PSVuitslag in elk opzicht dramatisch Dubbele bezetting van Milan betaalt zich uit Mario Cipollini gaat op herhaling in Gent-Welvelgem Sport Aannemer irriteert Sijbrands mateloos DONDERDAG 8 APRIL 1993 PSV vindt prijs Erik Meijer te hoog Maastricht» Nadat PSV gisteren voorlopig afhaakte als toekom stig werkgever voor Erik Meijer, lijkt VfB Stuttgart hoofdgegadig de in de race om de gunst van de MW-spits. Stuttgart wordt vermoedelijk geconfronteerd met een bedrag van vijf miljoen. Voor een club in Nederland ligt de transfersom op 3,5 miljoen gulden. Voor PSV is dit bedrag momenteel kennelijk niet op te brengen. Sörensen wint rit in Baskenland vitoria Rolf Sörensen heeft gisteren de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Deen versloeg na een rit van 206 kilometer de Spanjaard Mirguialday. De Zwitser Romin- ger behield de leiderstrui. Knol rijdt Omloop van Rijnland leiden Monique Knol neemt deel aan de Omloop van Rijnland. De wielrenster uit Amersfoort voert op 25 mei de Bose-ploeg aan, die in haar sterkste formatie verschijnt. Ook Angela van Smoorenburg uit Langeraar rijdt de koers met start en finish in Leiden. Bovendien worden onderhandelingen gevoerd met de olympische wegkampioene Katharine Wath uit Australië, die op dat ogenblik in Nederland verblijft. LOHC tegen het Italiaans teani leiden In het kader van het 75-jarig bestaan speelt de Leids Oegstgeester Hockey Club (LOHC) morgen een vriendschappe lijke wedstrijd tegen het nationale team van Italië. Het duel op sportpark De Holhrouckerlaan begint om 17.00 uur. Eerder dit jaar kwam LOHC al uit tegen Ierland. De lustrumcommissie van LOHC stelde voor de paasdagen zaterdag en zondag een bijzonder sterk toernooi samen. Bij de vTouwen treden België, Italië, HGC. Alecto en LOHC aan. Bij de mannen geven Italië, Limburg a.d. Lahn (Dui), Schaerweyde, Gooische, Deloitte en LOHC acte de présence. Grasshoppers uit bekertoernooi voorburg De basketbalsters van Grasshoppers hebben ook de return van de halve fmale in het toernooi om de landelijke beker verloren. Vorige week won Voorburg al met 66-43, gisteren won de ploeg in eigen hal met 57-46 van de Katwijksen. Waterpoloërs Vivax nemen revanche oegstgeest De waterpoloërs van Vivax hebben revanche geno men voor de bekernederlaag afgelopen weekeinde tegen Mer- wede. De Oegstgeestenaren wonnen gisteren het competitieduel met 8-7. De scores werden verzorgd door Serge Dietz 3, Eric Mu- lein 2. Arjen Laurensen 2, Roel Beugelsdijk 1 Lucratief avondje Eindhoven voor veredeld B-elftal van Porto Voor PSV stond er tegen Porto gisteravond 1,1 miljoen gulden en wat prestige op het spel. De uitkomst was in elk opzicht dramatisch. De wedstrijd was leuk noch goed noch spannend en Porto-B ging er met de winst en de centen vandoor: 0-1. eindhoven henri van der steen gpd-verslaggever Het veredelde reserveteam van de Portugese kampioen - met acht invallers - bleek dus beter dan PSV, dat 'slechts' Van Tig- gelen, van Aerle, Popescu en Numan miste. Dat is op zich al een pijnlijke conclusie voor PSV. Erger kan het nog altijd. Daarvoor hoeft PSV alleen nog maar de titel te laten lopen. Het duel leverde nog meer conclusies op. Anders dan de voetballerij vaak denkt (geld is alles of toch bijna alles) is een wedstrijd zonder sportief belang niet serieus te nemen. Een der gelijke wedstrijd mist spanning en dus essentie. De spelers van PSV en Porto wildèn nog wel - op Romario na dan - en bij vla gen leek het ook nog wel wat. Zonder ander sportief belang dan 'image-building' kan echter geen voetbalduel het niveau van gala-wedstrijd ontstijgen. PSV-Porto kwam niet eens zo Vanenburg Interessant was de wedstrijd hooguit om te zien hoe young sters als Hoekstra (ja), Beerens (redelijk), Faber (nee) en Klomp (ja) zich ontwikkelen en hoe het staat met de vormstijging bij Vanenburg. De oud-aanvoerder blijkt PSV nu ineens weer ge meld te hebben toch te willen blijven. Het is een oude truc, zoals Vanenburg ze ook weer op het veld laat zien. Rob Jansen, sinds kort de nieuwe zaakwaarnemer van Vanenburg, gaf gisteravond toe dat het bericht over de plots opgeleefde liefde van Vanen burg voor PSV een tactische achtergrond heeft. „Tuurlijk. Relaxen, hè, rustig aan. De druk moet eraf. Eerst voetballen, dan praten. En misschien blijft-ie ook wel." Niemand die dat gelooft, maar dat Vanenburg eindelijk in goede handen is gevallen, is duidelijk. Het is aan zijn spel af te lezen. De laatste weken ging het al beter, tegen Porto draaide Vanenburg bijna weer ouder- De rechtsbuiten ging ook voor in de strijd, die overigens meer te maken had met indivi duele, botte schoppen tegen Portugese schenen dan met ge coördineerd, agressief teamspel. Zelfs aardige jongens als Hoek stra en Beerens deden mee aan het schaven, dat volgens de Schotse scheidsrechter Mot- tram heel lang niet erg genoeg was voor geel. laat staan rood. Pas tien minuten voor tijd kreeg Vanenburg een waarschuwing, na een brute aanval op Jorge Couto. Verder werd aan PSV-zijde slechts Van Breukelen, plicht matig nog, geel voor de neus gehouden, toen hij zich een kwartier voor tijd liet verrassen door Domingos Oliveira, die eerder al voor niks voor de kee per was verschenen. De bewe ging van de invaller was dit keer subliem en effectief. Van Breu kelen greep de aanvaller bij het been, strafschop. Van elf meter had Ze Carlos vervolgens geen FOTO'ANP er maar één achter m'n oren kreeg." PSV: Van Breukelen Beerens Koe man, Faber en Heintze Vanenburg lushal. Romano en Kiell (62 Eilerman) Porto: Baia, Bandeirinha Ze Carlos Fernando Coulo en Vlk (65 Rui Jorge) Toze (38 Dommaos). Paulinho Santos Costa en Jorge Couto Paulmho Cesar PSV'er Wim Kieft probeert los te komen van Jorge Costa (I). Westerhof: „Wim verloor alle duels." moeite te scoren: 0-1. Het was een goal die PSV ruim een half miljoen gulden kostte. Per punt valt er immers in de Champions l eague 550.000 gulden te ver dienen. welke premie gister avond lang aan beide ploegen leek toe te komen. „Maar gaan deweg kreeg Porto steeds meer ruimte van ons en dan blijkt dat die gasten razendsnel kunnen counterenconcludeerde trai ner Flans Westerhof bedroefd. Porto kon meer dan dat. Ge groepeerd verdedigen vooral. PSV kon er weinig tegen begin nen. In arren moede ging Wes- terhof na rust wisselen en liet hij aldus Ellerman zijn rentree maken. Kieft moest eraf. „Het was Romario of Kieft. Och. ik weet niet of Romario geen zin had. Wim verloor alle duels, dus..." Deze Champions League heeft PSV in elk geval weinig goeds gebracht. Hans van Breu kelen bracht het cynisch onder woorden door tc melden wel een record te hebben gevestigd tegen Porto. „Voor de Cham pions League dan. Want eerder was het nog niet gebeurd dat ik Finale tegen Olympique Marseille of Glasgow Rangers AC Milan heeft in Göteborg be wezen dat het rijke "bezit van 22 gelijkwaardige spelers geen grootheidswaanzin is van eige naar Berlusconi, maar getuigd van visie. De dubbele bezetting betaalde zich in Zweden uit met een plaats in de finale van het Europese bekertoernooi voor landskampioenen. Milan versloeg in groep B de enige overgebleven concurrent IFK Göteborg met 1 -0. De kwel geest van PSV durfde niet eens te zinspelen op een stuntje. De afstraffing van Van Basten (4-0) destijds in Milaan had kennelijk te diepe wonden geslagen. AC Milan miste niet alleen Van Basten, wiens enkel nog niet meewerkt, maar ook Baresi, Eraniö en Albertini wegens een schorsing. Gullit was thuis gela- te de kraker van zaterdag tegen Inter. Dan kan de competitie immers worden beslist. Papin was wel meegereisd maar keek vanaf de tribune toe omdat Rijkaard, dank zij twee injecties in staat bleek te spelen. De Nederlander NOG NOOIT WAS ZO N NOTEBOOK ZO GOEDKOOP INTRA NOTEBOOK, 386sx/ 20 MHz, 1 MB RAM, 60MB harddisk, beperkte voorraad 18^95,- Aleatcl PC, 386sx/20Mhz, 1MB/RAM, 40MB harddisk, 3,5" floppy drive, SVGA kleurenmonitor, toetsenbord, DOS 5.0, t Windows 3.0 1595,- Gebruikte IBM PC, XT, met nieuwe 35MB harddisk 425,- 1BM ProPrinter, r 24-nlds /58d,- Star kleurenprinter, 9-nlds 422,- MS-Windows 3.1 NL ƒ106,38 Alle genoemde prijzen zijn excl BTW. Gestart csmputers) Overrijn 18 (hoek Lage Rijndijk/Zijlsingel), 2315 KA Leiden Tel. 071-224551 Fax 071-227329 Geopend: ma.-vr: 09.00-18.00 uur za; 10.00-16.00 uur do: 18.00-21.00 uur schakelde turbo-aanjager Mild Oefenmeester Capello kon voor aanvang dan wel uitroepen dat het, ondanks alle afwezige sterren de eer van Milan te na is van een simpel gelijkspelletje uit te gaan, in de eerste helft straalde de Italiaanse kampioen weinig aanvalslust uit. Lenlini probeerde als enige scherpe spits zijn vele miljoenen waar te maken. Hij liep veel, hard en meestal buitenspel. IFK kwam niet verder dan lukrake pogingen en stichtte enig gevaar bij vrije trappen of hoekschoppen. Schoten van Rehn en Nilsson dwongen doel man Rossi tot handelen. In de rust vond Göteborg het geloof in de finaleplaats ook niet. Vijf doelpunten tegen Milan en over veertien dagen een zege in Porto was ook wei nig realistisch. Het meeste ge vaar kwam zelfs van Lentini en niet eens door een bokkesprong van doelman Ravelli. Die stopte de inzet van de duurste Itali aanse speler (vijftig miljoen). Twintig minuten voor tijd was hij wel kansloos. Lentini liet Jo hansson staan en gaf met ge voel voor maat voor op Mas- saro. Diens fraaie volley sloeg infO-J. Olympique Marseille De tegenstander van AC Milan in de finale van de Europa Cup voor landskampioenen wordt pas op de laatste speeldag van de Champions League bekend. Olympique Marseille slaagde er gisteren tegen Glasgow Rangers niet in de eindstrijd zeker te stellen. De voorsprong van 1-0 bij de rust werd in de tweede helft uit handen gegeven. Mar seille gaai op 21 april op bezoek bij Club Brugge, Glasgow Ran gers treft in eigen stadion het uitgeschakelde CSKA Moskou. Olympique Marseille begon als grote favoriet aan het duel, waarbij winst van een van de twee ploegen beslissend voor de finaleplaats zou zijn. De Franse landskampioen had in de laatste veertien wedstrijden voor Europese toernooien in ei gen stadion geen punt afge staan. Tegen de Schotten begon de ploeg van de bejaarde Belg Goethals uitstekend. De vroege treffer van middenvelder Sau- zee, na zestien minuten, zette het Stade Velodrome volledig op zijn kop. Sauzee rondde een breedtepass van de Duitser Vol ler met een prachtige knal af: 1- Glasgow Rangers, met de Ne derlander Huistra in de basis maar zonder de geschorste aan jager Mark Hateley, vocht in de tweede helft terug. Durrant hielp Rangers aan de gelijkma ker. De Engelse international Trevor Steven stuurde bal uit een hoekschop voorbij het doel, Durrant haalde op de punt van het strafschopgeied i de kraag. Veel hielp het niet. De tend uit. Tot verbazing van ie dereen sloeg de bal hard tegen het net. Het vurige duel werd daarna spannend. De Nederlandse ar biter Mario van der Elide had alle moeite beide kampen rustig te houden. Met vijf gele kaarten, waarvan drie voor Olympique, lukte dat. Een winnaar kwam er niet, ondanks enkele chaotische situaties voor het Schotse doel. Over twee weken valt de beslis sing. Club Brugge volgt de twee lei ders op twee punten, door een late overwinning in Berlijn op het slecht presterende CSKA Moskou. De Russische kam pioen nam voor 2000 kijkers wel een voorsprong, door Sergejev, maar kon de voorsprong niet tot de rust vasthouden. Schaessens bracht beide ploe gen op gelijke hoogte. Gert Ver- heyen bracht zes minuten voor het einde de overwinning bij Brugge. FC Antwerp FC Antwerp mist ervaring in Europese bekertoernooien, maar maakt desondanks een kleine kans op het bereiken van de finale van de Europa Cup voor bekerwinnaars. Op het modderveld van Spartak Mos kou leed de Belgische vertegen woordiger gisteren een minie me nederlaag: 0-1. Pianitski scoorde voor de bedwinger van Feyenoord. apeldoorn anp de nationale damtitel moet het verder stellen zonder oud-wereldkampioen Ton Sijbrands. Hij zorgde giste ren in de vierde ronde voor gro te opschudding door na bijna drie uur in het stadhuis van Apeldoorn zijn partij tegen Pe ter Hoopman te onderbreken, omdat het lawaai dat tot de speelzaal doordrong hem mate loos irriteerde. Toen bleek dat daaraan weinig kon worden ge daan, stapte de Voorstenaar op en maakte bekend dat hij zich uit het toernooi terugtrok. De 43-jarige grootmeester staat bekend als een zeer princi pieel man, die het dammen niet alleen als sport maar vooral ook als kunst ziet, waarin elk detail van belang is en de schoonheid verhoogt. Toen Sijbrands vijf jaar geleden zijn rentree in het nationale kampioenschap maakte, verzocht hij de KNDB de schijven aan de onderkant te voorzien van viltjes, om krassen op de borden te voorkomen. Niet alleen aan het materiaal stelt perfectionist Sijbrands ho ge eisen. Ook voor de omge ving. waarin hij moet spelen, is hij erg gevoelig. De raadszaal van het nieuwe Apeldoornsc ge meentehuis leek in eerste in stantie een zeer geschikt onder komen. In de praktijk bleek de omgeving van de speelzaal be paald niet rustgevend. Er moes ten in het gebouw nogal wat laatste werkzaamheden worden verricht. Maandag leverde dat al een probleem op. toen de vloe ren moesten worden afgekit en de tapijtcleaners werden ge bruikt. Na overleg werden die werkzaamheden opgeschort. Gisteren was het de dag om hi-i (apiji vader li tjgan SI) brands zat juist in een Belangrij ke fase van zijn duel met Hoop man toen de herrie losbarstte. Hij stoorde zich mateloos en vroeg de arbiter zijn klok stil te zetten terwijl werd geprobeerd een einde aan het lawaai te ma ken. Toen de assistent-arbiter terug kwam zei hij „dat men zachter zou gaan timmeren". Dat gaf voor de getergde Sij brands doorslag. Hij deed zijn tegenstander het voorstel de partij gewonnen tc geven, maar Hoopman wilde daarvan niets weten. Omdat de andere spelers rustig hun partijen vervolgden, zag Sijbrands nog maar één mogelijkheid zijn protest' kracht bij tc zetten. Hij besloot zich uit het toernooi terug te trekken. gpd-verslaggever Een beetje triest voor George Matthys, de hoogbejaarde organisator van Gent-Wevelgem, maar zijn koers draaide voor de derde keer in succes sie uit op een massasprint. Weliswaar stoof het peloton in sterk afgeslankte vorm op de meet af en hadden vol gers en publiek een enerverende wed strijd gezien, het schrikbeeld voor Matthys was er niet minder om. Net als vorig jaar klauterde Mario Cipolli ni als (ongewenste) winnaar op het erepodium. Zij het dat het Italiaanse sprintfenomeen dit keer geen hulp behoefde in te roepen van de aan- komstrechter, die in de voorgaande editie Cipo's aloude rivaal Abdoesja- parov deklasseerde. „Daarom gaf deze triomf me extra voldoening. Vorig jaar vond ik het maar een halve zege. Akkoord, er is toen gerechtigheid geschied, maar toch beschouwde ik het niet als een volwaardig succes", blikte 'II Magnifi- co' terug op die memorabele cowboy sprint van 1992. 'Abdoe' flitste toen als eerste over de finish, maar hij had daarbij aan de broek van Cipollini ge hangen en die levensgevaarlijke act was de jury niet ontgaan. Gisteren hielden de heren het netjes en liet 'de cowboy van Toscane' er geen twijfel over bestaan wie momenteel 's we relds snelste sprinter is. Abdoesjapar- ov werd nu derde, nog achter Van- dcraerden. Liefst 24 hellingen had de oude Matthys, een nog zeer kwieke baas mede-inrichter Jacques opgespoord en in een geheel nieuw parkoers ver weven. Daarvoor zochten ze zelfs hun heil in Frankrijk, waar de Mont Cas- sel. scherprechter uit de Vierdaagse van Duinkerken, zelfs tot driemaal toe moest worden genomen. Al met al telde Gent-Wevelgem acht hellingen meer dan 'Ylaanderens mooiste', zoals de (Nederlandstalige) Belgen de Ronde van Vlaanderen liefkozend ple gen te noemen. Het mocht allemaal niet baten. De snelle jongens, althans zij die ook nog een beetje inhoud hebben (Van Poppel niet), konden uiteindelijk toch weer de eerste viool spelen. Mario Cipollini maakte zich geen zorgen, in de overtuiging dat er voor hem geen noemenswaardige moei lijkheden zouden opdoemen. Hij eker i zijn zaak, waande zich dat hij niet e< gerenoveerde traject te verkennen. Cipollini: ..De twee belangrijkste hel lingen. de Mont Cassel en de Kem- melberg, kende ik al. Bovendien ben ik dit jaar veel sterker geworden." Mario Cipollini kan tegenwoordig meer dan alleen een sprintje winnen. Volgens kenners, zoals Roger de \1ae- minck, kan de Italiaan ook in de zwaarste klassiekers zijn mannetje staan. .Als hij volgend jaar nog iets sterker wordt, kan hij zowel de Ronde van Vlaanderen als Parijs-Houhaix winnen." Een visie die wordt onder streept door Patrick Lefevre. „Dit sei zoen is hij al dertig procent sterker geworden", zegt de man die De Vlae- minck is opgevolgd als ploegbaas bij GB-MG. de formatie die als een (snel- Jtrein van de ene naar de andere tri omf dendert. „Ik was niet streng ge noeg", licht De Vlaeminck - gedegra deerd tot pr-man - die opmerkelijke commandowisseling toe. Was het Italiaans-Belgische collec tief onder de hoede van de Belgische ex-kampioen nog een onsamenhan gend gezelschap. Lefevre lijkt wel 'gouden handjes' te hebben. Nu hij de scepter zwaait, kan het «Succes niet op. Gisteren kon Lefevre zijn sponsors al het dertiende zegestreepje aanbieden. Zijn jongens domineren momenteel op een wijze die sterk doet denken aan de glorietijden van de ploeg van Post. Voor Roger de \1aeminck is het heel simpel waarom het nu veel beter loopt met GB-MG dan onder zijn lei ding. „Vergeet niet dat er nogal wat Met name het aantrekken van Mu seeuw bleek een schot in de roos. De Belgische kampioen, afgelopen zon dag gekroond tot 'Leeuw van Vlaan deren', heeft zich opgewerkt lot ve dette. maar is niet te beroerd voor an deren te werken. Zijn gedienstigheid gaat zijn supporterssehare soms wel eens te ver. Maar voor wat hoort wat, zeker in de wielrennerij. Op die ma nier verdelen Museeuw en Cipollini hoofdprijz.cn. Zondag was hei de beurt aan Museeuw, gisteren offerde de Belg zich graag op voor de Italiaan, die zich als een echte macho bij de rondemiss meldde; met een baard van drie dagen en een ptuchtig, ach terovergekamde vetkuif.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 33