Squashcentrum Op zoek naar het oude Rotary-gevoel ie Voorschoten Democratie Oegstgeest is toe aan vernieuwing Regio 32.545,- Levenslang huisarrest voor agressieve kater Ruimte-reizigers opgelet. Speeltuin doelwit van vandalen ALNO inbouwkeukens. Verrassend veelzijdig. DONDERDAG 8 APRIL 1993 CHEF GERTVISSER. 071-161417 PiV -CHEF Opening gebouw aan Industrieweg in september Vroegere leden maandelijks bijeen in Oegstgeest Gestolen bromfiets in bestelbus wassenaar De politie heeft vannacht op de Rijksstraatweg in Wassenaar twee Hagenaars, 17 en 23 jaar oud, aangehouden. In de bestelbus waarin zij reden werd een bromfiets aangetroffen die kort daarvoor gestolen was op de Middelweg. Bewoners van deze weg hadden gezien dat de bromfiets in de wagen werd ge laden en zij belden de politie. Haaswijk zoekt nieuw bestuur oegstgeest De buurtgroep van de Oegstgeester wijk Haaswijk is op zoek naar nieuwe bestuursleden. De buurtgroep werd vooral bekend doordat ze nauw was betrokken bij de bouw van Haas wijk. Nu de wijk af is, heeft de buurtgroep zich gericht op de bouw van de Morsebel. Het bestuur is op zoek naar twee nieuwe leden. Telefoon 071 -177235. De meest complete stationwagon is ruim 1700 liter ruim en verkrijgbaar met tweeliter benzine- of direct ingespoten turbo-dieselmotor. Zeer ruim ook in z'n voorzieningen. Uw ruimtewinst (en een gratis trekhaak) begint met de Rover Estate vanaf I LEIDEN: Auto-Home B.V., Sintjacobsgracht 10-18, Tel. 071-12 15 60 ja. oegstgeest liesbeth buitink De heren zijn ooit lid geweest van de Rotary Club. De meesten in Leiden, Alphen aan den Rijn of Roelofarendsveen. Een erike- Voorschoten krijgt eind deze zomer een centrum voor squash en aerobics op het bedrijventerrein aan de Indus trieweg. Een bestaande bedrijfshal wordt verbouwd tot sportcentrum met acht squashbanen, een aerobicsruim te, sauna, zonnebanken, een winkeltje met sportkleding en een bar. Het plan kost ruim een miljoen gulden. Het squashcentrum gaat in september open. Initiatiefnemer van het squash a'nnex aerobicscentrum is Ro bert Steijn (29) uit Leidschen- dam. De ondernemer, Voor schotenaar van origine, is al sinds vorig jaar bezig met het ontwikkelen van plannen. Daar bij kreeg hij medewerking van zijn vader, die eigenaar is van de bedrijfshal. Ook de banken zijn hem welwillend gezind, verklaart hij. Het is de bedoeling dat de squashbanen op doordeweekse dagen van 9.00 tot 24.00 uur open zijn. In het weekeinde denkt Steijn aan een sluitings tijd van 20.00 of 21.00 uur. Wie aan aerobics wil doen, kan da gelijks twee uur overdag, en twee uur 's avonds terecht. „Af hankelijk van het enthousias me, kan het aantal uren worden uitgebreid." Steijn heeft een architect een ontwerp laten maken voor een indeling van het pand, dat nu nog gelijkvloers is. De hal krijgt er een gedeeltelijke verdieping bij. Beneden komen de squash banen en de bar, op de gedeel telijke verdieping komen de ae robicsruimte en de sauna. De grootscheepse verbouwing van de hal neemt ongeveer vier maanden in beslag. Steijn denkt zes tot acht medewerkers nodig te hebben om het sportcentrum draaiende te houden. Steijn maakte begin vorig jaar een globaal ondernemingsplan waarmee hij in mei naar de ge meente stapte. Na de nodige onderhandelingen gaf de ge meenteraad vorig jaar augustus toestemming voor het wijzigen van het bestemmingsplan. Op verzoek van de gemeente gaf •Steijn de Nederlandse Sportfe deratie opdracht voor het doen wassenaar De Wassenaarse kater Napoleon moet levenslang binnen blij ven. Het Wassenaarse college van B en W heeft hem verban nen van de straat naar aanleiding van een vorige maand ge houden hoorzitting. De zwarte kater zorgt al enige tijd voor overlast in de buurt waar hij woont, de Santhorstlaan. Hij zou woningen binnendringen, bakjes van andere katten leeg eten en zich agressief gedragen. Een aan tal .omwonenden klopte bij de gemeente aan en vroeg om maatregelen. Het huisarrest houdt in dat Napoleon wel in de tuin van zijn woning mag komen, maar dat deze een hoge omheining moet krijgen. Wordt Napoleon toch op straat gesignaleerd, dan heeft de gemeente het recht om hem elders onder te brengen, bij voorbeeld in een asiel. oegstgeest» liesbeth buitink Via een eenmalig opinie-onder- zoek mogen de burgers van Oegstgeest meepraten over be langrijke onderwerpen in de plaatselijke politiek. Het onder zoek is tegelijk een proef voor een zogenoemd burgerpanel, waarvoor de PvdA eind vorig jaar een voorstel deed. Zo'n pa nel bestaat uit een vaste groep burgers die af en toe wordt on dervraagd over verschillende onderwerpen. De plaatselijke Oegstgeester democratie is toe aan vernieu wing, erkennen B en W in het voorstel voor het opinie-onder zoek. „Zeker de afgelopen pe riode, toen onderwerpen als het zwembad, de centrumplannen en de gemeentelijke huisvesting de gemoederen flink beroerden, is vanuit de burgerij regelmatig gewezen op de verminderde communicatie tussen het ge meentebestuur en de bestuur den." Vragen Het college wil het onderzoek in oktober houden onder twee honderd willekeurig gekozen Oegstgeestenaren. Zij krijgen maximaal 80 vragen over een paar thema's. De resultaten van het onderzoek worden enkele weken voor de volgende verkie zingen, in maart 1994, bekend gemaakt. Daarbij moet ook dui delijk worden wat met de on derwerpen wordt gedaan en of de inspraak van de burgers wel zin heeft gehad. Burgemeester en wethouders doen in het voorstel een paar suggesties voor onderwerpen die in het onderzoek aan de or de kunnen komen. De thema's variëren van woningbehoefte, kinderopvang, het functioneren van inspraak in de politiek tot het milieu. Ook de sociale vei ligheid. verkeer en het jonge renwerk in Oegstgeest zouden aan de orde kunnen komen. De bedoeling is dat ook de ge meenteraad en de ambtenaren suggesties doen voor onderwer pen waarover de ondervraag den hun mening kunnen geven. Burgerpanel Het opinie-onderzoek, en mis schien over enige tijd een bur gerpanel. moet het vertrouwen in de plaatselijke politiek her stellen. „Bij een goede omgang met de resultaten van het on derzoek zullen de burgers zich meer betrokken voelen bij het gemeentebestuur hoopt het college. De resulaten moeten daarom worden meegenomen in raads vergaderingen en soms zelfs de koers van de raad wijzigen. „De bereidheid moet aanwezig zijn om ook daadwerkelijk besluiten te nemen met inachtneming van de uitkomsten van het on derzoek." Dat betekent echter niet automatisch dat de burgers hun zin krijgen. „Als ervoor wordt gekozen af te wijken van de kenbaar gemaakte wensen, wordt deze beslissing nadrukke lijk gemotiveerd." Klachtenregeling Hel college overweegt ook an dere vormen om de burgers meer te betrekken bij de poli tiek. Een klachtenregeling, een spreekuur of een bezoek van het gemeentebestuur aan een wijk zou de band met de bur gers ook versterken, denken B en W. Ook gesprekken met be langenverenigingen en zelfs een 'referendum zou mogelijk zijn. „Een referendum is vooral ge schikt voor onderwerpen met een.zwart-wit keuze, onderwer pen die voor een ieder simpel te vatten zijn en waarbij nuance ring in de besluitvorming ont breekt." Het eenmalige opinie-onder zoek kost de gemeente bijna 13.000 gulden. Nog deze maand wil het college beginnen met het inventariseren van de on derwerpen die aan de orde kun nen komen. van een marktonderzoek in Voorschoten en Wassenaar naar de behoefte aan squashbanen. Uit deze plaatsen verwacht Steijn de meeste toeloop. Het onderzoek pakte gunstig uit, al dus Steijn. „Al had het wel een heel theoretische benadering." De plannen van Robert Steijn zijn nu zo goed als rond. De on dernemer is alleen nog met de provincie in onderhandeling. Twee weken geleden kreeg hij tot zijn verbazing te horen dat hij nog maar eens moest komen praten op het provinciehuis. Daar waren twijfels gerezen over het verbouwen van het in- dustrjepand tot sportcentrum omdat er in de Leidse regio een groot gebrek aan industrieter reinen zou zijn. Steijn snapt niet goed waar de provincie dat van daan heeft. Uit zijn hoofd weet hij dat er alleen in Voorschoten al 10.000 vierkante meter indu strieterrein ongebruikt is. „Er staan zoveel units leeg. en ze zijn aan straatstenen niet kwijt te raken", aldus Steijn. Hij ziet de uitkomst van de onderhan delingen daarom optimistisch tegemoet. „Dat squashcentrum komt er gewoon, al moet ik ie dereen in het provinciehuis per- soonlijkovertuigen." RIJPWETERING Onbeken den hebben gisternacht drie be drijfsauto's opengebroken in Rijpwetering. De wagens ston den geparkeerd aan de Oude Bocht en de H.P. van der Poel laan. Volgens de politie gaat het om wagens van verschillende bedrijven. De daders gingen er vandoor met verschillende soorten elektrisch gereedschap. ling werd op grotere afstand op genomen in het warme nest van de Rotary: Heerlen, Eindhoven en zelfs Hong Kong en Turkije. In het Oegstgeester hotel Het Witte Huis komen de voormali ge Rotary-leden twee keer per maand bij elkaar in de club van Past Rotarians. Zonder verplich tingen, benadrukken ze. „We zitten gewoon gezellig bij elkaar en hebben in ons leven genoeg meegemaakt om wat te kunnen vertellen", verklaart voorzitter H. Schrandt. Op een woensdagochtend komt even voor twaalven een grijzende man binnen, die lid van de club wil worden. Hij zegt zijn naam en in één adem zijn vroegere clubs: de Rotary in Den Helder en die in Goerree- Overflakkee. „Deze hartelijke verwelkoming doet me goed", verzucht hij als alle handen zijn geschud. „Dit is het oude Ro tary-gevoel." De club van Past Rotarians in Oegstgeest telt ze ventien leden,.die tussen Was senaar, Alphen en Heemstede wonen. Het nieuwste lid van de club leert de leden kennen door een zogenoemde rollcall. Een man wil zijn levensverhaal in tien minuten uit de doeken doen en begint te vertellen over zijn tijd bij de Nederlandse Bank van Zuid-Afrika in Pretoria, maar de voorzitter snoert hem de mond. Tijdens elke bijeenkomst voert één van de leden het woord en de man uit Pretoria krijgt zijn kans nog wel, sust Schrandt. De anderen volstaan met het noemen van de Rotary club waarvan zij lid waren en hun beroep. Veelal vervulden of ver vullen zij topfuncties bij de overheid, het zakenleven of in het onderwijs. De meesten dra- De leden van de club van Past Rotarians noemen zichzelf 'mensen van een beetje niveau'. foto jan hol vast gen ook een titel, hoewel vol gens Schrandt iedereen lid kan worden die ooit bij de Rotary heeft gezeten. Maar voor toetre ding lot de Rotary zelf is wel een ballotage nodig. Bovendien be staat er een zogeheten classifi catie: van elk beroep mag slechts één vertegenwoordiger lid zijn van de Rotary. In de club van Past Rotarians zitten wel mensen met hetzelf de beroep. „Maar het zijn wel mensen van een beetje niveau. die met elkaar willen praten", typeert Schrandt. De leden stapten uit de Rotary omdat ze plaats wilden maken voor een jongere generatie. Of omdat ze verhuisden vanuit een andere plaats en in Leiden hun be roepsgroep al bezet bleek te zijn. Of ze waren te oud om nog lid te worden. Leeftijd speelt hoe dan ook een belangrijke rol in de club van Past Rotarians. De meesten in het Witte Huis hebben de pensioengerechtigde leeftijd be reikt. Het bepaalt de sfeer en de activiteiten. Zo'n vier keer per jaar nemen de heren hun echt genotes mee op stap. Voor het volgende tripje is een bootreis gepland, blijkt tijdens de lunch. „Moeten we wel de hele dag op stap?", vraagt een voormalig kinderarts zich af. „Tja, dat is misschien iets teveel van het goede. Op onze leeftijd kun je niet meer de hele dag op een boot zitten en dan ook nog 's avonds uit eten", erkent Schrandt. De bijeenkomst zelf past niet in het beeld van corpulente he ren die in de ene hand een forse sigaar en in de andere een goed glas port houden. „We lunchen niet overdadig", waarschuwt Schrandt het nieuwe lid. „Ge woon een bolletje met een plak je kaas en een kop thee of een glas melk." De nieuweling klopt op zijn hart. „Meer mag ik ook niet hebben." Onderzoek moet vertrouwen in plaatselijke politiek herstellen praten, maar het helpt niet." Daarom gaan de hekken rondom de speeltuin in het vervolg twee uur eerder dicht, om zes uur 's avonds. Van Noord kent het zestal, dat volgens hem de lol voor de kin deren behoorlijk verpest. „We gaan ze toch nog eens uitnodi gen voor een gesprek. We heb ben de politie er nog niet bijge haald, want we zijn bang dat het dan uit de hand gaat lopen." De beschadigingen aan het speeltuig zijn niet zo ernstig dat kinderen niet meer in Het Vosse- hol kunnen spelen. „Maar de volgende keer maken ze alles misschien echt helemaal kapot", vreest Van Noord. „En de stich ting Speeltuinwerk Het Vossehol is volstrekt afhankelijk van dona ties. En van de gemeente, want we hebben subsidie nodig om de boel op te knappen." Bij de gemeente was niemand bereikbaar voor commentaar. warmond In de glijbaan zitten deuken en uit de zandbak zijn de tegels verdwenen. Eruit gehaald door een zestal jongens om op ander speeltuig te gooien. Speel tuinvereniging Het Vossehol aan de Warmondse Bemhardstraat is teneinde raad. Als de bestuursle den 's avonds aan de warme hap zitten, nemen jeugdige vandalen hun kans waar. „Tussen zes en acht uur slaan ze hun slag", zegt voorzitter R. van Noord. „We hebben ze al eens aangehouden om met ze te LEIDEN: Houtwerf Keukens Lammenschansweg 130 tel. 071-769345. LISSE: Mieloo Bouwmaterialen Gasstraat 17 tel. 02521-19119. Met ALNO kiest u voor een zeer uitgebreid keuken- programma. Bovendien komt^ ALNO in kleÜV en vorm werkelijk aan elke wens tegemoet. In een kwaliteit die tóónt. Laat u óók door ALNO's veelzijdigheid Wereldklasse in woonkeukens

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 23