd voor Antwerpen, Culturele hoofdstad van het Jaar. In Gent speelt een andere vraag: Kan Dorjee de wereld der Buffalo's redden? De oud-coach van PSV denkt van wel. veel meer dan hard werken, ho pen en Gods water maar over zijn akkers laten lopen. Hij is weer even onder de pannen, dat is wat telt. Slim als altijd deed hij tegen de brave Vlaamse pers zaterdagavond echter weer hoogst verongelijkt, na de toch mooie 1-1 tegen Anderlecht. Dorjee: „Nee, dat had niks met slim zijn te maken. Een ploeg mag niet tevreden zijn met een punt als het er twee hadden kunnen zijn. Maar ik ben wel slim, dat klopt. Laten we zeggen redelijk intelligent, dat komt wat beter over." Duidelijker is hij getypeerd als gentleman-bluffer, een blagu- eur van het aardigste soort. Want bescheidenheid siert Dor jee na 20 jaar coachschap niet meer en veel reden om zich minder voor te doen dan hij is, heeft de Delftenaar ook niet. Al om wordt Dorjee na zijn perio des bij PSV en Feyenoord ge prezen om zijn vakmanschap en charme. De secretaresse van AA Gent weet het al na enkele weken. „Meneer Dorjee is een hele, hele lieve man." Meneer Dorjee zelf heeft het liever over zijn capaciteiten als coach. „Ik ben volgens mij de enige trainer in Europa die met een ploeg kampioen is gewor den in de tweede klasse van de amateurs, in de eerste klasse, in de hoofdklasse, die van de eer ste divisie is gepromoveerd naar de eredivisie, die landskam pioen is geworden, de beker heeft gewonnen, de Europa Cup heeft gewonnen, de Super Cup heeft gewonnen. Er zijn trainers die nog nooit ergens kampioen gpd-verslaggever Redden is in dit geval iets an ders dan degradatie voorko men. De Buffalo's, AA Gent dus, moeten volgend jaar Europees voetbal spelen, dat is de kwes tie. Met nog 6 wedstrijden te gaan en 4 punten achterstand op de nummer vier een proble matische opgave, gezien het zware programma dat Gent nog rest. In feite is het kalf al verdron ken in Gent, want niet voor niets werd vorige maand beslo ten René Vandereycken te ont slaan en Hans Dorjee ad inte rim aan te stellen. Gretig knikte Dorjee van ja toen hem werd gevraagd AA Gent even aan een Europees ticket te helpen. Dorjee: „Al hadden ze me ge vraagd twee weken te komen helpen, dan had ik het nog ge daan. Als je maar van straat bent, dat was de redenering op zeker moment bij me. Maar dit is beter dan twee weken. Ik heb een contract voor vier maanden en hoef maar zes weken te wer ken. Mooi toch!" Hard werken Nog wel, natuurlijk. Want AA Gent moet winnen en blijven winnen om in de prijzen te val len. Nog anderhalve nederlaag en Dorjee is gezien. Zelfs weten insiders al 'op zeker' te fluiste ren dat Dorjee hoe dan ook ge zien is; voor het nieuwe seizoen zou Walter Meeuws al zijn ge contracteerd. Wat moet Dorjee ervan zeg gen? Niets eigenlijk. Hij kan niet zijn geworden. Ik wel. Met de degradaties, die ik ook heb meegemaakt, mag ik toch zeg gen dat ik een rijke ervaring meebreng." Hopen op topclub Dat mag Dorjee. Hij mag meer, hopen op een topclub bijvoor beeld, al was het maar om re vanche te nemen voor zijn af scheid bij Feyenoord. „Revan che? Die gevoelens heb ik hele maal niet. Ik heb met Feye noord 20 wedstrijden gespeeld. Achttien gewonnen, één gelijk, één verloren. Ik heb de Super Cup gewonnen, de halve finales van de Europa Cup bereikt en de halve finale van de beker ge haald. Revanchegevoelens?" Die heeft hij dus niet, ook niet ten opzichte van PSV dat hem hoog schatte naast Guus Hid- dink, maar niet hoog genoeg om diezelfde Hiddink op te vol gen als hoofdcoach. Al komt de ware Dorjee toch weer snel bo ven. „Ik ken de oplossing voor PSV, ik zou het ook uit kunnen voeren, maar ik ben nooit ge vraagd." Over de oplossing wil hij niet uitweiden. „Maar Romario moet in elk geval weg, er is geen enkele basis meer om met hem door te gaan", zegt hij over de excentrieke spits die hij zelf, met Hiddink, nog redelijk de baas kon. Bij Gent moet Dorjee het doen met Viscaal, ook al een begaafde, eigenzinnige topsco rer. Die, in tegenstelling tot Ro mario, bovendien wekelijks he mel en aarde beweegt om de te genpartij gele en rode kaarten aan te smeren. Beetje emotie Of Dorjee daar al wat van ge zegd heeft? Tuurlijk niet! Dor jee: „Ik ben hier niet gekomen om de Fair Play Cup te winnen. Die hele vervelende gasten van T Hans Dorjee: „Als Gent me voor twee weken had gevraagd, had ik het ook gedaan." de tegenpartij moet je juist in je eigen elftal proberen te krijgen. Kijk, dat maten naaien zal ik nooit propageren, maar van een beetje emotie houd ik wel. En je moet je niet de kaas van het brood laten eten natuurlijk. Als die anderen beter zijn, moeten ze het maar bewijzen. Nee hoor, Viscaal is bij ons juist een voor trekker." Want Dorjee is dus 'redelijk intelligent' en begrijpt derhalve veel te goed dat dezelfde Viscaal kan beslissen over zijn naaste toekomst als coach. Daarom ook doet hij maar net alsof hij voor vier jaar heeft getekend in FOTO'ARCHIEF plaats van vier maanden en heeft hij wekelijks menige over legronde met medewerkers van de club over de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Het is Dorjee allemaal ge gund, al weet hij inmiddels zelf ook niet meer exact wat hem straks het beste kan overkomen. Enerzijds zegt hij: „Ais ik mezelf moet typeren, dan ben ik, denk ik, toch meer geschikt voor het werk op de korte termijn." An derzijds zegt hij: „Misschien dat PSV me straks vraagt de hele opleiding te gaan doen. Dat zou ook best een stap kunnen zijn. Een laatste stap, want zoiets is natuurlijk een eindstation." Hans Huiberts leverde met een serie van 646 de beste prestatie in Alphen aan den Rijn. Rob La- gerweg volgde hem op slechts vijf pins afstand met een game van maar liefst 265. Bij de wed strijden over vier games bleek Fred Charife in vorm te zijn met een reeks van 839. Paul Meka gooide negen pins minder om. In Noordwijk zijn de laatste wedstrijden in de huisleagues afgewerkt. Hotel Corel en Auto Hoogeveen schaarden zich in de rij kampioenen. Koenes pak te op het laatste moment toch nog de derde plaats. Jan Bree- dijk kwam net acht pins te kort om de zeshonderdgrens te pas seren. Met 233 pins scoorde Paul Marijnes de hoogste game. HBE 1 is het eerste team dat zich in Noordwijkerhout kam pioen mag noemen. Met nog twee wedstrijden te gaan zijn de kersverse overwinnaars niet meer in te halen door concur rent Duindam. Bij de dames was Tessa van der Valk de sterk ste met een serie van 568 pins. Ruud Moll was dat met 620 pins (met een game van 238) bij de heren. Henny Juffermans liet zich in Zuid-West van haar sterkste kant zien. Voor de Zwijger bowlde zij eerst een serie van 521. Later op de avond voegde de bowlster 639 pins toe aan het totaal van Zaalberg. In Holiday Inn schoot Manfred Ie Febre eens flink uit ziin slof. Na een regelmatige reeks was zijn totaal 804. Cock Blijleven zat bij de partijen over drie ga mes met éen pin in de zeshon derd. De hoogste game kwam op naam van Rene Zevenber gen met een score van 228. Jef Hoeberichts bowlde in Lei derdorp de meeste pins om. Voor Bax Spendel zette hij een serie van 791 neer. Petra Hozee behaalde met 234 pins de hoogste game. hebben in zulke zware partijen. Okay, als het moet, dan moet het. Maar is het verstandig?" „Behalve geld, valt er voor mij niets te winnen tegen Yoma, voor hem alles. Hij zou de titel van mij kunnen afpakken en dan ten koste van mij een sprong maken op de wereld ranglijst. Ik kan wel roepen dat hij niet van mij wint, maar stel dat we naar Cayenne moeten, naar Frans-Guyana... Dan weet je het maar nooit." Jacobin Yoma kwam weer in beeld, nadat de Welshman Floyd Havard zich vorige week als uitdager terugtrok, officieel omdat hij de voorkeur geeft aan een Brits titelgevecht. De Eu ropese Boks Unie verordon neerde, dat het EK-duel Tuur- Yoma voor eind juni 1993 zou moeten worden gehouden. Tot 29 april kunnen geïnteresseerde promotors een bod uitbrengen op het gevecht, maar het staat partijen vrij te proberen voor dien tot een overeenkomst te komen. De strijd om de 75ste nationale damtitel werd gisteren zonder veel emoties door de dertien overgeblevenen in het Apeldoornse ge meentehuis voortgezet. De enige speler die de afwezigheid van oud-wereldkampioen Ton Sijbrands daadwerkelijk merkte was Hans Jansen, die in de vijfde ronde aan de vertrokken Voorstenaar was gekoppeld. Door zijn vrije dag, raakte hij ook de koppositie kwijt aan Wieger Wesselink. Deze meester liet voor de tweede keer een zege aantekenen en nam alleen de leiding. Anton van Berkel kwam ook tot winst en verliet daardoor de laatste plaats. Er werd nog nagepraat over de gebeurtenissen van woensdag. Niet zo zeer door de spelers, die er woendagavond er alles aan hebben gedaan om Sijbrands' terugtrekken ongedaan te maken. De Voorstenaar bleek echter onvermurwbaar. Martijn Krans uit Unicum-toernooi Martijn Krans verloor kansloos van Jeroen Heinhuis: 6-1,6-1. FOTO HENK BOUWMAN LEIDEN ROB VAN DER ZANDEN In een ambiance die men zelfs D-spelers niet toewenst, werken de aanstormende talenten van het vaderlandse tennis hun par tijtjes af op het park van Uni cum. Er wordt in het Paas-A- toemooi op een alleszins be hoorlijk niveau gespeeld, maar het Leidse publiek ziet het niet en vooral: men wfl het niet zien. Op donderdagavond lijkt het wel alsof de varkenspest is uit gebroken aan de Haarlemmer trekvaart. Rond 20.30 uur is er niemand meer te bespeuren op het terras en binnen hangen nog welgeteld vijftien mensen rond, de wedstrijdleiding mee gerekend. Op de baan voor het clubhuis staan nog twee heren te bikke len, maar niemand keurt ze een blik waardig. Het is een leuk potje uit de tweede ronde tus sen Hillegommer Marco van Trigt en de qualifier Arnoud den Ouden. De creatieve linkshan- der Van Trigt wint binnen af zienbare tijd afgetekend met 6- 4, 6-3 en de barkeeper heeft er dus weer twee klanten hij. De 23-jarige winnaar voegt zich in het mannentoernooi bij de laatste acht en moet de re gionale eer hooghouden. Hij is de enige 'Leidse' factor nu Mi chael van den Berg en Erik Bak ker om uiteenlopende redenen afzegden en nadat de ook al niet topfitte Martijn Krans giste ren in de tweede ronde verloor van de veel sterkere Jeroen Heinhuis: 6-1,6-1. Van Wijk In het vrouwentoernooi zit ge lukkig Jacqueline van Wijk er nog in. En Cindy Vincent. De speelster van Unicum 2 won gisteren van Barbara Jaspers (2- 6, 6-4, 6-4) en is toch altijd goed voor een paar toeschouwers meer. Maar stormlopen zal het niet meer deze week. Hoewel er bij Unicum voor de echte tennisliefhebber voldoen de te beleven is (alleen Paul Dogger al is een trekker) halen de meesten om merkwaardige redenen de neus op voor het Paas-toernooi. Op de districts kampioenschappen loopt het straks weer vol, maar nu is het decor triest en de sfeer net zo kil als in een sterfhuis. Volgende week kunnen de leden weer af hangen op Unicum en krioelt het wellicht weer van de men sen in de kantine. Wedstrijdleidster Lies Klum- per overziet het lege terras met gemengde gevoelens. „Het zal toch wel met die dagen voor Pa sen te maken hebben. En het weer is nou ook niet direct om lekker buiten naar een tennis- partij te gaan kijken," zegt ze. „Het is al vele jaren zo dat de top in het weekeinde ligt, dan is het weer doorgaans ook beter, al hou ik mijn hart voor dit jaar Hoofdscheidsrechter Pim van Doom valt haar bij. „In Leiden is nog een ander A-toemooi, dal van Roomburg. Daar komt wel een hoop publiek. Dan denk ik toch dat het koude weer van april de oorzaak is. Roomburg (in juli of augustus, red.) is qua bezetting niet eens zo veel ster ker, er wordt op Unicum echt op een goed niveau gespeeld. Het is volgens mij de tijd van het jaar en de temperatuur die de mensen thuishoudt." Harlingen Maar Van Doorn vindt ook dat Unicum nou niet echt aan de weg timmert. „Ik ken toernooi tjes van dit kaliber met twee sterren en daar kun je op een doordeweekse avond over de hoofden lopen. In Harlingen bijvoorbeeld. Maar daar maken ze er een feest van. Tent erbij voor de zogenaamde VIPS. vis boertje erbij, met een gratis vis- sie. Dan komen de mensen wel. Of doe cr een toernooitje voor je eigen leden bij. Dan is het al snel drukker. Ik heb toch de in druk dat dit A-toernooi bij veel Unicum-leden een beetje als vreemde eend in de bijt wordt gezien." De organisatie gokt maar op het Paasweekeinde. Op Goede Vrijdag is er geen avondpro gramma gepland. Voor morgen staan de halve finales op dc rol en voor zondag de finales. Er zijn nog kaarten. In de stad waar hij onlangs ont brak bij de sensationele triomf van het Nederlands team op Spanje voor de Davis Cup, jaagt Richard Krajieek op nieuw suc ces. De Hagenaar bereikte in Barcelona de laatste atht door een overwinning op de Span jaard Jordi Arrese (6-4, 6-2). Krajieek ontmoet in de kwartfi nales de Oostenrijker Tomas Muster, die zich in twee sets ontdeed van de Italiaan Renzo Furlan. Wimbledon-kampioen André Agassi had alleen in de tweede set moeite met de Spanjaard Ja- Jaggard met twee keer 6-3. Mi- vier Sanchez. De als eerste ge-Oriam Oremans ging in drie sets rangschikte Amerikaan won ten onder tegen de Japanse Da- met 6-2 en 7-6 en ontmoet in de te. Bij de mannen verdwenen kwartfinale een andere Span- Jan Siemerink en de Ameri- jaard, Sergi Bruguera. kaanse nummer één van de we- In Tokyo bereikte Stephanie reld Jim Courier uit het toer- Rottier de halve eindstrijd. Ze nooi. versloeg de Australische Lai- Siemerink verloor in de derde ronde van de Australiër Wally Masur. De eerste set was met 7- 6 voor de Rijnsburger. Courier verloor in twee sets van zijn landgenoot Stark. Voor Pete Sampras ligt de weg naar de eerste plaats op de wereldrang lijst nu open. CASIO ZATERDAG 10 APRIL r®tring calculators FC LISSE-QUICK BOYS Hoofdsponsor F C. Lisse Autobedrijf Polderman Heereweg 50 Lisse Tel. 02521 -18850 Aanvang 15.00 uur 1e klasse A (zat.) KNVB terrein Spekkelaan 1 Graag tot ziens ULTEE DRUKWERKEN B V. Tel. 02521 19012 Pantofola cforo

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 31